Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Gru 25, 2012 09:29
Dieta Genotypowa
Autor Wiadomość
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Czw Maj 31, 2012 19:48   

draq napisał/a:
Wychodzi na to, że mam idealnie równe nogi z tułowiem

W takim przypadku uznajemy, że tułów jest dłuższy
draq napisał/a:
Mógłbyś napisać jakie?

Nie, bo nie chcę być propagandzistą. Tylko informatorem.
 
     
Edyta Słonecka
Najinteligentniejszy


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 24 Paź 2011
Posty: 932
Wysłany: Pią Cze 01, 2012 11:25   

RAW0+ napisał/a:
draq napisał/a:
Wychodzi na to, że mam idealnie równe nogi z tułowiem

W takim przypadku uznajemy, że tułów jest dłuższy

Jak można uznać, że coś jest dłuższe od czegoś, skoro to coś jest idealnie równe z tym czymś?
_________________
Z osobami z HIV i osobami odpowiedzialnymi za śmierć współforowiczów oraz ze złośliwymi kurduplami nie rozmawiam.
Nie rozmawiam również z ludźmi o mentalności motłochu, który pragnie tanich igrzysk.
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Pią Cze 01, 2012 19:29   

GenoType Diet Recipes
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Cze 04, 2012 11:36   

Widze, ze temat taki nieaktwywny i opuszczony, wiec sie wpisze, zeby go troche ozywic :)

Otoz w weekend mialem pare roznych spotkan (niektorzy pewnie pomysla, ze na "roznych szczeblach", ale nie, ja nie z tych pawkowatych) i wyobrazcie sobie, ze po pewnym czasie tematy klasycznie zeszly w rejon diet w tym diety genotypowej. W pewnym momencie znajoma powiedziala, ze zaciekawila ja ta dieta, wiec chcialaby poznac jej plusy i minusy oraz cechy ogolne. Wiecie co jej powiedzialem? Otoz ni mniej, ni wiecej - to:

Cytat:
Sama nazwa dieta kojarzy się z przymusem przyjmowania określonych pokarmów. "Dieta jest dla chorych. Zdrowy organizm poradzi sobie z każdym pokarmem". Dlaczego interesują Cie różne diety zamiast po prostu zróżnicowania swojego menu? Jedząc same żółtka na śniadanie organizm przyzwyczaja się do tego i jak nie dostanie może być na Ciebie "zły" i nie wyjdzie to na zdrowie. ;) . Ogólnie jedzenie wg ściśle określonego "grafiku" nie jest dobre. To takie traktowanie organizmu jak maszynę, że trzeba podać mu o konkretnych godzinach konkretny pokarm, nie inny bo mu zaszkodzi. Czy odżywianie zapewniające zdrową kompozycję witamin, minerałów, białka, tłuszczy, enzymów i urozmaicenie posiłków nie wystarczy by zachować zdrowie i konieczna jest do tego jakaś dieta, którą trzeba stosować nawet nie mając ochoty na dany posiłek z menu tej diety? W ten sposób organizm traktujemy jak maszynę do, której trzeba wlać konkretne paliwo bez, którego nie będzie działać poprawnie.


Cytat:
Dieta jest dla chorych, zdrowy organizm poradzi sobie z każdym pokarmem. Warto więc zdrowo się odżywiać urozmaicając swoje posiłki będąc zdrowym niż ciągle szukać różnych diet. Takie jest moje zdanie.


Cytat:
Diety ogólnie u zdrowych ludzi maskują prawdziwe potrzeby organizmu. Ktoś ma ochotę na jakiś posiłek i mimo iż dobrze się po nim czuje nie może go zjeść bo jakaś dieta mu nie pozwala. Organizm się tego domaga, dobrze się po "tym" posiłku czujemy, ale nie możemy go spożyć ze względu na zakaz dietetyczny. Najlepszym rozwiązaniem jest zdrowe żywienie, zróżnicowanie swojego menu i odpowiednia interpretacja potrzeb i reakcji organizmu na dany pokarm, a nie ciągłe katowanie się dietami i zakazami.


Cytat:
Wiara w cudowne diety zamiast zdrowego sposobu żywienia i wsłuchiwania się w reakcje i potrzeby organizmu... Smakuje mu tłusta śmietana, organizm się jej domaga, nie skarży się po niej na złe samopoczucie, ale w książce napisali, że nie może to nie i basta :D


Cytat:
Diet jest mnóstwo, ale po co je stosować, testować i być ich niewolnikiem, katować się, odmawiać tego co organizm się domaga, potrzebuje i dobrze się po tym czujemy.


Powiedziala, ze sie zastanowi....... :medit:
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Pon Cze 04, 2012 11:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Śro Cze 06, 2012 21:08   

Genetyczne pochodzenie słowian
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Śro Cze 06, 2012 21:41   


http://www.allempires.com...s.asp?TID=29728
Ostatnio zmieniony przez RAW0+ Śro Cze 06, 2012 21:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Śro Cze 06, 2012 22:06   

List of R1a frequency by population
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Śro Cze 06, 2012 22:52   

Amerykanie stworzyli genetycznie superżołnierza? :shock:
Ostatnio zmieniony przez RAW0+ Śro Cze 06, 2012 22:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Czw Cze 07, 2012 21:06   

Cytat:
Odczytano genom płodu ludzkiego na podstawie badań DNA rodziców

Uczeni w USA odczytali cały genom płodu ludzkiego używając do tego próbek krwi ciężarnej kobiety i śliny ojca dziecka - podał "New York Times" streszczając wyniki badań z periodyku Science Translational Medicine. Może to mieć poważne implikacje etyczne.
Genom został odtworzony przez naukowców z University of Washington, którzy wykorzystali do tego celu nową metodę szybkiego sekwencjonowania DNA i specjalne sposoby obliczeń.
Pozwoli to rodzicom poznać całkowity plan genetyczny nienarodzonego jeszcze dziecka i wykryć u niego tysiące ewentualnych schorzeń genetycznych.
Jak zauważa "NYT", może to prowadzić do trudnych dylematów etycznych, ponieważ należy liczyć się wtedy ze wzrostem liczby aborcji.
Na razie, jak podkreślają eksperci, procedura odczytywania genomu płodu na podstawie próbek DNA od rodziców jest niezmiernie kosztowna - szacuje się jej koszt na 20-50 tysięcy dolarów. Nie daje także zbyt dokładnych rezultatów.
Koszt sekwencjonowania DNA szybko jednak spada i rośnie dokładność procedury. Naukowcy oceniają, że w ciągu 3-5 lat będzie praktycznie szerzej dostępna.
Dotychczas sekwencję DNA nienarodzonego dziecka określano na podstawie komórek samego płodu, co łączy się z pobraniem próbek z tkanki łożyska. Jest to jednak procedura inwazyjna pociągająca za sobą pewne ryzyko poronienia.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Cze 26, 2012 09:12   

Ej no juz nie przesadzajcie z tym kasowaniem, nadgorliwosc gorsza od faszyzmu. Co on takiego niestosownego napisal, ze ten pozegnalny post wylecial do kosza?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Wto Cze 26, 2012 09:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 26, 2012 09:30   

zyon napisał/a:
Ej no juz nie przesadzajcie z tym kasowaniem, nadgorliwosc gorsza od faszyzmu. Co on takiego niestosownego napisal, ze ten pozegnalny post wylecial do kosza?

Szkoda chłopaka,nie opowiedział mi jeszcze o neandertalczyku.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 26, 2012 09:38   

Zawsze można na priva do RAW napisać.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 26, 2012 09:39   

Hannibal napisał/a:
Zawsze można na priva do RAW napisać.

Tak.
Myślałem o tym.
Na razie dam mu odpocząć od nas :)
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Cze 26, 2012 10:01   

RAWO to jak panienka sie obraża...bardzo delikatny jest :P ale na pewno wróci, bo wie ze Molka go lubi.. ;D
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Cze 26, 2012 10:03   

Rawo nie lubi kiedy prawda sie okazuje inna niz jego prawda :D Ale czyta i cwiczy silna wole napewno.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved