Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Błędne koło lęku.
Autor Wiadomość
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Sie 23, 2010 16:57   Błędne koło lęku.

http://www.newsweek.pl/ar...o-leku-,48872,1
warte przeczytania, wywiad z dr Zenonem Waldemarem Dudkiem, psychiatrą i psychoterapeutą.
 
     
xvk 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 715
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Sie 23, 2010 17:12   

Z tego linku najbardziej podobał mi się komentarz:

Cytat:
Wszyscy jesteśmy chorzy psychicznie, bo bezrozumne tłumy wymyśliły i podawały sobie z ust do ust miejską legendę na temat nieistniejącej pandemii świńskiej grypy, mimo że media przekonywały nas w spokojnym tonie, że żadnej epidemii nie ma. Żądni szczepionek ludzie masowo rzucili się do punktów szczepień, a wojsko i policja musiały pilnować, żeby nie stratowali pielęgniarek. Bez powodu zaszczepił się cały naród, chociaż lekarze odradzali te nieprzemyślane działania. Panie Dudek, pan powinien się zgłosić do szpitala psychiatrycznego, ale nie jako lekarz, lecz jako pacjent.
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Wto Sie 24, 2010 12:28   

wykasowalam i wkleilam do tematu szczepionki, zmylił mnie komentarz xvk, sorry
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

Ostatnio zmieniony przez sylwiazłodzi Wto Sie 24, 2010 12:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Wto Sie 24, 2010 13:17   

Że po tym pan psychololog rozpoznał że świat zwariował? PRoszę jaki bystrzacha. Newsweek, się wie oni zawsze są przed czasem na czasie.
_________________

 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Nie Sie 29, 2010 15:47   

Cytat:
You know, I asked Stephan Guyenet if he knew anything from his emails with Staffan Lindeberg about the mental state of the Kitavans. He said they were preoccupied with worries about evil spirits. Now there are many cultural and sociological issues that would impact the mental health of a particular culture. But the Kitavans are the high carb paleo example. And apparently on the anxious side. Hmmm.
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
Ostatnio zmieniony przez _flo Nie Sie 29, 2010 15:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Nie Sie 29, 2010 15:54   

Ciekawe. I chyba prawidłowe.
_________________

 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 12:57   

tam mi.n o lęku, o PTSD. Tyle tego jest,że nie wiem gdzie to wkleić.

http://online.synapsis.pl/

Fundacja zajmująca się autyzmem w Warszawie.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 13:57   

A są jakieś instytucje zajmujace się człowiekiem?
_________________

 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 14:04   

rakash napisał/a:
A są jakieś instytucje zajmujace się człowiekiem?


skrót myślowy wiedzą niektórzy dużo więcej niż mi się wydawało.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 14:35   

Pewnie będę natrętny, ale w przypadku zajmowania się autyzmem należałoby dziecko odseparować od osiągnięć cywilizacji.
_________________

 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 14:51   

:evil:

No, masz rację o tej cywilzacji. Nie jestes natretny jak za szybko myśle i piszę to może wyglądam jakbym odganiała kogos. sorry, nie tylko przerabiam wykład o diecie w autyźmie i kurde tyle tego było, że mi starczy chyba na tydzień.

Przepraszam.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 14:55   

To będę się powtarzał. (polecam bioslone)

Otóż różne sztuczne substancje mogą powodować w organizmie uszkodzenia, tak zwane wrota zakażenia. Jeżeli organizm jest już osłabiony, źle wykształcony to nie ma możliwości zwalczyć tego. Przez te wrota dostają się różne substancje które wpływają na psychikę.

Jeżeli to zachodzi w czasie prenatalnym to dziecko juz takie się rodzi. Zanim osiagnie świadomość jest już inne i nie zdaje sobie sprawy tak jak dorosły człowiek z wielu rzeczy, dlatego nie wie zupełnie gdzie podąża. Wychodzi na to że wszelkie zaburzenia psychiczne mają podobne podłoże co ADHD u dzieci. Dlatego takie dziecko powinno mieć zapewnione pierwotne wręcz warunki (las) i tam powinna odbywać się rehabilitacja. Im wcześniej się zacznie tym lepiej.
W ogóle mówiąc ogólnie po prostu powrót do natury. Nie ma co filozofować.
_________________

Ostatnio zmieniony przez rakash Pon Wrz 27, 2010 14:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 17:06   

rakash napisał/a:
To będę się powtarzał. (polecam bioslone)

Otóż różne sztuczne substancje mogą powodować w organizmie uszkodzenia, tak zwane wrota zakażenia. Jeżeli organizm jest już osłabiony, źle wykształcony to nie ma możliwości zwalczyć tego. Przez te wrota dostają się różne substancje które wpływają na psychikę.

Jeżeli to zachodzi w czasie prenatalnym to dziecko juz takie się rodzi. Zanim osiagnie świadomość jest już inne i nie zdaje sobie sprawy tak jak dorosły człowiek z wielu rzeczy, dlatego nie wie zupełnie gdzie podąża. Wychodzi na to że wszelkie zaburzenia psychiczne mają podobne podłoże co ADHD u dzieci. Dlatego takie dziecko powinno mieć zapewnione pierwotne wręcz warunki (las) i tam powinna odbywać się rehabilitacja. Im wcześniej się zacznie tym lepiej.
W ogóle mówiąc ogólnie po prostu powrót do natury. Nie ma co filozofować.

znam bioslone kiedyś tam też siedziałam nawet gdzieś może i login by się nalazł. musiałam wybierać co gdzie chcę poznać , tam nie znali się na szczepianiach a tutaj i na Kwasniewskim dyskusje się rozwijały, podobnie na stronie dzieci.org.pl o mleku, lekach itp. musiałam dużo czytać i wyciągać swoje wnioski. Najtrudniejsza dla mnie, decyzja o nieszczepieniu nawet wbrew zdaniu dr.Witoszek, która uwazała,że silny organizm da radę szczepionce. Jeszcze mam kilka takich decyzji, które podjęłam ale nie chcę o tym pisać bo to wynika z tego, że dyskutujemy, dowiadujemy się o tym co i jak zareagowało u Bartka ok, wszyscy się uczą.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Wrz 28, 2010 12:12   

xvk napisał/a:
Z tego linku najbardziej podobał mi się komentarz:

Cytat:
Wszyscy jesteśmy chorzy psychicznie, bo bezrozumne tłumy wymyśliły i podawały sobie z ust do ust miejską legendę na temat nieistniejącej pandemii świńskiej grypy, mimo że media przekonywały nas w spokojnym tonie, że żadnej epidemii nie ma. Żądni szczepionek ludzie masowo rzucili się do punktów szczepień, a wojsko i policja musiały pilnować, żeby nie stratowali pielęgniarek. Bez powodu zaszczepił się cały naród, chociaż lekarze odradzali te nieprzemyślane działania. Panie Dudek, pan powinien się zgłosić do szpitala psychiatrycznego, ale nie jako lekarz, lecz jako pacjent.

No najciekawszy fragment w tym linku.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved