Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Pon Gru 24, 2012 13:33
Paleo Diet wg. dr. Lorena Cordaina
Autor Wiadomość
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Kwi 26, 2012 14:33   

W USA za paleo mozna juz isc do , chory kraj :razz:

http://lewrockwell.com/north/north1131.html
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 27, 2012 12:16   

Wolności to już tam dawno nie ma. Jest jednak coraz gorzej.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Wto Maj 22, 2012 17:02   

http://potreningu.pl/diet...----w-xxi-wieku
http://potreningu.pl/diet...nie-dieta-paleo
Ostatnio zmieniony przez Gavroche Wto Maj 22, 2012 17:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Maj 24, 2012 13:46   

Dzisiaj chwilę pokartkowałem w EMPiKu,przeglądając Cordaina vs Wolfa.
Ten ostatni mi się bardziej widzi jakoś.
Więcej treści w przeliczeniu na stronę.
Kilka wybaczalnych błędów w części o ćwiczeniach,ale ogólnie ok.

Aha,Zyon,Twój Olivier Lafay wydał nową książkę,o żarciu ;D
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 14:03   

Jaka to nowa, ale biorac pod uwage to co wypisaywale w Treningu bez obciazen, to typowe klepanie i powielanie typowych schematow kulturystycznych, czyl "jedzi duzo wengli, unikaj tluszczu oprocz oliwy i duzo bialka, jedz 5 porcji owocow i 3 warzyw a na koniec pij niegazowana wode", czyli o kant d... potluc. Chcialbym sie oczywiscie mylic ale nie sadze.

Ksiazka Wolfa bardzio fajna, u Cordaina troche rozmyte to, no i ta jego obsesja probialkowa i antytluszczowa, szczerze mowiac wkurza mnie to troche, co druga ksiazka sie czepia tych tluszczy nasyconych nie wiadomo tak naprawde dlaczego, a niby taku mudre dochtory z nich som.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Czw Maj 24, 2012 14:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Maj 24, 2012 14:34   

Zgarnąłem z półki jeszcze "Samolubny mózg",nie zdążyłem przewertować.
Warte to?
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 14:37   

Gavroche napisał/a:
Zgarnąłem z półki jeszcze "Samolubny mózg",nie zdążyłem przewertować.
Warte to?

Zgarnales to znaczy, co zrobiles?

Wg mnie ciekawa, to juz pogranicze tematyki naukowej i popularnonaukowej, jest troche nowatorskich teorii, ktore moga niedlugo wejsc do kanonu, bo to jeden z bardziej znanych i wybitnych badaczy mozzgu i mechanizmow w nim zachodzacych.

W temacie dieta dla mozgu troche tam cytowalem, np to jest ciekawe, w sumie nikt sie nie odniosl

Cytat:
Kiedy dochodzilo do spotkania z gadem, wywolywalo ono w mozgu dziecka silna reakcje ciala migdalowatego na stres. W tych obszarach mozgu organizm nastawiany jest na walke lub ucieczke. Wychodzi rozkaz z mozgu, aby uwolnic energie w formie tluszczu, aby miesnie mogly szybko i wytrzymale dzialac. Jednoczesnie mozg podwyzsza wlasne dostawy glukozy, cukru z krwi, ktorego potrzebuje do spalania. Stres oznacza zatem zawsze to, ze zmienia sie stan energetyczny cial ludzkiego
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Czw Maj 24, 2012 14:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Maj 24, 2012 14:42   

zyon napisał/a:
Gavroche napisał/a:
Zgarnąłem z półki jeszcze "Samolubny mózg",nie zdążyłem przewertować.
Warte to?

Zgarnales to znaczy, co zrobiles?

Wg mnie ciekawa, to juz pogranicze tematyki naukowej i popularnonaukowej, jest troche nowatorskich teorii, ktore moga niedlugo wejsc do kanonu, bo to jeden z bardziej znanych i wybitnych badaczy mozzgu i mechanizmow w nim zachodzacych.

W temacie dieta dla mozgu troche tam cytowalem, np to jest ciekawe, w sumie nikt sie nie odniosl

Cytat:
Kiedy dochodzilo do spotkania z gadem, wywolywalo ono w mozgu dziecka silna reakcje ciala migdalowatego na stres. W tych obszarach mozgu organizm nastawiany jest na walke lub ucieczke. Wychodzi rozkaz z mozgu, aby uwolnic energie w formie tluszczu, aby miesnie mogly szybko i wytrzymale dzialac. Jednoczesnie mozg podwyzsza wlasne dostawy glukozy, cukru z krwi, ktorego potrzebuje do spalania. Stres oznacza zatem zawsze to, ze zmienia sie stan energetyczny cial ludzkiego


Kupiłem.
Fajnie,że Ci się podobała.
Mi pewnie też,koczownicy my przeca.
Szukałem tak naprawdę DG,ale nie było i nakupiłem papieru ;)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 14:46   

Cytat:
Mi pewnie też,koczownicy my przeca.

Hehe juz ci sie udziela :D Jak grales kiedys w RPG to genotypowa jest wlasnie taka fajna niezobowiazujac zabawa w "inna rzeczywistosc", ja ja tak traktuje :hah:

Jak checsz to ci moge pdfa cisnac z genotypowa, Na allegro kupisz za -nascie zlotych wiec nie przeplacaj w empolu gdzie ma wbite trojke z przodu cinajmniej. Nie warto placic za nia wiecej niz te 15 zybli, bo to taczej strata kasy, sam bym swoja puscil ale szkoda mi sprzedawac jakakolwiek ksiazke za rownowartosc paru browarow :D

@kupiles/widziales jeszcze co ciekawego z kisazek? Konczy mi sie zapas nieprzeczytanych
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Czw Maj 24, 2012 14:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Maj 24, 2012 14:49   

zyon napisał/a:
Cytat:
Mi pewnie też,koczownicy my przeca.

Hehe juz ci sie udziela :D Jak grales kiedys w RPG to genotypowa jest wlasnie taka fajna niezobowiazujac zabawa w "inna rzeczywistosc", ja ja tak traktuje :hah:

Jak checsz to ci moge pdfa cisnac z genotypowa, Na allegro kupisz za -nascie zlotych wiec nie przeplacaj w empolu gdzie ma wbite trojke z przodu cinajmniej. Nie warto placic za nia wiecej niz te 15 zybli, bo to taczej strata kasy, sam bym swoja puscil ale szkoda mi sprzedawac jakakolwiek ksiazke za rownowartosc paru browarow :D

@kupiles/widziales jeszcze co ciekawego z kisazek? Konczy mi sie zapas nieprzeczytanych


Na książki to nie szkoda.
Fajnie,że ktoś jeszcze je lubi.
Ja jestem wj...ny!
W toalecie mam parę.
Z 10 równocześnie potrafię czytać.
Może raczej równolegle :]
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 14:53   

Zbyt malo czasu spedzam w toalecie, zeby tam czytac ksiazki :hah: Chyba, ze uzywasz do innych celow heheh
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Czw Maj 24, 2012 14:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Maj 24, 2012 15:04   

zyon napisał/a:
Zbyt malo czasu spedzam w toalecie, zeby tam czytac ksiazki :hah: Chyba, ze uzywasz do innych celow heheh


Jedyne miejsce,gdzie mały terrorysta nie zagląda :)
Korzystam.
 
     
Magdalinha 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 16 Paź 2008
Posty: 881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 21:00   

Zyon, zobacz pozycję Jarreda Diamonda "Strzelby, zarazki, maszyny. Losy ludzkich społeczeństw". Na tyle ciekawa, że autor otrzymał Pulitzera za nią.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 21:30   

Magdalinha napisał/a:
Zyon, zobacz pozycję Jarreda Diamonda "Strzelby, zarazki, maszyny. Losy ludzkich społeczeństw". Na tyle ciekawa, że autor otrzymał Pulitzera za nią.

Strzelby czytalem, swietne. Teraz poluje na te dwie inne (trrzeci szympans i cos z seksem) ale jakies wariackie ceny za nie chca. Za strzelby tez chciali ale wyszla reedycja i spadly.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Sob Maj 26, 2012 15:31   

Magdalinha napisał/a:
Zyon, zobacz pozycję Jarreda Diamonda "Strzelby, zarazki, maszyny. Losy ludzkich społeczeństw". Na tyle ciekawa, że autor otrzymał Pulitzera za nią.


Przymierzam sie juz do niej od poczatku roku moze w czerwcu .. ;)
_________________
"he , to zabawne .. Że po za SYSTEMEM działa wszystko sprawnie" - Bolec , Tewu "Wyrwani ze snu"
Ostatnio zmieniony przez chill Sob Maj 26, 2012 15:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Magdalinha 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 16 Paź 2008
Posty: 881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 29, 2012 17:13   

A warto, warto :)
Teraz udało mi się pożyczyć Upadek i Ewolucję ludzkiej sexualności Diamonda w bibliotece na Woli, która jest świetnie zaopatrzona.
Drugi raz pożyczyłam "Świat Edeny" Moebiusa w dziale na dzieci - nadal pachnie farbą drukarską, chyba nikt poza mną tego nie pożyczał. 2 tomy po 170 złociszy.
Dzieci raczej nie docenią tej super grafiki :hah:
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Maj 29, 2012 19:15   

Diamond ma tez ksiazke Trzeci Szympans. Ciezko upolowac.

Warto tez przeczytac "Stworzenie Kobiety:" Morgan Elaine, teoria o wodnej malpie. Tez ciekawa.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Wto Maj 29, 2012 19:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Wto Maj 29, 2012 19:53   

Cytat:
Diamond ma tez ksiazke Trzeci Szympans. Ciezko upolowac.

Mam ją chyba na kwadracie.
Fajna,fajna.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Maj 29, 2012 20:45   

No prosze jak nam sie tu ksiazkowo zrobilo, niedawno nie mialem z kim o ksiazkach pogadac, bo wszyscy przeczytali swoje biblie i sie okopali.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sie 12, 2012 18:07   

http://rekompozycja.pl/20...sson-ladowania/
Taki prosty sposób.
Tylko co masło w paleo robi?
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Nie Sie 12, 2012 18:34   

Może doili "kozy" i ubijali wnet masło :)
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sie 12, 2012 18:48   

Mariusz_ napisał/a:
Może doili "kozy" i ubijali wnet masło :)

Kiedyś czytałem głupie zarzuty odnośnie optymalnej,że nie sięga dalej niż parę tysięcy lat wstecz.
A przecie to dieta pasterska ;D
Tutaj też masło i serek wiejski niby biochemicznie nie wadzą,ale...
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Sie 13, 2012 09:01   

Ech te "awtorytety", niektorym blokuja szare komorki. Po co myslec, jak autorytet pomyslal...
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sie 13, 2012 09:13   

zyon napisał/a:
Ech te "awtorytety", niektorym blokuja szare komorki. Po co myslec, jak autorytet pomyslal...

Może to jest rodzaj "luzu" zywieniowego?
Hanni też je masło,wale ryżowe i piwkiem popija :)
Z drugiej strony luźny IF to śniadanie o 08.00 rano...
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Sie 13, 2012 09:17   

no tak..

Cytat:
Jak możesz zauważyć, interesuję się pomaganiem ludziom, aby osiągnęli swój naturalny genetyczny potencjał poprzez łatwe do utrzymania nawyki żywieniowe.


sobie nie pomogl ani ojcu to "pomoze" innym...ech ci samaytanie
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
stdt 

Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 517
Skąd: Cała Europa.
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 09:35   

Od dziś przestawiam się na podobne żywienie, obadamy co z tego wyjdzie. Do tego trochę sportu, bo zero ruchu mnie powoli zabija i... wychudza :D Przez piwka, śmieciowe żarcie, od wiosny, zleciałem z wagi około 7 kg i wyglądam jak śmierć, 54 kg/ 174 cm :shock:

W nocy łyknąłem książkę Wolfa i podoba mi się. Gość pisze sensownie, a zarazem z wielkim luzem.

I nie zaleca tylko chudych mięs, ale i w polecanym menu można znaleźć także boczuś, także nie ma źle.
_________________
-Pane moderatore, prose ne ubija tematu.

-To se ne da!
Ostatnio zmieniony przez stdt Pią Sie 17, 2012 09:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
stdt 

Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 517
Skąd: Cała Europa.
Wysłany: Pią Sie 17, 2012 09:36   

Gavroche napisał/a:
zyon napisał/a:
Ech te "awtorytety", niektorym blokuja szare komorki. Po co myslec, jak autorytet pomyslal...

Może to jest rodzaj "luzu" zywieniowego?
Hanni też je masło,wale ryżowe i piwkiem popija :)
Z drugiej strony luźny IF to śniadanie o 08.00 rano...


Ty chyba nie na poważnie z tym?:D
_________________
-Pane moderatore, prose ne ubija tematu.

-To se ne da!
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 12:38   

No jak nie jak tak. Dalej na tej weglowodanowce jestes?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Paź 15, 2012 13:17   

zyon napisał/a:
No jak nie jak tak. Dalej na tej weglowodanowce jestes?

Moja połówka jest na WW typu japońskiego i chwali sobie, a sceptyczna była!
Schudła 3 kilo w miesiąc i mówi, że energii więcej, też do myślenia :P
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 13:46   

No to juz tylko 1 krok... :D

Pytalem stdt, on cos sie zdaje maj akies przeboje dietowe hehe
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Paź 15, 2012 13:53   

Cytat:
No to juz tylko 1 krok... :D

Nic z tego, babeczka nie lubi mięsa i jajek, z rzadka tylko.
Że o śmietance nie wspomnę :P
Bazujemy na chudym twarogu i ziemniakach.

Cytat:
Pytalem stdt, on cos sie zdaje maj akies przeboje dietowe hehe

Wiem, wiem, jakieś rewolucje na LC.
Feniks tak miał?
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 13:55   

Chyba tez
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved