Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Powitanie :)
Autor Wiadomość
BlackNightmare

Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 7
Wysłany: Sob Maj 09, 2009 14:48   Powitanie :)

Witam. Pozwolę sobie krótko opisać moją historię. Niegdyś 14 letni chłopak z 30 kg nadwagą (108 kg przy wzroście 179 cm) postanowił wziąść się za siebie ... Głupia dieta niskokaloryczna, wysiłek fizyczny. Okres 5 miesięcy i 30 kg nadwagi nie ma. Zniknęła. Następnie proces edukacyjny, czytanie o odżywianiu człowieka. Życie na diecie zbilansowanej. Cały czas jednak kiepskie samopoczucie senność, momenty dołów psychicznych, a także brak sił na jakikolwiek wysiłek fizyczny.

Przełom. Diety typu low carb... generalnie dylemat ... tłuszcze nasycone czy nienasycone .... po wielu eksperymentach doszedłem do tego, że mój organizm czuje się wyśmienicie tylko i wyłącznie na produktach bogatych w tłuszcze nasycone .... Mięso, sery twarde, jaja. Nic innego w zasadzie nie ruszam. To co kiedyś było dla mnie niemożliwe np. ciężki trening na siłowni, a po nim 30 minut biegania, jest dzisiaj do wykonania. Świetne samopoczucie dużo energii. Sam na sobie doświadczyłem, że ludzie, którzy kiedyś żywili się głównie mięsem musieli być silni, zdrowi i energiczni. Dodam jeszcze, że skóra jest w dużo lepszej kondycji :)
Ja już swoją drogę wybrałem i nie zamierzam jej zmieniać. :viva:
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob Maj 09, 2009 15:14   

Witaj!

Ile masz teraz lat? ()pytam z ciekawosci)
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
BlackNightmare

Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 7
Wysłany: Sob Maj 09, 2009 17:50   

16 :) Spodziewałem się tego pytania, bo to całkiem logiczne, że ktoś będzie chciał wiedzieć.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob Maj 09, 2009 18:45   

No to jak na swoj wiek wydajesz sie byc dojrzalym i rozsadnym gosciem.

Ja jak bylem w twoim wieku, jak bylem piekny i mlody (teraz jestem juz tylko piekny..) to glownie szukalem okazji by sie gdziesz czegos napic lub ewentualnie gdzies cos zapalic. I solidnie pracowalem na to by sobie zepsuc zdrowie, co bylo nastapilo w przeciagu 4 pozniejszych lat.

W imieniu zwiazku zawodowego modow witam na forum 8)
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
BlackNightmare

Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 7
Wysłany: Sob Maj 09, 2009 18:48   

Miło mi to słyszeć :) Jednak, tego typu opinie, przynajmniej, po tym jak zdradzam swoje poglądy dotyczące żywienia człowieka, można usłyszeć tylko od osób o podobnych przekonaniach .... Z lekarzami już dla świętego spokoju nie rozmawiam, bo wiem, że umre w wieku chrystusowym :)
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Sob Maj 09, 2009 20:36   Re: Powitanie :)

BlackNightmare napisał/a:
...Ja już swoją drogę wybrałem i nie zamierzam jej zmieniać. :viva:...

Witaj w gronie "Poszukiwaczy zaginionej Arki". 8-)

Musze przyznac, ze bardzo imponuja mi ludzie ktorzy,
swiadomie podchodza do priorytetow i na "szczyt hierarchii"
umieszczaja swoje zdrowie i dlugosc zycia.

Dzisiaj jest to deficytowa postawa!!!


Mysle, ze jezeli jestes do tego inteligentny
i posiadasz "potencjal" do generowania "pieniedzy" to:
witaj w gronie potencjalnych 120-latkow 8-)

BTW
Bardzo mnie ciekawi dlaczego nie "wybrales"
uczestnictwa na forum Tomasza Kwasniewskiego? 8-)
.
 
     
BlackNightmare

Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 7
Wysłany: Sob Maj 09, 2009 20:51   

Zastanawiam się czym jest forum Tomasza Kwaśniewskiego.... ponieważ na stronie osławionego przez niektórych doktora, w stopce o prawach autorskich pojawia się to imię i nazwisko podejrzewam, że mówimy o forum zwolenników diety optymalnej.

Cóż, cała organizacja jaką są ludzie optymalni widzi mi się jako grupa coraz bardziej sekciarska lub nawet wyznaniowa w pewnym sensie, a że z założenia cenię wolność, swobodę widzę w tym pewne zagrożenie. Po drugie dieta propagowana przez wspomnianego lekarza ma dla mnie jedną poważną wadę .... kalorie się nie liczą, liczą się zachowane proporcje ....
Jeśli kalorie się nie liczą, to w pewnym momencie dojdziemy do absurdu podczas którego spożywać będziemy 400 g węglowodanów, białka i tłuszcze tak, żeby zachować te wyświęcone proporcje.... Taka ilość węgli to dla mnie czysty high carb i faktycznie droga do piachu.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Maj 09, 2009 20:59   

BlackNightmare napisał/a:

Jeśli kalorie się nie liczą, to w pewnym momencie dojdziemy do absurdu podczas którego spożywać będziemy 400 g węglowodanów, białka i tłuszcze tak, żeby zachować te wyświęcone proporcje.... Taka ilość węgli to dla mnie czysty high carb i faktycznie droga do piachu.


:-) to nie tak, BlackNightmare widzę że nie wiesz o co chodzi w diecie optymalnej, nic a nic, nie rozumiem skąd te 400g węglowodanów skoro dieta optymalna to wybitnie dieta niskowęglowodanowa. a czy wiesz jaka jest proporcja na diecie optymalnej? :-(
 
     
BlackNightmare

Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 7
Wysłany: Sob Maj 09, 2009 21:06   

Jeśli dobrze kojarze... 1-2,5;3,5-0,5 .... Przyznaje bez bicia, że dieta optymalna nigdy mnie nie interesowala po prostu uważam, że jeśli kalorie się nie liczą, to można żyć według tych proporcji, a spożywać dużą ilość węglowodanów, wiadomo, że byłby to przypadek ekstremalny, bo kalorie dostarczane byłyby w tysiącach, ale sam znam przykład człowieka, który zjadał około 10 000 kcal dziennie to policzmy to ... 350 g białka = 1200 kcal 175 g ww=700 kcal 875 g tłuszczu=7875 kcal .... wiem, że jest to swoiste ekstremum, ale jak widać możliwe, skoro żyjemy według proporcji, a ludzie potrafią zjeść do 10 000 kcal dziennie(niektórzy, trzeba przyznać, że znany przeze mnie przypadek żywił się tylko mięsem)
 
     
BlackNightmare

Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 7
Wysłany: Sob Maj 09, 2009 21:32   

W takim razie pozostaje pierwszy powód .... za dużo w tym wszystkim ufologii :)

Tak czysto z ciekawości ... jak określisz wage należną dla kulturysty ? :)
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Sob Maj 09, 2009 21:38   

BlackNightmare napisał/a:
...droga do piachu...

Dziekuje BlackNightmare za wyjasnienia.

Od pewnego czasu zadaje sobie pytanie,
jakim sposobem dochodzi do "destrukcji" na forum Pana Tomasza Kwasniewskiego
i do "rozkwitu" forum Pana Witolda Jarmolowicza.

Twoj post przyczynil sie do pewnosci w formuowaniu "diagnozy". 8-)

Co do "drogi do piachu", to jest to najwazniejsze zagadnienie.
Jak zadzialac aby "trumny" nie bylo!!! 8-)
.
 
     
BlackNightmare

Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 7
Wysłany: Sob Maj 09, 2009 22:09   

Z zasady nie wchodzę w konflikty, ale skoro uważasz, że kulturyści są chorzy i mają problemy z własnym ego ... Postaraj się jednak zagłębić w formę DO :)
Nadmiar ufologii jest chyba jednak jakąś anomalią. Zdrowia życzę.
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Sob Maj 09, 2009 22:31   

BlackNightmare napisał/a:
...Nadmiar ufologii jest chyba jednak jakąś anomalią...

Zapewniam BlackNightmare, ze sa o wiele bardziej szkodliwe "fenomeny"
realnie zagrazajace "Optymalnym".

Ta "ufologia" to niegrozny "pikus"
w zestawieniu realnym "koszmarem" czychajacym
na niczego nie podejrzewajace "ofiary". 8-)
.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Maj 10, 2009 11:23   

BlackNightmare napisał/a:
Coz, cala organizacja jaka sa ludzie optymalni widzi mi sie jako grupa coraz bardziej sekciarska lub nawet wyznaniowa w pewnym sensie

Niekiedy tak jest, ale nie generalizujmy!!
Wiesz, sa tacy (np pan "are"), ktorzy generalizuja i cale srodowisko niskowegllowodanowe utozsamiaja z wysnawcami diety optymalnej i osoby dra Jana Kwasniewskiego.
To jest jedna z przyczyn dla ktorych raczej nigdy sie z nim nie dogadamy (jemu nie zalezy na wymianie pogladow. On jest internetowym bojowkarzem, misjonarzem).

Jezeli zrobisz analogiczny blad i "wszystkich" optymalnych bedziesz postrzegal jako sekciarzy i bedziesz na nich patrzyl z gory - nigdy sie z nimi nie dogadasz.
A sa w srod "optymalnych" bardzo fajni, wartosciowi i ogarnieci ludzie.
Sa oczywiscie "wyznawcy". Ale miejmy tez do nich szacunek. To sa bardzo czesto ludzie starsi, ktorzy poznali czym jest choroba, byli leczeni "konwenscjonalnie" bez efektu (co niekoniecznie musi byc wina medycyny konwencjonalnej, a naprzyklad jakiegos niedouczonego lekarza-konowala. To zupelnie inna dyskusja. Zaznaczam jednak by TU tez nie generalizowac!). No wiec taka osoba trafila nagle na diete pewnego lekarza, o ktorej slyszala ze jest szkodliwa, ze ja wykonczy, miazdzyca, zawal, otluszczenie watroby itd.
Zaryzykowala, zastosowala i okazalo sie, ze zadna z grozb "lekarzy" sie nie sprawdzila, a stan ich zdrowia sie poprawil!
W takich okolicznosciach nic dziwnego, ze pojawia sie fascynacja, bezgraniczna ufnosc i chec dalszego przestrzegania zalecen czlowieka, ktory ostatecznie mial racje!
Nic dziwnego, ze takie osoby bronia "swojego lekarza", walcza o jego godnosc i bronia swoich pogladow.
A to ze ktos nie ma wiedzy i zaplecza powoduje, ze to czasami wyglada komicznie...
Ja rozumiem to zjawisko i szanuje tych ludzi.

A wsrod optymalnych jest nadal wiele osob wartosciowych, z ktorymi warto rozmawiac.


Cytat:
Jesli kalorie sie nie licza, to w pewnym momencie dojdziemy do absurdu podczas ktorego spozywac bedziemy 400 g weglowodanow, bialka i tluszcze tak, zeby zachowac te wyswiecone proporcje.... Taka ilosc wegli to dla mnie czysty high carb i faktycznie droga do piachu.


To raczej niemozliwe by zjadac 500g bialka, poltora kilo tluszczu i 400g weglowodanow.
Z praktyki wynika, ze takie ilosci optymalni zjadaja przez tydzien. A sa tez tacy co przez 10 dni.

Tu raczej rzadko sie zdarza nadmiar kalorii i przedawkowanie weglowodanow.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Maj 10, 2009 13:35   

zenon lubie czytać Twoje posty, starasz się być obiektywny.........i potrafisz wczuć się w myślenie innych nie wyciągając zbyt pochopnych wniosków.

jeśli chodzi o te 500 g białka... to jeśli nawet byłby w stanie zjeść, to takie posuniecie nie miałoby nic wspólnego z dietą optymalna.
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Nie Maj 10, 2009 15:44   

zenon napisał/a:
...A wsrod optymalnych jest nadal wiele osob wartosciowych, z ktorymi warto rozmawiac...

Widze tutaj "polityke Milosci" ktora ma na celu
przeciagniecie na "swoja strone" Optymalnych,
ktorzy z roznych wzgledow postanowili "zweryfikowac swoja wiare"
za pomoca wiedzy naukowej i posiadanego wlasnego rozumu. 8-)
(to dobra i madra taktyka)

Niestety zla wiadomosc dla wielu jest taka, ze:
"kto wrobelkiem sie urodzil
ten kanarkiem nie umrze"

i nawet "loklady z podgardlu i zoltek" nie pomoga
na "reniowe" prostactwo i wrodzona bezdenna glupote. 8-) :what: :hah:
.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved