Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 12:03
Alzheimer cukrzycą typu 3?
Autor Wiadomość
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 19:57   Alzheimer cukrzycą typu 3?

link
mówią już o tym od dawna, ale nadal w onecie nie powiedzą, co przede wszystkim zrobić, ażeby był spokój z insuliną...
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8793
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 20:43   

Cytat:
Badanie sugeruje możliwość istnienia trzeciego typu cukrzycy, w której działanie insuliny na mózg zmniejsza się między innymi z wiekiem.

Wiem, że czepiam się zdania wyrwanego z kontekstu.
Ale akurat mózg jest jedynym narządem w pełni niewrażliwym i niezależnym od insuliny. Nawet wątroba nie ma takiej insulinowej suwerenności.
JW
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 22:05   Rada: Style moga byc stosowane szybko do zaznaczonego tekstu

Kiedys moja babcia byla w szpitalu bo zaslabla i lekarze "przez przypadek" zamiast glukozy podali jej kroplowke z insuliny (!)

Z tego co mozna bylo zaobserwowac to insulina ma jednak jakis wplyw na mozg. Posredni, ale ma..

Omal nie wykonczyli tej mojej babci. stracila przytomnosc w zasadzie przed szpitalem, a te gamonie zamiast wyjechac z wozkiem i ja zabrac wezwali pogotowie, ktore przeciez nie jedzie ze szpitala tylko ze stacji pogotowia..
niezly ABSURD
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8793
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 23:12   

Wyłącznie pośredni, poprzez obniżanie poziomu niezbędnej glukozy poniżej krytycznego progu. Ale to może nastąpić, pominąwszy bardzo nieliczne choroby, wyłącznie po podaniu insuliny lub niektórych toksyn.
Sam mózg nie reaguje ani na nadmiar ani na niedobór insuliny i jej nie potrzebuje do metabolizowania glukozy.
JW
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8793
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 23:18   Re: Rada: Style moga byc stosowane szybko do zaznaczonego te

zenon napisał/a:

Omal nie wykonczyli tej mojej babci. stracila przytomnosc w zasadzie przed szpitalem, a te gamonie zamiast wyjechac z wozkiem i ja zabrac wezwali pogotowie, ktore przeciez nie jedzie ze szpitala tylko ze stacji pogotowia..
niezly ABSURD


Takie obecnie są absurdalne procedury, oni postąpili zgodnie z przepisami.
Absurdalny jest cały ten system zarządzania jakością. W zamyśle miał poprawiać jakość, a zaczął mnożyć papierologię z szybkością iskającej się małpy.
JW
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lis 19, 2010 23:52   

Mercola o tej chorobie - http://articles.mercola.c...alzheimers.aspx

czynniki ryzyka:
Cytat:
Health conditions:

* Obesity, especially increased belly fat
* Insulin resistance and diabetes – Diabetics have up to 65 percent higher risk of developing Alzheimer's disease
* Elevated uric acid levels
* High blood pressure
* Thyroid dysfunction
* Intracellular T3 (immune system cells) deficiency
* Heart disease

Nutritional deficiencies:

* Vitamin D deficiency
* Elevated homocysteine levels due to vitamin B6, B12 and folate deficiencies
* Insufficient omega-3 fats
* Vitamin E deficiency

Environmental toxins:

* Aluminum toxicity
* Mercury toxicity
* Fluoride
* Copper toxicity
* Electromagnetic fields and cell phone radiation -- Henry Lai and Narendra Singh's research on the effects of cell phone radiation on rats' brains found DNA breaks associated with cancer and Alzheimer's.

Of these factors, the one I believe is perhaps the most important is insulin resistance. Some are even referring to Alzheimer's as the third form of diabetes.

A close tie would be vitamin D deficiency, which is also rampant across the world and underlies many chronic diseases, including dementia according to recent findings.

As for insulin resistance, it's a major factor in elevating your blood pressure, as well as for gaining excess weight; elevating your lipids, blood sugar and uric acid levels; and developing heart disease – all of which are risk factors for dementia.

So, if you are producing too much insulin, you're going to be at risk for all of these health problems—along with brain atrophy and Alzheimer's as well.

Once you begin to see the spiral cause and effect relationships between these common health problems and nutritional deficiencies, it becomes easier to understand how you can prevent nearly ALL disease, including something as tricky as Alzheimer's.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Wto Lis 23, 2010 14:00   Re: Alzheimer cukrzycą typu 3?

Hannibal napisał/a:
link
mówią już o tym od dawna, ale nadal w onecie nie powiedzą, co przede wszystkim zrobić, ażeby był spokój z insuliną...


HANIIBAL DLA MNIE W TYM LINKU OTIWERA SIĘ RÓWNIE CIEKAWY artykuł ale o pierwiastkach

?
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 23, 2010 14:23   

Sylwio,
no niestety artykuł poszedł już do "kubła"
teraz go już nie odnajdę, minęło szmat czasu ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Wto Lis 23, 2010 14:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved