Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:07
Czy niezbyt monotonnie??
Autor Wiadomość
WojtekNowak

Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 51
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 18:11   Czy niezbyt monotonnie??

Witam


Po kombinacjach,sprawdzeniu po czym sie dobrze czuje,co moj organizm najlepiej toleruje padlo na mieso wolowe,warzywa,jajka,ziemniaki,miod,olej lniany,oliwa z oliwek,ryby.Reszta produktow mlecznych,chleb,kasza gryczana,owoce itd. odrzucam z racji roznych dziwnych boli brzucha,wzdec itp.Z racji tego zastanawiam sie czy mozna jesc tak bo w sumie dobrze ale monotonnie bo tylko mieso ,jajka do tego dodatek warzyw,ziemniaki troszke ryb.Wczesniej staralem sie jesc bardziej urozmaicone rzeczy ale nie zawsze dobrze to sie konczylo.Jak wczesniej pisalem bole brzucha wzdecia itp.Jak myslicie mozna przez cale zycie jechac prosto miecho i jaja??Czy nie za duzo jajek,ostatnio potrafie zjesc ich 10 dziennie a miesa w granicach 500 gram. czuje sie swietnie ale jak to odbije sie po latach wiadomo nadmiar wszystkiego szkodzi.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 18:28   

No niby my nie jesteśmy tak wyspecjalizowani jak żarłacz biały czy kotowate z sawanny i potrzebujemy (czy na pewno?) różnorodności, ale one jedzą wciąż to samo. Czy my możemy jeść to samo przez cały czas, przy wzięciu pod uwagę słabej jakości pokarmu? Nie wiem.

Tomek

ps: Mięcho i jaja całe życie? Absolutnie sobie tego nie wyobrażam. Już to próbowałem i nie było rewelacji. Po wejściu na te produkty, minęły mi pewne dolegliwości skórne i nie zjawiły się nawet po tym, jak wróciłem do syfiastego żarła. Tu działają inne czynniki, m.in. placebo.
Oczywiście, że musisz znaleźć właściwą dietę dla swojego organizmu, bo jest ona ogromnie ważna, ale istnieją pewne choroby - uważane za pochodne złego żywienia - które niby mijają po wejściu na porządny low-carb, nie pojawiają się przy np. ponownym korycie, a nagle dają objaw pod wpływem zduszonego gniewu, przewlekłego stresu, wbitych przekonań. Oczywiście, można nie brać tego w ogóle pod uwagę, ale czy naprawdę warto?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 18:28   

A krowa, która pasie się na łące je tak różnorodnie? A wilk, co poluje na roślinożerne zwierzaki?
Ja staram się jeść o tyle różnorodnie, żeby zjadać najróżniejsze mięsa, wszelakie dostępne organy od różnych zdrowych zwierzaków; do tego dzikie tłuste ryby, czasem owoce morza
najróżniejsze miody, najróżniejsze rodzime owoce
Wg mnie jest to jedzenie dość różnorodne, ale zdrowo różnorodne, bo koryto, gdzie miesza się ziemniory, kluczy, mięcho i jakieś warzywa to duże no-no
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 18:42   

Dobra Hannibal, ale krowa to przeżuwacz z żołądkiem WYSPECJALIZOWANYM. Krowa jest trawożerem doskonałym. Gdy zaczyna jeść badziewo, choruje, daje paskudne mleko itd.
Syriusz coś wspominał, że jego krowy nie mają długich epizodów gazowych (ależ wymyśliłem zwrot :faint: :-/ ), bo są dobrze odżywione.

Jednak tacy specjaliści, to mają przekichane. Łatwiej im wyginąć. Weźmy takiego koalę czy pandę wielką. Jakie te gatunki mają szansę, skoro lampart amurski prawie ich nie ma !
Zresztą, w sumie wlazłem w rejon trzebienia zwierząt i ich naturalnych terenów. To jakby nie na temat.

Tomek
Ostatnio zmieniony przez M i T Nie Sty 31, 2010 18:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
WojtekNowak

Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 51
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 18:54   

W sumie ciezko stwierdzic co jest monotonne a co nie.Jajka,miesa,warzywa,ryby czy to monotonia :-/ .Co jesc innego malo mamy wyboru jak wypadna nam produkty mleczne,owoce,produkty maczne.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 19:09   

Widać ludziom się w głowach poprzewracało od tego dobrobytu. Tyle wspaniałych rzeczy do jedzenia o ani narzekają, że monotonia :faint:
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
WojtekNowak

Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 51
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 19:10   

Wspanialych ale nie dla mnie podrobow nie rusze :razz:
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 19:21   

Wojtus ja rozumiem ze mleczne niektórym osobom mogą szkodzić wiec lepiej je przynajmniej nie jadac za często ale te 10 jaj dziennie troszke mnie zszokowały.... :-D

tak poza tym nie widze monotonii, wazne jest to by ta wolowina nie byla zbytnio nafaszerowana "markietowymi klejnotami"..... :shoot:
 
     
WojtekNowak

Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 51
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 19:30   

Lubie zjesc jajka w kazdej postaci nic nie poradze :viva:

Co do miesa to znalazlem dobre zrodlo baranina,krolik,dzik,sarna,jelen,wiec mieso bedzie urozmaicone.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 19:39   

WojtekNowak napisał/a:
Lubie zjesc jajka w kazdej postaci nic nie poradze :viva:

Co do miesa to znalazlem dobre zrodlo baranina,krolik,dzik,sarna,jelen,wiec mieso bedzie urozmaicone.


no to super , ja tez znalazlam tzn. hani mi znalazl swietne zrodlo serow owczych i tylko czekam kiedy przyjedzie pierwsza dostawa, niestety dopiero byc moze w lutym.... :-(
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 19:42   

WojtekNowak napisał/a:
Wspanialych ale nie dla mnie podrobow nie rusze :razz:

No to sam widzisz. Lwy, które nie dostawały w zoo organów miały spore problemy z płodnością.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
WojtekNowak

Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 51
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 19:46   

Hannibal napisał/a:
WojtekNowak napisał/a:
Wspanialych ale nie dla mnie podrobow nie rusze :razz:

No to sam widzisz. Lwy, które nie dostawały w zoo organów miały spore problemy z płodnością.


Dzieci juz zrobione :-D
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 19:52   

WojtekNowak napisał/a:
Dzieci juz zrobione :-D

zawsze może się pojawić następne
"dziad nie wychodzi z lat", jak się na mieście mówi 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
WojtekNowak

Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 51
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 19:56   

Hannibal napisał/a:
zawsze może się pojawić następne
"dziad nie wychodzi z lat", jak się na mieście mówi 8-)


Juz wiecej nie,dlatego podroby nie beda potrzebne ;-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved