Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Długowieczni
Autor Wiadomość
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Czw Sie 30, 2012 04:32   

Sorry, że piszę na temat wątku, to takie - konserwatywne.

Cytat:
Najstarsza mieszkanka Francji Paule Bronzini zmarła w nocy z wtorku na środę w wieku 112 lat w domu spokojnej starości w Robion na południu Francji - poinformował dziennik regionalny "La Provence". Urodzona 7 lipca 1900 w Marsylii nestorka Francuzów doczekała się pięciorga dzieci, 12 wnuków, 28 prawnuków i 16 praprawnuków.


Z dodawania wyszło 61 osób, chyba jednak trochę obcych.

.
 
     
maniek669

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 459
Wysłany: Czw Sie 30, 2012 05:56   

dario_ronin napisał/a:
Niegodziwcy nie odczuwają lęku przed Bogiem i właśnie dlatego trwają w złym postępowaniu (Ps 36:1-4). Nie unikną jednak trwogi, gdy wskutek lekceważenia mądrości Bożej ściągną na siebie klęskę (Prz 1:26, 27).


jak ja nie mam żadnych lęków to jestem niegodziwcem? I to jest jedyne kryterium ? Jak nie mam lęków to znaczy, że nie mogę dobrze i zgodnie z nauczaniem żyć?? Nie mogę być lepszy od tych lewusów, co na co dzień kradną, robią cyrki a w niedzielę mają straszną bojaźń bożą???

Stary dziwny jest ten Twój Bóg. I to chyba nie o niego chodzi w tych cytatach...

PS Myślę, że swoją bojaźnią nie sprawiasz Bogu jakiejś radości, bo nie ma takiej możliwości, aby Bóg w swojej mądrości i dobroci, chciałby mieć rzeszę poddanych, przestraszonych niewolników... To tylko kapłani chcą ich mieć
Ostatnio zmieniony przez maniek669 Czw Sie 30, 2012 06:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sie 30, 2012 08:31   

Cytat:

Jak ja nie mam żadnych lęków to jestem niegodziwcem?

He,he.
 
     
maniek669

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 459
Wysłany: Czw Sie 30, 2012 09:17   

dario_ronin napisał/a:
Zdrowy strach — znajdujący wyraz w pragnieniu wystrzegania się wszystkiego, czego On nie aprobuje — jest niezbędny, jeśli ktoś chce pozostać Jego sługą.
To dzięki temu uczuciu Hiob zachowywał nienaganność i prostolinijność (Hi 1:1; 23:15; 31:23), a psalmista trwał w zbożnym postępowaniu pomimo prześladowań ze strony książąt (Ps 119:120, 161). Jehoszafat zachęcał ustanowionych sędziów, by stosowny strach przed Stwórcą pobudzał ich do bezstronności i sprawiedliwości w wydawaniu wyroków (2Kn 19:5-7).


Zdrowy strach?? Jak kogoś kochamy i wierzymy w jego mądrość, musimy się go bać??
paranoja

Dzięki strachowi ktoś był "dobry" i "sprawiedliwy"? Wolne żarty! Czy Ty nie widzisz obłudy i zakłamania. Człowiek dobry i sprawiedliwy nie musi mieć miecza pańskiego nad głową!
Jak ktoś żyje dobrze i sprawiedliwie i ma czyste sumienie, nczego się nie wstydzi, nikogo się nie boi - tym bardziej tego, który jest wszechmocny i nieskończenie dobry.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sie 30, 2012 09:22   

maniek669 napisał/a:
dario_ronin napisał/a:
Zdrowy strach — znajdujący wyraz w pragnieniu wystrzegania się wszystkiego, czego On nie aprobuje — jest niezbędny, jeśli ktoś chce pozostać Jego sługą.
To dzięki temu uczuciu Hiob zachowywał nienaganność i prostolinijność (Hi 1:1; 23:15; 31:23), a psalmista trwał w zbożnym postępowaniu pomimo prześladowań ze strony książąt (Ps 119:120, 161). Jehoszafat zachęcał ustanowionych sędziów, by stosowny strach przed Stwórcą pobudzał ich do bezstronności i sprawiedliwości w wydawaniu wyroków (2Kn 19:5-7).


Zdrowy strach?? Jak kogoś kochamy i wierzymy w jego mądrość, musimy się go bać??
paranoja

Dzięki strachowi ktoś był "dobry" i "sprawiedliwy"? Wolne żarty! Czy Ty nie widzisz obłudy i zakłamania. Człowiek dobry i sprawiedliwy nie musi mieć miecza pańskiego nad głową!
Jak ktoś żyje dobrze i sprawiedliwie i ma czyste sumienie, nczego się nie wstydzi, nikogo się nie boi - tym bardziej tego, który jest wszechmocny i nieskończenie dobry.

Jest takie słowo nie wykluczające miłości.
Respekt.
 
     
maniek669

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 459
Wysłany: Czw Sie 30, 2012 09:27   

dario_ronin napisał/a:
Zdrowy strach — znajdujący wyraz w pragnieniu wystrzegania się wszystkiego, czego On nie aprobuje — jest niezbędny, jeśli ktoś chce pozostać Jego sługą.
To dzięki temu uczuciu Hiob zachowywał nienaganność i prostolinijność (Hi 1:1; 23:15; 31:23), a psalmista trwał w zbożnym postępowaniu pomimo prześladowań ze strony książąt (Ps 119:120, 161). Jehoszafat zachęcał ustanowionych sędziów, by stosowny strach przed Stwórcą pobudzał ich do bezstronności i sprawiedliwości w wydawaniu wyroków (2Kn 19:5-7).


Zdrowy strach?? Jak kogoś kochamy i wierzymy w jego mądrość, musimy się go bać??
paranoja

Dzięki strachowi ktoś był "dobry" i "sprawiedliwy"? Wolne żarty! Czy Ty nie widzisz obłudy i zakłamania. Człowiek dobry i sprawiedliwy nie musi mieć miecza pańskiego nad głową!
Jak ktoś żyje dobrze i sprawiedliwie i ma czyste sumienie, nczego się nie wstydzi, nikogo się nie boi - tym bardziej tego, który jest wszechmocny i nieskończenie dobry.

PS.
plej_tssz napisał/a:

''......Bojaźń Boża - w religii chrześcijańskiej towarzyszy ona doświadczeniu misterium Boga - tajemnicy fascynującej i strasznej zarazem. Pojęcie strachu przed przerażającą mocą Bożą ustępuje miejsca bojaźni, rozumianej jako pełna szacunku i ufna wdzięczność.

Bojaźń Boża jest jednym z siedmiu darów Ducha Świętego.......''


nie ubierajcie w fatałaszki i nie przekłamujcie słowa bojaźń, strach. Bojaźń i strach to nie jest "pełna szacunku i ufna wdzięczność"!, cobś o tym nie mówił
. I nie wiem jak to można tak "rozumieć" Nazywaj rzeczy po imieniu tak jak to jest napisane, a nie tak jak ktoś chce, żeby było!

A zresztą co ja się dziwię. Cała "nasza" religia opiera się na bólu, strachu, cierpieniu. Od małego straszą piekłem, diabłem, śmiercią w męczarniach, wiecznym potępieniem. Ale jak się wyspowiadasz to będzie git.PARANOJA DO KWADRATU
Ostatnio zmieniony przez maniek669 Czw Sie 30, 2012 09:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
xvk 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 715
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Sie 30, 2012 09:53   

maniek669 napisał/a:
nie ma takiej możliwości, aby Bóg w swojej mądrości i dobroci, chciałby mieć rzeszę poddanych, przestraszonych niewolników... To tylko kapłani chcą ich mieć


maniek669 napisał/a:
Zdrowy strach?? Jak kogoś kochamy i wierzymy w jego mądrość, musimy się go bać??
paranoja

Dzięki strachowi ktoś był "dobry" i "sprawiedliwy"? Wolne żarty! Czy Ty nie widzisz obłudy i zakłamania. Człowiek dobry i sprawiedliwy nie musi mieć miecza pańskiego nad głową!
Jak ktoś żyje dobrze i sprawiedliwie i ma czyste sumienie, nczego się nie wstydzi, nikogo się nie boi - tym bardziej tego, który jest wszechmocny i nieskończenie dobry.


maniek669 napisał/a:
A zresztą co ja się dziwię. Cała "nasza" religia opiera się na bólu, strachu, cierpieniu. Od małego straszą piekłem, diabłem, śmiercią w męczarniach, wiecznym potępieniem. Ale jak się wyspowiadasz to będzie git.PARANOJA DO KWADRATU


W RAMKI I WĘŻYKIEM :pada:

Mam dokładnie takie samo zdanie.
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Czw Sie 30, 2012 12:32   


http://www.youtube.com/watch?v=Mk1owD9y1hc

.
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sie 30, 2012 13:59   

maniek669 napisał/a:
bo nie ma takiej możliwości
mądry we własnych oczach
zadowolony z siebie
wie co dobre co złe
głupiec ?
bezgranicznie wierzy w umysł
czy umysł może być bogiem ? 8)

" i na pewno staniecie się podobni do Boga ... "
i ... ludzie stali się bogami

co Bóg na to ?

D
 
     
maniek669

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 459
Wysłany: Czw Sie 30, 2012 16:02   

dario_ronin napisał/a:
maniek669 napisał/a:
bo nie ma takiej możliwości
mądry we własnych oczach
zadowolony z siebie
wie co dobre co złe
głupiec ?
bezgranicznie wierzy w umysł
czy umysł może być bogiem ? 8)

" i na pewno staniecie się podobni do Boga ... "
i ... ludzie stali się bogami

co Bóg na to ?

D

odpowiem Ci pięknym za nadobne

mądry we własnych oczach
zadowolony z siebie
wie co dobre co złe
głupiec ?
bezgranicznie wierzy w umysł
czy umysł może być bogiem ?

" i na pewno staniecie się podobni do Boga ... "
i ... ludzie stali się bogami

co Bóg na to ?

D

W jednym masz rację, wiara ZABIJA UMYSŁ. To nie jest tak, że ja bezgranicznie wierzę w umysł - to Ty prawdopodobnie bezgranicznie wierzysz w Boga.

Taka wiara jest przyczynkiem do niektórych nieszczęść: np. zdrowie moje/mojego dziecka jest w rękach Pana, nie będę szukał, pójdę się pomodlę - i tak wszystko zależy od Pana. Albo inny - rolnicy zamiast nawadniać pola modlą się o deszcz... i takich przykładów tysiące. Ale to już uroki życia niewolników... jak to mówią - religia, rzecz prywatna, święta, NIE OBRAŻAĆ UCZUĆ RELIGIJNYCH bo jeszcze jakieś tabu można podważyć, ośmieszyć...
Ostatnio zmieniony przez maniek669 Czw Sie 30, 2012 16:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
plej_tssz 

Pomógł: 10 razy
Wiek: 36
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 894
Wysłany: Czw Sie 30, 2012 16:52   

Dario@ napisał:

Niegodziwcy nie odczuwają lęku przed Bogiem i właśnie dlatego trwają w złym postępowaniu (Ps 36:1-4). Nie unikną jednak trwogi, gdy wskutek lekceważenia mądrości Bożej ściągną na siebie klęskę (Prz 1:26, 27).

Na wieki wieków :medit:

pzdr
_________________
ggggggggggrrrrrrrrrrrddddddddddyyyyyyyyykkkka
 
 
     
maniek669

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 459
Wysłany: Czw Sie 30, 2012 18:53   

plej_tssz napisał/a:
Dario@ napisał:

Niegodziwcy nie odczuwają lęku przed Bogiem i właśnie dlatego trwają w złym postępowaniu (Ps 36:1-4). Nie unikną jednak trwogi, gdy wskutek lekceważenia mądrości Bożej ściągną na siebie klęskę (Prz 1:26, 27).

Na wieki wieków :medit:

pzdr


nie strasz pleju, nie strasz i nie mieszaj faktów. Gdzie jest lekceważona mądrość Boga, bo nie kumam Twojego szyfru. Ja tylko lekceważe Twój strach i bojaźń, przed "kapłanami".Walisz takie teksty, jakbyś conajmniej nawiedzony przez św.Piotra był, ale zrozum, że ja jestem tylko małym, niewierzącym człowieczkiem.

Więc jakbyś mógł, to zgodnie z nauką religii powinieneś starać się nawracać dobrocią, a nie straszyć jakąś "klęską"!

Ciekawe za co Bóg zesłał klęskę na "uczestników" obozów koncentracyjnych. Czym te m.in. małe bezbronne dzieci i kobiety zasłużyły sobie na potępienie i "klęskę". Wytłumacz mi to. To chyba nadzwyczajna dobroć Twojego Boga. W Afryce ludzie też doświadczają jego nadzwyczajnych łask (klęsk). Tylko czarne klechy w Polsce nie doznają "klęsk" - opływają w luksusy 10x średnia krajowa + darmowy seks z ministrantami - to jest dzieło szatana chyba? Ale oficjalnie to oni w imię Boga... I tak od wieków historia kołem się toczy... CZAS SIĘ OBUDZIĆ PLEJU I DARIO :zzz:
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sie 30, 2012 19:21   

Księża są księżmi.
Wiele wspólnego z Bogiem nie mają.
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sie 30, 2012 19:44   

maniek669 napisał/a:
zrozum, że ja jestem tylko małym, niewierzącym człowieczkiem
rozumiem :P
tak trzymaj , jesteś na dobrej drodze :D
 
     
maniek669

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 459
Wysłany: Czw Sie 30, 2012 20:12   

dario_ronin napisał/a:
maniek669 napisał/a:
zrozum, że ja jestem tylko małym, niewierzącym człowieczkiem
rozumiem :P
tak trzymaj , jesteś na dobrej drodze :D


:pada: :pada: :pada:
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 31, 2012 13:46   

maniek669 napisał/a:
:pada: :pada: :pada:
nie dziękuj , nic wielkiego :D

maniek669 napisał/a:
Ciekawe za co Bóg zesłał
Nie zesłał 8)

to całkiem proste jest - często "serce" nie pozwala zrozumieć , czasami umysł się buntuje ...
jedni szukają zrozumienia , drudzy usprawiedliwienia

"cierpliwość potrzebna by długowiecznym być" ( Yoda ;D )

Dar
 
     
gravs 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 483
Skąd: ze wsi
Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 23:45   

dario_ronin napisał/a:

maniek669 napisał/a:
Ciekawe za co Bóg zesłał
Nie zesłał 8)


i to jest typowe. jak się źle dzieje to przez złych ludzi, bo bóg dał nam przecież wolną rękę ale jak coś wyjdzie to wtedy wielki cud i dziękować bogu.
_________________
każda sztuka jest bezużyteczna - oscar wilde
 
     
maniek669

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 459
Wysłany: Nie Wrz 02, 2012 06:54   

dario_ronin napisał/a:
maniek669 napisał/a:
Ciekawe za co Bóg zesłał
Nie zesłał

"
oczywiście, że nie zesłał... tak samo jak nie "zsyła" gniewu na nikogo, ani nie wysłuchuje modlitw... Więcej cudów u Atkinsa i Kwaśniewskiego, niż we wszystkich "miejscach świętych" na całym świecie wziętych do kupy.

Ale człowiek już tak ma - owieczka musi mieć pasterza - niewolnik musi mieć Pana. I każdy zadowolony - nieważne czy Allah, Budda, Jezus... to "zniewolenie" nie tylko u nas ;)

gravs napisał/a:
i to jest typowe. jak się źle dzieje to przez złych ludzi, bo bóg dał nam przecież wolną rękę ale jak coś wyjdzie to wtedy wielki cud i dziękować bogu.


tak, wtedy robimy msze dziękczynne, dziękujemy za łaskę, ZBIERAMY KASIORĘ :D jest przecież świetna okazja :razz:
Ostatnio zmieniony przez maniek669 Nie Wrz 02, 2012 06:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Nie Wrz 02, 2012 08:20   

Cytat:
i to jest typowe
typowe dla kogo ? dla Ciebe , dla wszystkich ?

Rozumiem gniew , rozgoryczenie - byliście i jesteście okłamywani przez Religie
może nawet wstyd , że tak długo dawaliście się oszukiwać :-x

ale ... dlaczego z niewiedzy obwiniać Boga ?
"niewiara" to dobry początek - wykorzystajcie to :P
teraz bez uprzedzeń zacznijcie zdobywać wiedzę

długowieczność to "pikuś" :D

Dar
 
     
maniek669

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 459
Wysłany: Nie Wrz 02, 2012 10:58   

dario_ronin napisał/a:
Cytat:
i to jest typowe
typowe dla kogo ? dla Ciebe , dla wszystkich ?

Rozumiem gniew , rozgoryczenie - byliście i jesteście okłamywani przez Religie
może nawet wstyd , że tak długo dawaliście się oszukiwać :-x

ale ... dlaczego z niewiedzy obwiniać Boga ?
"niewiara" to dobry początek - wykorzystajcie to :P
teraz bez uprzedzeń zacznijcie zdobywać wiedzę

długowieczność to "pikuś" :D

Dar


szacun fajnie napisane :D
 
     
gravs 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 483
Skąd: ze wsi
Wysłany: Nie Wrz 02, 2012 14:49   

dario_ronin napisał/a:
Cytat:
i to jest typowe
typowe dla kogo ? dla Ciebe , dla wszystkich ?

dla polaka katolika
dario_ronin napisał/a:

Rozumiem gniew , rozgoryczenie - byliście i jesteście okłamywani przez Religie
może nawet wstyd , że tak długo dawaliście się oszukiwać :-x

ale ... dlaczego z niewiedzy obwiniać Boga ?

Dar

a dlaczego z niewiedzy dziękować bogu?
_________________
każda sztuka jest bezużyteczna - oscar wilde
Ostatnio zmieniony przez gravs Nie Wrz 02, 2012 14:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Nie Wrz 02, 2012 15:37   

gravs napisał/a:
a dlaczego z niewiedzy dziękować bogu?
przymusu nie ma :) , a niewiedzę można leczyć ... wiedzą :D
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Nie Wrz 02, 2012 19:59   

dario_ronin napisał/a:
(...)byliście i jesteście okłamywani przez Religie
(...)


Uwierz - religia
Pomyśl - pycha?

.
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Nie Wrz 02, 2012 20:20   

W ramach promocji odpowiem na poważne pytanie (jedno)

.
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 17:28   

Użytkownik napisał/a:
W ramach promocji odpowiem na poważne pytanie (jedno)

.
skoro nikt się nie kwapi to ja wykorzystam kupon promocyjny:

jaka jest różnica między trollizmem i egotyzmem?

(zdaje mi się Użytkowniku, że to nie jedyne Twoje wcielenie na forum ;P
info dla Kangura - ale to nie Edyta
info dla Molki - ale to nie Grizzly
_________________
I never forget a face, but in your case I'll be glad to make an exception.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 17:43   

zbiggy napisał/a:
Użytkownik napisał/a:
W ramach promocji odpowiem na poważne pytanie (jedno)

.
skoro nikt się nie kwapi to ja wykorzystam kupon promocyjny:

jaka jest różnica między trollizmem i egotyzmem?

(zdaje mi się Użytkowniku, że to nie jedyne Twoje wcielenie na forum ;P
info dla Kangura - ale to nie Edyta
info dla Molki - ale to nie Grizzly

K....wa!
Co tu się wyrabia?
Taka nuda trochę...
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 18:04   

Nie gadam z trollami od dzisiaj, gadam tylko z pewnymi użytkownikami.
Kilku sie pewnie znajdzie. :P
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 18:07   

Molka napisał/a:
Nie gadam z trollami od dzisiaj, gadam tylko z pewnymi użytkownikami.
Kilku sie pewnie znajdzie. :P

Nic pewnego :)
Sam się zastanawiam,czy nie piszę pod innym nickiem...
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 18:15   

hmm mogę oczywiście się mylić bo może popadam w paranoję :)

ale dla mnie takie tworzenie nowego konta i "ani me ani be ani kukuryku" to jest brak szacunku dla ludzi których się "znało"

ale i tak nie mam o czym pisać - o dobrej diecie wiem wszystko, teraz tylko wystarczy zastosować się do swej wiedzy .... w listopadzie zrobię sobie ramadan :)

jakiś głębszy temat by się przydał, taki angażujący i bez tez z góry ustalonych i przewidywalnych

Gavroche jak tam po zejściu z 300 gram białka? spada siła/masa? ile masz teraz a ile miałeś bf%
_________________
I never forget a face, but in your case I'll be glad to make an exception.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 18:31   

zbiggy napisał/a:
hmm mogę oczywiście się mylić bo może popadam w paranoję :)

ale dla mnie takie tworzenie nowego konta i "ani me ani be ani kukuryku" to jest brak szacunku dla ludzi których się "znało"

ale i tak nie mam o czym pisać - o dobrej diecie wiem wszystko, teraz tylko wystarczy zastosować się do swej wiedzy .... w listopadzie zrobię sobie ramadan :)
jakiś głębszy temat by się przydał, taki angażujący i bez tez z góry ustalonych i przewidywalnych

Gavroche jak tam po zejściu z 300 gram białka? spada siła/masa? ile masz teraz a ile miałeś bf%

Twoje przemyślenia są zadziwiająco zbieżne z moimi :)
Może jesteś mną/ja Tobą?
Jeśli chodzi o zmniejszenie białka,to dla siły gwóźdź do trumny.
Jesli chodzi o wytrzymałość i np.libido na duży plus.
W pasie przybyło,bo fatu dowaliłem,BF skoczył z 15 % na 18.
W brzuchu się przelewa.
We łbie też nieciekawie :)
Kończę,jeszcze ze dwa tygodnie,wytrzymałościówkę z kettlem i wracam do dawnej diety :)
Optymalne gadanie mnie nie dotyczy,albo słabo dotyczy.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 18:47   

zbiggy napisał/a:


ale dla mnie takie tworzenie nowego konta i "ani me ani be ani kukuryku" to jest brak szacunku dla ludzi których się "znało"


 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 18:52   

Molka napisał/a:
zbiggy napisał/a:


ale dla mnie takie tworzenie nowego konta i "ani me ani be ani kukuryku" to jest brak szacunku dla ludzi których się "znało"


Obrazek

Ano.

Oprocz braku szacunku mozna spokojnie dodac jeszcze pare schorzen psychicznych, to zazwyczaj idzie w parze, taka korelacja mozna powiedziec.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 18:58   

zyon napisał/a:

Oprocz braku szacunku mozna spokojnie dodac jeszcze pare schorzen psychicznych, to zazwyczaj idzie w parze, taka korelacja mozna powiedziec.
są tu oczywiście trolle z poważnymi zaburzeniami i nie ma sensu do nich apelować, ale są też "lekkie formy Aspergera" :)
_________________
I never forget a face, but in your case I'll be glad to make an exception.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 19:05   

zbiggy napisał/a:
zyon napisał/a:

Oprocz braku szacunku mozna spokojnie dodac jeszcze pare schorzen psychicznych, to zazwyczaj idzie w parze, taka korelacja mozna powiedziec.
są tu oczywiście trolle z poważnymi zaburzeniami i nie ma sensu do nich apelować, ale są też "lekkie formy Aspergera" :)

Jednym słowem ciezkie i lzejsze przypadki :P Optymalne rozwiazanie to "nie karmic trolla" 8) tylko wowczas istnieje szansa, iz padnie z "niedozywienia". ;)
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 19:06   

Jeden z trolli juz sie zalogował i czeka w ukryciu, bedzie atakował?
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 19:08   

zbiggy napisał/a:

jaka jest różnica między trollizmem i egotyzmem?

wiki napisał/a:
Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów (...)

wiki napisał/a:
Egotyzm (łac. ego – ja) – przesadne kierowanie zarówno własnej, jak i cudzej uwagi na siebie samego, nieustanne myślenie o sobie i nadmierne zajmowanie się własną osobą (niezależnie od tego, czy jest ono pozytywne, czy negatywne) przy jednoczesnym zajmowaniu swoją osobą całego otoczenia. (...)


Troll jest jakby podpalaczem, czasami opłacanym.

Egotysta to wynik braku asertywności otoczenia wobec jednostki o właściwości przewagi komunikatywności nad empatią.

"Troll" jest odniesieniem do destruktywnych działań.
"Egotysta" jest odniesieniem do etykietki nadanej przez otoczenie.

Nigdy na tym forum nie posiadałem możliwości logowania do dwóch nicków jednocześnie, posiadanie osobowości na tym forum jest bezcelowe ze względu na skrajne roztrollowanie.

Wiarygodność historyczna nie ma znaczenia, każda informacja może być wysłana pod nowym nickiem, jeśli kogoś ucieszy to dobrze, jeśli nie to może ucieszy kogoś innego.

W każdej chwili mogę odnowić nick, powrócić do zagranicznego IP i dziwnego systemu, że nawet admin się nie połapie, trzeba się przyzwyczajać do zmian "wcieleń".

Szacunek się ma 100% jako kredyt zaufania i można go utrzymać działając rozważnie, gdy spadnie do 80% trzeba się rozłączyć, 50%, 25%, 0% to już tragedia i patologia.

Ciężko przypisać schorzenie psychiczne bezosobowej informacji,
co zmniejsza obciążenie karmiczne.


.
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 20:15   

piszesz całkiem jak AdamXXX

ciekawe :)

chyba też mnie dosięgło ;)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 20:21   

to zarazliwe ;D
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 21:15   

Użytkownik napisał/a:
zbiggy napisał/a:

jaka jest różnica między trollizmem i egotyzmem?

Wiarygodność historyczna nie ma znaczenia, każda informacja może być wysłana pod nowym nickiem, jeśli kogoś ucieszy to dobrze, jeśli nie to może ucieszy kogoś innego.

(...)
Szacunek się ma 100% jako kredyt zaufania i można go utrzymać działając rozważnie, gdy spadnie do 80% trzeba się rozłączyć, 50%, 25%, 0% to już tragedia i patologia.
czyli może jest tak
egotysta pisze na forum którego uczestników nie szanuje, bo ma do przekazania informację która powinna ich "ucieszyć"

a troll robi tak samo, ale ma nadzieję że jego informacja innych rozzłości? :P
_________________
I never forget a face, but in your case I'll be glad to make an exception.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 21:30   

zbiggy napisał/a:
Użytkownik napisał/a:
zbiggy napisał/a:

jaka jest różnica między trollizmem i egotyzmem?

Wiarygodność historyczna nie ma znaczenia, każda informacja może być wysłana pod nowym nickiem, jeśli kogoś ucieszy to dobrze, jeśli nie to może ucieszy kogoś innego.

(...)
Szacunek się ma 100% jako kredyt zaufania i można go utrzymać działając rozważnie, gdy spadnie do 80% trzeba się rozłączyć, 50%, 25%, 0% to już tragedia i patologia.
czyli może jest tak
egotysta pisze na forum którego uczestników nie szanuje, bo ma do przekazania informację która powinna ich "ucieszyć"

a troll robi tak samo, ale ma nadzieję że jego informacja innych rozzłości? :P


Sa tacy co uwazaja, ze wazna jest informacja a nie przekaznik, ze wazny jest cel a nie kontekst albo, ze wazna jest motywacja a nie reputacja. Coz mozna poradzic, nic chyba........normalnie to by mozna poradzic sweter z dlugimi rekawami albo spacer.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
krobert

Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 53
Wysłany: Śro Wrz 05, 2012 10:55   

Ostatnio myślę, że przydałby się ogólnosieciowy (taki najlepszy) "Who is Who" świata LC - można byłoby łatwiej odsiewać wiedzę od poglądów...

W sumie całkiem ciekawy projekt dla miłośników RPG: trzeba byłoby zdeszyfrować i opisać historię stworzenia świata Tłuszczowców, opisać walki klanów Optymalnych, 4esową schizmę, rosnący wpływ Rawolucji i wojny podjazdowe z Carborzyńcami. Życiorysy i charakterystyki duchowych przywódców, ludowych trybunów i najważniejszych władców. Z powodu wyjątkowej zdolności do reinkarnacji Losy Klonów najlepiej przenieść do osobnej sagi, w wątku głównym tylko wzmianki.

Może jakieś niezłe Smalcze Wojny wyjdą?
:)
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Śro Wrz 05, 2012 11:28   

zbiggy napisał/a:

jaka jest różnica między trollizmem i egotyzmem?


Jeżeli kogoś złości fakt, że ktoś inny jest w centrum zainteresowania (dzieci tak często mają) to nie ma żadnej różnicy.

hehe ;D

długowiecznie mogą pożyć Ci , którzy nie odczuwają złości, to jest - strachu (bo ze strachu wynika złość).

poZDROWIEnia.

:)

~..~
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
xvk 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 715
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Wrz 09, 2012 21:38   

108-letnia weganka

http://www.youtube.com/wa...player_embedded

Najstarsza mieszkanka stanu Oregon w USA jest weganką od 89 lat...
Ładna cera 8)
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Nie Wrz 09, 2012 22:43   

xvk napisał/a:
108-letnia weganka

http://www.youtube.com/wa...player_embedded

Najstarsza mieszkanka stanu Oregon w USA jest weganką od 89 lat...
Ładna cera 8)

Widać jej to służy.
I po każdym posiłku modlitwa,jak Plej :)
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 17:48   

A kto w latach 70-80 był wegetarianinem? Osobiście nie znam nikogo... ;)
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 17:55   

Mariusz_ napisał/a:
A kto w latach 70-80 był wegetarianinem? Osobiście nie znam nikogo... ;)

Osobiście nie...
Cytat:
Frutarianizm to odmiana wegetarianizmu, która ma już kilkadziesiąt lat na karku. Już w latach 70 ubiegłego wieku była niezmiernie popularna. Wynikało to trochę z rewolucji tamtych czasów i pewnego odtrącenia dotychczasowego, mięsnego sposobu żywienia. Frutarianizm jednak przetrwał do dzisiaj i wciąż jest popularny.

http://dooktor.pl/artykul...utarianizm.html
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 19:00   

Zdaje sie, ze Steve Jobs byl fruturianinem i zmarl na raka trzustki
 
     
Użytkownik

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 529
Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 20:15   

Jest szalona różnica pomiędzy sokiem z jabłek, a sokiem z obranych i wypatroszonych jabłek, chodzi o b17 w pestkach, pytanie jest czy jedząc jabłko zjadasz ogryzek.

:-/
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Wrz 11, 2012 09:05   

side napisał/a:
Zdaje sie, ze Steve Jobs byl fruturianinem i zmarl na raka trzustki

W dodatku w tym filmiku jest dosc pogardliwe "i twierdzi, ze", ktory to zwrot z reguly stosuje sie w wypadku kiedy nie ma pewnosci. Z ta biblia i owocami to tez jakies watpliwe, tutaj co chwila sie kazdy przerzuca co pisze biblia na temat tego co jedli kaplani a co niewolnicy etc a baba z ameryki "twierdzi" ze w biblii stoi, ze tylko owoce. Imho sciema typowa dla wegetarian.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 11, 2012 09:20   

zyon napisał/a:
baba z ameryki "twierdzi" ze w biblii stoi, ze tylko owoce. Imho sciema typowa dla wegetarian
niekoniecznie

przed Potopem - owoce ( ale jakie ? )

po - mięsko i tłuszcz ...

dlaczego ?

dla siebie mam teorię :-)

D
 
     
gravs 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 483
Skąd: ze wsi
Wysłany: Wto Wrz 11, 2012 21:18   

dario_ronin napisał/a:
zyon napisał/a:
baba z ameryki "twierdzi" ze w biblii stoi, ze tylko owoce. Imho sciema typowa dla wegetarian
niekoniecznie

przed Potopem - owoce ( ale jakie ? )

po - mięsko i tłuszcz ...

dlaczego ?

dla siebie mam teorię :-)

D

bo musieli na nowo zaludnić ziemię 8)
_________________
każda sztuka jest bezużyteczna - oscar wilde
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 25, 2012 12:22   

glupek napisał/a:
sinsemilla napisał/a:

długowiecznie mogą pożyć Ci , którzy nie odczuwają złości, to jest - strachu (bo ze strachu wynika złość).

...... albo są kastrowani:
http://www.cell.com/curre...960982212007129

Tak,tak,od dawna wiadomo,że u mężczyzn zbyt wysoki poziom androgenów i niski estrogenów,nie wróży nic dobrego :)
Złoty środek jak zawsze rządzi.
Japońskie badania prowadzone przez ponad 60 lat,wskazują,że najdłużej żyją łagodni mężczyźni z poziomem testosteronu w niższych rejestrach normy.
Koniecznie żonaci i posiadający dzieci :)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 13:47   

zbiggy napisał/a:
jaka jest różnica między trollizmem i egotyzmem?

Zdaje sie zadna, ale samo pytanie samo w sobie arcymistrzowskie musze przyznac :D
Zbiggy-prorok hehe
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Pon Paź 15, 2012 13:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Czw Sty 10, 2013 12:09   

128-latka , ufając mediom ;)

http://niewiarygodne.pl/k...gajticaid=6fdbd

:)
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Czw Sty 10, 2013 16:57   

Dalej o tej samej Pani i miejscu w którym mieszka:

http://www.chinafrica.cn/...tent_322418.htm napisał/a:
(...) Luo is not the oldest in the history of her hometown, Bama Yao Autonomous County in Guangxi Zhuang Autonomous Region. Local records tell of a 142-year-old person of the Yao ethnic group who lived there during the Qing Dynasty (1644-1911).

GSC statistics say Bama has 81 centenarians at present, a rate of 31.7 per 100,000 local population. That far exceeds the United Nations' average for longevity, which is 7.5 centenarians per 100,000 people.

Researchers say the longevity of people in Bama is a result of their healthy lifestyle. For thousands of years, Bama people have worked from sunrise to sunset. They have adequate sleep at night and physical exercise during working hours. Every day, they go up and down the mountains doing farm work, and children tramp over mountains to school. Such high-intensity physical exercise helps build robust constitutions and strong hearts. Besides, many also have the habit of soaking their feet in hot water every night, which is thought by the Chinese to be a simple but effective way to maintain health.



Diet factor

The Bama diet is consistent with traditional Chinese theories on nutrition, health and longevity. People mainly eat vegetables that grow naturally with no fertilizer or pesticide, supplemented by a bit of meat. They have porridge throughout the year, and often boil it together with vegetables, fish and beans. They don't like fried food but prefer food steamed or stewed for a short time, which helps to retain nutritional value.

Beans grow in Bama all year round and are the staple food of people there. For example, Luo likes eating soybeans and sowthistle, a kind of plant that tastes bitter and has also been used as a herbal medicine in China. Another kind of plant, fructus cannabis, is also popular in Bama. Researchers said fructus cannabis helps people absorb vitamins and contains several indispensable nutritional elements, such as fatty and amino acids, which provide the human body with necessary protein. For thousands of years, the plant has been used as a traditional medicine in Asia, Russia and Western Europe.

Scientists also found the Bama menu changes with the seasons. At the same time, all the food is low in fat, calories and salt while high in fiber, complex carbohydrates and vegetable protein.

The diet is not the only reason for the longevity of Bama's people, researchers said. Besides eating healthy, another common characteristic of those over 90 years old in Bama is tolerance toward others and being content with life, said Xing Yongchuan, an associate professor at the School of Journalism and Communication of Guangxi University. (...)
Moja uwaga jest taka: "low in fat" znaczy nie wszystko ocieka olejem, bo normalnie w Chinach prawie wszystko ocieka olejem.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Mar 16, 2013 16:51   

http://www.emazury.com/sy...ni/28german.htm
Matka Anny German, Irma Berner z domu Irma Martens (ur. 1909, zm. 30 stycznia 2007) [b]żyła 98 lat.[/b]
Nie miała łatwego życia, śmierc 2 mężów, syna i córki, częste przesiedlenia, głód, cięzkie warunki życia- wiadomo , czasy wojny, ZSSR , stresów co nie miara. A jednak dożyła pięknego wieku. Korniszonek napisał w któryms watku ze niedojadanie moze byc wrecz zabójcze. Jak czesto Irma w swoim zyciu niedojadała, sama wiedziała najlepiej. :P
Dobre geny bronią się same.
Ostatnio zmieniony przez Molka Sob Mar 16, 2013 20:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Sob Mar 16, 2013 18:45   

Molka napisał/a:
Dobre geny bronią się same.
Żarłok umiera z przeżarcia, HomoSuperMarketus umiera z zespołu przewagi chemii nad witaminami i minerałami, chyba, że jest żarłokiem to umiera najpierw z przeżarcia, chyba że żarłoczność jest powodowana zespołem przewagi chemii nad witaminami i minerałami,
chyba, że się zbada,
wtedy lekarz za niego odpowiada.
Ostatnio zmieniony przez vvv Sob Mar 16, 2013 18:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1142
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Pon Mar 18, 2013 22:07   

Dziękuje Ci za zyciorys ,bo troche nieudolnie poszukiwałam .
Najpierw obejrzałam przepiękny wzruszający film a pózniej ciekawość.
Molka ,a ten oficer NKWD to prawdziwa postać ? w filmie wyglądało jakby przed nim uciekali -a okazuje sie,ze nie tak łatwo było nawiać.
Raczej ubić niż wypuścić
_________________
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez figa Pon Mar 18, 2013 22:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Mar 19, 2013 15:11   

figa napisał/a:
Dziękuje Ci za zyciorys ,bo troche nieudolnie poszukiwałam .
Najpierw obejrzałam przepiękny wzruszający film a pózniej ciekawość.
Molka ,a ten oficer NKWD to prawdziwa postać ? w filmie wyglądało jakby przed nim uciekali -a okazuje sie,ze nie tak łatwo było nawiać.
Raczej ubić niż wypuścić

Tez sie zastanawiałam czy to prawda, istnieją dwie opcje, Walentyn to postac fikcyjna, watek miłosny mile widziany , zwieksza ogladalnosc.. druga opcja, prawdziwa historia. Skoro film bazuje na biografii i prawdziwych wydarzeniach, byc moze było tak jak to przedstawiaja, maz Zbigniew pewnie zna prawde.
 
     
xvk 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 715
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Maj 02, 2013 14:55   

Plan "B" sympatycznego dra Pokrywki - Bajkalina na długowieczność :pada:

http://www.longevitas.pl/index.php?id=94

Cytat:
„Li Qing-Yun urodził się w 1678r.(17 rok Qing Kang Xi) w prowincji Sichuan.W późniejszym okresie przeniósł się do do Kai Xian, siedziby rodziny Chen (Chen Jia Chang). Umarł w r.1928 n.e.w wieku 250 lat. Mając 71 lat zaciągnął się do armii prowincjonalnego wodza, Yue Zhong-Qi. Większość jego żon umierała wcześnie, toteż przyszło mu żenić się aż 14 razy w swym życiu.

Li był zielarzem, znawcą Qigong a większość czasu spędzał w górach. W 1927 r. generał Yang Sen odwiedził Li w jego rezydencji w Wan Xian, prowincja Sichan, gdzie wykonano pokazane tutaj zdjęcie. Li zmarł rok później, po powrocie z podróży.

Po jego śmierci, generał Yang Sen zbadał historię życia Li, celem sprawdzenia prawdziwości krążących o nim legend. Wszystko opisał w raporcie zatytułowanym: „Oparty na Faktach Raport o 250-letnim Człowieku, Któremu Powiodło się Życiu”, opublikowanym przez Chinese and Foreign Literatur Storehause (Zhong Wai Wen Ku), Taipei, Taiwan.


http://www.youtube.com/wa...player_embedded
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Czw Maj 02, 2013 16:04   

xvk napisał/a:
Bajkalina na długowieczność

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=tarczyca+bajkalska
http://allegro.pl/listing...czyca+bajkalska
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Maj 07, 2013 15:41   

http://lifestyle.wp.tv/i,...x.html#m1225113
105-letnia Pearl Cantrell nie ma wątpliwości: najlepszym sposobem na długowieczność jest... bekonowa dieta. Jak podkreśla, smażony bekon mogłaby jeść bez przerwy, jest on składnikiem niemal każdego jej posiłku. :)
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Nie Maj 12, 2013 16:42   

xvk napisał/a:
„Li Qing-Yun urodził się w 1678r.(17 rok Qing Kang Xi) w prowincji Sichuan.W późniejszym okresie przeniósł się do do Kai Xian, siedziby rodziny Chen (Chen Jia Chang). Umarł w r.1928 n.e.w wieku 250 lat. Mając 71 lat zaciągnął się do armii prowincjonalnego wodza, Yue Zhong-Qi. Większość jego żon umierała wcześnie, toteż przyszło mu żenić się aż 14 razy w swym życiu.
A może to chodzi o częste zmiany żon? :) Nawet w naszych czasach single żyją krócej.
JW
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Sob Lut 01, 2014 17:14   

Zerwana dziś kartka z kalendarza:



:)
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Sob Lut 01, 2014 17:19   

Tak czy tak dożywocie, za brak powagi wyrok ulega przedłużeniu.
:D
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Śro Lut 12, 2014 21:51   

Zwróciłem uwagę na różnicę w wyglądającym wieku skóry.

Ciekawe czy:
- gość smaruje całe ciało oprócz głowy i szyi oliwą z oliwek?
- gość osłania przed słońcem całe ciało oprócz głowy i szyi?
- przeszczep głowy (w zasadzie ciała na wysokości szyi chyba można wykluczyć)?

https://www.youtube.com/watch?v=LYoFeB2DLMU
8)
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Pon Cze 23, 2014 15:51   

One urodziły się jeszcze w XIX wieku
Trze­cią naj­star­szą osobą miesz­ka­ją­cą w USA jest Ber­ni­ce Ma­di­gan. Ame­ry­kan­ka uro­dzi­ła się 24 lipca 1899 roku w West Spring­field w sta­nie Mas­sa­­setts.
Prze­cięt­ne śnia­da­nie Ber­ni­ce skła­da się z miski płat­ków ku­ku­ry­dzia­nych z ba­na­nem po­kro­jo­nym w pla­ster­ki oraz czte­rech mi­nia­tu­ro­wych pącz­ków na deser. :hah:
Ame­ry­kan­ka lubi czy­tać i oglą­dać te­le­wi­zję.

http://wiadomosci.onet.pl...xix-wieku/nknky

D
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Pon Cze 23, 2014 16:30   

Cytat:
Pani Okawa uro­dzi­ła się 5 marca 1898 roku. Ko­bie­ta spo­ży­wa trzy duże po­sił­ki dzien­nie, a w nocy śpi co naj­mniej 8 go­dzin. Jej ulu­bio­na po­tra­wa to sushi, zwłasz­cza ma­kre­la z za­pra­wio­nym octem ryżem go­to­wa­nym na parze. Jada sushi co naj­mniej raz w mie­sią­cu.
Co za reporterska dociekliwość, cóż tak niepoprawnego jada starsza pani trzy razy dziennie, ze można było tylko wspomnieć o ulubionej potrawie jadanej raz w miesiącu?

http://bejsment.com/2014/05/12/rekordzista-w-dlugowiecznosci-jest-polakiem/
http://bejsment.com/2014/...-jest-polakiem/
Cytat:
Odkąd pamięta jadał mało, idąc za radą wschodnich mistyków, którzy gardzili pożywieniem. – W Indiach są ludzie, którzy nie jedzą wcale – zauważa, nie kryjąc podziwu. Teraz jednak, o czym chętnie informują mnie pielęgniarki, starszy pan przepada za karpiem po żydowsku, klopsikami, rosołem, krakersami, jajecznicą, czekoladą i lodami. Na samo słowo “lody” :roll: Imich się ożywia. – O tak! – potwierdza.

2gB/kg nmc pewnie na miesiąc.
Może te 3 duże posiłki dziennie u pani wyżej niż powyżej to też praca mózgu słuchacza, który uznał, że starsza pani powiedziała "miesiąc", a myślała "dzień", a duże było w oryginale "substantial". :]
:viva:
Ostatnio zmieniony przez vvv Pon Cze 23, 2014 16:35, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
bossy

Dołączył: 01 Lut 2015
Posty: 4
Wysłany: Nie Lut 01, 2015 11:42   

Ja nie wyobrażam sobie, żebym dożył takiego wieku ;)
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lut 06, 2015 13:53   

Dziarski dziadek 8) https://www.youtube.com/watch?v=265U08NICOE
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Pią Lut 06, 2015 14:57   

dario_ronin napisał/a:
Dziarski dziadek 8) https://www.youtube.com/watch?v=265U08NICOE

Było, że też do Ciebie bardziej dociera Superstacja niż DD.

http://www.dobradieta.pl/...p=232774#232774
Pon Gru 30, 2013 19:20
vvv napisał/a:

http://www.youtube.com/watch?v=FyCLAZwQkAQ

Opublikowano 29 gru 2013

(Poprzedni odcinek z ćwiczeniami dziadka:
http://www.youtube.com/watch?v=zVO2ZEpR6P8
)
•••••
Ostatnio zmieniony przez vvv Pią Lut 06, 2015 15:01, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lut 06, 2015 16:53   

vvv napisał/a:
Było, że też do Ciebie bardziej dociera
Eee, zapomniałem :oops:
a dzisiaj był wywiad w radiowej Trójce
i tak wyszło
sorry ;)
 
     
3of5 

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 483
Wysłany: Wto Sie 23, 2022 19:58   

Niedawno zmarła nastarsza Polka, Tekla Juniewicz
w artykule z okazji 116 urodzin uchyliła rąbka tajemnicy
Cytat:

Tekla Juniewicz urodziła się 10 czerwca 1906 r. we wsi Krupsko w Austro-Węgrzech, obecnie na terenie Ukrainy. Kobieta nie wie, co sprawiło, że dożyła tak sędziwego wieku. Jednak podejrzewa, że może to mieć wiele wspólnego z dietą. Tekla Juniewicz w młodości cierpiała głód, którego powodem były czasy wojny. Później zaś lubiła "dobrze zjeść". Do późnej starości smażyła wszystko na smalcu, spożywała dużo pełnotłustego sera i majonezu, zaś torty przygotowywała aż z 18 jaj.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Sie 29, 2022 19:07   

Dzisiaj widzialem nekrolog 110-letniej kobiety.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 468
Wysłany: Pon Sie 29, 2022 19:31   

zyon napisał/a:
Dzisiaj widzialem nekrolog 110-letniej kobiety.


Moja prababcia żyła dokładnie 101 lat.
 
     
aquamarine

Dołączył: 15 Kwi 2022
Posty: 21
Wysłany: Pon Lip 10, 2023 20:53   

Cześć wszystkim! Dzisiaj chciałbym podzielić się informacją o masażu uciskowym, który stanowi doskonały sposób na relaks ciała i umysłu. Masaż uciskowy wykorzystuje specjalne techniki ucisku, które poprawiają krążenie krwi, redukują napięcie mięśniowe i wprowadzają nas w stan głębokiego odprężenia. Spróbujcie tego wyjątkowego doświadczenia i poczujcie harmonię w swoim wnętrzu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved