Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Kulki z kapustą zamiast gołąbków
Autor Wiadomość
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Sob Lip 03, 2010 19:29   Kulki z kapustą zamiast gołąbków

Na podstawie opisu od koleżanki , która zakupiła reklamowane w TV przez pewną aktorkę gołąbki robione bez liści kapusty zrobiłam sama kluki, kotlety czy jak chcecie nazwać z białą kapustą

Nie podam BTW bo jak często piszę nie stosuję wyliczeń, nie rozumiem ich za bardzo a tym samym nie potrafię stosować. a jak ktoś chce lub potrzebuje to wrzuci sobie w jakiś kalkulator jak sam ugotuje.


Przepis mój jest taki

1 kg mięsa mielonego wieprzowego
1 kg białej kapusty
kilka cebul w zależności jak lubicie
jajka- (ja użyłam 4 ale tyle masy mi nie do końca chciało się związać gdy je podsmażałam, po dogadaniu się z mamą kucharzem teraz wiem, że należy dołożyć jeszcze z 2 szt. )
koncentrat pomidorowy
sól, pieprz, ziele prowansalskie
tłuszcz: ja używam smalcu ze sklepu lub wytopionego tłuszczu gęsiego


ponieważ wiedziałam, że z tego wszystkiego robi się kotlety i gotuje w sosie to po swojemu zrobiłam tak:

kapustę w cząstkach poszatkował mi malakser nożami do tego w trakcie kręcenia dodałam jajka bo noże miały trudności z rozdrobnieniem kapusty równomiernie, potem oddzielnie poszatkowałam cebulę z uwagi na pojemność mojego malaksera

w misce połączyłam wszystko z przyprawami

podsmażyłam uformowane kotlety na patelni na smalcu
z wody i koncentratu zrobiłam sos i go też przyprawiłam, kotlety ugotowałam w tym sosie

Jak dla mnie ilość była za duża , spokojnie można zrobić z o połowę mniejszej masy mięsa i kapusty.

Nie jestem profesjonalnym kucharzem więc wybaczcie opis. Ale każdy przepis z tzw. kupnych, które podobno mają niepowtarzalny smak można przerobić po swojemu.

Kotlety czy gołąbki jak je nazwiecie były pyszne dla mnie gotując się od początku w sosie z koncentratu pomidorowego mięso nabiera lepszego dla mnie smaku. Tak jak kotlety tak do sosu dodałam te same przyprawy sól, pieprz i ziele ale to na końcu przed zakończeniem gotowania by potem na talerzu był ładniejszy zapach. Z ziołami z doniczki byłoby jeszcze lepsze, ja użyłam z torebki.

Aha, ważne tłuszcz od smażenia jakiegokolwiek mięsa nie używam później do sosu, cóż tak mam, podobnie jak przy gotowaniu mięsa odlewam wodę tak tłuszcz również. Staram się smak potrawie dodać dzięki innym składnikom pieczarkom podsmażanym na tłuszczu, który dolewam gotującego się na sos mięsa albo papryki, marchewki, cebuli, ogórkom, koncentratu pomidorowego co kto lubi. Do tego Ja lubię przyprawy takie jak curry, papryka, zioła prowansalskie, bazylia etc. Gdy posypuję mięso przed smażeniem curry i wrzucam na gorący tłuszcz potem w sosie ma super posmak.

To są moje upodobania jedzeniowe choć wiem, że słabo gotuję.

Pozdrawiam

jak ulepszycie przepis podajcie w na forum

:-D
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved