Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Korzeń Maca dzięki Zenonowi:)
Autor Wiadomość
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 09:56   Korzeń Maca dzięki Zenonowi:)

Zaciekawiliście mnie tym korzeniem Maca, więc wklejam

Jak można spożywać macę
W Peru macę przygotowuje się i spożywa na kilka sposobów. Hipokotyl można upiec (jest to matia). Po fermentacji można uzyskać słabe piwo o nazwie chicha de maca. Liście można też podawać na surowo w sałatkach lub gotować podobnie do Lepidium sativum (pieprzycę siewną) i Lepidium campestre (pieprzycę polną), z którymi roślina jest spokrewniona genetycznie.

Istnieje kilka sposobów. Po pierwsze, korzeń macy można rozgnieść i ugotować, aby uzyskać słodki, gęsty płyn. Można wysuszyć i wymieszać z mlekiem i uzyskać coś w rodzaju owsianki lub wymieszać z innymi warzywami lub zbożami i upiec. Peruwiańczycy oczywiście również pieką macę lub suszą ją naturalnie bądź mechanicznie, a następnie ścierają na proszek. Nasz organizm znacznie łatwiej trawi macę w proszku niż gdyby zjeść po prostu korzeń. Korzeń macy możemy dodać do soku, płatków śniadaniowych, jogurtu, mleka, sałatki owocowej, itp. Maca występuje w formie naturalnej, w proszku, galaretki, kapsułkach, tabletkach. Niektórzy producenci dodają macę do czekoladek, ciast, zup, itd.
więcej :http://www.bogutynmlyn.pl/html/2763.html

dostepne w takich opakowaniach

http://www.bogutynmlyn.pl...full_search.php

to może to lepsze od innych sztucznych słodzików, które dają autystycznym dzieciom ich rodzice, podobnie jak LEPSZE: cynamon czy KAKAO, mączka chleba świętojańskiego ,którą już probowałam i dokładałam do placków z jajek i ziemniaków?
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
krzysztof2

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 756
Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 10:50   Re: Korzeń Maca dzięki Zenonowi:)

WITAJ :hug:

sylwiazłodzi napisał/a:

to może to lepsze od innych sztucznych słodzików, które dają autystycznym dzieciom ich rodzice, podobnie jak LEPSZE: cynamon czy KAKAO, mączka chleba świętojańskiego ,którą już probowałam i dokładałam do placków z jajek i ziemniaków?


Możesz wypróbować tez słodzik z stewii
http://www.roik.pl/stewia...cjal-leczniczy/
http://stewia.info.pl/



POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :papa:
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 11:19   

jakoś stevia nie bardzo mi odpowiada,

może dlatego,że zależy jakie doniesienia mówia o stevi naturalnej albo o innych substancjach ze stevii i nie bardzo wiem co tak naprawdę jest w tej roślinie.

Kakao czy canamon czy ta mączka chleba jakoś mniej były chyba "zmieniane "przez ludzi?

choć tutaj podają,że to jest ok,kiedyś kupiłam, próbwałam było słodkie ale tylko raz zużyłam

http://www.rss-to-javascr...orie/65069ddcbc
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 13:55   

o tej macy dowiedziałem się ze 4 lata temu od "Roberta" (dawno już tu nie pisze. To on zapoczątkował raw movement na tym forum)
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
ali
[Usunięty]

Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 16:48   

sylwiazłodzi napisał/a:

jakoś stevia nie bardzo mi odpowiada,

może dlatego,że zależy jakie doniesienia mówia o stevi naturalnej albo o innych substancjach ze stevii i nie bardzo wiem co tak naprawdę jest w tej roślinie.


stewię uprawiam już od paru lat i stosuję do zapraw na zimę zamiast cukru,
można też używać do słodzenia zamiast słodzików, używa się jedną płaską łyżeczkę od herbaty zmielonego suszu z liści na 1 litr napoju.
Stewia jest bezpieczna, ma tylko taki typowy ziołowy smak.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 16:54   

Jeżeli już ktoś musi słodzić, to oczywiście stewia jest najlepsza.
JW
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pią Paź 21, 2011 15:23   

A propos stewii, wiedzieliście, że ma właściwości antykoncepcyjne?
Cytat:
At least one folk method of contraception is being looked into. A South American weed, Stevia rebaudiana, has traditionally been used by the Indians in Paraguay as a contraceptive. Each day the women drink a cup of water in which the powdered weed has been boiled. Experiments with rats indicated a reduction in fertility of from 57 to 79 percent compared with a control group, with low fertility lasting up to two months after withdrawal of the drug. Undoubtedly many such folk methods are known in various human cultures. Some of them may be quite effective and might prove adaptable to the urgent need for population control, particularly in less developed countries.

Marishka
 
     
Sana 
mateistka

Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 18 Sty 2009
Posty: 243
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Paź 21, 2011 17:14   

Rzeczywiście:
Cytat:
A water decoction of the plant Stevia rebaudiana Bertoni reduces fertility in adult female rats of proven fertility. The decoction continues to descrease fertility for at least 50 to 60 days after intake is stopped. The decoction did not affect appetite and apparently did not affect the health of adults rats.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17744732

I porównanie z koleżanką Aristolochia triangularis:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/862810

Stevia obniża też płodność męskich przedstawicieli szczurów:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10619379

Niedawno kosztowałam stevii prosto z krzaczka i smakowała mi świeżo i neutralnie słodko, w przeciwieństwie do suszonej, w której wyczuwałam metaliczny zapach i posmak.
_________________
Ważne wydarzenia na świecie rozgrywają się w mózgu
- Oscar Wilde
 
     
paszczak

Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 24
Wysłany: Sob Lis 05, 2011 20:01   

Sana napisał/a:
Niedawno kosztowałam stevii prosto z krzaczka i smakowała mi świeżo i neutralnie słodko, w przeciwieństwie do suszonej, w której wyczuwałam metaliczny zapach i posmak.


Skoro stewia ma wlasciwosci antykoncepcyjne, to po kigo grzyba
ryzykowac i narazac swoje zdrowie na karuzele metaboliczna?

Jesli cos ingeruje tak gleboko w metabolizm,
ze doprowadza do okresowej bezplodnosci to nalezy isc po rozum do glowy,
zamiast ulegac modnym obrzedom.
 
     
Karolinka444

Dołączył: 27 Wrz 2013
Posty: 2
Wysłany: Pią Wrz 27, 2013 08:54   

Od dawna szukam sposobu na poprawę koncentracji. Próbowałam już herbatek ziołowych i tabletek z magnezem, ale nic nie działa. Ostatnio czytałam, że korzeń maca może pomóc na problemy ze skupieniem się. Czy to prawda?MACA
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved