Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:07
Nowa strona dr Ellisa
Autor Wiadomość
lalek

Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 32
Skąd: Rymanów
Wysłany: Śro Sie 26, 2009 13:54   Nowa strona dr Ellisa

http://www.targetedbodysystems.com/

na pewno warto zajrzeć
Ostatnio zmieniony przez Molka Czw Wrz 29, 2011 16:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 19:13   

slaba strona...
tzn. dobre zrodlo info ( jako tako) na poczatek. Jezeli chodzi o aspekty techniczne to bardzo slabo wypozycjonowana albo wcale nawet.

Spece od marketingu dali d... ;)
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 13:38   

to przy okazji daję linka do rozmowy z Ellisem -
http://www.youtube.com/vi...20D9F0118423005
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Śro Lis 25, 2009 14:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 15:15   

Juz na poczatku mowi o kaloriach. Yessss!!! Dzieki bogu!!! :pada:
Nie moge teraz do konca obejrzec, ale ten "styl" to mnie sie podoba... :viva:
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 15:40   

A ta pani, co go odpytuje, to mowi tak, jakby miala niezly "brain fog" od calego tego makaronu, ktory wciaga... :roll:
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 15:41   

Troche posiwial, ale jesli chodzi o sylwetke, to niezly kozak z niego..
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 16:03   

się zawiodłem

serio coś tam powiedział ciekawego, ale głównie ogólnikowe slogany i reklamy książek

trochę tak jak misiek tylko mniej zabawnie

to już wolę Kwasniewskiego mp3, niech sepleni ale przynajmniej konkret idzie za konkretem, a nie takie reklamerstwo
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 17:00   

Problem w tym, ze te lekcewazone "ogolnikowe slogany z ksiazek" rownie czesto znajduja potwierdzenie w praktyce, a jesli chodzi o "rewolucyjne konkrety doktora JK" to nie wszystkie sie sprawdzaja.
Co nie zmienia faktu, ze dla doktora JK mam ogromny szacun.
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 17:19   

e Lis oddawaj mi 40 minut !

wywiad owszem ciekawy ale dla zupełnie początkujących lowcarberów i homo erectus, która w jednej sentencji wymienia high carbs, zero carbs or whateva diz shiet iz
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
Ostatnio zmieniony przez Waldek B Śro Lis 25, 2009 17:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 17:40   

nom, taka telewizyjna propaganda
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 26, 2009 18:39   

inne filmiki z Ellisem - http://www.youtube.com/user/RebelofDieting#p/u
gościu ma jednak spory przerost ego :-D
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 26, 2009 21:17   

o te już nieco lepsze
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
carbon

Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 175
Wysłany: Pon Lis 30, 2009 01:47   

hej

Moze i Elis reklamuje sporo ale to normalka Kwasiniewski czy Atkins pod mostami tez nie spali pewnie i te pare groszy mieli ze swoich diet

Mi osobiscie ten jego wywiad sie podoba a dlaczego bo mowi ze kazdy jest inny i dla kazdego zapotrzebowanie na te minimum carb jest inne w przeciwienstwie do Atkinsa , to trzeba wyczuc , a i nie mowi on ze do syta i ile wlezie mozna jesc fatu albo nie kaze obliczac jakis proporcji i nie dodaje diecie mocy uzdrawiajacych jak K . Poprostu mowi low carb ale i nie obzeranie sie a jedzenie z glowa i wykluczanie junk food , i innych slodkich batonikow ktore niby maja 2 carb a w rzeczywistosci 20 , jest zwolennikiem jedzenia durzej ilosci warzyw . Ogolem wydaje mi sie ze nie jest tak bardzo restrykcyjny jak Atkins czy Kwasniewski a bardziej przypomina Lutza
Ostatnio zmieniony przez carbon Pon Lis 30, 2009 01:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 30, 2009 07:20   

carbon napisał/a:
jest zwolennikiem jedzenia durzej ilosci warzyw

gdzie tak pisał lub mówił? :-/
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
carbon

Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 175
Wysłany: Pon Lis 30, 2009 13:22   

hej

Mowil w tym wywiadzie do ktorego podales link , prezenterka spytala sie o pomidory cebule a on odpowiedzial ze jak najbardziej i ile sie chce bo maja malo carb i kalorii , mowil rowniez ze jego dieta w porownaniu np z Atkinsem jest duzo mniej restrykcyjna.

Ps moze wybitny z angielskiego nie jestem ale posluguje sie tym jezykiem na codzien juz od przeszlo 10 lat - takze wydaje mi sie ze dobrze zrozumialem to co on mowil .

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez carbon Pon Lis 30, 2009 13:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 30, 2009 13:34   

@Carbon
No tak, ale mówił to pewnym kontekście. Chodziło bardziej o to, żeby nie być tak bardzo restrykcyjnym jak Atkins.
Oto co pisze o swoim żywieniu w swojej podstawowej książce "Ultimate Diet Sectrets" -
Cytat:
In my own weight control program, I hardly ever count calories or carbohydrate grams. The technique that I use is called portion control. For the most part, my dietary habits are very similar from day to day -- generally, I eat the same basic foods. I rarely eat fruits or vegetables and meat is the mainstay of my diet. So, most often what I’ll do, is to be aware of how much food I eat each day and how that volume relates to either losing, maintaining, or gaining.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
carbon

Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 175
Wysłany: Pon Lis 30, 2009 13:39   

No fakt ksiazki jego niewidzialem i stron a tylko poprostu ten wywiad , no ale i tak chyba nie jest to najgorsza dieta w porownaniu z Kwasinewskim czy Atkinsem .
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 30, 2009 13:51   

carbon napisał/a:
No fakt ksiazki jego niewidzialem i stron a tylko poprostu ten wywiad , no ale i tak chyba nie jest to najgorsza dieta w porownaniu z Kwasinewskim czy Atkinsem .

Wiesz, każdy z nich coś dobrego wniósł - jeden jest lepszy pod jednym względem, a drugi pod innym
Na przykład Kwaśniewski położył duży nacisk na jedzenie organów i szpiku - ani Ellis, ani Atkins ani Lutz tego nie podkreślali
Jeszcze chyba tylko jedynie u nas na rawpaleodiet podkreśla się, że "organ-meats" oraz "marrow" są najlepsze
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
carbon

Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 175
Wysłany: Pon Lis 30, 2009 14:02   

Hm

Co sadzisz o watrobie wolowa , drobiowa lubie ja oczywiscie lekko podsmazona z cebulka czy spozywanie jej w wiekszych ilosciach nie bedzie szkodzic? Bo wiele mitow krazy ze w watrobie znajduje sie sporo syfu i jest ona nie do konca zdrowa
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 30, 2009 14:12   

carbon napisał/a:
Co sadzisz o watrobie wolowa , drobiowa lubie ja oczywiscie lekko podsmazona z cebulka czy spozywanie jej w wiekszych ilosciach nie bedzie szkodzic? Bo wiele mitow krazy ze w watrobie znajduje sie sporo syfu i jest ona nie do konca zdrowa

jeśli pochodzi od krowy "grass-fed", żyjącej w godziwych naturalnych warunkach to jak najbardziej
ja jadam tylko wątrobę jagnięcą, z pewnego źródła, oczywiście na surowo - jest pyszna
im gorzej żywione jest zwierzę tym gorsze w smaku są podroby, w tym wątroba
najsmaczniejsze są organy z dziczyzny - chill jada i bardzo je chwali
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Feniks

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 535
Wysłany: Pon Lis 30, 2009 14:46   

Jakie konsekwencje grożą nam jedząc mięso zwierząt żyjących w złych warunkach?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 30, 2009 14:58   

Damian napisał/a:
Jakie konsekwencje grożą nam jedząc mięso zwierząt żyjących w złych warunkach?

złe warunki + złe żywienie zwierząt = kiepska wartość odżywcza mięsa, organów i tłuszczu, zachwiana proporcja między o-6 a o-3, etc.
zwierzaki żyjące w złych warunkach zazwyczaj dostają kupę antybiotyków i innego syfu w paszach - te syfy przedostają się do ciała tych zwierząt, najwięcej do organów (szczególnie wątroby) i tłuszczu
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Pon Lis 30, 2009 14:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Feniks

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 535
Wysłany: Pon Lis 30, 2009 16:16   

Hannibal napisał/a:
kiepska wartość odżywcza mięsa, organów i tłuszczu, zachwiana proporcja między o-6 a o-3, etc


Czyli takie mięso ma zdecydowanie mniej witamin?

Hannibal napisał/a:
te syfy przedostają się do ciała tych zwierząt, najwięcej do organów (szczególnie wątroby) i tłuszczu


Wychodzi na to, że jeśli już jeść takie rzeczy, to najlepiej mięśnie.
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 30, 2009 18:40   

Cytat:
Na przykład Kwaśniewski położył duży nacisk na jedzenie organów i szpiku - ani Ellis, ani Atkins ani Lutz tego nie podkreślali
Jeszcze chyba tylko jedynie u nas na rawpaleodiet podkreśla się, że "organ-meats" oraz "marrow" są najlepsze


Weston też doceniał organy i szpik.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 30, 2009 20:43   

Waldek B napisał/a:
Weston też doceniał organy i szpik.

wątrobę głównie, bo miał bzika na punkcie wit. A
szkoda tylko, że nie zalecał szamania wątroby niedźwiedzia polarnego ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 16:52   

Wydal juz te ksiazke Ellisa u nas?
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 22:36   

kurde już chciałam coś wkleić co ktoś z anglika przetłumaczył na nasze ale doszłam do dołu tekstu i znów Wiraha tylko cytowany przez kogoś innego jak dobrze zrozumiałam. Kupę lat od 2005 roku już pisał o tym na innym forum. No dobra, nie będę męczyć tego tematu by poszukać książek Ellisa bo Was interesują pewnie inne niż te jego o autyzmie więc dłużej w tym siedzicie i jesteście lepsi ode mnie.

Ku pamięci: to było tutaj

http://forum.bodyzone.pl/...ing-vt1594.html

jednak nie muszę sie martwić, Ja jestem zakręcona w temacie autyzmu i diety , Wy w innych. :)

i w dodatku jeszcze wiraha "wujkowałeś" sobie tam dla innych

Pozdrawia
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 22:40   

o rany jakie zdjęcia

:viva:

poniżej się nadziałam na zdjęcia Ellisa.

Odstrzelony jak na przyjęcie a potem jak miniatura Pudziana :)
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Czw Wrz 09, 2010 23:10   

prośba do Was. Czy ktoś z Was wie, czy w książkach Ellisa jest wytłumaczone coś więcej o diecie jaka zaleca i o autyzmie? Może rodzice, którzy mają w USA dostęp coś by Nam wtedy podrzucili jak ich poproszę na forum dzieci.org.pl, że faktycznie pisze o szkodliwości zbóż w autyźmie itp. ? Ale wolałabym wiedzieć coś o tym.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved