Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Gru 25, 2012 09:19
A co z cholesterolem??
Autor Wiadomość
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 09:33   

Swiniaka to ja prawie w ogole nie jem, ale to zaden argument. Jezeli sa tacy co jedza calego swiniaka to argument obalony.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 10:39   

RAW0+ napisał/a:
Cytat:
Ja w każdym razie białka wywalam do kibla :]

:hah:

Ja tyż :evil:
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 11:31   

Zamowcie sobie wizyte hydraulika, i w ogole zastanowcie sie nad swoim barbarzynskim postepowaniem, oczyszczalnia sciekow ma co robic bez tego. Nie lepiej wywalic przez okno, moze akurat ktos skorzysta?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 12:04   

zyon napisał/a:
Zamowcie sobie wizyte hydraulika, i w ogole zastanowcie sie nad swoim barbarzynskim postepowaniem, oczyszczalnia sciekow ma co robic bez tego. Nie lepiej wywalic przez okno, moze akurat ktos skorzysta?

Kangur wszystkie odpady kuchenne wywala do kubla. Jak sie troche uzbiera w kuble, to zakopuje ten szajs do grzadki.

Pani w klasie sie pyta co sie robi z cyny.
Jasiu odpowaiada, ze tata scyny wyliwa przez okno.(Tak mi sie skojarzylo wywalanie przez okno.)
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 12:31   

No w sumie racja, zapomnialem, ze warszawiacy to w blokach zyja a nie w swoich domach i podworek nie maja :) W kazdym razie wywalanie pozywienia do kibla to jakis apsurt i glupota, lepiej psu czy czemukolwiek innemu rzucic, moze sie pozywi ale nie wywalac do kibla i zapychac kanalizacje.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Heniu 
sweet like cinnamon

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 153
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 14:08   

O ile mnie pamięć nie myli, białko jaja kurzego można zastosować jako inhibitor korozji w środowisku kwaśnym. Czyli teoretycznie takie białeczko, może przedłużać żywotność linii kanalizacyjnych. 8)
_________________
"...Janek zorientował się, że nic nie widzi. By nie zgubić się w lesie, chwycił idącego przed nim towarzysza. Zapadł na kurzą ślepotę. I znowu uratował go felczer. Łyżka surowej, zmielonej wątróbki sprawiła, że objawy choroby minęły."
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 17:29   

zyon napisał/a:
W każdym razie wywalanie pożywienia do kibla to jakiś apsurt i głupota, lepiej psu czy czemukolwiek innemu rzucić, może się pożywi ale nie wywalać do kibla i zapychać kanalizację.
Paradoksalnie sąsiad pomimo moich ostrzeżeń zapchał sobie w domu prywatnym kanalizację białkami, nie żeby on był taki świadomy kulinarnie, ale ma starego psa który był już na przepaścią, ale zaproponowałem surowe żółtka i się bardzo przyjęły, dziennie dwa razy przychodzi po południu i późnym wieczorem do swojego pana prosząc, a później żądając żółtko, białka nie ruszy, białka z żółtkiem nie ruszy, białka gotowanego nie ruszy, tylko surowe żółtko. Pies chodzi, skacze lepiej widzi, przedtem zjadał resztki, ciasta, cukierki, ciężko dyszał, przechodził dwa mety i padał z nóg.

Sąsiad ma ogródek, więc teraz normalnie wylewa białka do kanału przygotowanego przez kreta, ciekawe co na to kret, może założył sobie pod ziemią hodowlę dżdżownic.
:-)

Białka do rur się przyklejają warstwa po warstwie, twardnieją i bardzo, ale to bardzo śmierdzą gdy się te rury przepycha.
:D

p.s. Nie żebym sam to wymyślił, że białka są zapychające, ale uznałem doświadczenie, gdy zapchałem sobie na amen zlew w apartamentowcu w Chinach.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 22, 2012 17:51   

Są badania,dostępne chyba w archiwach PAN,dotyczące białek jaj.
Pieski były karmione wyłącznie gotowanym bialkiem jaja kurzego.
Po kilkudziesięciu dniach przestawaly jeść,a następnych kilkudziesięciu umieraly z głodu,mając pełne michy!
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 18:48   

Cytat:
Pieski były karmione wyłącznie gotowanym bialkiem jaja kurzego.
Po kilkudziesięciu dniach przestawaly jeść,a następnych kilkudziesięciu umieraly z głodu,mając pełne michy!

Bo prawdziwych carnivores białko syci wyłączając hormony odpowiedzialne za uczucie głodu. Tak samo jest z długotrwałą głodówką, gdy z czasem przestaje się czuć głód.
Adam319 napisał/a:
Białka do rur się przyklejają warstwa po warstwie, twardnieją

W średniowieczu składnikiem zaprawy do budowy szczególnie kościołów były białka jaj. Ich moc można podziwiać w dzisiejszych zabytkach romańskich i gotyckich 8)
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 22, 2012 19:28   

Chodziło raczej o to,ze białka są tak syfiaste...
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 19:37   

Gavroche napisał/a:
Chodziło raczej o to,ze białka są tak syfiaste...

Skoro są tak "syfiaste" to czemu micha pełna? Coś kręcisz :hihi:
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 22, 2012 19:46   

Chłopie,
badanie polegało na tym,ze podawano białka jaj jako jedyną karmę przez 3 miechy.
Psy wolały paść z głodu niż je żreć.Ot co!
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 20:33   

Gavroche napisał/a:
Chłopie,
badanie polegało na tym,ze podawano białka jaj jako jedyną karmę przez 3 miechy.
Psy wolały paść z głodu niż je żreć.Ot co!

Czyli jednak nie zrozumiałeś 8)
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 22, 2012 21:22   

Wytłumaczysz?
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 21:30   

Gavroche napisał/a:
Są badania,dostępne chyba w archiwach PAN,dotyczące białek jaj.
Pieski były karmione wyłącznie gotowanym bialkiem jaja kurzego.
Po kilkudziesięciu dniach przestawaly jeść,a następnych kilkudziesięciu umieraly z głodu,mając pełne michy!

Swego czasu opiekowalem sie psem i probowalem go karmic usmazonymi bialkami z jaj. Nie chcial zrec smazonych bialek, wolal zarcie z puszek.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 22, 2012 21:36   

Te bidule zjadaly sobie obroze,a jak który padał to go pozeraly.
A bialeczko w miseczce pachniało pyszne...
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Pią Mar 23, 2012 23:00   

no ale czemu się dziwisz Gavroche - skład białka jajka B10,9g T0,2g W0,7g wg stronki http://www.odchudzanko.pl...oduktu,158.html
chodzi o to że nie ma tłuszczu

pamiętasz ten eksperyment Vilhjalmura Stefansona 100 lat temu - po powrocie od Eskimosów do Nowego Jorku przez rok jadł tylko mięso i tłuszcz ale był taki moment że lekarze zasugerowali żeby jadł chude bo tłuszcz może szkodzić. no i Vil przewidywał że to się dobrze nie skończy, ale się dostosował i zachorował wtedy, zresztą jedyny raz przez ten rok - szybko dodał tłuszcz i wyzdrowiał

czyli tak bym to podsumował że nie chodzi o to że białko jajka samo w sobie jest złej jakości, tylko problemem jest że jest niewystarczające w kontekście braku czegokolwiek innego.
_________________
I never forget a face, but in your case I'll be glad to make an exception.
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Sob Mar 24, 2012 10:02   

zbiggy napisał/a:
że nie chodzi o to że białko jajka samo w sobie jest złej jakości, tylko problemem jest że jest niewystarczające w kontekście braku czegokolwiek innego.


czarno na białym i żółtym wygląda tak:
białko na biało, żółtko na żółto

:-)
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 24, 2012 11:17   

Adamie, ale jeśli już opieramy się na tych danych, to trzeba zauważyć, iż jeśli porównamy takie same wagowe ilości białka i żółtka to różnice w profilu aminokwasowym będą dość niewielkie.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Sob Mar 24, 2012 11:46   

Adam319 napisał/a:

czarno na białym i żółtym wygląda tak:
białko na biało, żółtko na żółto
:-)
rozmawiamy tu o paszy, w której ponad 90% kalorii stanowi białko - i na tym polegał problem, a nie na tym że są jakieś odchylenia w stosunku do składu żółtka.

gdyby zamiast białek dawać tym psom ekstrakt protein z żółtek (ale pozostawiając tłuszczu też tylko 0,2%) to niczego by to nie zmieniło
_________________
I never forget a face, but in your case I'll be glad to make an exception.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Sob Mar 24, 2012 12:39   

zbiggy napisał/a:
rozmawiamy tu o paszy, w której ponad 90% kalorii stanowi białko

Czyli nie ma glukoneogenezy albo zachodzi tylko szczątkowo?
Zjadając same białka nie powstaje,aż tyle Ww, aby

Cytat:
Obliczono, że w komórce bakterii Eschericha coli w ciągu sekundy dokonuje się synteza około 10 cząsteczek RNA, 1400 cząsteczek białek, 30 cząsteczek polisacharydów i 12000 cząsteczek lipidów. Odbywa się to wskutek tlenowej przemiany glukozy, która jest głównym źródłem energii dla E. coli.
 
     
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Nie Mar 25, 2012 09:12   

Mariusz,
nie wiem nic o bakteriach e. coli
wydaje mi się że będę się powtarzał wspominając o króliczej głodówce
http://en.wikipedia.org/wiki/Rabbit_starvation
_________________
I never forget a face, but in your case I'll be glad to make an exception.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Nie Mar 25, 2012 21:04   

Podobno w koreańskich więzieniach,żeby elegancko załatwić jakąś szychę,dawali mu tylko chudziutkie mięsko.Po miesiącu było po robocie!Niebywałe!
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Mar 26, 2012 09:47   

W Poludniowej Ameryce tez to bylo praktykowane. Wiezien dostawal chudziutki miesko i sie jeszcze cieszyl, ze o niego dbaja. I szybko bylo pozamiatane i to w aksamitnych rekawiczkach ;)
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
mario199 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 253
Skąd: Gran Canaria
Wysłany: Wto Mar 27, 2012 17:44   

zyon napisał/a:
W Poludniowej Ameryce tez to bylo praktykowane. Wiezien dostawal chudziutki miesko i sie jeszcze cieszyl, ze o niego dbaja. I szybko bylo pozamiatane i to w aksamitnych rekawiczkach
Gdzieś można o tym poczytać?
_________________
www.profiart.pl - tworzenie stron internetowych, panoramy sferyczne
www.blaszczakphoto.com - galeria fotografii z moich podróży
 
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Mar 28, 2012 08:37   

Jak znajde to wlepie, wiem, ze czytalem ale nie moge skojarzyc gdzie.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 21:36   

Kangur napisał/a:
Swego czasu opiekowalem sie psem i probowalem go karmic usmazonymi bialkami z jaj. Nie chcial zrec smazonych bialek, wolal zarcie z puszek

To tylko oznacza jak człowiek zdegenerował psu naturalny instynkt smaku. Pies genetycznie jest o wiele lepiej przystosowany do pożywienia wysokoproteinowego niż człowiek.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 21:55   

RAW0+ napisał/a:
Pies genetycznie jest o wiele lepiej przystosowany do pożywienia wysokoproteinowego niż człowiek.

A od niego o wiele bardziej kotowate :]
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 22:11   

Hani,
A jeszcze bardziej lasicowate.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 22:17   

Gavroche napisał/a:
A jeszcze bardziej lasicowate.

Wątpię.
Kotowate są chyba najbardziej mięsożernymi zwierzakami.
http://maxshouse.com/feline_nutrition.htm
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 22:20   

Najbardziej to owadozerne.
Jeśli chodzi o zapotrzebowanie na aminokwasy egzogenne.
 
     
Magdalinha 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 16 Paź 2008
Posty: 881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 22:34   

A najmniejsze zapotrzebowanie?
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Wto Kwi 24, 2012 23:35   

MagDa,
Hindusi z kasty pariasow :P
Myśle,ze jakiś torbacz koala,walabia?
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 14:19   

Chciałoby się zapytać:
» A co z cholesterolem??
http://tiny.pl/hps28
:-)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Maj 24, 2012 14:26   

Podobno to nowe Diablo musie byc nonstop podlaczone do netu, nawet jak sie gra na singlu. Lipa, poczekam az bambusy zrobia porzadnego cracka.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
jatoja 
JA to JA


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 323
Wysłany: Pon Lis 07, 2016 21:27   

RAW0+ napisał/a:
Hannibal napisał/a:
zawierają inhibitory enzymów

A słyszałeś, że jajka zapłodnione przez koguty ich nie posiadają? 8)


Ma ktoś coś więcej na ten temat?

Bo ostatnio zacząłem swoje jajka jeść i znajomy mi zaczął coś gadać, że takie kury co z kogutem chadzają to jakieś kwasy mają. Więc zacząłem szukać i natknąłem się tutaj na wręcz przeciwną opinię.

Czyli, że to nic złego? a W przypadku spożywania białek nawet lepiej?

PS. Koguta już nie ma. Przeskoczyły przez płot i pies sąsiadów miał ucztę. Ale pewnie będzie na wiosnę.
_________________
dont judge me by my past - i dont live there anymore
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved