Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Chcę serdecznie przywitać wszystkich Optymalnych
Autor Wiadomość
Sława 

Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 16
Skąd: pomorskie
  Wysłany: Wto Maj 04, 2010 20:14   Chcę serdecznie przywitać wszystkich Optymalnych


Właściwie nie wiem co mam Wam powiedzieć, już kiedyś dawno temu stosowałam dietę optymalną, ale robiłam chyba wiele błędów,bo bardziej sobie zaszkodziłam jak pomogłam,
jestm osobą już wiekową, chyba bardzo chorą i mogę tylko zyskać już nic stracić, liczę na pomoc w stacie od nowa ,od optymalnych z długim stażem, pozdrawiam wszystkich
_________________
ad multos annos (życzenia dla wszystkich )
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 20:19   

Z calym szacunkiem, zly adres chyba pani Slawo.
W sprawie Diety Optymalnej tutaj trzeba sie zglosic: http://forum.dr-kwasniewski.pl/
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
Sława 

Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 16
Skąd: pomorskie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 20:35   

trochę poczytałam i stwierdzam,że jestem na właściwym forum, mówicie o diecie nisko węglowodanowej, prawda, więc dlaczego odsyłasz mnie na inne forum, liczyłam na sympatyczniejsze przywitanie.
_________________
ad multos annos (życzenia dla wszystkich )
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 20:42   

Witaj. Jak najbardziej jesteś na dobrym forum. Jest tu kilku optymalnych "pełną gębą" i żywią się tak już 10 i więcej lat. Natomiast zasadnicza większość to low-carbowcy wszelakiej maści, w tym ci, którzy żywią się na surowo, wśród których jest moja skromna osoba. :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
jasta28j 
jasta28

Pomógł: 1 raz
Wiek: 76
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 160
Skąd: Rabka
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 20:50   

Piszesz że jesteś osobą wiekową i schorowaną. Napisz coś więcej.
 
     
Sława 

Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 16
Skąd: pomorskie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 20:59   

CHciałbyś więcej wiedzić o moim wieku ? czy chorobie ?
fatalnie się tu poruszam, w pierwszym momencie poczułam się niechciana.
_________________
ad multos annos (życzenia dla wszystkich )
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 21:02   

Sława napisał/a:
w pierwszym momencie poczułam się niechciana.

Flo napisała jeno to, że właściwym forum d.s. żywienia optymalnego jest forum Kwaśniewskiego - tam wszyscy są optymalni i tamtejsze dyskusje toczą się głównie wokół tego żywienia. Tutaj jest szersze spektrum. Tak więc bez urazy. :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Sława 

Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 16
Skąd: pomorskie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 21:07   

Możliwe,że zmylił mnie tytuł i niezbyt uważnie przeczytałam zainteresowania forumowiczów,ale cieszę się,że mogę chwilę z Wami porozmawiać,żadnej urazy,dzięki za posty.
_________________
ad multos annos (życzenia dla wszystkich )
 
     
Anita

Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 23
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 21:09   

Sława napisał/a:
...fatalnie się tu poruszam, w pierwszym momencie poczułam się niechciana.

Witam bardzo serdecznie. Jest pani chciana i to bardzo :)

Tutaj mówimy jednak o wszystkich dietach. A link który _flo pani podała to jest link do forum dr. Kwasniewskiego. I tam w zasadzie mówi się tylko o diecie optymalnej.

Ja tez się pomyliłam jak tu po raz pierwszy przyszłam. Myślałam ze tu jest forum optymalnych, a nie jest. Ale są tu tez optymalni i na pewno pani poradzą.

Pozdrawiam gorąco i życzę miłych forumowych dyskusji.
Ostatnio zmieniony przez Anita Wto Maj 04, 2010 21:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
jasta28j 
jasta28

Pomógł: 1 raz
Wiek: 76
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 160
Skąd: Rabka
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 21:11   

Dlatego pytałem o objawy, choć wiek ma też znaczenie
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 21:17   

Anita napisał/a:
I tam w zasadzie mówi się tylko o diecie optymalnej.

... i jeno pozytywnie.
Tutaj można dyskutować sporo o licznych minusach tego żywienia.
Np. w tych tematach było to poruszane:
http://www.dobradieta.pl/...pic.php?t=16982
http://www.dobradieta.pl/...pic.php?t=17172
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Wto Maj 04, 2010 21:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Sława 

Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 16
Skąd: pomorskie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 21:26   

Dzięki, nie pisz do mnie pani, Sława jest lepiej, a z linków napewno skorzystam dziękuje, nie chałabym się jednak ograniczać się do wiedzy na temat jednej diety niskowęglowodanowej, dlatego na trochę pozostanę, jeżeli pozwolicie z Wami.
_________________
ad multos annos (życzenia dla wszystkich )
 
     
Sława 

Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 16
Skąd: pomorskie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 21:44   

jasta28j napisał/a:
Dlatego pytałem o objawy, choć wiek ma też znaczenie

Jestem kilka lat starsza od Ciebie, nie lubię rozprawiać o chorobach, ale zaspokoję Twoje zainteresowanie, byłam bardzo poważnie zatruta tlenkiem węgla,to zatrucie spowodowało bardzo rozległy zawał mięśnia sercowego,i się zaczęło,choroba wieńcowa, baypasy, tysiące tabletek, teraz problemy z wątrobą, i chciałabym wrócić do diety "tłustej" ale poprawnie stosowanej, jednak trafiłam na nie odpowiednie forum,poprostu jezmienię,pozdrawiam,Sława
_________________
ad multos annos (życzenia dla wszystkich )
 
     
jasta28j 
jasta28

Pomógł: 1 raz
Wiek: 76
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 160
Skąd: Rabka
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 21:50   

Jeżeli myślisz że to ciekawość pchała mnie do tych pytań to jesteś w błędzie, bo tak właśnie możemy sobie pomóc. Żle trafiłem - przepraszam.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 21:59   

Sława napisał/a:
jednak trafiłam na nie odpowiednie forum

Przed chwilą mówiłaś, że tu pobędziesz na dłużej, a teraz nagła zmiana zdania.
Nie rozumiem.... :-?
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Sława 

Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 16
Skąd: pomorskie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 22:12   

Bo nie wpadłam na byle jakie pogaduchy, jakoś psychicznie nastawiłam się na większą wiedzę o diecie optymalnej dr. Kwaśniewskiego i narazie nie potrafię sensownie dyskutować na temat innych diet,o których nie miałam zielonego pojęcia ,że istnieją, jesteś przemiły, lecz napewno nie będziesz,zubożony moją nieobecnością na forum.Już poczytałam i mam odrobinę wiedzy jakie masz zdanie o diecie dr. Kwaśniewskiego
_________________
ad multos annos (życzenia dla wszystkich )
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 22:19   

Sława napisał/a:
Bo nie wpadłam na byle jakie pogaduchy, jakoś psychicznie nastawiłam się na większą wiedzę o diecie optymalnej dr. Kwaśniewskiego i narazie nie potrafię sensownie dyskutować na temat innych diet,o których nie miałam zielonego pojęcia ,że istnieją, jesteś przemiły, lecz napewno nie będziesz,zubożony moją nieobecnością na forum.Już poczytałam i mam odrobinę wiedzy jakie masz zdanie o diecie dr. Kwaśniewskiego

szybo Sława poszło Ci to poczytanie....
goodbay :papa:
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 22:23   

Sława napisał/a:
Już poczytałam i mam odrobinę wiedzy jakie masz zdanie o diecie dr. Kwaśniewskiego

Moje zdanie o tej diecie jest "rozproszone" na tysiącach moich postów. Ciężko go jednak zrekapitulować w kilku zdaniach. Nie można też powiedzieć, że jest tylko negatywne, bo jednak nie raz chwaliłem pewne "optymalne zalecenia". :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Sława 

Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 16
Skąd: pomorskie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 22:24   

jasta28j, jasta28j,
jasta28j, przepraszam, możliwe że jestem mało inteligentna i użyłam złego określenia,
ale nie wiem jak inaczej powinnam określić Twoje zainteresowanie, jeśli Cię uraziłam to przepraszam, wcale nie chciałam Cię tak "potraktować",
_________________
ad multos annos (życzenia dla wszystkich )
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 22:27   

Sława napisał/a:
nie wiem jak inaczej powinnam określić Twoje zainteresowanie

Jasta jeno zwyczajnie zapytał się Ciebie o Twoje problemy zdrowotne, o których napomknęłaś w "uwerturze" do tego tematu :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Sława 

Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 16
Skąd: pomorskie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 22:32   

Molka, Molka,
Molka, dziękuję za link,skorzystałam muzyka piękna,za szbko mnie pożegnałaś.
_________________
ad multos annos (życzenia dla wszystkich )
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 22:48   

Witam Cie Slawo na tym forum. Nie zrazaj sie przywitaniem niektorych ludzi tutaj. Optymalnych na tym forum jest wiecej niz im sie wydaje, a bedzie jeszcze wiecej bo to jedyna sluszna dieta, ktora pomaga przezwyciezyc choroby i zyc w zdrowiu
 
     
Sława 

Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 16
Skąd: pomorskie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 22:48   

Dzięki,zeto555, cenna odsiecz,myślę jednak,że będziesz zignorowany, prawie tak ja niemile przyjęta,pozdrawiam jeszcze chwilę zostanę na forum
_________________
ad multos annos (życzenia dla wszystkich )
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 22:50   

Slawo, nie interesuje mnie czyjes ignorowanie. Jestem tutaj od jakiegos czasu i przyzwyczailem sie do wszechwiedzacego hanibala i jego swity zkladajacej sie z flo,molki i kilku podobnych
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 22:52   

Jestem na Diecie Optymalnej ponad 10lat. Mialem rozlegly zawal,zaawansowana miazdzyce i kilka mniejszych dolegliwosci. Dzieki Diecie Optymalnej wyleczylem sie ze wszystkiego chociaz na tym forum surojady nie wierza i kaza pokazywac dokumentacje z przebiegiem leczenia.
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Wto Maj 04, 2010 22:52   

zeto555 napisał/a:
...Boli cie bardzo,ze ktos kolejny zaufal Kwasniewskiemu a ie surojadom?...


Ale najpierw musisz sie okreslic, czy piszesz to jako
"bezrobotny" czy jako "likos"? :hah: :hihi:

Przypominam, ze jesli podszywac sie bedziesz pod Lekarza,
przy udzielaniu "porad" to mozesz trafic do KRYMINALU! :razz:
.
Ostatnio zmieniony przez grizzly Wto Maj 04, 2010 23:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 22:55   

Wiec jak mowilem Slawo jest nas tutaj wiecej osobi nawet sa doradcy zywieniowi od dra. Kwasniewskiego. Tak wiec jak tylko bedzie mozna to pomozemy
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 22:56   

Przeszlas powazne choroby Slawo, czy kontaktowalas sie juz moze z lekarzem optymalnym?
 
     
Sława 

Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 16
Skąd: pomorskie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 22:57   

HOLA,HOLA Panowie, przestańcie być dla siebie przesadnie mili, te róznicegustów można sobie przecież "wykrzyczeć", więc który z Panów,jest z której diety ? czy to nie śmieszne,że diety potrafią Panów tak poróżnić.
_________________
ad multos annos (życzenia dla wszystkich )
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Wto Maj 04, 2010 23:00   

zeto555 napisał/a:
...chamsie posty...

Wiesz......., moze ty tego "nie czujesz",
ale Ty JUZ JESTES w PEWNEJ SYTUACJI! :razz:

Jesli okaze sie, ze naklaniales ludzi do "gold proprcjumu"
podszywajac sie pod Lekarza, to niestety:
jest juz "po ptokach"

Chyba rozumiesz, ze popelniles przestepstwo? :razz:
.
 
     
Sława 

Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 16
Skąd: pomorskie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 23:04   

zeto555,
zeto, nie kontaktowałam się jeszcze z lekarzem, tylko podziwiam Twój upór bycia na tym forum, są inne gdzie są bardzo sympatyczni ludzie,i potrafią przedstawiać sobie argumenty,a nie posługiwać się tylko inwektywami.
_________________
ad multos annos (życzenia dla wszystkich )
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 23:08   

Sława napisał/a:
zeto, nie kontaktowałam się jeszcze z lekarzem, tylko podziwiam Twój upór bycia na tym forum, są inne gdzie są bardzo sympatyczni ludzie,i potrafią przedstawiać sobie argumenty,a nie posługiwać się tylko inwektywami.
Nie zalezy mi na sympati. Ktos tem mi pomogl kiedys i ja tez bede to robil . A surojady i salowi niech mowia co chca. Za dlugo jestem na DO i za daleko zaszedlem zebym mial sie bac mowic
 
     
Baciunia 

Pomogła: 1 raz
Wiek: 68
Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 6
Skąd: Opole
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 23:14   

Zeto masz rację nie ma lepszej diety niz optymalna. Przekonałam się, że od surowizny boli mnie żołądek. Na optymalnej nigdy się nie zawiodłam, dlatego postanowiłam trwać przy niej jak najdłużej się da.
_________________
Gosia
 
 
     
Sława 

Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 16
Skąd: pomorskie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 23:15   

Ach, jestem panią w podeszłym wieku i wykazałam swoją naiwność, Wy wszyscy tutaj poprostu lubicie obrzucać się błotem? Jeśli jesteś 10 lat na diecie dr. Kwaśniewskiego,to możesz mi pomóc zacząć,z tym mam problem, jak powinnam żyć bez chleba poradź, zabrakło mi wyobraźni, a że dieta Kwaśniewskiego jest doskonała to wiem od dawna.
_________________
ad multos annos (życzenia dla wszystkich )
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Wto Maj 04, 2010 23:22   

Sława napisał/a:
...Jeśli jesteś 10 lat na diecie dr. Kwaśniewskiego,to możesz mi pomóc zacząć...
Jaka szkoda, ze nie zyja juz Ci ś.†p. Ludzie,
ktorzy poswiadczyli by swoja "historia umierania"
jak wartosciowe sa "darmochowe porady" wierzacych w "gold proporcjum" :shock:
.
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 23:25   

Bez chleba mozna zyc normalnie. Ja kiedys nie wyobrazalem sobie zycia bez chleba. Wlasciwie przez dlugie lata zylem tylko na kanapkach i mowilem,ze sie nie da inaczej.
Zapewniam Cie Slawo, ze nie tylko sie da, ale calkiem fajnie jest bez tego chleba.
Na poczatku robilem chleby optymalne,ale nie za dlugo i dalem sobie spokoj.
Po prostu z dnia na dzien chleb zniknal z mojego zycia i tyle.
 
     
Sława 

Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 16
Skąd: pomorskie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 23:26   

Baciunia napisał/a:
Zeto masz rację nie ma lepszej diety niz optymalna. Przekonałam się, że od surowizny boli mnie żołądek. Na optymalnej nigdy się nie zawiodłam, dlatego postanowiłam trwać przy niej jak najdłużej się da.

Bacuniu, ja też chciałabym ją stosować , ale potrzebuję waszej pomocy, Ciebie zeto też o tę pomoc proszę, jak radzicie sobie z brakiem chleba ? aby dobrze zacząć.
Jestem przekonana,że surowizna jest dla zwierząt i przeżuwaczy (przepraszam Hannibal) jesteś naprawdę bardzo sympatyczny.
_________________
ad multos annos (życzenia dla wszystkich )
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 23:28   

Po co Ci ten chleb? to tylko przyzwyczajenie dlugoletnie i tyle. Zamiast chleba mozesz jesc mieso z jajkiem, z warzywami itp. Jest tyle roznych sposobow- zreszta sama sie przekonasz.
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 23:29   

Jesli juz nie mozesz wytrzymac to jedz chleby optymalne, sa calkiem niezle
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 23:30   

Sława napisał/a:
Ach, jestem panią w podeszłym wieku i wykazałam swoją naiwność, Wy wszyscy tutaj poprostu lubicie obrzucać się błotem? Jeśli jesteś 10 lat na diecie dr. Kwaśniewskiego,to możesz mi pomóc zacząć,z tym mam problem, jak powinnam żyć bez chleba poradź, zabrakło mi wyobraźni, a że dieta Kwaśniewskiego jest doskonała to wiem od dawna.

Kwasniewski odebral mi chleb prawie 9 lat temu. Jestem mu za to bardzo wdzieczny. Lekarka Ewa Bednarczyk-Witoszek pozbawila mnie zbozowych prawie dwa lata temu i jej tez jestem za to bardzo wdzieczny.
Jak opiszesz swoje problemy zdrowotne, to jest tu grupka userow, ktorzy potraktuja twoje problemy powaznie i postaraja sie ci pomoc nie MiT-ami, ale swoim doswiadczeniem.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 23:30   

Poewiem tak ; po jakims czasie spedzonym na DO przestaniesz zwracac uwage na przyjemnosc jedzenia i z
mienisz podejscie do tego.
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 23:32   

Zwroc uwage Slawo na wiek Kangura. To powazny czlowiek i wieloletni optymalny. Tak wiec jak mowilem wcale nie jest nas tutaj tak malo
 
     
Baciunia 

Pomogła: 1 raz
Wiek: 68
Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 6
Skąd: Opole
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 23:32   

Kiedyś smażyłam placki serowe, piekłam chleb optymalny, a teraz??? Nie chce mi się i obywam się z powodzeniem bez niego. Czasem korzystam z pieczywa chrupkiego, ale tylko wtedy jak nie mam pomysłu na nic innego lub nie mam co wziąć na śniadanie do pracy. Zdarza się to bardzo rzadko.
_________________
Gosia
 
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 23:34   

Tak samo ja robilem. Chleb optymalny i placki serowe zeby zaspokoic swoje przyzwyczajenia do kanapek.
To wszystko przejdzie , a dieta zostawi to co najcenniejsze ; zdrowie i madrosc
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Wto Maj 04, 2010 23:40   

zeto555 napisał/a:
....po jakims czasie spedzonym na DO przestaniesz zwracac uwage na przyjemnosc jedzenia...


To fakt i w koncu przyjdzie czas na ostatnia "komunie z zoltka" :razz:

Generalnie to jednak lepiej poczytac tutaj:
http://www.danwit.pl/dieta.php

"Dieta 4eS - to dieta, w której Smak, Samopoczucie, Swoja Waga i Samokształcenie pełnią kluczową rolę. Model żywienia, który stosujemy układając jadłospisy, to dieta niskowęglowodanowa wsparta Formułą 4eS. Twórcą Formuły 4eS jest dietetyk Witold Jarmołowicz. Są to cztery niezbędne zasady, jakimi należy się kierować, tworząc program żywieniowy. Smak, samopoczucie, swoja waga i samokształcenie najlepszym Twoim doradcą. Wszystkie cztery elementy są ważne i nie można żadnego z nich pominąć w dążeniu do zdrowia."
.
 
     
Sława 

Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 16
Skąd: pomorskie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 23:45   

Kangur, Dzięki za słowa otuchy, książkę kucharską dr. Kwaśniewskiego mam wydanie z 1998r, mam nadzieję,że nic się nie zmienilo,jajka i boczek uwielbiam,a po ostatnim badaniu USG, poradzono mi przejść na dietę BEZTŁUSZCZOWĄ, i coś znów pękło we mnie, wcale nie jadłam tłusto ,od wielu lat.
_________________
ad multos annos (życzenia dla wszystkich )
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 23:45   

I tu sie zgodze z Salowym. Calkiem nieswiadomie i rozumujac po swojemu powiedzila w koncu cos rozsadnego chociaz mam pewnosc,ze chcial zaszkodzic.
Dieta Optymalna jet smaczna, uzyskujesz dzieki niej doskonale samopoczucie, odzyskujesz idealna wage no i masz samoksztalcenie na najwyzszym poziomie
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 23:47   

Mnie po zawale tez kazali przejsc na diete beztluszczowa i bogatoweglowodanowa.
Zrobilem zupelnie cos innego.
Pojechalem do jastrzebiej gory, do Arkadii i po kilku dniach odstawilem wszystkie leki, a bralem ich dziennie kilkanascie. A dalej jak mowilem, moglo byc tylko lepiej.
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 23:49   

Slawo, mysle ze z Twoim dosc powaznym stanem powinnas zaczac DO od wyjazdu na turnus do Arkadii.
Jest ich w Polsce wiele. Bedziesz tam pod opieka lekarzy specjalistow, nauczyz sie wlasciwie stosowac DO i dojdziesz do dobrej formy.
 
     
Sława 

Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 16
Skąd: pomorskie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 23:56   

Dziękuję Ci serdecznie,zastanawiam się nad wyjazdem do Jastrzębiej Góry, dobrej nocy.Sława
_________________
ad multos annos (życzenia dla wszystkich )
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 23:58   

Sława napisał/a:
Dziękuję Ci serdecznie,zastanawiam się nad wyjazdem do Jastrzębiej Góry, dobrej nocy.Sława
Ja teZ tam bylem i to kilka razy.Dobranoc
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Śro Maj 05, 2010 00:04   

zeto555 napisał/a:
Mnie po zawale tez kazali przejsc na diete beztluszczowa i bogatoweglowodanowa.
Zrobilem zupelnie cos innego.
Pojechalem do jastrzebiej gory, do Arkadii i po kilku dniach odstawilem wszystkie leki, a bralem ich dziennie kilkanascie. A dalej jak mowilem, moglo byc tylko lepiej.


Eeeee....... tam to maly "psikus sikus", ja czytalem, ze "somsiadka z bloku" to
opowiadala o swoim mezu co mu po pobycie w "harkadii"
macica wyrosla na "zdjeciu w ubikacji" :hah: :hihi:
.
 
     
tajden 
tajden


Pomógł: 5 razy
Wiek: 75
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 217
Wysłany: Śro Maj 05, 2010 08:52   

Sława napisał/a:
Dziękuję Ci serdecznie,zastanawiam się nad wyjazdem do Jastrzębiej Góry, dobrej nocy.Sława


Ale w Jastrzębiej Górze są dwa Ośrodki, "Lido" i na ul. Bałtyckiej Proponuję Lido (i kontakt z drem Palą), choć te Ośrodki ze sobą niezdrowo nie konkurują.
_________________
Na DO - 9 lat.
 
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 05, 2010 08:56   

Baciunia napisał/a:
Przekonałam się, że od surowizny boli mnie żołądek.

Ale jakie surowe produkty masz na myśli? Czy aby na pewno jadalne dla człowieka?
Sława napisał/a:
Jestem przekonana,że surowizna jest dla zwierząt i przeżuwaczy (przepraszam Hannibal) jesteś naprawdę bardzo sympatyczny.

Przeżuwacze jedzą surową trawę i zielska, a ja do jedzenia tychże nigdzie nie namawiałem :) . Niech te przeżuwacze je przetrawią, "zamienią" na mięśnie, organy i tłuszcz, a my wtedy możemy w łatwy sposób je na surowo zjeść, jak prawdziwi homo sapiens sapiens, a nie homo neoliticus :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Śro Maj 05, 2010 08:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Baciunia 

Pomogła: 1 raz
Wiek: 68
Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 6
Skąd: Opole
Wysłany: Śro Maj 05, 2010 09:33   

Miałam na myśli warzywa oczywiście, bo nic innego na surowo bym nie zjadła, no może jedynie tatar, ale rzadko go jadam.
_________________
Gosia
 
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 05, 2010 09:41   

Baciunia napisał/a:
Miałam na myśli warzywa oczywiście, bo nic innego na surowo bym nie zjadła, no może jedynie tatar, ale rzadko go jadam.

Ja miałem na myśli przede wszystkim surowe mięso, organy, szpik, tłuszcz, żółtka, owoce jagodowe, plastry miodu, miód, kiełki. Lekkostrawne warzywka też mogą być, np. zielone szparagi ładnie się trawią. :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 05, 2010 22:13   

Sława po pierwsze to stań się pewniejsza siebie, starsznie się to w oczy rzuca, po drugie zapoznaj się z książką dr. Ewy. Jeśli chcesz pozostać przy diecie optymalnej to jest to najelpsza z pozycji które spotkałem dotyczących tej diety
 
     
zeto555 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1035
Skąd: podlasie
Wysłany: Śro Maj 05, 2010 22:19   

iliq napisał/a:
Sława po pierwsze to stań się pewniejsza siebie, starsznie się to w oczy rzuca, po drugie zapoznaj się z książką dr. Ewy. Jeśli chcesz pozostać przy diecie optymalnej to jest to najelpsza z pozycji które spotkałem dotyczących tej diety
Niezla ksiazka tylko troche zamotana. Mysle,ze przy schorzeniach Slawy potrzeba lekarza optymalnego, u niej nie jest tylko odchudzanie lecz powazny stan zdrowia.
Odradzam zaczynania DO na wlasna reke
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved