Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 12:06
Egzema, łuszczyca itp.
Autor Wiadomość
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Czw Wrz 24, 2009 00:43   

Cały czas upieram się przy tym że podstawa to zdrowy organizm. Psychika ma zupełnie inne znaczenie i przeżyłem załamanie psychiczne w swoim życiu spowodowane wysoce niespodziewanymi sytuacjami. Było to znamienne oczywiście ale uważam że to był tylko wyzwalacz, silny cios psychiczny spowodował że w organizmie doszło do silnych zaburzeń. Jednoznacznie wiąże to z pogorszeniem się mojego zdrowia jednak to co odgrywało główną i znaczącą rolę to stan mojego organizmu. Nie przekreślam też że cała skomplikowana sytuacja wyprowadziła mnie tak skutecznie z równowagi że miało to wpływ nawet na to jak się odżywiam. Wpływ psychiki jest ważny ale zawsze co w takich przypadkach należy robić to zadbać o odpowiednie odżywianie i oczyszczanie organizmu.
 
     
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob Wrz 26, 2009 13:19   

Egzema,łuszczyca, to wiąże się ze złą pracą wątroby. Powiedzenie do znerwicowanego- coś Ci leży na wątrobie, coś w tym powiedzeniu jest, prawda ?. Zły stan skóry, łuszczyca, to nie tylko brak cynku, krzemu itp. Ja proponuję omegę 3, a konkretnie olej z lnu, poprawa jest istotna. Ja sama nie mam problemu z twarzą, nie stosuję żadnych kremów chemicznych. Jedyny kłopot to tłusty pot na twarzy , a właściwie żaden problem. Pozdrawiam.
_________________
marzena kiwi
 
     
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Sob Wrz 26, 2009 19:31   

Jest wiele wskazówek mówiących o tym że łuszczyca itp. skórne wyrzuty są związane ze stanem wewnętrznym układu pokarmowego. Inaczej mówiąc chory układ pokarmowy = przymus dodatkowego oczyszczania przez skórę. Choroby skóry mogą wiązać się z zaburzeniami wątroby, jednak rzadko bywa że tylko jeden narząd jest chory, a jeżeli "choroba" jest przewlekła to raczej problem leży ogólnie w słabym ukł. pokarmowym. W efekcie czego wątroba nie wyrabia i są takie efekty.


A ja polecam podejście szersze do problemu. Chodzi o to aby doprowadzić organizm do porządku. Jaką drogą do tego dojdziemy nie ma znaczenie, ale właściwie są pewne stałe wskazówki którymi należy się kierować. A więc najpierw należy skupić się na doprowadzeniu organizmu do pełnej wydajności, w tym etapie najlepiej bezwzględnie odstawić wszystko co jest słabej jakości i wpływa negatywnie na organizm. Jednocześnie dostarczając dobrej jakości pokarmy i dbając o zdrowie. Tak więc nie jemy oczyszczonych pokarmów, za to jemy rózne dobre rzeczy które wspomagają organizm. Dieta LC jest tutaj chyba najlepszym rozwiązaniem. Do tego ruch, świeże powietrze itd,. Do tego wszelkie zabiegi wspomagające. Ja polecam wodę.

Taka kuracja trwać może od kilku miesięcy do nawet kilku lat, kiedy już uporamy się z problemem wtedy możemy sobie pozwolić od czasu do czasu na niezdrowe rzeczy bez obawy o to że problem wróci.
Ostatnio zmieniony przez ashkar Nie Wrz 27, 2009 21:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Nie Wrz 27, 2009 02:11   

Poza tym, jak w każdej chorobie z autoimmunoagresji należy zacząć od wyeliminowania rzeczy najpowszechniej powodujących te choroby: produktów z pszenicy, a następnie z mleka.
Potem można dalej szukać, czy to nie wieprzowina np.
Ponadto korzystnie wpływają kąpiele słoneczne i w soli morskiej.
Nie da rady, trza do Tunezji. :-)
JW
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 27, 2009 09:15   

ashkar napisał/a:
Dieta LC jest tutaj chyba najlepszym rozwiązaniem.

oprócz niskich węgli równie, o ile nie ważniejsze jest czy produkty, które spożywamy są w stanie surowym, lekko czy mocno obrobionym termicznie
linka chyba już gdzieś podawałem, ale jeszcze raz nie zaszkodzi, bo to i do łuszczycy przy okazji się stosuje - http://www.medicalnewstoday.com/articles/68865.php
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Wrz 27, 2009 13:40   

Mam nadzieję ze renia z forum dr Kwaśniewskiego nie weźmie mi za złe gdy podam ją za przykład jak zmiana żywienia wpływa na psychikę, wiele razy podkreślała jak dieta optymalna zmieniła jej życie, jak pokonała leki i inne objawy które trapiły ją wiele lat gdy była na wysokowęglowodanówce, zresztą to widać wyraźnie z jej postów że jest inna kobietą, chce się jej żyć , ma chęć do działania na wielu płaszczyznach, jest pogodna, radosna, uczy się języka angielskiego, obudziła się w niej działaczka, cieszy ją rodzina, żyje jej problemami , ma chęć pomagać innym chorym ludziom, widzi to na co wcześniej po prostu brakowało jej sił....jest świetnym przykładem iż żywienie zmienia wnętrze człowieka łącznie z psychiką....

Ja również pisałam kilka razy o tym jak dieta mnie wyciszyła, jestem spokojniejsza, bardziej opanowana, coś musi w tym być, nie ma zmiłuj się... :-) :-P
 
     
krzysztof2

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 756
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 17:05   

WITAM :hug:

Bardzo często przy chorobach skórnych typu łuszczyca , rybia łuska , trądzik dochodzi do zakłóceń stężenia kwasów omega 3-6-9 - kompleks kwasów tłuszczowych ( EFA ).

więcej:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2142029
http://translate.google.p...cial%26hs%3DGvb


POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :papa:
 
     
tomthemaster

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 164
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 14:18   

W ostatnim "Nieznanym Świecie" jest artykuł o pewnej terapeutce która wyleczyła pewnego pana z łuszczycy pokrywającej całe jego ciało. Zaleciła spożywanie jedynie tatara z koniny.

pozdrawiam
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lut 01, 2010 14:51   

Molka napisał/a:
...żywienie zmienia wnętrze człowieka łącznie z psychiką...

Swietne zdanie Viola :what: Zobacz co to sie porobilo :shock:
Wystarczy przeczytac "dialogi" ostatnie jakie prowadzil Zenon Wielki
w "zamiedzowym kosciele" :hah: na kilka dni przed "virtualna smiercia" :razz:
.
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lut 01, 2010 14:56   

tomthemaster napisał/a:
W ostatnim "Nieznanym Świecie" jest artykuł o pewnej terapeutce która wyleczyła pewnego pana z łuszczycy pokrywającej całe jego ciało. Zaleciła spożywanie jedynie tatara z koniny.

pozdrawiam
To faktycznie niewiarygodna historia,
ale to "maly pikus" w porownaniu do "regeneracji mozgu"
zobacz jakie spektakularne efekty ostatnio sa widoczne w sieci! :hihi:

Te "mozgowe efekty" sa widoczne na ekranie komputera
i nie wystepuja jedynie u jednej osoby. :hah:
.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 19:57   

tomthemaster napisał/a:
W ostatnim "Nieznanym Świecie" jest artykuł o pewnej terapeutce która wyleczyła pewnego pana z łuszczycy pokrywającej całe jego ciało. Zaleciła spożywanie jedynie tatara z koniny.

nic odkrywczego 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
xvk 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 715
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 21:50   

Hannibal napisał/a:
nic odkrywczego


Dla Ciebie i kilku innych... :hah:
Dla większości ludzi bardzo odkrywcze. "Nieznany świat" czyta dużo wegetarian, to się zdziwią :)
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 22:00   

Nie no, ja wiem. Chciałem tylko powiedzieć, że my o tym trąbimy już od ponad dwóch lat na forum. Powoli, ale z oporem, ludzie przekonują się, że surowe wymiata 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
krzysztof2

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 756
Wysłany: Śro Wrz 01, 2010 09:05   

WITAM :hug:

Warto w przypadku w leczeniu chorób skóry np.: zapaleniu skóry, egzema i łuszczycy ( także przy rozstępach skóry ) warto wykorzystać surowy tłuszcz kakaowy - masło kakaowe ( o twardej konsystencji ) , jest skuteczne i daje dobre efekty , obecnie coraz łatwiej dostępne zwłaszcza w większych miastach .

POZDRAWIAM Z ZIELONEJ GÓRY :papa:
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Śro Wrz 01, 2010 10:40   

ostatnio mojej mamie coś wyskoczyło na twarzy, jakiś rodzaj uczulenia, i ku mojemu zdziwieniu, lekarz pierwszego kontaktu zamiast wypisać długaśną receptę maści przeciwzapalnych, antygrzybicznych i na wszelki wypadek jeszcze jakiś antybiotyk, kazał odstawić wszystkie kremy i myć twarz czystą wodą, najlepiej Żywiec (?)
jakąś maść co prawda też przepisał, ale robioną w aptece na zamówienie

przyznam, że byłem takim podejściem nieco zdziwiony
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
dako24

Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 1
Wysłany: Śro Paź 05, 2016 18:44   

a jak radzicie sobie z egzemą w chłodniejsze dni. Robi się chłodniej i przez to swędzenie skóry staje się bardziej uciążliwe. Jakieś rękawiczki? Bawełniane mogą być?
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Paź 24, 2016 10:38   

Z tego co wiem to zimą swędzenie jest mniej uciążliwe niż jak jest gorąco. Chyba, że to kwestia indywidualna.
 
     
Olcia13

Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 10
Wysłany: Śro Sty 18, 2017 17:07   

Też mi się tak wydaje. Ważne, aby odpowiednio nawilżać skórę.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved