Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Pon Gru 24, 2012 13:33
Co gdzie kupić w Warszawie?
Autor Wiadomość
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 05:00   

Waldek B napisał/a:
Hej, też się mogę podłączyć w najbliższym czasie. Na 10 czy 15 kg kozła/barana bym się pisał.

No to fajnie. :)
Mam jeszcze jednego znajomego, który chętnie by brał jakąś część.
Proponowałbym może owcę czy kozę, bo mają delikatniejszy zapach ;) . Póki mieszkam z rodzicami nie chcę ryzykować z rasowym baranem, bo jego zapach jest rzeczywiście tylko dla "fachowców" 8) .
Taka średnia tłusta owieczka bez kości to ok. 20 kg mięsa i troszkę podrobów.
We trójkę, czy nawet we dwójkę możemy regularnie takie sztuki brać na spółkę.
Odezwę się jakoś po świętach; za 2 godziny jadę do dziadków na wieś.

Pozdrawiam
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
iliq 

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 1238
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 08:31   

Ja bym się z Wami z chęcią zrzucił. Na przetestowanie brałbym 3kg, od niedzieli do piątku jem zdrowo więc mi się przyda.
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Pią Kwi 22, 2011 09:09   

Cześć Panowie,
ja też, ja też chcę :)
można się załapać ?
raczej takie ilości jak iliq czyli parę kilo
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Sob Kwi 23, 2011 08:42   

Hannibal napisał/a:
Proponowałbym może owcę czy kozę, bo mają delikatniejszy zapach
Hani ma rację - kozioł jest do bani. Mój ostatni zakup z tego źródła to była właśnie kozina z kozła. Niestety, moje nadwrażliwe zmysły smaku i powonienia zdecydowanie odmówiły udziału w tym proekologicznym i dość kosztownym przedsięwzięciu. Co dziwne, podobnie postąpił mój pies. To znaczy za pierwszym razem zeżarł wszystko, ale po pewnym czasie .... oddał ;) Potem miskę z koziną obchodził już z daleka.
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 23, 2011 08:55   

posłucham się znawców w takim razie :)
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
NewB87

Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 7
Wysłany: Pon Kwi 25, 2011 20:31   

Witam. Czy macie jakieś doświadczenia z koniną spod Hali Mirowskiej ? Nie stosuję wprawdzie diety surowej i chciałbym mięso końskie poddawać obróbce, jednak nie znalazłem w innych działach bardziej odpowiedniego tematu do mojego pytania.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 16:42   

jasiem od haly miroskiej trzymom jak najdolej.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
NewB87

Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 7
Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 18:48   

A dlaczego tak ? Wcześniej w tym temacie wyczytałem, że zaopatrywałeś się tam.

Nie kupuję tam często, ale to jak na razie jedyne miejsce gdzie widziałem koninę. Poza tym kupuję pod halą wołowinę u dowcipnego pana w okularach z żoną i nie zawiodłem się jeszcze.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 20:19   

NewB87 napisał/a:
A dlaczego tak ? Wcześniej w tym temacie wyczytałem, że zaopatrywałeś się tam.


Syf, że aż strach się bać.
I bazarowa mentalność większości sprzedawców.
Młotkowe podejście do biznesu, krótkowzroczność. Niektórzy wcisną Ci coś, czego bezdomny pies nie tknie, z uśmiechem na ustach i bajeczką w gratisie. Byleby tylko zarobić te 5 zł.
A to, że przez taki numer stracą klienta, który mógłby u nich kupować przez kolejne LATA?!
Tego już młotkowa filozofia nie ogarnia..

Cytat:
Nie kupuję tam często, ale to jak na razie jedyne miejsce gdzie widziałem koninę.


http://www.cylex.pl/firmy...y-10393161.html
http://www.wirtualna.wars...Warszawie-gdzie
http://katalog.pf.pl/Wars...P0R10C-m09.html
Być może befsztyk na puławskiej, obok metra wilanowska. www.befsztyk.pl

Tylko konina jest na zamówienie, więc musisz do takiego sklepu wpierw zadzwonić, wypytać, czy oferta aktualna, i ewentualnie zamówić. Zazwyczaj zamawiasz w pn,, odbierasz we czwartek.

Cytat:
Poza tym kupuję pod halą wołowinę u dowcipnego pana w okularach z żoną i nie zawiodłem się jeszcze.


Tzn Ty z żoną kupujecie, czy Ty sam jeden kupujesz u pana, który sprzedaje wraz ze swą małżonką?
W sumie nieistotne :P

Jeżeli to jest pierwsza budka po prawej, bodajże nr 105 obok pączków i drożdżowek, to spoko, ten facet ma najlepsze mięso pod halą i jest uczciwy.

unikaj 132 131 128 - tam są łgarze, oszuści i młotkowi knajacze.
Oni Ci pewnie sprzedadzą koninkę, ale.. taką wieprzową :hihi:
Pamiętam też, jak byłem tam ostatnio. Gość ze 131 poznał mnie z daleka, mówi "chodź pan, mam bardzo dorodną jagnięcinkę", i pokazuje mi schab z jakiejś starej maciory, co chyba ze starości im zeszła. Powierzchnia przekroju jak dłoni. "Dorodna jagnięcinka" :viva:

ps.
Tych podejrzanych budek jest pewnie więcej, ale po prostu nie wszystkie przetestowałem. Może są nawet gorsze od tych wymienionych, tam się naciąłem więc o nich piszę. ku przestrodze.

budki które mogę z czystym sumieniem polecić to 116, 105, 106.
I ekologiczne jajka na przeciwko kapusty kiszonej w zadaszonej hali obok mirowskiej.
Tak BTW, to tę kapuchę oni przywożą w plastykowych wiaderkach i wrzucają do drewnianych beczek, tak dla picu :hah:
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Ostatnio zmieniony przez zenon Wto Kwi 26, 2011 20:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 20:27   

Akurat sąsiad rozkręca króliki, będą takie co hasają po trawce z minimum suplementowanych witaminek. Można by chyba zakupić torbę lodówkę i wysłać kurierem tuszki. Ktoś tu się pisze na króliczynę, temat będzie gorący za 3 miesiące.
:-)
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 20:50   

[quote="Adam319"]...Można by chyba zakupić torbę lodówkę i wysłać kurierem tuszki. Ktoś tu się pisze na króliczynę, temat będzie gorący za 3 miesiące.
:-)...[/quote]
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
Pomysl PIERWSZA klasa! :-)

I to jest TO! :-)
.
Ostatnio zmieniony przez Molka Śro Maj 18, 2011 15:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
NewB87

Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 7
Wysłany: Śro Kwi 27, 2011 07:40   

Dzięki za namiary na koninę :)

zenon napisał/a:

Tzn Ty z żoną kupujecie, czy Ty sam jeden kupujesz u pana, który sprzedaje wraz ze swą małżonką?
W sumie nieistotne :P

Jeżeli to jest pierwsza budka po prawej, bodajże nr 105 obok pączków i drożdżowek, to spoko, ten facet ma najlepsze mięso pod halą i jest uczciwy


Facet sprzedaje razem z żoną :) . Zdaje się, że to ten, o którym piszesz. Przed jego stoiskiem jest wysunięta budka. Nigdy nie miałem wrażenia, że chce mi coś wcisnąć, nigdy nie było problemu jeśli chciałem mniejszy kawałek mięsa, no i zawsze dostawałem dobre mięso.

Cytat:

unikaj 132 131 128 - tam są łgarze, oszuści i młotkowi knajacze.
Oni Ci pewnie sprzedadzą koninkę, ale.. taką wieprzową :hihi:
Pamiętam też, jak byłem tam ostatnio. Gość ze 131 poznał mnie z daleka, mówi "chodź pan, mam bardzo dorodną jagnięcinkę", i pokazuje mi schab z jakiejś starej maciory, co chyba ze starości im zeszła. Powierzchnia przekroju jak dłoni. "Dorodna jagnięcinka" :viva:

ps.
Tych podejrzanych budek jest pewnie więcej, ale po prostu nie wszystkie przetestowałem. Może są nawet gorsze od tych wymienionych, tam się naciąłem więc o nich piszę. ku przestrodze.


Z pozostałymi mam raczej kiepskie doświadczenia. W jednej z budek facet wcisnął mi łopatkę jagnięcą za 30 zł, ostatecznie "opuszczając" na 28, chociaż wcale nie potrzebowałem takiego dużego kawałka. To ten wąsaty co handluje z matką.

Cytat:

budki które mogę z czystym sumieniem polecić to 116, 105, 106.
I ekologiczne jajka na przeciwko kapusty kiszonej w zadaszonej hali obok mirowskiej.
Tak BTW, to tę kapuchę oni przywożą w plastykowych wiaderkach i wrzucają do drewnianych beczek, tak dla picu :hah:


116 ? A baranina tam będzie ? Raz kupiłem u jakiegoś innego wąsacza i była ok.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Śro Kwi 27, 2011 08:15   

NewB87 napisał/a:
Z pozostałymi mam raczej kiepskie doświadczenia. W jednej z budek facet wcisnął mi łopatkę jagnięcą za 30 zł, ostatecznie "opuszczając" na 28, chociaż wcale nie potrzebowałem takiego dużego kawałka. To ten wąsaty co handluje z matką.


Jesteś w 100% pewien, że to nie była jagnięcina wieprzowa?
Ten wąsacz to łachudra, drań i oszust.
"rabat musi być" :viva:

Jeśli nie masz pewności jak powinna wyglądać jagnięcina to zerknij w 106, zaraz na lewo od tego pana z żoną co ma niezłą wołowinę.

NewB87 napisał/a:
116 ? A baranina tam będzie ? Raz kupiłem u jakiegoś innego wąsacza i była ok.


W 116 mają głównie cielęcinę.
Od czasu do czasu mają młodą wołowinę i młodą baraninę, taką na pograniczu jagnięciny.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
stdt 

Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 517
Skąd: Cała Europa.
Wysłany: Śro Kwi 27, 2011 09:13   

Kurde, Warszawiaki jedne wy :-x

U mnie na śląsku to nie mam pojęcia gdzie by kupić jakieś takie mięsko fajne :D
_________________
-Pane moderatore, prose ne ubija tematu.

-To se ne da!
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 27, 2011 14:00   

NewB87 napisał/a:
Czy macie jakieś doświadczenia z koniną spod Hali Mirowskiej ?

Nie mam.
Ale mam jakieś dwuletnie doświadczenie z koniną z tego sklepu -
http://www.zumi.pl/134614...zawa,firma.html
pychota :)
pachnący bardzo smaczny krwisty udziec to koszt 25 zł za kilo
trzeba uprzednio zamówić - dostawa jest we środy
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
NewB87

Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 7
Wysłany: Śro Kwi 27, 2011 14:53   

@Zenon

Nie byłem właśnie pewien czy nie jest wieprzowa. W każdym razie od tamtego czasu omijam jego budę z daleka. Takie cwaniactwo ma krótkie nogi.

Dzięki za pomoc, Panowie Zenon i Hannibal :)
Ostatnio zmieniony przez NewB87 Śro Kwi 27, 2011 14:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Śro Kwi 27, 2011 18:47   

zenon napisał/a:
Jesteś w 100% pewien, że to nie była jagnięcina wieprzowa?
Ten wąsacz to łachudra, drań i oszust.
"rabat musi być" :viva:

Gościu ma jeszcze w ofercie baraninę wieprzową w wersji stara maciora lub wnętr - do wyboru do koloru :D

wnętr to taki nie całkiem wykastrowany świniak - jedno jąderko zostaje wewnątrz i nie może być w porę usunięte - efekt to śmierdzące testosteronem, niezjadliwe, ale za to tanie mięso - tanie w hurcie, dzięki czemu handlarz-złodziej, bo na miano sprzedawcy ten psi pomiot nie zasługuje, ma okazję do niegodziwego zarobku

kiedyś do skur-wiela wybiorę się z puszką sprey'a i zrobię mu darmową reklamę na budzie
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Śro Kwi 27, 2011 19:14   

Maad napisał/a:
kiedyś do skur-wiela wybiorę się z puszką sprey'a i zrobię mu darmową reklamę na budzie


Idę z Tobą 8)
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
nike32

Dołączył: 01 Maj 2011
Posty: 1
Wysłany: Nie Maj 01, 2011 10:24   

Witam . Przykro się przyznać ale dołączyłem do grona orżniętych przez tego złodzieja z budki 128 (należy nazywać rzeczy po imieniu). Schemat był taki sam jak w opisie maada. Miałem dostać comber jagnięcy w zamian dostałem schab z kością. Coś mnie chyba zamroczyło. Miało być droższe ale spuścił do 30PLN/KG. i w ten sposób kupiłem schab wieprzowy zamiast jagnięciny za trzy dychy. Problem jest jednak dużo szerszy bo skoro oszukuje na jakości i rodzaju mięsa to czy nie oszukuje na jego badaniach tym samym nie szafuje naszym zdrowiem. Ponieważ należę do ludzi drążących temat postaram się mu życie "uprzyjemnić", Sanepidem i u zarządcy targowiskiem jak trzeba będzie znajdę w wolnym czasie inne formy utrudnienia mu handlu. Dziwie się tylko innym handlarzom że nie spowodują zamknięcia tej budy, gdyż jego praktyki rzutują na wszystkich rzeźników spod hali Mirowskiej.http://www.dobradieta.pl/forum/images/smiles/killer.gif
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Maj 01, 2011 10:54   

Nieźle przepłaciłeś.

Nam wciskał schab wieprzowy za kilkanaście zł, no poniżej 2 dych :P :P :P

To jest taka mentalność człowieka, że zdziwię się, jeśli robi rzetelne badania.
TZN jeśli kupuje w rzeźni, która musi zrobić takowe badania, to pewno jest przebadane, ale jeśli ten obowiązek spoczywa na nim, to stawiam juany przeciwko orzechom, że za te kilka złotników ryzykuje zdrowiem swoich klientów.
Ale do kościółka na pewno chodzi! :D

Nie on jeden kantuje, takich złodziei jest tam więcej.
Są też uczciwi sprzedawcy, ale niestety niewykluczone, że są w mniejszości.

Jeśli idzie o sanepid to widziałem jak to wygląda. Zaczynają od tej najuczciwszej budki i zanim dojdą do rejonu kanciarzy, to tamci już wszystko odpicują. Zanim dojdzie do złodzieja ze 128 to minie z półtorej godziny.
Musieliby go capnąć na gorącym uczynku.

Myślę, że możnaby się przenieść na priv.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
isabelle30 

Dołączyła: 25 Lip 2012
Posty: 1
Wysłany: Śro Lip 25, 2012 09:14   

Na początek chciałabym powiedzieć wszystkim : Witam Was Serdecznie!
Znalazłam to forum podczas poszukiwań sklepów z mięskiem innym niż wołowina, kuraki i świnina. Poszukuję takiego rarytasu jak konina...nie dla siebie, dla psa :-) . Gdzie obecnie w Warszawie kupię koninę? Podroby końskie?

Mogę sie podzielić namiarem na tuszki nutrii... :D
We wrześniu będę zamawiać transport takowych do Warszawy, więc Warszawiaki moga sie podłączyć :D
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 08:17   

isabelle30 napisał/a:
Gdzie obecnie w Warszawie kupię koninę? Podroby końskie?

Najlepsza konina jest wg mnie tu - http://panoramafirm.pl/ma...-mfpme_sat.html
Jest "dwójka" za ok. 23 zł, udziec za ponad 30 i polędwica za kilkadziesiąt zeta. Można zamówić też tłuszczyk - ok. 8 zł za kilo.
Ale podroby końskie to nie wiem czy gdzieś dostaniesz.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
maniek669

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 459
Wysłany: Wto Lip 31, 2012 20:34   

isabelle30 napisał/a:
Poszukuję takiego rarytasu jak konina...nie dla siebie, dla psa . Gdzie obecnie w Warszawie kupię koninę? Podroby końskie?


sory, ale po co to robisz?? :shock: jeśli mogę zapytać :D
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sie 01, 2012 15:32   

maniek669 napisał/a:
isabelle30 napisał/a:
Poszukuję takiego rarytasu jak konina...nie dla siebie, dla psa . Gdzie obecnie w Warszawie kupię koninę? Podroby końskie?


sory, ale po co to robisz?? :shock: jeśli mogę zapytać :D

Po co karmisz psa mięsem?
Czy jak?
 
     
Szaman

Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 16
Wysłany: Pon Sie 27, 2012 14:11   

Czy ktoś się może orientuje, gdzie w Warszawie można kupić dobrej jakości, świeże mięso mielone wołowe (może być też mieszane wieprzowo-wołowe)? Jest to dla mnie ważne, by był to certyfikowany produkt rolnictwa ekologicznego...
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 05, 2012 21:02   

Szaman napisał/a:
Czy ktoś się może orientuje, gdzie w Warszawie można kupić dobrej jakości, świeże mięso mielone wołowe (może być też mieszane wieprzowo-wołowe)? Jest to dla mnie ważne, by był to certyfikowany produkt rolnictwa ekologicznego...

A nie lepiej kupić w całości i samemu sobie zmielić?
Z certyfikatem kupisz na Biobazarze, ale ogólnie bardzo dobre masz w Befsztyku czy Le Diplomate.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
rakso2004

Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 1
Wysłany: Nie Mar 03, 2013 18:38   jagnięcina Warszawa

gdzie kupić jagnięcinę w rejonie warszawy świeżą półtusze lub rąbankę?
 
     
maslowska

Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 98
Wysłany: Pią Wrz 11, 2015 06:30   

Przepraszam,żę odkopuję stary temat ale nie ma sensu zakładac nowego. Sama planuje w najbliższym czasie kupić nowe mieszkanie w Warszawie. Zrobiłam już rozpoznanie w zakresie tego co ma Warszawa do zaoferowania.W sumie mieszkań jest dość sporo. Najbardziej zainteresowała mnie nowa inwestycja na Teodorowicza. Zora Wilanów. Patrzylam sobie na zdjęcia i całkiem fajnie to się prezentuje ( zdjęcie poniżej).
Moze orientujecie sie jakie mniej więcej są tam ceny za m2?
Ostatnio zmieniony przez maslowska Pią Wrz 11, 2015 06:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
miawas

Dołączył: 24 Sie 2016
Posty: 1
Wysłany: Śro Sie 24, 2016 13:17   

Warto zajrzeć też na: https://polskikoszyk.pl/zakupy/od-rzeznika.html Mięso najwyższej jakości, częste promocje, dostawa pod drzwi. Super.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved