Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Kłaniam się towarzystwu
Autor Wiadomość
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 13:01   Kłaniam się towarzystwu

Właśnie się zarejestrowałem i zgodnie z zasadami witam wszystkich. Przyciągnęły mnie tutaj problemy zdrowotne i chęć pomocy sobie w chorobie.
 
     
Radzio 

Wiek: 77
Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 79
Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 23:31   

Witaj nocną porą.
 
     
alejasienieznam 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 340
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 17, 2009 23:47   Re: Kłaniam się towarzystwu

ashkar napisał/a:
Właśnie się zarejestrowałem i zgodnie z zasadami witam wszystkich. Przyciągnęły mnie tutaj problemy zdrowotne i chęć pomocy sobie w chorobie.


a na co chorujesz jeśli to nie tajemnica? Jesteś na LC?
 
     
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 18, 2009 14:05   Re: Kłaniam się towarzystwu

alejasienieznam napisał/a:
ashkar napisał/a:
Właśnie się zarejestrowałem i zgodnie z zasadami witam wszystkich. Przyciągnęły mnie tutaj problemy zdrowotne i chęć pomocy sobie w chorobie.


a na co chorujesz jeśli to nie tajemnica? Jesteś na LC?


Abym ja to wiedział to bym tu nie przychodził. Nic konkretnego właściwie nie mam zdiagnozowanego i nie bardzo mam chęć diagnozować się u naszych wspaniałych służbistów lekarzy. Myślę że w dużej mierze choruje moja dusza, bo jak dusza chora to ciało chore. (Chociaż psychika nie wpływa w taki sposób na ciało jak ciało na psychikę.). Ale coż w zdrowym ciele zdrowy duch. Tak więc choruję na brak zdrowia, energii, sił (MiT pisał że jak się jest wycofanym to jest to nowotwór, myślę ze w tym dużo prawdy jest, ale nie chcę napisać że mam nowotwór, bo nawet gdybym miał to jeszcze o tym nie wiem) Ogólnie to praktycznie od dziecka zaniedbania, zaburzona równowaga która doprowadziła do osłabienia ustroju (silnego). Tak więc jakoś się trzymam ale od paru lat bylo już naprawdę źle więc jestem na rekonwalescencji od życia. Idzie mi całkiem nieźle, ale mam sporo czasu więc uzbrajam się w wiedzę na przyszłość.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 00:45   Re: Kłaniam się towarzystwu

ashkar napisał/a:

Abym ja to wiedział to bym tu nie przychodził. Nic konkretnego właściwie nie mam zdiagnozowanego i nie bardzo mam chęć diagnozować się u naszych wspaniałych służbistów lekarzy. Myślę że w dużej mierze choruje moja dusza, bo jak dusza chora to ciało chore. (Chociaż psychika nie wpływa w taki sposób na ciało jak ciało na psychikę.). Ale coż w zdrowym ciele zdrowy duch. Tak więc choruję na brak zdrowia, energii, sił (MiT pisał że jak się jest wycofanym to jest to nowotwór, myślę ze w tym dużo prawdy jest, ale nie chcę napisać że mam nowotwór, bo nawet gdybym miał to jeszcze o tym nie wiem) Ogólnie to praktycznie od dziecka zaniedbania, zaburzona równowaga która doprowadziła do osłabienia ustroju (silnego). Tak więc jakoś się trzymam ale od paru lat bylo już naprawdę źle więc jestem na rekonwalescencji od życia. Idzie mi całkiem nieźle, ale mam sporo czasu więc uzbrajam się w wiedzę na przyszłość.


Moich doleglewiwosci profesorzy, specjalisci i znachorzy nie byli w stanie zdiagnozowac przez 60 lat. W koncu zrobilem to sam. Wzialem kilka probek kalu pod mikroskop i zdiagnozowalem na 100% poruszjaca sie przywre jelitowa oraz dwa inne stwory. Jeden z nich to okreslilbym jako amebe, a drugi jako kandyde. Brak w necie katalogu pasozytow. Oficjalne badania laboratoryjne nic nie znalazly w mojej probce kalu. Mogla wyladowac w koszu bez badania.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 12:45   

Kangur
a pod jakim powiekszeniem ogladałeś ten kał ? 40? 20? 10?
 
     
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 15:34   Re: Kłaniam się towarzystwu

Kangur napisał/a:


Moich doleglewiwosci profesorzy, specjalisci i znachorzy nie byli w stanie zdiagnozowac przez 60 lat. W koncu zrobilem to sam. Wzialem kilka probek kalu pod mikroskop i zdiagnozowalem na 100% poruszjaca sie przywre jelitowa oraz dwa inne stwory. Jeden z nich to okreslilbym jako amebe, a drugi jako kandyde. Brak w necie katalogu pasozytow. Oficjalne badania laboratoryjne nic nie znalazly w mojej probce kalu. Mogla wyladowac w koszu bez badania.


Tak też od jakiegoś czasu o tym myślę, niestety brak dostępu do odpowiednich narzędzi. Co do robactwa, to myślę że tak, że coś tam jest, raczej na 100% kandyda, ale to jest logicznym następstwem. Natomiast myślę też że mogą być jakieś bardziej "żywe" stworki. To już podejrzewałem dosyć dawno, no ale teraz mam więcej wiedzy i nie jest to już tylko intuicja a wiedza. Dążę do tego aby się pozbyć towarzyszy, ale z tego co wiem kandyda po rozprzestrzenieniu się po ustroju jest rudna do usunięcia. Co do robaków to nie mam aż takich obaw, chociaż podobno ich toksyny też mogą być obciążające. Cóż przydałoby się jeszcze wykonać jakieś dodatkowe badania, jak na zawartość metali ciężkich czy badanie krwi w ciemnym polu. No ale tutaj też trzeba sensownego działania aby te badania były miarodajne. A ponadto nawet po ustaleniu co tam siedzi, podjęcie odpowiedniego działania (leczenia).
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 15:42   

"kandydy" nie można zobaczyć wkładając kał pod mikroskop.... :pada:
 
     
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 15:50   

Molka napisał/a:
"kandydy" nie można zobaczyć wkładając kał pod mikroskop.... :pada:


Nie? A jak?
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 20:22   

ashkar napisał/a:
Molka napisał/a:
"kandydy" nie można zobaczyć wkładając kał pod mikroskop.... :pada:


Nie? A jak?


"kandydy" można wyhodowac z kału na specjalnych podłozach ew. owszem mozna zobaczyc pod imersją w mikroskopie blastospory grzyba drożdzopodobnego ale w kale nie sposób to wychwycić, natomiast z innych materialów i owszem po zabarwieniu utrwalonego preparatu Gramem....my osobiście praktykujemy np. z krwi imersje bezposrednią gdzie pięknie widac nie tylko blastospory grzybów ale również bakterie...własnie dzisiaj bylo pieknie widac u dziecka z krwi "pneumococci"....
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 20:26   

wkładajac kal pod mikroskop mozesz zobaczyc jaja pasozytów...ew. wprawnym okiem cysty lamblii....owsika , tasiemca czy "glizde" tez zobaczysz pod mikroskopem tylko po co je tam pakować jak widać je gołym "łekiem"... :hah:
 
     
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 22:27   

Dziękuję za wyjaśnienia, ale mam dalsze wątpliwości. Wy, czyli? Towarzysze? To jest badanie w ciemnym polu?

A co do widzenia "łokiem" to jak mam to rozumieć?
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Śro Wrz 23, 2009 01:44   

Molka napisał/a:
Kangur
a pod jakim powiekszeniem ogladałeś ten kał ? 40? 20? 10?

X{razy(nie mylic z "waluta")}300.
Ten stwor, co okreslilem jako lamblie, byl ksztaltu lekko owalnego z linia podzialowa po srodku i czulkami po przeciwnich stronach linii podzialowej.
Ten trzeci, to byl bialy i okragly z promieniami na zewnatz.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Czw Wrz 24, 2009 02:55   

Weź lepiej zrób fotkę, tak gdzie może być oko może być także aparat.
Może być, choć niekoniecznie potrzeba ustawienia ostrości w aparacie na powiedzmy 0.5m., a następnie wyregulowania ostrości na wizjerze aparatu okularem mikroskopu.

Robiłem takie fotki lutów w elektronice.

Kamera internetowa może być bardzo dobra, bo mała i łatwo przyłożyć do okularu mikroskopu, a co się fotografuje widać ładnie na dużym monitorze komputera w czasie rzeczywistym.

Powodzenia.
:-)
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Czw Wrz 24, 2009 23:39   

Adam319 napisał/a:
Weź lepiej zrób fotkę, tak gdzie może być oko może być także aparat.
Może być, choć niekoniecznie potrzeba ustawienia ostrości w aparacie na powiedzmy 0.5m., a następnie wyregulowania ostrości na wizjerze aparatu okularem mikroskopu.

Robiłem takie fotki lutów w elektronice.

Kamera internetowa może być bardzo dobra, bo mała i łatwo przyłożyć do okularu mikroskopu, a co się fotografuje widać ładnie na dużym monitorze komputera w czasie rzeczywistym.
Powodzenia.
:-)


Dzieki za informacje. Niestety to juz jest musztarda po obiedzie.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved