Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam!
Autor Wiadomość
alejasienieznam 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 340
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 13, 2009 12:37   Witam!

Witam wszystkich!
Od jakiegoś czasu zacząłem chorować(dopiero dziś zauważam, że mój stan zdrowia pogarszał się systematycznie od kilku lat, a tego nie zauważałem), a mam dopiero 20 lat. Odżywiałem się FATALNIE. Jakieś 2 miesiące temu natknąłem się na dietę LC(właściwie na to, że jest prozdrowotna, wcześniej tylko słyszałem jako o diecie dla odchudzających się). Przeczytałem m.in książkę Kwaśniewskiego, Lutza, mnóstwo wątków na tym forum i staram się ułożyć odpowiednią dietę dla siebie, jednak mam z tym duże problemy i liczę że mi pomożecie :-D A co samego zdrowia to mam naprawdę wiele problemów, ale główne to niewydolność serca(b.wysokie tętno, arytmia), która w ostatnim roku się znacznie pogorszyła, duże wahania nastroju i generalnie jego obniżony poziom, wieczne infekcje plus nadczynność tarczycy której się już pozbyłem. Od roku biegam po lekarzach i szczerze mówiąc to już ich nienawidzę :-D Czuje się fatalnie, ostatnio okazało się że czeka mnie prawdopodobnie operacja, a konkretnie ablacja serca(która usunie arytmię), przez to wszystko jestem totalnie wykończony...a studiuję i całość odbija się oczywiście na wynikach. Ale liczę że zmiana diety mi pomoże dojść do zdrowia i przywróci dobry nastrój(którym kilka lat temu kipiałem).
pozdrawiam
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 13, 2009 12:43   

witamy kolejnego młodego low-carbowego adepta :)
widzę, że masz niemałe problemy zdrowotne
zdrowy low-carb oparty o produkty dobrej, "nie-markietowej" jakości + sen zgodnie z rytmem dnia powinien Ci pomóc
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
alejasienieznam 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 340
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 13, 2009 12:46   

mam nadzieję:)
a mógłbyś mi podpowiedzieć w którym dziale mógłbym poprosić o konkretną poradę i ocenę mojej diety? Bo nie wiem, który wybrać :-D
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 13, 2009 13:00   

Tutaj jest cały duży dział poświęcony dietom niskowęglowodanowym
jeśli masz jakieś pytania stricte o chorobie to zapraszam do tego działu
przeszukaj wpierw założone już tematy, bo może będzie w nich coś podobnego i wtedy tam napisz :)
jest też oczywiście dział surowy
surowe masło, olej kokosowy, żółtka, miód, owoce jagodowe nie wymagają jakiejś dużej bariery to przeskoczenia, więc od nich możesz od razu zacząć; jeszcze ew. tatar, jak dasz radę; na resztę przyjdzie jeszcze czas ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
alejasienieznam 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 340
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 13, 2009 14:03   

przeczytałem już większość wątków w tych działach i mam teraz ogromny mętlik w głowie :-D zwłaszcza co do tego ile białka i węgli jeść...
dział surowy też przeglądałem i przekonało mnie to. Dziś np na śniadanie jadłem surowe jajka, zamierzam także od czasu do czasu zjeść tartar, ale na razie na tym poprzestanę. A orzechy polecasz? I czy np. ser pleśniowy to dobry pomysł?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 13, 2009 14:18   

alejasienieznam napisał/a:
zwłaszcza co do tego ile białka i węgli jeść...

a to musisz sam wypraktykować
jeśli chodzi o węgle to może na początku coś ala Lutz - czyli ok. 70 g
a białka to myślę, że z 1,5 g na 1 kg masy ciała może zjadać
alejasienieznam napisał/a:
A orzechy polecasz? I czy np. ser pleśniowy to dobry pomysł?

orzechów nie jadam, choć jeśli są wcześniej namoczone i nie zawierają przez to inhibitorów enzymów to można spróbować; są jednak alergogenne
ser pleśniowy jest bardzo fajny w smaku, ale w sklepach nie dostaniesz raczej tych prawdziwych z niepasteryzowanego mleka (ale tutaj można kupić)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Śro Maj 13, 2009 18:52   

alejasienieznam napisał/a:
niewydolność serca(b.wysokie tętno, arytmia)

Też to miałem, kardiolog zdiagnozował lekką tachykardię i nie znalazł żadnych innych problemów z sercem. Tętno spoczynkowe miałem 90-100, przy nawet niewielkim wysiłku skakało do 150, a większego wysiłku po prostu nie byłem w stanie zrobić. Dwa razy w miesiącu miałem ataki, gdy tętno podnosiło się do 110-120, a ja przez cały dzień leżałem w wyrku bez siły. Teraz, po 5 miesiącach diety LC mam tętno spoczynkowe 70-80, dużo lepszą tolerancję wysiłku (zacząłem biegać, gimnastykować się, pływać). Ataki tachykardii miałem w tym czasie może 3 razy, ale krótkie i słabe. Nie wiem na jakiej zasadzie dieta LC mi pomogła, ale skutek jest naprawdę super, czuję się jakbym miał o 20 lat mniej :)
 
     
alejasienieznam 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 340
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 18, 2009 10:03   

to super optymistycznie brzmi, z tym że ja mam WPW(zespół Wolffa-Parkinsona-White'a), więc bez ablacji chyba się nie obejdzie...chociaż może warto spróbować i dać szansę LC :-)
 
     
alejasienieznam 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 340
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 21, 2009 13:58   

wczoraj miałem badania krwii i cholesterol podobnie jak u Kosmala, więc się nie przejmuje, ale co ciekawe tarczyca mi wyszła idealna 8-) a wcześniej w badaniach miałem wyniki na skraju nadczynności(raz wychodziła raz trochę nad progiem), ciekaw jestem ile w tym zasługi LC...zagoiła mi się też skóra na opuszkach, do czego nie mogłem doprowadzić od 2 miesięcy mimo smarowania kremami.
Postępy są 8-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved