Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Waldek B
Nie Lut 21, 2010 07:18
What after death
Autor Wiadomość
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 15:42   What after death

Istnieją trzy podstawowe szkoły apropo tego co następuje po śmierci:

- reinkarnacja (aczkolwiek jej ostatnim etapem jest uwolnenie duszy/ciała astralnego, wyznawane głównie przez reiligie wschodzu oraz okultyzm)

- niebo/piekło - uwolnienie duszy z ciała fizycznego w wyniku czego ciało astralne uchodzi do jednego ze światów, co ciekawe nie tylko chrześcijanśtwo popiera tę idee lecz również parapsychologia (opis doświadczeń przeżytych podczas OOBE dla mnie jasno wskazywał na powiązania z wizją nieba/piekła okultyzm również widzi podobny podział, aczkowliek uwzględnia również etap przejściowy - reinkarnację)

- po śmierci jest śmierć, nicoś, po prostu kończysz swój żywot za tą tezą jest Osho


Z tego co widzę na naszym forum mamy "wyznawców" wszystkich z tych nurtów dlatego zachęcam do wypowiadania się na ten temat (zwłaszcza Waldka gdyż po takim nasączeniu ezoteryką, coś napewno o tym sądzi)


Temat wydaje mi się cholernie ciekawy dlatego jeszcze raz zachęcam wszystkich do wygłaszania swoich poglądów
 
     
Kosmal


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 107
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 17:23   

Nigdy nie uwierzyłbym, że po śmierci nic nas nie czeka. Uważam, że dla ateisty śmierć jest czymś strasznym i jest to koniec wszystkiego (muszą się tej śmierci bardzo bać, nie?) Osobiście jestem za niebem/piekłem, lecz dopuszczam także reinkarnację. W końcu Jezus przyszedł do apostołów po swojej śmierci. Na początku go nie poznali, więc musiał przyjść pod inną postacią.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 17:29   

Cytat:
"What After Death?"


The Big Nothing, that's all.

Tomek

ps: Do żadnego nurtu nie należę, śmierci boję się przeogromnie. Nie samego jej faktu, psychofizycznego momentu, ale końca swego istnienia, rozerwania z "ja" , z Marishką i z wszystkimi rzeczami tego świata (jestem skrajnym materialistą) jak i światem samym (jestem skrajnym materialistą).
Człowiek wyrwany zostaje z niebytu i wpada w niebyt z powrotem. To smutne, straszne, przerażające, ogromnie inspirujące do mocy życia. A sensem życia jest życie. Nic więcej i aż tyle.
Ostatnio zmieniony przez M i T Pią Paź 16, 2009 17:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 17:31   

Wyznawcą żadnym nie jestem.

Jako jedyne dziecko w szkole podstawowej nie uczęszczałem na religię. Nie dzięki decyzji rodziców (katolików btw), a przez własny wolny wybór. Wtedy potrafiłem wyrysować całą teorię ewolucji na przykładach, jamochłonach, amonitach. Ulepienie Adama i odlot Eliasza na ognistej furmance do nieba do mnie nie przemawiały.

Jednak istnienia metafizyki i jakiejś koncepcji duszy byłem pewien od zawsze.

Jak u bardziej neandertalskiej hybrydy, cerebellum (móżdżek) nieco przeważa u mnie nad cerebrum (mózg).



Popatrzcie na czaszki prastarych szamańskich ludów, ajnów, aborygenów. Mają mniejszą część czołową, za to większą czaszkę i dłuższą część potyliczną z wypukłą końcówką. Być może dlatego paranormalny świat magii, baśni, snów i intuicji jest w ich życiu ważniejszy niż materia i logika.

Więc wbrew wszelkiej logice i "zdrowemu rozsądkowi", skłaniam się do koncepcji Łazariewa. Czyli reinkarnacja - wszystko czego nie mam i co mam sobie tylko zawdzięczam. Nie ma niesprawiedliwości, losu, przypadków, szczęścia, nieszczęścia, złych rodziców, kraju etc. Wszystko jest dokładnie dopasowane przeze mnie samego... do mnie samego, by umożliwić rozwój jak najlepiej.

MiT mogą się na mnie obrazić za to co za chwilę napiszę. Zaznaczę, że wasze rozważania i opisy niedojrzałych moralnie rodziców, tłumienia emocji, itd są całkiem logiczne.

Jednak wg Łazariewa rodziców sobie wybieramy. Jeszcze zanim się na tym świecie pojawiamy. Nic nie dzieje się przypadkiem. Nie planujących, niekochających i tłamszących dziecko rodziców wybierze sobie ktoś, kto w poprzedniej egzystencji sam nie planował, tłamsił i wyrzekał się miłości do własnych dzieci. Wybiera sobie takich "braci w duchu" po to by się uczyć. Jak wiadomo - nikt nikogo nigdy niczego nie nauczył. Człowiek musi sam się uczyć. Nie ma wyboru zresztą, bo na rodziców i przyjaciół może sobie przyciągnąć tylko istoty podobne mu wibracyjnie.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
Ostatnio zmieniony przez Waldek B Pią Paź 16, 2009 17:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 17:40   

Waldek B napisał/a:
MiT mogą się na mnie obrazić za to co za chwilę napiszę. Zaznaczę, że wasze rozważania i opisy niedojrzałych moralnie rodziców, tłumienia emocji, itd są całkiem logiczne.


Ja nie zwykłem się "obrażać". Albo omijam jak mogę, albo wyrażam swoje zdanie.
Na kilometry wyczuwam, że jesteś wartościowym człowiekiem z otwartym, chłonnym umysłem. Masz swoje zdanie i jest git. Uwielbiam czytać Twoje posty, powodów do dąsów nie mam.

Tomek
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 17:41   

jako osoba wierząca w Boga, Elohima, czy jak mu tam zwał wierzę, że życie po śmierci istnieje
nie umiem sobie wyobrazić w jakiej to będzie postaci, ale jakieś będzie
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 17:52   

Waldek B napisał/a:
wg Łazariewa rodziców sobie wybieramy. Jeszcze zanim się na tym świecie pojawiamy. Nic nie dzieje się przypadkiem. Nie planujących, niekochających i tłamszących dziecko rodziców wybierze sobie ktoś, kto w poprzedniej egzystencji sam nie planował, tłamsił i wyrzekał się miłości do własnych dzieci.


Coś podobnego bełkocze też szaman Hellinger. Dla mnie jest oczywiste, że taki koncept mógł wymyślić tylko człowiek mocno skrzywdzony w dzieciństwie, który ma ogromną potrzebę chronienia swoich "świętych", toksycznych rodziców. Im bardziej taki człowiek został skrzywdzony, tym gorliwiej będzie bronił rodziców i tym bardziej absurdalne będzie wymyślał teorie.

Wedle teorii, którą przedstawiłeś, wina za cierpienie i doświadczane krzywdy ewidentnie leży po stronie dziecka. Komu to jest na rekę? I nagle nie ma żadnej niesprawiedliwości, przemocy, krzywdy, tylko to, na co każdy sobie "zasłużył". :what:

Bajeczka o reinkarnacji jest sprytnym wymysłem, który znakomicie pasuje do systemu kast. I niech się "planktonik" nie wychyla i nie próbuje wstąpić do "elity", bo od wieków jest mu pisane bycie "planktonikiem".

Marishka
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 18:01   

Cytat:
taki koncept mógł wymyślić tylko człowiek mocno skrzywdzony w dzieciństwie


Jak najbardziej się z tym zgodzę.

Cytat:
Im bardziej taki człowiek został skrzywdzony, tym gorliwiej będzie bronił rodziców i tym bardziej absurdalne będzie wymyślał teorie.


Ale tu już nie, bo Łazariew teorie ma "absurdale" ale wcale nie broni toksycznych rodziców. Nie wystawia im "pomnika".

Cytat:
Wedle teorii, którą przedstawiłeś, wina za cierpienie i doświadczane krzywdy ewidentnie leży po stronie dziecka.


I tak i nie. Rodzice są tu "swoją drogą" również nierozwinięci. Tego się nie neguje. Są nie w porządku i 100% winni. Jednak nie tylko oni.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
xvk 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 715
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 18:20   

Reinkarnacja, zdecydowanie. Podoba mi się ta koncepcja, bo wtedy moje (i każde) życie ma sens. Żyję po to, by moja dusza rozwijała się i uczyła poprzez doświadczenie. Nic nie jest przypadkiem, przychodząc kolejny raz na Ziemię mam jakiś plan do zrealizowania. Udaje mi się to mniej lub bardziej. Jak nie dam rady, to mam następną szansę.
Moi wrogowie (źli rodzice też) są po to żebym się czegoś nauczyła.
W mojej rodzinie przerwałam jakiś schemat funkcjonujący od pokoleń, bo się czegoś nauczyłam. Do tej nauki zostałam zmuszona przez okoliczności, które wtedy mnie bardzo bolały. Ten ból zmuszał do zmian, jednocześnie skierował mnie na drogę pracy nad zrozumieniem, skąd się to cierpienie bierze, jak się go pozbyć. To, co było niezwykle trudne na początku stało się fascynującą przygodą zakończoną znalezieniem zupełnie nowych jakości w moim życiu.
W moim pojęciu reinkarnacja nie ma to nic wspólnego z kastami. Wyobrażam sobie, że następne wcielenie może być w zupełnie innych warunkach socjalnych, dużo lepszych lub gorszych po to żeby się uczyć czegoś zupełnie innego, w zupełnie innej scenerii.
Życie to „teatr” w którym odgrywany różne role w różnych wcieleniach.
Po prostu podoba mi się to i trzyma się kupy patrząc z logicznego punktu widzenia :)
 
     
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Pią Paź 16, 2009 18:39   

Waldek B napisał/a:

Popatrzcie na czaszki prastarych szamańskich ludów, ajnów, aborygenów. Mają mniejszą część czołową, za to większą czaszkę i dłuższą część potyliczną z wypukłą końcówką. Być może dlatego paranormalny świat magii, baśni, snów i intuicji jest w ich życiu ważniejszy niż materia i logika.


Tak jak to wszystko nie jest dla mnie jasne, tak to powyżej przemawia, chociaż nie stawiałbym tutaj takich skrajnych tez o tym że ktoś kto ma niskie czoło i wysuniętą potylicę jest istotą bardziej uduchowioną. Morfologia jest istotna ale kształt czaszki jeszcze o niczym nie przesądza. Mowa może być o pewnych predyspozycjach, jak się jednak ukształtuje osobowość to już bardziej skomplikowana sprawa.
 
     
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Pią Paź 16, 2009 18:46   

M i T napisał/a:


Coś podobnego bełkocze też szaman Hellinger. Dla mnie jest oczywiste, że taki koncept mógł wymyślić tylko człowiek mocno skrzywdzony w dzieciństwie, który ma ogromną potrzebę chronienia swoich "świętych", toksycznych rodziców. Im bardziej taki człowiek został skrzywdzony, tym gorliwiej będzie bronił rodziców i tym bardziej absurdalne będzie wymyślał teorie.

Marishka


A tutaj muszę zgodzić się z Marishką wybitnie, nawet jeśli byłoby tak że to dzieci wybierają rodziców ( w jakiś tam niezrozumiały dla nas sposób) przyjmując że jesteśmy ludźmi myślącymi to nie powinnismy tłamsić innych. Musiałoby bowiem być tak ze ludzie w ogóle to jakieś psychopatyczne typy nie rozumiejący swojego postępowania ani też nie mający wpływu na swoje zachowanie. A to nie jest prawda, tak może być w pewnych przypadkach kiedy człowiek nie chce nic zmieniać ale to nie jest żadna święta zasada.
Zresztą takie twierdzenia nie trzymają się kupy i to nie koniecznie musi być trauma z dzieciństwa, coś takiego występuje u ofiar - ładnie to nazywa się syndrom sztokholmski czyli syndrom ofiary która broni swojego kata. Nie odrzucałbym całkiem takiego podejścia od razu ale mechaniczne stosowanie tego w celu usprawiedliwiania czyjegoś zachowania jest głupotą.
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 19:13   

Musze Was rozczarowac. Po smierci nie ma nic. Zero, nada, null. ;-(
Boga oczywscie tez nie ma. Ufoki - prawdopodobnie sa.
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 19:19   

roz-czarować czarownika?

no prosze cię :hah:
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
ali
[Usunięty]

Wysłany: Pią Paź 16, 2009 19:21   

xvk napisał/a:

Reinkarnacja, zdecydowanie. Podoba mi się ta koncepcja, bo wtedy moje (i każde) życie ma sens.
Po prostu podoba mi się to i trzyma się kupy patrząc z logicznego punktu widzenia :)

żadnej kupy to się nie trzyma , a sensu też nie widać
bezsprzecznym faktem jest to że wszystko co istnieje jest tylko i wyłącznie jakąś formą energii z własnym "DNA" - zapisem formy
wedle tego MYŚL lub "DUSZA" TO TEŻ FORMA ENERGII Z ZAPISANĄ HISTORIĄ
A FENOMEN REINKARNACJI POLEGA TYLKO NA TYM ŻE W CHWILI ŚMIERCI ÓW ZAPIS BYWA CZĘSTO SILNIE WZMOCNIONY I ZOSTAJE PRZEZ INNĄ DUSZĘ PRZECHWYCONY
świadczą o tym historie tych niby "reinkarnowanych" którzy opowiadają że w poprzednich wcieleniach ginęli tragicznie
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 19:27   

W sumie jeśli chodzi o tą logikę to masz rację. Logika do wiary, świata snu i szamanizmów ma się raczej nie za bardzo.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 19:32   

Waldek B napisał/a:
roz-czarować czarownika?

no prosze cię :hah:


Ja wiem. Nie da sie. Znam to.
Ostatnio nawet musialam tlumaczyc jakies artykuly o znakach na zbozu, itepe. Juz nawet nie probuje dyskutowac.
Nie ma lekko :-)
czucie i wiara vs. szkielko i oko
Ostatnio zmieniony przez _flo Pią Paź 16, 2009 20:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Pią Paź 16, 2009 19:40   

Waldek B napisał/a:

[url=http://img202.images...ain.jpg]Obrazek[/URL]


Patrzę, przyglądam się i czegoś mi tu brakuje.

Wiem!



Teraz zestaw jest już pełen.
 
     
xvk 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 715
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 19:42   

Chcąc, nie chcąc każdy jakiś tam obraz świata w głowie sobie układa, raz po raz weryfikując, po to żeby znaleźć sens życia, żeby sie lepiej poczuć. Nikt nie wie jak to jest na pewno. Można szukać z ciekawości, można wierzyć w coś lub nie...
Dla mnie liczy się głównie tu i teraz, żebym każdego dnia mogła spokojnie spojrzeć sobie w oczy w lustrze. Po śmierci, co ma być to będzie.
Byłam przy babci, kiedy ona umierała. Po ostatnim oddechu na jej twarzy zobaczyłam spokój i szczęście.
 
     
ali
[Usunięty]

Wysłany: Pią Paź 16, 2009 20:10   

Waldek B napisał/a:
W sumie jeśli chodzi o tą logikę to masz rację. Logika do wiary, świata snu i szamanizmów ma się raczej nie za bardzo.

i tu się mylisz jeśli chodzi o czysty pierwotny szamanizm

szamani korzystają z owego "zapisu"
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 20:52   

Wlasnie wydaje mi sie, ze Ali dosc konretnie to opisal.
To by sie w sumie pokrywalo z moimi wrazeniami. Na przyklad, jestem w stanie bardzo wyraznie odczuwac energie drugiej osoby (czy nawet zwierzat), intencje, mysli, wiele rzeczy "samo" do mnie dociera, samo mi wpada w rece, to sie chyba nazywa intuicja, ale taka ktora czasami graniczy z telepatia. Jestem pewna, ze wiele osob tak ma.
Z drugiej strony w ogole nie odczuwam energii "z poza", boga ani nic z tych rzeczy.

Jeny, sama jestem zaskoczona, ze to wlasnie napisalam, ezoteryczne bajdy :hihi:
Ale prosto "z serca" :hihi:
 
     
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1142
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 21:17   

Ja bardzo chciałabym uwierzyć ,że istnieje zycie po śmierci .
Dlatego przeszłam przez różne etapy rozwoju i poszukiwań -
Niestety -{po operacji na wyrostek]byłam w niebycie i tak zrozumiałam smierć
Przeciez we śnie -robimy głupstwa ,rozmawiamy ze zmarłymi -,lub kamieniem śpimy
gdzie pamięc i rozsądek . Gdzie umysły -umysłowo chorych ?
po udarach ,wypadkach .
W szmanzm ,przenoszenie energii i objawienia wierze ,bo
ludzie mają różnisty dar ,wrazliwość .albo choroby neurologiczne .
Po śmierci ,ciało wraz z mózgiem rozpada się na miliardy czasteczek ,
przetwarzane przerobione dalej zyje -tylko nasza jażń umiera na zawsze ,
Po smierci żyją nasze dokonania i pamięć genetyczna w następnych pokoleniach.
_________________
pozdrawiam
 
     
ali
[Usunięty]

Wysłany: Pią Paź 16, 2009 21:48   

[quote="fink"]
ali napisał/a:

A możesz dokładniej opisać ten mechanizm ?
Istnieją zeznania ludzi, którzy dokładnie opisują swoje poprzednie wcielenia i otoczenie w którym się znajdowali - czy to też można uznać za potwierdzenie tego, że ów zapis, jak piszesz, przeniósł się na inną duszę ? Nie, nie można, zatem Twoja teoria jest bezpodstawna.

mechanizm jest prosty

przed "odjazdem" całe życie staje ci przed oczami
a sam "odjazd" jest błogostanem
zapis jest tym silniejszy im większa jest trauma
i to jest ów zapis który ktoś złapie
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 22:02   

fink napisał/a:
Istnieją zeznania ludzi, którzy dokładnie opisują swoje poprzednie wcielenia i otoczenie w którym się znajdowali


Czytalam jakas ksiazke chyba na ten temat dziecieciem bedac - ale dokladnie mi sie wryla w pamiec. Autor tej ksiazki zadal sobie trud, zeby przebadac szereg takich przypadkow, i za kazdym razem wychodzilo na to, ze byl to "przekret" - z premedytacja lub nie.
W Indiach oczywiscie dosc regularnie sie zdarza, ze nastolatek ma reminiscencje jak to w poprzednim zyciu byl czlonkiem zamoznej rodziny z wyzszej kasty.
W Europie byly przypadki, ze ktos pod wplywem hipnozy zaczynal mamrotac w obcym jezyku, co po dluzszym dochodzeniu okazywalo sie po prostu nagle obudzonym wspomnieniem - ale z tego samego zycia. (Z pewnoscia nie raz zdarzalo wam sie z nienacka posluzyc jakims angielskim slowkiem, o ktorego znajomosc nigdy byscie sie nie podejrzewali. Mozg chlonie bardzo wiele imo, problem tylko jak to odzyskac, odblokowac w stosownym momencie.)
Ostatnio zmieniony przez _flo Pią Paź 16, 2009 22:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
ali
[Usunięty]

Wysłany: Pią Paź 16, 2009 22:03   

_flo napisał/a:

Z drugiej strony w ogole nie odczuwam energii "z poza", boga ani nic z tych rzeczy.

:hihi:


tego akurat można się nauczyć
trzeba tylko poznać techniki które temu służą / wtajemniczenia/
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 22:19   

ali napisał/a:
/ wtajemniczenia/


Ali, zauwazylam ze stosujesz rdzennie inzynierskie nawiasy :hihi:
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 23:13   

Kosmal naprawde świetna rozkimnka, bardzo dużo dała mi do rozmyśleń. Pewien jogin twierdził że problemów postawionych przez umysł, umysł nie rozwiąże, trzeba użyć do tego czystej świadomości.

Flo jeśli chodzi o ezoteryczne bajdy, to bardzo dużo osób mówi o aurze, każdy to jednak inaczej nazywa. Prosty przykład na warsztatach medialnych wykładowca, ciągle mówi o jakimś rodzaju energii który wpływa na pierwsze wrażenie, nie lubiąc przy tym ezoteryki. Pozatym czuć od niektórych bijący niepokój bądź emanujący spokój.

Widzisz Tomku wszystko stawiasz na zdrowy intelekt i masz tego efekty (w każdym bądź razie nie potępiam tego ani nie pochwalam, mimo iż dla mnie totalny ateizm jest głupi bo często prowadzi do różnych problemów emocjonalnych) Ale każdy jest inny więc jak najbardziej szanuje to, zwłaszcza iż wydajesz się być dość zrównoważony, dość często po prostu uzewnętrzniasz swoje emocje. Tutaj się zbyt różnimy aby ktoś mógł przekonać inną osobę, jednak korci mnie aby podać prosty przykład.

Jak już sobie o czymś myslisz załóżmy podczas jazdy autobusem, czemu nie zrobić tego pozytywnymi myślami. Wpadłem na to podczas jazdy autobusem kiedy zacząłem się smiać "jak idiota" w autobusie. :viva: Przeczytałem wtedy coś śmiesznego w książce co wywołało ten efekt, potem się tylko rozkręciłem i zacząłem się smiać z tego że wszyscy tak na mnie patrzyli (zwłaszcza moherowe babcie). Miałem zajebisty humor do końca dnia po tamtym incydencie. :evil:

Wydaje mi się, że Ty skupiasz się bardziej na negatywnych cechach niż pozytywnych, ablo takie po prostu częsciej uzewnętrzniaj, jeśli inaczej to odbieram to i tak to zdementujesz ;-)

Jeszcze takie pytanko apropo reinkarnacji i hipnozy, czy ktoś z Was czytał może coś jeszcze na ten temat i spotkał się z jakimiś ciekawymi przemyśleniami? Jak przypuszczam flo po jednej lekturze apropo reinkarnacji zaprzestałaś dalszych poszukiwań? (btw fajne nogi wybrałaś na awatar ;-)
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 23:41   

iliq napisał/a:
dość często po prostu uzewnętrzniasz swoje emocje.)


Cały czas to robię. Jestem człowiekiem. Nie interesuje mnie byt cyborga lub stoika.
Istnieje taki trend obecnie, by emocje w sobie chować, co jest na rękę tzw elitom. Mało myśleć, mało czuć, a potem to:



Piszesz, że coś tam zdementuję, tyle, że nie mogę w kółko dementować. Nie chcę mi się już nawet. Wrażenie, jakie sobie wyrobiłeś, jest Twoje, więc to Ty musisz je "nieść" i czuć za nie odpowiedzialność. Czy skupiam się na negatywach? Możesz mieć i takie wrażenie, o ile zastosujesz selektywną percepcję.

Tomek
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Pią Paź 16, 2009 23:44   

paranormalium.pl/zwierzece-zycie-po-smierci
http://www.paranormalium.pl/604,1,komentarze.html
Cytat:
hunter22 (2009-10-10 10:30:44)
Raj nie istnieje, przynajmniej taki jak go ten zakłamany kościół przedstawia, raj to planeta na której panuje pokój, planeta Bogów.
A ludzie to też zwierzęta, a zwierzętom należy się od ludzi szacunek i miłość bezwarunkowa, bo pies, kot co daje właścicielowi, oczywiście swoją miłość bezwarunkową.
Kiedy nowa dusza przejdzie setki wcieleń od bakterii, do zwierzęcia żyjącego w wodzie, później w powietrzu, na Ziemi i pod nią, aż w końcu jako zwierze jest blisko człowiekowi, aż w końcu rodzi się jako człowiek, ale wtedy dopiero kształtuje się świadomość ducha, ale rodzi się w dzikim ludzie.
Taka jest prawda, a z resztą prawda wyjdzie na jaw do max. 3 lat.


Od siebie dodam, że znam kilka zwierząt (pies, kot), które uważam za o wiele bardziej rozwinięte duchowo od pewnych ludzi (których powiedzmy nie znam :-) ). W zachowaniu takiego psa to można zobaczyć także działania nie wynikające z instynktu, a z przekonań, przesądów – powiedziałbym wierzeń. Już pomijam, że zwierzak ma swoją dumę, potrafi się obrazić (ale na krótko ). Nie życzę temu psu kolejnych wcieleń, pomimo podeszłego wieku, wcina (surowe)żółtka, forma fizyczna wzrasta, zmętnienie oczu się cofa – powinien jakoś dociągnąć te 3 lata. Potem ...
:-)
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 00:02   

M i T napisał/a:
Cały czas to robię. Jestem człowiekiem. Nie interesuje mnie byt cyborga lub stoika.
Istnieje taki trend obecnie, by emocje w sobie chować, co jest na rękę tzw elitom. Mało myśleć, mało czuć, a potem to:


No popatrz, mógłbym się założyć, że łatwiej manipulować ludźmi kierującymi się raczej emocjami.

Zdefiniowałbym nawet emocje jako rozchwianie blisko granicy stabilności ustroju. Potem, żeby nie wypaść z karuzeli (kiedy to stabilność ustroju jest niska lub kiedy emocje wzmacniamy zamiast tłumić), emocje muszą się uzewnętrznić w irracjonalnym, słabo-kontrolowanym zachowaniu co i osobnik i otoczenie odczuwa jako przerwę w rozwoju.

Akurat co do okazania radości, to można sobie na wiele pozwolić, nawet na spontaniczny dziki śmiech (o ile nie jesteśmy w trakcie negocjacji handlowych, kiedy to sprzedający podał niską cenę).

To Marishka będzie ze mnie dumna, że napisałem co myślę, a nie co chciałaby przeczytać.
:-)


PS
Trochę off-top, ale Iliq sam zacząłeś tu analizować MiTyczne podejście do emocji, zobaczyłeś barana, więc się przyłączyłem eskalując o 5%.
:-)
 
     
are

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 744
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 00:53   

Waldek B napisał/a:
Jako jedyne dziecko w szkole podstawowej nie uczęszczałem na religię. Nie dzięki decyzji rodziców (katolików btw), a przez własny wolny wybór. Wtedy potrafiłem wyrysować całą teorię ewolucji na przykładach, jamochłonach, amonitach. Ulepienie Adama i odlot Eliasza na ognistej furmance do nieba do mnie nie przemawiały.


Miales problemy z tego powodu w podstawowce i średniej? Ja mialem takie sobie. Najpierw był skandal, pozniej spodziewalem sie, ze ta cała banda "ludzi głębokiej wiary" rzuci sie na mnie, ale w sumie byłem mały, a takiemu dziecku zadne wpływowe osoby nie sa w zasadzie w stanie zaszkodzic. Wiec sie nie przejmowalem. Moze i byla jakas wojenka z mojego powodu (mam moherową rodzine od strony ojca, w ogole wole ich unikac, obrzydliwi ludzie, najchetniej to by siedzieli przed telewizorem, masturbowali sie kawą i ciastami i jęczeli, czemu ten swiat taki okrutny), nie wiem.

M i T napisał/a:
Coś podobnego bełkocze też szaman Hellinger. Dla mnie jest oczywiste, że taki koncept mógł wymyślić tylko człowiek mocno skrzywdzony w dzieciństwie, który ma ogromną potrzebę chronienia swoich "świętych", toksycznych rodziców. Im bardziej taki człowiek został skrzywdzony, tym gorliwiej będzie bronił rodziców i tym bardziej absurdalne będzie wymyślał teorie.


Ja tez tak uwazam, a rodzicow mam raczej lepszych niz przecietni. Chociaz maja wady, zdaje sobie z tego sprawe. Wiem z czego one wynikaja, akceptuje to, ze nie sa ludzmi, ktorzy pracują nad soba i tym samym akceptuje ich wady. Chociaz czasem ku*wicy idzie dostac ;)

xvk napisał/a:
Reinkarnacja, zdecydowanie. Podoba mi się ta koncepcja, bo wtedy moje (i każde) życie ma sens. Żyję po to, by moja dusza rozwijała się i uczyła poprzez doświadczenie. Nic nie jest przypadkiem, przychodząc kolejny raz na Ziemię mam jakiś plan do zrealizowania. Udaje mi się to mniej lub bardziej. Jak nie dam rady, to mam następną szansę.


Zgadzam sie w 100%. Reinkarnacja to jedyna logiczna mozliwosc, jesli zalozyc zycie po smierci. W szczegolnosci natomiast bzdurne sa rozne katolickie wymysły: schowac glowe w piasek na cale zycie, czekac az sie ono skonczy i hej siup! do Nieba. Łatwo, szybko i dla idiotow.

ali napisał/a:
bezsprzecznym faktem jest to że wszystko co istnieje jest tylko i wyłącznie jakąś formą energii z własnym "DNA" - zapisem formy
wedle tego MYŚL lub "DUSZA" TO TEŻ FORMA ENERGII Z ZAPISANĄ HISTORIĄ
A FENOMEN REINKARNACJI POLEGA TYLKO NA TYM ŻE W CHWILI ŚMIERCI ÓW ZAPIS BYWA CZĘSTO SILNIE WZMOCNIONY I ZOSTAJE PRZEZ INNĄ DUSZĘ PRZECHWYCONY
świadczą o tym historie tych niby "reinkarnowanych" którzy opowiadają że w poprzednich wcieleniach ginęli tragicznie


Ali, prosilem Cie juz: do biblioteki :) Twoje wymysly sa niezgodne z brzytwa Okchama - to na poczatek. Wprowadzasz cale jakies ustrojstwa duszopodobne i maszynerie przekazu tych "zapisow", o samych zapisach nie mowiac. A wszystko to kompletnie bez sensu egzystencjalnego, jakby jakis Bog nie mial co robic i zaczal sie bawic w przeskakiwanie dusz.

_flo napisał/a:
Wlasnie wydaje mi sie, ze Ali dosc konretnie to opisal.
To by sie w sumie pokrywalo z moimi wrazeniami. Na przyklad, jestem w stanie bardzo wyraznie odczuwac energie drugiej osoby (czy nawet zwierzat), intencje, mysli, wiele rzeczy "samo" do mnie dociera, samo mi wpada w rece, to sie chyba nazywa intuicja, ale taka ktora czasami graniczy z telepatia. Jestem pewna, ze wiele osob tak ma.


Bardzo duza czesc dziewczyn tak ma. Ale to, co piszesz ma sie nijak do teorii Alojzego. To czysty okultyzm / ezoteryka.

_flo napisał/a:
Z drugiej strony w ogole nie odczuwam energii "z poza", boga ani nic z tych rzeczy.


Mnie to tez czasem strasznie dziwi. Polowa dziewczyn, ktore maja jakies tam szczatkowe zdolnosci "nadprzyrodzone" w ogole nie interesuje sie egzystencjalizmem, ani nie zastanawia nawet, jaki jest mechanizm tego wszystkiego.

W kazdym razie "technicznie" wynika to z zablokowania 6. i 7. szczebla rozszerzonej piramidy Maslova. To nic zlego, 90% ludzi nigdy ich nie uzylo i nie użyje.

ali napisał/a:
przed "odjazdem" całe życie staje ci przed oczami
a sam "odjazd" jest błogostanem
zapis jest tym silniejszy im większa jest trauma
i to jest ów zapis który ktoś złapie


I nagle wszystko stalo sie jasne :) Nic tylko opatentowac te procedure :viva:
Ale wytlumaczysz ten mechanizm, tak na powaznie?

iliq napisał/a:
Kosmal naprawde świetna rozkimnka, bardzo dużo dała mi do rozmyśleń. Pewien jogin twierdził że problemów postawionych przez umysł, umysł nie rozwiąże, trzeba użyć do tego czystej świadomości.


To nie sa zadne ezoteryczne bajdy. Postaw sobie pytanie: z czego sklada sie materia, a pozniej zeby poznac odpowiedz przeczytaj jakas monografie Wittena nt. teorii strun
( http://arxiv.org/find/hep...E/0/1/0/all/0/1 ). Żałosne modelowanie umysłowe rzeczywistosci (swiadomosci), kazdy fizyk to powie. Przerost matematyki nad trescia. Wsrod fizykow od teorii pola (laicy nazywaja to fizyka czastek elementarych, nie wiedzac ze jest cos takiego jak teoria pola ;) ) panuje przekonanie, ze matematyka nie jest az takim jezykiem Wszechswiata, jak to sie dawniej wydawalo. Trzeba uzywac szalenie skomplikowanych i zrobionych "na sile" metod, zeby modelowac (badac) najmniejsze czastki energii. Na mojej uczelni teoretyk od zwyklej niskocisnieniowej plazmy musi czasem przliczyc cos i zajmuje mu to 400 stron A4.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 01:11   

Adam319 napisał/a:
No popatrz, mógłbym się założyć, że łatwiej manipulować ludźmi kierującymi się raczej emocjami.


To prawda, ale brakuje jednego słowa.

Sęk w tym, że manipulacja rokwita i spełnia się na gruncie umysłu nieswiadomego źródeł swych emocji.To zupełnie inna bajeczka. Miotanego nieświadomością człeka, manipulacja dosięga bez trudu, ale wyrażającego emocje adekwatne i właściwie skierowane - praktycznie nie da się przesterować w znaczącym zakresie.

Tomek
 
     
M_H 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 132
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 02:36   

are napisał/a:

Zgadzam sie w 100%. Reinkarnacja to jedyna logiczna mozliwosc, jesli zalozyc zycie po smierci. W szczegolnosci natomiast bzdurne sa rozne katolickie wymysły: schowac glowe w piasek na cale zycie, czekac az sie ono skonczy i hej siup! do Nieba. Łatwo, szybko i dla idiotow.


Chyba się Pan zgodzi, że idiotów to nie brakuje. Jakieś możliwości specjalnie dla nich też są potrzebne. A dla nie idiotów, to to wcale nie wygląda tak prosto w tych wymysłach. Od tych się podobno więcej wymaga.

Prosto to do piekła.
_________________
Maciek
 
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 06:03   

ali napisał/a:

mechanizm jest prosty

przed "odjazdem" całe życie staje ci przed oczami
a sam "odjazd" jest błogostanem
zapis jest tym silniejszy im większa jest trauma
i to jest ów zapis który ktoś złapie


To nie jest taki prosty mechanizm. "Odjezdzalem" i nic takiego nie doswiadczylem. Widzialem tylko oswietlony na jasno tunel przed soba i niesamowita blogosc. Dwie siostry masowaly mi ramiona aby uruchomic niepracujace pluca. To byly najpiekniejsze chwile w moim zyciu. Nie dlatego, ze kobiety mnie masowaly.

Mechaizm przechwytywania "duszy"(energii) wychodzcej z umierajacego czlowieka uwazam za mozliwy. Nalezaloby przeprowadzic mase doswiadczen, aby wyjasnic jak to sie dzieje. W przyszlosci technicznie bedzie to mozliwe, ale czy ktos w swiecie materialnym bedzie zainteresowany? W.J. pisal w innym watku o transferze wiedzy z umierajacego do wybranego potrzebujacego tej wiedzy. Moze kiedys.........

Flo.
Zakladasz mozliwosc istnienia ufoludkow. Stawiajac znak rownosci pomiedzy ufoludkiem a bogiem mamy boga. Jeden te pozaziemska istote bedzie nazywac ufoludkiem a inny bogiem.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 07:43   

are napisał/a:

Miales problemy z tego powodu w podstawowce i średniej? Ja mialem takie sobie. Najpierw był skandal, pozniej spodziewalem sie, ze ta cała banda "ludzi głębokiej wiary" rzuci sie na mnie, ale w sumie byłem mały, a takiemu dziecku zadne wpływowe osoby nie sa w zasadzie w stanie zaszkodzic. Wiec sie nie przejmowalem. Moze i byla jakas wojenka z mojego powodu (mam moherową rodzine od strony ojca, w ogole wole ich unikac, obrzydliwi ludzie, najchetniej to by siedzieli przed telewizorem, masturbowali sie kawą i ciastami i jęczeli, czemu ten swiat taki okrutny), nie wiem.


Poza ksywą Denver :hah: (od tego dinozaura) lub sporadyczynym wspominaniu, że pochodze od małpy (co mi zupełnie nie przeszkadzało, wtedy w to wierzyłem), rówieśnicy i nauczyciele nie robili żadnych problemów.

Jedyny raz pamiętam taką dziwną w sumie sytuację dopiero z liceum. Byłem tak upalony, że to do mnie wtedy nie dotarło.
Zawsze siedziałem z paroma kumplami na siłowni w czasie religii (religia oczywiście gdzieś w środku planu lekcyjnego :faint: ). Przysiadł się jakiś nauczyciel i zaczął się pytać. Powiedziałem, że nie odczuwam takiej potrzeby, nie wierzę w żadnego boga, życie jest po to by się bawić. Typ powiedział: "To teraz jesteś dla mnie taki mały, o takie zero, nic. Gdybyś był buddystą albo jehowym - rozumiem, szanuję, w porządku, a tak - mniej niż zero."

Wtedy mieliśmy niezłą bekę. Dopiero niedawno dotarło do mnie, że to był typowy przykład umniejszania, czy rozpaczliwa próba nie do końca świadomego dowartościowania się.

Co do rodzicieli, jeśli mieli jakiekolwiek problemy z powodu mojej niereligijności, nigdy tego nie wypomnieli.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
ali
[Usunięty]

Wysłany: Sob Paź 17, 2009 09:29   

are napisał/a:
[

[
Zgadzam sie w 100%. Reinkarnacja to jedyna logiczna mozliwosc, jesli zalozyc zycie po smierci. W szczegolnosci natomiast bzdurne sa rozne katolickie wymysły: schowac glowe w piasek na cale zycie, czekac az sie ono skonczy i hej siup! do Nieba. Łatwo, szybko i dla idiotow.

.


aruś blekotu się najadłeś??????
naczytałeś się o teoriach egzystencjonalnych, fizycznych i matematycznych
a głupiej filozofii katolicyzmu nie znasz
sam się poplątałeś w zeznaniach
myślenia logicznego nie wykazujesz nie mówiąc o faktach
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 09:54   

Ali masz jakieś linki albo książki odnoszące się do teorii "zapisu"?
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 11:01   

are:
Kod:
I nagle wszystko stalo sie jasne :) Nic tylko opatentowac te procedure :viva:
Ale wytlumaczysz ten mechanizm, tak na powaznie?


Musiałeś się spotkać z pojęciem że całe życie staje Ci przed oczami, nawet Tony Buzzan pisał o tym zjawisku, wyszczególniając iż mamy wspaniałą pamięć.


swoją drogą ciekawi mnie skąd się to bierze, czyżby wtedy "nadświadomość" zaczynała do nas przemawiać? :medit: Niektórzy mogą w to niewierzyć.

Jednak ja przeżyłem raz stan odmiennej świadomości. Po medytacji, pewnej nocy obudziłem się w nocy, z "czystym umysłem" (nie da się tego opisać trzeba to przeżyć). Myśli były jasne, pełna koncentracja, pełna energia, każdy problem był banalny i wszystkie rozwiązałem :viva:

To doświadczenie skończyło się o godzinie 5 kiedy poczułem zmęczenie (i tak spałem tylko do 7) efektami pracy były 4 strony a4, genialne 4 strony na których miałem rozwiązane swoje wszystkie życiowe "problemy". Przypuszczam iż osoby którym "staje życie przed oczami" mogą mieć taki sam stan. Świetnie by było jakby go udało się osiągać (nie koniecznie narażająć życie :hihi: )
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 11:53   

Bardzo lubię czytać wszystkie wątki związane ze sferą psychiczną, każdy ma jakiś tam swój punkt widzenia, ścieranie się poglądów, np. taka reinkarnacja, jeśli co takiego istnieje to zastanawiam się kim mogłam być w poprzednim wcieleniu skoro moje życie teraz wygląda tak jak wygląda.... :viva: np. jesli chodzi o wygląd to być może byłam niska gruba z krzywymi nogami dlatego teraz jestem wysoka szczupła z prostymi.... :hah:
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 11:55   

wbijaj datę i podziel się wrażeniami ;-) http://users.telenet.be/gad/re/engels.html
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Sob Paź 17, 2009 12:18   

Molka napisał/a:
... jesli chodzi o wygląd to być może byłam niska gruba z krzywymi nogami dlatego teraz jestem wysoka szczupła z prostymi.... :hah:...

Moze po prostu bylas "Opal" :viva: :hihi:
.
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Sob Paź 17, 2009 12:30   

Nie dalej jak wczoraj przejeżdżałam ulicą ,obok koło drzewa stał krzyż,a przy nim znicze i świeże kwiaty-to efekt wypadku samochodowego,w którym zginęły dwie osoby we wakacje.
Kiedyś czytałam ,nie pamietam gdzie,że duch osób ,które zginęły w wypadkach samochodowych "błąka" się w pobliżu tych wypadków.No ciekawe czy tak w istocie jest. Jesli nawet to na pewno nie ma postaci ciała.
Druga sprawa,to byłam parę razy pod narkozą i nic,a nic nie wiedziałam o tym,ze żyję -może tak jest po śmierci?
Trzecia sprawa-kiedy umiera bliski człowiek,z którym widziało się codziennie i dociera wreszcie do nas fakt,że nigdy nie ujrzymy jej więcej,nigdy nie zamienimy z nią słowa,to dochodzimy do absurdu.
Ja ,kiedy straciłam taką osobę, w płaczu,w bólu mówiłam,że to niemozliwe,aby tak po prostu zgasło życie i więcej nie zaistniało ,to dla mnie w tamtej chwili było niemożliwe,myślałam,że zwariuję .
Nie wiem co jest po śmierci i Wy również tego nie wiecie,możemy jedynie gdybać .
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 12:31   

grizzly napisał/a:
Molka napisał/a:
... jesli chodzi o wygląd to być może byłam niska gruba z krzywymi nogami dlatego teraz jestem wysoka szczupła z prostymi.... :hah: ...

Moze po prostu bylas "Opal" :viva: :hihi:
.


:hah: :hah: :hah: być może , nie neguje.... :pada: :pada:
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 12:59   

No i macie, jak na zamówienie, świeżutki artykulik z Onetu :)

Cytat:

CNN, PH/06:20
Naukowcy tłumaczą tajemnicę "życia po śmierci"

W Stanach Zjednoczonych każdego dnia blisko 800 osób przeżywa doświadczenie życia po śmierci. Przeżycie to do lat budzi liczne kontrowersje. Po raz kolejny głos w sprawie zabrali naukowcy - czytamy w serwisie CNN.

Dr. Kevin Nelson, neurolog z Louisville (Kentucky) twierdzi, że przypadki życia po śmierci nie są kwestią wyobraźni. Według niego, ich przyczyna ma swe miejsce w mózgu. – To prawdziwe doświadczenia, które wydarzają się w chwili medycznego kryzysu I zagrożenia – mówi. Jak dodaje, ludzie mają sporo odruchów, które umożliwiają im przeżycie w krytycznych sytuacjach.

Nelson uważa, że doświadczenie życia po śmierci to część mechanizmu snu, a zwłaszcza fazy zwanej szybkimi przemieszczeniami gałki ocznej (REM). Również tym samym tłumaczy on tajemnicę białego światła, które widzieli ludzie będący blisko śmierci. Z kolei wizja tunelu to, jego zdaniem, rezultat braku dopływu krwi do gałki ocznej.

- Siatkówka oka to jedna z najbardziej wrażliwych na brak krwi tkanek. W sytuacji gdy krew nie dopływa do siatkówki tracimy wizję i pojawiają się ciemności przechodzące z peryferii do centrum. To stąd właśnie bierze się efekt tunelu – podkreśla. W jego opinii, podobnego typu wizji doświadczają ludzie także w sytuacji omdlenia.


Z poglądami lekarza nie zgadza się jednak Laura Geraghty, która w tym roku omal nie umarła na parkingu na przedmieściach Bostonu (Massachusetts). Została uratowana poprzez użycie defibrylatora. Obudziła się dopiero po 57 minutach reanimacji i 21 elektrowstrząsach.

- Poczułam jakbym opuściła swe ciało i patrzyłam na wszystko z góry. Było jasno, spokojnie, pięknie. Na chwilę ujrzałam osoby mojej rodziny, które zmarły. Następnie zawładnęła mną potężna, ogromna energia. Zobaczyłam mojego syna, córkę i wnuczkę. Później powróciłam do swego ciała - tymi słowami Gergahty opisała swoje doświadczenie śmierci. – Wiem, że w tym czasie byłam gdzieś indziej. Gdzieś zupełnie indziej – dodaje.

Dr. Bill O'Callahan, który zaaplikował Geraghty elektrowstrząsy, zgadza się z wersją kobiety. – Cynicy i agnostycy powiedzą, że to fenomen umierającego mózgu. To bzdury. Naprawdę wierzę, że ludzie doświadczają w pełni tego typu przypadków – mówi lekarz.

Bob Schriever, współzałożyciel organizacji zrzeszającej osoby, które przeżyły zawał serca, również nie zgadza się z wersją – Dlaczego tak wiele osób w tym stanie śni dokładnie o tym samym? W jaki sposób tak wiele osób może śnić o tym samym i to samo opisywać po powrocie do życia? – pyta retorycznie. Jak podkreśla, tego typu doświadczenie może w pełni zrozumieć tylko osoba, które je przeszła.

Schriver 7 lat temu przeżył zawał serca; teraz mówi, że od tego czasu ciągle myśli o tym wydarzeniu. Według organizacji Near Death Experience Research Foundation, każdego dnia w USA blisko 800 osób doznaje doświadczenia życia po śmierci – czytamy w serwisie CNN.

Tłumaczenie: Onet.pl
http://wiadomosci.onet.pl...ierci,item.html


Marishka
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 13:11   

no, dzieki Marishka
troche mi brakuje tutaj dyskusji o neuronach, synapsach itp
ale nie od strony NLP i dresiarskich elit

Kangur napisał/a:
Flo.
Zakladasz mozliwosc istnienia ufoludkow. Stawiajac znak rownosci pomiedzy ufoludkiem a bogiem mamy boga. Jeden te pozaziemska istote bedzie nazywac ufoludkiem a inny bogiem.

Ale skad ten znak rownosci? Ja go nie postawilam, ufoki maja sie nijak do boga, ufoki nie stworzyly wszechswiata, to po prostu nasi sasiedzi.
W kazdym razie dziekuje Kangurze, ze najwyrazniej zyczysz (?) mi zbawienia po smierci. Bog zaplac. :hihi:
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 13:59   

This. http://www.dziennik.pl/fo...allerySeq=2#top
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
xvk 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 715
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 14:12   

http://www.egzorcysta.pl/smierc.html

"Śmierć i co potem" oczami świeckiej egzorcystki.
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 16:19   

żekome dowody na reinkarnacje opisane w bibli:

Jr 1:
4 Pan skierował do mnie następujące słowo:
5 «Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię,
nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię,
prorokiem dla narodów ustanowiłem cię».


J 1:21
Świadectwo Jana Chrzciciela

19 Takie jest świadectwo Jana. Gdy Żydzi12 wysłali do niego z Jerozolimy kapłanów i lewitów z zapytaniem: «Kto ty jesteś?», 20 on wyznał, a nie zaprzeczył, oświadczając: «Ja nie jestem Mesjaszem». 21 Zapytali go: «Cóż zatem? Czy jesteś Eliaszem?»13 Odrzekł: «Nie jestem». «Czy ty jesteś prorokiem?» Odparł: «Nie!» 22 Powiedzieli mu więc: «Kim jesteś, abyśmy mogli dać odpowiedź tym, którzy nas wysłali? Co mówisz sam o sobie?» 23 Odpowiedział: «Jam głos wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pańską14, jak powiedział prorok Izajasz». 24 A wysłannicy byli spośród faryzeuszów. 25 I zadawali mu pytania, mówiąc do niego: «Czemu zatem chrzcisz, skoro nie jesteś ani Mesjaszem, ani Eliaszem, ani prorokiem?»


Mt 11:14-15,
10 On jest tym, o którym napisano: Oto Ja posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby Ci przygotował drogę5. 11 Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on6. 12 A od czasu Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebieskie doznaje gwałtu i ludzie gwałtowni zdobywają je7. 13 Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali aż do Jana. 14 A jeśli chcecie przyjąć, to on jest Eliaszem, który ma przyjść. 15 Kto ma uszy, niechaj słucha!



Mt 17:11-13
Przyjście Eliasza6


9 A gdy schodzili z góry, Jezus przykazał im mówiąc: «Nie opowiadajcie nikomu o tym widzeniu, aż Syn Człowieczy zmartwychwstanie»7. 10 Wtedy zapytali Go uczniowie: «Czemu więc uczeni w Piśmie twierdzą, że najpierw musi przyjść Eliasz?» 11 On odparł: «Eliasz istotnie przyjdzie i naprawi wszystko. 12 Lecz powiadam wam: Eliasz już przyszedł, a nie poznali go i postąpili z nim tak, jak chcieli. Tak i Syn Człowieczy będzie od nich cierpiał». 13 Wtedy uczniowie zrozumieli, że mówił im o Janie Chrzcicielu.


Mk 9:11-13
Przyjście Eliasza5

9 A gdy schodzili z góry, przykazał im, aby nikomu nie rozpowiadali o tym, co widzieli, zanim Syn Człowieczy nie powstanie z martwych. 10 Zachowali to polecenie, rozprawiając tylko między sobą, co znaczy "powstać z martwych". 11 I pytali Go: «Czemu uczeni w Piśmie twierdzą, że wpierw musi przyjść Eliasz?» 12 Rzekł im w odpowiedzi: «Istotnie, Eliasz przyjdzie najpierw i naprawi wszystko. Ale jak jest napisane o Synu Człowieczym? Ma On wiele cierpieć i być wzgardzonym. 13 Otóż mówię wam: Eliasz już przyszedł6 i uczynili mu tak, jak chcieli, jak o nim jest napisane».


Najbardziej przekonuje mnie właśnie proces reinkarnacji - może przez sentyment do okultyzmu (w tej wersji w której przedstawia go Edward Klemp). Jako "dowody" podaje to iż czasem rodzą się dzieci z uzdolenieniami których jej rodzinie brakowało od zalania dziejów, np. genialny muzycy, artyści w rodzinach nieartystycznych. Ponadto twierdzi iż czasem dzieci nie mogą znaleść wspólnego języka z rodzicami i nie są do nich podobni - to akurat do mnie cholernie pasuje, nawet chyba fizycznie. Uważa to za przypadek reinkarnacji.


Waldku rozwaliłeś mnie tym linkiem :hihi: do tego znalazła się tam seksowna DAMa z dłuuuugą lufą.

xvk czytałaś może jej książke? Bardzo ciekawie się zapowiada.


By the way może Ty dario byś się wypowiedział na ten temat, ciekawi mnie jak Ty widzisz tą sprawę.
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 17:02   

http://www.forumzn.fora.p...nacje,1031.html
Cytat:
(...) Człowiek powinien zrozumieć, że otaczają go miliardy istot. Życie jest w kamieniu, w ziemi, w roślinie. Jest to pewien rodzaj drzemki, półsnu. Nieświadome życie, związana energia. Kamień nie wie, co robi – może jedynie ulegać pewnym przeobrażeniom. Roślina zaczyna bardzo, bardzo mgliście pojmować. Zwierzę pojmuje bez możliwości zrozumienia związków. Człowiek rozumie, zdaje sobie sprawę ze związków i może na nie wpływać. Potrafi myśleć, zadawać pytania i udzielać na nie odpowiedzi. Wciąż jednak nie rozumie własnej jaźni, istoty swojego istnienia. (...)
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Sob Paź 17, 2009 17:31   

iliq napisał/a:
By the way może Ty dario byś się wypowiedział na ten temat, ciekawi mnie jak Ty widzisz tą sprawę.


Hm , ja nic nie wiem :-)

Kiedy człowiek umiera, przestaje istnieć. Śmierć jest przeciwieństwem życia. Umarli nie widzą, nie słyszą ani nie myślą. Po śmierci ciała nie pozostaje żywa żadna cząstka człowieka. Ludzie nie mają duszy nieśmiertelnej.

Gdy Salomon napisał, że żyjący wiedzą, iż mają umrzeć, zaraz dodał: „Umarli nie są świadomi niczego”. Następnie szerzej omówił tę podstawową prawdę. Wspomniał, że umarli nie mogą kochać ani nienawidzić i że w grobie „nie ma pracy ani snucia planów, ani poznania, ani mądrości” (Kaznodziei 9:5, 6, 10). Również według Psalmu 146:4 gdy człowiek umiera, „giną jego myśli”. Jest więc śmiertelny i nie żyje dalej po śmierci ciała. Życie ludzkie przypomina płomień świecy. Kiedy płomień zgaśnie, nigdzie się nie przenosi. Po prostu go nie ma.

Jezus przyrównał śmierć do odpoczynku i snu. Łazarz nie trafił do nieba ani do ognistego piekła. Nie spotkał się z aniołami ani ze swymi przodkami. Nie urodził się ponownie w innym ciele. Kiedy umarł, niejako udał się na spoczynek — jak gdyby głęboko zasnął i nic mu się nie śniło. Nie jest to zresztą jedyne miejsce w Biblii, gdzie śmierć zestawiono ze snem. Na przykład o ukamienowanym Szczepanie czytamy, że „zapadł w sen śmierci” (Dzieje 7:60)

Czy Biblia popiera wiarę w reinkarnację?

Czy wypowiedź z Mateusza 17:12, 13 odzwierciedla wiarę w reinkarnację?

Mat. 17:12, 13: „[Jezus powiedział:] ‚Eliasz już przyszedł, a oni go nie rozpoznali, lecz zrobili z nim, co chcieli. Tak też Syn Człowieczy ma cierpieć z ich rąk’. Wtedy uczniowie sobie uświadomili, że mówił im o Janie Chrzcicielu”.

Czy to znaczy, że Eliasz wcielił się w Jana Chrzciciela? Gdy kapłani żydowscy zapytali Jana: „Czy jesteś Eliaszem?”, odpowiedział: „Nie jestem” (Jana 1:21). Co wobec tego Jezus miał na myśli? Jak przepowiedział anioł Jehowy, Jan poprzedzał Mesjasza „z duchem i mocą Eliasza, żeby zawrócić serca ojców ku dzieciom, a nieposłusznych ku praktycznej mądrości prawych, żeby przygotować Jehowie lud przysposobiony” (Łuk. 1:17). A zatem Jan Chrzciciel spełniał to proroctwo, ponieważ działał podobnie jak prorok Eliasz (Malach. 4:5, 6).

Czy sprawozdanie z Jana 9:1, 2 mówi o reinkarnacji?

Jana 9:1, 2: „A przechodząc, [Jezus] ujrzał człowieka ślepego od urodzenia. I jego uczniowie zapytali go: ‚Rabbi, kto zgrzeszył, ten człowiek czy jego rodzice, że się urodził ślepy?’”

Czy to możliwe, żeby ci uczniowie byli pod wpływem poglądów żydowskich faryzeuszy, którzy twierdzili, że „tylko dusze dobrych przechodzą w inne ciała”? (Józef Flawiusz, Wojna żydowska, księga druga, VIII, 14 [163], tłum. J. Radożycki). Nie wygląda na to, ponieważ z ich pytania nie wynika, jakoby uważali niewidomego za ‛dobrego człowieka’. Trzeba raczej przyjąć, że uczniowie Jezusa wierzyli Pismu Świętemu i wiedzieli, iż dusza umiera. Ponieważ jednak nawet dziecko w łonie matki żyje i zostało poczęte w grzechu, więc mogli się zastanawiać, czy takie nienarodzone dziecko mogło zgrzeszyć i wskutek tego oślepnąć. W każdym razie odpowiedź Jezusa nie oznaczała poparcia ani dla reinkarnacji, ani dla poglądu, że dziecko w łonie matki może zgrzeszyć. Sam Jezus odrzekł: „Ani ten człowiek nie zgrzeszył, ani jego rodzice” (Jana 9:3). Wiedział, że jako potomkowie Adama, dziedziczymy ludzkie wady i inne przejawy niedoskonałości. Wykorzystał okazję, by oddać chwałę Bogu, i uzdrowił niewidomego.

Czy biblijne nauki o duszy i śmierci da się pogodzić z reinkarnacją?

W Rodzaju 2:7 czytamy: „Jehowa Bóg przystąpił do kształtowania człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza dech życia, i człowiek stał się duszą żyjącą”. Warto zaznaczyć, że sam człowiek był duszą; dusza nie była czymś niematerialnym, odrębnym, oddzielonym od ciała. „Dusza, która grzeszy, ta umrze” (Ezech. 18:4, 20). O zmarłym powiedziano, że jest „zmarłą duszą” (Liczb 6:6). W chwili śmierci „duch jego uchodzi, a on wraca do swej ziemi; w tymże dniu giną jego myśli” (Ps. 146:4). Kiedy więc człowiek umiera, umiera cała osoba i nie pozostaje nic, co mogłoby dalej żyć lub przejść do innego ciała. (Dalsze szczegóły można znaleźć w artykułach „Dusza” i „Śmierć”).
Kazn. 3:19: „Jest bowiem coś, co się przytrafia synom ludzkim, i coś, co się przytrafia zwierzęciu, a przytrafia im się to samo. Jak umiera ono, tak i on umiera”. (Podobnie jak w wypadku ludzi, również po śmierci zwierzęcia nic nie pozostaje przy życiu. Nie ma niczego, co mogłoby się odrodzić w innym ciele).
Kazn. 9:10: „Wszystko, co twoja ręka ma sposobność zrobić, rób całą swą mocą, bo nie ma pracy ani snucia planów, ani poznania, ani mądrości w Szeolu — w miejscu, do którego idziesz”. (Zmarli nie przechodzą do innych ciał, lecz idą do Szeolu, powszechnego grobu ludzkości).

I tyle
 
     
xvk 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 715
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 17:48   

iliq napisał/a:
xvk czytałaś może jej książke? Bardzo ciekawie się zapowiada

Tak, czytałam książkę. Fragmenty na stronie dobrze ją prezentują. Może autorka trochę przesadza z szacowaniem ilości ludzi, których problemy biorą się z ingerencji duchów ale tylko ta wątpliwość mi się nasunęła jak czytałam.
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Sob Paź 17, 2009 17:50   

I tyle

no , może jeszcze coś 8-)

Jaka jest nadzieja dla zmarłych?

„Kto zaprzecza reinkarnacji, ten zaprzecza słowom Chrystusa” — pisał Allan Kardec (Ewangelia spirytyzmu).

Tymczasem Jezus nigdy nie użył słowa „reinkarnacja” ani nie wspomniał o takiej koncepcji.

Uczył natomiast o przywróceniu życia zmarłym. Co więcej, w czasie swej ziemskiej służby wskrzesił trzy osoby — syna wdowy z Nain, córkę przełożonego synagogi oraz swego drogiego przyjaciela Łazarza (Marka 5:22-24, 35-43; Łukasza 7:11-15; Jana 11:1-44).

Wskrzeszenie Łazarza
Jezus usłyszał, że jego przyjaciel Łazarz zachorował. Dwa dni później powiedział swym uczniom: „Łazarz, nasz przyjaciel, udał się na spoczynek, ale ja tam idę, aby go obudzić ze snu”. Uczniowie nie zrozumieli, co miał na myśli, więc oznajmił wprost: „Łazarz umarł”. Kiedy Jezus dotarł do grobu Łazarza, ten nie żył już od czterech dni. Mimo wszystko Jezus nakazał odsunąć kamień zasłaniający wejście do grobu. Potem zawołał: „Łazarzu, wyjdź!” Wówczas stało się coś nadzwyczajnego: „Zmarły wyszedł, mając nogi i ręce obwiązane opaskami, a twarz owiniętą chustą. Jezus powiedział do nich: ‚Rozwiążcie go i pozwólcie mu iść’” (Jana 11:5, 6, 11-14, 43, 44).

Jak widać, nie miało to nic wspólnego z reinkarnacją. Jezus wyjaśnił, że zmarły Łazarz śpi, pozbawiony świadomości. Zgodnie z wypowiedzią biblijną ‛jego myśli zginęły’. Nie był ‛świadomy niczego’ (Psalm 146:4; Kaznodziei 9:5). Po zmartwychwstaniu nie był inną osobą, w którą wcielił się duch Łazarza. Miał tę samą osobowość, tyle samo lat i te same wspomnienia. Wrócił do swych normalnych zajęć, w których przeszkodziła mu śmierć, oraz do swych bliskich, którzy go opłakiwali (Jana 12:1, 2).

Po jakimś czasie Łazarz ponownie umarł.
Jakiemu celowi służyło więc wzbudzenie go z martwych?
Wydarzenie to, podobnie jak inne akty wskrzeszenia dokonane przez Jezusa, pozwala nam jeszcze bardziej ufać obietnicy Boga, że w ustalonym przez Niego czasie Jego wierni słudzy dostąpią zmartwychwstania. Te cuda Jezusa przydają wielkiej wagi jego słowom: „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, ten choćby nawet umarł, ożyje” (Jana 11:25).
Jezus powiedział o tym przyszłym zmartwychwstaniu: „Nadchodzi godzina, w której wszyscy w grobowcach pamięci usłyszą jego głos i wyjdą: ci, którzy czynili to, co dobre, na zmartwychwstanie życia; ci, którzy się dopuszczali tego, co podłe, na zmartwychwstanie sądu” (Jana 5:28, 29).
Jak na to wskazuje przykład Łazarza, zmartwychwstanie będzie polegać na przywróceniu życia zmarłym ludziom. Nie nastąpi żadne ponowne połączenie duchów, obdarzonych świadomością, z ożywionymi ciałami, które się rozłożyły lub nawet zostały przyswojone przez inne organizmy.
Stwórca nieba i ziemi posiada nieskończoną mądrość i moc, toteż bez trudu potrafi wskrzeszać zmarłych.

Czyż zatem prawda o zmartwychwstaniu, której nauczał Jezus Chrystus, nie świadczy o głębokiej miłości Boga do każdego człowieka?
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 18:02   

Darek, serio, wieksza przysluge kolegom z bractwa zrobisz jak po prostu wk;eisz link (przynajmniej im punkty w google ranking nabije)
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 18:15   

dario_ronin napisał/a:

Wskrzeszenie Łazarza


Mity i oszustwa biblijne http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,193

Cytat:

Opowieść o wskrzeszeniu Łazarza to jedno z największych oszustw biblijnych. Jej pochodzenia znów należy szukać w Egipcie. Jezus, Zbawiciel z Judei, poszedł do Betanii wzbudzić z martwych swojego przyjaciela Łazarza, podobnie jak egipski Zbawiciel Horus poszedł do Bethanu wskrzesić swojego ojca. Następnie, imiona Maria, Marta i Łazarz również pochodzą z Egiptu. We wspomnianej opowieści egipskiej występują imiona kobiet Meri i Merti, które maja brata El-Azar-usa. Widzimy wiec w jaki sposób egipski El-Azar-us stal się żydowskim Łazarzem. Słowo Bethanu oznacza „dom Boga", w tym przypadku chodziło o egipskiego boga Anu. Widzimy znów skąd wzięło się w języku
żydowskim słowo „Beth" i cala ta biblijna opowieść.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Sob Paź 17, 2009 18:22   

_flo napisał/a:
Darek, serio, wieksza przysluge kolegom z bractwa


flo , nikomu przysługi nie robię .

Piszę to co w temacie mam do powiedzenia , na konkretne pytanie zresztą .

Chcesz wierzyć w reinkarnacje , wierz .
W UFO - twoja sprawa .
W boga lub bogów , tez wolno .

Dlaczego uważasz , że jestem głupszy od Ciebie ?

Tak myślę jak piszę - tak jak inni tutaj .
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Sob Paź 17, 2009 18:26   

Waldek B napisał/a:
Mity i oszustwa biblijne http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,193


A świstak siedzi i ...

Waldek , jesteś w stanie sprawdzić wiarogodność tych "doniesień" ?

"racjonalista" jest obiektywny i rzetelny ?

Wszystko można kwestionować jak się bardzo chce .
 
     
are

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 744
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 18:29   

ali napisał/a:
aruś blekotu się najadłeś??????
naczytałeś się o teoriach egzystencjonalnych, fizycznych i matematycznych
a głupiej filozofii katolicyzmu nie znasz
sam się poplątałeś w zeznaniach
myślenia logicznego nie wykazujesz nie mówiąc o faktach


Czysty populizm. Zjechać wszystko od góry do dołu, nic nie argumentując samemu, bo podświadomie sie wie, że rozumku na to brakuje :) Ali, ja wiem, ze ksiądz z ambony mowi o kreatywnosci itp. Ale on tak tylko mowi, jak przekupka na targu. Ja stwierdzam fakty.

iliq napisał/a:
By the way może Ty dario byś się wypowiedział na ten temat, ciekawi mnie jak Ty widzisz tą sprawę.


Here it goes again...
Nie pytalbym sie o to Daria. To tak jakby pytac sprzedawce, czy jego produkt jest dobry i dlaczego lepszy od innych.

dario_ronin napisał/a:
Czy Biblia popiera wiarę w reinkarnację?


To zalezy, kto ja "interpretuje". Jak katolicy, to nie popiera, jak ezoteryczne chrzescijanstwo (Steiner i in.) - to tak... Kolejny dowod na to, ze jest to tylko jakis stary tekst, z ktorego wszystko da sie wyssac.
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 18:30   

dario_ronin napisał/a:
flo , nikomu przysługi nie robię .

Piszę to co w temacie mam do powiedzenia , na konkretne pytanie zresztą .

Chcesz wierzyć w reinkarnacje , wierz .
W UFO - twoja sprawa .
W boga lub bogów , tez wolno .

Dlaczego uważasz , że jestem głupszy od Ciebie ?

Tak myślę jak piszę - tak jak inni tutaj .

Cholera, Dario o co chodzi, skad to wziales? Nie sadze wcale, ze jestes glupszy ode mnie czy od kogokolwiek, w zasadzie nie podjelam zadnej osobistej oceny dotyczacej Twojego IQ, gdyz nie bylo takie sposobnosci, w wiekszosci przeklejasz cudze artykuly. I tak tez bylo w tym przypadku, zapytali sie Ciebie o Twoje zdanie na dyskutowany temat, a otrzymali cytaty (bez referencji ! ). To sie nazywa "spam" i mocno dezintegruje naturalna dysksuje (podobnie jak linksiejstwo).
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 18:44   

Dario, to, że sam się zwykłeś notorycznie biczować, np. :

Cytat:
Hm , ja nic nie wiem


..nie znaczy, że Flo też Cię okłada. Cosik mi się wydaje, że dokonałeś projekcji na dodatek.

Tomek
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 18:47   

Bardzo fajnie że dario napisał. Nawet nie przypuszczałem że SJ nie wierzą w życie pośmiertne.

Adam apropo snu to w szamaniźmie stanowi on istotny element. Uważają oni, że jakby żyjemy w dwóch światach i nie potrafią stwierdzić który jest snem. Świat snu jest bardziej wyraźisty a odczuć dostarcza takich samych. Dla szamanów człowiek po śmierci zapada w sen. Jeśli za życia miał świadomość podczas snów (potrafił je kontrolować i je pamiętał) po śmiercu również będzie posiadał świadomość w swoim ciele i zapadnie w sen wieczny.

Darku jakbyś mógł rozwinąć swój pogląd dotyczący zmartwychstania. Średnio potrafię wyłapać jak Ty to odbierasz:
- Nie ma reinkarnacji
- Nie wierzący zmartwychstaną w dzień sądu
- Wierzący odrazu

Z tego co zrozumiałem masz taki pogląd i nie potrafię tego połączyć. Jeśli ktoś ma się odrodzić a w Twoim założeniu nie istnieje reinkarnacja to what the fuck. Nie potrafie połączyć pierwszego z trzecim przykładem. Dlatego byłbym wdzięczny jakbyś naprowadził mnie na tok Twojego rozumowania, żebym mógł go lepiej zrozumieć
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Sob Paź 17, 2009 19:17   

Waldek , a zapytaj swoich "racjonalistów" o zburzenie Jerozolimy w 70 r n.e.

Może coś mondrego powiedzą


KRÓTKO przed śmiercią w 33 r. n.e. Jezus powiedział o Jerozolimie, że ‛zabija proroków i kamienuje tych, którzy zostali do niej posłani’. Idąc śladem swych przodków, większość mieszkańców miasta odrzuciła Syna Bożego (Mt 23:37).

Jezus oznajmił też, co się wydarzy: „Przyjdą (...) na ciebie dni, gdy twoi nieprzyjaciele zbudują wokół ciebie fortyfikację z zaostrzonych pali” (Łk 19:41-44). I ostrzegł: „Gdy ujrzycie Jerozolimę otoczoną przez obozujące wojska, (...) niech ci w Judei zaczną uciekać w góry” (Łk 21:20, 21).


Ostatecznie w roku 66 Żydzi zbuntowali się przeciw Rzymowi. Kiedy wojska pod dowództwem Cestiusza Gallusa obległy Jerozolimę, naśladowcy Jezusa mieli w pamięci jego słowa: „Gdy ujrzycie Jerozolimę otoczoną przez obozujące wojska, wówczas wiedzcie, że się przybliżyło jej spustoszenie. Potem niech ci w Judei zaczną uciekać w góry i ci, co są w niej, niech wyjdą, a ci w okolicach wiejskich niech do niej nie wchodzą” (Łukasza 21:20, 21). Nadeszła pora na opuszczenie tego miasta — ale w jaki sposób?

Jak donosi Józef Flawiusz, Gallus „raptem nakazał odwrót i (...) wbrew rozsądkowi wycofał się z miasta”.


Dlaczego ? a no racjonaliści NIE WIEDZĄ


Cztery lata później, mniej więcej w okresie Paschy, armia rzymska powróciła pod wodzą Tytusa, który postanowił stłumić powstanie żydowskie. Rzymianie otoczyli Jerozolimę i zbudowali wokół niej „fortyfikację z zaostrzonych pali”, uniemożliwiając komukolwiek ucieczkę z miasta (Łukasza 19:43, 44). Mimo groźby wojny do Jerozolimy napłynęli na to święto Żydzi z całego cesarstwa. Teraz znaleźli się w pułapce. Według Józefa Flawiusza ci nieszczęśni przybysze stanowili większość ofiar oblężenia. Kiedy Jerozolima została w końcu zdobyta, zginęła jedna siódma wszystkich Żydów mieszkających w imperium rzymskim. Zburzenie tego miasta i świątyni oznaczało kres państwa żydowskiego i jego systemu religijnego opartego na Prawie Mojżeszowym (Marka 13:1, 2).

W roku 70 w Jerozolimie mogliby ponieść śmierć lub razem z innymi dostać się do niewoli również tamtejsi chrześcijanie narodowości żydowskiej. Z dowodów historycznych wynika jednak, że usłuchali ostrzeżenia, które Jezus wypowiedział 37 lat wcześniej. Opuścili miasto i już do niego nie wrócili. Siedzieli ponad 4 lata w górach , ale przeżyli .

Zburzenie Jerozolimy uzmysławia, jak istotne jest zwracanie uwagi na proroctwa biblijne.

Warto obserwować świat i wyciągać własne wnioski .

Patrzeć poprzez mgłę , zasłonę dymną ...

Ten zamęt nie jest przypadkowy .
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 19:26   

dario_ronin napisał/a:
(Mt 23:37). (Łk 19:41-44).(Łk 21:20, 21). (Łukasza 21:20, 21). (Łukasza 19:43, 44). (Marka 13:1, 2).


Jak rozumiem, bez tej "cyfryzacji" ani rusz?
Z chęcią poczytałbym o Twoim własnym spojrzeniu na świat, lecz to wołanie na pustkowiu. Masz ewangeliczną misję i koniec. Jedno, co mnie zadziwia, to konsekwentnie skrywana gorliwość za parawanem tego biczowania, o którym pisałem wcześniej. Czekam aż "wybuchniesz" niczym ewangeliczny granat ;)

Tomek
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Sob Paź 17, 2009 19:34   

are napisał/a:
To zalezy, kto ja "interpretuje". Jak katolicy, to nie popiera, jak ezoteryczne chrzescijanstwo (Steiner i in.) - to tak... Kolejny dowod na to, ze jest to tylko jakis stary tekst, z ktorego wszystko da sie wyssac.



I O TO CHODZI , bo to wiedza elitarna jest :viva:


Ale nie dla elit :what: :hah:
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Sob Paź 17, 2009 19:40   

M i T napisał/a:
Jak rozumiem,


Tomek , a ja też mógłbym Tobie psychoanalizę "zrobić " ? jak myślisz ?

Niee , to by było nie fair

Ja z natury choleryk jestem , ale stawiam na panowanie nad sobą :-)


:medit:
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Sob Paź 17, 2009 19:43   

_flo napisał/a:
Cholera, Dario o co chodzi, skad to wziales?



Bo widzisz flo , ja "między wierszami" czytam
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 19:43   

hah Tomku bardzo fajna metafora :hihi:


Darku jakbyś mógł odpowiedzieć na moje pytanie. Chyba że pomijasz je z jakichś celów, jeśli tak to napisz z jakich.
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Sob Paź 17, 2009 19:58   

iliq napisał/a:
Darku jakbyś mógł rozwinąć swój pogląd dotyczący zmartwychstania. Średnio potrafię wyłapać jak Ty to odbierasz:
- Nie ma reinkarnacji
- Nie wierzący zmartwychstaną w dzień sądu
- Wierzący odrazu


Krótko , bo zaraz się cenzura rzuci , że słowotok jakiś

Nauka o zmartwychwstaniu to fundamentalna nauka biblijna .

Wszyscy umarli , którzy nie zginęli z wyroku Bożego , "czekają" na wzbudzenie ze snu śmierci , by żyć na Ziemi oczyszczonej i uporządkowanej , bo Ziemia jest dla ludzi , a nie zaświaty jakieś .

Kiedy ?
Kiedy Stwórca uzna za słuszne .

Po Armagedonie oczywiście .

A do nieba to tylko maała grupka wybrańców ... :x

ups ... za dużo "powiedziałem" chyba
 
     
ali
[Usunięty]

Wysłany: Sob Paź 17, 2009 20:30   

are napisał/a:

Czysty populizm. Zjechać wszystko od góry do dołu, nic nie argumentując samemu, bo podświadomie sie wie, że rozumku na to brakuje :) Ali, ja wiem, ze ksiądz z ambony mowi o kreatywnosci itp. Ale on tak tylko mowi, jak przekupka na targu. Ja stwierdzam fakty.


oj biedaku
masz to nieszczęście że zbyt długo siedzę w necie
i "głębię" twej intelektualnej tfurczości poznałem
ale się nie przejmuj
kto się lubi ten się czubi jak mawiają kargule lepszy stary swój wróg niz obcy
ucz się dalej
Aruś a kto ci służy za podpowiadacza?
lepiej nich sam się produkuje, bo ty wszystko motasz
 
     
are

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 744
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 20:49   

dario_ronin napisał/a:
Jak donosi Józef Flawiusz, Gallus „raptem nakazał odwrót i (...) wbrew rozsądkowi wycofał się z miasta”.


Dlaczego ? a no racjonaliści NIE WIEDZĄ


Nie wiedza tez, dlaczego swiat powstal 4000 lat temu. Chyba, ze tak naprawde nie powstał wtedy...

Cytat:
Krótko , bo zaraz się cenzura rzuci , że słowotok jakiś


Bo nie umiesz pisac na forum. Po kilka 1zdowniowych postow pod rząd. A na slowotok cierpiales juz wielokrotnie. Dawałem linki porownujace te posty do postow Andrzeja Gduli. Jak odbicie we wodzie.

dario_ronin napisał/a:
A do nieba to tylko maała grupka wybrańców ...

ups ... za dużo "powiedziałem" chyba


Za malo. Zapomniales dodac, ze chodzi od ŚJ-ów.

ali napisał/a:
Aruś a kto ci służy za podpowiadacza?
lepiej nich sam się produkuje, bo ty wszystko motasz


Inaczej mowiac: "ja jestem za tępy, zeby cie zrozumiec, wiec na pewno nie piszesz tego sam". :faint: Pyskówki pominę, bo sie cenzura rzuci, ze antysemite krytykuje. Swoja droga, ciekawe czy powzyszy post Ali`ego znajdzie sie w koszu pod nazwa zmieniona na "kretynski post Alie`go". Z moimi postami nie bylo problemu, zeby tak zrobic. Swoich wlasych Towarzysz Moderator tez nie usuwal w taki sposob.
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Sob Paź 17, 2009 21:05   

are napisał/a:
...Z moimi postami nie bylo problemu, zeby tak zrobic. Swoich wlasych Towarzysz Moderator tez nie usuwal w taki sposob...

I znowu "przeklenstwo egalitaryzmu" :hihi:

Kto to powiedzial, ze jestesmy "rowni"? :what:
Trupem "lenina" zasmierdzialo! :razz:
.
 
     
alejasienieznam 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 340
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 21:29   

Kosmal napisał/a:
Nigdy nie uwierzyłbym, że po śmierci nic nas nie czeka. Uważam, że dla ateisty śmierć jest czymś strasznym i jest to koniec wszystkiego (muszą się tej śmierci bardzo bać, nie?) Osobiście jestem za niebem/piekłem, lecz dopuszczam także reinkarnację. W końcu Jezus przyszedł do apostołów po swojej śmierci. Na początku go nie poznali, więc musiał przyjść pod inną postacią.


ja jestem skrajnym ateistą od kilku lat, znam także paru ateistów i agnostyków i wydaje mi się, że śmierć dla ateistów wcale nie jest czymś strasznym(oczywiście dla każego inaczej, ale ogólnie tak zaobserwowałem) a wręcz na odwrót. Wydaje mi się, że strach przed śmiercią determinują bardziej inne czyniki, ale jeśli już to wiara sprzyja strachowi. Czemu? Bo wierzący wierzy że jest i będzie osądzany, w konsekwencji pójdzie do nieba/piekła i to determinuje jego zachowanie. A taki ateista, zwykle też racjonalista, jak ja po prostu akceptuje warunki gry. Ja nawet nie myślę o śmierci.
Co więcej, jak się teraz zastanowiłem, to uważam że właśnie takie sądy osób wierzących, że ateiści muszą bać się śmierci, czy że mogą mieć przez to problemy emocjonalne to mechanizmy obronne, podobne do wyparcia czy projekcji(np. ten strach przed śmiercią ateistów łatwo sklasyfikować jako projekcja, prawda?). Poza tym, mam wrażenie że sama wiara jest mechanizmem obronnym. Niektórzy piszą, że jakaś teoria im pasuje, kogoś coś przekonuje...takie poszukiwanie na siłę jakiegoś rozwiązania czy też ucieczki(jak ja to widzę).
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 21:35   

_flo napisał/a:

Kangur napisał/a:
Flo.
Zakladasz mozliwosc istnienia ufoludkow. Stawiajac znak rownosci pomiedzy ufoludkiem a bogiem mamy boga. Jeden te pozaziemska istote bedzie nazywac ufoludkiem a inny bogiem.

Ale skad ten znak rownosci? Ja go nie postawilam, ufoki maja sie nijak do boga, ufoki nie stworzyly wszechswiata, to po prostu nasi sasiedzi.
W kazdym razie dziekuje Kangurze, ze najwyrazniej zyczysz (?) mi zbawienia po smierci. Bog zaplac. :hihi:


We wszystkich opisach jest podawane, ze bog pojwia sie z nieba. Ja stawiam znak rownosci bog z aniolami=ufoki. To jest tylko sprawa slownictwa. Bog=ufok z konstelacji Niedzwiedzica uzyl nieplodna Rebeke (zone Izaaka) jako matke do wykreowaniaia Zydow. Umiescil w jej lonie dwa implanty. Jeden sie urodzil rudy i obrosniety jak niedzwiedz Grizzly. Co do wygladu drugiego brak opisu.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Sob Paź 17, 2009 21:38   

Niektórzy bardziej niż śmierci boją się życia :-/


A zamiast bać się śmierci to lepiej chcieć żyć przecież 8-)
 
     
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Sob Paź 17, 2009 22:00   

_flo napisał/a:
Musze Was rozczarowac. Po smierci nie ma nic. Zero, nada, null. ;-(
Boga oczywscie tez nie ma. Ufoki - prawdopodobnie sa.


Nic nie istnieje. Nie ma się co zresztą zbytnio martwić co jest po śmierci jeżeli chodzi o szczegóły. Pewne jest że opuszczamy ziemską powłokę. Po co się na zapas martwić? Zanim się urodziliśmy też nie było nas takich jakimi jesteśmy teraz. Co więcej każdego roku się zmieniamy w zasadzie nawet w każdej sekundzie.

ŻYCIE = ZMIANA. Bez śmierci nie ma życia. I vice versa.
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Sob Paź 17, 2009 23:05   

_Flo – przegooglowałem post Daria, zawiera on oczywiście cytaty ze strony watchtower.org
, ale wybrane z wielu artykułów, opatrzone własnym komentarzem, linkowanie przez niego każdego zdania jest chyba niepotrzebne, kto chce rozwinięcia lub źródła może sobie wstawić konkretne zdanie do googli i przeczytać więcej np.:

http://www.watchtower.org/p/bh/article_06.htm
http://www.watchtower.org/p/bh/article_07.htm

Co do wizji śmierci to opisane tam zmartwychwstanie raczej sugeruje, że świadomość można zapisać jak każdy zbiór informacji, przechować i odtworzyć – jeśli ma się uprawnienia Administratora – tylko tyle i aż tyle.

Czy fakt ten stoi w sprzeczności z czymkolwiek, pewnie nie, to raczej poparcie stwierdzenia, że wszystko jest możliwe.

Jeżeli między kolejnymi wcieleniami miałoby dochodzić do całkowitego kasowania pamięci to co miałoby pozostawać?
Rozwijany ewolucyjnie kod DNA?
Czysty niematerialny nośnik pamięci?

Oj, chyba lepiej byłoby nam się zająć ulepszaniem naszej tu i teraz obecności na Ziemi.
Rozwój to chyba jedyna droga by nasze życie było warte zapamiętania, utrwalenia, czy nawet lekkiego przewinięcia do tyłu gdyby nam się nieco noga podwinęła (śmierć czy coś w tym rodzaju).
:-)
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 10:30   

dario_ronin napisał/a:

Bo widzisz flo , ja "między wierszami" czytam

To niedobrze, bo ja prozą piszę :-P
Od pisania trzynastozgloskowcem jest tutaj inny wieszcz.

Kangur napisał/a:
We wszystkich opisach jest podawane, ze bog pojwia sie z nieba. Ja stawiam znak rownosci bog z aniolami=ufoki. To jest tylko sprawa slownictwa. Bog=ufok z konstelacji Niedzwiedzica uzyl nieplodna Rebeke (zone Izaaka) jako matke do wykreowaniaia Zydow. Umiescil w jej lonie dwa implanty. Jeden sie urodzil rudy i obrosniety jak niedzwiedz Grizzly. Co do wygladu drugiego brak opisu.

To by sie zgadzalo. :hihi: Ten rudy i obrosniety pewnie zyl biblijne statystyczne 150 lat. Drugi byl piekny i zdolny i byl to Adam Brody.
Ja dzis mialam sen proroczy. Wizytowalam Chiny, okazalo sie, ze od dawna zatrudniaja ufoki jako niewolnikow w projekcie rozwoju infrastruktury, do budowy drog itepe. Nie wiem tylko skąd te ufoki, moze z Mongolii. :hihi:
Ostatnio zmieniony przez _flo Nie Paź 18, 2009 10:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 10:32   

Ujęła bym to tak - śmierć i strach z tym związany dotyczy każdego, tylko poziom strachu czy lęku jest różny....
opinia iż wierzący boją się bardziej ponieważ "sąd, piekło"....to nie jest tak...jeśli śmierć jest "daleko" tzn. jesteś w miarę młody, w miarę zdrowy odbierasz to zupełnie inaczej niż ktoś kto "stoi nad tzw. grobem"....poza tym zarówno wśród ateistów jak i wierzących poziom lęku , strachu może być bardzo różny i nie zależy to od światopoglądu (tak myślę) , rozmawiałam kiedyś z psychologiem na temat leku związanego ze śmiercią, powiedział mi coś takiego, są ludzie którzy np. doświadczając zawału serca, ich poziom lęku, strachu związany ze śmiercią może być mniejszy od np. kogoś kto dostaje częstoskurczu związanego np. z nerwicą gdzie strach, lęk o życie może być przeogromny , wręcz paniczny... myślę, że to są bardzo subiektywne odczucia związane z bardziej lub mniej neurotycznym usposobieniem danej jednostki.....

wiem że pomieszałam tutaj lęk ze strachem ( nawet zrobiłam to świadomie) bo w psychologii to dwa różne pojęcia...strach związany jest bardziej z czymś realnym rzeczywistym , lęk może być irracjonalny...ale tak czy siak czy będzie to rzeczywisty strach, czy bardziej irracjonalny lęk związany np. z nerwicą w omawianym przeze mnie wątku dotyczy śmierci i sposobu reagowania na nią....
podsumowując myślę że na łożu śmierci strach towarzyszy każdemu....
jest jeszcze jedna kwestia, śmierć nie rzadko jest wybawieniem od ogromnego cierpienia i tutaj spojrzenie na sprawę będzie nieco inne, podejrzewam że umierając w cierpieniu jest nam wszystko jedno co będzie po, postrzegamy śmierć jako coś co da ukojenie, być może w takich przypadkach strach przed nią jest minimalny...tak więc temat jest szeroki i wszystko zależy od punktu "siedzenia"...

byłam dobrych kilka lat w związku damsko męskim z ateistą...wspaniały człowiek nota bene..i co było charakterystyczne....poruszaliśmy czasami wątki związane ze śmiercią....ponieważ ja jestem osobą wierzącą, dyskusja była tym bardziej ciekawa bo "rozgrzewała do czerwoności", była fascynująca wręcz....piękne było to iż nawzajem potrafiliśmy uszanować własne poglądy, on nigdy nie gardził moim spojrzeniem na kwestie światopoglądową, akceptował ją i tyle...ale odbiegłam od wątku nieco....

otóż powiedział mi coś co nawet mnie nie zdziwiło, bardziej zasmuciło...."kocham życie i chce wyciągnąć z niego to co najpiękniejsze, chce się nim cieszyć, chcę kochać kobiety bo są wspaniałym darem natury, chce podróżować by zobaczyć jak najwięcej , chce czerpać radość z życia.....gdy przyjdzie mi umierać świadomie, sam zakończę własne życie"..... :-(

pieniądze dla niego były i są czymś bardzo ważnym ponieważ dzięki nim mógł i może realizować własne cele i marzenia , jest realista i doskonale wie ze np. kobietę łatwo kupić za kasę :-) ....
z drugiej strony paradoksem jest to iż pieniędzy tych nie inwestuje we własne zdrowie mając świadomość niebytu po śmierci, logika nakazuje by przedłużać je na ile tylko się daje, a jednak nie....myślę ze funkcjonuje to w ten sposób iż, „kochane zdrowie ile trzeba Cie cenić ten tylko się dowie kto Cie stracił....” :-(
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Nie Paź 18, 2009 12:57   

Molka napisał/a:
...„kochane zdrowie ile trzeba Cie cenić ten tylko się dowie kto Cie stracił....” :-(...

Tak wlasnie jest! 8-)

Tracac zdrowie, tracimy zycie i wszystko! :razz:

Dlatego obserwujac zycie twierdze,
ze "parafianie" nie szanuja zycia i zdrowia! :razz:

Ale na szczescie dostaja szybko nagrode w postaci "trumienki" :viva: :viva: :viva:
.
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 14:57   

Waldek pokazał już jakie bonusy dostajesz do trumny :hihi: ten w wojskowym wdzianku całkiem ciekawy był.

[code]kochane zdrowie ile trzeba Cie cenić ten tylko się dowie kto Cie stracił....” :-( [/code


Spotkałem się z taką definicją sukcesu:

sukces = 1000000000000000000000000000000000000

1 = Twoje zdrowie
0 = twoje umiejętności

Jeśli zabraknie tego pierwszego to zostaje jedno wielkie nic
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 15:35   

grizzly napisał/a:


Tracac zdrowie, tracimy zycie i wszystko! :razz:


Baaardzo mądre słowa....powiem jeszcze inaczej; zdrowie jest fundamentem pod wszystkie zachcianki naszego życia.... :viva:
 
     
xvk 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 715
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 17:25   

Bardzo to ciekawe, trochę lektur z KIPPIN zaliczyłam, bez konieczności kupowania. Fajna strona, "Życie bez pieczywa" też tam jest.
@Fink, a znasz tego autora?
http://www.dobreksiazki.p...hael-newton.htm
Na KIPPIN też są jakieś jego książki. Jeszcze ich nie znam.
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 18:10   

Najciekawsze w nim jest to, że facetowi to przyszło same z siebie. Nie starał się tego jakoś specjalnie nauczyć. Książka jest zajebista, był tam nawet fragment w którym opisywał iż wdział boga. Bruce opisywał nwaet rozmowy ze zmarłymi. Właśnie powodem dla którego najabrdziej przekonywujący wydał mi się okultyzm jest pokrywanie się z tym co pisze Moen.

http://chomikuj.pl/Strzal...dward+Klemp.pdf

tutaj macie chociażby niniejsza książke, jak dla mnie świetna książka. Fink widzę iż jeśli chodzi o ten temat mamy podobne zainteresowania, może masz jeszcze jakąś pozycję godną polecenia poza samym Brucem?
 
     
Nelka 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 05 Mar 2006
Posty: 253
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 18:27   

Waldek B napisał/a:
wbijaj datę i podziel się wrażeniami ;-) http://users.telenet.be/gad/re/engels.html


Było ciekawie. Okazalo sie, że byłam facetem (czasem sama zastanawiałam sie czy tak nie było w poprzednim życiu). Powód mojej obecnej inkarnacji dał mi duzo do myślenia. Mam niejasne przeczucie, że to moze byc prawda.
 
     
xvk 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 715
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 18:55   

@iliq, jeżeli nie znasz jeszcze tej strony, to może tu coś znajdziesz :)
http://www.astraldynamics.pl/
 
     
Magdalinha 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 16 Paź 2008
Posty: 881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 20:18   

Jak reinkarnacja radzi sobie z geometrycznym przyrostem naturalnym ludzkości? Skąd te nowe dusze?

Stronka o OOBE dla twardzieli, są tu praktyczne instrukcje dla przeprowadzania tych eksperymentów: http://www.obemaniak.pl/
Gdybym miała więcej czasu to bym pobawiła się w to ale z tego co tam przejrzałam treningi zajmują całe tygodniee.
 
     
are

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 744
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 20:23   

Magdalinha napisał/a:
Jak reinkarnacja radzi sobie z geometrycznym przyrostem naturalnym ludzkości? Skąd te nowe dusze?


To takie, co awansowały dopiero na ludzi :)
 
     
xvk 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 715
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 20:28   

are napisał/a:
Magdalinha napisał/a:
Jak reinkarnacja radzi sobie z geometrycznym przyrostem naturalnym ludzkości? Skąd te nowe dusze?


To takie, co awansowały dopiero na ludzi


Albo też dusze krócej odpoczywają po drugiej stronie i częściej wracają. Nie po 300 latach a np. po 15 :)
 
     
are

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 744
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 21:01   

xvk napisał/a:
Albo też dusze krócej odpoczywają po drugiej stronie i częściej wracają. Nie po 300 latach a np. po 15


To z tym odpoczywaniem 300 czy 1600 lat, to jest zdanie Miedzynarodowego Towarzystwa Teozoficznego, oparte na ich badaniach przeprowadzonych ok 100 lat temu przez jego zalozycieli. Zdanie Towarzystwa to juz dzisiaj nie jest zadna swietosc. Np na Polske jedynymi czlonkami jestem ja i jeszcze jedna osoba - ło, i tyli. Czesc dzisiejszych ezoterykow twierdzi, ze "dusza" pozostaje w "zaswiatach" tylko tak dlugo, az wyczerpie sie jej energia, ktora normalnie uzywala na Ziemi podczas zycia w ciele (ok roku), a pozniej musi wstąpic w nową "pranamajakoszę" i wracac do biznesu. Ja tam nie wiem na razie.

W kazdym razie to niekoniecznie musi byc tak, jak opisuje Powell w swoich 4 legendarnych książkach, które pewnie czesc z Was czytala.

Magdalinha napisał/a:
Gdybym miała więcej czasu to bym pobawiła się w to ale z tego co tam przejrzałam treningi zajmują całe tygodniee.


Nie chce mi sie czytac tej stronki, ale dla OBE wystarczy wyobrazac sobie swoje dłonie widziane od gory podczas zasypiania. Normalnie jak sie zasypia, to sie ich nie widzi i to troche motywuje cialo energetyczne ("duszę") do "wstania".
 
     
xvk 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 715
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 21:19   

are napisał/a:
W kazdym razie to niekoniecznie musi byc tak, jak opisuje Powell w swoich 4 legendarnych książkach

A czy jakieś książki byś polecił ?
 
     
are

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 744
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 21:38   

xvk napisał/a:
A czy jakieś książki byś polecił ?


Chyba w zasadzie najlepsze, co teraz mozna przeczytac, to od strony technicznej dalej te rozne ksiazki Powella i Leadbeadera i innych ( http://www.anandgholap.net/ ). Ale tak zeby dowiedziec sie, o co sie w tym wszystkim rozchodzi, najlepsze sa "Rozmowy z Bogiem" Walscha. Niektorzy bardzo tez polecaja Kybalion. Ja tego nie czytalem jeszcze, ale osoba, ktora zna sie na rzeczy mi to b. polecała. Dobry od strony technicznej jest tez "Podrecznik badania aury" W Lubecka.
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 21:44   

xvk super stronka, przed formatem korzystałem z tamtąd z medytacji, potem totalnie o niej zapomniałem, dzięki


http://www.life-after-lif...pl/artykuly.php

Ciekawa polska strona poświęcona reinkarnacji.
Ostatnio zmieniony przez iliq Nie Paź 18, 2009 22:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
xvk 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 715
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 21:57   

Dzięki Are :)
"Rozmowy z Bogiem" bardzo dobrze mi się czytało. Będę do nich pewnie wracać.
 
     
are

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 744
Wysłany: Pon Paź 19, 2009 23:00   

fink napisał/a:
Jeśli istnieją dwa różne sposoby interpretacji danego tekstu, to wcale nie oznacza, że "jest to tylko jakis stary tekst, z ktorego wszystko da sie wyssac". Może to zaś oznaczać to, iż jeden ze sposobów interpretacji jest fałszywy. I w tym przypadku tak właśnie jest - to katolicki sposób jest nieprawdziwy. Ewangelie i Objawienie św. Jana posiadają wyraźnie odniesienia do reinkarnacji.


Przecież ja wlasnie to napisałem. Dodając fakt, że z Biblii wszystko da się wyssać, jak ktoś bardzo chce.
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Wto Paź 20, 2009 17:08   

Jak ktoś bardzo chce z każdego tekstu wyssie co chce . To prawda , ale daleko od Prawdy. :-D
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 20:41   

Czyżby rozwiązali tajemnicę OOBE?

http://wiadomosci.onet.pl...ciala,item.html

Cytat:

PAP, JG/13:22
Naukowcy: odkryto tajemnicę "wyjścia z ciała"

Fale mózgowe osób u progu śmierci intensyfikują się. Naukowcy wiążą ten efekt z doświadczeniem "wyjścia z ciała" podczas śmierci klinicznej. Artykuł na ten temat publikują na łamach "Journal of Palliative Medicine".

Naukowcy z George Washington University obserwowali ten efekt u siedmiu umierających pacjentów - na raka i na atak serca. Początkowo podejrzewano, że zakłócenia w pracy elektroencefalografów spowodowały jakieś urządzenia elektroniczne, na przykład telefony komórkowe. Kiedy je wyłączono, efekt nie ustąpił.

Zdaniem badaczy pacjenci mogli wtedy doświadczać tego, o czym opowiadają ludzie, którzy przeszli śmierć kliniczną. Są to silne doświadczenia bycia poza swoim ciałem. Podwyższona aktywność mózgu byłaby fizjologicznym symptomem takiego zjawiska. Na wykresach elektroencefalografu u siedmiu pacjentów aktywność taka przebiegała w podobny sposób, z podobną intensywnością i czasem trwania.

Być może doświadczenie śmierci klinicznej związane jest z podobnym, ale odwracalnym efektem, który przybiera postać wyrazistych wspomnień.

Naukowcy podejrzewają, że efekt ten może być związany z elektrycznym "rozładowywaniem się" neuronów, które następuje, kiedy otrzymują one za mało tlenu. Obniżenie dostaw tlenu jest z kolei spowodowane spadkiem ciśnienia krwi.

- Wszystkie neurony są ze sobą połączone. Kiedy tracą tlen, ich zdolność do podtrzymania potencjału elektrycznego zanika - wyjaśnia główny autor badań, Lakhmir Chawla. Jak dodaje, podczas spadku ciśnienia krwi dochodzi do efektu domina. Całe obszary neuronów mogą tracić potencjał elektryczny, co objawią się w skoku wskaźników na elektroencefalogramie.

Zespół planuje przeprowadzenie badań na większej puli pacjentów.


Marishka
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 23:04   

Fajnie że wrzuciłaś te badania, ciekawi mnie zarówno "za" jak i "przeciw", nie zmienia to za bardzo mojego podejścia do tematu aczkolwiek teksty tego typu mogą zrobić jakiś przełom :viva:

Aporpo reinkarnacji jak i OOBE osoby wierzące w to podają różne 'badania" które miałby to udowonić, tak samo działają ich oponenci, też mają "dowody" na to że tego nie było, także narazie na swoją właśna wiarę i przekonania należy wszystko brać.

Apropo śmierci klincznej twierdzą iż owy "jasny tunel" (do "nieba") jest spowodowany przez jakąś część mózgu i jest to zwykły omam, aczkolwiek nie tłumaczy to umiejętności osób które posiadają zdolności OOBE.

Mariska bądź Tomek jako iż jesteście sceptycznie nastawieni do różnego rodzaju ezoteryzmu. Znaleźliście może kiedyś jakieś wywody naukowców na temat 3 oka? To iż niektóre osoby widzą aurę tak samo jak jakiś aparat (przypuszczam iż Kirchofa, aczkolwiek mogło to być innego wynalazcy)
Ostatnio zmieniony przez iliq Czw Lis 19, 2009 23:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Neska 


Pomogła: 23 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 1331
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 23:45   

wlasnie Hryniewicz podczas operacji nowotworu przeszedl smierc kliniczna, fajnie o niej pisze bez zbednych zlocen i podkolorowywania :

http://www.newsweek.pl/ar...smierci,38224,1
_________________
Pachelbel Canon in D
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 20, 2009 07:13   

Jakby tego rodzaju księży było więcej to by młodież nie odchodziła od wiary katolickiej. Byłem mile zszkowoany, poglądami tego księdza. Brak w nim gadania skierowanego do moherów :viva:
 
     
Neska 


Pomogła: 23 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 1331
Wysłany: Pią Lis 20, 2009 16:56   

wlasnie to w nim cenie
_________________
Pachelbel Canon in D
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Pią Lis 20, 2009 19:31   

Cytuj z Hryniewicz:
Cytat:
Mówią co prawda, że umierający nie słyszy, ale przecież nie wiemy, jak to jest.


Majac jasny tunel przed soba slyszalem rozmowe pielegniarek i jak ktos przechodzacy korytarzem powiedzial
"overdose"=przedawkowanie. Istotnie po tym wydarzeniu stalem sie spokojniejszy i nie boje sie smierci.
Mam "wyrzuty sumienia", ze rozpoczete sprawy moga zostac niedokonczone.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 20:01   

Cytat:
Każdy, kto po przeczytaniu Biblii i tekstów innych religii, książek Robert'a A. Monroe i jemu podobnych autorów, zaznajomieniu się z reinkarnacją i przeżyciami przyśmiertnymi (nde - near deatch experience) nadal twiedzi że dusza niematerialna nie istnieje, ten wypiera ze świadomości podstawowe fakty i nie umie myśleć samodzielnie.


Śmiem się nie zgodzić. Przecie możliwości jest masa, choćby ten "zapis" Alego. Albo może być też tak, że szyszynka w chwili śmierci wywala do mózgu taką ilość DMT, przy której tripy Aldousa i Cricka to dziecinne igraszki. I stąd experience.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 20:16   

Na faktach naukowych i tradycjach, min staroegipskich, żydowskich, buddyjskich itd.

Btw to nie jest moja teoria.

Halucynogenna Szyszynka (DMT: The Spirit Molecule) - dokument - http://www.youtube.com/watch?v=jDc_Ym0ImpU
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
Ostatnio zmieniony przez Waldek B Sob Lis 21, 2009 20:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
ali
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lis 21, 2009 21:47   

[quote="fink"]

Napiszę konkretniej.
Ali nie napisał na czym opiera swoją teorię./quote]
napisał
tylko nie zrozumiałeś
wszystko co istnieje w tym też te zjawiska które występują, ale są nie mierzalne jak myśli
, jest tylko jakąś matrycą energii
wywodzącej się ze wspólnego pierwiastka
ponoć już jest to potwierdzone
a reszta to zdolność odczytu
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 21:55   

Waldek B napisał/a:

Halucynogenna Szyszynka (DMT: The Spirit Molecule) - dokument -

fajny ten naszyjnik, taki ejtisowy
Ostatnio zmieniony przez _flo Sob Lis 21, 2009 21:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 22, 2009 06:25   



Oko Horusa

Horus był jednym z protoplastów mitycznego Jezusa. Jego wskrzeszony ojciec El-Azar-us to pózniejszy Lazarus, czyli Łazarz.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
Ostatnio zmieniony przez Waldek B Nie Lis 22, 2009 06:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
krzysztof2

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 756
Wysłany: Nie Lis 22, 2009 11:10   

WITAM :hug:

Odkrywanie mocy umysłu - dość szeroko o Hemi - Sync i OOBE
http://www.sm.fki.pl/SMN....nie_mocy_umyslu

Krótko o falach mózgowych:
http://www.sm.fki.pl/SMN....owych_hemi_sync

Muzykoterapia (Hemi Sync)
http://www.sm.fki.pl/SMN.php?nr=muzykoterapia

Czwarty wymiar = wywiad z Brucem Moenem
http://www.sm.fki.pl/SMN....miar_Bruce_Moen


POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :papa:
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 22, 2009 11:52   

Waldek nie uważasz, że jak na "fejka" za dużo osób opisuje podobne doświadczenia? Zarówno Ksiądz przytoczony przez JaśniePanią, A Monroue, przeciętny Kowalski oraz zapsiki Joginów - wszędzie istnieje ten sam motyw. Szamani używają różnych ekstraktów aby pobudzać te stany, akurat OOBE od wieków jest wspominane.
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 22, 2009 12:21   

co ma być tym fejkiem ?
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 22, 2009 15:29   

stan OOBE, zrozumiałem Twoją wypowiedź tak, jakbyś ja negował, btw jak idą postępy ze stronką z Twoimi ciekawostkami ;)
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Nie Lis 22, 2009 15:47   

Waldek B napisał/a:
Oko Horusa

rewelacja
musze obejrzec ten film do konca, bo mi sie jakos wczoraj nie udalo
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lis 22, 2009 17:04   

 
     
ali
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lis 29, 2009 00:26   

krzysztof2 napisał/a:
WITAM :hug:

Odkrywanie mocy umysłu - dość szeroko o Hemi - Sync i OOBE
http://www.sm.fki.pl/SMN....nie_mocy_umyslu

:


ta ta
bawcie się w odkrywanie
zapytajcie tylko wpierw dlaczego
okultyzm odradzano i zakazywano
 
     
ali
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lis 29, 2009 00:29   

fink napisał/a:
[
Nie wiem czy to jest Twoja teoria, czy kogoś innego. Jeśli Twoja to: czy możesz opisać tą teorię w kontekście już istniejącej wiedzy naukowej lub paranaukowej ?

skleć fizyke z parapsychologią
a do takich samych wniosków dojdziesz
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lis 29, 2009 11:07   

Fink.Czy sprawdzanie się snów może byc wynikiem OOBE?
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lis 29, 2009 13:35   

fink napisał/a:

Skoro śnimy o tym co zdarzy się w przyszłości, to takie sny muszą pochodzić od istot znających tą przyszłość. Robert Monroe opisuje jak pewne istoty zabrały go w przyszłość (i dodatkowo wytłumaczyły mu, że istnieje wiele wersji przyszłości). Już nie pamiętam czy jeden raz czy kilka razy. Tak więc takie sny są tworzone i reżyserowane albo przez Boga albo przez różne niematerialne istoty.

Ciekawe . Często zdarza mi się śnić o czymś o czym w ogóle nie myślałam i za kilka dni np. okazuje się,że sen mi się sprawdził-to jest niesamowite wręcz.
Dawno temu miałam dosyć paskudny ,straszny sen i on się spelnił po ok. 6 latach.
Często zastanawiałam się nad tym fenomenem.

I jeszcze jedno.Dlaczego niektórym prawie nic się nie śni,a niektórym wręcz odwrotnie?
Ostatnio zmieniony przez Iga Nie Lis 29, 2009 13:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 29, 2009 18:05   

Droga Igo

Podobno jest wiele sposobów na poznanie przyszłości. Sny są jedną z wielu metod, kryształowe kule, transy, OOBE, szmańska gra w kamienie i wiele innych mają to na celu, jednak czy warto świadomie chcieć poznać przyszłość? Na to pytanie każdy sam może sobie odpowiedzieć bo każdy ma swój sytstem wartości. Dla mnie byłoby to takim obejrzeniem filmu znając ostatnie 10 minut, nie powiem że przeczytaniem ksiązki od końca bo to często robie :hihi: Jeśli chodzi o wróżenie to jedynym słusznym dla mnie elementem byłyby: wykresy giełdowe, numery lotka :viva:


Cytat:
Fink.Czy sprawdzanie się snów może byc wynikiem OOBE?


To zależy jak pamiętasz tamten sen. Chodzi mi o to czy widzałaś peryferyjnie (widzenie jakbyś miała oczy do okoła głowy), zwyczajnie i z jakiej perspektywy, 1 czy 3 osoby. Ponadto czy było to bardziej w rodzaju historii czy wczuwałaś się w daną osobę etc.



Cytat:
Tak więc takie sny są tworzone i reżyserowane albo przez Boga albo przez różne niematerialne istoty.



Należałoby sobie zadać czym jest Bóg i ilu ich jest. Jeśli poza życiem ziemskim brakuje czegoś takiego jak "czas" to wtedy może być ich nawet nieskończenie wiele. Do mnie najbardizej przemawia Huna jeśli chodzi o Boga w znaczeniu praktycznym. Ten Bóg (w biblii masz fragment dotyczący stworzenia człowieka i obecności Boga w nim) znajduje się w każdym człowieku dokładniej w jego nadświadomości którą można dopuścić do głosu :viva: Raz w swoim życiu miałem stan jakiejś zajebistej świadomości, obudziłem się w nocy o 12 i w ciągu ułamka sekundy moje problemy stały się "porblememami" bo poznałem ich rozwiązanie - niektóre rzeczy zrozumiałem dopiero po jakichś miesiącach. (dobrze że to wszystko zapisałem)


Cytat:
I jeszcze jedno.Dlaczego niektórym prawie nic się nie śni,a niektórym wręcz odwrotnie?



Każdy ma sny i to dużą ich ilość. Nie każdy je pamięta, prowadząć dziennik snów można zajebiście poprawić zdolność ich zapamiętywania, dzięki czemu łatwiej zrozumieć siebie.


Cytat:
Dawno temu miałam dosyć paskudny ,straszny sen i on się spelnił po ok. 6 latach.
Często zastanawiałam się nad tym fenomenem.


Zawsze istnieje motyw samospełniającej się przepowiedni. Odpowiedz na pytanie o nasileniu energii wkładanej w rozmyślanie o tym powinna pomóc. Często również podświadmość robi nam psiuks i sama rozmyśla o róznych rzeczach, dlatego warto pamiętać swoje sny, czasami w nich zawarta jest część rozmyślań "Ja"


Apropo reżyserowania snów. Sama je reżyserujesz, w bardziej lub mniej świadomy sposób. Zobacz, że jak się na czymś mocno koncentrujesz to nawet po nocach mimo iż o tym śnisz zapamiętujesz to! Dużo osób rzadko pamiętających swoje sny, po koncentracji na czymś za dnia, budzą się i pamiętają je.

Mój przykład z życia. Z kolegą chodziliśmy przez 4 dni podrywać dziewczyny na imprezach na mieście etc. Fenonemalne było to że podczas spania również podrywałem i trenowałem swoje umiejętności na różnych dziewczynach! Pamiętałem parę snów o tym - mimo picia alkoholu wcześniej co zawsze usuwało mi pamięć snów.

Sny są świetną sprawą jeśli umie się z nich korzystać. Przykład powyżej pomaga spełniać mi jeden z moich celów. Przykład drugi to taki że nauczyłem się czytać z szybkościa 500 słów na minutę przez sen (norma to 200), jednak nie praktytkowałem tego więcej i po jakichś 2 tygodniach szybkość mi spadła.


Cytat:
I jak, udało się komuś z tego forum dokonać OOBE ?


W temacie o cudach jakaś forumowiczka na F której nick kończył się cyframi osiągneła to pare razy. Ponadto na innym forum którego jestem częstym forumowiczem (nie jest poświęcone duchowości etc.) są osoby które również to osiągneły (tak twierdzą)


Cytat:
ali napisał/a:
krzysztof2 napisał/a:
WITAM :hug:

Odkrywanie mocy umysłu - dość szeroko o Hemi - Sync i OOBE
http://www.sm.fki.pl/SMN....nie_mocy_umyslu

:


ta ta
bawcie się w odkrywanie
zapytajcie tylko wpierw dlaczego
okultyzm odradzano i zakazywano



Oglądałem jakiegoś dominikanina. Wypowiadał się on dlaczego OOBE jest szkodliwe. Podawał on 2 przykłady 1 szaman żył sam i był "wyrzutkiem", drugim był przykład osób które dostały przez to . Mnie cholernie rozśmieszyła ta osoba, zwłaszcza że miał na twarzy wyrysowany życiowy. :mad: <-- tak mniej więcej jego twarz wyglądała :hihi:


Moje przemyślenia aporo tych obu rzeczy:

Hanibal kiedyś świetnie ują: Dadzą jakąś Gienię w TV ona powie że zjadła surowe żółtko i dostała salmonelli. Chyba nie musze dodawać co to ma wspołnego z takimi działaniami.

Szaman - po 1 bali się go tylko wtedy kiedy sam tego chciał. Wszyscy dawni szamani chcieli aby wiedza została znana tylko elitom przy bardzo dużej selekcji. Zauważcie że Szamani byli wysoko w hierarchi nie rzadko ważniejsi od Wodza.

Po 2 szamani byli zbyt cenni tak samo jak Wódz aby walczyć na polu walk (Wódz również był bardziej osamotniony. Szamani pozatym nie byli podpatrywani przez "plebs" oraz mieli łatwiejszy dostęp do ziółek. Tak czy inaczej to szamani nie czuli potrzeby przynależności do społeczeństwa a nie odwrotnie.



Kod:
zapytajcie tylko wpierw dlaczego
okultyzm odradzano i zakazywano[


z paru powodów

Wyżej wspominałem o szamanach, okultyści również nie chcieli aby każdy poznał ich sekret, dlatego sami trzymali otoczkę mroku jakichś straszliwych legęd aby większość osobników trzymała się od tego zdala.

Idąc dalej. Boimi się nieznanego. Nieznaliśmy okultyzmu bo niby jak skoro to była unikalna wiedza. (Cholerna szkoda że bardzo dużo informacji przepadło bezpowrotnie) Celtowscy druidzi np. uczyli się przez parenąscie lat. Większość czasu poświęcali ćwiczeniu pamięci - nie miałobyto innego sensu niż do zapamiętania wiedzy przekazywanej ustnie :medit:

Btw wikingowie mieli nieustraszonych wojowników dzięki właśnie okultystycznym naukom drudiów. Cezar wyklinał Wikingów wszystkie ludy bały się ich - biegli do walki bez zbroi. Nie bali się śmierci dzięki druidom - dlatego wszyscy inni dostawali łomot

Ali takie straszaki występuje wszędzie. Słynni wojownicy Ninja specjlanie stosowali sztuczki aby wyglądać na pół bogów.
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lis 29, 2009 18:33   

iliq napisał/a:
Droga Igo
...jednak czy warto świadomie chcieć poznać przyszłość?

Czy ja chce czy nie chcę,to i tak mi się wyśni.
Parę lat temu śnilo mi się,że widziałam sąsiada ze złamaną nogą,którego prowadziła żona-ani o nich nie myślałam -nic,kompletnie.Obudziłam się ,sen zapamietałam i koniec.
Za parę tygodni,puka do mnie do mieszkania sąsiadka,która prosi mnie ,abym jej pomogła w pewnej czynności,bo sama nie mogła,a jej mąż złamał nogę.Po jakimś czasie przypomniałam sobie sen i tego sąsiada-wysniło mi się to złamanie-dziwne w tym wszystkim jest to,że ja o nich nie myślałam.Może gdybym myslała,to wiadomo-człowiek myśli i może o tym śnić,ale w przeciwnym razie?

Iliq napisał/a:
Cytat:
Dawno temu miałam dosyć paskudny ,straszny sen i on się spelnił po ok. 6 latach.
Często zastanawiałam się nad tym fenomenem.

Jako nastolatka śniłam o rzeczach,o których nie miałam bladego pojęcia.Nawet te rzeczy nie leżały wtedy w sferze moich zainteresowań.Jak mogłam śnić o rzeczach ,o których nie miałam bladego pojecia...

Cytat:
Apropo reżyserowania snów. Sama je reżyserujesz, w bardziej lub mniej świadomy sposób. Zobacz, że jak się na czymś mocno koncentrujesz to nawet po nocach mimo iż o tym śnisz zapamiętujesz to! Dużo osób rzadko pamiętających swoje sny, po koncentracji na czymś za dnia, budzą się i pamiętają je.

Niestety,ale to nie mój przypadek,bo ja śnię o rzeczach o których nie mam pojęcia.Potem dopiero kojarzę fakty i dochodzę do wniosku,że sen się sprawdził.
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 29, 2009 18:41   

Ja wczoraj miałem deja vu - byłem przekonane że sniło mi się to tego samego dnia. Możliwe że masz jakieś skłonności związane ze snem. Może warto byłoby poćwiczyć i spróbować rozwinąć te umiejętności a co najważniejsze zrozumieć je. Mam rację iż nigdy jakoś specjalnie nie interesowałaś się zagadnieniami związanymi ze snem a mimo to swoje sny pamiętasz całkiem często patrząc przez pryzmat tego że nigdy nic nie ćwiczyłaś w tym temacie?
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lis 29, 2009 18:54   

Iliq.
Zapamiętuję sny,które zrobiły na mnie w nocy szczególne wrażenie.Myślę o nich,dzień dwa,a potem przechodzę do porządku dziennego.Nie myślę o nich wciąż.Następnie po paru tyg. okazuje sie ,że sen się sprawdził.Nie będę wyjaśniała tego zjawiska ponieważ specjalnie sny,ich spełnianie się itd. nie interesują mnie,ani nie wiem skąd to się wszystko bierze.
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 29, 2009 18:59   

Ciekawą sprawą jest to że niektórzy zabiegają o takie rzeczy: LD, OOBE etc. i ich nie mają a niektórzy nie zabiegają a je mają. Za ciało fizyczne odpowiada genetyka a za takie umiejętności ciekawe co może odpowiadać
 
     
ali
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lis 30, 2009 00:14   

iliq napisał/a:
Ciekawą sprawą jest to że niektórzy zabiegają o takie rzeczy: LD, OOBE etc. i ich nie mają a niektórzy nie zabiegają a je mają. Za ciało fizyczne odpowiada genetyka a za takie umiejętności ciekawe co może odpowiadać


cienko znasz te sprawy
nie wiesz że te para zdolności są dla tych ludzi przekleństwem?
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 30, 2009 00:41   

Naszczęscie mam Ciebie i mi to uświadomisz 8)

Powiedz mi więc czemu są przekleństwem i zdefiniuj kim dla Ciebei są ludzie czy dotyczy to wszystkich czy jakąś specyficzną "kastę"
 
     
gravs 


Pomógł: 10 razy
Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 483
Skąd: ze wsi
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 11:57   

tak, wiem, dawno i nieprawda ale mi się chce :)

bardzo długo, właściwie od dziecka byłem ateistą. dlaczego tak uważam? no cóż, nie przypominam sobie abym kiedykolwiek wierzył w takiego boga, jakim mi go przedstawiali dziadkowie, nauczyciele czy rodzice, nawet będąc dzieckiem. niby uczyło się o tym wszystkim ale tak naprawdę nie zastanawiając, nie rozważając tego, co mi wpajali. zawsze zostawiałem pewien margines.
od wieku młodzieńczego zacząłem "myśleć" i odrzuciłem jakiegokolwiek boga. śmierć = robaki i zgnilizna. myślę, że duży wpływ na moje postrzeganie miała wtedy muzyka jakiej słuchałem, a mianowicie straszne szatany, hałasy, szarpidruty.
na religię przestałem chodzić na własne życzenie. problemów nie było gdyż, wypisało się wraz ze mną 3 czy 4 kumpli i raczej to my byliśmy wtedy "elitą" :what:

teraz jest nieco inaczej. wierzę ale do końca nie wiem w co. tak jak ktoś napisał już w wątku, myśl, że niczego nie ma jest tak przerażająca, że aż niewyobrażalna.
wierzę, że istnieje dalsze życie, ale zastanawiam się często w jakiej formie. na pewno będzie to jakaś energia, bo jak wiadomo w przyrodzie nic nie ginie. pytanie tylko czy ta energia będzie obdażona świadomością czy też nie.
jeśli nie to problemu raczej nie ma, bo tak jak przy ateiźmie, nas to będzie obchodzić. ale jeśli zachowamy świadomość, która być może w jakiś sposób ewoluuje, jak to wszystko będzie wyglądało?
niekiedy narzucają mi się takie oto wizje (pewnie pozostałości podróży psychodelicznych):
leżę, jestem stary, umieram. żegnają mnie ludzie, zamykam oczy. jest jakieś ssanie, ciągnięcie do góry, po czym jakbym wypływał na jakąś nieograniczoną przestrzeń, powiedzmy niekończący się ocean, leżąc na plecach płynę na plecach po powierzchni z zamkniętymi oczami (bardziej prawdopodobne, że panuje całkowita ciemność). niczym nie zmącona cisza. to przeżycie jest bardzo emocjonalne i dlatego dopiero po jakimś czasie wraca do mnie świadomość a wygląda to mniej więcej tak (przepraszam za wulgaryzmy):
-uff, a więc to już, już po wszystkim.
zaczynam dostrzegać ciemność, ciszę i pustkę, jestem zupełnie sam.
-jak to? to już? to chyba, ku***, jakaś kpina?
wtedy zaczyna się horror:
-ratunku! ku***! wypuście mnie stąd!

nie wygląda to za ciekawie, co? też mi się tak wydaje.

nie mniej jednak, myślenie o tym co będzie, sprawia jakąś tam frajdę. myślę, że każdemu.
kim będziemy po tamtej stronie? czy odrodzimy się znowu jako ludzie? a może zwierzęta? rośliny?
może jako nieświadomy głaz (z jednej strony byłaby to najbardziej zaawansowana forma życia, pozbawiona wszelkich trosk, najwyższy poziom świadomości - brak świadomości)?
a może będzie to forma niematerialna?
może będziemy błądzić po kosmosie jako skumulowana energia, którą odbiera się jako duchy?
a może zostaniemy rozproszeni i staniemy się jednością ze wszechświatem?
to prawie tak ekscytujące, jak czekanie na rok 2012 :hihi:

razem z dziewczyną wymyśliliśmy też, że umieranie, to musi być wspanialsza faza niż po jakichkolwiek narkotykach. taki niekończący się trip. tak samo zaczęliśmy myśleć o osobach upośledzonych lub chorych mentalnie. może wcale nie trzeba im współczuć? może są najszczęśliwszymi ludźmi na świecie?

inną wizją także wyniesioną z podróży psychodelicznych, jest wizja jakiejś nierozerwalnej więzi ze wszystkim co nas otacza, z każdą częścią tego co znajduje się z nami w pokoju i we wszechświecie, z drugą osobą i z głupią skarpetą walającą się w kącie. wszyscy jesteśmy jak trybiki w wielkiej maszynie, mamy ząbki, i zazębiamy się wzajemnie, każdy z każdym. jest jedno ale: ta cała druga strona nie wygląda na szczęśliwą, wydaje mi się, że to jakaś potężna harówa wbrew naszej woli. i choć byśmy chcieli nie możemy się z niej wyrwać.
wspomnienie tego tripu dało mi do myślenia w iście matrixowskim stylu. a co jeśli rzeczywiście jesteśmy niewolnikami a cała nasza rzeczywistość to ułuda. być może jesteśmy tylko zwykłymi robotnikami gdzieś w kamieniołomi bądź kopalni, którzy do naszego świata przenoszą się np. za pomocą snu?
albo, że to życie jest tylko sztucznie wywołanym stanem. powiedzmy "urlopem" dla robotnika, który na to zapracował. siada na fotelu, zakłada na łeb jakiś kask i przez 2 tygodnie żyje naszym życiem.

albo chyba najbardziej chora opcja jaką wymyśliłem:
wyobraźcie sobie, że jesteśmy tylko fazą, podróżą, tripem po jakimś narkotyku, który ktoś lub coś gdzieś zażyło. wyobraźcie sobie, że leżycie na łóżku, umieracie, zamykacie oczy, jest tunel, światło i nagle wielki zjazd, wciągnięcie do innego wymiaru i:
budzicie się kimś zupełnie innym, powraca do was zupełnie inna świadomość, odsuwacie od ust skręta, wypuszczacie dym i zachrypniętym głosem mówicie:
o ku***, ale jazda!
_________________
każda sztuka jest bezużyteczna - oscar wilde
Ostatnio zmieniony przez gravs Pią Maj 07, 2010 12:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Neska 


Pomogła: 23 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 1331
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 13:16   

skiknij pietro wyzej do watku "W zdrowym ciele zdrowy duch", podobne poszukiwania 8-)
_________________
Pachelbel Canon in D
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 06, 2010 20:08   

naukowcy są tak dla zasady anty, tak samo jak niektórzy często są bardziej naturalni od natury
 
     
rozyczka

Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 6
Wysłany: Czw Cze 24, 2010 14:42   

nei zawsze są na anty,a jeśli tak to chodzi głównie o to by nie podwarzyć ich autorytetu i nie zakwestionować ich wiedzy. Bez tego nie sa w stanie pisać swoich poradników i doradzać nam jak mamy zyci. :medit:
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Czw Cze 24, 2010 21:54   

rozyczka napisał/a:
nei zawsze są na anty,a jeśli tak to chodzi głównie o to by nie podwarzyć ich autorytetu i nie zakwestionować ich wiedzy. Bez tego nie sa w stanie pisać swoich poradników i doradzać nam jak mamy zyci. :medit:

Nie moge sie powstrzymac, aby nie zareagowac na ortografie.
Jak teraz ucza w szkolach, ze ludzie tak pisza?
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
krzysztof2

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 756
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 07:12   

WITAM :hug:

http://www.dobradieta.pl/...p=103822#103822
fink napisał/a:

Polecam książki Robert'a A. Monroe - Podróże poza ciałem, Dalekie Podróże, Najdalsza Podróż - i Bruce'a Moen'a - Podróże w Nieznane, Podróż poza wszelkie wątpliwości, oraz Podróż do Życia po śmierci. Autorzy opisali w nich swoje doświadczenia z pobytu poza ciałem - po angielsku nazywane oobe (out of body experience).


Inne wydane w Polsce książki B.Moen-a
"Podróż do ojca ciekawości" 2007
http://www.afterlife-know...ntent&task=view
"Świadome podróże w niefizyczne światy " 2006
http://www.dobreksiazki.p...czne-swiaty.htm

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :papa:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved