Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Gru 25, 2012 10:24
Włosy
Autor Wiadomość
alhe 

Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 61
Wysłany: Pon Paź 27, 2014 21:43   

figa napisał/a:

Propo -dawnymi czasy moja matka kupowała odsiwiacz
i włosy powracały do pierwotnego koloru .
Teraz czegoś takiego na rynku juz dawno niema.
Może w schopingach TV za ciężkie pieniądze


Figa to pisala juz dosyc dawno. Jak to teraz wyglada z odsiwiaczami , znacie jakis
dzialajacy ?

Co do naturalnego mydla do mycia - mam wyprobowale mydlo z Aleppo, wspaniale.
Tylko nie wiem, czy sie jeszcze wyrabia, bo Aleppo jest zniszczone. :(
 
     
amelia2379 

Dołączyła: 02 Paź 2014
Posty: 5
Wysłany: Pon Lis 03, 2014 22:19   Re: Włosy

anuka napisał/a:
Czy jest jakiś sposób (raczej nie naturalny, bo to niemożliwe) na trwałe zagęszczenie włosów, które są od zawsze, a nie pod wpływem przeróżnych zabiegów, cienkie i rzadkie??


Czeste olejowanie włosów z tego co czytam na forach powduje wysyp małych wlosow -czyli porost nowych, slyszlam o tym kilkakrotnie- sama stosuje kosmetyki z Indii -oleje musztardowe, migdalowe i kkosowe KTC ewentualnie Vatika .
 
     
oram

Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 10
Wysłany: Pią Lis 21, 2014 22:19   

Czasem słabe i cienkie włosy to sprawa genów, ale też uważam , że naturalne produkty są zdrowe. Olej Arganowy ma szerokie zastosowanie rewelacyjny jest do włosów skóry i paznokci, zagęszcza rzęsy . Mam kilka kuponów rabatowych, wystarczy wpisać numer kuponu M0142404 podczas zakupów w sklepie internetowym zielonynurt.pl, a otrzymasz 10 złotych gratis. Kod jest ważny do 10 grudnia 2014 roku. Jedna osoba może wykorzystać jeden kod na jednorazowe zakupy. Przed Świętami jak znalazł.
_________________
Bio oleje Zielony Nurt pl
 
     
dremkowa

Dołączył: 26 Lis 2014
Posty: 7
Wysłany: Śro Lis 26, 2014 20:44   

Moja znajoma stosowała olej arganowy i przyniósł efekty. Wygląd włosów zdecydowanie jej się poprawił.
 
     
majkaa28

Dołączył: 22 Lis 2014
Posty: 14
Wysłany: Śro Sty 07, 2015 12:53   

Ja też właśnie zaczęłam stosować taki www.bogutynmlyn.pl/olej_arganowy i faktycznie włosy są silniejsze i mniej wypadają:)
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Cze 01, 2015 08:40   

Najważniejsza jest właśnie dieta - bez niej włosy będą suche, słabo odżywione. Oczywiście należy też dbać od zewnątrz, ale nie są tutaj istotne same odżywki, a raczej zabiegi, które przeprowadza się na włosy. Jeżeli traktujemy je ciepłem np. suszarką czy prostownicą to nie dziwmy się, że mogą wystąpić problemy z ich stanem. :]
 
     
zuza.merkel 

Dołączyła: 22 Cze 2015
Posty: 3
Wysłany: Pon Cze 22, 2015 11:19   

pogodny napisał/a:
Najważniejsza jest właśnie dieta - bez niej włosy będą suche, słabo odżywione. Oczywiście należy też dbać od zewnątrz, ale nie są tutaj istotne same odżywki, a raczej zabiegi, które przeprowadza się na włosy. Jeżeli traktujemy je ciepłem np. suszarką czy prostownicą to nie dziwmy się, że mogą wystąpić problemy z ich stanem. :]


mojemu mężowi wypadają... (to genetyczne raczej) i co teraz? tutaj to nawet dieta chyba nie pomoże...
_________________

 
     
sznert.katrina 

Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lip 2015
Posty: 5
Skąd: Zagórze
Wysłany: Pią Lip 17, 2015 12:54   

nic poza odpowiednią - zdrową dietą nie przychodzi mi do głowy jako sposób na gęste włosy, chyba tak jak na łysienie czy siwe włosy nie ma skutecznego sposobu ...
ja z kolei juz w wieku 20 lat zaczęłam siwiec no i musiałam się do tego przyzwyczaić tzn do farbowania włosów :D
 
     
RJ333

Dołączył: 14 Lut 2014
Posty: 25
Wysłany: Śro Lip 22, 2015 17:39   

zuza.merkel napisał/a:

mojemu mężowi wypadają... (to genetyczne raczej) i co teraz? tutaj to nawet dieta chyba nie pomoże...


Nie pomoże. Wielu ze znanych mistrzów od rozmaitych cudownych diet leczących nawet raka, świeci łysymi glacami. Jedynie nadzieja w postępie nauki. Podobno są już medykamenty zapobiegające wypadaniu włosów, unieszkodliwiają one pewną frakcję testosteronu która za to odpowiada, ale przywrócić wypadniętych to na razie nikt nie wynalazł sposobu. Łatwiej na forach przeczytać o cudownie wyleczonych z raka, miażdżycy czy cukrzycy niż z łysiny, trądziku, bielactwa, blizn itp.
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Śro Lip 22, 2015 22:39   

RJ333 napisał/a:
przywrócić wypadniętych to na razie nikt nie wynalazł sposobu.

Zawsze można przeszczepić kępki z miejsc, w których jeszcze są :D :P
Chyba nie jest to za drogie, bo kilku znajomych Włochów wróciło swego czasu z wakacji z odrośniętą czupryną. A pracują w firmie FIAT, która za dobrze nie płaci.
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
RJ333

Dołączył: 14 Lut 2014
Posty: 25
Wysłany: Czw Lip 23, 2015 18:05   

No, w Polsce też to robią
http://www.drszczyt.pl/za...eszczep-wlosow/

Ale ze zdjęć wynika, że lepsze efekty mają kobiety które miały pod dostatkiem materiału do przeszczepu i mniejsze ubytki. Z pustego i Salomon nie naleje. Ta metoda jednak nie jest idealna.
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 03, 2015 09:11   

Ja widziałem już w telewizji efekty i powiem, że są one całkiem niezłe i zadowalające.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8794
Wysłany: Pią Paź 30, 2015 09:58   

Na włosy to foliany.
JW
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lis 12, 2015 10:06   

Ale folianty nie są w stanie zmusić włosów do porostu. Jedynie można wzmacniać te już istniejące.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8794
Wysłany: Czw Lis 12, 2015 15:51   

Foliany mogą wzmocnić włosy rosnące na tyle, że nie będą wychodzić garściami.
JW
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lis 23, 2015 13:02   

No tak, teraz się zgadzamy. Wzmacniają, ale nie stymulują do wzrostu tak, gdzie ich nie ma.
 
     
izabelkka

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 4
Wysłany: Wto Gru 08, 2015 09:52   

A ja zapytam co zrobic żeby włosy tak nie wypadały?
 
     
elwira11

Dołączył: 09 Sty 2016
Posty: 5
Wysłany: Sob Sty 09, 2016 15:03   Włosy

izabelkka napisał/a:
A ja zapytam co zrobic żeby włosy tak nie wypadały?


A może zacznij stosować kurację royal collagen, to są kapsułki z naturalnym składem, mają dużą zawartość kolagenu ze skór ryb morskich... Ja np nie mam czasu na nakładanie maseczek itp więc wole kapsulki
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8794
Wysłany: Pią Sty 15, 2016 10:18   

http://nutritionandmetabo.../1743-7075-10-2
Cytat:
Skin roughness and the difference in longitudinal and lateral
shear propagation time decreased in the ch-OSA (kwas ortokrzemowy stabilizowany choliną - Biosil) group, suggesting improvement in isotropy of the skin. In addition, ch-OSA intake positively affected the brittleness of hair and nails. Oral supplementation with ch-OSA had positive effects on hair morphology and tensile strengths, as shown in a randomized placebo-controlled double blind study by Wickett et al:
http://link.springer.com/...0403-007-0796-z
Cytat:
Hair - ch-OSA
Oral intake of ch-OSA had a positive effect on tensile strength including elasticity and break load and resulted in thicker hair.


JW
 
     
Sequelle 

Dołączył: 01 Mar 2018
Posty: 3
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Mar 07, 2018 15:28   

Dzięki wielkie za ciekawe porady ;) Przyda mi się to :)
_________________
Fatalne pomyłki życiowe są skutkiem tego,że bywamy logiczni.
 
     
Pawel90 

Dołączył: 23 Maj 2019
Posty: 1
Wysłany: Czw Maj 23, 2019 12:41   

Pozwolę sobie dodać parę groszy od siebie. Ktoś tam wyżej wspominał o jajkach (dokładniej rzecz biorąc żółtkach). Okej można je stosować, ale z jednym zastrzeżeniem. Nie za często. Druga sprawa, jeśli macie słabe włosy, to jajka lepiej unikać. Za bardzo obciąża fryzurę.

Z takich naturalnych metod warto spróbować nasion kozieradki. Raczej zwykle przynoszą one efekty (mam na myśli baby hair). Odrębną kwestią jest to, czy się one utrzymają. Na pewno warto zainwestować w susz pokrzywy i skrzypu. I codziennie przez około 3 miesiące pić napar z nich. (w jednym kubku po łyżeczce obu).
 
     
ptluszczach 

Dołączył: 17 Gru 2015
Posty: 5
Wysłany: Sob Maj 25, 2019 09:23   

Ja swoje włosy opanowałam pod okiem specjalisty dopiero...
 
     
Wlosomaniaczka

Dołączył: 27 Maj 2019
Posty: 1
Wysłany: Pon Maj 27, 2019 12:57   

Zdrowa dieta i dobór odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych ma rzecz jasna spory wpływ na kondycję naszych włosów, ale nie oszukujmy się, metody te nie sprawdzą się w przypadku poważniejszych chorób, które trafnie zdiagnozuje i wyleczy jedynie trycholog. Kiedy zauważyłam, że moje włosy mocno się przerzedziły, od razu zapisałam się na wizytę do lekarza od włosów, który stwierdził u mnie początki łysienie plackowatego. Na moją skórą głowy zbawienny wpływ miała zaproponowana przez niego mezoterapia. Efekt? Zdrowe, silne i lśniące włosy, które wreszcie mogę uznać za moją wizytówkę.;)
 
     
diance

Dołączył: 23 Mar 2018
Posty: 6
Wysłany: Pon Lut 22, 2021 21:57   

dieta to podstawa, od tego trzeba zacząć jeśli widzimy jakiekolwiek problemy z włosami. ale czasami ze względu na problemy zdrowotne po prostu włosy wypadają i wówczas takie peruki medyczne https://perukakrakow.pl/peruki-medyczne/ są najlepszym rozwiązaniem. przede wszystkim pewnym, w odróżnieniu np. od przeszczepu
 
     
magda906 

Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 26
Wysłany: Wto Lut 23, 2021 12:43   

Jest sposób. To przeszczep włosów. Kiedyś takie zabiegi były średnio skuteczne. Ale teraz będziesz zachwycona efektami. W Klinice Elite w Warszawie stosują najbardziej zaawansowaną metodę przeszczepu włosów na świecie - robotem Artas iX. Rzuć okiem na ich stronę ttps://www.elite.waw.pl/ - są zdjęcia przed i po zabiegu. Moim zdaniem warto.
 
     
aquamarine

Dołączył: 15 Kwi 2022
Posty: 21
Wysłany: Pon Kwi 25, 2022 23:06   

Jako, iż kwestia składów poszczególnych kosmetyków już została wyczerpana, dodam od siebie fajną hurtownię, gdzie warto się zaopatrzyć w profesjonalne akcesoria fryzjerskie :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved