Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Hannibal
Sob Gru 22, 2012 16:07
Basen i skurcze
Autor Wiadomość
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 07:29   Basen i skurcze

Od miesiąca pływam 3 razy w tygodniu i zastanawiam się z czego wynikają lekkie skurcze? Pojawiają mi się około raz w ciągu godziny na środku stopy i przechodzą po paru sekundach. Czytałem, że mogą być spowodowane niedoborem magnezu, nadmiarem tłuszczu w diecie, innym razem znowu - nadmiarem magnezu, że każdy pływak nosi przy sobie igłę aby się ukłuć, Kwaśniewski radzi zwiększyć węglowodany nie tłumacząc co i dlaczego itd. :-?

Dodam, że wypróbowałem na basenie opcje z 80 g węgli i 20 g i nie ma żadnej różnicy. Białko jak zwykle 75 g, tłuszcz gdzieś między 150 a 200.

Wczoraj kupiłem pestki z dyni, pietruszkę w doniczce i naturalne kakao z 8% węgli, z którego zrobiłem jakąś pseudo raw czekoladę i zjadłem tego chyba z 100 gram z łojem, miodem, jagodami, truskawkami aby doładować magnez.

Ale jak pomyślę logicznie to sprawa jest dziwna, bo taki skurcz nie zdarza mi się nigdy podczas wędrówek, biegów, sprintów, jazdy na rowerze, nie zdarzyło mi się to podczas o wiele intensywniejszych nawet 3 godzinnych treningów bjj, i to zarówno na korytku, low carb optymalnym i westonowym. Co ciekawe wielokrotnie obserwowałem jak kolegów taki skurcz na macie łapał w stopę lub w łydkę. :-?

Więc może nie chodzi wcale o magnez, nadmiar tłuszczu, ilość węgli itd a np... o zimną wodę w basenie?! Dziś patrzyłem i było tyko 23 stopnie 8/ , a ja nie mam żadnej warstwy fatu do ochrony. No chyba, że jakiś okołonerkowy i ozorkowy. :hah:
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 07:41   

popatrz na adampio z drugiego forum - pływa jak szaleniec i żadnych skurczy nie uświadcza
może to zasługa duńskiej wody, którą tam bardziej podgrzewają, a u nas liczą się z kosztami :what:
ja nie pływam, więc ten problem mnie omija :viva:
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 02, 2009 07:55   

Waldek :) Miałam ten sam problem.
Woda basenie ,na który chodzę też jest zimna,taka zimna,że jak wchodzę,to chce mnie poskręcać.Kiedyś się pytałam czy ,to jest jakiś klub morsa .
Skurcze również mnie łapały jakoś w stopę,palce u stóp,raz mnie tak złapał,ze kompletnie nie mogłam płynąć i musiałam się chwycić tego czegoś plastikowego,co odgradza tory.
Wpadlam na pomysl,że przed wchodzeniem na basen trzeba się rozgrzać.Robię 40-50 przysiadów,pomacham sobie rękami i wtedy mogę wchodzić pod prysznic,a potem do basenu.
Przed basenem również zjadam sobie czekoladkę,bo zauwazyłam ,że wydajniej mi się pływa ,zwłaszcza pod wodą -ostatnio przepływam niemal całą długość basenu pod wodą :)
Ostatnio zmieniony przez Iga Wto Cze 02, 2009 12:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 07:58   

Iga napisał/a:
. Wpadlam na pomysl,że przed wchodzeniem na basen trzeba się rozgrzać.Robię 40-50 przysiadów,pomacham sobie rękami i wtedy mogę wchodzić pod prysznic,a potem do basenu.

dla Waldka parę serii hinduskich wystarczy :]
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
plej_tssz 

Pomógł: 10 razy
Wiek: 36
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 894
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 08:37   

Hej!

Ja po dodaniu soli do menu przestałem miewać skurcze

Pzdr
 
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 02, 2009 12:11   

plej_tssz napisał/a:

Ja po dodaniu soli do menu przestałem miewać skurcze

Pzdr

No ale te skurcze miałeś w dzień,w nocy,jak chodziłeś,czy tylko podczas pływania w basenie?
Bo są skurcze i skurcze .
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 12:31   

Sól mam i to jakąś himalajską. Aczkolwiek przy surowym zapominam, a przy obrobionym wręcz przesadzam z nią.

Dzięki Iga! Wiesz, że może trafiłaś! Jak hipochondryk szukam jakiegoś strasznego niedoboru magnezu a rozwiązanie prawdopodobnie jest banalniejsze. Faktycznie basen mam rano i traktowałem go totalnie lajtowo, min właśnie zero rozgrzewki, wygłupy itd. Się zabiorę do tego inaczej :-] Oglądałem sobie rozgrzewkę pływaków i oni przez dobre 15 minut robią różne wymachy. Teraz się domyślam dlaczego.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 17:29   

Ja plywalem swego czasu duzo i nigdy nie slyszalem by plywacy mieli jakas igle :shock:
A miewalem przez pewien czas treningi na AWFie rownolegle z Otylia, nigdy nie widzialem by sie dziewczyna czyms klula 8)

Ja to w ogole podziwiam, ze jedzac 2200 kcal (lub mniej) jestes w stanie byc aktywny fizycznie. Ja to bym jadl takie ilosci jakbym caly dzien lezal w lozku.
No ale nie czepiam sie, kazdy czlowiek jest inny itd.

Niedobor magnezu jest rzeczywiscie czesto przyczyna skurczy.
To moze byc jakas przyczyna, bo ty strasznie malo jesz. Szacujac: 200g zoltek + 200g baraniny = 80mg magnezu. To niewiele.

Musisz popraktykowac.

Przy skurczach podczas plywania nalezy zlapac reka za palce stopy i wyprostowac noge, ciagnac stope "w gore".
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 02, 2009 17:47   

zenon napisał/a:
.. bo ty strasznie malo jesz...

No Zenon nie przesadzaj.Jak Ty to wyliczyłeś,że Waldek mało je? Jesteś Jego organizmem czy jak? Mało jada w prównaniu z kim? Z Tobą,Hannibalem,czy może z "Pudzianem"?
Każdy jest inny i to,że twierdzisz,że ktoś za mało je,to jest tylko i wyłącznie Twoje subiektywne odczucie . Równie dobrze można powiedzieć,że Ty jadasz za dużo .
Ja ponoć też jadam za mało,ale jakoś nie będę zadowalała innych i jadła więcej niż mogę,tylko dlatego,że ktoś twierdzi,że jem za mało ,na dodatek Ci,którzy tak twierdzą wpierniczają niebotyczne ilości wszystkiego ,no i niech sobie jedzą ,a mnie dadzą spokój 8-)
Jadam mało i jakoś potrafię przejechać parenascie km. na rolkach w szybkim tempie,potrafię przepłynąć ileść tam długości basenu -jakoś nic mi się nie dzieje z tego powodu,że niby mało jem .
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 17:53   

Iga,
sa powszechnie znane pewne oszacowania na kalorie dla poszczegolnych grup wiekowych.

No i dla faceta w okolicy 30 lat, aktywnego fizycznie i umyslowo, majacego zdaje sie ok 180cm i ok 75kg 1800-2200 kcal to malo.

ale napisalem slogan, ze kazdy czlowiek jest inny, wiec nie czepiaj sie.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 02, 2009 17:57   

zenon napisał/a:

ale napisalem slogan, ze kazdy czlowiek jest inny...

Owszem napisałeś tak,ale też napisałeś,że Waldek jada za mało...więc jedno przeczy drugiemu .
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 18:18   

Iga napisał/a:
Jadam mało i jakoś potrafię przejechać parenascie km. na rolkach w szybkim tempie,potrafię przepłynąć ileść tam długości basenu -jakoś nic mi się nie dzieje z tego powodu,że niby mało jem .

rozumiem, że masz szczupłą kobiecą sylwetkę? nie jesteś chuda? Twoje markery zdrowotne są w normie?
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 02, 2009 18:25   

Hannibal napisał/a:

rozumiem, że masz szczupłą kobiecą sylwetkę?

A jaką mam niby mieć? Jak Pudzian? :) A chuda to jestem,owszem-dla tych którzy przy wzroście 160cm ważą 80 kg . Z resztą co to znaczy,chuda? Mam drobne kości na nich mięśnie i tu i ówdzie tłuszczyku też się znajdzie-cóż więcej mi potrzeba?
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 02, 2009 18:28   

Hannibal napisał/a:
Twoje markery zdrowotne są w normie?

A z tymi markerami,to o co chodzi? Mam latać po labolatoriach i robić sobie wszelakie badania,żeby się dowiedzieć czy moje dobre samopoczucie współgra z wynikami badań?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 18:30   

Iga napisał/a:
A jaką mam niby mieć? Jak Pudzian? :) A chuda to jestem,owszem-dla tych którzy przy wzroście 160cm ważą 80 kg . Z resztą co to znaczy,chuda? Mam drobne kości na nich mięśnie i tu i ówdzie tłuszczyku też się znajdzie-cóż więcej mi potrzeba?

sylwetka np. taka
dla mnie różnica między naturalnie szczupłym a chudym jest dosyć spora
jeśli Tobie pasuje to ok, mi tam w sumie nic do tego ;)
Iga napisał/a:
A z tymi markerami,to o co chodzi? Mam latać po labolatoriach i robić sobie wszelakie badania,żeby się dowiedzieć czy moje dobre samopoczucie współgra z wynikami badań?

no chodziło ogólnie o sprawy zdrowotne
jeśli wszystko jest w normie to ok, nie ma sprawy :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 02, 2009 18:34   

Hannibal napisał/a:
... mi tam w sumie nic do tego ;) ...

Oczywiście,że Tobie nic do tego ,jeszcze tego by brakowało,żebyś radził mi więcej jeść ,np. z pół kilo miesa na dobe i pół kilo surowego łoju :hihi:
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 18:39   

Iga napisał/a:
Oczywiście,że Tobie nic do tego ,jeszcze tego by brakowało,żebyś radził mi więcej jeść ,np. z pół kilo miesa na dobe i pół kilo surowego łoju :hihi:

to znaczy, że mnie zupełnie nie znasz, jeśli sugerujesz, że radziłbym Ci takie ilości? :shock:
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 02, 2009 18:40   

Hannibal napisał/a:

dla mnie różnica między naturalnie szczupłym a chudym jest dosyć spora
jeśli Tobie pasuje to ok,

Oczywiście :) Mnie moja sylwetka odpowiada i nie tylko mnie i nie będę przecież na siłę tyła,żeby zadowolić Ciebie :hihi:
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 18:46   

Iga napisał/a:
Oczywiście :) Mnie moja sylwetka odpowiada i nie tylko mnie i nie będę przecież na siłę tyła,żeby zadowolić Ciebie :hihi:

ale ja nie wiem, jaką masz sylwetkę - z awatara ciężko się domyśleć ;)
ja tylko się spytałem, czy Tobie odpowiada - jeśli tak to sprawa zamknięta
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 02, 2009 18:56   

Hannibal napisał/a:
Iga napisał/a:
Oczywiście :) Mnie moja sylwetka odpowiada i nie tylko mnie i nie będę przecież na siłę tyła,żeby zadowolić Ciebie :hihi:

ale ja nie wiem, jaką masz sylwetkę - z awatara ciężko się domyśleć ;)
ja tylko się spytałem, czy Tobie odpowiada - jeśli tak to sprawa zamknięta

Jeśli chodzi o mnie,to ani nie chcę przytyć,ani nie chcę schudnąć-teraz wyglądam jak w sam raz :)

Hannibal napisał/a:
Iga napisał/a:
Oczywiście,że Tobie nic do tego ,jeszcze tego by brakowało,żebyś radził mi więcej jeść ,np. z pół kilo miesa na dobe i pół kilo surowego łoju :hihi:

to znaczy, że mnie zupełnie nie znasz, jeśli sugerujesz, że radziłbym Ci takie ilości? :shock:

Ja nic nie sugerowałam.Chcę przez to napisać,że sugerowanie komuś,że mało jada,czy waży mało,to tylko są subiektywne odczycia osoby,która tak sugeruje (oczywiście pomijam tutaj stany chorobowe) . Można mało ważyć w porównaniu do kogoś,można mało jeść w porównaniu do kogoś,ale to nie znaczy,że z osobą,która waży mniej niż inna,czy osobą,która mniej jada niż inna dzieje się coś złego.
 
     
alejasienieznam 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 340
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 19:25   

Iga, sory, ale trochę spamujesz ;-)
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 19:30   

Iga napisał/a:
zenon napisał/a:

ale napisalem slogan, ze kazdy czlowiek jest inny...

Owszem napisales tak,ale tez napisales,ze Waldek jada za malo...wiec jedno przeczy drugiemu .


nigdzie nie napisalem ze Waldek je za malo.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 19:33   

zenon napisał/a:
nigdzie nie napisalem ze Waldek je za malo.

ano właśnie
bo co innego stwierdzić, że je mało - może "mało" jest ok
natomiast "za mało" implikuje już konkretnie, że delikwent powinien jeść więcej
po względem logicznym tak sprawa się ma :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Wto Cze 02, 2009 19:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 02, 2009 19:33   

zenon napisał/a:
bo ty strasznie malo jesz.

A to do kogo było?
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 19:52   

zenon napisał/a:
Ja plywalem swego czasu duzo i nigdy nie slyszalem by plywacy mieli jakas igle :shock:
A miewalem przez pewien czas treningi na AWFie rownolegle z Otylia, nigdy nie widzialem by sie dziewczyna czyms klula 8)


Cytat:
Przy długich dystansach pływacy mają igłę przy sobie. Ja igły nigdy nie używałem, nie miałem zresztą bolesnych skurczów. Chociaż skurcz łydki zdarza się często.


http://74.125.77.132/sear...lient=firefox-a
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 20:19   

Cytat:
Ja to w ogole podziwiam, ze jedzac 2200 kcal (lub mniej) jestes w stanie byc aktywny fizycznie. Ja to bym jadl takie ilosci jakbym caly dzien lezal w lozku.
No ale nie czepiam sie, kazdy czlowiek jest inny itd.

Niedobor magnezu jest rzeczywiscie czesto przyczyna skurczy.
To moze byc jakas przyczyna, bo ty strasznie malo jesz. Szacujac: 200g zoltek + 200g baraniny = 80mg magnezu. To niewiele.

Musisz popraktykowac.


Ja jestem chłodnym żylastym typem ascetycznym, urodzonym w czasie gdy jest najmniej słońca, i który ma najwyrazniej, jak większość ludzi z pod tego znaku "ograniczone możliwości wydalania toksyn z organizmu". Ale paradoksalnie przez to, tak jak inne koziorożce typu "ołżyśmierć" dożyję pewnie 100 w niezłej formie. 8-)

Nadmiary mi bardziej szkodzą niż niedobory, choć trudno to sobie wyobrazić tak właśnie jest. W tym przypadku dosłownie "liczy się jakość a nie ilość" a najlepiej przyswajam witamine D z taj jasnej kuli. 8-) Prana i niejedzenie mnie pociąga. ;-)

Tego białka nie zawsze jest 75 czasem sobie pozwolę i na 90. Ale więcej to dla mnie staje się zwyczajną toksyną, podobnie jak powyżej 200 gram tłuszczu, powyżej 50 g węgli czy zalecane 7 szklanek wody na dzień. :razz:

Co do magnezu to prażone pestki dyni mi bardzo podeszły, aż się zdziwiłem bo pamiętam próbowałem kiedyś suszone i były obrzydliwe. I nać pietruszki w sumie też pasi. Ale zobaczymy czy to nie była wina raczej braku rozgrzewki. 8-)
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 02, 2009 20:31   

Waldek B napisał/a:

Nadmiary mi bardziej szkodzą niż niedobory, choć trudno to sobie wyobrazić tak właśnie jest. W tym przypadku dosłownie "liczy się jakość a nie ilość" a najlepiej przyswajam witamine D z taj jasnej kuli. 8-) Prana i niejedzenie mnie pociąga. ;-)

Waldku jestem w szoku :shock: Tak jakbym siebie słyszała :) To chyba dlatego,że też jestem "zimowym człowiekiem" :)
Pozwolę sobie na :hug:
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 20:56   

a to ciekawe, Waldku, bo pamiętam jak jakiś czas temu jadłeś 100 g białka i 300 g tłuszczu, a jednodniowa głodówka mocno Ci nie służyła :-o
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 22:06   

Iga napisał/a:
zenon napisał/a:
bo ty strasznie malo jesz.

A to do kogo bylo?


Iga, przeczytaj post Hannibala, ten ktory jest zaraz nad twoja cytowana tu przeze mnie wypowiedzia.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 02, 2009 22:17   

Zenonie.Mnie sie juz nie chce wnikac w szczegoly.Po prostu napisales do kogos (myslalam ,ze do Waldka,a teraz to juz zupelnie nie wiem do kogo) wczesniej ,ze ten ktos jada strasznie malo ,po czym napisales mi ,ze tak nie pisales.Wybacz,ale madry by zglupial ;-(
Poza tym pisales o kaloriach,jakoby Ty przy tylu kaloriach bys lezal,a nie byl aktywny fizycznie -czy cos w ten desen ,to chyba juz cos mowi...
Wybacz,ale nie chce mi sie drazyc tematu,bo mam lepsze zajecie.


Iga, odpowiem tutaj, bo nie chce dluzej ciagnac tego watku.

Napisalem ze "je malo".
Ty zarzucilas mi, ze nie powinienem pouczac innych, ze "jedza za malo".
Ja stwierdzilem, ze nie napisalem nigdzie "za malo".
Ty zakwestionowalas to cytujac moja wypowiedz, gdzie napisalem, ze "je malo".
itd

Z.
Ostatnio zmieniony przez zenon Wto Cze 02, 2009 22:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 02, 2009 23:01   

Zenonie ,ależ Ty również napisaleś w taki sposób ;

zenon napisał/a:

Niedobor magnezu jest rzeczywiscie czesto przyczyna skurczy.
To moze byc jakas przyczyna, bo ty strasznie malo jesz. .

Niedobór wynika z niedostatecznej podaży jakiegoś składnika -czyli jest czegoś "za mało" ,więc proszę nie wciskaj mi ciemnoty,bo przeczysz sam sobie.
Na dodatek Waldek "strasznie mało je" -tak jakby przynajmniej miał takie racje pokarmowe,jak niektórzy za czasów wojny.
Ostatnio zmieniony przez Iga Wto Cze 02, 2009 23:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
beataZ

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Cze 2007
Posty: 160
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 23:10   

Waldek B napisał/a:
Co do magnezu

Badanie włosa zrobić, proporcje zachować i musi być dobrze.
Życie to nie fabryka śmietników.
Gdzie po pracy peklujesz sie codziennie w chlorze.

Chlor to jednak chlor i omlety nic nie pomogą
na przewlekłe zwłóknienie płuc.
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 03, 2009 06:46   

Hannibal napisał/a:
a to ciekawe, Waldku, bo pamiętam jak jakiś czas temu jadłeś 100 g białka i 300 g tłuszczu, a jednodniowa głodówka mocno Ci nie służyła :-o


Jadłem tak może przez miesiąc, to było zwykłe trucie się, które powodowało biegunki tłuszczowe, ociężałość fizyczną i umysłową.

Co do głodówek nic się nie zmieniło, dla mojego typu nawet te krótkie są bardzo wyniszczające. To jest pewien paradoks, naturalnemu "typowi ascetycznemu" szkodzi asceza. :hah: Mój organizm "głoduje" w pewnym sensie całe życie, więc dodatkowe "pomaganie" mu w tym nie jest dobrym pomysłem.

Oczywiście, wyjątek krytyczny stanowi oczyszczanie organizmu w przypadku choroby i gorączki, wtedy leże jak zwłoki i jakoś jadę na samej wodzie +- 2 dni. Natomiast głodówka siedmiodniowa czy miesięczna nie wchodzi w grę. Mam w tej materii podobne zdanie jak Słonecki. Ludzie są różni i głodówki nie są zdrowe dla wszystkich. Gość ma jednak długą praktykę i coś tam chyba wie.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 03, 2009 06:50   

przy IF masz głodówki praktycznie całodniowe i dopuszcza się co jakiś czas taką do 3 dni - chyba Twojemu typowi coś takiego nie wadzi, nie? ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 03, 2009 06:52   

Cytat:
Chlor to jednak chlor i omlety nic nie pomogą
na przewlekłe zwłóknienie płuc.


Więc co aż tylu pływaków ma zwłóknienie płuc? Czy chlor jest aż tak szkodliwy? Wydaje mi się, że popływanie 2 - 3x w tygodniu po 30 minut przyniesie chyba więcej pożytku niż szkody. Przecież każdy człowiek w dzisiejszych czasach myje się codziennie w chlorowanej wodzie...
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 03, 2009 06:58   

Hannibal napisał/a:
przy IF masz głodówki praktycznie całodniowe i dopuszcza się co jakiś czas taką do 3 dni - chyba Twojemu typowi coś takiego nie wadzi, nie? ;)


Jednak trochę wadzi. Próbowałem tego IF i z tego co widzę to jednak na 90% służy mi bardziej jedzenie dwa razy dziennie. Powiedzmy o 11 a potem o 17, i teraz niech sobie organizm "pogłoduje" przez noc i ranek.
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Śro Cze 03, 2009 09:28   

beataZ napisał/a:

Chlor to jednak chlor .

Chlor to nic,w porównaniu z zapachem z antyperspirantów -czas pokaże ,co się dzieje,kiedy człowiek tyle lat wdycha te ulatniające się "zapaszki spod paszki" :hihi:
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Śro Cze 03, 2009 09:33   

Waldek B napisał/a:
... z tego co widzę to jednak na 90% służy mi bardziej jedzenie dwa razy dziennie. Powiedzmy o 11 a potem o 17, i teraz niech sobie organizm "pogłoduje" przez noc i ranek.

Waldek ,mamy podobnie jeśli chodzi o jedzenie :)
Ale "tym" co napisałeś wcześniej,to się po prostu szoknęłam ,bo to tak,jakbym sama siebie słyszała-już z resztą o tym pisałam,ale musiałam powtórzyć,bo to dla mnie niesamowite 8-)
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Śro Cze 03, 2009 10:47   

beataZ napisał/a:
Chlor to jednak chlor i omlety nic nie pomoga
na przewlekle zwloknienie pluc.


Na niektorych basenach jest ozonowana woda (ma chloru tyle ile normalna woda z kranu).
Czy ozonowana ma rowniez jakies wady?
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Śro Cze 03, 2009 10:48   

Iga napisał/a:
Zenonie ,alez Ty rowniez napisales w taki sposob ;

zenon napisał/a:

Niedobor magnezu jest rzeczywiscie czesto przyczyna skurczy.
To moze byc jakas przyczyna, bo ty strasznie malo jesz. .

Niedobor wynika z niedostatecznej podazy jakiegos skladnika -czyli jest czegos "za malo" ,wiec prosze nie wciskaj mi ciemnoty,bo przeczysz sam sobie.
Na dodatek Waldek "strasznie malo je" -tak jakby przynajmniej mial takie racje pokarmowe,jak niektorzy za czasow wojny.


Iga, poddaje sie.

Niniejszym oswiadczam i przyznaje, ze wiesz lepiej co chcialem napisac i przekazac, a Arystoteles byl kretynem i jego logika jest do chrzanu.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Śro Cze 03, 2009 11:23   

zenon napisał/a:

Iga, poddaje sie.

Szkoda.Myślałam,że mi dalej będziesz wciskał ciemnote ,ale skoro podjąłeś taką decyzję,to niechże Twoja wola się stanie.
AMON.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 03, 2009 11:26   

zenon napisał/a:
Na niektorych basenach jest ozonowana woda (ma chloru tyle ile normalna woda z kranu). Czy ozonowana ma rowniez jakies wady?

czytałem troszkę na ten temat
otóż taka woda jest nie tylko ozonowana, ale również chlorowana i może mieć więcej chloru niż kranówa :]
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Śro Cze 03, 2009 11:55   

Hannibal napisał/a:
zenon napisał/a:
Na niektorych basenach jest ozonowana woda (ma chloru tyle ile normalna woda z kranu). Czy ozonowana ma rowniez jakies wady?

czytalem troszke na ten temat
otoz taka woda jest nie tylko ozonowana, ale rowniez chlorowana i moze miec wiecej chloru niz kranowa :]

No ale mniej chloru niz woda chlorowana (np na Infflanckiej czy na namyslowskiej :hah: )
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 03, 2009 11:59   

zenon napisał/a:
No ale mniej chloru niz woda chlorowana (np na Infflanckiej czy na namyslowskiej :hah: )

może i mniej, ale to marne pocieszenie
dla mnie chloru nie powinno być w ogóle
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 03, 2009 16:04   

pływanie szkodzi bo chlor, bieganie też bo powietrze zanieczyszczone

poleżę sobie przed tv :faint:
 
     
beataZ

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Cze 2007
Posty: 160
Wysłany: Śro Cze 03, 2009 16:31   

zenon napisał/a:
a chlorowana (np na Infflanckiej czy na namyslowskiej

Skoro się samemu wyczuwa różnice w stężeniu bez czujników
to znaczy że obie te wody to porażka.

Dlatego my pływamy tylko sezonowo w jeziorach.

Takie natomiast pływanie jakie uskutecznia nieświadomy
niebezpieczeństwa ale zadowolony z siebie miłośnik omletów
to jak głoszenie wyznania wiary dla prawdy objawionej i hodowanie jednocześnie
śmiertelnej choroby.
 
     
m
Site Admin


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 835
Wysłany: Śro Cze 03, 2009 18:45   

Hannibal napisał/a:
może i mniej, ale to marne pocieszenie
dla mnie chloru nie powinno być w ogóle

A woda w Twoim kranie jest chlorowana czy nie?

//edit
beataZ napisał/a:
Skoro się samemu wyczuwa różnice w stężeniu bez czujników
to znaczy że obie te wody to porażka.

Dlatego my pływamy tylko sezonowo w jeziorach.

A do tych jezior spływa woda z rzek, do których spływa woda z kanalizacji miejskiej. Dzięki bogu ta ostatnia nie zawiera chloru, bo wcześniej przepłynęła przez miejską oczyszczalnię ścieków. Plus jeszcze wody zaskórne, spływające do owego jeziora - o ich czystości można najczęściej zapomnieć. No chyba, że sezonowo pływasz w Czarnym Stawie, to wycofuję wszystko co napisałem powyżej.
Ostatnio zmieniony przez m Śro Cze 03, 2009 18:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 03, 2009 18:48   

molar napisał/a:
A woda w Twoim kranie jest chlorowana czy nie?

no jest, nad czym niezmiernie ubolewam
myję się rzadziej, przez co zmniejszam częstotliwość kontaktu z tym syfem ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
m
Site Admin


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 835
Wysłany: Śro Cze 03, 2009 19:03   

Hannibal napisał/a:
no jest, nad czym niezmiernie ubolewam
myję się rzadziej, przez co zmniejszam częstotliwość kontaktu z tym syfem ;)

Ja również ubolewam nad swoją. Ale w związku z tym, że jest jaka jest, to nie widzę powodu, żeby unikać basenu z powodu chloru. Skoro i tak mam go mnóstwo w domu, to jeszcze trochę z basenu mi nie zaszkodzi dużo bardziej.
Waldek B napisał/a:
pływanie szkodzi bo chlor, bieganie też bo powietrze zanieczyszczone

poleżę sobie przed tv :faint:

Dokładnie. Coś na wzór "nie wychodź z domu, bo cię okradną na zewnątrz".
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 03, 2009 19:18   

molar napisał/a:
Ja również ubolewam nad swoją. Ale w związku z tym, że jest jaka jest, to nie widzę powodu, żeby unikać basenu z powodu chloru. Skoro i tak mam go mnóstwo w domu, to jeszcze trochę z basenu mi nie zaszkodzi dużo bardziej.

wiem, jakie zupełnie inne mycie jest u mnie na posiadłości wodą przyniesioną z małej rzeczki - nie ma co porównywać
pamiętam, jak w szkole podstawowej nie mogłem chodzić na basen, bo od tej wody miałem całe czerwone oczy
teraz nie chodzę, bo nie lubię pływać i tyle :]
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
beataZ

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Cze 2007
Posty: 160
Wysłany: Śro Cze 03, 2009 19:49   

molar napisał/a:
A woda w Twoim kranie jest chlorowana czy nie

My mamy dobry filtr Amway i sprawę chloru i innego syfu mamy z głowy.
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Śro Cze 03, 2009 20:39   

beataZ napisał/a:
My mamy dobry filtr Amway i sprawę chloru i innego syfu mamy z głowy.


Z tym Amwayem to prowokacja? :hah:

Jedyny filtr, który naprawdę oczyszcza wodę to filtr odwróconej osmozy. Wszystkie inne: węglowe, zmiekczające, odżelaziające itp nie mają sensu. Może ta strona komuś otworzy oczy.
 
     
beataZ

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Cze 2007
Posty: 160
Wysłany: Śro Cze 03, 2009 20:49   

Maad napisał/a:
Z tym Amwayem to prowokacja?

Ta dyskusja jest dobra na nowy temat.
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Czw Cze 04, 2009 19:44   

Hannibal napisał/a:
całe czerwone oczy

Mnie również woda z basenu drażni oczy,ale problem ten rozwiązują okularki -to na wypadek jakbyś nie wiedział ,że są w sprzedaży ;-)
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 09, 2009 15:59   

Dziś machnąłem 600 przysiadów przed basenem. Skurczy żadnych nie zanotowano. :viva: Mimo, że woda nadal tak zimna jak w eskimoskim przeręblu. 8/
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Cze 09, 2009 16:15   

Waldek B napisał/a:
Dziś machnąłem 600 przysiadów przed basenem. Skurczy żadnych nie zanotowano. :viva: Mimo, że woda nadal tak zimna jak w eskimoskim przeręblu. 8/


600? o jejku, Wy to macie zdrowie :hah:
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 09, 2009 16:18   

Molka napisał/a:
600? o jejku, Wy to macie zdrowie :hah:

to przysiady hinduskie
sam robię podobną ilość i bardzo sobie chwalę to ćwiczenie - mocno daje w nogi :]
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Cze 09, 2009 16:25   

Hannibal napisał/a:
Molka napisał/a:
600? o jejku, Wy to macie zdrowie :hah:

to przysiady hinduskie
sam robię podobną ilość i bardzo sobie chwalę to ćwiczenie - mocno daje w nogi :]


Teraz już wiem czemu.... :-)
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 09, 2009 16:32   

Molka napisał/a:
Teraz już wiem czemu.... :-)

ale to robię od niedawna (od Waldka się o nich dowiedziałem), więc to nie od tego ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Cze 09, 2009 16:40   

Hannibal napisał/a:
Molka napisał/a:
Teraz już wiem czemu.... :-)

ale to robię od niedawna (od Waldka się o nich dowiedziałem), więc to nie od tego ;)


no chyba ze tak, to pewnie te białka ;-)
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 09, 2009 17:15   

Waldek B napisał/a:
Dziś machnąłem 600 przysiadów przed basenem. Skurczy żadnych nie zanotowano. :viva: Mimo, że woda nadal tak zimna jak w eskimoskim przeręblu. 8/

No to super Waldku :)
Z tą temperaturą wody w basenie,to przesadzają .Po prostu człowieka chce poskręcać,kiedy wchodzi do wody.Może jak będą upały(o ile będą),to będzie lepiej .
Poza tym na basenie,na który chodzę ratownicy pootwierają okna,bo im jest gorąco i wtedy zaczyna się jazda z przeciągami :->
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Wto Cze 09, 2009 21:01   

Ja przez całe życie unikałem basenów i wszelkich kąpieli. Zawsze wejście do wody było nieprzyjemne, woda była zbyt zimna, nawet w brodziku :hah: , a ja szybko marzłem. Zupełnie nie rozumiałem, jak można chodzić na basen dla przyjemności, ja się do tego zmuszałem.
Sytuacja się diametralnie zmieniła na LC jak zacząłem jeść więcej tłuszczu - tak myślę. W tej chwili wchodzę do basenu bez żadnego problemu. Czuję, że woda jest chłodna, jakby do mózgu docierała informacja o temperaturze, ale ciało nie reaguje na to skurczem naczyń, gęsią skórką i drgawkami.
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved