Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Gru 25, 2012 09:43
Chudnę, choć waga nie spada....
Autor Wiadomość
totylkoja

Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 3
  Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 19:10   Chudnę, choć waga nie spada....

Witam!

Przede wszystkim chciałam się przywitać, podczytuję forum od jakiegoś czasu i postanowiłam się odezwać...

Od dwóch miesięcy stosuję dietę Atkinsa. Nie pozwalam sobie na ustępstwa, powiem nawet że nie brakuje mi chleba i żadnych węglowodanów. Lubię to co teraz jem i nie tęsknie za tymi śmieciami ;)

Ale do czego zmierzam... Moja waga się zatrzymała! Owszem, na początku spadło mi 8 kilogramów, ale teraz od dłuższego czasu (będzie prawie miesiąc!) moja waga stoi na tym samym poziomie, a tylko centymetry mi lecą.

Czy jest to normalne? Stare ciuchy dosłownie spadają mi z tyłka, dopinam się w spodnie które nosiłam dwa lata temu, ale waga stoi jak zaklęta!
Piję dużo wody, unikam słodzików, nie używam dużo śmietany, nie jem nawet tyle białka!

Oczywiście cieszę się, że centymetry lecą, jednak ta waga mnie niepokoi. Przecież skoro chudnę to i na wadze powinno to widać prawda?

Proszę o jakieś wskazówki, dobre słowo, bo na prawdę nie wiem na czym to wszystkim polega...

Pozdrawiam ciepło!
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 19:13   

To normalne, że po pewnym czasie waga może się zatrzymać. Nie ma się czym martwić, tylko robić swoje, czyli dbać o żywienie, sen, aktywność fizyczną, sferę psychiczną i będzie dobrze.
Nie zakładaj sobie jakiejś modelkowej wagi, bo może akurat Twój tym psychofizyczny jest inny.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
alejasienieznam 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 340
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 19:16   

a ile ważysz i przy jakim wzroście? Domyślam się, że jednak jeszcze masz nadwagę, a jeśli tak to mimo spadających cm trochę dziwne jeśli miesiąc stoi w miejscu. Napisz też przybliżony jadłospis.
 
     
totylkoja

Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 3
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 19:17   

Modelką nigdy nie będę, po prostu chciałabym zeszczupleć żeby dobrze się czuć. Dziękuję serdecznie za odpowiedź!
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 19:19   

totylkoja napisał/a:
Modelką nigdy nie będę, po prostu chciałabym zeszczupleć żeby dobrze się czuć.

I dobrze, bo wagi modelek są nienaturalne.
Napisz może o szczegółach co do swojego jadłospisu, wagi, wzrostu, etc.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
totylkoja

Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 3
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 19:21   

alejasienieznam napisał/a:
a ile ważysz i przy jakim wzroście? Domyślam się, że jednak jeszcze masz nadwagę, a jeśli tak to mimo spadających cm trochę dziwne jeśli miesiąc stoi w miejscu. Napisz też przybliżony jadłospis.



Mam 168cm wzrostu, teraz ważę 96kg, schodzę z 102 kg. Także jak widac trochę towaru jeszcze jest do zrzucenia.
Mój jadłospis to mniej wiecej: jajka, masło, trochę smalcu, olej, deczko warzyw (ok 2 szklanek dziennie), drób, ogólnie mięso, majonez...

Nie jem owoców, nie używam keczupu, musztardy, nie słodzikuję...
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 19:23   

totylkoja napisał/a:
Mam 168cm wzrostu, teraz ważę 96kg, schodzę z 102 kg. Także jak widac trochę towaru jeszcze jest do zrzucenia.

No tak, to chyba jednak nadal sporawo ważysz. Ja ważę 88 kg, ale mam wzrost 194 cm. ;)
totylkoja napisał/a:
Mój jadłospis to mniej wiecej: jajka, masło, trochę smalcu, olej, deczko warzyw (ok 2 szklanek dziennie), drób, ogólnie mięso, majonez...

a przybliżone proporcje BTW oraz ilość kalorii?
jak z aktywnością fizyczną?
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
alejasienieznam 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 340
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 19:31   

napisz nam koniecznie jak najwięcej, bo to że waga stoi w miejscu tyle czasu i przy tej wadze to dziwne
 
     
aukuba


Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 95
Skąd: Kotlina Kłodzka
Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 15:33   

Ja to przechodziłam, waga stała w miejscu jak zaklęta a ciuchy "się rozciągały". Do jadłospisu dodałam 30 gr kromkę chleba rano i waga ruszyła z miejsca. Teraz kolejne 5 kilo. A naisłam się tu, nabiadoliłamm.... Potem przeliczīdzienne btw i sukces!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved