Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Pon Gru 24, 2012 13:51
Witamina D
Autor Wiadomość
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Śro Lut 16, 2011 22:31   

Hannibal napisał/a:
Słońce jeszcze nisko, ale sezon solaryzacyjny już rozpoczęty na mojej posiadłości.

W górach też :-) Słonko od śniegu się odbija i gębę porządnie opala.. :-D
A jak się suczka wabi?
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 17, 2011 05:15   

sinsemilla napisał/a:
A jak się suczka wabi?

Mika.
I też lubi słoneczko, choć gdy mocno już ono grzeje to długo na nim nie wytrzymuje, bo jako czarna istotka absorbuje od niego sporo ciepła. :)

No w górach od śniegu można super hebanik złapać. Tutaj na nizinach śniegu ni ma. ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Czw Lut 17, 2011 05:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Czw Lut 17, 2011 05:34   

Co to jest, na drzewie, ranny, a nie krwawi:

1. Ptaszek
2. Hannibal wspinający się o świcie.
:-)
 
     
Dietetyk_333v 


Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 89
Skąd: Opolszczyzna
Wysłany: Pią Lut 18, 2011 19:12   

Moje źródło wit. D to głównie Tran - takie pastylki.
Ostatnio ładnie Słońce przygrzewało to opalałem się hehe. Kilka godzin lenistwa w niedzielę, akurat urlop miałem, ostatni dzień. Bardzo dobrze mi to zrobiło po zimie.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Mar 09, 2011 10:10   

Molka napisał/a:
zyon napisał/a:
Co powiecie o tym?
http://chlorella.pl/index.php?page=sklad-chlorelli

no full wypas :what:


Hehe kto tu przerzucil chlorelle jezeli ona nie ma w sobie w ogole witaminy D? :hihi:

Tak btw to dzisiaj mialem rozmowe, znajomy sie pytal o D3, bo wyczytal, ze trzeba sie opychac na maxa a farmacja zaniza dawki zeby ludzie chorowali. Powiedzial mu to znajomy, ktorego tesciowa czy ktos tam zachorowal na nowotwor. Probowalem tlumaczyc , ze ekspozycja na slonce wystarczy ale gdzies wyczytal, ze nie i chce jest doslownie te wintamine. Ma ktos jakis fajny art taki z synteza na ten temat?
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Czw Mar 10, 2011 20:00   

Wystarczy zbadać poziom w serum, żeby się dowiedzieć, czy suplementacja jest konieczna czy nie.
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Sty 09, 2012 18:21   

Profilaktyka czerniaka:

ograniczaj ekspozycję na promieniowanie UV, opalaj się tylko w bezpiecznych godzinach,

unikaj przebywania na słońcu między godziną 10 a 15

staraj się zawsze szukać cienia

osłaniaj skórę i oczy – korzystaj z okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV,

noś kapelusze, bluzki i koszulki z długim rękawem, jeżeli tylko to możliwe

stosuj ochronę ciała, używaj kremów z filtrem dostosowanym do Twojego rodzaju skóry

W Polsce większość osób zgłasza się, gdy zmiany są już w zaawansowanym stadium. Z tego powodu liczba chorych umierających na czerniaka jest u nas bardzo duża.

Przy tworzeniu treści tej ulotki wykorzystano następujące źródła:

www Czerniak .org.pl ,
“Choroby skóry i przenoszone drogą płciową S. Jabłońska, S. Majewski
------------------------------------------------------

i co z tym przebywaniem na słońcu ze wzgledu na wit. D między 10 a 14-tą, tak zachwalane tutaj... :shoot:
Ostatnio zmieniony przez Molka Pon Sty 09, 2012 18:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Pon Sty 09, 2012 18:31   

Molka napisał/a:
co z tym przebywaniem na słońcu

pomyśl na pewno potrafisz zwłaszcza,że dziura ozonowa nad Polską największa jest? :) No i mamy efekt cieplarniany i mózgi się przegrzewają przez to .... ;) :]
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 08:39   

Molka napisał/a:
Profilaktyka czerniaka:

ograniczaj ekspozycję na promieniowanie UV, opalaj się tylko w bezpiecznych godzinach,

unikaj przebywania na słońcu między godziną 10 a 15

staraj się zawsze szukać cienia

osłaniaj skórę i oczy – korzystaj z okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV,

noś kapelusze, bluzki i koszulki z długim rękawem, jeżeli tylko to możliwe

stosuj ochronę ciała, używaj kremów z filtrem dostosowanym do Twojego rodzaju skóry

W Polsce większość osób zgłasza się, gdy zmiany są już w zaawansowanym stadium. Z tego powodu liczba chorych umierających na czerniaka jest u nas bardzo duża.

Przy tworzeniu treści tej ulotki wykorzystano następujące źródła:

www Czerniak .org.pl ,
“Choroby skóry i przenoszone drogą płciową S. Jabłońska, S. Majewski
------------------------------------------------------

i co z tym przebywaniem na słońcu ze wzgledu na wit. D między 10 a 14-tą, tak zachwalane tutaj... :shoot:


imho garsc spreparowanych "faktow" coby ludzie za bardzo nie zdrowieli, bo czerniak to tez spory farma-biznesik. ciapaj sie kremem z uv, okulary nos, opalaj sie w nocy, zestaw porad dla kazdego. czytalem ksiazke Bruce'a Fife'a ktory obalal te mity po kolei
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 22:52   

Akurat 10-15 to idealna pora na ekspozycję na słońce. Czas ekspozycji uzależniony oczywiście od indywidualnych predyspozycji.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Sty 11, 2012 10:04   

Siema hannibal, co tam u ciebie slychac? Cos ostatnio rzadko zagladasz. Jak tam leci?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Neska 


Pomogła: 23 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 1331
Wysłany: Śro Sty 11, 2012 12:59   

Hanni, a co z kremami z filtrem? sciema, nie? ja kiedys smarowalam sie zarliwie, ale tylko po ciazy, jak mialam megawrazliwa cere na slonce. Tak mi sie wydaje, ze te kremy z filtrami wysokim to sam syf, no i wierze w moc wit E chroniacej przed sloncem .
_________________
Pachelbel Canon in D
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 13, 2012 18:27   

Neska napisał/a:
Hanni, a co z kremami z filtrem? sciema, nie?

No lepiej sobie je darować.
Jeśli już to jakieś masło shea czy coś w ten deseń, ale to też w wyjątkowych sytuacjach.
Co do wit. E - jej jest więcej jeno w produktach, które mają sporo PUFA (logiczne, bo tokoferole mają działanie antyutleniające przy bardzo reaktywnych kw. tłuszcz.). Jak jemy głównie nasycone i jednonienasycone to automatycznie zapotrzebowanie na wit. E jest znacznie mniejsze.
zyon napisał/a:
Siema hannibal, co tam u ciebie slychac? Cos ostatnio rzadko zagladasz. Jak tam leci?

A spoko leci - wszystko idzie zgodnie z planem 8)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Pią Sty 13, 2012 18:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Sty 13, 2012 23:58   

a jaki jest plan? 8)
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Maad


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1172
Wysłany: Sob Sty 14, 2012 13:03   

zgodny z naturalnym biegiem rzeczy ;)
_________________
Wszystko co dobre jest niemoralne, nielegalne, powoduje tycie albo ... jest po angielsku.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 06:30   

"Get your vitamin D" od Andrea - http://www.youtube.com/watch?v=Ft_ymUDxWqk
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 08:16   

Ja gdzieś czytałem,ze właśnie 15 minut wystarczy by sprowokować synteze wit D3.
Ale to w okolicach 15.00 w naszych szerokosciach i tylko dla najbielszych bialasow :?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 09:04   

Gavroche napisał/a:
Ja gdzieś czytałem,ze właśnie 15 minut wystarczy by sprowokować synteze wit D3.
Ale to w okolicach 15.00 w naszych szerokosciach i tylko dla najbielszych bialasow :?

Gavroche, jak kto w okolicach 15? Najlepiej między 10 a 14; pod koniec czerwca może i do 15 , wtedy może słońce pada pod kątem większym niż 45 stopni.
Tak jak piszesz - to dla białasów. Murzyn potrzebuje z 2 godziny. Inne karnacje jakoś po środku
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 09:32   

Hani,
Ktos tak zaprojektował badanie.
Szczury albinotyczne tez potrzebują paru minut do uruchomienia szlaku,a laciate i ciemne kilkudziesięciu!
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 11:19   

Ja z kolei czytalem ze najlepiej miedzy 11:30 a 16:15. zwariowac mozna z tymi badaniami ! :shock:
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 12:18   

zyon napisał/a:
Ja z kolei czytalem ze najlepiej miedzy 11:30 a 16:15. zwariowac mozna z tymi badaniami ! :shock:

Bo badania trzeba rozumieć i mieć odpowiedni background, a jak się go nie ma to trzeba go powoli zdobywać.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 12:39   

Przecież ta pora się w miarę pokrywa u wszystkich!
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 17:32   

Liczy się kąt padania promieni słonecznych. Jak ktoś jest ciekawy niech wbije pod kątem prostym patyk i obserwuje od której godziny cień będzie krótszy niż patyk; a potem od której będzie dłuższy. Proste jak drut :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 22, 2012 23:35   

Wydaje mi sie,ze korzystnie wystawiać sie na rożne kąty padania promieni,tak z fizyki...
Ale moze sie mylę.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 07:17   

Hannibal napisał/a:
zyon napisał/a:
Ja z kolei czytalem ze najlepiej miedzy 11:30 a 16:15. zwariowac mozna z tymi badaniami ! :shock:

Bo badania trzeba rozumieć i mieć odpowiedni background, a jak się go nie ma to trzeba go powoli zdobywać.

Dzieki za rade wuju! Ja na razie jestem tylko na etapie tepego czytania bez zrozumienia :?

Gavroche napisał/a:
Przecież ta pora się w miarę pokrywa u wszystkich!


;D gavroche, ja sobie jaja robilem ;D
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Pon Kwi 23, 2012 07:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 07:25   

zyon napisał/a:
Dzieki za rade wuju! Ja na razie jestem tylko na etapie tepego czytania bez zrozumienia :?

Nie o to chodzi.
Chodzi jeno o to, że aby umiejętnie filtrować trzeba mieć odpowiednią WIEDZĘ. Nie znaczy, że ja jestem w jej posiadaniu, tak btw.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 07:33   

Hannibal napisał/a:
zyon napisał/a:
Dzieki za rade wuju! Ja na razie jestem tylko na etapie tepego czytania bez zrozumienia :?

Nie o to chodzi.
Chodzi jeno o to, że aby umiejętnie filtrować trzeba mieć odpowiednią WIEDZĘ. Nie znaczy, że ja jestem w jej posiadaniu, tak btw.

Zluzuj poslady Hannibal ;) ja sobie zartowalem, po prost czasami, nie wiem czy swiadomie czy nie, ale brzmisz jak Pan Profesor Gabka, taki mentorski i pouczajacy :D Sprzeczanie sie o okreslona godzine syntezy wiatminy D w organizmie jest troche smieszne, to takie umowne granice, ja nigdy nie widzialem konkretnych badan od kiedy zaczyna sie synteza witaminy D w organizmach polakow zyjacyc w takiej a takiej szerokosci geograficznej. Nie sadze, ze w ogole da sie to ustalic dla wszystkiich ot tak 12-17, bo np kazdy ma inny odcien skory etc.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Pon Kwi 23, 2012 07:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 08:01   

Zartownis,psia mac :D !
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 08:04   

Nie chodzi o dokładną godzinę. To się przecież zmienia każdego dnia.
Liczy się kąt padania - tak jak wcześniej napisałem.
Resztę można sobie samemu policzyć empirycznie.
Od 12 do 17 to od razu można skwitować "głupotą", bo jeśli dajemy x czasu po 12 to musi być symetrycznie x czasu przed 12. Elementarne prawa fizyki.
A odcień skóry nie ma tu nic do rzeczy - po prostu jak ktoś jest ciemniejszy to potrzebuje dłuższej ekspozycji na światło słonecz.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Pon Kwi 23, 2012 08:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 08:07   

Hannibal napisał/a:
Resztę można sobie samemu policzyć empirycznie.

Hannibal empirycznie to sobie mozna ale nie w wypadku organizmu. Dosc juz jest teorii i terapii, ktore sprawdzily sie tylko w "obliczeniach empirycznych".

Hannibal napisał/a:
Od 12 do 17 to od razu można skwitować "głupotą", bo jeśli dajemy x czasu po 12 to musi być symetrycznie x czasu przed 12. Elementarne prawa fizyki.

No co ty, to prawa biochemii juz sie nie licza? Organizm musi tak pol na pol, symetrycznie, bo inaczej bedzie zle i niesymetrycznie? No popacz czego to czlowiek sie dowiaduje, jakies szersze info?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 08:12   

Zyon, z tematu na temat widzę że piszesz dość często tylko dla samego pisania, a w swojej robocie chyba się nieźle opier*alasz. :D
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Pon Kwi 23, 2012 08:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 08:13   

Dlaczego nudny? Bo jak trzeba cos wiecej to juz wieje nuda?

Jezeli twierdzisz, ze te "niesymetryczne" godziny to glupota, to podaj jakies argumenty, za ta symetria, na pewno masz linki pod reka jakies. Bo troche dziwnie mi to brzmi jak mnie student socjologii uczy o fizyce a ja niestety fizyke mialem na studiach :? Ja tam chetnie chlone wiedze i jezeli bedzie to racja to nie mam problemu w zmianie kierunku, czlowiek uczy sie cale zycie.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Pon Kwi 23, 2012 08:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 08:36   

Zyon,
Przeczytaj "Dlaczego dzisiejsze fakty to jutrzejszy mity" na nowej debacie.
Skoro wielkim naukowcom wolno...
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 08:42   

Czytalem, czytalem, Nowa Debate czytam od samego poczatku i mam ja cala przeczytana ;)
Chodzi o to, ze skoro naukowcom wolno sie mylic to i hannibalowi tez? :hah: To dobra wiadomosc dla hanniego :D
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 08:46   

Zyon,
Muszę trochę bronić chłopaka,tak nim tyrasz :)
Poważnie:skoro wielkim ludziom w wielkich badaniach cos sie wymyka,to co sie dziwić nam maluczkim w luznych dysputach?
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 08:48   

Gavroche napisał/a:
Zyon,
Muszę trochę bronić chłopaka,tak nim tyrasz :)
Poważnie:skoro wielkim ludziom w wielkich badaniach cos sie wymyka,to co sie dziwić nam maluczkim w luznych dysputach?

No oczywiscie, ze tak nikt nie ma monopolu na wiedze, niestety to wlasnie hannibal czasami tak palnie cos pryncypialnie, ze tylko "panie profesorze" zaczac do niego pisac a jak sie pytasz skad i dalczego tak to "nudny jestes" :)
Ja sam nie wiem ile razy rewidowalem rozne poglady na rozne tematy i wcale nie jestem pewien czy te , ktore mam w tej chwili sa tymi wlasciwymi, ciagle jestem otwarty na dyskusje, ale kazdy operuje takim stanem wiedzy jaki posiada i jezeli juz nim tak epatuje to czasami niech uzasadni.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Pon Kwi 23, 2012 08:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 08:55   

Zyon, uzasadniłem na spokojnie - dostałeś na tacy, a teraz jeszcze chcesz żeby włożyć Ci papkę do jamy ustnej i za Ciebie pogryzł, a jeszcze najlepiej strawił.
Tu nie chodzi o jakieś poglądy, jeno o konkretne fakty, które dość prosto można samemu empirycznie sprawdzić - do ad. zbadania kąta promieni padania promieni słonecznych.
Jeśli Ty dalej się czegoś czepiasz to ja odpowiadam - nie mam na dalszą tego typu "dysputę" czasu.
Możesz dalej sobie "glindzić" o kurkumie z innym temacie - żenująca dyskusja tak btw
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 09:02   

Hannibal napisał/a:
Zyon, uzasadniłem na spokojnie - dostałeś na tacy, a teraz jeszcze chcesz żeby włożyć Ci papkę do jamy ustnej i za Ciebie pogryzł, a jeszcze najlepiej strawił.

Ojej, zawsze jak masz linke pod reka to nie wahasz sie jej uzyc a jak nie masz to "uzasadniles spokojnie".

Ale co uzasadniles? Co mowia te "elementarne prawa fizyki" (czyli jakie?) i jak sie maja do syntezy witaminy D w organizmie ludzkim? Przeciez nie uzasadniles ani slowem dlaczego ma byc "symetrycznie", nie widze w ogole zadnego zwiazku przyczynowo-skutkowego miedzy tymi "elementarne prawa fizyki" a synteza tej witaminy w tych "symetrycznych" godzinach.
No ale wiem, przeciez nie bedziesz za mnie przezuwal, w ogole po co sie sprezac, na kazde pytanie mozna przeciez odpowiadac "google.pl"

Hannibal napisał/a:

Możesz dalej sobie "glindzić" o kurkumie z innym temacie - żenująca dyskusja tak btw

Och dzieki za pozwolenie :D , dobrze, ze moje sa zenujace, dzieki temu limit zenujacych dyskusji zostaje wyczerpany i twoje nie musza juz byc zeniujace, no LOL.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 13:45   

Ułóż sie na hamaku pod odpowiednim kątem , a może uda się zaaplikować trochę wit D :]
 
     
Heniu 
sweet like cinnamon

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 153
Wysłany: Sob Kwi 28, 2012 17:29   

Na złość "strażnikom zdrowia publicznego", skosztowałem dzisiaj słonecznej karmy. :D
Obyło się bez smarowania lepkimi specyfikami znanych firm. Obyło się także bez poliwęglanowych szkieł.

Jednak naukowcy mają twarde dowody na szkodliwą działalność naszej najbliższej gwiazdy.
Półgodzinna aplikacja widmem promieniowania UV-C na rozwarte powieki jakiegoś nieszczęsnego zwierzaka spowodowała uszkodzenie siatkówki oka.
Konkluzja ?
Słońce - "no good for you".
_________________
"...Janek zorientował się, że nic nie widzi. By nie zgubić się w lesie, chwycił idącego przed nim towarzysza. Zapadł na kurzą ślepotę. I znowu uratował go felczer. Łyżka surowej, zmielonej wątróbki sprawiła, że objawy choroby minęły."
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Sob Kwi 28, 2012 19:26   

Takoz ja. Piknie pieklo dzisiaj, uzywalem kapieli w godzinach niesymetrycznych nie wiem jak to sie odbije na moim zdrowiu... :?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Pon Cze 04, 2012 22:03   

Prawdziwa historia witaminy D

Dr Joe Prendergast - witamina D
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Wto Cze 05, 2012 08:59   

Ciekawe. Przeczytalbym sobie te ksiazke Billa Sardiego ale 50 dolcow....
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1142
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Nie Cze 10, 2012 01:00   

Coś mi sie wydaje ,że wywiad sponsorowany .
Sztuczna witamina -nie zastapi słońca i naturalnych potraw.
dotąd witamina C i rutinoskorbin niezastapione .
" Zepter"-zapewnia ,że róznokolorowe lampy są panaceum na wszelkie choroby.
Optymalni -,że ...itd.... :shock:
_________________
pozdrawiam
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Śro Sty 23, 2013 03:27   

 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 23, 2013 10:33   

side napisał/a:
Prawdziwa historia witaminy D

Dr Joe Prendergast - witamina D


Świetny filmik :) zwłaszcza wstawka z video na którym "widać" jak ginie komórka nowotworowa :) . Zapomnieli tylko dodać ,że to zwykły erytrocyt ,który się właśnie spokojnie rozpadł ( oglądany w mikroskopie kontrastowo-fazowym ) :)
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 23, 2013 11:26   

Bruford napisał/a:
Zapomnieli tylko dodać ,że to zwykły erytrocyt ,który się właśnie spokojnie rozpadł ( oglądany w mikroskopie kontrastowo-fazowym ) :)

:D
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Śro Sty 23, 2013 12:06   

http://www.dobradieta.pl/...p=161592#161592
Hannibal napisał/a:
mario199 napisał/a:
Myślę o suplementacji D3.
No ta witamina działa cuda, na układ pokarmowy również.
5000IU dziennie to takie minimum chyba przy skutecznej suplementacji.
Ja z Blue Ice to mam jakieś 2000IU dziennie. No jak słońce pada powyżej 45 stopni no to wtedy można wyciągnąć na dzień i 20000IU. :)
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sty 23, 2013 12:14   

vvv napisał/a:
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=161592#161592
Hannibal napisał/a:
mario199 napisał/a:
Myślę o suplementacji D3.
No ta witamina działa cuda, na układ pokarmowy również.
5000IU dziennie to takie minimum chyba przy skutecznej suplementacji.
Ja z Blue Ice to mam jakieś 2000IU dziennie. No jak słońce pada powyżej 45 stopni no to wtedy można wyciągnąć na dzień i 20000IU. :)

Chłopaki, którzy biorą kalcyferole jako substytut SAA, walą właśnie 20000 ui cholekalcyferolu dziennie przez kwartał, podobno coś tam działa.
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Śro Sty 23, 2013 12:37   

Gavroche napisał/a:
vvv napisał/a:
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=161592#161592
Hannibal napisał/a:
mario199 napisał/a:
Myślę o suplementacji D3.
No ta witamina działa cuda, na układ pokarmowy również.
5000IU dziennie to takie minimum chyba przy skutecznej suplementacji.
Ja z Blue Ice to mam jakieś 2000IU dziennie. No jak słońce pada powyżej 45 stopni no to wtedy można wyciągnąć na dzień i 20000IU. :)

Chłopaki, którzy biorą kalcyferole jako substytut SAA, walą właśnie 20000 ui cholekalcyferolu dziennie przez kwartał, podobno coś tam działa.

a na jakiej dietce jada ?
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sty 23, 2013 12:50   

side napisał/a:
Gavroche napisał/a:
vvv napisał/a:
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=161592#161592
Hannibal napisał/a:
mario199 napisał/a:
Myślę o suplementacji D3.
No ta witamina działa cuda, na układ pokarmowy również.
5000IU dziennie to takie minimum chyba przy skutecznej suplementacji.
Ja z Blue Ice to mam jakieś 2000IU dziennie. No jak słońce pada powyżej 45 stopni no to wtedy można wyciągnąć na dzień i 20000IU. :)

Chłopaki, którzy biorą kalcyferole jako substytut SAA, walą właśnie 20000 ui cholekalcyferolu dziennie przez kwartał, podobno coś tam działa.

a na jakiej dietce jada ?

Wiadomo, kulturystyczne koryto :D
Ciekawe ile standardowa optymalna daje z pożywienia?
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Śro Sty 23, 2013 13:10   

Gavroche napisał/a:
side napisał/a:
Gavroche napisał/a:
vvv napisał/a:
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=161592#161592
Hannibal napisał/a:
mario199 napisał/a:
Myślę o suplementacji D3.
No ta witamina działa cuda, na układ pokarmowy również.
5000IU dziennie to takie minimum chyba przy skutecznej suplementacji.
Ja z Blue Ice to mam jakieś 2000IU dziennie. No jak słońce pada powyżej 45 stopni no to wtedy można wyciągnąć na dzień i 20000IU. :)

Chłopaki, którzy biorą kalcyferole jako substytut SAA, walą właśnie 20000 ui cholekalcyferolu dziennie przez kwartał, podobno coś tam działa.

a na jakiej dietce jada ?

Wiadomo, kulturystyczne koryto :D

No tak, glupie pytanie ;D
To tlumaczy dlaczego czuja, ze cos sie dobrego z nimi dzieje : )
Taka namiastka DO :)
Gavroche napisał/a:
Ciekawe ile standardowa optymalna daje z pożywienia?

Full. Czasami z baku sie wylewa :)
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sty 23, 2013 13:17   

Chodzi mi o ilość wit.D3.
Liczył to ktoś na optymalnej?
Czy innym LCHF.
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Śro Sty 23, 2013 13:42   

 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sty 23, 2013 13:57   

vvv napisał/a:
Obrazek

Nie ma rady, łykać trzeba :-x
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 23, 2013 14:17   

Gavroche napisał/a:

Nie ma rady, łykać trzeba :-x


Albo przejść na dietę śródziemnomorską :-x tylko taką prawdziwą a nie mniemaną
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sty 23, 2013 14:36   

Bruford napisał/a:
Gavroche napisał/a:

Nie ma rady, łykać trzeba :-x


Albo przejść na dietę śródziemnomorską :-x tylko taką prawdziwą a nie mniemaną

Ja żartuję, Brufordzie :)
Ostatnio wszystko co przypomina budową testosteron, jest hiciorem.
Zniewieściałe czasy :faint:
Ostatnio zmieniony przez Śro Sty 23, 2013 14:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Sty 23, 2013 14:48   

Bruford napisał/a:
Albo przejść na dietę śródziemnomorską :-x tylko taką prawdziwą a nie mniemaną

A to taka w ogole istnieje? Bo z tego co wiem istnieje wylacznie w wersji mniemanej.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sty 23, 2013 14:55   

zyon napisał/a:
Bruford napisał/a:
Albo przejść na dietę śródziemnomorską :-x tylko taką prawdziwą a nie mniemaną

A to taka w ogole istnieje? Bo z tego co wiem istnieje wylacznie w wersji mniemanej.

Jedziesz do Śródziemnomorza i jesz jak oni ;)
 
     
Bruford

Pomógł: 32 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1739
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 23, 2013 14:56   

Gavroche napisał/a:
[ i jesz jak oni ;)


Jeszcze zależy gdzie :)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Sty 23, 2013 15:05   

Gavroche napisał/a:
zyon napisał/a:
Bruford napisał/a:
Albo przejść na dietę śródziemnomorską :-x tylko taką prawdziwą a nie mniemaną

A to taka w ogole istnieje? Bo z tego co wiem istnieje wylacznie w wersji mniemanej.

Jedziesz do Śródziemnomorza i jesz jak oni ;)

No wlasnie, ci oni to jak Yeti sa, wszyscy slyszeli a nikt nie widzial :D Te diete to z tego co pamietam wymyslil Ancel Keys zeby udowodnic swoje idotyczne tezy wynikle ze sfalszowanych badan.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Śro Sty 23, 2013 15:14   

zyon napisał/a:
Bruford napisał/a:
Albo przejść na dietę śródziemnomorską :-x tylko taką prawdziwą a nie mniemaną

A to taka w ogole istnieje? Bo z tego co wiem istnieje wylacznie w wersji mniemanej.

Nic tylko oliwą z oliwek zastapic tluszcze zwierzece, a zamiast miesa wieprzowego/cielecego/drobiowego wcinac zdrowe rybki. Do tego makarony, chlebki, warzywka i takie tam.
Dietka na pewno zdrowa dla ciala jak i umyslu co doskonale obrazuje sytuacja ekonomiczna Grekow, Wlochow i Hiszpanow ;D
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Sty 23, 2013 15:21   

side napisał/a:
zyon napisał/a:
Bruford napisał/a:
Albo przejść na dietę śródziemnomorską :-x tylko taką prawdziwą a nie mniemaną

A to taka w ogole istnieje? Bo z tego co wiem istnieje wylacznie w wersji mniemanej.

Nic tylko oliwą z oliwek zastapic tluszcze zwierzece, a zamiast miesa wieprzowego/cielecego/drobiowego wcinac zdrowe rybki. Do tego makarony, chlebki, warzywka i takie tam.

Eee to taka polska tradycyjna dieta, znaczy siem my tez jestesmy srozdziemnomorczycy? :D

side napisał/a:
Dietka na pewno zdrowa dla ciala jak i umyslu co doskonale obrazuje sytuacja ekonomiczna Grekow, Wlochow i Hiszpanow ;D

O tak, zdecydowanie ;D Tylko francuzi sie wylamuja ale oni z kolei podchodza pod "paradoks francuski" bo jakto tak, ze zra tlusto, wino chleja i mniej choruja :shock: ;D
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sty 23, 2013 15:24   

side napisał/a:
zyon napisał/a:
Bruford napisał/a:
Albo przejść na dietę śródziemnomorską :-x tylko taką prawdziwą a nie mniemaną

A to taka w ogole istnieje? Bo z tego co wiem istnieje wylacznie w wersji mniemanej.

Nic tylko oliwą z oliwek zastapic tluszcze zwierzece, a zamiast miesa wieprzowego/cielecego/drobiowego wcinac zdrowe rybki. Do tego makarony, chlebki, warzywka i takie tam.
Dietka na pewno zdrowa dla ciala jak i umyslu co doskonale obrazuje sytuacja ekonomiczna Grekow, Wlochow i Hiszpanow ;D

A nasz schabowy z kapustką, bigos i goloneczka co zrobiły?
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Śro Sty 23, 2013 15:30   

 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Sty 23, 2013 15:31   

Kiedy czytalem ksiazke "Jedz tlusto i badz zdrowy" Francesco P. Billie'ego , wloskiego autora to narzekal, ze wlosi sie zywia najgorzej w europie i sa zdecydowanie najbardziej zdegenerowani, otyli, chorzy na miazdzyce etc. Wiec jak to tak, taki naukowiec i tak sie myli? Albo moze oni nie sa na tej legendarnej "diecie srodziemnomorskiej"?
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Śro Sty 23, 2013 15:37   

Gavroche napisał/a:
side napisał/a:
zyon napisał/a:
Bruford napisał/a:
Albo przejść na dietę śródziemnomorską :-x tylko taką prawdziwą a nie mniemaną

A to taka w ogole istnieje? Bo z tego co wiem istnieje wylacznie w wersji mniemanej.

Nic tylko oliwą z oliwek zastapic tluszcze zwierzece, a zamiast miesa wieprzowego/cielecego/drobiowego wcinac zdrowe rybki. Do tego makarony, chlebki, warzywka i takie tam.
Dietka na pewno zdrowa dla ciala jak i umyslu co doskonale obrazuje sytuacja ekonomiczna Grekow, Wlochow i Hiszpanow ;D

A nasz schabowy z kapustką, bigos i goloneczka co zrobiły?

Podniosly PKB ;D
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Śro Sty 23, 2013 15:48   

side napisał/a:
Podniosly PKB ;D
To już chyba zdrowiej podnosić kettla niż PKB.
Oczekiwana długość życia Łotysza mężczyzny 66,39 lat.
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
  Wysłany: Śro Lut 13, 2013 11:02   Single oral dose of 600 000 IU of cholecalciferol ( D3 )

Witold Jarmolowicz napisał/a:
(...) nikt nie wie, jaka jest realna wartość odżywcza różnych produktów i jakie jest rzeczywiste zapotrzebowanie ludzi na poszczególne składniki pożywienia z witaminami włącznie. (...)

Każdy sobie może kupić witaminę D3 i zjadać zalecane 1000 IU dziennie.

Ale tutaj ktoś pomyślał dlaczego nie 600 000 IU naraz, jednorazowo,
zrobił badania i wyszło, że to też dobry pomysł, a w dodatku skuteczny.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20660032 napisał/a:
Effect of a single oral dose of 600,000 IU of cholecalciferol on serum
calciotropic hormones in young subjects with vitamin D deficiency: a prospective
intervention study.

Cipriani C, Romagnoli E, Scillitani A, Chiodini I, Clerico R, Carnevale V, Mascia
ML, Battista C, Viti R, Pileri M, Eller-Vainicher C, Minisola S.

Department of Clinical Sciences, University of Rome Sapienza, Rome, Italy.


CONTEXT: Effects of vitamin D repletion in young people with low vitamin D status
have not been investigated so far.
OBJECTIVE: We evaluated the effect of a single massive dose of cholecalciferol on
calcium metabolism at 3, 15, and 30 d, compared to baseline.
DESIGN AND SETTING: We conducted a prospective intervention study in an
ambulatory care setting.

PARTICIPANTS: Forty-eight young subjects with vitamin D deficiency participated
in the study.

INTERVENTION: A single oral dose of 600 000 IU of cholecalciferol was
administered to each subject.


MAIN OUTCOME MEASURES: We evaluated serum changes of 25-hydroxyvitamin D
[25(OH)D], 1,25-dihydroxyvitamin D, calcium, and PTH induced by a single load of
cholecalciferol.
RESULTS: The 25(OH)D level was 15.8 ± 6.5 ng/ml at baseline and became 77.2 ±
30.5 ng/ml at 3 d (P < 0.001) and 62.4 ± 26.1 ng/ml at 30 d (P < 0.001). PTH
levels concomitantly decreased from 53.0 ± 20.1 to 38.6 ± 17.2 pg/ml at 3 d and
to 43.4 ± 14.0 pg/ml at 30 d (P < 0.001 for both). The trends were maintained in
a subgroup followed up to 90 d (P < 0.001). Mean serum Ca and P significantly
increased compared to baseline, whereas serum Mg decreased at 3 d.
1,25-Dihydroxyvitamin D significantly increased from 46.8 ± 18.9 to 97.8 ± 38.3
pg/ml at 3 d (P < 0.001) and to 59.5 ± 27.3 pg/ml at 60 d (P < 0.05).
CONCLUSIONS: A single oral dose of 600,000 IU of cholecalciferol rapidly enhances
25(OH)D and reduces PTH in young people with vitamin D deficiency.

PMID: 20660032 [PubMed - indexed for MEDLINE]

 
     
maniek669

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 459
Wysłany: Śro Lut 13, 2013 12:47   Re: Single oral dose of 600 000 IU of cholecalciferol ( D3 )

vvv napisał/a:
Ale tutaj ktoś pomyślał dlaczego nie 600 000 IU naraz, jednorazowo,
zrobił badania i wyszło, że to też dobry pomysł, a w dodatku skuteczny.


ok 310ml tranu na raz, czemu nie? tylko się chyba będzie nieludzko odbijało :D
Ostatnio zmieniony przez maniek669 Śro Lut 13, 2013 12:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 13, 2013 20:01   

zyon napisał/a:
wlosi sie zywia najgorzej w europie i sa zdecydowanie najbardziej zdegenerowani, otyli, chorzy na miazdzyce etc. Wiec jak to tak, taki naukowiec i tak sie myli? Albo moze oni nie sa na tej legendarnej "diecie srodziemnomorskiej"?

Zależy którzy Włosi. Np. Sardyńczycy jeszcze chyba sporo zachowali ze swej tradycyjnej kuchni i mają się bardzo dobrze -
http://web.archive.org/we...travel/sardinia
http://niewiarygodne.pl/k...ajticaid=6100f4
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Śro Lut 13, 2013 20:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Śro Lut 13, 2013 20:46   

maniek669 napisał/a:
310ml tranu na raz, czemu nie?

40IU D3 = 1ug D3
40 000IU D3 = 1mg D3
60 000IU D3 = 1,5mg D3
600 000IU D3 = 15mg D3

Kropla wody oderwana od wylotu rurki o średnicy zbliżonej do końcówki strzykawki waży 50mg.

Dla porównania:

Zgodnie z rozporządzeniem Komisji Unii Europejskiej maksymalny dopuszczalny poziom rtęci w większości produktów rybnych nie powinien przekraczać 0,5 mg/kg produktu.

Zalecane dzienne spożycie 1000IU D3 (iżiż)
1000IU D3 waży 0,025mg

Zgodnie z normą europejską 0,025mg rtęci może być w 50g ryby.
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 23, 2017 08:32   

http://niepoprawnipolityc...i-cos-o-tranie/
 
     
agantana 

Dołączyła: 30 Lis 2016
Posty: 6
Wysłany: Wto Lut 07, 2017 22:58   

Zanim weźmiesz Wit d i inne proszę przeczytaj uważnie. ZNAM faceta, który miał osteoporozę w zaawansowanym stadium, łykał wit d w końskich dawkach (sprowadzał ze Stanów za duże pieniądze), litrami pił mleko i jogurty. A zdrowie leciało w dół. Mało nie wyladował na wózku. Wreszcie już nie wiedząc co robić, we Włoszech zrobił testy DNA i m.in. wyszło, że nie powinien jeść tyle nabiału bo to go niszczy - nie toleruje laktozy!!!!! Zmienił dietę i żyje cały i zdrowy. Teraz takie badania iGenesis robi się i w Polsce i nie trzeba już jeździć za granicę. Daję ten przykład dla osób, które naprawdę mają problem z dietą, witamina D, i nie tylko. Poczytajcie trochę o genetyce, bo może problemy wynikają ze złego trawienia witamin, minerałów i trudno to stwierdzić na tzw. oko.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Lut 15, 2017 11:49   

dario_ronin napisał/a:
http://niepoprawnipolityc...i-cos-o-tranie/


Cytat:
http://niepoprawnipolityc...li-cos-o-tranie
Jérôme Ruzzin z uniwersytetu w Bergen zbadał tę paszę i wnioski płynące z jego analiz są zatrważające – granulaty będące pokarmem łososi hodowlanych zawierają dioksyny, dieldrynę, PCB, aldrynę i toksafen. Niektóre wspomniane pestycydy, czy PCB nie rozkładają się, dlatego nazywane są Trwałymi Zanieczyszczeniami Organicznymi.
Do paszy dodaje się również etoksykinę, jako przeciwutleniacz – to pestycyd wyprodukowany przez Monsanto pierwotnie do ochrony drzew kauczukowych. Norma w żywności dla człowieka to 50 mikrogramów na kilogram – w łososiach hodowlanych jej stężenie sięgnęło już nawet 1000 mikrogramów!

Według badań innej uczonej z Bergen – Victorii Bohne etoksychina może przekraczać barierę krew-mózg, co samo w sobie jest już bardzo niebezpieczne. Etoksykina w mózgu podejrzewana jest o działanie silnie rakotwórcze (po ogłoszeniu tych rewelacji pani Bohne straciła pracę na uczelni i status uczonego, co zaskutkowało zakazem publikowania badań naukowych).

W Norwegii nie da się ruszyć tego tematu, bo ministrem zdrowia jest współwłaścicielka ferm łososi, a Victorię Bohne wywalili z instytutu.
Nawet Unia, zakazująca np. warfaryny, do szkodliwości etoksychiny podchodzi z przymrużeniem oka.
JW
 
     
Sentinel 

Wiek: 50
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1021
Wysłany: Czw Sty 18, 2018 22:07   

The dualistic role of vitamin D in vascular calcifications
https://www.ncbi.nlm.nih....les/PMC3120050/
Cytat:
Vascular calcification is a complex, ectopic biomineralization process, involving autocrine, paracrine and endocrine interactions of numerous factors (Table 1). There is increasing evidence suggesting that phosphate toxicity plays an important role in vascular calcification. Phosphate toxicity can not only facilitate essential hydroxyapatite deposition in the calcifying vessels but also initiate the early events by inflicting apoptotic cell death on both endothelial cells and VSMCs (Figure 4). Moreover, reducing or eliminating vascular calcification in klotho-knockout mice—by lowering serum phosphate levels—provides compelling genetic evidence of vitamin-D-independent calcification, even in the presence of extremely high serum calcium and 1,25-dihydroxyvitamin D levels.


Vitamin D toxicity redefined: Vitamin K and the molecular mechanism
http://www.medical-hypoth...0717-1/fulltext
Cytat:
This hypothesis is circumstantially supported by the observation that animals deficient in vitamin K or vitamin K-dependent proteins exhibit remarkable similarities to animals fed toxic doses of vitamin D, and the observation that vitamin D and the vitamin K-inhibitor Warfarin have similar toxicity profiles and exert toxicity synergistically when combined. The hypothesis further proposes that vitamin A protects against the toxicity of vitamin D by decreasing the expression of vitamin K-dependent proteins and thereby exerting a vitamin K-sparing effect. If animal experiments can confirm this hypothesis, the models by which the maximum safe dose is determined would need to be revised. Physicians and other health care practitioners would be able to treat patients with doses of vitamin D that possess greater therapeutic value than those currently being used while avoiding the risk of adverse effects by administering vitamin D together with vitamins A and K.
_________________
"Nie wiem, nie znam się, nie orientuję, zarobiony jestem".
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved