Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Pon Gru 24, 2012 13:33
Wyciskarki jednoślimakowe
Autor Wiadomość
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Wto Maj 31, 2016 17:27   

maslowska napisał/a:
Poza tym ma gwarancję Door to door na 10 lat.

To urządzenie mechaniczne, więc wszystkie możliwe usterki można opisać tak:

Cytat:
Z gwarancji wyłączone jest:
a) uszkodzenia mechaniczne i wywołane nimi wady
b) uszkodzenia powstałe na skutek niewłaściwego użytkowania lub przechowywania i wywołane nimi wady
c) uszkodzenia wynikające z zaniedbań użytkownika i wywołane nimi wady
d) uszkodzenia powstałe w wyniku nieautoryzowanych ingerencji w urządzenie
e) uszkodzenia wynikające z korzystania z nieautoryzowanych akcesoriów, nieautoryzowanych części zamiennych lub
eksploatacyjnych i wywołane nimi wady
f) uszkodzenia spowodowane przez czynniki zewnętrzne, w szczególności na skutek kontaktu z cieczą (wnętrze urządzenia),
ogniem, na skutek zawilgocenia, kondensacji pary wodnej, działania zbyt wysokich lub zbyt niskich temperatur, wyładowań
elektrostatycznych bądź atmosferycznych, działania substancji chemicznych upadku, uderzenia i naprężenia i wywołane
nimi wady
g) naturalne zużycie urządzenia wynikające z normalnej eksploatacji, na przykład otarcia, zarysowania, zużycie się
materiałów eksploatacyjnych, itp.

Zwykle pies jest pogrzebany w "zużyciu się materiałów eksploatacyjnych", które kosztują w trakcie lat "normalnego użytkowania" więcej niż samo urządzenie, zaniedbania użytkownika też się mogą przyczynić bo coś było za twarde lub za szybko.

Zanim ktoś zakupi cokolwiek, warto by sobie wygooglał ile praktycznie kosztuje to co się w urządzeniu zużywa, czyli przejścia użytkowników, cennik części i napraw.

Normalnie mam PRL-owską sokowirówkę i jak mi się sitko zatka to sobie czyszczę, a tarcza cierna jest nie do zajechania, silnika też się spalić nie da bo jak się go przeciąża to przestaje wirować, więc się go nie przeciąża.

Oczywiście to są uwagi ogólne i w odniesieniu do konkretnego urządzenia warto samodzielnie dokonać rozeznania.

Najlepszy przypadek występuje wtedy, kiedy raty jeszcze są,
a urządzenie już nie działa bo nowe sitko jest za drogie.
8)
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8793
Wysłany: Śro Cze 01, 2016 07:00   

Wyciskarka przypomina raczej maszynkę do mięsa i jest bardziej trwała. Oczywiście, jeżeli jest wykonana z metalu, a nie plastiku. Sokowirówka to inna kategoria. Pod koniec PRL-u jakiś debil wymyślił oszczędnościowe sitko, w którym na plastikowym rusztowaniu umieszczone były stalowe sitka, a nie, jak na początku, gdy całe sitko było stalowe. Radości było co niemiara, kiedy z prędkością 10 tys. obrotów ten plastik nie wytrzymał naprężeń.
No i sitko rozpadło się później, niż PRL.
JW
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Śro Cze 01, 2016 14:16   

Mam taką od kiedy sięgam pamięcią
z całym metalowym bebno-sitkiem
w domu na wsi, nie do zajechania:

http://s33.postimg.org/vz11owagf/image.jpg


8)
 
     
AnetaA 

Dołączyła: 11 Wrz 2016
Posty: 4
Wysłany: Nie Wrz 11, 2016 23:05   

Ja mam wyciskarkę z philipiaka jest to sprzęt z wyższej półki, ale warto jest się zainteresować jeśli interesuje Was głównie jakość. Dzięki dużemu otworowi, możemy wycisnąć soki z całych warzyw i owoców bez ich obierania, co znacznie skraca czas przygotowania.
 
     
instruktorka

Dołączył: 22 Wrz 2019
Posty: 4
Wysłany: Nie Gru 01, 2019 15:24   

Ja osobiście wybrałam wyciskarkę Kuvings i jest super. Ale wydaje mi się, że one wszystkie działają podobnie, dlatego którą nie kupisz to będziesz zadowolona. Takie świeżo wyciskane soki to naprawdę świetne i wartościowe uzupełnienie diety o witaminy i minerały. Odkąd kupiliśmy z mężem swoją wyciskarkę, codziennie od prawie roku wyciskamy soki i naprawdę czujemy się świetnie!
 
     
wisiu76 

Wiek: 36
Dołączył: 19 Lut 2020
Posty: 2
Wysłany: Śro Lut 19, 2020 18:17   

Jak dla mnie 2 tys. to za dużo jak na wyciskarkę. Ja mam philipsa za 500 zł i też robi dobre soki ;)
 
     
Olgańka

Dołączył: 11 Gru 2018
Posty: 58
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Lut 22, 2020 15:36   

2000 zł za wyciskarkę to dla mnie cena o dużo za wysoka. Wolę już po prostu zjeść jakiś owoc niż ekstra go wyciskać i płacić jeszcze takie kwoty za to:-)
 
     
onek 

Dołączył: 27 Paź 2020
Posty: 15
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Paź 27, 2020 08:40   

Przez jakis czas sie w to bawilem ale nie mam juz czasu a nikomu pozniej nie chce sie zmywac tego. Lepiej sobie narobić duzo soków i zagotowac w garnku i miec pasteryzowane. Na razie kupuje gotowe soki tłoczone na zimno tez wyciskane i pasteryzowane. Polski Sok.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved