Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 14:53
Price-Pottenger - YouTube
Autor Wiadomość
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Pon Sie 04, 2008 21:16   Price-Pottenger - YouTube

http://www.youtube.com/watch?v=XPCOGSnjP5w

w filmiku podane sa wnioski Pottengera, z ktorych wynika ze dopiero stosunek surowego do obrobionego termicznie na poziomie 50/50 wychodzi na korzysc stosujacego

pozd
WiRAHA
 
 
mm4

Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 226
Wysłany: Wto Sie 05, 2008 07:33   

OOOO.Ciekawe a czym to argumentuje??

Ciekawsze to jest tym bardziej że plemiona nie jadły wszystkiego na surowo.Mozę dużą wiekszosć ale chyba sobie coś tam upitrasiły termicznie :) .

Bardzo cjestem ciekawy dlaczego.
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 05, 2008 07:38   

nie jadły wszystkiego, bo było to było bardzo trudne - trzeba by mieć regularnie, przez cały rok świeże mięso i organy
poza tym niektóre części są trudne do jedzenia na surowo, a wyrzucanie nie wchodziło na pewno w grę
żeby przetrwać trzeba było część chociażby ususzyć
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Sie 05, 2008 09:29   

mm4 napisał/a:
OOOO.Ciekawe a czym to argumentuje??

Ciekawsze to jest tym bardziej ze plemiona nie jadly wszystkiego na surowo.Moze duza wiekszosc ale chyba sobie cos tam upitrasily termicznie :) .

Bardzo cjestem ciekawy dlaczego.


Gdybys upolowal kiedys zwierzaka to nie zadawalbys glupich pytan.

Jezeli zjesz organy i mieksze mieso, czesc miesa nawet mozesz ususzyc.
Ale na przyklad mieso przy kosci, zyllasty - ale tez tluty - kark i tym podobne czesci.
Wybor - obrobic albo wyrzucic.
Tak samo kolageny - zrobic wywar albo wywalic.

Malo kogo bylo stac by marnotrawic.
A pamietaj, ze kolesie z plemion nie mmieli kompow, nie czytali Aajonusa, Potengera, Westona. Nie znali nawet forum dobrejdiety... :(

Tak wiec nie byli swiadomi ze surowe moze byc zdrowsze od obrobionego..

Tam wybory polegaly na czystym pragmatyzmie.

Jezeli jestem glodny, mam miekkie, smaczne mieso, poniewaz jestem "dzikusem" to nie bede mial po tym rozwolnienia... To po jakiego mam to obrabiac i czekac 2 godziny na posilek skoro mam jesc od razu?

Tak samo: jezeli mam zeberka lub udziec z koscia: po jakiego mam sie meczyc i gryzc to twarde scierwo na surowo skoro moge udusic? A wywalac to nie bede bo sam to upolowale i nie bylo latwo....

rozumieta?
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Wto Sie 05, 2008 09:39   

zenon napisał/a:
rozumieta?


TAAAKKKK Wujku Zenonie!!! :D

pozd
wujek WiRAHA
 
 
mm4

Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 226
Wysłany: Wto Sie 05, 2008 11:34   

zenon napisał/a:

A pamietaj, ze kolesie z plemion nie mmieli kompow, nie czytali Aajonusa, Potengera, Westona. Nie znali nawet forum dobrejdiety... :(

No tak to rzeczywiscie musieli mieć przerąbane. A moze chcociaz mieli dostep do stony IŻIŻ?? Czy nawet tego nie? Chociaz to akurat mogło im wyjsć na dobre :)

Ale Panowie ja nie pytałem czemu jedli cześć termicznie tylko pytałem czym Petenger argumentuje by częśc jeść po termicznej obróbce?
 
 
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Wto Sie 05, 2008 11:59   

mm4 napisał/a:
pytałem czym Petenger argumentuje by częśc jeść po termicznej obróbce?


on nie mowi by jesc polowe obrobiona tylko ze bez wiekszej szkody dla organizmu mozna jesc gora do 50% takiego jedzenia. powyzej tego - jego zdaniem - szkodzisz sobie. ponizej - moze ujsc ci to plazem

pozd
WiRAHA
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved