Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Opowięsci dziwnej treści- czyli kilka słów o plotce.
Autor Wiadomość
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Nie Sie 22, 2010 06:47   Opowięsci dziwnej treści- czyli kilka słów o plotce.

Wczoraj usłyszałam podobną historię o dziecku i postanowiłam rano sprawdzić to w internecie. Niesamowite jak wiele nadal ludzie przekazują sobie bez udziału telewizji. Historię zasłyszaną przez mnie opowiedziała wczoraj moja mama na urodzinach mojego syna !w wersji "zaginęło dziecko w Manufakturze". Oto blog prezentujący takie oto opowieści i zjawiska. Zaskakujące jest to, że jak poszukałam więcej ludzie internet wykorzystują dziś obecnie jak kiedyś plotki z kolejki: a słyszała Pani o......?

Opowieści z bloga i ciekawa analiza:http://atrapa.net/legendy/porwanie.htm

udaremnione porwanie

Filip Graliński, pt., 07/11/2008 - 21:18 [zmienione: sob., 08/11/2008 - 14:19]



Podczas zakupów w supermarkecie dziecko znika z oczu matki. Zaalarmowana ochrona znajduje je później w toalecie w zmienionym ubraniu i w ściętych włosach.

„Gazeta Lubuska” donosi:

Historia jest taka: w sklepie przepada dziecko, wszyscy gorączkowo go szukają. Ochrona zamyka sklep. W końcu znajduje - dziewczynka jest w toalecie przebrana za chłopca, z obciętymi włosami. Wszystko wskazuje na to, że ktoś ją chciał porwać. Kilka dni temu opowiedziała mi to koleżanka. Podobno wydarzyło się w Poznaniu. A co w Głogowie? [1]

W Głogowie porwanie ponoć miało miejsce w Carrefourze. Rzecz jasna, ani policja, ani dyrekcja sklepu nie potwierdzają, żeby doszło do takiego wydarzenia.

Co ciekawe (i chwalebne...), dziennikarz „Gazety Lubuskiej” odsyła do atrapy.net, do mojej analizy opowieści o złodziejach nerek. Choć historia podobna, jednak nie ta sama. W „złodziejach nerek” porwanie nie zostaje udaremnione (choć dziecko koniec końców zostaje przez złoczyńców „odstawione” z powrotem bez nerki), z kolei w „udaremnionym porwaniu” motywacja porywaczy pozostaje nieznana. W „udaremnionym porwaniu” mamy motywy zamknięcia sklepu, odnalezienia dziecka w toalecie, zmiany wyglądu dziecka przez porywaczy. Motywy te nie są spotykane w legendzie o znikających nerkach.

Identyczne opowieści, jak ta z Głogowa, znane są na całym świecie już od wielu lat, na przykład Jan Harold Brunvand opisuje amerykańską falę tej legendy z 1980 roku [2]. Legenda o porwaniu dziecka z supermarketu znana jest też od lat 90. ubiegłego wieku w Czechach i na Słowacji [3].

Revenons à nos moutons! Na forum PCLab.pl sprawa wzbudziła gorącą dyskusję:

[internauta „El Chupacabra”:] W mojej mieścinie jest TESCO i ostatnio miało miejsce wręcz tragiczne zdarzenie, a mianowicie kobiety była na zakupach z dzieckiem i owy szkrab siedział sobie w wózku kobieta się na chwile odwróciła i schyliła po towar gdy podniosła głowę dziecka nie było w miarę szybko zaalarmowała ochronę i Ci zadbali o to aby zabezpieczyć wyjścia. Dziecko znaleziono wraz z porywaczami w toalecie. Dziecko miało już zgoloną głowę były przygotowane zmienne ubranka i peruka dla dziecka.

[jaMar:] [...] słyszałem tą historie ale chyba nie było to w Tesco tylko jakimś innym markecie w Żorach albo Rybniku. Nie wiem dokładnie.

[„ocznik”:] u mnie w raciborzu w auchanie było tak samo ... tylko że dziecko znaleziono z 2 facetami w przymierzalni ogolone już przygotowane do wyjścia

[„El Chupacabra”:] to było w TESCO w mojej mieścinie i nie miszkam w Żorach czy Rybniku

[„PDW”:] też właśnie słyszałem że to było w Raciborzu. Kuzynka która tam pracuje opowiadała mi o tym jakieś 3 tygodnie temu. [4]

Racibórz, Żory i Rybnik przewijają się nie tylko w powyższej dyskusji:

Dostałam tego maila od znajomej pracującej w centrali jednego z centr handlowych. Jest to ich informacja wewnętrzna (tak wiem, nie powinno się ujawniać i w ogóle ... ale sądzę, ze lepiej żebyście przeczytali).

[...] W ostatnich dniach otrzymaliśmy informację od Carrefour'a dotyczącą zorganizowanej grupy porywającej dzieci, poniżej przesyłam jej treść, bardzo proszę o zapoznanie się i uczulenie Waszej ochrony na tego typu zdarzenia: "W ostatnich dniach na terenie Centrum Handlowego Auchan w Raciborzu doszło do próby porwania dziecka. Schemat działania sprawców jest ciągle ten sam - upatrują dziecko gdy tylko oddali się od rodziców uprowadzają dziecko do jakiegoś pomieszczenia na galerii najczęściej toaleta gdzie golą dziecko na łyso i podają jakiś środek po którym dziecko zachowuje się jak po narkotykach. W obu przypadkach gdy ochrona sklepu się dowiedziała o zaginięciu dziecka zamknęła drzwi i nie pozwoliła nikomu opuszczać terenu galerii. Dzieci znajdowały się w toaletach. Podobne przypadki miały miejsce w Żorach i w Rybniku."

Zarówno w radio, ani w prasie nie znaleźliśmy żadnych informacji na ten temat, lokalny posterunek Policji poinformował nas, ze otrzymali tego typu komunikat, nasza ochrona została poinformowana i pouczona w przypadku zauważenia jakiejkolwiek podejrzliwej sytuacji w Centrum.[...] [5]

I jeszcze o Rybniku:

O sprawie pisze „Rybnik po godzinach”. Wedle krążących po mieście plotek, do pierwszego porwania miało dojść w hipermarkecie Tesco. Tam miała zniknąć dziewczynka, która była pod opieką babci. Po zaalarmowaniu personelu sklep miał zostać zamknięty, a dziewczynkę po pół godziny znaleziono w toalecie z ogoloną głową.

- Żadnego takiego zdarzenia u nas nie było, w ogóle nie było nawet potrzeby zamykania hali. Ta wiadomość brzmi tak absurdalnie, że aż ciężko w nią uwierzyć – mówi na łamach gazety Przemysław Skory – rzecznik prasowy Tesco Polska. [6]

Katowice i Bielsko-Biała nie pozostają w tyle:

[internauta „~Bez ściemy”:] Prawdziwa historia brzmi tak,że porwano małą dziewczynkę w ... ... ikea rodzice wezwali ochronę a ta pozamykała wszystkie wejścia i wyjścia.Po przeszukaniu ikei odnalazła się ona z obciętymi włosami przebrana za chłopca...

[„~znaffca_tematu”:] To nie było w ikea a w sferze w bielsku ! ! ! [7]

[internauta „sagittarius_84”:] Podobno w jednym z bielskich marketów porwano dziecko, które później znaleziono odużone nakrotykami, przebrane i ogolone na łyso w toalecie!

[klio1:] Ja o takiej sytuacji dowiedziałam się od przyjaciółki, która mnie ostrzegała. Dziecko jej koleżanki z pracy miesiąc temu w katowickim Auchanie zostało porwane i znalezione po szybkiej interwencji ochrony w toalecie właśnie oszołomione, ogolone i przebrane. [8]

I jeszcze gród Smoka Wawelskiego:

To ja niestety dołączę z równie okropną opowieścią z Krakowa. W jednej z Krakowskich galerii rodzicom zaginęło kilkuletnie dziecko. Rodzice znaleźli je po dość krótkim czasie w toalecie z już ogoloną do połowy głową. Było to ewidentnie zrobione po to by jak najszybciej zmienić dziecku wygląd. [9]

przypisy itd......."

___

google pokazuje nawet fora gdzie ludzie zakładają tematy : czy słyszeliście o....?
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Nie Sie 22, 2010 10:43   

:hihi:
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved