Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Pon Gru 24, 2012 13:30
Szybkie chudnięcie bardziej skuteczne
Autor Wiadomość
jerzyk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 476
Wysłany: Pon Gru 06, 2010 09:35   Szybkie chudnięcie bardziej skuteczne

Szybkie chudnięcie bardziej skuteczne
http://zdrowie.onet.pl/ne...19,artykul.html

Szybka utrata wagi jest najskuteczniejszym - na dłuższą metę - sposobem odchudzania się.

Naukowcy amerykańscy odkryli, że kobiety, które szybko tracą wagę już na początku stosowania diety, znacznie dłużej utrzymują szczupłą sylwetkę. Pomimo ostrzeżeń ze strony dietetyków, którzy uważają drastyczne i szybkie diety za wyjątkowo niezdrowe dla organizmu, najnowsze badania dowodzą, że właśnie takie diety gwarantują skuteczną utratę zbędnych kilogramów.

Zdaniem badaczy z uniwersytetu na Florydzie, pierwsze tygodnie stosowania diety mają kluczowe znaczenie dla całego procesu odchudzania. Osoby, które w tym okresie zrzucą sporo kilogramów, mają większe szanse na utrzymanie wymarzonej sylwetki. Badania na grupie ponad 250 otyłych kobiet wykazały, że panie, które w pierwszym miesiącu stosowania rygorystycznej diety zrzuciły więcej niż 0,7 kilograma tygodniowo, straciły ponad 13 kilogramów przez pierwsze pół roku odchudzania. Natomiast kobiety, u których proces zrzucania wagi przebiegał początkowo zdecydowania wolniej, chudły w sumie najwyżej 5 kilogramów.
_________________
Jeśli potrzebujesz przyjaciela , kup sobie psa/G.Gekko
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Pon Gru 06, 2010 09:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
mario199 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 253
Skąd: Gran Canaria
Wysłany: Pon Gru 06, 2010 10:23   

Czyli udowodnili, że jak chudnę szybciej, to szybciej będę chudy?
_________________
www.profiart.pl - tworzenie stron internetowych, panoramy sferyczne
www.blaszczakphoto.com - galeria fotografii z moich podróży
 
 
     
Kefa 

Pomogła: 4 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 30 Lis 2010
Posty: 110
Wysłany: Pon Gru 06, 2010 10:25   

Musiałam to kilka razy przeczytać, żeby zrozumieć.
Nie napisali, czy te panie, które schudły 13 kg, jadły mniej niż te, które schudły tylko 5. To primo. Secundo, jeżeli te trzynastki szybciej chudły, logiczne jest, że po pół roku straciły więcej kilogramów. To tak jakby zrobić odkrycie, że kto biegnie szybciej, przybiegnie pierwszy. Tertio, im bardziej drastyczna dieta, tym szybsze chudnięcie, czyli też nic nowego.
Szybkie chunięcie nie jest gwarancją utrzymania wagi, czego dowodem jest min pisząca ten post, oraz tysiące kobiet na całym świecie. Jedynym plusem szybkiego chudnięcia na początku jest psychiczna motywacja, gdyż taki sukces mobiluzuje do dalszych wysiłków. Powolna utrata kilogramów często zniechęca. Drugą stroną medalu tych początkowych mistrzyń jest zbyt szybkie osiadanie na laurach i powrót do starych nawyków. Im bardziej czegoś sobie odmawiasz, tym bardziej tego pożądasz. To reguła u otyłych ludzi.
Zresztą, robienie badań po pół roku odchudzania, to stanowczo zbyt szybko. Powinni sprawdzić te panie dwa lata później.
 
     
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 21:14   

Nie zawsze jest tak. Mam teraz przykład kobiety, która na początku schudła sporo i waga stanęła, powiedziała, że to zła dieta. To dieta białkowa, mi osobiście nie podoba się ta dieta, ale jest na topie. Waga może być taka sama, ale centymetry lecą w dół , nie jestem zwolenniczką ważenia, ale mierzenia. Również należy pamiętać o mięśniach, które się odbudowują i właściwie zaczynają pracować , należy ćwiczyć żeby im pomóc, ale spokojnie , bez szaleństwa , nie ważna siła w ćwiczeniach, ale systematyczność. :papa:
_________________
marzena kiwi
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Nie Wrz 04, 2011 21:55   

Odnośnie szybkiego chudnięcia.
http://izismile.com/2009/...wn_27_pics.html

Tomek
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Wrz 10, 2011 18:01   

Cytat:
Insulina, oprócz tego, że rozkłada glukozę we krwi, to dodatkowo powoduje zamianę tłuszczu przyswojonego z pokarmem w sadło.
:hihi: :hihi: a i tak ją lubie... jest fajną kobietką...
http://zyciegwiazd.onet.p...ty,wywiady.html
 
     
Neska 


Pomogła: 23 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 1331
Wysłany: Sob Wrz 10, 2011 22:41   

fajnie mowi o depresji (jesli to nie oksymoron 8) i mozna mowic fajnie o depresji),o karaluchach z szol-bizu, muzyce, spelnieniu, wolnosci w internecie i cyckach ;)
_________________
Pachelbel Canon in D
 
     
broken580

Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 1
Wysłany: Sob Gru 01, 2012 08:08   

cie Atkinsa znanych dietetyków mówi, że w w I etapie winniśmy jadać ok. 540 gr produktów białkowych czyli ok. 110 gr białka, 60% tłuszczów i oczywiście 20 gr węgli.
_________________
broken
 
     
edith12 

Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 2
Wysłany: Sob Gru 29, 2012 09:22   

Z tego co słyszałam, to najzdrowsze jest chudnięcie około 1-1,5 kg tygodniowo. Szybkie chudnięcie może i jest skuteczne, ale nawet patrząc na to logicznie, raczej nie wydaje mi się, aby tak drastyczne zmiany w naszym organizmie były zdrowe.
 
     
jhonsmith 

Wiek: 36
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 1
Wysłany: Sob Gru 29, 2012 13:10   

Nie zawsze jest tak. Mam teraz przykład kobiety, która na początku schudła sporo i waga stanęła, powiedziała, że to zła dieta. To dieta białkowa, mi osobiście nie podoba się ta dieta,,,
:papa: :papa: :papa:

i mozna mowic fajnie o depresji...!!
8) :P 8)
_________________
www.leather-power.com
 
     
szwagier1474 

Wiek: 44
Dołączył: 17 Sty 2013
Posty: 4
Skąd: Sandomierz
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Czw Sty 17, 2013 19:18   

No tak, efekt yo-yo niestety lubi powracać, sam co nie o tym wiem ;/
 
     
Krystyna9452 

Wiek: 71
Dołączyła: 26 Lut 2013
Posty: 2
Wysłany: Wto Lut 26, 2013 16:27   

szwagier1474 napisał/a:
No tak, efekt yo-yo niestety lubi powracać, sam co nie o tym wiem ;/


Z efektem yo yo najlepiej walczyć ruchem :) Dietą przy której szybko straciłam wagę okazała się dieta dr Ewy Dąbrowskiej. Jestem z niej bardzo zadowolona, stosuje ją od 4 lat 2-3 razy w roku. Oczywiście trzeba tym przy pamiętać o ruchu, ćwiczeniach. W polsce jest dużo ośrodków gdzie stosuje sie tą diete. Byłam w 2 takich, ale osobiście mogę polecić hotel w Boszkowie. Jest tam opieka dietetyka, który bardzo pomaga.
Życzę powodzenia i nie poddania się słabością! ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved