Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:06
Czy ketonuria
Autor Wiadomość
mm4

Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 226
Wysłany: Nie Wrz 07, 2008 21:04   Czy ketonuria

Czy ketonuria na 0-20g W to coś normalnego? Mianowicie jestem dziś 5 dzien na 0-20g W (niechcacy sie niestety troche nazbiera bo w teorii miał być o g W) i jem bardzo dużo białka ale i tak mam śladową ketoze.Waha sie to raz jest śladowa raz żadna a raz na +.Tak było dzisiaj przynajmniej bo ten wypad rowerowy to ujme jako wyjatek. Czy to normalne przy tej ilości węglowodanów (pomimo że jem z 200-300g B) ?? Zastanawia mnie to bo ketonuria to oznaka niedoboru węglowodanów.Ja wcinam tone białka by organizm z nich robił węglowodany i by nie było niedoborów a jednak są .Mozę potrzeba czasu jeszcze a mozę to normalka przy tak niskich ilościach. Zastanawia mnie to porządnie.
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Wrz 07, 2008 22:16   

Sluchaj, mam wrazenie ze ty masz przede wszystkim keto fobie.

Stwierdzenie, ze ketonuria pojawia sie przy niedoborze weglowodanow jest zbyt duzym uproszczeniem. To nie tak..

Wez te swoje paski wsadz do paczki i wyslij pod jakis mylny adres gdzies do Chile czy Mongolii - zeby bylo daleko.
Jak dostaniesz je z powrotem za 2-3 miesiace wtedy sie nimi pobaw.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8793
Wysłany: Nie Wrz 07, 2008 22:35   

Przecież właśnie o to chodzi, żeby ketonuria była minimalna.
Przy spożyciu 200g białka raczej duża nie będzie, ponieważ wątroba może z tego wytworzyć 115g glukozy. Oczywiście może, ale nie musi. Wszystko zależy od aktualnego zapotrzebowania.
JW
 
 
mm4

Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 226
Wysłany: Nie Wrz 07, 2008 23:13   

Nie jest to uproszczenie. Gdyby węglowodanów starczyło organizm wykorzystywał by tłuszcz nie w postaci ketonów.Robi to bo mu węgli brakuje w jakiejś tam reakcji (kiedyś o tym czytałem).

Mi chodzi by nie było jej wcale nawet przy zero W.Tak jest chyba najlepiej.Ale dziś 5 dnia na tym 0-20 ile bym ton bialka nie zjadł to i tak mam tą śladową najcześciej. I to mnie zastanawia czy to przejściowe a może zero carb jak by sie nie starać będzie niedoborowy .

Ketonuria to patologia w każdym razie i oznacza ze coś jest nie tak bo brak węglowodanów(nie psize zeby dostarczać ich bezpośrednio bo lepiej zapewne by pwostaly z białka). Nie mowie też ze to jakas wielka tragedia (czy coś bardzo złego -ale to nienormalny stan )bo moze to przejściowy okres na 1-2 tygodnie przebudowy czy zmian metabolizmu ale wkażdym razie to zaobserwowałem.
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 14:23   

ale przecież ty nie masz ketonurii, więc nie wiem o co chodzi
masz lekką ketozę, która jest czymś pożądanym
 
 
mm4

Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 226
Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 15:42   

Ketonuria=ketony w moczu. Więc Hannibal nie zrozumiałeś.Ketonuria nie jest niczym pożądanym jak napisałem powyżej. W ogóle organizm nie powinien jechac na ketonach normalnie bo to znaczy że ma niedobory węglowodanów w organiźmie

Zenon Hannibal i ktoś kto mierz: ile jecie BTW na oko i czy macie ketonurie i jaka

pzdr
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 17:07   

no dobra, jak zwał tak zwał
chodzi mi o to, że ten stan, w którym jesteś jest w porządku
śladowa ketoza to zupełnie co innego niż permanentne 4 krzyżyki
a co to znaczy, że jechanie na ketonach jest złe? uważasz ketony za złe paliwo? uzasadnij to, bo dowody są raczej za tym, że są paliwem wybitnie dobrym
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 17:44   Rada: Style moga byc stosowane szybko do zaznaczonego tekstu

"w ogole organizm nie powinien jechac na ketonach" - kazdy czlowiek w ciagu doby jest "patologicznym" stanie ketozy wielokrotnie w ciagu doby, np podczas snu. Oczywiscie jest to lekka ketoza.

Co do mojego btw to roznie..

Dosc dlugo jadlem ok 150g bialka oraz 30-40g wegli

Obecnie jem ok 120g bialka i wegli nawet 80g

Cos sie zmienilo w moim organizmie. Jeszcze niedawno jak probowalem zwiekszac wegle mialem negatywne reakcje organizmu. Obecnie jem sporo i nie mam z tego powodu klopotow.

Generalnie nie mam zamiaru zwiekszac wegli, ilosc docelowa dobra wg mnie to 70g tak jak u Lutza.

Co do niskich wegli to ponizej 20g czulem sie mocno nie teges. Jakies takie napiecie, zmulenie. Nie bylo jakichs skurczy, ale samopoczucie wyraznie gorsze.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved