Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 12:07
Problem z ciśnieniem?
Autor Wiadomość
gravs 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 483
Skąd: ze wsi
Wysłany: Śro Mar 03, 2010 22:21   Problem z ciśnieniem?

hej!

od jakiegoś czasu borykam się z pewnym problemem, a mianowicie:
podczas wyjścia na dwór i zwykłych czynności (zakupy, spacer) zatykają mi się uszy. chodzi mi o takie wrażenie ciśnienia w uszach jak podczas startu samolotu. wykluczyłem możliwość wysiłku fizycznego jako powodu gdyż regularnie ćwiczę w domu (pompki itp.) i nic się nie dzieje. przełykanie śliny i wypuszczanie powietrza uszami nie działa (tego drugiego nie jestem w stanie zrobić, być może to problem z woskowiną?).
wyguglałem, że może być to spowodowane spadkiem ciśnienia i że powinienem pić kawę i jeść trochę soli (soli unikam) ale podczas owych wyjść na dwór często niosę torby z zakupami, a więc męczę się, wykonuję wysiłek fizyczny więc ciśnienie powinno mi podskakiwać.
czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
może ktoś wie co to za dolegliwość?

PS: do lekarza mi nie spieszno;P
Ostatnio zmieniony przez Molka Pią Wrz 23, 2011 19:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
gravs 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 483
Skąd: ze wsi
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 10:34   

nikt niczego nie napisze?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 11:04   

gravs napisał/a:
nikt niczego nie napisze?

przyczyn może być sporo
nie zaszkodzi pójść do dobrego specjalisty i się poradzić
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
IgaM
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 05, 2010 11:04   

Ja napiszę.Miałam kiedyś coś podobnego,właśnie podczas wychodzenia na dwór ,ale jakoś nie miałam czasu zbytnio poświęcać temu uwagi.Wspomniałam tylko raz o tym i dałam temu spokój-minęło,nawet nie wiem kiedy.Dopiero jak teraz przeczytałam o tym,co napisałeś,to sobie o tym przypomniałam.
No,ale może Twój przypadek jest poważniejszy i wymaga poświęcenia uwagi? Kto wie....
 
     
r.ewelka 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lut 2010
Posty: 104
Skąd: Pruszków
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 19:20   

Lepiej zacząć szukać od prostych przyczyn. Ja bym spróbowała przeczyścić sobie uszy albo samemu za pomocą audi sprayu, albo też udać się do laryngologa i on to zrobi szybko i bezboleśnie. Podczas lotu samolotem właśnie najbardziej bolą uszy zatkane albo wydzieliną albo przez przerośnięty migdał (częste u dzieci). Dlaczego się męczyć i nie udać się do specjalisty? Z tego co mi mówi moja mama chora na nadciśnienie przy nadciśnieniu uszy się nie tyle zatykają co słychać w nich piski i szumy. Poza tym nadciśnieniu towarzyszą jeszcze inne objawy. Czy masz jakieś?
_________________
Tłuszcz, jak wiadomo, jest szkodliwy.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 19:28   

jeśli to zatkanie nadmierną ilością woskowiny to samemu można sobie to odetkać
mój ojciec był z tym u lekarza i ten mu powiedział, jak sobie do samemu zrobić
no problem
oczywiście Twój powód, gravsie, może już nie być taki błahy
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
gravs 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 483
Skąd: ze wsi
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 00:04   

w takim razie spróbuję na początek przeczyścić sobie porządnie uszy. czy ktoś próbował świec hopi albo jakiegoś płynu no usuwania woskowiny?

PS: hannibal, a mógłbyś przytoczyć co lekarz powiedział Twemu ojcu?
Ostatnio zmieniony przez gravs Sob Mar 06, 2010 00:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
tadek

Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 16
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 13:34   

Kiedyś czyszczono mi uszy u laryngologa, do głowy przykładano nereczkę aby mnie nie oblać a do ucha zwykłą strzykawką wstrzykiwano kilka razy ciepłą wodę. Od tamtej pory czasami płuczę sobie uszy sam w ten sam sposób. Ciepła woda rozpuszcza i wypłukuje woskowinę.
 
     
Ekosfera_pl

Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 19
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 11:41   

Do czyszczenia uszu używam zwykłych pałeczek,znajdziesz w każdym sklepie. A co do Twojego problemu to przyczyn może byc wiele,najlepiej bedzie jeśli udasz się do specjalisty.
_________________
www.EkoSfera.pl

Specjalizujemy się w sprzedaży żywności ekologicznej i tradycyjnej. Posiadamy największy w sieci asortyment. Jesteśmy na rynku już od pięciu lat. Zaufało nam już tysiące klientów.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved