Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 11:49
OGDZIE KUPIĆ NIE RAFINOWANY OLEJ KOKOSOWY???
Autor Wiadomość
ulka21ns

Dołączył: 25 Maj 2010
Posty: 8
Wysłany: Wto Cze 01, 2010 19:36   OGDZIE KUPIĆ NIE RAFINOWANY OLEJ KOKOSOWY???

Witam ostatnio dużo czytałam o właściwościach i zastosowaniu oleju kokosowego tak więc postanowiłam go kupić z tym ,że nie wiem gdzie w Krakowie mogę zakupić go??? Interesuje mnie tylko nie rafinowany bo sami wiecie jak to jest to,że pisze na opakowaniu ,że jest nierafinowany to nie znaczy,że tak jest!!!! prawda ???
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 01, 2010 21:29   

Tutaj najlepiej - http://www.efavit.pl/inde...duct&prod_id=39 (są i w mniejszych słoiczkach)
Wielu forumowiczów taki kupowało i byli zadowoleni.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Pioter 

Wiek: 40
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Czw Cze 03, 2010 16:28   

Hannibalu jest to zapewne dobry Olej jednak nie jest to extra vergin. Jeżeli cię stać ulka to staraj się wybierać te zimnotłoczone extra vergin i najlepiej jeszcze bio
Podaje linka http://www.bogutynmlyn.pl...847f3b451c71523
jedynym problemem jest cena ponieważ takie oleje są 2X droższe od tych co podał hannibal...
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 03, 2010 22:33   

Pioter napisał/a:
nie jest to extra vergin

a na jakiej podstawie tak mówisz? :-?
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Pioter 

Wiek: 40
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Śro Cze 23, 2010 20:32   

Płaciłem znacznie więcej za extra vergin prawie 2 raz tyle. Powiedz mi Hannibalu czy zimnotłoczony to to samo co extra vergin? chyba nie zresztą jadłem ten olej co podałeś i jakoś mi nie podszedł w smaku extra vergin było lepsze ale koszty dosyć spore. Zadzwonię do producenta i dowiem się czy ten olej jest extra vergin bo w opisie tego nie ma...
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 23, 2010 20:44   

Pioter napisał/a:
Powiedz mi Hannibalu czy zimnotłoczony to to samo co extra vergin?

Extra vergin to było dla mnie zawsze zarezerwowane tylko dla oliwy z oliwek.
O innych olejach zawsze się mówi zimnotłoczone lub nie.
Pioter napisał/a:
chyba nie zresztą jadłem ten olej co podałeś i jakoś mi nie podszedł w smaku extra vergin było lepsze ale koszty dosyć spore.

Ja jadłem i wg mnie jest dobry. To znaczy był, bo ja już dawno takich rzeczy nie tykam. To było dobre na początku, gdy zaczynałem przygodę z low-carb i surowym. 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Pioter 

Wiek: 40
Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 299
Wysłany: Śro Cze 23, 2010 21:07   

Dokładnie nie wiem jak się zorientuje to dam znac jak to wygląda. Olej kokosowy jest bardzo zdrowy więc chyba nie potrzebnie przestałeś go jeść :-D
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 23, 2010 21:17   

Pioter napisał/a:
Olej kokosowy jest bardzo zdrowy więc chyba nie potrzebnie przestałeś go jeść :-D

może dla Azjatów z południa ;)
zawiera sporo salicylatów, całkiem niemało osób kiepsko się po nim czuje
dla mnie wszelkie tego typu tłuszcze roślinne są nie teges
bardzo dobrze, że z nich zrezygnowałem
na zwierzęcych czuję się o niebo lepiej
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
cichytroll 

Dołączyła: 15 Lis 2013
Posty: 1
Wysłany: Pią Lis 15, 2013 14:43   

ja kupuje na http://zielonynurt.pl/pl/cat/70/kupony
 
     
amelia2379 

Dołączyła: 02 Paź 2014
Posty: 5
Wysłany: Czw Paź 02, 2014 21:50   nierafinowany olej kokosowy 100%

taki olej można kupić w zielonysklep.com
mają szeroką gamę olejów do ciała, spożywczych, do olejowania włosow
http://zielonysklep.com/p...any-dabur-anmol
 
     
yarosh1980 

Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 742
Ostrzeżeń:
 7/2/3
Wysłany: Nie Sty 04, 2015 20:09   

Hannibal napisał/a:
Pioter napisał/a:
nie jest to extra vergin

a na jakiej podstawie tak mówisz? :-?

Się okazuje, że są dwa rodzaje nierafinowanego oleju kokosowego: VIRGIN ORGANIC oraz PURE ORGANIC VIRGIN. Na pewnej aukcji znalazłem to:
http://allegro.pl/ekologi...4950487689.html
Cytat:
Różnią się przede wszystkim metodą produkcji.

Olej kokosowy Virgin Organic to olej wyrabiany ręcznie, tłoczony na zimno ze świeżego bielma orzecha kokosowego odwirowywanego na mokro.

Olej kokosowy Pure Organic (Virgin) to olej wyrabiany maszynowo, również tłoczony na zimno ze świeżego bielma orzecha kokosowego. Ten rodzaj oleju często nazywany jest „Raw”, „Crude”, „PURE” lub po prostu Virgin jako, że jest nierafinowany i tłoczony ze świeżego bielma kokosa. My dla odznaczenia metody tłoczenia (maszynowa) nazwaliśmy go PURE ORGANIC – czysty ekologiczny.

Wychodzi na to, że lepszy jest Virgin Organic, bo był wyrabiany ręcznie, nie był poddawany suszeniu oraz był tłoczony w dużo niższej temperaturze.
Cytat:
Najszlachetniejszym rodzajem oleju jest więc wyrabiany ręcznie Virgin - ma najwięcej zalet i najwięcej zastosowań.


Jedynie do smażenia lepszy jest Pure Organic, bo ma wyższą temperaturę dymienia.
Ostatnio zmieniony przez yarosh1980 Nie Sty 04, 2015 20:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1142
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Śro Sty 07, 2015 01:16   

Witam
Ja olej kokosowy ,kupuje w sklepie rybnym - Efawit
też tłoczony na zimno ,ale produkt Polski więc :shock:
czyżby jaki gorszy? 18 zł 200 ml
_________________
pozdrawiam
 
     
majkaa28

Dołączył: 22 Lis 2014
Posty: 14
Wysłany: Pią Sty 09, 2015 08:57   

Ja kupuję taki z eko sklepu np. http://www.bogutynmlyn.pl/go/_info/?id=3076 i faktycznie świetnie się sprawdza w smażeniu. Zero zapachu i nie zmienia smaku:)
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Pią Sty 09, 2015 13:12   

majkaa28 napisał/a:
Zero zapachu

W takim razie to nie jest olej nierafinowany !!!
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
yarosh1980 

Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 742
Ostrzeżeń:
 7/2/3
Wysłany: Pią Sty 09, 2015 14:10   

EAnna napisał/a:
majkaa28 napisał/a:
Zero zapachu

W takim razie to nie jest olej nierafinowany !!!

Ja właśnie zakupiłem ten olej kokosowy na tej aukcji którą podałem. Przed chwilą otworzyłem słoik żeby powąchać i sprawdzić czy mój olej ma zapach. No i czuć zapach kokosu 8)
 
     
zdrow

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lis 2014
Posty: 42
Wysłany: Pią Sty 23, 2015 10:44   

ja kupuję przez internet bo jest taniej w sklepie http:// $$/?s=olej...t_type=product, bardzo dobrej jakości oleje z certyfikatem ekologicznym
 
     
Anusiak

Dołączył: 02 Mar 2015
Posty: 2
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 21:48   

Ja też kupuję w internecie ale tu http://www.ekomy.pl/szuka...ubmit_search=GO - jest duży wybór ale ostatnio kupiłam ten za 16.90 zł z olejowego raju bo Lewandowska go polecała i jest naprawdę świetny, a do tego tani.
 
     
Angela79

Dołączył: 09 Lip 2015
Posty: 4
Wysłany: Pon Lip 13, 2015 12:54   

Ja również zamawiam przez internet ekologiczny:

http://www.freshandeco.co...IO-PLANETE/7439

lub nieekologiczny, też virgin:

http://www.freshandeco.co...00G-OLVITA/1870

:)
 
     
odelia 

Wiek: 53
Dołączyła: 30 Maj 2010
Posty: 11
Skąd: z daleka
Wysłany: Pon Lip 13, 2015 14:05   

Naczytalam sie ,jaki to olej kokosowy jest wspanialy,wiec ,zaczelam go wdrazac do jadlospisu,niestety nie wyszlo, bo olej kokosowy poprostu mi nie smakuje.Jest dobry jako maseczka do wlosow,maseczka na twaz i dekold.Jednak z tluszczy najbardziej sprawdza mi sie ,tluszcz barani,po prostu smakuje.Wiec olej kokosowy jest dobry w dbaniu o urode od zewnatrz,a tluszcz barani ,od wewnatrz.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Wto Lip 14, 2015 08:39   

odelia napisał/a:
Naczytalam sie ,jaki to olej kokosowy jest wspanialy,wiec ,zaczelam go wdrazac do jadlospisu,niestety nie wyszlo, bo olej kokosowy poprostu mi nie smakuje.Jest dobry jako maseczka do wlosow,maseczka na twaz i dekold.Jednak z tluszczy najbardziej sprawdza mi sie ,tluszcz barani,po prostu smakuje.Wiec olej kokosowy jest dobry w dbaniu o urode od zewnatrz,a tluszcz barani ,od wewnatrz.
Olej kokosowy można dodać do kawy albo po prostu odłamać 10g i zwyczajnie zjeść bez niczego.
JW
 
     
ddp

Dołączył: 09 Lip 2015
Posty: 12
Wysłany: Wto Lip 14, 2015 11:50   

Niestety jest bardzo dużo podróbek jeśli chodzi o olej kokosowy....większość z nich nie pachnie kokosem a to oznacza, że jest rafinowany. Po pół roku stosowania nie mogę na niego patrzeć :) Chyba mój organizm się już nasycił na całego! Na wiórki kokosowe też nie mogę patrzeć :)
 
     
Pandora 

Dołączyła: 10 Wrz 2015
Posty: 5
  Wysłany: Pon Wrz 28, 2015 11:09   

Ja kupiłam kiedyś olej kokosowy w sklepie z ekologiczną i zdrową żywnością na rogu Gzegórzeckiej i Rzeźniczej :)
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Paź 09, 2015 10:08   

Ja kupuję w Almie.
 
     
margollaa

Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 28
Wysłany: Pią Paź 16, 2015 13:41   

A może warto pomyśleć nad kupnem własnej prasy do robienia oleju. Można wtedy robić nie tylko z kokosa ale wiele innych zdrowotnych olejowych cudów :) Jest to jednorazowo dość spory wydatek ale dla osób które często korzystają to szybko się zwróci :) Ja mam już drugi miesiąc http://yodapolska.pl/ i liczę zyski 8)
 
     
Monikalas

Dołączył: 16 Paź 2015
Posty: 5
Wysłany: Pią Paź 16, 2015 23:49   

polecam www.herbisarium.pl olej nierafinowany tłoczony za zimno 100% kupowałam o pojemności 900ml ale w ofercie tez jest o wielkosci 340ml. prawdziwy kokos jeszcze troszkę mi zostało dałabym na spróbowanie ;) bo jest rewelacyjny tam też kupowałam peeling organiczny kokos fenomenalny!!

pozdrawiam i polecam www.herbisarium.plherbisarium
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved