Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:12
Kamienie nerkowe
Autor Wiadomość
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Czw Lut 23, 2012 17:21   

Cytat:
Z kolei wywar z gotowanych ziemniaków lub obierek rozpuszcza kamienie zarówno nerkowe, jak i żółciowe. W kuracji należy stosować warzywa z upraw naturalnych, nie zawierające środków chemicznych, o ładnej skórce, bez kiełków i zazielenienia. Ziemniaki trzeba dokładnie umyć i obrać, a obierki ugotować do miękkości. Odwar zlać i wypić szklankę w 3–4 porcjach w ciągu dnia, przed jedzeniem. Po trzech tygodniach należy zrobić przerwę i kurację powtórzyć. W trakcie kuracji wskazane jest ograniczanie spożywania mięsa; dieta powinna być lekka, jarsko-mleczna.

link
PS. Pracownik z mojej firmy miał kamienie i obierkami rozpuścił sporej wielkości kamień choć wydalanie go było dość bolesne i raczej nie zmyślał :)
 
     
gam 
gam

Dołączyła: 03 Lis 2010
Posty: 494
Wysłany: Czw Lip 24, 2014 11:32   

Czy wiesz, że w chorobach kamicy i nie tylko, bardzo skutecznie pomaga lecytyna?
Nie poznano żadnych działań ubocznych lecytyny – tak, więc jest bezpieczna dla wszystkich. Nie powinni zapominać o niej zarówno odchudzający się, jak i smakosze. Polepsza i przyspiesza procesy trawienne, dlatego jest godna polecenia, gdy nie odmawiamy sobie obfitych i urozmaiconych potraw. Jako lekarz stosujący terapie naturalne, chętnie polecam w swojej praktyce preparaty CF/CV i stwierdzam, że doskonale sprawdza się ich skuteczność.
Lecytynę wielokrotnie wypróbowałam w leczeniu kamicy żółciowej. Ostatnio pacjentce, ze stwierdzonym przy pomocy badania USG kamieniem żółciowym, zaleciłam lucernę, lecytynę i dietę dostosowaną do grupy krwi na okres 3 miesięcy. Już po 2 miesiącach stan chorej zdecydowanie się poprawił. Proponowana wcześniej operacja nie była potrzebna, ponieważ badanie wykazało brak złogów, a stan woreczka żółciowego uległ wyraźnej zmianie. Lecytyna okazała się równie skuteczna w leczeniu skurczów mięśni i drgań powiek, tzw. tików. Ponadto zaobserwowałam znakomite efekty w poprawie koncentracji u dzieci o spowolnionym rozwoju. Świetne rezultaty uzyskuję również w przypadkach owrzodzeń podudzi, które występuje jako powikłanie żylaków.
Wraz z cynkiem, który aktywizuje procesy regeneracji skóry i lucerną, która działa jako antykoagulant stwarzają warunki do szybkiego gojenia, wcześniej nie gojących się ran. Z uwagi na wyjątkowo szeroki zakres działania lecytyny zachęcam wszystkich, aby na stałe włączyli ją do swojej diety.
lek.med. Irena Łopatina
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację... która zmieni świat."
D. Icke http://davidicke.pl/forum/
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Sob Lip 26, 2014 16:58   

gam napisał/a:

lek.med. Irena Łopatina

Jak jesteś lekarzem medycyny i to jest twoje prawdziwe nazwisko, to znasz język rosyjski. Polecam ci przeczytanie książki:
Н. Г. Друзьяк. «Как продлить быстротечную жизнь»
Stamtąd uzupełnisz swoje wiadomości na temat kamieni i w nerkach i w pęcherzyku żółciowym.
A jak jesteś Edzią Sroczynską, to wypadałoby zaznaczyć, ze to jest cytat, a nie twój oryginalny post. Tak robią uczciwi forumowicze.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
3of5 

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 483
Wysłany: Sob Lip 26, 2014 19:45   

Kangur napisał/a:

A jak jesteś Edzią Sroczynską, to wypadałoby zaznaczyć, ze to jest cytat, a nie twój oryginalny post. Tak robią uczciwi forumowicze.


zgadzam się co do tego cytowania
Ostatnio zmieniony przez 3of5 Sob Lip 26, 2014 19:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Nie Lip 27, 2014 02:20   

tadwoj napisał/a:
I może Panie Witoldzie masz rację. Ostatnio silny ból zaatakował mi staw łokciowy, później bark, następnie przeskoczył na staw palca serdecznego, po dwóch dniach zaatakował stawy biodrowe, a teraz wrócił do stawu łokciowego i siedzi tam już ze 3 tygodnie. Poszedłem dzisiaj do lekarza i zapisał badanie krwi na obecność kwasu moczowego. Przypominam że 2 lata temu miałem usuwany kamień chyba moczanowy, tzw. bezcieniowy. Czyżby to było z tego kw. moczowego? We środę będą wyniki, to będę mądrzejszy.


tadwoj napisał/a:
No i okazało się , że kwas moczowy mam poniżej normy, a nie powyżej , jak podejrzewał lekarz. I co o tym myśleć teraz. :-(


Dawno to juz bylo pisane. Nie wiem czy jeszcze czytasz to forum.

Nadmiar wapnia jest winowajca kamieni nerkowych i bólu w stawach.
Doktor Kwasniewski powinien teraz wyłączyć zalecane przez niego wszystkie produkty mleczne z wyjatkiem masla z diety optymalnej.

Krowa nie jest wiecej warta od obrazu Picassa.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
gam 
gam

Dołączyła: 03 Lis 2010
Posty: 494
Wysłany: Nie Lip 27, 2014 17:31   

Kangur napisał/a:

Krowa nie jest wiecej warta od obrazu Picassa.


Krowa ZAWSZE więcej znaczy niż najdroższy obraz.
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację... która zmieni świat."
D. Icke http://davidicke.pl/forum/
 
     
gam 
gam

Dołączyła: 03 Lis 2010
Posty: 494
Wysłany: Nie Lip 27, 2014 17:36   

Kangur napisał/a:
gam napisał/a:

lek.med. Irena Łopatina

Jak jesteś lekarzem medycyny i to jest twoje prawdziwe nazwisko, to znasz język rosyjski.


Nie jestem lekarzem ani też rosjanką.

Tekst jest podpisany więc chyba to jasne, że nie jest mój.
_________________
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację... która zmieni świat."
D. Icke http://davidicke.pl/forum/
 
     
maslowska

Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 98
Wysłany: Pon Sty 09, 2017 08:42   

A orientujecie się czy picie wody z kranu ma wpływ na rozwój kamicy nerkowej?
 
     
moniczka23

Dołączył: 10 Sty 2017
Posty: 13
Wysłany: Wto Sty 10, 2017 08:34   

Absolutnie nie ma takiego znaczenia. Wiele osób obawia sie picia wody z kranu ponieważ boi się zachorowania na kamice nerkową. Tak naprawdę kamica nerkowa powstaje z zupełnie innych przyczyn.Jest to głównie nieodpowiednia dieta. Duża rolę również odgrywają skłonności genetyczne. Jeśli w rodzinie miałaś kogoś chorego na kamicę to wieksze jest ryzyko,że równiez będziesz tę chorobę miała.
Zerknij sobie również na stronę
http://kamicanerkowa.net.pl/

Są tutaj opisane przyczyny choroby.
 
     
Olcia13

Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 10
Wysłany: Śro Sty 18, 2017 16:54   

Miałam dawno temu na nerkach te paskudy - usunęłam, jak miałam 13 lat. Ale ból pamiętam do dziś.
 
     
patafilar 

Dołączył: 31 Lip 2017
Posty: 3
Wysłany: Wto Sie 22, 2017 11:03   

Na nerki aby pomóc je oczyścić polecam pić sok z marchewki, arbuza, kolendry i ogórka. Mi taki sok pomógł więc polecam innym. Przepis znalazłem na terapiasokami.pl.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved