Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Gru 25, 2012 09:29
Rozdzielanie skladnikow
Autor Wiadomość
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Pią Mar 25, 2011 23:46   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Przecież może Pan sobie znaleźć właściwe dla siebie towarzystwo. Nikt Pana tu nie trzyma. Są tysiące innych polskojęzycznych miejsc w Internecie.

OK. I understood :papa:
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Pią Mar 25, 2011 23:52   

I "głupi" uśmieszek zniknął z facjaty jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ;)
Tłuszcz krzepi w przeciwieństwie do cukru :razz: :zzz:
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Sob Mar 26, 2011 01:37   

 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob Mar 26, 2011 14:12   

Mariusz_ napisał/a:
I "głupi" uśmieszek zniknął z facjaty jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ;)


jesteś następny do odstrzału :shoot:
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Neska 


Pomogła: 23 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 1331
Wysłany: Sob Mar 26, 2011 16:21   

Nie jestesmy bezpieczni?

Moze wrocmy do kapusty (kiszonej)
_________________
Pachelbel Canon in D
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Nie Mar 27, 2011 12:46   

Nie podniecaj się tak, bo jeszcze żyłka pęknie.Trzeba będzie wezwać puchatka na pomoc i kogoś o psyche czy some.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 12:53   

Czytam ostatnio Ponomarenke, i on o tym obcinaniu wegli wypowiada sie raczej negatywnie, ze i tak organizm musi te wegle sobie wytworzyc.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 13:22   

zyon napisał/a:
Czytam ostatnio Ponomarenke, i on o tym obcinaniu wegli wypowiada sie raczej negatywnie, ze i tak organizm musi te wegle sobie wytworzyc.

Jasne. Tylko on troszkę za daleko poszedł w drugą stronę.
Ta "druga strona" przyczyniła się pewnie w niemałym stopniu do jego nieszczupłej sylwetki ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 13:25   

No zgadza sie, on pisze nawet do 250 g a to juz nie sa zadne niskie wegle. Niektore rzeczy wydaja mi sie sensowne a niektore nie. Duzo pisze o tych wielonienasyconych ale wrecz nimi straszy, nawet smalec jest wielkim zrodlem nienasyconych sie okazuje. Na razie nie skonczylem wiec nie wypowiem sie o calosci.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 13:28   

zyon napisał/a:
Duzo pisze o tych wielonienasyconych ale wrecz nimi straszy, nawet smalec jest wielkim zrodlem nienasyconych sie okazuje.

Znaczy należy rozgraniczać jednonienasycone od wielonienasyconych. Reaktywność tych drugich jest o wiele większa niż pierwszych - tym większa im więcej masz wiązań podwójnych w strukturach cząsteczek.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 13:35   

Wiem co to sa jednonienasycone i wielonienasycone ale tutaj jak zwykle mozna przywolac casus dr Budwig, ktora to tymi wielce szkodliwymi wielonienasyconymi czyli olejem lnianym, ktory wg Ponomarenki jest beznadziejny leczyla ludzi wlasnie z nowotworow.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 13:50   

Jasne, tylko te Budwig polecała surowy, niezmieniony chemicznie, lniany.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 14:13   

No przeciez o tym pisze, ale nie bardzo nie rozumiem o czym teraz mowisz? Budwig uzywala lnianego, tloczonego na zimno, nieoczyszczonego, nierafinowanego ktory w wiekszosci sie sklada z wielonienasyconych, a zatem wielce szkodliwy i rakotworczy wrecz.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Pon Mar 28, 2011 14:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 14:18   

No bo wydaje mi się, że Ponomarenko karcił PUFA, zakładając implicite ich częstą obróbkę term.
Masz może ten cytat pod ręką?
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 14:32   

Hmm, w domu mam wiec pozniej sprawdze ale nie przypominam sobie, czy pisal o obrabianych. Pisal np o smalcu i oleju rzepakowym jak i roznych podrobach. Ale sie upewnie, poza tym obrobka termiczna nie utlenia? Taki lniany to przeciez swiatlo, temperatura, powietrze i sie od razu utlenia.

Tak czy siak to robi roznice? Bo przeciez chodzi o to ze reaktywny i produkuje wolne rodniki a nie czy obrabiany.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Pon Mar 28, 2011 14:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 14:42   

zyon napisał/a:
Pisal np o smalcu i oleju rzepakowym

No to obrobione i to solidnie.
Rzepakowy surowy to jakiś straszny margines - na palcach jednej ręki można policzyć ludzi, którzy go kupują.
zyon napisał/a:
poza tym obrobka termiczna nie utlenia? Taki lniany to przeciez swiatlo, temperatura, powietrze i sie od razu utlenia.

No i właśnie chodzi o to, żeby taki lniany spożywać w formie zimnotłoczonej, surowej, przechowywanej w lodówce bez dostępu światła. Podobnie ma się sprawa z tranem.
zyon napisał/a:
Tak czy siak to robi roznice? Bo przeciez chodzi o to ze reaktywny i produkuje wolne rodniki a nie czy obrabiany.

Chodzi o to, w jakim stanie jest spożywany.
Jeśli jest niezmieniony chemicznie, w swojej naturalnej formie to wówczas może przynosić takie rezultaty jak u Budwig.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Pon Mar 28, 2011 14:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 14:49   

Hannibal napisał/a:
Rzepakowy surowy to jakiś straszny margines - na palcach jednej ręki można policzyć ludzi, którzy go kupują.

No ostatnio po wyrugowaniu z niego przez polskich naukowcow kwasu erukowego, coraz wiecej go sie uzywa, bo ma termin ze 3 razy dluzszy niz lniany i podobno podobne wlasciwosci. Mniejsza z tym akurat, bo to nieistotne.

Hannibal napisał/a:

No i właśnie chodzi o to, żeby taki lniany spożywać w formie zimnotłoczonej, surowej, przechowywanej w lodówce bez dostępu światła. Podobnie ma się sprawa z tranem.

Hannibal napisał/a:

Chodzi o to, w jakim stanie jest spożywany.
Jeśli jest niezmieniony chemicznie, w swojej naturalnej formie to wówczas może przynosić takie rezultaty jak u Budwig.


No ok zgadza sie, ale to ciagle te wielonienasycone, wysoce reaktywne, "'klejace" do siebie tlen, wiec ciagle szkodliwe. I wlasnie dlatego pytam ocb? Dlaczego on mowi, ze "be" a Budwigowa ze jak najbardziej "ok"?

Zobacze czy Ponomarenko robi rozroznienie ale wlasnie tego nie zauwazylem, wiec sie od razu "zjezylem" kiedy to czytalem.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Pon Mar 28, 2011 14:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 14:53   

zyon napisał/a:
Dlaczego on mowi, ze "be" a Budwigowa ze jak najbardziej "ok"?

Dotrzyj do źródeł, porównaj argumenty i sam wyciągnij wniosek :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 15:03   

Hannibal napisał/a:
zyon napisał/a:
Dlaczego on mowi, ze "be" a Budwigowa ze jak najbardziej "ok"?

Dotrzyj do źródeł, porównaj argumenty i sam wyciągnij wniosek :)


Tyle to ja wiem. Naczytalem sie o Budwigowej i jej teoriach, teraz to co pisze Ponomarenko; obydwoje biochemicy ale zdania zdecydowanie przeciwstawne. Wiec wychodzi na to, ze ktos z nich musi siac kapuste. I dlatego pytam wlasnie.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 15:12   

zyon napisał/a:
No przeciez o tym pisze, ale nie bardzo nie rozumiem o czym teraz mowisz? Budwig uzywala lnianego, tloczonego na zimno, nieoczyszczonego, nierafinowanego ktory w wiekszosci sie sklada z wielonienasyconych, a zatem wielce szkodliwy i rakotworczy.....



.........w nadmiarze..
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 15:20   

zenon napisał/a:
zyon napisał/a:
No przeciez o tym pisze, ale nie bardzo nie rozumiem o czym teraz mowisz? Budwig uzywala lnianego, tloczonego na zimno, nieoczyszczonego, nierafinowanego ktory w wiekszosci sie sklada z wielonienasyconych, a zatem wielce szkodliwy i rakotworczy.....



.........w nadmiarze..


Mozesz zdefiniowac nadmiar? Bo w diecie Budwig jest to chyba zdecydowanie nadmiar, olej z twarogiem od rana do wieczora.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Pon Mar 28, 2011 20:15   

zyon napisał/a:
przywolac casus dr Budwig

Ciekawe ile w jej diecie było antyoksydantów? Zawsze coś za coś. jod w jej "diecie" występował czy nie -rozmawialiśmy kiedyś.

Long-term consumption of a carbohydrate-restricted diet does not induce deleterious metabolic effects
Paweł Grieba, Barbara Kłapcińskab,⁎, Ewelina Smolb, Tomasz Pilisc, Wiesław Pilisc, Ewa Sadowska-Krępab, Andrzej Sobczakd, Zbigniew Bartoszewicze, Janusz Naumanf, Kinga Stańczaka, Józef angforta,baDepartment of Experimental Pharmacology, Polish Academy of Sciences Medical Research Center in Warsaw, 02-106 Warsaw,
Received 6 July 2008; revised 27 September 2008; accepted 30 September 2008


Cytat:
In most subjects, plasma concentrations of glucose, insulin, glucagon, cortisol, homocysteine, glycerol, and C-reactive protein were within reference ranges.

However, very low-CHO intake differs from starvation because, in the former, glucose concentrations are maintained and breakdown of endogenous protein does not occur [29]. A common metabolic change found in the blood of a person consuming an LCD is ketosis [30,31], although the metabolic changes associated with consumption of CHO-restricted diets depend on the level of CHO intake. A diet very low in CHO (b20-50 g/d), which usually leads to ketonuria, is referred to as a very low-CHO ketogenic diet. Thus, the “optimal diet,” which includes 50 to 150 g/d CHO intake, may be referred to as an LCD because intake levels are greater than that associated with ketonuria in most people [29].





Westman EC, Feinman RD, Mavropoulos JC, Vernon MC, Volek JS,
Wortman JA, et al. Low carbohydrate nutrition and metabolism. Am J
Clin Nutr 2007;86:276-84.

Nowsze badania DO też są........
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Mar 29, 2011 21:58   

mariusz ja cie po polsku nie rozumiem a tu jeszcze jakies cytaty nazwiska, wzory i po anglicku 8/

Cytat:
(b20-50 g/d)


zgaduje ze g=15x?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Wto Mar 29, 2011 21:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Śro Mar 30, 2011 00:01   

zyon napisał/a:
mariusz ja cie po polsku nie rozumiem
:hihi:
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Śro Mar 30, 2011 10:13   

zgaduj dalej, słuchaj puchatka, bądź na LCD efekty przyjdą same ;) , masz dużo czasu, słabą pamięć również ;)
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Śro Mar 30, 2011 13:47   

Mariusz_ napisał/a:
zgaduj dalej, słuchaj puchatka,
bądź na LCD efekty przyjdą same ;), masz dużo czasu,
słabą pamięć również ;)

Mariusz kogo Ty robisz z Siebie i ze mnie? :shock:

To co ja konsekwentnie popieram i od czasu do czasu
przypominam to SZKOLNY ELEMENTARZ
z PODSTAW BIOCHEMII i FIZJOLOGII.
8-)

Dla Ciebie jednak z "pewnych wzgledow"
wyrocznia sa "otuscone ksionski"! :viva: :hihi:
.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Mar 30, 2011 15:19   

Mariusz_ napisał/a:
zgaduj dalej, słuchaj puchatka, bądź na LCD efekty przyjdą same ;) , masz dużo czasu, słabą pamięć również ;)

Mariusz napisz chociaz raz tak normalnie, zebym mogl cie zrozumiec bez problemu, z interpunkcja i zaznaczeniem poczatku i konca zdania. Ja wiem, ze jest tu dziwna moda na maniere "artystyczna", kto belkocze bardziej niezrozumiale ten wiekszy ekscentyk-artysta ale imho rozmawiamy o konkretach a nie o elektrycznych owcach. Juz _flo ci zarzucila, ze wklejasz i cytujesz nieadekwatnie do tematu i ja tez mam identyczne wrazenie. Co ma na celu wrzucenie tego tuzina dziwnych nazwisk na przyklad?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Śro Mar 30, 2011 15:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Śro Mar 30, 2011 17:30   

zyon napisał/a:
i on o tym obcinaniu wegli wypowiada sie raczej negatywnie

No zgadza sie, on pisze nawet do 250 g a to juz nie sa zadne niskie wegle


min. 50g wglowodanów może być

Clin Nutr 2007;86:276-84.
Cytat:
Not all low-carbohydrate diets are ketogenic.Although there is currently no consensus as to the amount of carbohydrate restriction required to induce ketosis, the term ‘‘ketogenic diet’’ is often limited to diets containing <50 g/day carbohydrate [19,21,22]. However, elevated serum or urinary ketones have also been reported in subjects on diets with average daily carbohydrate intakes between 58 and 192 g/day [6,15,23—25]. Conversely, in astudy of participants on a diet with a mean daily carbohydrate intake of 29.5 g, only 42% had uri-nary ketone levels of trace or greater at 24 weeks [26].The macronutrient composition of the diet is also an important determinant of ketosis. Low-carbohydrate diets high in protein may not cause ketosis, as up to 57 g glucose can be created from 100 g dietary protein [27].

Klein et al. showed that hypocaloric infusion of glu-cose (providing ≈250 kcal/day or 60 g/day glucose) reduced by sixfold the increase in plasma ketones occurring during an 84-h fast [32].


Te metabolic syndrome??

Znajome...gramy z badania na optymlanych (podesłałem linka rapidshare)?


Puchatku wiem, zawsze na poparcie swojej wiedzy oddelegowujesz "nas" do pozycji z bogatego piśmiennictwa twojej Biblii (Biochemii) z podaniem
-tytułu pozycji
-autora
-rok wydania
-strona
-i cytacik

Podejrzewam,że brak jest jednak tych 160-180g glukozy dla mózgu, aby NADH mógł spełnić swoje zadanie. ;)
Ostatnio zmieniony przez Mariusz_ Śro Mar 30, 2011 17:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Mar 31, 2011 15:55   

Nie wiem o czym to jest. Bardziej mnie interesuje to o czym rozmawialismy z Hannibalem i co Zenon uwaza za nadmiar. Czyli kwestia wielonienasyconych.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 21:05   

Masz dobry cholesterol od wielonienasyconych (olej lniany 2łyżki/per day) cirka bau 120 (całkowity)... Nie musisz się przejmować zbyt wysokim jego poziomem. Olać to
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Kwi 06, 2011 10:02   

Jak zwykle jakies koto-ogono-odwracalstwo, czesc osob tutaj tak ma, chcesz rozmawiac o pogodzie to mysla ze o pogodzie ducha albo o tym o czym akurat mysla.

Wplyw zywnosci na cholesterol jest rzedu 5% wiec nie przesadzaj tak Mariusz. Poza tym po odstawieniu lnianego na ponad kwartal wcale jakos mocno mi nie podskoczyl, wiec wniosek jest ze moze i obniza ale tym co maja za wysoki.

Co do samych wielonienasyconych to trwalosc takiego np rydzowego, ktory ma sklad "lepszy" od lnianego i sie tak szybko nieutlenia, to za to, (nawet jak pisze Ponomarenko) odpowiada duza ilosc tokoferoli i witE wiec bardziej niebezpieczne sa sloniny, smalce i tym podobne tluste specjaly, bo tego tam bardzo malo jest.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Śro Kwi 06, 2011 10:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Śro Kwi 06, 2011 12:34   

zyóń napisał/a:
Wpływ żywności na cholesterol jest rzędu 5% wiec nie przesadzaj tak Mariusz.
Dziewiątka przed piątką Ci się zniknęła,
a skąd się niby ten cholesterol bierze?
Z wody, powietrza, piątego wymiaru?
:-/
 
     
Neska 


Pomogła: 23 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 1331
Wysłany: Śro Kwi 06, 2011 12:40   

Adam jak sie go pozbyc jak juz jest? przeciez nie mozna go wyplukac, to zrobic, zeby nie krazyl tam i z powrotem?
_________________
Pachelbel Canon in D
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Śro Kwi 06, 2011 12:40   

zyon napisał/a:
Wplyw zywnosci na cholesterol jest rzedu 5%

Zyon pewnie miał na myśli cholesterol egzogenny, zawartość cholesterolu w diecie. Co do tego też są podzielone zdania.
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Śro Kwi 06, 2011 12:41   

Neska napisał/a:
Adam jak sie go pozbyc jak juz jest? przeciez nie mozna go wyplukac, to zrobic, zeby nie krazyl tam i z powrotem?

Wykupkać - częściowo.
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
Neska 


Pomogła: 23 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 1331
Wysłany: Śro Kwi 06, 2011 12:43   

a jaki jest czynnik odrywajacy go z naszego wnetrza? jakiego towarzystwa potrzebuje?
_________________
Pachelbel Canon in D
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Śro Kwi 06, 2011 12:47   

Błonnik pokarmowy. Ewa Lekarka kiedyś o tym wspominała na forum dr-JK, może jeszcze ten post nie zginął.
Muszę lecieć, pa.
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Śro Kwi 06, 2011 12:57   

zyon napisał/a:
...Wplyw zywnosci na cholesterol jest rzedu 5%...

Tak malo slow a wplyw na ZYCIE WIELKI! :hihi:

Gdzie tak pisza bo to ciekawe jest? :hihi:
.
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Śro Kwi 06, 2011 12:59   

_flo napisał/a:
...Błonnik pokarmowy. Ewa Lekarka kiedyś o tym wspominała na forum dr-JK, ...
No ale "blonnik" jest szkodliwy a cholesterol dobry, podobno. :hihi:
.
 
     
Neska 


Pomogła: 23 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 1331
Wysłany: Śro Kwi 06, 2011 13:37   

Misiu rozwin sie prosze, lubie wiedziec :-) :hug:
_________________
Pachelbel Canon in D
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Śro Kwi 06, 2011 14:07   

Neska napisał/a:
Misiu rozwin sie prosze, lubie wiedziec :-) :hug:

Kochana Jasnie Pani, jestes taka fascynujaca DZIEWCZYNA,
ze na powaznie zaczynam myslec co zrobic
aby TYM ktorych kocham z naszego forum, DOGODZIC. 8-)
.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Kwi 06, 2011 15:03   

_flo napisał/a:
zyon napisał/a:
Wplyw zywnosci na cholesterol jest rzedu 5%

Zyon pewnie miał na myśli cholesterol egzogenny, zawartość cholesterolu w diecie. Co do tego też są podzielone zdania.


Konkretnie chodzilo mi o wplyw jedzenia na poziom cholesterolu.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Kwi 06, 2011 15:04   

Adam319 napisał/a:
zyóń napisał/a:
Wpływ żywności na cholesterol jest rzędu 5% wiec nie przesadzaj tak Mariusz.
Dziewiątka przed piątką Ci się zniknęła,
a skąd się niby ten cholesterol bierze?
Z wody, powietrza, piątego wymiaru?
:-/

Moim zdaniem z objawien.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Śro Kwi 06, 2011 15:51   

zyon napisał/a:
Adam319 napisał/a:
a skąd się niby ten cholesterol bierze?
Z wody, powietrza, piątego wymiaru?
:-/

Moim zdaniem z objawien.

Zyon, zgadzam się z Tobą :)

Nie będzie w ciele tego, czego najpierw w umyśle nie było 8-)
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
Ostatnio zmieniony przez Joannaż Śro Kwi 06, 2011 15:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Śro Kwi 06, 2011 21:29   

Panowie i Panie od objawień: cholesterol bierze się z acetylo-CoA ;) a ten bierze się z pożywienia BTW ;P.
z czego
fruktoza lubi TG, LDL. LDL podobno odpowiada za anabolizm, więc może ta fruktoza zdrowa jest :P jednak
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 08:50   

Mariusz chopdzilo mi konkretnie o to, ze zmieniajac nawyki zywieniaowe mozna zmienic swoj poziom cholesterolu o ok 5%. Pulkownik mnie nie zrozumial, bo oni musza miec nomenklature konkretna a skroty myslowe to za trudne sa. Tak pisze chyba Hartenbacher i Mcully, a moze i Ravnskov, musialbym przewertowac. Zapamietalem te informacje, bo mnie troche zmartwila. Jezeli sie tak madrujesz to powiedz jak sobie podbic.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 09:37   

Co się tak gorączkujesz. Na początek nie szkodzić, zwłaszcza swojej wątrobie.
Cytat:
Zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi dietą niskokaloryczną niskotłuszczową i – pogorszeniem wartości biologicznej spożywanych białek, tłuszczami pochodzenia roślinnego,

Każde uszkodzenie wątroby obniża poziom cholesterolu całkowitego i HDL.

W marskości alkoholowej (i w każdej innej) poziom cholesterolu we krwi jest bardzo niski,

jeśli wątroba jest zajęta ich neutralizowaniem, przerabianiem, odtruwaniem – nie może się zajmować oczywiście wytwarzaniem cholesterolu HDL, ani ogólnego.

i inne bzdety
Zepsuć maszynkę (rganizm) wbrew pozorom nie jest prosto. Naprawa maszynki również. Nie szydź z wiedzy dr Kwaśniewskiego. Dorosłyś jest sam podejmujesz decyzje i ich konsekwencje.
Raz już napisałem, nie cztaj tylu mądrych książek bo ZGŁUPIEJESZ i sobie nie pomożesz.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 10:02   

Mariusz_ napisał/a:
Co się tak gorączkujesz.

Sie nie goraczkuje tylko pytam
Mariusz_ napisał/a:

Na początek nie szkodzić, zwłaszcza swojej wątrobie.

Ale Tyle to ja wiem, to takie porady "o niczym" z Pani Domu. Nie szkodz watrobie, nie szkodz nerkom, nie szkodz sobie, nie szkodz innym a zwlaszcza srodowisku naturalnemu na stacjach PKP. Dziekuje za takie porady :-D
Mariusz_ napisał/a:

Cytat:
Zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi dietą niskokaloryczną niskotłuszczową i – pogorszeniem wartości biologicznej spożywanych białek, tłuszczami pochodzenia roślinnego,

Każde uszkodzenie wątroby obniża poziom cholesterolu całkowitego i HDL.

W marskości alkoholowej (i w każdej innej) poziom cholesterolu we krwi jest bardzo niski,

jeśli wątroba jest zajęta ich neutralizowaniem, przerabianiem, odtruwaniem – nie może się zajmować oczywiście wytwarzaniem cholesterolu HDL, ani ogólnego.

i inne bzdety
Zepsuć maszynkę (rganizm) wbrew pozorom nie jest prosto. Naprawa maszynki również. Nie szydź z wiedzy dr Kwaśniewskiego. Dorosłyś jest sam podejmujesz decyzje i ich konsekwencje.

Nie wiedziec czemu spora czesc osob tutaj ma w dziwnym zwyczaju wpasc do tematu, rzucic jakis cytat z madra mina ale jak do konkretow to wielka cisza albo odpowiedz nie na temat. To co napisales wyzej w ogole nie jest odpowiedzia na moje pytanie i dziwnie wyglada w kontekscie twojego wczesniejszego wymadrzania sie. To jakis zbitek dziwnych prawd wiary, ktore nijak sie nie maja do mojego pytania i w zadnym stopniu na nie nie odpowiada.

Mariusz_ napisał/a:

Raz już napisałem, nie cztaj tylu mądrych książek bo ZGŁUPIEJESZ i sobie nie pomożesz.

Znakomite podejscie, najlepiej poprzestac juz w zerowce na czytanieu elementarza. Wybacz Mariusz ale podejscie prymitywne mnie nie safysfakcjonuje, lubie czytac i wiedziec.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Czw Kwi 07, 2011 10:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 17:05   

Mariusz_ napisał/a:
nie cztaj tylu mądrych książek


http://www.youtube.com/watch?v=lxKwFWJrkvE
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 17:49   

zyon napisał/a:
Znakomite podejscie,

Walę między oczy , tylko nie płacz, że nie możesz
Ogranicz ilość białka (chyba, że przebudowujesz organizm)
Jadał podroby (głownie), ogranicz chude mięso (mięśnie)
Szamaj wywary z nożek, biodrówki, żeberek ect
Szamaj wywary z kości
Jadaj min 4 zółtka na dzień
Jadaj sery żólte min 30%
Sery białe tłuste, półtłuste krajanki
Jadaj codziennie 200g śmietanki
Jadaj codziennie masło
Jadaj codzienne szpik
Jadaj błonnik z ziemniaków, warzyw, owoców w rozsądnej ilość, co by cie zapracia lub gonienie do kibla nie goniło!!
Jedz desery żóltkowe, biało serowe, masłowe, mączne, jabłkowe, frytkowe, naleśnikowe!!
Jesz coś z tego w ogóle czy OBJADASZ SIE olrjem LNIANYM (lub innym roślinnym "odpornym" na oksydację" ) TRANEM?? Unikasz mlecznych , ponieważ szkodzą!!!
Ostatnio zmieniony przez Mariusz_ Czw Kwi 07, 2011 17:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 17:51   

Lubie was wy moje cieple kluseczki bez ikry@
Narzekać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi co kto je i co komy wychodzi - z drugiej strony :papa:
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 17:55   

zenon napisał/a:
Mariusz_ napisał/a:
nie cztaj tylu mądrych książek


http://www.youtube.com/watch?v=lxKwFWJrkvE

http://www.youtube.com/watch?v=oG6pEolAKm8
U ciebie to norma nieprawdaż poszukujący szczęścia spełnienia w psyche, some, LC, surówce ect.
Wszytstko jeszcze przed tobą: nie znasz jeszcze wielu chwil .......... :medit:
się nie doczekasz, gdyż lepiej uczyć się na cudzych błędach (vide) twoich @! Wróc nie twoich jeszcze krzywdę sobie człowiek wyrządzi.Bron boże przed takimi "nauczycielami" od czego kolwiek@!
Ostatnio zmieniony przez Mariusz_ Czw Kwi 07, 2011 17:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 18:42   

Mariusz_ napisał/a:
zyon napisał/a:
Znakomite podejscie,

Walę między oczy , tylko nie płacz, że nie możesz
Ogranicz ilość białka (chyba, że przebudowujesz organizm)
Jadał podroby (głownie), ogranicz chude mięso (mięśnie)
Szamaj wywary z nożek, biodrówki, żeberek ect
Szamaj wywary z kości
Jadaj min 4 zółtka na dzień
Jadaj sery żólte min 30%
Sery białe tłuste, półtłuste krajanki
Jadaj codziennie 200g śmietanki
Jadaj codziennie masło
Jadaj codzienne szpik
Jadaj błonnik z ziemniaków, warzyw, owoców w rozsądnej ilość, co by cie zapracia lub gonienie do kibla nie goniło!!
Jedz desery żóltkowe, biało serowe, masłowe, mączne, jabłkowe, frytkowe, naleśnikowe!!
Jesz coś z tego w ogóle czy OBJADASZ SIE olrjem LNIANYM (lub innym roślinnym "odpornym" na oksydację" ) TRANEM?? Unikasz mlecznych , ponieważ szkodzą!!!


Przepraszam cie Mariusz, czy ty przypadkiem nie nazywasz sie Kwasniewski? Desery maczne, frytkowe, co to k... w ogole jest? :shock:

Mozesz mi wytlumaczyc w racjonalny sposob (w oparciu o biochemie), jak te szamanskie obzeranie sie moze wplynac na pytanie ktore zadalem? Tak bez zadnych czakrow-szmakrow?

Dlaczego ograniczyc podaz bialka? Tak racjonalnie?

No i na koniec pytanie najwazniejsze - jezeli mam akurat nieco wietrzna pogode, jest pozne popludnie, w telewizji leci akurat teleturniej a sasiad pali paierosa - to czy ja mam zalozyc buty wiazane czy na rzepy??
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Czw Kwi 07, 2011 18:46, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 19:03   

zyon napisał/a:
No i na koniec pytanie najwazniejsze - jezeli mam akurat nieco wietrzna pogode, jest pozne popludnie, w telewizji leci akurat teleturniej a sasiad pali paierosa - to czy ja mam zalozyc buty wiazane czy na rzepy??


Na boso to jest kozak lub w piżamie prze centrum miasta w tramwaju z dwoma dziewczynami pod rękę-taki mały zakładzik. Żcyie to carpe diem i jest po to, aby je przeżyć. Nic Ci po czytaniu skoro i tak nie wiesz skąd bieże się cholesterol. Żyj spokojnie w swoich magicznych książkach od cholesterolu, tłuszczy, a dalej jesteś w 4 literach, a tam podobno jest "ciemno" jak w głowie co poniektórych........

2009 American Society for Nutrition
Gluconeogenesis and energy expenditure after a high-protein, carbohydrate-free diet1,2,3
Margriet AB Veldhorst, Margriet S Westerterp-Plantenga, and Klaas R Westerterp

Obesity: the protein leverage hypothesis
S. J. Simpson and D. Raubenheimer
obesity reviews (2005) 6, 133–142

Psychosom Med 1999 Mar;61(2):214-224
Increased salivary cortisol reliably induced by a protein-rich midday meal.
Gibson EL, Checkley S, Papadopoulos A, Poon L, Daley S, Wardle J. Department of Epidemiology and Public Health, University College, London, United Kingdom. l.gibson@ucl.ac.uk
PMID: 10204975


Long-term effects of calorie or protein restriction on serum IGF-1 and IGFBP-3 concentration in humans
Life span
http://onlinelibrary.wile...08.00417.x/full


Obawiam się, że i tak nie zrozumiesz, bo nie możesz zrozumieć, gdyż najprostsze rozwiązania są....
Twoje Ą, ę kladzie mnie na łopatki
a ja na to "bułkę w bibułkę a ch*** do łapy"-Liroy
Ogarnij się, weź się za sibie i nie skoml jak mały piesek lub zrzędząca stara baba ( z szacunkiem dla Babć)

Verstehen Sie Spaß?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 20:08   

zyon napisał/a:
Przepraszam cie Mariusz, czy ty przypadkiem nie nazywasz sie Kwasniewski?

Tak, a dokładnie Tomasz Kwaśniewski
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 20:28   

Mariusz_ napisał/a:
Nic Ci po czytaniu skoro i tak nie wiesz skąd bieże się cholesterol. Żyj spokojnie w swoich magicznych książkach od cholesterolu, tłuszczy, a dalej jesteś w 4 literach, a tam podobno jest "ciemno" jak w głowie co poniektórych........

O to chodzi Mariusz, ze ja wlasnie wiem, bo czytam a ty przeczytales tylko Tluste Zycie i cos bredzisz, ze wiesz.

Zadna twoje odpowiedz nie jest na temat a cytaty sa nieadekwatne.

1.Odpowiedz mi po co obciac podaz bialka, ktora zalecasz.

2.Odpowiedz po cholere mam jest jakies swinstwo zwane dreserem macznym albo deserem frytkowym? Co to w ogole jest?

CHODZI MI O KONKRETNE ODPOWIEDZI NA KONKRETNE PYTANIA a nie jakies dziwaczne ogolniki, ktorymi operujesz.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 20:30   

Hannibal napisał/a:
zyon napisał/a:
Przepraszam cie Mariusz, czy ty przypadkiem nie nazywasz sie Kwasniewski?

Tak, a dokładnie Tomasz Kwaśniewski

Seryjnie? To co on wygaduje skladnie mnie do uwierzenia w to. Jakas gadka sektoida bez zwiazku z rzeczywistoscia i faktami.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
krzysztof2

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 756
Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 22:10   

WITAM :hug:

zyon napisał/a:


Co do samych wielonienasyconych to trwalosc takiego np rydzowego, ktory ma sklad "lepszy" od lnianego i sie tak szybko nieutlenia, to za to, (nawet jak pisze Ponomarenko) odpowiada duza ilosc tokoferoli i witE wiec bardziej niebezpieczne sa sloniny, smalce i tym podobne tluste specjaly, bo tego tam bardzo malo jest.


Jak nie ma pewności co do kupowanego oleju to wystarczy po prostu zmielić nasiona lnu i odpowiednio uwodnić .
Gdy i to nie pasuje to można wykorzystać nasiona chia bardzo dobry stosunek o3 do o6 tez prawie 4:1.
Chia seeds, dried
http://nutritiondata.self...products/3061/2

Obecnie nasiona chia można kupić i u nas
http://www.bogutynmlyn.pl/go/_info/?id=2789

"NASIONA CHIA (SZAŁWI ARGENTYŃSKIEJ)"
http://www.surawka.republika.pl/MZZ14.htm

Można także wykorzystać nasiona konopi.


POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :papa:
Ostatnio zmieniony przez krzysztof2 Czw Kwi 07, 2011 22:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 07:53   

Masz problem ze zrozumieniem tekstu czytanego, więc może obrazki Ci pomogą :)


Pamiętaj czym więcej białka tym więcej miśeni. Ilość aminokwasów, ich liczba się nie liczy!! Odpowiednia ilość energii swobodnej potzrebnej do syntezy białka również.
Życie polega na pozyskiwaniu energii, a nie jej marnotrawieniu. Ale co może wiedzieć o tym ktoś kto prawdopodobnie ciągnie na ketonach :) zamiast ATP :P
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 08:22   

Mariusz_ napisał/a:
Masz problem ze zrozumieniem tekstu czytanego, więc może obrazki Ci pomogą :)

Mam problem ze zrozumieniem ciebie, zamiast odpowiadac na pytanie , ciagle cos lepisz, wklejasz, a juz flo zauwzyla, ze masz sklonnosc do cytowania nieadekwatnego. Ja wole zebys mi napisal co z tego zrozumiales a nie lepil mi jakies wykresy, z ktorych wydaje mi sie nic nie jarzysz.

Mariusz_ napisał/a:
Pamiętaj czym więcej białka tym więcej miśeni.

I bardzo dobrze, nie po to cwicze zeby wygladac ze mam ich mniej.

Mariusz_ napisał/a:
Ilość aminokwasów, ich liczba się nie liczy!! Odpowiednia ilość energii swobodnej potzrebnej do syntezy białka również.
Życie polega na pozyskiwaniu energii, a nie jej marnotrawieniu. Ale co może wiedzieć o tym ktoś kto prawdopodobnie ciągnie na ketonach :) zamiast ATP :P

Kolejna zyciowa madrosc? Nie czytaj ksiazek, nie marnotraw energii, rozeprzyj sie wygodnie przed telewizorem, wlacz Plebanie i zajadaj deserki maczne?

To nie ja mam problem mariusz ze zrozumienuiem, tylko ty, ciagle mi nie odpowiedziales na pytania, zwiazane z twoim zaleceniem.

1.Odpowiedz mi po co obciac podaz bialka, ktora zalecasz.

2.Odpowiedz po cholere mam jest jakies swinstwo zwane dreserem macznym albo deserem frytkowym? Co to w ogole jest?


CHODZI MI O KONKRETNE ODPOWIEDZI NA KONKRETNE PYTANIA a nie jakies dziwaczne ogolniki, ktorymi operujesz.

Ogolnie mam wrazenie ze rozmawiam z zaprogramowanym automatem, ktory ignoruje moje pytania a sam wyglasza to na co ma ochote. Wiec mozemy sobie darowac te dyskusje, dzieki za dobre checi ale niestety nie udalo ci sie zwerbowac kolejnej osoby do optysekty. Dziekuje nie topie w smalcu.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Pią Kwi 08, 2011 08:25, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 19:20   

Czerwona twarz z plemienia psyche & some zwana potocznie tygryskiem zamiatst tygrysem
Patrzy, czyta i nie potrafi kojarzyć, wyczuć sarkazmu takich ciepłych kluseczek forum to ma pod dostatkiem. Ja jestem dla równowagi co by w tym porządku zasiać trochę chaosu :> :hihi: ]:P poprzez prowokacje. Pisałem już dlaczego prowokacja, myśleć do jasnej anielki Panowie i Panie od NADPH i 120,160,180g glukozy :papa:



Cytat:
Hannibal napisał/a:

Oczywiście, że mają taki zapach.
Spróbuj sama, a na efekty długo nie będziesz czekała.
Libido skacze po nich jak z katapulty

Cytat:
Molka:
ale ten siarkowodór strasznie cuchnie.... chyba bym sie bała zjesc takie... libido skacze? nie wiedziałam ze to moze miec zwiazek z nadpsutymi jajami[/quote]


kontekst
[quote="zenon"]
Mariusz napisał:
Jak wybieram się do Panny to zawsze sie kąpie i podobno też jej libido skacze ("jajka czyste"). ;) Coś szeptała,że ładnie pachnę- maślano (żarcik) ;D

Masz problem ze zrozumieniem tekstu czytanego


Musisz mocniej się skupić, odszukać w sobie głębsze pokłady psyche i some, ponieważ system dostaje zwarcia :P

Mogę pokolorować, abyś skojarzył. Możliwe, że twoje różowe okulary zniekształcają Tobie wizję.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 20:19   

Jesli mam by szczera nic złego nie widze w deserach, odpowiednio dobrane składniki niam... nam sie juz nic nie nalezy od zycia? :P
 
     
Feniks

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 535
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 21:15   

Mariusz, jaki zatem rozkład makroskładników uważasz za najlepszy dla człowieka?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 21:34   

Molka napisał/a:
Jesli mam by szczera nic złego nie widze w deserach, odpowiednio dobrane składniki niam... nam sie juz nic nie nalezy od zycia? :P

To wg Ciebie "niedesery" są naszym utrapieniem?
Ja tam uwielbiam smak moich zwierzęcych kawałków. Lubię też owoce, miód.
Wszystko to ma dla mnie swój specyficzny smak i zapach - dla mnie bardzo dobry. :)
Nie potrzebuję do szczęścia jakichś neolitycznych niezdrowych mieszanek. One tylko wybijają mnie z rytmu
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 21:59   

Hannibal napisał/a:
Molka napisał/a:
Jesli mam by szczera nic złego nie widze w deserach, odpowiednio dobrane składniki niam... nam sie juz nic nie nalezy od zycia? :P

To wg Ciebie "niedesery" są naszym utrapieniem?
Ja tam uwielbiam smak moich zwierzęcych kawałków. Lubię też owoce, miód.
Wszystko to ma dla mnie swój specyficzny smak i zapach - dla mnie bardzo dobry. :)
Nie potrzebuję do szczęścia jakichś neolitycznych niezdrowych mieszanek. One tylko wybijają mnie z rytmu

To nie tak jak piszesz, chciałam tylko podkreslic iz zasmakowanie od czasu do czasu czegos słodkiego , zrobionego u siebie w domu nie jest wg mnie czyms złym, a zwłaszcza gdy mam ochote na wegle taki smakołyk bardzo dobrze mi robi, co nie znaczy ze nie jadam owocow, nie ma dnia zebym nie zjadła jakiegos owocu, jesli cos lubie czemu mam sobie odmawiac, wszystko zalezy ile tego jadamy i jak wyglada ogólne menu dnia.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 22:02   

Molka napisał/a:
To nie tak jak piszesz, chciałam tylko podkreslic iz zasmakowanie od czasu do czasu czegos słodkiego , zrobionego u siebie w domu nie jest wg mnie czyms złym

Słodkie to ja mam różne owoce, czy miód. To wystarczy.
Molka napisał/a:
jesli cos lubie czemu mam sobie odmawiac, wszystko zalezy ile tego jadamy i jak wyglada ogólne menu dnia.

bo smak to za mało
multum ludzi kieruje się jeno smakiem i wpędza siebie w choroby
wiadomo, że można od czasu do czasu coś takiego zjeść, np. w gościach
ale mi osobiście nic te produkty nie daję pozytywnego, żadnej wartości dodanej
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 22:10   

Mariusz_ napisał/a:
Zaprezentuuesz jakość swojego umięśnienia, ocenimy rezultaty ciężkiej pracy umysłowej? (czytanych nie "Kwaśniewskich" ksiużek)
Czy nię będzie nam dane :-x

Kto to jest to "my"? Jakies opty-jury czy moze redakcja gejzera?? Nie widze powodu aby uprawiwc ekhibicjonizm, kompletnie mam to w d...

Mariusz_ napisał/a:

Te świństwa nadają życiu smaczek. Żal mi ludzi bez wyobraźni, na pewno jadają co dzień identyczne zestawy śniadaniowe, obiadowe, kolacjowe ewentualnie pichcą w kuchni tyle co zero aabsolutne :)
Dla tych bez wyobraźni (często z niskim ch)
Deser=nagroda=coś przyjemnego=coś słodkiego?=coś niezdrowego?=hmm...? :evil:


Umowmy sie, ze desery sa dla pedalow, jak mam ochote na nagrode to sobie wyciagam z lodowki zimnego browara.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Pią Kwi 08, 2011 22:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 22:12   

Molka napisał/a:
Jesli mam by szczera nic złego nie widze w deserach, odpowiednio dobrane składniki niam... nam sie juz nic nie nalezy od zycia? :P


Zeby zrobic deser maczny to ja rozumiem, ze mam dodac do niego make, a do deseru frytkowego mam dodac frytki. Oba produkty uznaje za niejadalne.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 22:13   

Hannibal napisał/a:

bo smak to za mało
multum ludzi kieruje się jeno smakiem i wpędza siebie w choroby
wiadomo, że można od czasu do czasu coś takiego zjeść, np. w gościach
ale mi osobiście nic te produkty nie daję pozytywnego, żadnej wartości dodanej

no zgadza sie, smak moze byc zwodny zwłaszcza jesli przez nascie lat popełnialo sie bledy naduzywajac produktów przetworzonych, czy marketowych słodkosci, dlatego trzeba kontrolowac, co innego gdy ktos od najmlodszych lat jada poprawnie, wówczas smak moze byc doradcą ale chyba takich ludzi jest znikoma garstka...
ale takie skrajne podejscie podszyte strachem, schizą tez nie jest dobre, psychiczne nastawienie jak zjem cos co jest zakazane to zapewne odchoruje, rodzi w psychice potencjalne zagrozenie które moze skonczyc sie realnymi chorobami psychosomatycznymi...
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 22:17   

Molka napisał/a:
ale takie skrajne podejscie podszyte strachem, schizą tez nie jest dobre, psychiczne nastawienie jak zjem cos co jest zakazane to zapewne odchoruje, rodzi w psychice potencjalne zagrozenie które moze skonczyc sie realnymi chorobami psychosomatycznymi...

Żadne tu skrajne podejście. Czysty pragmatyzm - unikam tego, co mi nie służy.
Czasem zjem, to prawda, problemu nie robię, ale jestem świadom tego, że nic mi to dobrego nie dało.
Zresztą pisałem nie raz, że jak idę w gości to nie wydziwiam i zjem trochę "zwykłych rzeczy". Jakiś czas temu zjadłem więcej, tego i tamtego, i później następnego dnia odczuwałem pewne negatywne skutki.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 22:19   

zyon napisał/a:
Molka napisał/a:
Jesli mam by szczera nic złego nie widze w deserach, odpowiednio dobrane składniki niam... nam sie juz nic nie nalezy od zycia? :P


Zeby zrobic deser maczny to ja rozumiem, ze mam dodac do niego make, a do deseru frytkowego mam dodac frytki. Oba produkty uznaje za niejadalne.

zyon to zalezy , sa ludzie którym frytki słuzą, jesli zjesz kilka frytek i przy tym zachowasz odpowiednie proporcje, tzn. takie których bazą energetyczną będą tłuszcze w ciądu calego dnia to nic złego... jesli Tobie frytki nie słuza to ich nie jadasz, proste prawda? ja osobiscie nie jadam frytek poniewaz nie smaże, oj nie pamiętam kiedy ostatnio smażyłam, baaardzo dawno temu...

ale lubię zrobic sobie deserek z owoców , dodac troche orzechów, czekolady, bakali, z jogurtem naturalnym np. no co, złe :viva:
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 22:22   

Molka napisał/a:
jesli Tobie frytki nie słuza to ich nie jadasz, proste prawda?

nie mam pojecia czy mi nie sluza, po prostu ich nie jadam , tak samo jak nie mam pojecia czy mi maka sluzy ale jej nie jadam, bo imho jest niejadalna
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 22:39   

Hannibal napisał/a:

Żadne tu skrajne podejście. Czysty pragmatyzm - unikam tego, co mi nie służy.
Czasem zjem, to prawda, problemu nie robię, ale jestem świadom tego, że nic mi to dobrego nie dało.
Zresztą pisałem nie raz, że jak idę w gości to nie wydziwiam i zjem trochę "zwykłych rzeczy". Jakiś czas temu zjadłem więcej, tego i tamtego, i później następnego dnia odczuwałem pewne negatywne skutki.

psyche jest niesamowita i moze zadziwiac i zaskakiwac, tak jak pisalam juz chyba kilka razy jak to kiedys wmawiałam sobie, że mam chore serce i tego czy tamtego mi nie wolno a gdy to robiłam to od razu dostawalam czestoskurczu, to było tylko i wyłącznie nastawienie psychiczne, chciałam to miałam na własne życzenie, pamiętam jak znajomi namówili mnie na wycieczke rowerową, opierałam się podszyta strachem że na pewno się zmęczę i dostane ataku, ale pomyślałam że zaryzykuje, błąd polegał na tym iż nie czerpałam radości z jazdy na tym rowerze tylko cały czas myśląlam czy dam rade i co będzie gdy zejde z roweru, oczywiście finał był bardzo przewidywalny, zaraz po zejściu z roweru dostalam to czego się obawialam.... to samo z żarłem, przecież na zdrowy rozum nie jest mozliwe by kawalek placka miałby wywowałac u Ciebie niezdrową reakcje, bez przesady, tym bardziej że tym niedozwolonym produktem nie przejadałes się, ale poczułeś dyskomfort, psyche nakazała...
prosze mnie źle nie zrozumiec, nie namawiam nikogo by odżywiac sie byle czym, byle jak, nie o to chodzi, w dłuższej perspektywie wiadomo że konsekwencje mogą skutkowac chorobami, ja próbuję jeno powiedzic, iż warto zachowac zdrowy dystans i wiekszą elastycznosc by nie przecholowac w drugą strone...
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 22:44   

zyon napisał/a:
Molka napisał/a:
jesli Tobie frytki nie słuza to ich nie jadasz, proste prawda?

nie mam pojecia czy mi nie sluza, po prostu ich nie jadam , tak samo jak nie mam pojecia czy mi maka sluzy ale jej nie jadam, bo imho jest niejadalna

zyon jestes zafiksowany troszke, co znaczy niejadalne, bez przesady... nikt nie mówi zeby bazowac na mące, ale mała kromeczka chleba z maki pełnoziarnistej od czasu do czasu Ci nie zaszkodzi, sa choroby które wymagają faktycznie bardziej restrykcyjnego podejscia, np RZS czy wrzodziejace zap. jelita, ale ogólnie bez przesady... :>
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 22:44   

Molka napisał/a:
to samo z żarłem, przecież na zdrowy rozum nie jest mozliwe by kawalek placka miałby wywowałac u Ciebie niezdrową reakcje, bez przesady, tym bardziej że tym niedozwolonym produktem nie przejadałes się, ale poczułeś dyskomfort, psyche nakazała...

żadna psyche nie zadziałała
jestem w stanie wyłapać to w mig
zresztą nie był to jeden kawałek, jeno kilka kawałków, różna mieszanka tego i tamtego
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pią Kwi 08, 2011 22:47   

Hannibal napisał/a:
Molka napisał/a:
to samo z żarłem, przecież na zdrowy rozum nie jest mozliwe by kawalek placka miałby wywowałac u Ciebie niezdrową reakcje, bez przesady, tym bardziej że tym niedozwolonym produktem nie przejadałes się, ale poczułeś dyskomfort, psyche nakazała...

żadna psyche nie zadziałała
jestem w stanie wyłapać to w mig
zresztą nie był to jeden kawałek, jeno kilka kawałków, różna mieszanka tego i tamtego

dlaczego tak mieszałes? na imprezach mamy zazwyczaj wedliny, sałatki, zawsze mozna podjesc to co jest bardziej wskazane... placuszki smakowały to jadłes... ;)
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Sob Kwi 09, 2011 00:18   

Ok, muszę się wypowiedzieć, bo jeszcze ktoś sobie wziął te wszystkie sugestie do serca,... chciałam zwócić uwagę, że pan Siekierowy owszem, być może nie ma lekkiego pióra, ale nie jest analfabetą, ani prostakiem, więc serrrrio... darujcie mu.
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 01:04   

zyon napisał/a:
Mariusz_ napisał/a:
Nic Ci po czytaniu skoro i tak nie wiesz skąd bieże się cholesterol. Żyj spokojnie w swoich magicznych książkach od cholesterolu, tłuszczy, a dalej jesteś w 4 literach, a tam podobno jest "ciemno" jak w głowie co poniektórych........

O to chodzi Mariusz, ze ja wlasnie wiem, bo czytam a ty przeczytales tylko Tluste Zycie i cos bredzisz, ze wiesz.

Zadna twoje odpowiedz nie jest na temat a cytaty sa nieadekwatne.

1.Odpowiedz mi po co obciac podaz bialka, ktora zalecasz.

2.Odpowiedz po cholere mam jest jakies swinstwo zwane dreserem macznym albo deserem frytkowym? Co to w ogole jest?

CHODZI MI O KONKRETNE ODPOWIEDZI NA KONKRETNE PYTANIA a nie jakies dziwaczne ogolniki, ktorymi operujesz.

"Belkotalem" ci poprzednio, ze przyjdzie tatus i twoje heblowanie siekierka poprawi. Czy juz zrozumiales moj belkot?
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 11:26   

Nie, i prawodpodobnie nigdy nie zrozumiem. Nie mam czasu ani ochoty na rozszyfrowywanie dziwnych kodow jezykowych i slangu pewnych srodowisk. Jezeli w czyims interesie nie jest mowic zrozumiale i po polsku to na pewno w moim tez nie jest. W rzeczywistym swiecie z takim sie po prostu nie dyskutuje.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Nie Kwi 10, 2011 11:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 12:26   

zyon napisał/a:
Nie, i prawodpodobnie nigdy nie zrozumiem. Nie mam czasu ani ochoty na rozszyfrowywanie dziwnych kodow jezykowych i slangu pewnych srodowisk. Jezeli w czyims interesie nie jest mowic zrozumiale i po polsku to na pewno w moim tez nie jest. W rzeczywistym swiecie z takim sie po prostu nie dyskutuje.

W rzeczywistym swiecie kupuje sie wage a nie zawraca sie gitare ile to jest 100g bialka.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
ali
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 12:44   

Kangur napisał/a:

W rzeczywistym swiecie kupuje sie wage a nie zawraca sie gitare ile to jest 100g bialka.

za wiele wymagasz do przedstawiciela "wykształconych z wielkich miast"
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 12:53   

Kangur napisał/a:
zyon napisał/a:
Nie, i prawodpodobnie nigdy nie zrozumiem. Nie mam czasu ani ochoty na rozszyfrowywanie dziwnych kodow jezykowych i slangu pewnych srodowisk. Jezeli w czyims interesie nie jest mowic zrozumiale i po polsku to na pewno w moim tez nie jest. W rzeczywistym swiecie z takim sie po prostu nie dyskutuje.

W rzeczywistym swiecie kupuje sie wage a nie zawraca sie gitare ile to jest 100g bialka.

Kolejna dygresja ale juz to przerabialismy, parafrazujac klasyka, "jezeli bog chcialby zeby czlowiek uzywal wagi przy jedzeniu, to male dzieci rodziliby sie z waga w reku".

Juz nie wnikam do czego ta waga mialaby byc, bo nie bardzo rozumiem, ale chetnie sie dowiem.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Nie Kwi 10, 2011 12:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 12:54   

ali napisał/a:
Kangur napisał/a:

W rzeczywistym swiecie kupuje sie wage a nie zawraca sie gitare ile to jest 100g bialka.

za wiele wymagasz do przedstawiciela "wykształconych z wielkich miast"

Pudlo dziadek, nie jestem z wielkiego miasta.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 13:18   

zyon napisał/a:
....."jezeli bog chcialby zeby czlowiek uzywal wagi przy jedzeniu, to male dzieci rodziliby sie z waga w reku".
Juz nie wnikam do czego ta waga mialaby byc, bo nie bardzo rozumiem, ale chetnie sie dowiem.

Male dzieci dostaja wywazone jedzenie z piersi matki, a ty juz fizycznie nie jestes dzieckiem.
Jak sie nie chcesz dowiedziec po co jest ci potrzebna waga, to czytaj dalej swoje "mundre ksiuzki" i popijaj olejami roslinnymi.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 13:24   

Kangur napisał/a:
zyon napisał/a:
....."jezeli bog chcialby zeby czlowiek uzywal wagi przy jedzeniu, to male dzieci rodziliby sie z waga w reku".
Juz nie wnikam do czego ta waga mialaby byc, bo nie bardzo rozumiem, ale chetnie sie dowiem.

Male dzieci dostaja wywazone jedzenie z piersi matki, a ty juz fizycznie nie jestes dzieckiem.
Jak sie nie chcesz dowiedziec po co jest ci potrzebna waga, to czytaj dalej swoje "mundre ksiuzki" i popijaj olejami roslinnymi.


No wlasnie widzisz kangur to jset ten problem, wiekszosc ma dziwny zwyczaj nie mowienia wprost tylko osnuwania swoich wypowiedzi dziwnymi zawoalowanymi kodami, dzieki czemu nie sa jednoznaczne i maja mozliwosc dowolnej intepretacji przez odbiorce ale przede wszystkim nie sa zrozumiale.

Ksiazki czytam, bo lubie wiedziec, tylko idiota przeczyta jedna i ja uzna za jakas wykladnie nie znajac innych opinii, co do olei roslinnych to tez widac ulegles czyjejs tepocie i powtarzasz, bo ja np nie wiem skad ten pomysl o zalewaniu sie roslinnymi.

Czy po prostu mozesz mi odpowiedziec tak normalnie, bez jakiegos mistycznego owijania w bawelne? Po co jest waga , tzn co konkretie wazyc i do czego rownac?

Dziwi mnie tutejsza (choc przewaznie w wykonaniu nietutejszych) uczynnosc polegajaca na daniu spragnionemu na pustyni mapy do studni zamiast od razu kubka z woda. Dla mnie to jakas dziwna strata czasu, niby sie komus chce pomoc ale sie traci czas na niepotrzebne , otoczki.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Nie Kwi 10, 2011 13:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
stdt 

Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 517
Skąd: Cała Europa.
Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 13:29   

A jak se lubię wypić oliwy, bo mi po prostu smakuje, to co, umrę od tego Panie Torbaczu?
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 13:45   

zyon napisał/a:

Czy po prostu mozesz mi odpowiedziec tak normalnie, bez jakiegos mistycznego owijania w bawelne? Po co jest waga , tzn co konkretie wazyc i do czego rownac?

Do wazenia produktow zywnosciowych, zeby wiedziec ile zjadasz tluszczu, bialka i weglowodanow. Nalezy zachowac odpowiednia proporcje miedzy tymi trzema skladnikami. Jak to bedziesz wiedziec, to nie bedziesz zadawac glupich pytan, co jest dieta ketogeniczna. Nie bedzie wspolnego jezyka z toba dopoty nie opanujesz terminologii.
To jest podstawa
Jak w muzyce oktawa.
Jak nie potrafisz zagrac gamy,
To z toba nie gadamy.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 13:47   

[quote="zyon"]Dziwi mnie tutejsza (choc przewaznie w wykonaniu nietutejszych) uczynnosc polegajaca na daniu spragnionemu na pustyni mapy do studni zamiast od razu kubka z woda. Dla mnie to jakas dziwna strata czasu, niby sie komus chce pomoc ale sie traci czas na niepotrzebne , otoczki[/quote]
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Zyon, to jest troche bardziej skomplikowane.
Ja na przyklad chetnie bym pomagal ale NIE WSZYSTKIM!
Inna sprawa, ze wszyscy niewatpliwie WARTOSCIUJA
pewne aspekty naszej "rzeczywistosci"

Dla jednych "piekarskosc i hydraulicznosc" jest "najcenniejsza"
dla innych natomiast ZDROWIE i ZYCIE! :-)

Oczywiscie to sie rowniez KONKRETNIE przejawia! :-)

Jak?

Oczywiscie w sklonnosciach do PLACENIA!
Jedni sa sklonni placic za "wasy" i bilety na pokazy "piekarskosci i hydraulicznosci"
a na ZDROWIEU i DLUGOSCI ZYCIA chca oszczedzac. :-)

Sa jednak INTELIGENTNI ludzie ktorzy najpierw INWESTUJA
w swoje ZDROWIE i DLUGOSC ZYCIA, bo to jest na PIERWSZYM miejscu. :-)
.
Ostatnio zmieniony przez Molka Śro Maj 18, 2011 17:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
gravs 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 483
Skąd: ze wsi
Wysłany: Nie Kwi 10, 2011 15:49   

grizzly napisał/a:

Jedni sa sklonni placic za "wasy" i bilety na pokazy "piekarskosci i hydraulicznosci"
a na ZDROWIEU i DLUGOSCI ZYCIA chca oszczedzac. :-)

Sa jednak INTELIGENTNI ludzie ktorzy najpierw INWESTUJA
w swoje ZDROWIE i DLUGOSC ZYCIA, bo to jest na PIERWSZYM miejscu. :-)
.


a są też tacy, którzy już zainwestowali w swoje zdrowie i zostało im trochę reszty, więc wydali ją na wąsy i pokazy piekarskości, bo lubią taki rodzaj rozrywki. ale niektórzy nie potrafią tego pomieścić w swojej głowie :)
_________________
każda sztuka jest bezużyteczna - oscar wilde
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 08:49   

No i nie ma juz kangura jak trzeba co napisac wprost.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 10:07   

zyon napisał/a:
No i nie ma juz kangura jak trzeba co napisac wprost.

Jeszcze raz ci napisze wprost, ze waga jest potrzebna aby odwazyc ilosc potrzebnych skladnikow do posilku.
Przeczytaj ktoras ksiazke Kwasniewskiego i przestaniesz duc trupe na temat swojej choroby. Jestes chory na oportunizm.
W muzyce bez liczenia tez porzadnie nie zagrasz. Jak jest utwor na 3/4, to jak bedzie slyszany jak go sprobujesz zagrac na 4/4?
Tak samo musi byc zachowana proporcja w diecie Bialko/Tluszcz/Weglowodany B/T/W
Ale ty nawet nie chcesz zadac sobie trudu aby rozroznic te trzy podstawowe skladniki odzywcze w kawalku boczka. Znasz tylko oleje roslinne a potem sie dziwisz, ze masz niski cholesterol.
Olej rydzowy obniza poziom cholesterolu. Podalem do tego link. Pewnie nie zadales sobie trudu aby to przeczytac. Potraktowales to jako kaczke dziennikarska.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 10:43   

Kangur napisał/a:

Jeszcze raz ci napisze wprost, ze waga jest potrzebna aby odwazyc ilosc potrzebnych skladnikow do posilku.

To wiem, ze waga jest potrzebna do odwazenia czynnikow ale co mi z tego? Dajmy na to ze zwaze sobie dzisiejszy obiad i co mi powie to, ze obiad wazy 345 gram?

Kangur napisał/a:
Przeczytaj ktoras ksiazke Kwasniewskiego

Czytalem te ksiazki, ale to szkodliwe zalecenia, czytalem tez Ponomarenke, ktory wyjasnia dlaczego.

Kangur napisał/a:
i przestaniesz duc trupe na temat swojej choroby.

Masz jakies urojenia? Nie przypominam sobie, ze gdzies komus truje dupe jakas choroba. Czy wszystkie optymusy maja urojenia? Mariusz tez ma.

Kangur napisał/a:

Ale ty nawet nie chcesz zadac sobie trudu aby rozroznic te trzy podstawowe skladniki odzywcze w kawalku boczka.
Potrafie rozroznic ale sek w tym, ze nie wierze w gold proporcjum, albo raczej - wierze w szkodliwosc tej proporcji

Kangur napisał/a:
Znasz tylko oleje roslinne a potem sie dziwisz, ze masz niski cholesterol.
Olej rydzowy obniza poziom cholesterolu. Podalem do tego link. Pewnie nie zadales sobie trudu aby to przeczytac. Potraktowales to jako kaczke dziennikarska.


No ale co z tego, ze obniza, nie ten jeden obniza. Pytanie sie nasuwa czy oleje sie pije jak herbate czy optymalni smalec? Oleje sa tylko dodatkiem do potraw , surowek etc.

Mysle, ze ta dyskusja nie ma najmniejszego sensu, ty w kolko o gold proporcjum i zwolnieniu z myslenia, ja o czym innym. W kazdym razie dzieki za fatyge i milego wazenia.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Pon Kwi 11, 2011 10:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 11:07   

zyon napisał/a:

To wiem, ze waga jest potrzebna do odwazenia czynnikow ale co mi z tego? Dajmy na to ze zwaze sobie dzisiejszy obiad i co mi powie to, ze obiad wazy 345 gram?

A no to z tego, ze zagrales walca w rytmie tanga. Jak ci tak pasuje, to rzeczyscie ta dyskusja nie ma najmniejszego sensu.
Milego sluchania swoich kompozycji muzycznych.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 11:12   

Kangur napisał/a:
zyon napisał/a:

To wiem, ze waga jest potrzebna do odwazenia czynnikow ale co mi z tego? Dajmy na to ze zwaze sobie dzisiejszy obiad i co mi powie to, ze obiad wazy 345 gram?

A no to z tego, ze zagrales walca w rytmie tanga. Jak ci tak pasuje, to rzeczyscie ta dyskusja nie ma najmniejszego sensu.
Milego sluchania swoich kompozycji muzycznych.


Dziekuje, za kolejna celna uwage, ktorej sensu sie trzeba domyslac zapewne studiujac "Wstep do melodii i tancow klasycznych". Jezeli wg ciebie waga to klucz do dobrego zdrowia to niech ci bedzie, szkoda tylko, ze mi jakos trudno tu znalezc jakkolwiek zwiazek przyczynowo-skutkowy.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
ali
[Usunięty]

Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 11:31   

zyon napisał/a:

Czytalem te ksiazki, ale to szkodliwe zalecenia, czytalem tez Ponomarenke, ktory wyjasnia dlaczego


skoro czytałeś to powinieneś wiedzieć że jest podstawą do dostosowania żywienia dlo indywidualnych potrzeb
Ponomarenko akurat nie może być tu autorytetem, indywidualne potrzeby są różne, tak jak różne są wydolności organizmu i przewodu pokarmowego,jeden wchłonie wszystko inny nie

ponadto Kwaśniewski prowadził obserwacje w czasach kiedy ludzie żywili się jeszcze względnie naturalną niskoprzetworzoną żywnością, nie mieli tak zdegenerowanego systemu trawiennego i metabolizmu
poniał?
zyon napisał/a:
nie wierze w gold proporcjum, albo raczej - wierze w szkodliwosc tej proporcji

dalej będzlesz głupa palił, czy o drogę pytasz?
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 13:29   

Zyon napisał/a:
szkoda tylko, ze mi jakos trudno tu znalezc jakkolwiek zwiazek przyczynowo-skutkowy.

Zyon napisał/a:
Ty w kolko o (...) i zwolnieniu z myslenia, ja o czym innym.


Chcesz pomyśleć - proszę bardzo, znalazłem nowatorski tekst, jest on jak szklana kula, można w niej zobaczyć swoją świadomość dietetyczną, zechcesz się podzielić swoimi "ale" co do tekstu poniżej?


Cytat:
Tradycyjny model trzech posiłków dziennie dietetycy już dawno uznali za przestarzały. Jeszcze bardziej niezdrowy jest coraz powszechniejszy zwyczaj jadania tylko dwa razy dziennie z reguły lunchu i obfitej kolacji. Jedząc zbyt dużo naraz, podnosimy nadmiernie poziom insuliny we krwi i niezdrowo rozpychamy nasz żołądek. Organizm zmuszony jest wtedy spalać węglowodany zamiast tłuszczu, dlatego nawyk spożywania małej liczby obfitych posiłków powoduje tycie.


:-?


BTW

Misiek potrafi,
popisać się szerokością,
swojego ekranu,
1360 pikusiów,
czyli dlaczego ta strona tego wątku
była tak obrzydliwie szeroka,
ano dlatego, ze nawalił kropek.
:-)
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Pon Kwi 11, 2011 19:22, w całości zmieniany 9 razy  
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 18:01   

zyon napisał/a:
To wiem, ze waga jest potrzebna do odwazenia czynnikow ale co mi z tego?

Ta waga pomyśli za Ciebie, gdy nie myślisz, ponieważ od tłuszczu się tyje, duźo białka powoduje (ulubione sformułowanie) patalogiczną czynność mózgu patrz ogranicza libido :) he he
Zyon to z tych co chciałaby, ale boi się ........... I jest tam, gdzie zasługuje...?
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 10:29   

Adam319 napisał/a:
Chcesz pomyśleć - proszę bardzo, znalazłem nowatorski tekst, jest on jak szklana kula, można w niej zobaczyć swoją świadomość dietetyczną, zechcesz się podzielić swoimi "ale" co do tekstu poniżej?
Cytat:
Tradycyjny model trzech posiłków dziennie dietetycy już dawno uznali za przestarzały. Jeszcze bardziej niezdrowy jest coraz powszechniejszy zwyczaj jadania tylko dwa razy dziennie z reguły lunchu i obfitej kolacji. Jedząc zbyt dużo naraz, podnosimy nadmiernie poziom insuliny we krwi i niezdrowo rozpychamy nasz żołądek. Organizm zmuszony jest wtedy spalać węglowodany zamiast tłuszczu, dlatego nawyk spożywania małej liczby obfitych posiłków powoduje tycie.


:-?

Nie wiem za bardzo o co ci chodzi ale jak dla mnie to jakies brednie. Nie wiem kto to sa ci "dietetycy" ale zalozenie tego tekstu jest chyba takie, ze wszyscy sie zazeraja weglowodanami, bo to raczej one rozpychaja zoladek, nie tluszcze. Typowe ustawianie lemingow zeby jedli czesciej i wydawali wiecj kasy, artykul pewnie sponsorowany.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Wto Kwi 12, 2011 11:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 11:23   

Mariusz_ napisał/a:
Zyon to z tych co chciałaby, ale boi się ........... I jest tam, gdzie zasługuje...?


"zyonowi" nie dane być w ELICIE.
nie to co "Mariusz_".

Różnicę jakościową widać na pierwszy rzut oka :hihi:

"Jak będziecie jadły tak jak ja - też takie będziecie" :hah:
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 18:13   

Nie ma żadnej elity, ponieważ każdy dorosły jest i
Cytat:
Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda,
tak się zaczyna wielka przygoda.
Myje zęby, bo wiem dobrze o tym,
kto ich nie myje ten ma kłopoty,
żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć?.
Bo to bardzo ważna rzecz, żeby zdrowe zęby mieć

;)
Baku baku skład
Ostatnio zmieniony przez Mariusz_ Wto Kwi 12, 2011 18:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Wto Kwi 19, 2011 01:00   

_flo napisał/a:
Błonnik pokarmowy. Ewa Lekarka kiedyś o tym wspominała na forum dr-JK, może jeszcze ten post nie zginął.

c.d.
tu było: http://forum.dr-kwasniews...g67934#msg67934
i tu: http://forum.dr-kwasniews...g68778#msg68778
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
stdt 

Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 517
Skąd: Cała Europa.
Wysłany: Wto Maj 03, 2011 20:16   

Pomijając wszelakie dyskusje, chciałbym nawiązać do pierwotnego tematu.

U mnie to nijak się nie sprawdza. Rozdzielając b i ww nie odczuwałem żadnych pozytywów. A nie raz po zjedzeniu samych węgli dopadała mnie zgaga.

Nie uświadczyłem też rzekomego trawienia się węgli i białka przez 24h (sic!). Skąd w ogóle takie teorie, byliście wewnątrz jelit, żołądka, że tak autorytatywnie to stwierdzacie? :P

Dla mnie, podkreślam, dla mnie to nie ma najmniejszego sensu.
_________________
-Pane moderatore, prose ne ubija tematu.

-To se ne da!
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Wto Maj 03, 2011 22:51   

stdt napisał/a:
Pomijając wszelakie dyskusje, chciałbym nawiązać do pierwotnego tematu.

U mnie to nijak się nie sprawdza. Rozdzielając b i ww nie odczuwałem żadnych pozytywów. A nie raz po zjedzeniu samych węgli dopadała mnie zgaga.

Nie uświadczyłem też rzekomego trawienia się węgli i białka przez 24h (sic!). Skąd w ogóle takie teorie, byliście wewnątrz jelit, żołądka, że tak autorytatywnie to stwierdzacie? :P

Dla mnie, podkreślam, dla mnie to nie ma najmniejszego sensu.

To kolejna "sztuczka żywieniowa", jak każda na dłuższą metę szkodliwa, szkoda że twórca diety rodzielającej dożył tylko 66 lat, skoro to takie dobre i niby zdrowe http://www.dobradieta.pl/...pic.php?t=17781
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Sob Maj 07, 2011 22:44   

Gdzieś tu już kiedyś pisałem. Rozdzielanie składników powoduje, że jednocześnie nieświadomie zmieniamy w ogóle sposób żywienia i proporcje BTW. Bez dużej wiedzy dietetycznej klient tego nie zauważa i myśli, że pomogło rozdzielanie.
JW
 
     
rubens17

Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 30
Wysłany: Nie Maj 13, 2012 18:55   

Czy ktoś ma pojęcie jak trawi się samo mięso i mięso z warzywami?
Jak skomponowane posiłki trawią się jak najdokładniej? Zmagam się z chorobą układu pokarmowego. Zauważyłem że jak mam biegunkę to po mięsie z warzywami widoczne są kwaki warzyw. Natomiast kiedy jem mięso ze skrobią to mięso nie trawi się do końca.
Pomyślałem że będę teraz jadł całkowicie rozdzielnie:
Śniadanie białko z tuszem
Obiad skrobie z warzywami
Na kolacje białko z tłuszczem
Mam także problem z kolejnością posiłków przy takim systemie jedzenia. Kiedy najlepiej w takim układzie jeść węglowodany?
Czy coś takiego ktoś już stosował i z jakim skutkiem. I czy jest jakiś model żywienia oparty na podobnych zasadach?
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Pon Sie 22, 2016 14:26   

brajan30 napisał/a:


To kolejna "sztuczka żywieniowa", jak każda na dłuższą metę szkodliwa, szkoda że twórca diety rodzielającej dożył tylko 66 lat, skoro to takie dobre i niby zdrowe http://www.dobradieta.pl/...pic.php?t=17781


Napisałeś, że:

"Podstawą diety Montignaca jest niemieszanie w jednym posiłku tłuszczów i węglowodanów. "

A dieta rozdzielna polega na niełączeniu białek z węglowodanami. Jak widać są różne rodzaje diety rozdzielnej. Poza tym Korżawska zmarła w wieku 60 lat, czy to oznacza, że wszystko co polecała jest do bani?
Ostatnio zmieniony przez Piotrx Pon Sie 22, 2016 14:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Śro Sie 24, 2016 08:45   

Postawą diety Montignaca jest spożywanie produktów o niskim indeksie glikemicznym. Skrupulatne przestrzeganie tej zasady prowadzi do absurdalnego wniosku, że najzdrowsza jest fruktoza.
JW
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Śro Sie 24, 2016 11:02   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Postawą diety Montignaca jest spożywanie produktów o niskim indeksie glikemicznym. Skrupulatne przestrzeganie tej zasady prowadzi do absurdalnego wniosku, że najzdrowsza jest fruktoza.
JW


Brajan pomylił dietę Montignaca z dietą rozdzielną. Twórcą diety rozdzielnej był dr Hay i wymyślił ją na początku XX wieku.
 
     
martkos

Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 8
Wysłany: Śro Sie 24, 2016 12:56   

Tak, twórca diety rozdzielnej był amerykański doktor William Howard Hay. Wymyślił ją na początku XX w. Przede wszystkim jest ona skierowana do osób, którym zależy na pokonaniu choroby nerek.
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1457
Wysłany: Śro Sie 24, 2016 15:34   

martkos napisał/a:
Tak, twórca diety rozdzielnej był amerykański doktor William Howard Hay. Wymyślił ją na początku XX w. Przede wszystkim jest ona skierowana do osób, którym zależy na pokonaniu choroby nerek.


Hay tą dietą wyleczył u siebie nerki, ale miał też inne choroby, których się pozbył. Dieta nie ogranicza się w żaden sposób do chorych nerek.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved