Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Gru 25, 2012 09:29
Rozdzielanie skladnikow
Autor Wiadomość
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Wto Kwi 19, 2011 01:00   

_flo napisał/a:
Błonnik pokarmowy. Ewa Lekarka kiedyś o tym wspominała na forum dr-JK, może jeszcze ten post nie zginął.

c.d.
tu było: http://forum.dr-kwasniews...g67934#msg67934
i tu: http://forum.dr-kwasniews...g68778#msg68778
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
stdt 

Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 517
Skąd: Cała Europa.
Wysłany: Wto Maj 03, 2011 20:16   

Pomijając wszelakie dyskusje, chciałbym nawiązać do pierwotnego tematu.

U mnie to nijak się nie sprawdza. Rozdzielając b i ww nie odczuwałem żadnych pozytywów. A nie raz po zjedzeniu samych węgli dopadała mnie zgaga.

Nie uświadczyłem też rzekomego trawienia się węgli i białka przez 24h (sic!). Skąd w ogóle takie teorie, byliście wewnątrz jelit, żołądka, że tak autorytatywnie to stwierdzacie? :P

Dla mnie, podkreślam, dla mnie to nie ma najmniejszego sensu.
_________________
-Pane moderatore, prose ne ubija tematu.

-To se ne da!
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Wto Maj 03, 2011 22:51   

stdt napisał/a:
Pomijając wszelakie dyskusje, chciałbym nawiązać do pierwotnego tematu.

U mnie to nijak się nie sprawdza. Rozdzielając b i ww nie odczuwałem żadnych pozytywów. A nie raz po zjedzeniu samych węgli dopadała mnie zgaga.

Nie uświadczyłem też rzekomego trawienia się węgli i białka przez 24h (sic!). Skąd w ogóle takie teorie, byliście wewnątrz jelit, żołądka, że tak autorytatywnie to stwierdzacie? :P

Dla mnie, podkreślam, dla mnie to nie ma najmniejszego sensu.

To kolejna "sztuczka żywieniowa", jak każda na dłuższą metę szkodliwa, szkoda że twórca diety rodzielającej dożył tylko 66 lat, skoro to takie dobre i niby zdrowe http://www.dobradieta.pl/...pic.php?t=17781
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8794
Wysłany: Sob Maj 07, 2011 22:44   

Gdzieś tu już kiedyś pisałem. Rozdzielanie składników powoduje, że jednocześnie nieświadomie zmieniamy w ogóle sposób żywienia i proporcje BTW. Bez dużej wiedzy dietetycznej klient tego nie zauważa i myśli, że pomogło rozdzielanie.
JW
 
     
rubens17

Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 30
Wysłany: Nie Maj 13, 2012 18:55   

Czy ktoś ma pojęcie jak trawi się samo mięso i mięso z warzywami?
Jak skomponowane posiłki trawią się jak najdokładniej? Zmagam się z chorobą układu pokarmowego. Zauważyłem że jak mam biegunkę to po mięsie z warzywami widoczne są kwaki warzyw. Natomiast kiedy jem mięso ze skrobią to mięso nie trawi się do końca.
Pomyślałem że będę teraz jadł całkowicie rozdzielnie:
Śniadanie białko z tuszem
Obiad skrobie z warzywami
Na kolacje białko z tłuszczem
Mam także problem z kolejnością posiłków przy takim systemie jedzenia. Kiedy najlepiej w takim układzie jeść węglowodany?
Czy coś takiego ktoś już stosował i z jakim skutkiem. I czy jest jakiś model żywienia oparty na podobnych zasadach?
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Pon Sie 22, 2016 14:26   

brajan30 napisał/a:


To kolejna "sztuczka żywieniowa", jak każda na dłuższą metę szkodliwa, szkoda że twórca diety rodzielającej dożył tylko 66 lat, skoro to takie dobre i niby zdrowe http://www.dobradieta.pl/...pic.php?t=17781


Napisałeś, że:

"Podstawą diety Montignaca jest niemieszanie w jednym posiłku tłuszczów i węglowodanów. "

A dieta rozdzielna polega na niełączeniu białek z węglowodanami. Jak widać są różne rodzaje diety rozdzielnej. Poza tym Korżawska zmarła w wieku 60 lat, czy to oznacza, że wszystko co polecała jest do bani?
Ostatnio zmieniony przez Piotrx Pon Sie 22, 2016 14:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8794
Wysłany: Śro Sie 24, 2016 08:45   

Postawą diety Montignaca jest spożywanie produktów o niskim indeksie glikemicznym. Skrupulatne przestrzeganie tej zasady prowadzi do absurdalnego wniosku, że najzdrowsza jest fruktoza.
JW
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Śro Sie 24, 2016 11:02   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Postawą diety Montignaca jest spożywanie produktów o niskim indeksie glikemicznym. Skrupulatne przestrzeganie tej zasady prowadzi do absurdalnego wniosku, że najzdrowsza jest fruktoza.
JW


Brajan pomylił dietę Montignaca z dietą rozdzielną. Twórcą diety rozdzielnej był dr Hay i wymyślił ją na początku XX wieku.
 
     
martkos

Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 8
Wysłany: Śro Sie 24, 2016 12:56   

Tak, twórca diety rozdzielnej był amerykański doktor William Howard Hay. Wymyślił ją na początku XX w. Przede wszystkim jest ona skierowana do osób, którym zależy na pokonaniu choroby nerek.
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Śro Sie 24, 2016 15:34   

martkos napisał/a:
Tak, twórca diety rozdzielnej był amerykański doktor William Howard Hay. Wymyślił ją na początku XX w. Przede wszystkim jest ona skierowana do osób, którym zależy na pokonaniu choroby nerek.


Hay tą dietą wyleczył u siebie nerki, ale miał też inne choroby, których się pozbył. Dieta nie ogranicza się w żaden sposób do chorych nerek.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved