Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 11:46
Pijawki
Autor Wiadomość
xvk 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 715
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Lis 20, 2009 16:23   Pijawki

10-letni chłopiec uniknął amputacji dzięki pijawce

"Dzięki użyciu pijawki nie trzeba było amputować palca 10-letniemu Kajetanowi Adamkowi z Pabianic.

Wystarczył jeden 20-minutowy zabieg, żeby gnijąca rana zaczęła się goić. Wcześniej lekarze skierowali załamanego chłopca na operację...

Historia Kajetana zaczęła się latem. Kiedy obcinał paznokcie u stóp, skaleczył się nożyczkami. W ranę wdało się zakażenie i palec zaczął się paprać.

- Najpierw smarowałam mu ranę maścią z antybiotykiem, potem stosowaliśmy jeszcze olejek z drzewa herbacianego, który jest bardzo silnym, naturalnym antybiotykiem - opowiada babcia chłopca, Grażyna Niewiadomska. - Niestety, robiło się coraz gorzej, a my wciąż nie zdawaliśmy sobie sprawy z zagrożenia.

Kiedy wreszcie palec zrobił się czarny i bolał coraz bardziej (do szkoły Kajetan chodził w specjalnym bamboszu), babcia pojechała z nim na pogotowie. Lekarz dyżurny natychmiast skierował ich do szpitalu w Łasku ze stwierdzeniem, że małego pacjenta czeka amputacja.

- Bardzo się wtedy przestraszyłem, zacząłem nawet płakać - mówi Kajetan. - Więc mama zabrała mnie do rejonowej poradni, gdzie przyjmowała moja pani doktor, żeby skonsultować decyzję tamtego lekarza.

- Niestety, kiedy ona to zobaczyła, to się tylko za głowę złapała - wspomina babcia. - Też wysłała nas do szpitala z nadzieją, że lekarze, nim utną palec, spróbują go uratować.

Wtedy Grażyna Niewiadomska pomyślała, że warto spróbować jeszcze jednego sposobu - hirudoterapii. Chociaż niewiele wiedziała o pijawkach, słyszała, że są skuteczne. Namówiła więc córkę, żeby przywiozła chłopca do Łodzi do hirudoterapeutki, pani Bogumiły.

- To wyglądało tragicznie - wspomina terapeutka. - Usunięcie palucha uczyniłoby Kajetana niepełnosprawnym na całe życie. Przystawiłam więc obok paznokcia pijawkę.

- Bałem się, ale nawet nie poczułem bólu - opowiada mały pacjent.

Pijawka natychmiast zrobiła się jak balon, a palec zaczął blednąć i przestał tak bardzo boleć. Po 20 minutach chłopiec mógł nim bez problemu poruszać i lekko na nim stanąć. Wystarczyło kilka dni, żeby rana wokół paznokcia zaczęła się normalnie goić. Kajetan z wdzięczności za uratowany palec ocalił życie pijawce. Pijawki używane są tylko raz i po zabiegu są utylizowane. Ta jednak zamieszkała w domowym akwarium pełnym roślinek i ślimaków. Dostała imię Czesiek (jak bohater ulubionej kreskówki), a kilka dni później towarzysza, czyli drugą pijawkę nazwaną Czesiek 2. "

źródło:
http://wiadomosci.wp.pl/k...mosc_prasa.html
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 20, 2009 16:27   

Czy nie na podobnej zasadzie działa metoda Ashkara?

Jako wrażliwiec z tych dwóch opcji wolałbym zastosować pijawki.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Pią Lis 20, 2009 23:55   

Waldek B napisał/a:
Czy nie na podobnej zasadzie działa metoda Ashkara?

Jako wrażliwiec z tych dwóch opcji wolałbym zastosować pijawki.

Witam
Ja zdecydowanie Ashkara, nawet już teraz nie wiem że mam coś na nodze.
Pozdrawiam :-)
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 00:28   

Dr Sycz, z którym współpracujemy i który był na naszym ostatnim turnusie w Szczyrku specjalizuje się w stosowaniu pijawek. Piszemy trochę o tym w grudniowym Poradniku Dobrego Zdrowia. Być może o pijawkach napiszemy więcej.
Pijawki tym się różnią od metody Ashkara, że przekazują do krwiobiegu aktywne biologicznie substancje, zmniejszające krzepliwość krwi, ale nie tylko. Są skuteczne właśnie w różnego rodzaju zakażeniach, a po cichu, bez rozgłosu stosują je również lekarze onkolodzy. Z oczywistych powodów wolą tego nie nagłaśniać.
JW
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 06:53   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
(...) Są skuteczne właśnie w różnego rodzaju zakażeniach, a po cichu, bez rozgłosu stosują je również lekarze onkolodzy. Z oczywistych powodów wolą tego nie nagłaśniać.

No wybitny śmiech na sali, gdyż grizzly mówił, że pijawki należą do medycyny konwencjonalnej! :-o
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 07:32   

Należą do medycyny, ale Pan Witold pisał o lekarzach onkologach, a „wiadomo”, że nie ma lekarstwa na raka, trzeba go wyciąć, wypalić, zatruć, naświetlić, napromieniować, wymodlić ... ..., a ty byś chciał pijawką? :-)

Ostatnio amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) dopuściła do użytku pijawki medyczne (Hirudo medicinalis), oficjalnie uznając je za lekarstwo. Lekarze musieli przyznać, że hirudyna jest skuteczniejsza w zapobieganiu zawałom, niż stosowana do tej pory aspiryna czy heparyna (testy na około 20 tysiącach chorych). Dzięki pijawkom, jedna z firm farmaceutycznych stworzyła już syntetyczną hirudynę, którą mogą przyjmować chorzy. Pijawki doceniono też za działanie znieczulające. - Niemcy wykorzystują je przy zapaleniu stawów kolanowych - mówi Michał Szuch, reumatolog. - W takiej fazie, w której ulgi nie przynoszą żadne tradycyjne lekarstwa, żywe robaki działają rewelacyjnie. Wiedzą o tym również chirurdzy plastycy, którzy do pomocy pijawek uciekają się w trudnych przypadkach - po operacjach przyszycia palców, uszu, a nawet prącia. Pijawki łagodzą opuchlizny, nie dopuszczają do powstania skrzepów i zablokowania się żył.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 10:33   

ja mogłabym sie ewentualnie zgodzic na pijawke ale pod warunkiem ze bym jej nie widziala na oczy i nie czuła pod palami.... :shock:
 
     
xvk 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 715
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 10:39   

To prawda, że w większości cywilizowanych krajów (Niemcy, Stany Zjednoczone, Anglia, Rosja) hirudoterapia jest poważnie traktowanym działem medycyny konwencjonalnej. W tych krajach zajmują się hirudoterapią tylko lekarze medycyny a zabiegi najczęściej refundowane są przez odpowiedniki "kas chorych" w tych krajach.

W świetle polskiego prawa leczenie pijawkami to medycyna niekonwencjonalna

JAKIE DOLEGLIWOŚCI MOŻNA LECZYĆ METODĄ HIRUDOTERAPII?
Wrzody żołądka i dwunastnicy
Żylaki, zakrzepowe zapalenie żył
Choroba niedokrwienna kończyn dolnych (miażdżyca, Burger)
Trudno gojące się rany
Hemoroidy
Niektóre choroby kobiece
Choroby kręgosłupa
Rwę kulszową
Zapalenie korzonków
Bóle reumatyczne stawów
Obrzęki powypadkowe, krwiaki i zakrzepy
Impotencję
Prostatę
Cellulit
Choroby i bóle serca, nadciśnienie, niedociśnienie
Choroby płuc i oskrzeli
Niektóre alergie
Niektóre choroby skóry
Terapia ta jest wykorzystywana przy replantacji kończyn, palców, skóry, piersi, uszu, etc. oraz przy kuracjach odmładzających.

http://www.czakramed.pl/i...id=51&Itemid=57
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 20:38   

Dawno temu, po wycieczce w jungli, stwiedzilem zakrwawiona skarpete i mala ranke ponizej kostki na jednej z nog. Pokazalem to przewodnikowi, a on powiedzial, ze to byla pijawka.

Jak oroznic pijawke lekarska od forumowego lekarza-pijawki?
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie Lis 22, 2009 21:40   

Ja też już stosowałam pijawki na nogę u osoby chorej na cukrzycę. Co do onkologii , są nie zalecane, ale tak do końca pijawki są nie zbadane. Badania trwają nawet nad enzymem, który rozpuszcza cellulit. Na razie nie mam na ten temat innych wiadomości.
_________________
marzena kiwi
 
     
zołza 

Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 17
Wysłany: Pon Lis 23, 2009 15:17   

A ja nie mam jakiś odruchów obronno-obrzydliwych do pijawek. Jak pomagają to czemu nie. Nawet ostatnio w Dr. House był epizot z pijawkami. :)
 
     
BabaYaga

Dołączył: 10 Lut 2011
Posty: 1
Wysłany: Czw Lut 10, 2011 17:32   

brajan30 napisał/a:
Waldek B napisał/a:
Czy nie na podobnej zasadzie działa metoda Ashkara?

Jako wrażliwiec z tych dwóch opcji wolałbym zastosować pijawki.

Witam
Ja zdecydowanie Ashkara, nawet już teraz nie wiem że mam coś na nodze.
Pozdrawiam :-)


Myślę, że utrzymywanie rany na nodze jest tak nierealnym leczeniem. że aż trudno mi uwierzyć, że można w to wierzyć!!! Pijawki mają znane działanie i wiadomo, co moze się stać - może byc alergia - ale również stosuje się je w leczeniu raka przez bardzo dobrze wykwalifikowanych specjalistów od hirudynoterapii bo jest to trudny zabieg - natomiast działanie placebo moze być silne przy soczewicy - ale gdy go nie ma niestety nic nie daje. Zabiera ludziom tylko czas, który mógłby ich uratować!!! Nam ten czas zabrał oszust stosujący inna metodę.
 
     
kaskada 


Dołączyła: 02 Sie 2011
Posty: 59
Skąd: Poland
Wysłany: Pon Sie 29, 2011 19:49   

Mi pijawki pomogły, gdy miałam problem z kolanem, Fakt nie był to przyjemny zabieg, ale skuteczny.. Pijawki giną po zabiegu, było mi ich bardzo szkoda :(
_________________
www.witarianie.pl
www.rawolucja.pl
DOBRA DIETA = SUROWA DIETA :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved