Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:06
Dobry start
Autor Wiadomość
winia

Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 3
Skąd: śląsk
Wysłany: Pon Sie 25, 2008 17:33   Dobry start

Witam drogich forumowiczów - postanowiłam dzisiaj razem z mamą zmienić sposób żywienia i zacząć stosować LC. Mam jednak pytanko - skąd czerpać wiedzę - rzetelną! Troche pochodziłam juz po forum, ale topici są porozrzucane a ja wolałabym spojną całość. Poki co na sniadanko i obiad zjadłyśmy coś z przepisów kuchni LC zaczerpniętych z internetu. Czy ktoś z Was mogłby mipodać tytuł i autora ksiązki jakiejś dobrej - ewentualnie jakieś odniesienie do stron www z rzetelnymi informacjami? Bardzo dziękuje. Piszę też ponieważ widzę, że jakoś obliczacie stosunek i ilosc gramów TWB. Skąd bierzecie te wszystkie informacje? Pomożcie mi dobrze wkroczyć w świat Low Carb :) tak żebym się nie zniechęciła :) widze ze niektorzy juz kilka lat stosują diete niskoweglowodanową....Pozdrawiam!
 
 
Rossignol

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 303
Wysłany: Pon Sie 25, 2008 18:12   

Wolfgang Lutz - "Życie bez pieczywa"

i oglnie cale forum jest kopalnia wiedzy ... :D

Pozdrawiam i wytrwałości ... :P

looknij na swoj priv ... :D
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 25, 2008 19:26   

Wolfgang Lutz - "Życie bez pieczywa"

i http://www.westonaprice.o...ochure_pol.html
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Wto Sie 26, 2008 00:00   Re: Dobry start

Cytat:
[quote="winia"]Witam. Czy ktoś z Was mogłby mi podać tytuł i autora ksiązki jakiejś dobrej - ewentualnie jakieś odniesienie do stron www z rzetelnymi informacjami? Bardzo dziękuje. Piszę też ponieważ widzę, że jakoś obliczacie stosunek i ilosc gramów TWB. Skąd bierzecie te wszystkie informacje? Pomożcie mi dobrze wkroczyć w świat Low Carb :) tak żebym się nie zniechęciła :) widze ze niektorzy juz kilka lat stosują diete niskoweglowodanową....Pozdrawiam


Dieta Optymalna .http// www.dr-kwasniewski.pl
 
 
winia

Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 3
Skąd: śląsk
Wysłany: Wto Sie 26, 2008 06:48   

dziękuję :)
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Sie 26, 2008 16:44   

Gwoli sprawiedliwości dodajmy jeszcze takie książki jak:
Atkins "Nowa rewolucyjna dieta"
Mercola "Dieta bez zbóż"
a dla bardzo zaawansowanych i dociekliwych z zacięciem biochemicznym
Ponomarenko "Dieta niskowęglowodanowa".
Pozdrawiam
Witold Jarmołowicz

Cytat:
Piszę też ponieważ widzę, że jakoś obliczacie stosunek i ilosc gramów TWB. Skąd bierzecie te wszystkie informacje?

To tylko tacy maniacy jak tutaj kruszą kopie o gramy i kilokalorie.
Te dane do obliczeń można wziąć z tabel wartości odżywczych z publikacji IŻŻ, a potem podsumować je z pomocą komputera albo najzwyczajniej w świecie na kartce papieru, jeżeli jeszcze pamiętamy tabliczkę mnożenia.

Nie jest to jednak aż tak niezbędne gdy kierujemy się Formułą 4eS - smak, samopoczucie, swoja waga i samokształcenie.
W praktyce wystarcza jedna mała tabelka:
http://www.danwit.pl/arty...czna-tabela&s=2

No i nie będzie kryptoreklamą, jeżeli dodam, że większość wspomnianych tu książek można zamówić u nas mailem
biuro@gazetaoptymalnik.pl
JW
 
 
M_H 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 132
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 16:01   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
a dla bardzo zaawansowanych i dociekliwych z zacięciem biochemicznym
Ponomarenko "Dieta niskowęglowodanowa".


Eeee tam. Uważam że to gruba przesada z tym zaawansowaniem i dociekliwością. Częśc, którą autor nazwał naukową, moim zdaniem tak naprawdę nie wiele wnosi, bo nie ma w niej grama ilustracji, a trudno opisywac procesy biochemiczne bez rozrysoweanej struktury zwiazków i schematów cykli. Poza tym jest zupełnie niegroźna. W szkole byłem dawno, ale z tego co kojarzę przez mgłę, elementy biochemii w programie biologi szkoły sredniej są bardziej zaawansowane. A w kazdym razie były, bo swiat zdaje się zmierzac tylko w jednym kierunku. Dla zaawansowanych to może by była "Biochemia Harpera", ale gdzieś widziałem uwagę, że to książka popularno-naukowa, a nie żaden tam podręcznik.

Hm.. nie było to właśnie u Ponomarenki?

Poza tym to bardzo dobra książka, ale jak się nie zna "Diety Optymalnej" i nie obcowało się ze społecznością optymalną, to może sie wydawac wyrwana z kontekstu. Jest szczególnie cenna jako komentarz do D.O.

Jak chodzi o "Życie bez pieczywa" to jestem w trakcie, ale wydaje mi sie byc bardzo wartościowa. Uważam że raczej ta książka zasługuje na ostrzeżenie. Są ludzie, którzy, jak poczytają opisy chorób, to zaraz są chorzy. Ja tak trochę mam, a u Lutza spora częśc książki zawiera opis różnych dolegliwości i efekty jakie ma na nie dieta. Cukrzyca jest w miarę niegroźna, ale po poczytaniu o wrzodziejącym zapaleniu jelit, albo o uchyłkowatosci czułem sie umiarkowanie dobrze. Zdjęcie rentgenowskie serca z obrzękiem też działa na wyobraźnię. :) Żeby nie było, że nie ostrzegałem
_________________
Maciek
 
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 02, 2008 08:26   Re: Dobry start

winia -
nie ma jakiejś jednej skondensowanej spisanej i jedynie prawdziwej wiedzy o LC - to by było typowe raczej w kraju totalitarnym
są różne poglądy, opinie, różne badania, doświadczenia, praktyka
dlatego też, żeby mieć wiedzę szeroką trzeba czytać różne rzeczy - właśnie na forum masz sporo ciekawych tematów, tam liczne linki do wielu artykułów (większość po angielsku)
z książek w jęz. polskim masz Lutza, Kwaśniewskiego, Mercolę, Ponomarenkę, Ewę Bednarczyk-Witoszek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved