Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:07
Bardzo intensywna aktywność umysłowa na low carb
Autor Wiadomość
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pią Lip 17, 2009 14:34   

Matti, zakladales juz conajmniej kilka takich tematow.
Watpie by ktos napisal ci cos nowego.

U mnie sie LC doskonale sprawdza przy pracy umysl.

Jezeli tobie to nie sluzy to eksperymentuj.

Aktualnie jestes od jakiego czasu na LC? tydzien? Dwa?

Ktore to juz podejscie?
25? 58?
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pią Lip 17, 2009 15:14   

Matti, te uwagi nie sa glupie.

Ja jadlem ostatni raz chleb ze 2 lata temu, nie wiem kiedy zjadlem wiecej wegli dobowo niz 100-120..

Jezeli ty robisz teraz kolejne podejscie do LC od np. tygodnia to nie porownoj sie ze mna, bo jestes w zupelmnie innej sytuacji.

U mnie juz jest po wszelkiej adaptacji, organizm przywykl do LC tak bardzo, ze jakbym mial zaczac sie zywic cywilizacyjnie musialbym to tego sie adaptowac tygodnie.

Aktywnosc jak duza.. 8 godzin czytania, studiuje tez scisly przedmiot i sobie z nim radze. I pisalem niejednokrotnie egzamin trwajacy 3 godziny na czczo. I bylo ok.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Nie Lip 19, 2009 00:53   Re: bardzo intensywna aktywność umysłowa na low carb

Matti napisał/a:
A może ketony są lepszym paliwem dla mózgu człowieka??

Witam
wg. Doktora Ponomarenki mózg wybiera glukoze, nawet w obecności ketonów.
Pozdrawiam
 
     
mateusz

Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 48
Wysłany: Nie Lip 19, 2009 09:54   

Witam,
Moje obserwacje mogą być trochę zniekształcone bo jak pisałem na forum cały czas poszukuję co z czym mieszać a czego nie co jeść o jakiej porze itd. bo dużo rzeczy mnie przymula i trudniej mi się skupić i wytrzymać w stanie intensywnej nauki. Ale zawsze choćbym nie wiadomo ile T zjadł to jeżeli nie jestem bardzo najedzony to jak sobie zjem miodu czy daktyli to mi się lepiej koncentruje itd.

Pamiętam że kiedyś jak jadłem "normalnie" to jak walnąłem sobie sernika albo makowca to potem przez dłuższy czas mi się lepiej uczyło. Może coś jest z tymi "stopniowo uwalnianymi węglowodanami".

Zauważyłem też że w przypadku wysiłku umysłowego połączonego z lekkim stresem jest to tak jak oficjalnie mówią ( że na stres potrzeba glukozy ) jeszcze silniejsze. Zdawałem ostatnio FCE, część pisemna polega na tym że siedzisz od 9 do 14 z przerwami po 10 - 15 min. Przed egzaminem parę dni uczyłem się bardzo intensywnie i jadłem tak z 70 g W i już w dzień przed jakoś tak dziwnie się czułem jakieś takie ala małe skurcze w karku przy próbach dłuższego skupienia i dość kiepskie zapamiętywanie. W dniu egzaminu już po 1 cz. miałem zmuły i po wyjściu z 1 cz prawie wcale jej nie pamiętałem ( a nie byłem specjalnie zestresowany) nie pamiętałem o czym było a śniadanie profilaktycznie zjadłem lekkie. Po 2 cz. wyszedłem do sklepu po banany i daktyle i po zjedzeniu na kolejnych częściach dużo lepiej kojarzyłem fakty przypominałem sobie słówka itd.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 19, 2009 19:49   Re: bardzo intensywna aktywność umysłowa na low carb

brajan30 napisał/a:
Matti napisał/a:
A może ketony są lepszym paliwem dla mózgu człowieka??

Witam
wg. Doktora Ponomarenki mózg wybiera glukoze, nawet w obecności ketonów.
Pozdrawiam

mózg wybiera obligatoryjnie w 1/4 glukozę
reszta to ketony
a więc - jeśli mamy intensywniejszy wysiłek umysłowy to musimy również troszkę więcej węgli spożyć, jednocześnie spożywając odpowiednio więcej tłuszczy, z których to później powstaną ketony
to oczywiście przy założeniu należytej adaptacji/ przestawienia szlaków metabolicznych
Stephen Phinney spożywa ok. 50 g węgli na dobę, a jego sprawność umysłowa jest, z tego co widać, na bardzo dobrym poziomie
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 20, 2009 07:17   

Matti napisał/a:
A u ciebie Hannibal jak to wygląda?

praca umysłowa? w porząsiu :]
w ostatnim czasie trochę tych węgli jadam, bo to dobre owoce, bo to plastry miodu
myślę, że przy 100-120 g powinno być naprawdę spoko :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Pon Lip 20, 2009 09:34   Re: bardzo intensywna aktywność umysłowa na low carb

Hannibal napisał/a:

mózg wybiera obligatoryjnie w 1/4 glukozę
reszta to ketony


Kto i jakim sposobem to zmierzyl?
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 20, 2009 09:40   Re: bardzo intensywna aktywność umysłowa na low carb

Kangur napisał/a:
Kto i jakim sposobem to zmierzyl?

spytaj się biochemików
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved