Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Pon Gru 24, 2012 13:32
Chcę przytyc na LC
Autor Wiadomość
LIYA38

Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 16
Skąd: TELAWIW
Wysłany: Pią Paź 17, 2008 19:27   

Czesc !
Pochwalilam dzien przed zachodem slonca ,piszac ostatnio o poprawie samopoczucia ,bo od kilku dni samopoczucie jest kiepskie.Bardzo chce kontynuowac ten sposob odzywiania sie ,pomimo ,ze nie jest to takie proste .
Mysle ,ze tak naprawde to nikt nie wie ile ma byc B T Wna kg masy ciala ,wszyscy po prostu eksperymentujemy .
Od kilku dni pobolewa mnie glowa ,imam obnizony nastroj tz.jestem poddenerwowana ,no nie caly czas ale czesto.Jestem pewna ,ze ma to zwiazek z tym co jem .Ja juz od jakiegos czasu probuje ustawic proporcje najlepsze dla mnie ,zmieniajac ilosc B albo T, lub zwiekszajac ,natomiast Wstaram sie nie przekraczac 100G.Teraz jem 70/80 g B T 3 razy wiecej
Prowadze zdrowy tryb zycia czyli raczej nie zarywam nocy ,jestem aktywna fizycznie i pozytywnie nastawiona do swiata i ludzi co tez jest bardzo wazne.
Nie wiem na ile moja dieta jest zblizona do diety Kwasniewskiego ,ostatnio gdzies na forum przeczytalam wypowiedz pana Witolda Jarmolowicza ,w ktorej pisze on ,ze w DO jest za duzo T w stosunku do B .Co Wy o tym sadzicie ?czy 3 lub 4 razy wiecej T niz B dla osoby raczej aktywnej to przegiecie?


Dodam jeszcze ,ze ostatnio jakies 2 kg przytylam z czego sie strasznie ciesze ,niby tylko 2 kg ale wazne ,ze waga drgnela w gore .



jeszcze jedno pytanie czy moge zjadac 200 g masla koziego organicznego czyli tz ,ze niepasteryzowane tak?jest tak smaczne ze nie moge poprzestac na 100 g .

Pozdrawiam wszystkich
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 17, 2008 21:56   

LIYA38 napisał/a:
Nie wiem na ile moja dieta jest zblizona do diety Kwasniewskiego ,ostatnio gdzies na forum przeczytalam wypowiedz pana Witolda Jarmolowicza ,w ktorej pisze on ,ze w DO jest za duzo T w stosunku do B .Co Wy o tym sadzicie ?czy 3 lub 4 razy wiecej T niz B dla osoby raczej aktywnej to przegiecie?

to zależy od osoby
są tacy, którzy przy takich proporcjach czują się najlepiej
ale jednak większość lepiej działa na proporcji bliższej 1:2
ja dokładnie nie liczę, ile zjadam, ale zapewne mieści się to w przedziale od 1:2 do 1:3; tyle, że ja ma dosyć spore zapotrzebowanie kaloryczne i 400 g tłuszczu na dobę to nie jest u mnie rzadkością
LIYA38 napisał/a:
jeszcze jedno pytanie czy moge zjadac 200 g masla koziego organicznego czyli tz ,ze niepasteryzowane tak?jest tak smaczne ze nie moge poprzestac na 100 g .

jedz tyle, ile możesz
masło kozie jest lepsze od krowiego, i jeśli masz do niego dostęp to absolutnie się nie ograniczaj :)
 
 
Rossignol

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 303
Wysłany: Sob Paź 18, 2008 16:23   

LIYA38 siemano :D

jesli chodzi o slonine to jem na surowo :D fakt troche twarde ale co tam ... mieszkam na totalnym wygiwizdowie i ciezko o dobre mieso nie mowiac juz o dobrym tluszczu ....


Co do bolow glowy to tez mialem je na poczatku. Zwykle rano kolo 8 godziny jak zaczynalem lekcjie trwaly krotko i samoistnie przeszly.

Co do proporcji to musisz poeksperymetowac. Organizm sie przebudowuje wiec potrzebuyje teraz wiekszej ilosci bialka. Ja ostatnio zle sie czulem tz mialem biegunki i oglnie bylem ospaly i mialem malo powera. Zbilem troche z bialka i sie poprawilo :D Musisz troche pożąglowac proporcjami i zobaczyc co jest dla Ciebie najlepisze.

Poczatki sa najgorsze ale potem .... sama zobaczysz jak bedzie fajnie :D


Z tego co przeczytalem to chcesz przytyc :D Mysle ze jezli dobrze sie bedziesz odzywiac to nie bedziesz miala z tym problemu. Tylko pamietaj duzo ruchu. Moze jakas silownia a jak nie to cwicz w domu przysiady pompeczki takie rzeczy.

Przy okazji pochwale sie zenonowi mojemy niezlomnemu fanowi :D
waze 80 kg i sila wzrosla dosc znacznie. :D Oczywiscie masa osiagnieta bez zadnych chemicznych syfow. Dieta i trening :D
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 19, 2008 21:40   

Rossignol napisał/a:
Przy okazji pochwale sie zenonowi mojemy niezlomnemu fanowi :D waze 80 kg i sila wzrosla dosc znacznie. :D Oczywiscie masa osiagnieta bez zadnych chemicznych syfow. Dieta i trening :D

a u mnie we wrześniu masa poszła o 6 kg
i to bez żadnej siłki! 8)
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Paź 20, 2008 00:08   Rada: Style moga byc stosowane szybko do zaznaczonego tekstu

U mnie jest aktualnie 75kg
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
LIYA38

Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 16
Skąd: TELAWIW
Wysłany: Pią Paź 24, 2008 19:46   

dzieki Rossignol za rady.Wiem ,ze jestes mlody a jednak zwracasz uwage na to jak sie odzywiac.Tu gdzie mieszkam obserwuje ,ze mlodzierz na porzadku dziennym objada sie chipsami slodyczami i popijaja oczywiscie to wszystko litrami koli po prostu omg.Ja musze przyznac ,ze do 20 roku zycia odzywialam sie podobnie ,potrafilam po obiedzie miesnym zjesc pol kilo czekoladek.Ja dopiero okolo 30 zaczelam myslec o tym zeby sie zdrowo odzywiac ,niestety moj wybor byl fatalny ,bo zdecydowalam sie na wegetarianizm ,oczywiscie po przeczytaniu sporych ilosci materialow na ten temat .bylam na tej diecie 8lat.Na niskoweglowodanowej jestem juz 6 miesiac oczywiscie z kazdym dniem widze pozytywne rezultaty ,bole glowy przeszly ,zmniejszylam T ,wczesnij T jadlam 3 nawet 4 razy wiecej niz B ,teraz jem 2 max 2,5 .Nigdy nie moglam jesc produktow z mleka krowiego teraz jadam pyszne sery kozie niepasteryzowane i maselko .Jem tez kielki ,ktore sama kielkuje najsmaczniejsze sa brokulow i rzodkiewki,skielkowane nasiona to kopalnia witamin .Dzis kupilam miod prawdziwy niepasteryzowany ,ile mozna go zjadac dziennie ?ostatnio jakos nie mam ochoty na warzywa ,natomiast zjadam troche owocow mango ananas ,oczywiscie pilnujac zeby nie przekroczyc W.,no i mysle o sprubowaniu miesa na surowo ,tatara nie jadlam nigdy w zyciu ,moze moglby mi ktos podac przepis na dobrego tatara .Ostatnio obserwuje u siebie taki wewnetrzny dobry nastroj ,chyba skutek diety i to mnie cieszy . Pozdrawiam wszystkich pa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved