Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 12:06
Kurkuma z pieprzem - działanie antynowotworowe
Autor Wiadomość
Cordoba_2004 
technolog żywności

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 660
Skąd: Wiocha po Wielkim Lasem
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 07:55   

Na jakiej podstawie piszesz że coś tam 10 razy wzmacnia itd na podstawie
a ) własnych badań
b ) badań osoby x
c ) materiałów reklamowych dystrybutorów przypraw

PRzeczytaj opinię Dr Witoszek wyżej nie mylić z dr Latoszek z serialu "Na dobre i na złe"
Pani doktor wyraźnie stwierdziła że to działanie wynikające z nieobecności tych substancji w naszym regionie - czyli chyba de facto żadne
_________________
gg 14 987 97
 
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 08:16   

Cordoba_2004 napisał/a:
PRzeczytaj opinię Dr Witoszek wyżej nie mylić z dr Latoszek z serialu "Na dobre i na złe"

:hah:
Cordoba_2004 napisał/a:
Pani doktor wyraźnie stwierdziła że to działanie wynikające z nieobecności tych substancji w naszym regionie - czyli chyba de facto żadne

też mi się tak wydaje
dorabia się do tego ideologię
ja w ogóle żadnych przypraw nie używam, one nie są do niczego potrzebne - czyste mięso, organy, ryby, owoce morza smakują najlepiej
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Cordoba_2004 
technolog żywności

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 660
Skąd: Wiocha po Wielkim Lasem
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 08:24   

Rak to grupa schorzeń rak rakowi nie równy a nawet nie wiele podobny dlatego np umiemy sobie radzić z rakiem jądra i wyleczalność sięga 80% , a rak płuc trzustki jest prawie nieuleczalny.
Z całym szacunkiem dla Pani Doktor Witoszek nie zgodzę się z tym co mówi, bo skoro kurkuma od dawna w cywilizacjach wschodu uważana jest za środek przeciwzapalny to również w pewnych wypadkach może działać prozdrowotnie

Po drugie są takie badania które potwierdzają wpływ pozytywny kurkumin na apoptozę komórek o charakterystyce trofoblastycznej.

Po trzecie jest sprawą udowodnioną że przy stosowaniu kurkuminy z piperydyną w dużych dawkach następuje obniżenie poziomu markerów nowotworowych.

Gdzie jest jednak prawda absolutna to tylko Bóg jeden wie.
_________________
gg 14 987 97
 
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 08:32   

Cordoba_2004 napisał/a:
a rak płuc trzustki jest prawie nieuleczalny.

jak nie jak tak
Carol Alt znasz? ona pozbyła się na 100% surowym żywieniu raka trzustki
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Pią Lut 05, 2010 08:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Cordoba_2004 
technolog żywności

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 660
Skąd: Wiocha po Wielkim Lasem
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 08:37   

Hanni no nie znam Carol Alt ale nawet jeśli to ok super pogratulować cieszyć się, ale mój drogi to 1 przypadek pewnie po chemioterapiach też znalazło by się parę przypadków takich uleczeń nie dowodzi to jednak całkowitej wyleczalności wszystkiego na surowej diecie, chociaż daje do myślenia.

Apropos jest pewien lekarz zdrowy nota bene który raz dwa razy w tygodniu pije sok wyciskany świeży z wątroby jagnięcej, twierdzi że to źródło enzymów itd .... Co o tym myślisz ?
_________________
gg 14 987 97
 
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 08:49   

Cordoba_2004 napisał/a:
Hanni no nie znam Carol Alt ale nawet jeśli to ok super pogratulować cieszyć się, ale mój drogi to 1 przypadek pewnie po chemioterapiach też znalazło by się parę przypadków takich uleczeń nie dowodzi to jednak całkowitej wyleczalności wszystkiego na surowej diecie, chociaż daje do myślenia.

No wiadomo, że nie. Ale to taki konrargument do tego, że nie można takich raczysk "rozwalić".
Cordoba_2004 napisał/a:
Apropos jest pewien lekarz zdrowy nota bene który raz dwa razy w tygodniu pije sok wyciskany świeży z wątroby jagnięcej, twierdzi że to źródło enzymów itd .... Co o tym myślisz ?

nie tylko enzymów
ja jadam w całości surową wątrobę jagnięcą i sobie chwalę
póki co żadne raczysko mnie nie złapało, więc nie udowodnię Ci na własnym przykładzie jak bym go zwalczył :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Cordoba_2004 
technolog żywności

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 660
Skąd: Wiocha po Wielkim Lasem
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 09:38   

Cenne uwagi ale mówiąc jagnięce wątroby masz na myśli " z barana " czy z "kozy"
pytanie pozornie głupkawe ale ludzie często mylą te pojęcia lepiej mieć jasność.
_________________
gg 14 987 97
 
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 13:35   

Cordoba_2004 napisał/a:
Cenne uwagi ale mówiąc jagnięce wątroby masz na myśli " z barana " czy z "kozy" pytanie pozornie głupkawe ale ludzie często mylą te pojęcia lepiej mieć jasność.

mam na myśli małe jagniaki, czyli owieczki i baranki :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
tomthemaster

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 164
Wysłany: Śro Sie 25, 2010 10:36   

Dobry sposób jedzenia nie pieczonej i nie gotowanej kurkumy i imbiru:

łyżka musztardy, łyżka kurkumy i łyżka imbiru.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Sie 25, 2010 13:39   

O kurkumie z pieprzem i oliwa wspomina David Sorvan autor ksiazki "Antyrak". Mial dwa razy raka mozgu i wyszedl.
 
     
anakonda123

Dołączył: 13 Sie 2016
Posty: 1
Wysłany: Sob Sie 13, 2016 08:38   kurkuma

Doskonałym uzupełnieniem dla tego tematu jest ten artykuł http://www.zdrowyportal.p...iczych-kurkumy/
Tutaj dowiedziałam się, że kurkuma była badana ponad 9000 razy i nie tylko posiada właściwości lecznicze na nowotwory, ale praktycznie na wszystko!
Aby kurkuma dobrze się wchłaniała, musi być przyjmowana nie tylko z pieprzem, ale również z oliwą z oliwek.
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Sob Sie 13, 2016 19:01   Re: kurkuma

anakonda123 napisał/a:
Doskonałym uzupełnieniem dla tego tematu jest ten artykuł http://www.zdrowyportal.p...iczych-kurkumy/
Tutaj dowiedziałam się, że kurkuma była badana ponad 9000 razy i nie tylko posiada właściwości lecznicze na nowotwory, ale praktycznie na wszystko!
Aby kurkuma dobrze się wchłaniała, musi być przyjmowana nie tylko z pieprzem, ale również z oliwą z oliwek.

To fakt, że z pieprzem czarnym dopiero działa najlepiej. Ale pytanie jest takie, ile tego pieprzu? Tak więc, okazuje się że sporo, bo trzeba dorzucić przynajmniej małą łyżeczkę... Ostra potrawa jak dla mnie ;) Co do tłuszczu, to ZDECYDOWANIE lepiej jest dodać masło klarowane, w Indiach zwane Ghee.
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
instruktorka

Dołączył: 22 Wrz 2019
Posty: 4
Wysłany: Nie Gru 01, 2019 15:13   

Ja też czytałam o tym, że właściwości kurkumy są niezliczone. Podobno ma ponad 600 działań prozdrowotnych, w tym właśnie antynowotworowe. Ja osobiście codziennie rano rozpuszczam w wodzie o temperaturze ok 50 stopni pół łyżeczki kurkumy, ze szczyptą pieprzu i łyżeczką miodu i czuję się rewelacyjnie!
 
     
Dolata 

Wiek: 30
Dołączyła: 01 Kwi 2020
Posty: 5
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Śro Cze 17, 2020 16:38   

Dopytam: z jakim pieprzem? Z każdym? Bo ja ostatnio zajadam się nowo odkrytym tzw. pieprzem długim:
https://planteon.pl/przyprawy-swiata/pieprz/pieprz-dlugi

Jeśli te zdrowotne właściwości są prawdą, będę dodawać go do jeszcze większej ilości potraw, nawet kanapkę posypię :]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved