Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Pon Gru 24, 2012 13:32
Nowicjusz - dieta Lutza
Autor Wiadomość
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 16, 2010 10:31   

Marshall32 napisał/a:
Ale z jedzeniem tego mięsa na surowo to chyba powinienem się wstrzymać. Co o tym myślicie?

No na pewno takie przemysłowe mięso nie będzie zbyt smaczne, no chyba że zrobisz sobie tatara i dołożysz licznych przypraw.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Śro Cze 16, 2010 12:08   

jeśli się zdecydujesz na surowiznę, to pamiętaj żeby nie popijać, niech w żołądku będzie możliwie kwaśne środowisko, wtedy białka lepiej się strawią i mniejszą szansę na przeżycie będzie miało mniejsze i większe robactwo :x
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
Marshall32 


Wiek: 33
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 09:27   

Dzięki za informacje! :-) są dla mnie bezcenne szczególnie, że zaczynam swoją przygodę z LC 8-)

Napisałem plan diety. Prosiłbym Was o korektę, wskazówki, sugestię, komentarze, etc. :->

Waga: 65
Wzrost: 186
Wiek: 19

Białko: 1,5g/kg masy ciała = 97,5g
Tłuszcz: 3g/kg masy ciała = 195g
Węglowodany: 73 - 150g

Ranek: 7:00

1. Szklanka wody źródlanej.
2. Po 30 minutach 2 żółtka na surowo +kilka owoców z grupy KWASY.
3. Dwie łyżki stołowe siemienia lnianego zmiksowane z 500 ml wody. - Nie wiem po jakim czasie od żółtek


Po dwóch godzinach: 9:00

Tym posiłkiem chciałbym zaspokoić połowę dziennego zapotrzebowania na B i T.

1. Mięso - Pierś z indyka = 250g ≈ 49g B
2. Tłuszcz - Niepasteryzowane masło 115g ≈ 98g T

Po czterech godzinach: 13:00

Posiłek węglowodanowy.

1. Banany 450g = 100g W

Po dwóch godzinach 15:00

1. Mięso - Wołowina, pieczeń = 230g ≈ 49g B, 10g T
2. Tłuszcz - Olej kokosowy = 100g - Nie wiem jaka jest w nim zawartość tłuszczu.


Mam jeszcze pytanie, zamierzam ćwiczyć (FBW) w jakiej porze dnia jest to najbardziej korzystne?

Pozdrawiam.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 09:58   

Marshall32 napisał/a:
Białko: 1,5g/kg masy ciała = 97,5g
Tłuszcz: 3g/kg masy ciała = 195g
Węglowodany: 73 - 150g

W dni treningowe może być za mało kalorii - więcej tłuszczu wtedy; ale może Tobie to wystarczy
Marshall32 napisał/a:
2. Po 30 minutach 2 żółtka na surowo +kilka owoców z grupy KWASY.

jakie owoce masz na myśli?
bo mi do żółtek pasowało tylko awokado, które trawi się przy ph obojętnym
Marshall32 napisał/a:
2. Tłuszcz - Olej kokosowy = 100g - Nie wiem jaka jest w nim zawartość tłuszczu.

Raczej 100%, lub prawie
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 10:07   

Marshall 32

Taka sztywna dieta na moje nie ma sensu, zmieniaj produkty na takie jakie masz dostępne, a banany to wogule sobie odpuść, teraz będziesz miał pełno polskich owoców.

Dasz radę zjeść tyle kokosa naraz? :-D
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 10:26   

Nie no, myślę że Marshall to tak orientacyjnie sobie napisał, jako punkt wyjścia, bo od czegoś trzeba zacząć. :)
Owoce to najlepiej polskie oczywiście, choć mi osobiście np. banany o wiele lepiej służą niż takie czereśnie. Ale truskawki są spoko (choć mało węgli), jagody leśne już się pojawiły, niedługo maliny, porzeczki, borówki amer.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Marshall32 


Wiek: 33
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 12:15   

Hannibal napisał/a:
Marshall32 napisał/a:
2. Po 30 minutach 2 żółtka na surowo +kilka owoców z grupy KWASY.

jakie owoce masz na myśli?
bo mi do żółtek pasowało tylko awokado, które trawi się przy ph obojętnym


Masz rację, pomyliłem się patrząc na tabelę równowagi kwasowo-zasadowej. Po jakim więc czasie po żółtkach, mogę skonsumować owoce i zmielone siemię lniane?

barb napisał/a:
Marshall 32

Taka sztywna dieta na moje nie ma sensu, zmieniaj produkty na takie jakie masz dostępne, a banany to wogule sobie odpuść, teraz będziesz miał pełno polskich owoców.

Dasz radę zjeść tyle kokosa naraz? :-D


Z mięsem ten kokos nie wchodzi tak strasznie :viva:

Tak jak napisał Hannibal, to jest tylko taka orientacyjna dieta :-) Warzywa i owoce będę jadał najlepiej polskie i sezonowe :->

A jak z tym?
Marshall32 napisał/a:
Mam jeszcze pytanie, zamierzam ćwiczyć (FBW) w jakiej porze dnia jest to najbardziej korzystne?
Ostatnio zmieniony przez Marshall32 Czw Cze 17, 2010 12:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 13:24   

Marshall32 napisał/a:
Mam jeszcze pytanie, zamierzam ćwiczyć (FBW) w jakiej porze dnia jest to najbardziej korzystne?
[/quote]

Myśle że to nie ma aż tak dużego znaczenia. Waldek kiedyś coś pisał że najkorzystniej chyba między 10 a 12, nie jestem pewny. Mi tak pasuje ale pasuje mi też później po 16.
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 13:36   

jak masz możliwość z samego rana to też dobrze rozgrzeje organizm na cały dzień
 
     
Marshall32 


Wiek: 33
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 14:02   

Na razie mam wakacje, więc będę ćwiczył od rana :)

Czytałem trochę o tym FBW, jednak jest tego mnóstwo i są różne teorie... moglibyście polecić mi jakieś sprawdzone artykuły, książki? Jestem początkujący i gubię się w tym gąszczu informacji :razz: każdy radzi coś innego.

Moim celem jest waga 84-86kg. Nie chcę zrobić z siebie bestii.

W domu, mam ławeczkę (regulowaną: skośną, płaską) hantle 10kg można odejmować i hantle stałe 4kg. Szczerze mówiąc wolałbym ćwiczyć w domu a czytałem, że przy FBW jest to możliwe.
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 14:20   

http://www.sfd.pl/Plan_tr...12-t359947.html

masz tutaj
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 14:50   

Marshall32 napisał/a:
Po jakim więc czasie po żółtkach, mogę skonsumować owoce i zmielone siemię lniane?

Zależy ile będzie tych żółtek. Teoretycznie wystarczy 15-20 minut, ale dla pewności możesz poczekać 30. Im większa ilość tym dłuższe trawienie - ale to chyba oczywista sprawa. :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Marshall32 


Wiek: 33
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 09:45   

iliq napisał/a:
http://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_os%C3%B3b_pocz%C4%85tkuj%C4%85cych__foty_str._12-t359947.html

masz tutaj


Dzięki ILIQ, świetny artykuł :-D

Od poniedziałku, zabieram się za ćwiczenie. Teraz kompletuję sprzęt i robię przemeblowanie :viva:

Hannibal napisał/a:
Marshall32 napisał/a:
Po jakim więc czasie po żółtkach, mogę skonsumować owoce i zmielone siemię lniane?

Zależy ile będzie tych żółtek. Teoretycznie wystarczy 15-20 minut, ale dla pewności możesz poczekać 30. Im większa ilość tym dłuższe trawienie - ale to chyba oczywista sprawa. :)


Dzięki Hannibal. Powiedzcie mi jeszcze ile najkorzystniej jest łykać tych żółtek?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 09:58   

Marshall32 napisał/a:
Powiedzcie mi jeszcze ile najkorzystniej jest łykać tych żółtek?

a no to pytanie nie ma odpowiedzi, mój drogi :)
to zależy od bardzo wielu zmiennych
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Pią Cze 18, 2010 10:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 18, 2010 11:17   

Marshal napisał/a:
Powiedzcie mi jeszcze ile najkorzystniej jest łykać tych żółtek?


Organizm CI podpowie. Na pewno nie masz czasem ochoty na żółtka, wtedy ich nie jedz, ja sobie czasem robię parodniowe posty od żółtek czasem jednodniowe zależy od żarcia.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Sie 31, 2010 09:50   

Tak sobie czytam i sie zapytam, dlaczego wyrzucacie bialka z jajek i jecie same zoltka? W obawie, ze za duzo bialka zjecie?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 31, 2010 10:10   

zyon napisał/a:
Tak sobie czytam i sie zapytam, dlaczego wyrzucacie bialka z jajek i jecie same zoltka? W obawie, ze za duzo bialka zjecie?

ja wyrzucam białka, bo zawierają inhibitory enzymów, awidynę, no i są mało smaczne
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Sie 31, 2010 10:32   

Nawet po smazeniu czy gotowaniu te inhibitory sa aktywne ?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 31, 2010 11:01   

zyon napisał/a:
Nawet po smazeniu czy gotowaniu te inhibitory sa aktywne ?

no nie
ale to jak z deszczu pod rynnę, gdyż wtedy nie masz też enzymów, a masz dodatkowo shity
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Wto Sie 31, 2010 11:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Sie 31, 2010 11:53   

Zawsze jest cos za cos, co za shity sa jezeli sie je ugotuje na miekko?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 31, 2010 12:04   

zyon napisał/a:
Tak sobie czytam i sie zapytam, dlaczego wyrzucacie bialka z jajek i jecie same zoltka? W obawie, ze za duzo bialka zjecie?


Ja wyrzucałem nawet jak nie wiedziałem co to białka i węglowodany. Białka jaj przy niskiej przyswajalności nie mają żadnego smaku ani surowe, gotowane czy smażone. By je zjeść trzeba mocno przesolić i przyprawić, a i tak żadna to przyjemność. Żółtka to co innego. W każdej postaci mają jakąś wartość smakową i odżywczą.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 31, 2010 12:05   

zyon napisał/a:
Zawsze jest cos za cos, co za shity sa jezeli sie je ugotuje na miekko?

na miękko to żółtko się zrobi
białko albo się zetnie albo nie
jak robisz to w niskiej temp. to toksyn dużo nie będzie, ale struktura, konfiguracja białek (protein) się zmieni - z naturalnych na nienaturalne
no i utlenianie
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Sie 31, 2010 13:42   

Jest jakas ciekawa ksiazka skupiajaca sie na aspektach jaj? (jakkolwiek by to nie zabrzmialo :hah: )

W pewnym sensie dojrzewa we mnie mysl, zeby kiedys sprobowac samego zoltka na surowo :hihi: . Surowy miod to jaki?
Ostatnio zmieniony przez zyon Wto Sie 31, 2010 13:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 31, 2010 13:52   

zyon napisał/a:
W pewnym sensie dojrzewa we mnie mysl, zeby kiedys sprobowac samego zoltka na surowo :hihi:

to chyba żaden problem
multum ludzie jada tutaj żółtka na surowo
co innego śledziona surowa - ją jadam głównie ja 8-)
zyon napisał/a:
Surowy miod to jaki?

taki niepodgrzewany sztucznie
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Sie 31, 2010 14:02   

Jest gdzies o tym miodzie tutaj? Widze, ze sporo osob je ten miod unikajac weglowodanow i ciekawi mnie to , przeciez Kwasniewski napisal ze biochemicznie miod i cukier to to samo.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 31, 2010 14:45   

zyon napisał/a:
Jest gdzies o tym miodzie tutaj?

http://www.dobradieta.pl/...pic.php?t=15469
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Wto Sie 31, 2010 18:47   

Hannibal napisał/a:
co innego śledziona surowa - ją jadam głównie ja 8-)


Dobrze że napisałeś "głównie" :hah: ;) . Bo akurat surowa śledziona z dzika to też i mój przysmak ;)
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 31, 2010 18:53   

chill napisał/a:
Bo akurat surowa śledziona z dzika to też i mój przysmak ;)

nie no, Ciebie już nie liczyłem, bo wiadomo, że szamasz praktycznie to samo co ja 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
kacha436

Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 7
Wysłany: Nie Mar 10, 2013 22:58   

Czy ta dieta jest aby bezpieczna? Pierwszy raz o niej slyszę.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8793
Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 09:55   

kacha436 napisał/a:
Czy ta dieta jest aby bezpieczna? Pierwszy raz o niej slyszę.
Niebezpieczne to jest wszystko, czego nie mogli jeść nasi przodkowie 40 tys. lat temu. Oni nie jedli owsianki na mleku, pieczywa, cukru, jogurtów, otrąb, soków owocowych, konserwantów, sterylizowanej żywności, leków przeciwcholesterolowych, hipotensyjnych, hipoglikemizujących, antydepresantów itd.
Oni tego nie jedli, bo nie mieli dostępu, a skoro tak, to nigdy również nasze organizmy nie miały okazji przystosować się do takiego pożywienia. 10 tys. lat osiadłego trybu życia, to nic nie znaczące mgnienie w toku ewolucji. Nasze potrzeby żywieniowe są takie same, jak XIX-wiecznych Eskimosów, Masajów, Aborygenów, Mongołów, Ulanów, Sikhów.
JW
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved