Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 11:28
z ostatniej chwili
Autor Wiadomość
m
Site Admin


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 835
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 00:56   z ostatniej chwili

Ogłoszenia parafialne: forum zyskało nowego moderatora w osobie Hannibala, ponadto uprawnienia zenona zostały rozszerzone na pozostałe działy. Wszelkie gratulacje, podziękowania i wyrazy uznania można składać obu Panom w tym wątku. Mile widziane jakieś drobne podarunki, mogą być również surowe ;) .

Mamy nadzieję, że przyczyni się to do dalszego rozwoju forum w dobrym kierunku.
 
 
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 27, 2009 01:13   Re: z ostatniej chwili

molar napisał/a:
...Wszelkie gratulacje, podziękowania i wyrazy uznania można składać obu Panom w tym wątku...


Bede pierwszy choc nie ostatni 8)

Panowie GRATULACJE !!!

Razem "ZATRZYMAMY WIELE WIEK TRUMIENNYCH"
Na szkode "ubezpieczalni" 8) ;D :hah:
.
 
 
plej_tssz 

Pomógł: 10 razy
Wiek: 36
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 894
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 06:55   

To dobry krok w kierunku ludzkości ! :D

Pozdrawiam

Pleju_tssz
 
 
 
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 08:24   

Gratulacje Panowie :]
 
 
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 27, 2009 09:36   

Gratuluję awansu obu Panom :)
Myślę,że taki awansik powinien zostać uwieńczony "jakom imprezom" :hah:
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 09:43   

dzięki wszystkim :)
mam nadzieję, że nie będę miał dużo pracy
jestem z natury osobą liberalną, tolerancyjną, więc będziecie mieć dobrze
tylko takie drobne uwagi jeśli chodzi o dział surowy - prosiłbym przeciwników o nie "zaśmiecanie" każdego tematu pisząc ciągle o tym samym - o argumentach przeciw surowiźnie możecie np. pisać TU
w innych tematach też jeśli macie jakieś ciekawe uwagi
z góry dziękuję :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 10:05   

a tak poza tym to mile widziane byłoby "walk the walk" jeśli chodzi o pewne sprawy
już wyjaśniam -
chodzi mi o to, żeby jednak nie pisać postów nocami - najlepiej tak do 22
od rana oczywiście można śmiało "nawijać"
chodzi o to, żebym miał przekonanie, że jednak trochę osób korzysta z tej wiedzy i dba o siebie - to sprawi mi największą przyjemność :)
to będzie takie niepisane zalecenie z mojej strony 8)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 10:22   

napisałem przecież, że to będzie tylko zalecenie, prośba (nie zależne od tego, czy jestem modero, czy nie), a każdy zrobi tak jak będzie chciał
chodzi mi tylko o to, żeby forum było wiarygodne - piszemy tu mnóstwo na temat zdrowia, że o nie dbamy, itd. itd
ktoś nowy wejdzie, zobaczy, że ludzie piszą sobie nocami i będzie miał dylemat - czy rzeczywiście jest to forum ludzi, którzy o swoje zdrowie dbają? czy też tylko mówią, że dbają
niech każdy się zastanowi, czy nie ma czasem dysonansu :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 10:32   

Matti napisał/a:
Jest sto aspektów zdrowotnych.I można stosować 95 a 5 nie.Nie bądźmy fanatykami.Wpływ snu nazdrowie to jakieś2% i można osiagnac 98% innymi metodami.Ja tam specjalnie o sen nei dbam.CHce mi sie spać to śpie a jak nie to nie .

no dobra, Matti to ustalmy, że do Ciebie tego nie kierowałem, ok?
kierowałem to do osób, które zdają sobie sprawę z wartości snu, ale nie potrafią się jeszcze zmobilizować - uważam, że nawzajem łatwiej to robić niż w pojedynkę; to tyle z mojej strony :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Pią Mar 27, 2009 10:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 10:51   

Hannibal napisał/a:
a tak poza tym to mile widziane byłoby "walk the walk" jeśli chodzi o pewne sprawy
już wyjaśniam -
chodzi mi o to, żeby jednak nie pisać postów nocami - najlepiej tak do 22
od rana oczywiście można śmiało "nawijać"
chodzi o to, żebym miał przekonanie, że jednak trochę osób korzysta z tej wiedzy i dba o siebie - to sprawi mi największą przyjemność :)
to będzie takie niepisane zalecenie z mojej strony 8)


miażdżysz :D :hah:

teraz jak jesteś modem to nie ma to tamto! zamykaj przbytek od 22 do 5 i basta. to jest w końcu forum o zdrowiu a nie monopolowy 24h :D
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
 
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 13:14   

Hannibal, wyłącz z tego nas - i to od razu. Od wampirów precz :]
Przyznam, że zaszokowało mnie to Twoje zalecenie dotyczace NajlepszegoOkresuPisaniaPostów :roll:
Dałbyś do tego jakąś emotikonę, to bym się uśmiechnął , ale Ty to na poważnie !!!!!
Miałem nie pisać, ale napisałem, bo mi się nagle pojawiło jak w ekspresie filmowym wszystko, co najgorsze za płotem. Optybeton, Krysia, Smutna Tęręsa, Duński Bufon, Wybraniec i cała reszta zgranej, opty-wesołej ferajny.

ps: Będzie terror ? A ja kiedyś zadałem proste pytanie. Zawsze takie samo.

Tomek
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 13:20   

Tomek - masz rację, Was na pewno z tego wyłączam
co do skojarzeń - to każdy ma takie na jakie zasłużył :D
jeśli moje skromna prośba jest dla Ciebie terrorem to rzeczywiście, nie ma o czym gadać - tak jak już tu mówiłem, nasiedziałeś się zbyt długo na nieodpowiednich forach, przez co masz pewne problemy z przyjazną, pozbawioną podejrzeń wymianą zdań
nie potrafisz "give a benefit of the doubt" - szkoda
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
Abhilasha 

Wiek: 37
Dołączyła: 14 Lip 2008
Posty: 362
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 15:56   

Zenonie i Hannibalu moje gratulacje !!
Hannibal napisał/a:
a tak poza tym to mile widziane byłoby "walk the walk" jeśli chodzi o pewne sprawy
już wyjaśniam -
chodzi mi o to, żeby jednak nie pisać postów nocami - najlepiej tak do 22
od rana oczywiście można śmiało "nawijać"
chodzi o to, żebym miał przekonanie, że jednak trochę osób korzysta z tej wiedzy i dba o siebie - to sprawi mi największą przyjemność :)
to będzie takie niepisane zalecenie z mojej strony 8)
haha dobre żarty Hanni :what: :hah: ;D
o tej 22 to ja jestem tysiace razy bardziej aktywna niz przykladowo o 6 rano gdy jestem out of order
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 16:02   

Abhilasha napisał/a:
haha dobre żarty Hanni :what: :hah: ;D
o tej 22 to ja jestem tysiace razy bardziej aktywna niz przykladowo o 6 rano gdy jestem out of order

też kiedyś tak miałem
ale sen rozpoczęty co najmniej 2 godz. przed północą to zupełnie inna jakość - nie ma co porównywać
ale na siłę nikt nikogo nie będzie tu do tego przekonywał - każdy sam musi dojść (tak jak słynna zasad 6*N - nigdy nigdy nikogo niczego nie nauczył)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 16:13   

Hannibal, czy zauważyłeś może, że czasami przybierasz na Forum ton autorytarnego, umniejszającego ojca, który jako jedyny wie, co jest dla jego dzieci najlepsze i jest przekonany, że "życie im jeszcze pokaże"?

Marishka
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 17:03   

wydaje mi się, że bardziej ty masz non stop takie chore skojarzenia i jakieś traumy z dzieciństwa

powtórzę za Igą i Hannibalem, sen jest faktycznie równie ważny a może i ważniejszy od diety

polecam lekturę LIGHTS OUT
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
 
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 17:12   

Dobra Waldek, niech Ci tam będzie z tym snem, ale czemu odgórne propozycję pisania o określonych godzinach? Często wracam z pracy późnym wieczorem i co wówczas ? Co ma wspólnego moderacja z harcerzykowaniem i układaniem ludzi do snu ? Toż to raczej zalążek tego, co rozwinęło się za płotem - fanatyzmu i redukcjonizmu.

Tomek

ps: I przypominam - komputer nie jest paleo. To odnośnie dyskusji czy wino jest czy nie. Jaki jest sens w przykładaniu ideologii do problematyki żywienia ? Wychodzą z tego banialuki i absurdy godne pożałowania. Czy wino jest paleo. Normalnie kończyn opad. I jeszcze jedno - czy DD zredukowała się tylko i wyłącznie do surowego jedzenia ? Bo takie mam wrażenie.


PPS: Waldek, przecież ja nie zaprzeczam, że sen jest ważny. Zwracam jedynie uwagę na dość sugestywny sposób, w jaki Hannibal to przedstawił - w formie "zalecenia". Uważam, że Forum ma służyć wymianie poglądów i doświadczeń, a nie autorytarnemu czy umniejszającemu narzucaniu jedynej słusznej "religii". Wbrew pozorom, forma w jaką ubieramy treści naszych wypowiedzi jest równie ważna.

Marishka
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 17:30   

MiT "zalecenie" to nie "polecenie" ani "rozkazanie"

zresztą to było przecież w formie żartobliwej 8) :hah:
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 17:36   

Cytat:
Toż to raczej zalążek tego, co rozwinęło się za płotem


Za płotem akurat masz kogoś takiego jak Adam120 (czy jakoś tak ;) ) który twierdzi, iż to dieta optymalna sprawia, że siedzi przez całą noc a potem :faint: śpi od 12 do 17. :shock: :?
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
 
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 27, 2009 17:39   

Cytat:

zresztą to było przecież w formie żartobliwej

:hah:
Zaraz ktoś tutaj wyjdzie z propozycją usuniecia Hannibala z Jego stanowiska ,bo ktoś czuje się zaszczuty. Zupełnie niesłusznie.Nie daj Bóg,jeszcze go "powieszą na szafocie" ,bo przecież nie wolno pisać w formie żartobliwej,która jednej tylko osobie nie pasuje :hah: :what: pękam ze smiechu :hah:
Cytat:
Adam120

To Adam319 :]
Ostatnio zmieniony przez Iga Pią Mar 27, 2009 17:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 17:39   

Adam319 ? Ale akurat właśnie ten osobnik - już go tam za płotem dawno nie ma - przydałby się tu na forum. Lubiłem go czytać mimo, że wiele nas pewnie różni. Intelektualnie byłoby to dobre zasilenie.

Tomek

ps: Waldek, adwokacie, wiesz, że to nie były żarty. Hannibal tez to wie. Zresztą, będzie co będzie - nie moje forum.
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 17:51   

dla mnie to jest miazga, jaja i beka :faint: :hah:

ale może fak :x tycznie Hannibalowi władza udeża do głowy :hah: :what:
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
Ostatnio zmieniony przez Waldek B Pią Mar 27, 2009 17:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 17:52   

Cytat:
Intelektualnie byłoby to dobre zasilenie.


a nie "kończyn opad" ? :o :hah:
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 17:55   

hehe, to tylko dobitnie pokazuje, że wszystkim się nie dogodzi
zresztą nie jest moim zamiarem uszczęśliwianie każdego z osobna
a moich zaleceń nie będę jeszcze raz interpretował, bo kto mundry ten zrozumie, a kto nie to nie
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 18:03   

Hannibal napisał/a:
hehe, to tylko dobitnie pokazuje, że wszystkim się nie dogodzi


Hannibal, ale w tym wszystkim wcale nie chodzi o "dogodzenie" wszystkim, tylko o zrozumienie przyczyn i mechanizmów, którymi się na codzień posługujemy. Nigdy nie interesowało Ciebie dlaczego myślisz/mówisz/piszesz/robisz pewne rzeczy? Dlaczego inni myślą/mówią/piszą/robią pewne rzeczy? Czy tłumaczysz wszystko "wadliwą funkcją mózgu" nie odżywiającego rawpaleo lub "oświeconą" funkcją mózgu odżywiającego się rawpaleo? A może warto jednak zwracać uwagę nie tylko na aromatyczne haje ale też na sferę uczuć i ich wpływu na to co piszemy, robimy, etc. i DLACZEGO robimy to w ten a nie inny sposób?

Marishka
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 18:09   

Tak, Mary, sferę uczuć doceniam. I wglądy w mój umysł nie raz robiłem.
Ale akurat nie jesteś osobą, z która miałbym ochotę na ten temat rozmawiać. Bez urazy oczywiście :)
Po prostu się nie zrozumiemy - to tak jak u Witgensteina z lwem - nawet jakbyśmy znali jego język to nie bylibyśmy w stanie się z nim porozumieć, bo nie wiemy jaki jest jego świat
oboje mówimy po polsku, a jednak... :]
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 18:11   

I właśnie na tym polega umniejszanie. Dziękuję za kolejną znakomita ilustrację tego zjawiska.

Marishka
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 18:12   

M i T napisał/a:
I właśnie na tym polega umniejszanie. Dziękuję za kolejną znakomita ilustrację tego zjawiska.

a proszę bardzo, moja droga interlokutorko ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
Joanne

Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 42
Skąd: UK, Lincolnshire
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 20:01   

Jestem bardzo rozczarowana po przeczytaniu watku. Chyab tak juz musi byc, ze jak zbierze sie grupka ludzi, ktorym przyswieca szlachetny cel, to po jakis czasie rozmienia sie na drobne wazne sprawy i w sumie zasmieca miejsce i marnuje czas innych. Moze powinno sie pewne sprawy prywatnie zalatwiac. Wiele razy zabieralam sie do czyatnia roznych watkow i po kilku fajnych, pelnych tresci wypowiedziach, pojawiala sie fala przepychanek pobocznych i wszystko sie rozplywalo i zniechecalo do lektury. Mysle, ze trzeba wziac pod uwage, ze medium, ktorym sie poslugujemy ogranicza w pewnym stopniu nasz przekaz (sa tylko slowa, nie mozemy przekazac tonu glosu, gestykulacji, mimiki) i pozostawia pole do odczytania wszystkiego troche obok. Moze badzmy troche bardziej otwarci i pozytywnie nastawieni.
Gratulacje dla 'awansowanych' kolegow.
Osobiscie nie widze nic obrazliwego w slowach Hanibala, ani ograniczajacego moja wolnosc. Ale tez nie podoba mi sie, ze nie wychodzi on na przeciw pogladom Marishki, a bardzo chcialby aby ona rozumiala jego stanowisko. Mam nadzieje, ze wszyscy bedziemy trzymac sie tematow, a na odbijanie pileczki i malo interesujace dla innych osobiste boje zainteresowani beda sie umawiac gdzie indziej.
 
 
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 20:09   

Hannibal, a nie sądzisz, że forum DD zaczyna nieubłagany proces redukcji do rawpaleodiet ? Ja rozumiem, że to dla Ciebie klawo, ale przydałoby się zostawić furtkę, bo może gdzieś też jeszcze świeci, tylko inaczej - ale równie skutecznie. Co przez to rozumiem ?
Ja obawiałbym się na Twoim miejscu kierowania każdego - niezależnie od działu - na surowe bezdroża. Bałbym się, że coś się komuś stanie, że po prostu kogoś "szlag trafi". Grizzly nie chce merytorycznie udzielać się za darmochę, ale między jego wersami można wyczytać sporo racji i całkiem zasadnych ostrzeżeń.

Co do dokładania ideologii do żarła. Jest przesadą trzymanie się kurczowo jakiegoś zbioru zasad tylko dlatego, że ktoś tak to wymyślił ? Czemu raw paleo ma być peakiem dietetyki, skoro konieczny jest romans z rozkładem i smrodem ? Jak wyglądają relacje społeczne u zjadających haje ? Czy nie jest to tylko chybiona ekstrawagancja ? Ślepa awangarda ?

Tomek
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 20:27   

Joanne napisał/a:
Ale tez nie podoba mi sie, ze nie wychodzi on na przeciw pogladom Marishki, a bardzo chcialby aby ona rozumiala jego stanowisko.

bo miałem już próbkę tego, jak się z nią dyskutuje
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 20:38   

M i T napisał/a:
Hannibal, a nie sądzisz, że forum DD zaczyna nieubłagany proces redukcji do rawpaleodiet ? Ja rozumiem, że to dla Ciebie klawo, ale przydałoby się zostawić furtkę, bo może gdzieś też jeszcze świeci, tylko inaczej - ale równie skutecznie. Co przez to rozumiem ?

no tak się dzieje, bo to żywienie cieszy się największym powodzeniem - oprócz mnie i zenona masz przecież chilla, Magdę, Monikę, Abhilashę, pleju, tomthemastera, siniaka...
o zwykłym LC zostało już powiedziane praktycznie wszystko; wersja raw to nadal temat-rzeka
M i T napisał/a:
Ja obawiałbym się na Twoim miejscu kierowania każdego - niezależnie od działu - na surowe bezdroża. Bałbym się, że coś się komuś stanie, że po prostu kogoś "szlag trafi". Grizzly nie chce merytorycznie udzielać się za darmochę, ale między jego wersami można wyczytać sporo racji i całkiem zasadnych ostrzeżeń.

jeśli mam przekonanie, że to właściwy kierunek to dla czego mam to utajniać i przedstawiać pośledniejsze rozwiązania? zresztą poczytaj sobie moje rozmowy z nowicjuszami (chociażby ostatnimi), a zobaczysz, że staram się delikatnie mówić o surowiźnie, a nie od razu proponować roczne haje
a kogoś szlak trafić może bardziej na Twoich pieczonych bananach, etc., gdzie wyjałowione produkty generują kiepską glebę w organizmie, ergo większą podatność na różne syfy
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 21:06   

No dobrze, żeby rozładować to napięcie "zarządzam" porę na spanie :D
sam mam dysonans, że tak późno chodzę spać, no ale cóż, do ideału dużo mi jeszcze brakuje ;)
acha, jutro pobudka o 5 :]
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 21:10   

Hannibal, po raz kolejny czepiasz się detalu, jakim był nieszczęsny banan w omlecie. Od tego nikt nie wykituje, zapewniam. Nie od takich ilości. Za to te litry miodu, jakie zjadasz...

Tomek
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 21:14   

M i T napisał/a:
Hannibal, po raz kolejny czepiasz się detalu, jakim był nieszczęsny banan w omlecie. Od tego nikt nie wykituje, zapewniam. Nie od takich ilości. Za to te litry miodu, jakie zjadasz...

napisałem to w pewnym kontekście i dobrze wiesz, że nie chodziło mi o to, że po zjedzonym pieczonym bananie wykitujesz - chodzi o całokształt
a miodu zjadam umiarkowane ilości - ilości węgli typowo low-carbowe, a ostatnio nawet VLCKD-owe
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 21:23   

Hannibal napisał/a:
bo miałem już próbkę tego, jak się z nią dyskutuje


A co to za dziwo ? :roll:
Czyżby Marishka trąciła w Tobie jakąś niewygodną strunkę ?
Przedziwne. Kwiatuszek jeszcze ani razu chamsko nie napisała na DD i zawsze merytorycznie. Więc o jaką to próbkę chodzi?

Tomek
 
 
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 27, 2009 21:30   

:zzz:
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 05:34   

M i T napisał/a:
A co to za dziwo ? :roll:
Czyżby Marishka trąciła w Tobie jakąś niewygodną strunkę ?
Przedziwne. Kwiatuszek jeszcze ani razu chamsko nie napisała na DD i zawsze merytorycznie. Więc o jaką to próbkę chodzi?

przepraszam, chciałem powiedzieć - "z Wami się dyskutuje"
są osoby, które mi powtarzają, żebym nie wdawał się z Wami w żadne dysputy, ale jak widać, nie zawsze mi się udaje
pa
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 05:58   

Hannibal napisał/a:
no tak się dzieje, bo to żywienie cieszy się największym powodzeniem - oprócz mnie i zenona masz przecież chilla, Magdę, Monikę, Abhilashę, pleju, tomthemastera, siniaka...

przepraszam, jeszcze oczywiście Waldek, gudri i wiraha to żywienie praktykują (może nie w 100%, ale w sporej części chyba tak)
jest jeszcze oczywiście Robert, który to wszystko zapoczątkował
jakiś czas temu napisała tu parę postów jedna osoba, chora na SM, z którą utrzymuję telefoniczny kontakt - zauważyła pewną poprawę na tym żywieniu :)

jeśli kogoś pominąłem to proszę mi wybaczyć
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
monika s. 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Wrz 2008
Posty: 230
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 09:43   

Hannibal napisał/a:

nie pisać postów nocami - najlepiej tak do 22
od rana oczywiście można śmiało "nawijać"


troche to dziwne , jak sie komus chce siedziec przed kompem po nocach to niech siedzi, chociaz to wg mnie strata najlepszych godzin

ja oczywiscie najczesciej spie juz ok 21-22, wstaje ok 5 - wiec nie ma problemu, w pełni mieszcze sie w schemacie Hanibalowych godzin na pisanie postow :] chcac nie chcac w pelni sie podporzadkuje :D

i nie wydaje mi sie zeby raw dieta była tu komus narzucana, coraz wiecej osob jest z niej zadowolonych wiec coraz wiecej tematow na ten temat, wiekszosc osób trafia na tę droge z czystej ciekawosci, rozczarowania zwykłym lc... ale to ich dobrowolny wybór, drobna sugestia nikomu nie zawadzi, ostatecznie kazdy sam decyduje, poza tym mozna przeciez nie wchodzic do działu SUROWEGO
_________________
t i m s z e l
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 10:07   

monika s. napisał/a:
troche to dziwne , jak sie komus chce siedziec przed kompem po nocach to niech siedzi, chociaz to wg mnie strata najlepszych godzin

Wiesz co, Monika, chyba masz rację - ludzie chcą działać na swoją szkodą to niech działają; widocznie nic w życiu nie przeżyli, co mogłoby być dla nich punktem zwrotnym (a nawet jeśli coś tam przeżyli to było to widocznie za mało)
i Witgenstein znów się kłania - ja nie mogę ich zrozumieć, bo nie wiem jaki jest ich świat (to znaczy niby wiem, bo też tam kiedyś byłem, ale jest on już dla mnie strasznie obcy);
Ja żyję już na innym świecie, więc wybaczcie, że czasem Was nie rozumiem
P.S. Ładny avatar, Moniko :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 16:05   

Hannibal napisał/a:
bo kto mundry ten zrozumie, a kto nie to nie

Na tym mozna by poprzestac.


Inna sprawa.Kiedyś na tym forum był konkret post za postem.Od jakiegos czasu robi się w niektórych ciekawych tematach bagno i odchodzenie od watku.Piszcie swoje spostrzeżenia, obserwacje, linki odnosnie tematu, badania i wszystko co moze byc związane.Bo czasem znalezienie jakiejs cennej uwagi po dłuższej pauzie w pałaszowaniu na forum, zajmuje spacer przez 10 stron pełnych emotkionów albo gadania nie na temat :?

A tak ogólnie to jest ok ;)
 
 
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Sob Mar 28, 2009 19:24   

chill napisał/a:
...Od jakiegos czasu robi się w niektórych ciekawych tematach bagno i odchodzenie od watku...


Chcialem niesmialo przypomniec, ze wlasnie od "takich"
"rozgarnietych" uwag nastapil gwaltowny "zapad" na "innym forum"
z ktorego pouciekaly wartosciowe osoby,
natomiast "wypelzly z mulu" promotory "wody swinconej"
i "kamer" 8)

Tera "mulom" z luboscia "psekstalcajonc poziom"
do swoich "gustuf" !!! :roll:

Czy to jakas "prowokacja" Chill,
czy ciagoty do "samodestrukcji" ? 8)
.
Ostatnio zmieniony przez grizzly Sob Mar 28, 2009 19:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 19:37   

Żadnej prowokacji w tym nie ma Grizzly, a czy Ciebe nie wkurza czasem zjeżdżanie scrollem myszki na dół następna, następna strona i tak w kółko.Ja tylko napisałem swoje odczucia no ale jak chcecie moze tak zostac ;)Swiat sie nie zawali.

grizzly napisał/a:
Chcialem niesmialo przypomniec, ze wlasnie od "takich"
"rozgarnietych" uwag nastapil gwaltowny "zapad" na "innym forum"
z ktorego pouciekaly wartosciowe osoby,
natomiast "wypelzly z mulu" promotory "wody swinconej"
i "kamer"


Proszę Cię oszczędz mi czytania tej poezji ;) :]
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 19:40   

chill, no już nie przesadzaj ;)
wiele tematów trzyma jednak poziom i merytoryki w nich nie brak
porównując to forum z paroma innymi, które są naprawdę rozsądne i na poziomie muszę powiedzieć, że wypadamy naprawdę dobrze :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Sob Mar 28, 2009 19:44   

chill napisał/a:
... a czy Ciebe nie wkurza czasem zjeżdżanie scrollem myszki na dół następna...

Chill.Nie używaj myszki -oszczędzisz nerwy :D
 
 
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 20:56   

Hannibal napisał/a:
chill, no już nie przesadzaj ;)
wiele tematów trzyma jednak poziom i merytoryki w nich nie brak
porównując to forum z paroma innymi, które są naprawdę rozsądne i na poziomie muszę powiedzieć, że wypadamy naprawdę dobrze :)


ja sie z Chill'em zgadzam
to nie ma byc tak ze my porownujemy to forum z innymi - to inni powinni je porownywac z tym.
i dosc czesto pojawiaja sie malo merytoryczne posty. wystarczy ze are cos napisze - i zaczyna sie polka-galopka. wtedy mozna juz bez ryzyka stosowac czytanie fotograficzne - bo ciekawych informacji sie nie uswiadczy

to nie przypadek ze Roberta juz tu nie ma. swoja droga tez kiedys "krzewil prawde" na forach wege - nie wiem po co.

zyj i pozwol umrzec - to moja dewiza przy forumowej aktywnosci

pozd
WiRAHA
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 21:18   

ale ile można pieprzyć za przeproszeniem o boczku, gniciu ozorków, węglach i machaniu hinduskich przysiadów (btw Hannibal zrobiłeś je w końcu ? ) :D

po pewnym czasie ludzie się wyluzowują i żarty, offtopy niezwiązane z dietą stają się zupełnie naturalną koleją rzeczy

tzw "nauczone wykształyciuchy"- prymusy polskiej masowej edukacji, którym wszystko i każdy przeszkadza, grafomani i inni kompletni sztywniacy chcący "zdyscyplinowanych merytorycznych i tematycznych postów" niczym na lekcji polskiego w kopytkowie dowodzą tylko smutnej prawdy o demokracji :|
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
Ostatnio zmieniony przez Waldek B Sob Mar 28, 2009 21:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 21:34   

Waldek - miażdżysz :D
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 22:18   

wiraha napisał/a:
to nie ma byc tak ze my porownujemy to forum z innymi - to inni powinni je porownywac z tym.


A nie lepiej w ogóle odrzucić porównania i po prostu tworzyć swoje, nie oglądając się na innych - tworzyć dla siebie, nie "na pokaz"?

Marishka

P.S. Dobrze byłoby gdyby terminy "powinien", "powinni" zostały zastąpione pojęciem "CHCĘ" - co ja chcę?, co inni chcą? Ta "powinność" to taki przeżytek autorytaryzmu, narzucanie jedynej słusznej drogi. A tak naprawdę wszystko sprowadza się do chęci :) Mamy wybór i niczego nie "musimy".
 
 
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Sob Mar 28, 2009 22:34   

Waldek B napisał/a:

po pewnym czasie ludzie się wyluzowują i żarty, offtopy niezwiązane z dietą stają się zupełnie naturalną koleją rzeczy

Jestem tego samego zdania.
Przecież spotykający się ludzie,którzy rozmawiają ze sobą,w sposób naturalny zmieniają tematy,ponieważ jeden temat wynika z drugiego ,albo musimy nawiązać do innego tematu,zeby uzyskać odpowiedź na interesujący nas temat,ponieważ wszystko jest ze sobą powiązane.
Żarty są też potrzebne ludziom,a nie cały czas sztywniackie "ą" i "ę".
To samo z różnicą zdań.Przecież, gdyby każdy myslał identycznie,to nie byłoby sensu prowadzić dyskusji, pisalibyśmy "tak ,masz rację" i koniec kropka -jednym slowem NUDA,a tak -różnorodność sprawia,ze świat jest ciekawy :)
 
 
m
Site Admin


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 835
Wysłany: Nie Mar 29, 2009 04:14   

Ten temat miał być zupełnie o czymś innym, ale skoro tak się nie stało to ja dołożę coś od siebie nie na temat.

@grizzly to forum jest w zasadzie polskojęzyczne (pomijając wstawki z angielskojęzycznych źródeł) więc mam prosbę: jeżeli możesz to stosuj się do tego. Jeżeli nie masz nic do powiedzenia poza wstawieniem pięciu emotów i napisaniem dwóch zdań w języku pseudopolskim z użyciem mnóstwa znaków typu cudzysłów to podaruj sobie. Wydłużasz tylko czas robienia kopii zapasowej bazy danych, a tym samym skracasz czas mojego snu. A ja wyjątkowo lubię spać.
 
 
monika s. 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Wrz 2008
Posty: 230
Wysłany: Nie Mar 29, 2009 11:14   

molar napisał/a:

Jeżeli nie masz nic do powiedzenia poza wstawieniem pięciu emotów i napisaniem dwóch zdań w języku pseudopolskim z użyciem mnóstwa znaków typu cudzysłów to podaruj sobie.


ja jestem ogólnie rzecz biorąc za dygresjami, faktycznie ożywiają nieco forum, ale nie tymi w stylu j.w. wspomniane, napisanymi tylko po to, żeby za wszelka cene podkreślić swoja obecność oraz ignorancję wobec tematu, piszących w nim osób, działu (np . zw. surowego), są po temu, jak mi sie wydaje, inne działy np Hyde park
_________________
t i m s z e l
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Mar 30, 2009 08:12   

W każdym razie mam nadzieję, że z pomocą Zenona i Hannibala to forum stanie się jeszcze lepszym miejscem wymiany poglądów.
Cieszę się, że koledzy podjęli ten trud dyscyplinowania interlokutorów dla dobra nas wszystkich.
Przyjmijmy ich z życzliwością, :) bowiem zaiste przyjęli na siebie niewdzięczne brzemię.
Pozdrawiam
Witold Jarmołowicz
 
 
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 17:22   

Kilka pytań wyrosło jak grzyby po kapuśniaczku:

- skoro absolutną władzę nadano moderatorom wątków, będącym ideologami (z czego jeden fundamentalistą) rawpaleoideo, to jaki sens jest w tytułowaniu forum "Dobra Dieta"? W każdym z wątków kontrolę pełnią suroszamacze, a więc siłą rzeczy zaistnieje mocne lobbowanie IDEOLOGII. To forum jest tak zdominowane przez Surową Religię, że śmiało można nazwać je "Rawpaleo Forum" !

- skoro forum to służy analizie wszystkich diet, to na jakiej podstawie wyznawcy rawpaleo sprawują pieczę nad choćby wątkiem "diety pozostałe"?

ps: Niech nawet będzie to suro-betonowe forum, ale czemu w związku z tym "Dobra Dieta"?
"Folwark Zwierzęcy" mi się przypomina, kiedy widzę, jak przeciwieństwo betonu zza płotu, staje się powolutku i w aurze całkowitego zaprzeczenia, dokładnie tym samym betonem.

DOWÓD: Hannibal, napisałeś coś, co przeraża. Że ktoś tam "nie jest wrogiem paleo" Widzisz to z daleka? WRÓG PALEO! To sformułowanie samo przez się, jest dowodem na całkowitą ideologizację ruchu paleo.

Tomek
 
     
m
Site Admin


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 835
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 17:38   

M i T napisał/a:
- skoro absolutną władzę nadano moderatorom wątków, będącym ideologami (z czego jeden fundamentalistą) rawpaleoideo, to jaki sens jest w tytułowaniu forum "Dobra Dieta"? W każdym z wątków kontrolę pełnią suroszamacze, a więc siłą rzeczy zaistnieje mocne lobbowanie IDEOLOGII. To forum jest tak zdominowane przez Surową Religię, że śmiało można nazwać je "Rawpaleo Forum" !

Zmienimy nazwę forum i domeny najszybciej jak to tylko możliwe.
M i T napisał/a:
- skoro forum to służy analizie wszystkich diet, to na jakiej podstawie wyznawcy rawpaleo sprawują pieczę nad choćby wątkiem "diety pozostałe"?

Serdecznie przepraszam za to niedopatrzenie. Uprawnienia zostaną natychmiast odebrane wspomnianym wyznawcom. Do moderacji forum "Diety pozostałe" poszukamy kogoś, kto na własnej skórze stosuje wszystkie diety pozostałe (inne niż niskowęglowodanowe) jednocześnie. Do chorób znajdziemy kogoś wszechstronnie chorego, do Urody kogoś urodziwego, a do moderacji Kosza jakiegoś śmieciarza. Odchudzanie powierzymy komuś otyłemu. Oczywiscie tylko dopóki pozostanie otyły, bo jak schudnie przestanie się nadawać.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 17:41   

Tomku drogi, jak Ciebie czytam to mam wrażenie, że wróciłeś właśnie z czasów kiedy rzeczywiście autorytaryzm był faktem i teraz wszystko Ci się kojarzy z tym systemem
w każdym praktycznie temacie, w którym zabrałeś głos to widać
cóż, mogłeś mieć rzeczywiście złe doświadczenie i to by Twoje inklinacje tłumaczyło
ja tam nie będę Ci na siłę udowadniał, że nie jestem wielbłądem :razz:
Pan Witold jest tu szefem i jeśli go przekonasz do swoich racji to będzie tak jak chcesz
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 17:51   

molar napisał/a:
Do chorób znajdziemy kogoś wszechstronnie chorego, do Urody kogoś urodziwego, a do moderacji Kosza jakiegoś śmieciarza.

:hah: :hah: :hah: :hah: :faint:
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 17:54   

Widzisz Hannibal, to nie jest nawet próba PRZEKONYWANIA. To tylko i wyłącznie pytania lub po prostu wyrażenie własnego zdania. Ja się nie dziwię, że nawołujesz do surowizny. Ja się tylko dziwię, że temu i jak i autorytaryzmowi, który tu zaczyna rosnąc w siłę, nieustannie zaprzeczasz.

Tomek

ps: Molar, poza kpinę ciężko Ci się wznieść, jak widzę.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 18:25   

molar napisał/a:
/.../do Urody kogos urodziwego/.../



Przepraszam bardzo, sugerujesz ze jestem brzydki??

:evil:

nie podobam ci sie??

:evil: :evil: :evil:
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 20:15   

molar napisał/a:

Serdecznie przepraszam za to niedopatrzenie. Uprawnienia zostaną natychmiast odebrane wspomnianym wyznawcom. Do moderacji forum "Diety pozostałe" poszukamy kogoś, kto na własnej skórze stosuje wszystkie diety pozostałe (inne niż niskowęglowodanowe) jednocześnie. Do chorób znajdziemy kogoś wszechstronnie chorego, do Urody kogoś urodziwego, a do moderacji Kosza jakiegoś śmieciarza. Odchudzanie powierzymy komuś otyłemu.


:hah:
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
m
Site Admin


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 835
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 02:47   

zenon napisał/a:

nie podobam ci sie??

Wybacz, ale z góry złożę, że nie :-) .
 
     
m
Site Admin


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 835
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 18:29   

M i T napisał/a:
ps: Molar, poza kpinę ciężko Ci się wznieść, jak widzę.

Rozmawiając z niektórymi jest mi nawet bardzo ciężko. Na przykład próbowałem kiedyś porozmawiać z Tobą w temacie pieniędzy i systemu walutowego bez żadnych kpin i złośliwości. Niestety pozostawiłeś postawione przeze mnie pytania bez odpowiedzi i skupiłeś się na serwowaniu kolejnych sensacyjnych linków reklamując je jako z definicji wiarygodne. Wobec zaistniałej sytuacji postanowiłem nie marnować więcej czasu i powrócić do kpin.

Co do meritum sprawy, to może wyraźnie powiem jedną rzecz, która jak widać wymaga doprecyzowania. Otóż osoby które opiekują się tym miejscem prezentują swoje własne prywatne poglądy, a nie żadną linię programową narzuconą odgórnie, jak próbujesz sugerować. Można się z nimi zgadzać lub nie. Natomiast dziwi mnie wielce, że próbujesz owym osobom odebrać prawo do wypowiadania własnych poglądów. Administratorowi "nie wypada" pisać tago lub tamtego. Moderatorzy są "fundamentalistami z władzą obsolutną". Myślałem, że skoro tak często stajesz w obronie różnorakich wolności i piszesz o ich naruszaniu, to sprawa dotyczy wszystkich ludzi, a nie wybrańców. Albo nie zrozumiałeś istoty postaci moderatora. Jeżeli tak, to wyjaśniam, że owa osoba oprócz posiadanych uprawnień i związanych z nimi obowiązków, ma również prawo pisania sobie tego co myśli.

Z tego co widzę Tobie się to nie podoba, przyjęliśmy Twoje stanowisko do wiadomości, jednak nie zamierzamy w związku z tym niczego zmieniać. Zatem ewentualne kolejne uwagi o "ideologizacji" tego miejsca zachowaj dla siebie. Znamy już Twoje zdanie.

Na koniec odpowiem Tobie Twoimi własnymi słowami. Nie podoba Ci się ten folwark? Ostatecznie nie musisz tego czytać i tu zaglądać.

Tymczasem ja powracam do swoich kpin.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 20:05   

molar napisał/a:
. Na przykład próbowałem kiedyś porozmawiać z Tobą w temacie pieniędzy i systemu walutowego bez żadnych kpin i złośliwości. Niestety pozostawiłeś postawione przeze mnie pytania bez odpowiedzi i


Mylisz się. Po prostu odpowiedzi, jakich Ci udzieliłem, nie były takimi, jakich oczekiwałeś.
I w tym sęk cały. Ja jednak powrócę do tych tematów.
A tak na marginesie - nawet nie ustosunkowałeś się do NAMACALNEGO dowodu na łgarstwa Balcerowiczowe n/t FED-u, jakim była wypowiedź samego Greenspana - jedna z najbardziej bezczelnych , z jakimi się zetknąłem. Ale potwierdza ona moje słowa.

Tomek
 
     
m
Site Admin


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 835
Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 21:43   

http://www.dobradieta.pl/...r=asc&start=120

molar napisał/a:
Pozwól jednak, że wcześniej o coś Cię zapytam. Używasz na codzień papierowego pieniądza? Masz konto w banku czy też preferujesz opcję byłego pana premiera? A jeżeli nie, to gdzie i w jakiej formie przechowujesz oszczędności lub jeżeli nie posiadasz, to gdzie byś był rad je przechowywać gdybyś oczywiście posiadał? Czy wiesz, kto powołuje przykładowo w Polsce prezesa nbp i radę polityki pieniężnej? I kto oraz w jaki sposób zajmuje się prowadzeniem polityki monetarnej w Polsce?

Odpowiedzi jakich udzieliłeś były żadne, więc to Ty się mylisz. I w tym cały sęk.

A na marginesie, to dalej przestałem śledzić Twoje posty. Twierdzisz, że papierowy pieniądz jest całkowicie bezwartościowy, a jednocześnie płacisz nim codziennie w nocnnym, więc o czym tu gadać i do czego niby się ustosunkowywać.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved