Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Hannibal
Sob Gru 22, 2012 16:07
Czy są jakieś zdrowe odżywki
Autor Wiadomość
gravs 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 483
Skąd: ze wsi
Wysłany: Wto Sty 14, 2014 08:28   

Do wielu serwatek dla kulturystów dodaje się (a przynajmniej dodawało, teraz się od tego odchodzi) gluten, więc może stąd te problemy Piotera.
Sam zastanawiam się nad jakimś białkiem. Zacząłem ćwiczyć w domu i chciałbym żeby te ćwiczenia nie szły w las. Zwykle moje białko oscyluje w granicach 1g/kg masy ciała, czasami mniej i stąd moje zainteresowanie tematem.
Poza tym pojawiło się białko wołowe (patrz: allegro). Może to jest lepsza opcja?
Wiem, że główni kulturyści odeszli z forum ale może ktoś się w ten sposób suplementuje i coś doradzi?
_________________
każda sztuka jest bezużyteczna - oscar wilde
 
     
szymek_

Dołączył: 15 Sty 2014
Posty: 2
Wysłany: Śro Sty 15, 2014 20:17   

Niestety ten gulten jest dodawany w nadmiarze do produktów - swego czasu nawet SFD ktore sprzedawalo takie odzywki okazalo sie oszustami.. jednak kasa moze doprowadzić do tego..
ja to nie chce robic nikomu reklamy ale np z kfd jest calkiem dobre bialko i tanie.
_________________
wazon porcelanowy
wazony dekoracyjne
 
     
Syriusz 
Syriusz

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 165
Skąd: z buszu australijskiego
Wysłany: Sob Kwi 05, 2014 12:46   

Dzisiaj rano podbierakiem zlapalem 6 mlodych odzywek - kogutow.
Lebki na pniaczku zgubily, skubanie 1 godzina, patroszenie nastepna
i do zamrazarki oprocz jednego, z ktorego ugotowalismy "rosolek babuni"
Kluseczki Zonka zagniotla i obiadek, o ktorym nie jednemu z Was sie marzy
a nie jakies tam sztuczne odzywki.
Oczywiscie rosolek na warzywkach z wlasnego ogrodka, posypany koperkiem i natka.
No, przyznac sie komu slinka kapie.
Pozdrawiam
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Sob Kwi 05, 2014 16:29   

Syriusz napisał/a:
Lebki na pniaczku zgubily

Pamiętam kurę na dziko:

Wypatroszyć, nie skubać, wypełnić pietruszką z grządki obok, natrzeć i potem oblepić gliną, włożyć do żaru ogniska, zaczekać, obrać - pióra odchodzą razem z gliną, posolić, ucztować.


Link o podobnej treści, jeden znalazłem co folii aluminiowej nie użyli, nie pamiętam jak z soleniem było, ale chyba od zawsze soliłem do smaku po przyrządzeniu, w ten sposób każdy soli ile uważa, a nie ile kucharz uważa.

http://www.ksiazka-kuchar...nie-na-ognisku/
Cytat:
Z kury usunąć wnętrzności, opłukać wnętrze i natrzeć solą. Nie oskubaną oblepić dość grubo gliną, ułożyć na kamieniach i pod nimi rozpalić ogień. Po 1 godz. glinę obtłuc (odejdzie z piórami) i - pieczyste gotowe. W ten sam sposób można też przygotować świeżo złowioną rybę; do wewnątrz jamy brzusznej daje się trochę posiekanego selera, kilka gałązek kopru i jagód jałowca. Rybę piecze się przez 15-20 min.


Jagody jałowca odradzam, pomylenie jagód może być jak w przypadku sapera błędem ostatecznym.
:viva:
Ostatnio zmieniony przez vvv Sob Kwi 05, 2014 16:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Sob Kwi 05, 2014 19:10   

vvv napisał/a:
pomylenie jagód może być jak w przypadku sapera błędem ostatecznym.

Czy jakieś odmiany jałowca rodzą trujące jagody?
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Sob Kwi 05, 2014 20:33   

Pewnie nie, ale mieszczuch może uznać za jałowiec roślinę o podobnych jagodach, lub nawet uznać kolor czerwony za zielony niebieski, więc z roślinami trzeba ostrożnie, trudniej uznać trujące zwierzę za kurę, mamy w Polsce jakiegoś trującego ptaka, są w ogóle trujące ptaki?
8)
http://img31.otofotki.pl/obrazki/vx149_cisjal.JPG

:shock:
Ostatnio zmieniony przez vvv Sob Kwi 05, 2014 20:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Sob Kwi 05, 2014 22:00   

vvv napisał/a:
Pewnie nie, ale mieszczuch może uznać za jałowiec roślinę o podobnych jagodach, lub nawet uznać kolor czerwony za zielony niebieski, więc z roślinami trzeba ostrożnie

No, ale cisa z jałowcem pomylić a kolor czerwony z niebieskim to raczej trudno jest :D
_________________
Pozdrawiam
EAnna
Ostatnio zmieniony przez EAnna Sob Kwi 05, 2014 22:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Sob Kwi 05, 2014 22:44   

Jałowiec pospolity
wiki
napisał/a:
Ze względu na znaczenie użytkowe, przedmiotem badań jest zwłaszcza kompozycja chemiczna szyszkojagód. Zawierają one około 25% (do 30%) węglowodanów, w tym zwłaszcza glukozy i fruktozy. Składniki mineralne stanowią 5–7%, kwasy organiczne ok. 3% (w tym blisko 2% kwasu mrówkowego, 1% kwasu octowego i 0,2% kwasu jabłkowego), olejek eteryczny ok. 0,5–1,5%[17], poza tym szyszkojagody zawierają żywice (ponad 1%), woski, pektyny (ok. 0,7%), glikozydy (juniperyna)[17][18], inozytol, pentozany[18]. Olejek eteryczny zawiera monoterpeny (60–80% udziału[19]) i seskwiterpeny i (zwykle do 10%[19]) – terpineol, α-pinen, kamfen, junen, kadinen, kariofilen, mircen, limonen, borneol i izoborneol)[20][21][22]. Występują w nim też diterpeny będące pochodnymi kwasu pimarowego
Z drugiej strony to nie wiem czy warto coś takiego dodawać do mięsa, nerki mogą nie być zachwycone.
8)
 
     
Syriusz 
Syriusz

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 165
Skąd: z buszu australijskiego
Wysłany: Sob Kwi 05, 2014 23:48   

Jesli kure zanurzysz na 20-30 sekund we wrzatku to pierze wychodzi garsciami.
Pieczona kura tez jest dobra ale taki rosolek to cale niebo w gebie.
U mnie w domu jest srednio co 2 tygodnie, zawsze kiedy mam ochote.
w ubieglym roku bedac w kraju blisko 3 miesiace o takim rosolku moglem tylko pomarzyc.
Nawet osoby 80 - letnie gotuja rosolek z czesci kurczaka z supermarkietu i kluski rowniez stamtad.
To jest bezeszczenie tej potrawy, ktora rodziny nosily do chorych ich czlonkow do szpitali.
Bo taki rosolek nalezal sie tylko chorym. Gdyby jedli go wczesniej to byc moze nie znalezli by sie w szpitalu, przynajmiej wielu z nich.
Pozdrawiam
 
     
Moveo-Sport_pl

Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 63
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Śro Maj 07, 2014 11:34   

Zdrowe odzywki to względne pojęcie,dla wielu z nas to nic innego jak tylko efekt placebo i słusznie,natomiast ja zawsze stawiam na witaminy i to nie w postaci sztucznych odżywek,ale tych naturalnych np: owoców.
 
     
lovebefit 

Dołączyła: 14 Sty 2015
Posty: 55
Wysłany: Pon Lut 16, 2015 14:36   Re: Czy są jakieś zdrowe odżywki

Pioter napisał/a:
Temat napewno poruszany już wiele razy, ale chciałbym sie was zapytać czy stosujecie jakieś odżywki będąc na low carb??
Chodzi mi o jakieś kwasy tłuszczowe np. omega 3 lub białkowe odżywki bo gainery na low carb raczej odpadają. Wiadomo większość z nich to , ale moze jest coś co mógłbym dożucić do koryta? Pytam gdyż tak sobie myśle, ze odżywki muszę byc produkowane przy pomocy odczynników chemicznych czyli napewno nie są obojętne dla organizmu, ale jeżeli jest coś co polecacie i jest godne uwagi to z chęcią posłucham...


Jeśli chodzi o odżywki i suplementy, to są firmy, które mają na swoje produkty badania i atesty do wglądu, jako pewnik podanego składu bez jakiejś chemii i syfu w środku. Ja mogę polecić Ci białko WPC od kfd. Do wyboru masz naturalne lub smakowe.
 
     
Moveo-Sport_pl

Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 63
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Nie Mar 01, 2015 11:22   

Oczywiście,że są takie odzywki jednak też ich cena jest o wiele wyższa niż niż tanich podróbek które zamiast pomóc tylko psują efekt i niszczą nasz organizm,jeżeli szukasz dobrych producentów to chętnie pomożemy,mamy w tej kwestii duże doświadczenie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved