Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:07
Niskowęglowodanowa vs wysokobiałkowa
Autor Wiadomość
Shark 

Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 8
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 21:17   Niskowęglowodanowa vs wysokobiałkowa

Witam!

To mój pierwszy post więc pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Od dłuższego czasu szukam dla siebie idealnej diety na lata jednak czym bardziej wchodzę w głąb tej tematyki ty więcej mam namieszane w głowie.

Znajomy polecił mi dietę wysokobiałkową Dukana. Przeczytałem książkę i stosowałem ją 6 dni. oczywiści rezultaty pojawiły się schudłem ok 4kg. Jednak jedzenie białka jest na dłuższą metę monotonne.

Na kanale Planet oglądałem dokument "grubsi nie głupsi” :) Zainteresowałem się tematem diety ociekającej w tłuszcz. Jednak jest sporo nie domówień i pytań. Książki z dietą nie czytałem ponieważ jest ich wiele i to pojawia się moja prośba.
Którego autora książke najlepiej przeczytać mowa o tematyce niskowęglowodanowej. Czy ktoś stosował diete wysokobiałkowo czy jest ona zdrowa. Jeżeli czegoś nie doprecyzowałem proszę o pytania.

Z góry dziękuje za pomoc!
 
     
barb

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 252
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 22:05   

Wielu stąd poleci ci Lutza i ja również, bo to konkretna książka dowody, badania i bez "metafizycznego bełkotu" :->
Wolfang Lutz - Życie bez pieczywa
siema
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 22:06   

http://dobradieta.pl/foru...p=117972#117972


A o wysokobialkowym zywieniu bylo calkiem niedawno:
> http://dobradieta.pl/foru...t=16808&start=0
> http://dobradieta.pl/foru...p=102351#102351

ksiazka: Lutz "zycie bez pieczywa"

i lektura forum.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 22:09   

Shark napisał/a:
oczywiści rezultaty pojawiły się schudłem ok 4kg.

4kg czego ? jeżeli tkanki tłuszczowej to gratuluję, jeżeli wody to .... zostań z nami i czytaj forum :hah:
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 22:11   

Maad, ty krokodylu ty! :)
...
Nooo... raczej na pewno glownie wody. Ale to motywuje na pewno czy cus...
 
     
Shark 

Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 8
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 22:24   

Na początku chciałbym podziękować za szybką odpowiedź.

Jeżeli chodzi o moje 4kg to na pewno było to tłuszcz innej wiadomości nie chcę do siebie dopuścić. A na poważnie zdaje sobie sprawę iż była to woda i napchane "bebechy".

Na forum na pewno zostane bo bardzo odpowiadam mi ta dieta jeżeli chodzi o składniki. Jednak w wielu postach jest za dużo rozważania a za mało konkretów. Jestem tylko mężczyzna lubie instrukcje i procedury. Zrób tak i tak i bedziesz miał efekt. Zdaje sobie jednak sprawę iż nie przeczytałem książki. Pewnie ona odpowie mi na wiele odpowiedzi. Pisząc te słowa doszedłem do wniosku że może za dużo czytam i dlatego tyje :)

Trochę o mnie 188cm waga 116kg ->dobrze że żona tego nie widzi. Nie wie że kolejna dycha pękła :)

No nic odezwę się jak będę miał bardziej sprecyzowane pytania. Dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 22:50   

Shark napisał/a:
Jednak w wielu postach jest za duzo rozwazania a za malo konkretow. Jestem tylko mezczyzna lubie instrukcje i procedury. Zrob tak i tak i bedziesz mial efekt.


W tej sytuacji nie glupim pomyslem bylaby wizyta u dobrego doradcy zywieniowego, ktory rozpisze Ci jadlospis.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Shark 

Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 8
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 23:21   

Byłem u dwóch. Jeden próbował mnie zwerbować na ciemną strone mocy - wegetarianizm, a drugi całkiem nie złą mi skomponował. Jednak nie była to dieta na dłuższą mete.
Mniej więcej tak wyglądała:
Dziennie 400g mięsa (piersi z kurczaka, chuda wołowina, generalnie chude mięso), 1,5kg warzyw ( o niskim indeksie glikemicznym – pomidory, brokuły, ogórki,sałata,kaputa,seler, itp.)
Dziennie przysługiwała mi łyżka oliwy z oliwek
Reszta zakazana
Menu:
Śniadanie: 100g mięsa + warzywa
II Śniadanie: jogurt naturalny
Obiad: 200g mięsa + warzywa
Podwieczorek: sok z grejpfruta lub warzywa
Kolacja: mięsa 100g+warzywa.
Nie powiem chudłem ale co się umęczyłem to moje.
Dlatego poszukuje czegoś na lata.
Ostatnio zmieniony przez Shark Śro Lut 17, 2010 13:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 23:39   

Shark napisał/a:
Kolacja: 100g+warzywa.
Nie powiem chudłem ale co się umęczyłem to moje.
Dlatego poszukuje czegoś na lata.

Bog nakazal kaplanom zydowskim jako rzecz najswietsza po wsze czasy to, co jest w mojej stopce. Zstepni tych kaplanow rzadza teraz calym swiatem.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 06:25   

Maad napisał/a:
Shark napisał/a:
oczywiści rezultaty pojawiły się schudłem ok 4kg.

4kg czego ? jeżeli tkanki tłuszczowej to gratuluję, jeżeli wody to .... zostań z nami i czytaj forum :hah:


_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
terrorysta

Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 44
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 14:01   

Żaden autor ani książka nie da Ci tego co obserwowanie reakcji własnego organizmu po spożyciu.
Długie lata eksperymentów przed Tobą.
 
     
jerzyk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 476
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 15:14   

terrorysta chcę ci powiedzieć, że po' spożyciu' to ja już nie mam siły na obserwowanie czegokolwiek.
_________________
Jeśli potrzebujesz przyjaciela , kup sobie psa/G.Gekko
 
 
     
jerzyk 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 476
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 15:25   

A mówiąc (pisząc) już poważnie to polecam wg Lutza ok. 70 -80 gr węgli, białko bez przesady czyli do syta a tłuszcze z umiarem. A w sumie przy takim odżywianiu przez osoby nie stosujące diet niskowęglowych i tak twoja dieta będzie uważana za wysokobiałkową.
Ja stosuję B=1,5 T=2 W=70 i jest git, przynajmniej na razie.
Ale jest to dieta już po schudnięciu. Przedtem aby schudnąć stos. 1:1,5 i ok.40 gr węgli.
Ostatnio zmieniony przez jerzyk Śro Lut 17, 2010 15:32, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
terrorysta

Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 44
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 17:58   

Jeśli ktoś nie wymaga od organizmu funkcjonowania na maksymalnym pułapie to węgle są zbyteczne.
Zwolniony metabolizm,letarg umysłowy=mniejsze zużycie tlenu=dłuższe życie.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 18:39   

terrorysta napisał/a:
Jeśli ktoś nie wymaga od organizmu funkcjonowania na maksymalnym pułapie to węgle są zbyteczne.

Nikt tu nie mówi nie niejedzeniu węgli w ogóle. Węgle są potrzebne i przy długotrwałych wysiłkach fizycznych zapotrzebowanie na nie wzrasta. W moim przypadku porządne chodzenie po Tatrach Słowackich, po 10-12 godzin dziennie zwiększało na nie zapotrzebowanie do ok. 130 g. "Hitting the wall" było mi całkowicie obce.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
terrorysta

Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 44
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 18:47   

Tyle,że nie miałeś punktu odniesienia.
Następny raz pojedź z jakimś wytrenowanym węglowodanożercom.
Zweryfikujesz wtedy swoje mniemanie o LC w tym kontekście.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 18:58   

terrorysta napisał/a:
Tyle,że nie miałeś punktu odniesienia.
Następny raz pojedź z jakimś wytrenowanym węglowodanożercom.
Zweryfikujesz wtedy swoje mniemanie o LC w tym kontekście.

ale musielibyśmy mieć identyczne wytrenowanie i identyczną genetykę pod tym względem, żeby rzetelnie porównać te dwa typy odżywiania
powiedz mi jak chciałbyś tego dokonać?
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
terrorysta

Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 44
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 19:07   

Masz racje,że precyzji tu nie będzie,ale ogólny zarys można by nakreślić.
W każdej dyscyplinie sportowej mistrzowie jadą na węglach,nie sądzę by wszyscy się mylili.
Zresztą to nie ma znaczenia,czujesz się ok na LC to jedz co chcesz,ja lubię węgle.
Tylko wiele osób jest zagubionych,nie pasuje im całkiem LC,i szukają tego przyczyn.tyle,że nie tak gdzie tkwią.
Większości pomogą węgle.
Oczywiście trzeba wybierać najlepsze,bez glutenowych zbóż,bo to syf.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 19:18   

Poczekaj, poczekaj, z tego co pisałeś jadasz w ok. 60% tłuszcz. Jak to ma się do jechania na węglach, bo nie nadążam?
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Shark 

Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 8
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 20:40   

Nie mieszajcie mi w głowie! Ja chcę schudnąć a nikt nie potrafi dać mi prostych wskazówek na przykładzie swoim. Nie rozumiem co to znaczy poznać swój organizm. Bo głebszej analizie znalazłem u siebie dwa stany głodny i syty :) Nie wyczuwam stanu że dzisiaj potrzebuje 1,5W lub 2,0B itd. Więc proszę zmotywować mnie i zachęcić do dalszego pogłebiania wiedzy na temat niskowęglowodanowej diety.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 20:45   

Shark napisał/a:
Nie mieszajcie mi w głowie! Ja chcę schudnąć a nikt nie potrafi dać mi prostych wskazówek na przykładzie swoim.

Jedz 50-70 g węgli, tłuszczu w czasie chudnięcia ok. 1,5 razy więcej niż białka, ruszaj się fizycznie, dbaj o sen i na początek powinno starczyć. Prosto? :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Shark 

Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 8
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 20:53   

Pięknie. Chodzi o to że muszę zmienić swój sposób myślenia przez 29lat miałem wpajane że tłuszcz jest zły. Kolejne pytanie jeżeli chciałbym zaczać biegać to czy niski spożywanie węgli nie wpłynie na mnie źle tzn brak energii, ból głowy itp.?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 21:06   

Te ilości podałem oczywiście tak orientacyjnie. Jak napisałem 1,5 g tłuszczu na 1 g białka to nie oznacza, że musisz się tego kurczowo trzymać. Tłuszcz musi być jednak Twoim głównym źródłem energii. Góra parę tygodni adaptacji, zmiany szlaków metabolicznych i na żaden brak energii nie będziesz narzekał. W pierwszych dniach mogą się pojawić zawroty głowy - ja to miałem, ale szybko to przeszło. Na początku więc nie szarżuj, ruszaj się fizycznie to znaczy przynajmniej spaceruj po parkach, lasach, na świeżym powietrzu. Później jak się zaadaptujesz możesz zacząć coś poważniejszego robić.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 21:08   

na samym poczatku diety ze zbyt forsownym wysilkiem dalabym sobie spokoj, mozesz narobic sobie klopotow, daj organizmowi troche czasu na adaptacje..... proponuje energiczne spacery w pierwszej fazie nowego spojzenia na zycie.... :-P
 
     
Shark 

Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 8
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 21:12   

I super mam konkret i akurat czytam książke którą mi proponowaliści Lutza rozdział eneria: mniej znaczy więcej. Generalnie jak się ogarnę to wejdę z tobą w polemikę. Chodzi mi głownie o pewne teorie które wygłaszasz. Też trochę czytałem i trochę się to kłóci z moja wiedzą. Nie bój się to będzie wymiana na argumenty :) . Aby dać tobie szanse abyś mógł rzetelnie przygotować się do rozmowy będę cytował tekst z książki Jerzego Skarżyńskiego Biegiem przez życie. I ostanie pytanie czy muszę tych proporcji które mi podałeś trzymać się kurczowo?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 21:18   

Shark - przeczytaj mój ostatni post; tam napisałem, że to tylko tak orientacyjnie :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Shark 

Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 8
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 21:23   

Faktycznie. Ok dzięki za pomoc wróce jak coś zrzucę i większej wiedzy nabiorę aby Was zaginać :) Pozdrawiam i dziękuje!
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 17, 2010 21:26   

Zaginaj ile wlezie. Tylko poczytaj wpierw trochę forum, bo może pytania na Twoje odpowiedzi już nie raz tu padały. :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Shark 

Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 8
Wysłany: Czw Lut 18, 2010 15:34   

1 dawkę chlebową mogę zjeść na jeden posiłek czy cały limit mogę wykorzystać np na śniadanie?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 18, 2010 15:39   

Shark napisał/a:
1 dawkę chlebową mogę zjeść na jeden posiłek czy cały limit mogę wykorzystać np na śniadanie?

lepiej węgle w większości jadać pod wieczór lub jakoś po południu
rano, jeśli jadasz śniadanie, to w większości niech to będzie białko i tłuszcz
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Czw Lut 18, 2010 15:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Czw Lut 18, 2010 17:29   

terrorysta napisał/a:
Masz racje,że precyzji tu nie będzie,ale ogólny zarys można by nakreślić.
W każdej dyscyplinie sportowej mistrzowie jadą na węglach,nie sądzę by wszyscy się mylili.

no to tutaj ciekawostka. We wszystkich dyscyplinach typowo wytrzymalosciowych jak bieganie czy kolarstwo dlugodystansowe nasi "Cukrzani Mistrzowie" sie myla.

Mamy dwoch osobnikow:

1) Nasz "Cukrzany Mistrz". Super buty rodem ze startrek, amortyzatory, sensory itp. Super zywienie weglowodanowe wysoko oktanowe, nisko tluszczowe.

Co 3,5 itp kilometrow musi pic Isostar bo jak nie to padnie na twarz.

Biegnie w okularach z filtrami zeby mu muzgu nie wypalily promienie sloneczne. Ma na sobie odzienie ze spelcjanych kosmiczych "stopow".

Dobiega na mete i pada jak mucha.

2) drugi osobnik jedzie na tluszczach zwirzecych kiedy tylko moze, ale jada tez wegle jak sa dostepne. Generalnie nie przejada sie gosc bo zycie ciezkie jest.

Gosciu portafi biedz w 40 stopniowym upale, w adidasach z lat 80-ych przez sawanne z dzida w rece przez powiedzmy 8 godzin bez przerwy.

Ma mala butelka wody zrodlanej ze soba zeby polac swoje nagie cialo i przeplukac usta.

Biegnie za jakims tam kudu czy bawolem i po osmiu godzinach go dopada i zabija.


Teraz wyobrazmy sobie co by taki osobnik byl w stanie zrobic gdyby mial do dyspozycji technike naszego "cukrzanego mistrza".

Najlepszym argumentem na poparcie wyzszosci tluszczu and weglami w wysilkach typowo wytrzymalosciowych jest fakt ze armia USA od jakiegos czasu interesuje sie napedzaniem swoich "wojownikow" przy pomocy ketonow.

Ketony to produkty metabolizmu tluszczow. Jak amerykanscy naukowcy od "universal soldiers" zauwazyli ketony nie maja sobie rownych jesli chodzi o zaopatrywanie organizmu w energie.

Opracowuja wlasnie ketonowe "dopalacze" dla swoich pupilow zeby mogli funkcjonowac na polu walki przez kilka dni bez potrzeby jedzenia.

Jak tak dalej pojdzie to wegle okaza sie gorsze nawet przy bardziej wybuchowych wysilkach.

Czarni biegacze nie bez pwodu sa najlepsi. Indianie amerykanscy robili podobne cuda. Tutaj filmik o kolesiach z drugiego punktu:

http://www.youtube.com/watch?v=9wI-9RJi0Qo

Sorry mate
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
Ostatnio zmieniony przez gudrii Czw Lut 18, 2010 17:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 12:34   

Ciekawy byłby też eksperyment polegający na 14 dniowym wypadzie w góry, ale przy spełnieniu pewnych warunków:
1. zakaz kupowania żywności lub sprzętu w czasie wędrówki (cały ekwipunek trzeba zgromadzić przed wyruszeniem i nosić na plecach.
2. ze "środowiska" można czerpać tylko wodę (może być z cieków naturalnych, sztucznych, ze sklepu - obojętnie)
3 samodzielne przygotowywanie posiłków
4. codziennie przynajmniej 16 godzin wędrówki, niekoniecznie wspinania się pod górę, wysiłek nie musi być super intensywny, ale za to długotrwały
5. dieta nie może zawierać cukrów prostych, żadnej glukozy, rafinowanego cukru, tylko naturalne produkty - owoce, miód, zboża, kasze

Jak w takich warunkach funkcjonowałby węglowodanożerca a jak łojożerca?
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 12:44   

Dla mnie jest oczywiste ze lojozerca bedzie lepszy. Weston zanotowal ze tam gdzie bylo wiecej tluszczu I miesa ludzie byli silniejsi I wytrzymalsi.

Ale to taka czysto teoretyczna sytucja bo w warunkach jakie opisales je sie wszystko co mozna byle przetrwac. Ale taki eksperyment dwoch naturalnie sie odzywiajacych bylby ciekawy.

Moze sa jacys ochotnicy? :)

O, juz wiem.

Wezmy Hannibala I Teroryste w bieszczady chociaz, co by im za ciezko nie bylo.

Uwazam ze sa bardzo odpowiedni do tego eksperymentu. Jeszcze tylko Grizzly i IgaM na sponsorow I mozemy usiasc na kanapie z golonka i ogladac show :)
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
Ostatnio zmieniony przez gudrii Pią Lut 19, 2010 12:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 13:18   

gudrii napisał/a:
Wezmy Hannibala I Teroryste w bieszczady chociaz, co by im za ciezko nie bylo. Uwazam ze sa bardzo odpowiedni do tego eksperymentu.

Tyle, że mimo jadania większych ilości węgli terrorysta nie jest węglowodanożercą sensu stricte
60% fatu to już jednak coś oznacza, nieprawdaż?
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Pią Lut 19, 2010 13:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 13:39   

A no to faktycznie, nie nadaje sie.
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 17:48   

Hannibal napisał/a:
....terrorysta nie jest.....

i tyle w temacie :)
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
jatoja 
JA to JA


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 323
Wysłany: Nie Lip 18, 2010 13:42   

zenon napisał/a:
Hannibal napisał/a:
....terrorysta nie jest.....

i tyle w temacie :)


to mnie zaciekawilo. ja moglbym wystapic w roli weglowodanozercy. mnie tez by ciekawil wynik.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved