Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Gru 25, 2012 09:43
Głodówka
Autor Wiadomość
irwin152

Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 3
Wysłany: Pon Lip 14, 2008 15:12   Głodówka

Siema, mam jakieś 10 kg nadwagi i dziś zaczołem głodówke. Mam 180 cm wzrostu i wage 95 kg i będe musiał głodować żeby to zrzucić? :sad:
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 14, 2008 17:02   

Głodówka to najgorsza opcja dla zrzucenia wagi. Zazwyczaj prowadzi z jednej choroby w druga.

Jak to mówili: "Zamienił stryjek siekierkę na kijek" :? .
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 14, 2008 17:04   

Najlepsza jest dieta no chyba, że chcesz to zrzucić "na jutro" wtedy > http://pl.youtube.com/watch?v=mA4iC8MuFfQ :x :o
 
 
irwin152

Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 3
Wysłany: Pon Lip 14, 2008 17:18   

Waldek B napisał/a:
Głodówka to najgorsza opcja dla zrzucenia wagi. Zazwyczaj prowadzi z jednej choroby w druga.

Jak to mówili: "Zamienił stryjek siekierkę na kijek" :? .

A do jakich tych chorób? Bo ktoś mi mówił o wrzodach i białaczce?
Cytat:
Najlepsza jest dieta

Jaka konkretnie?
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Pon Lip 14, 2008 18:34   

irwin152 napisał/a:
Waldek B napisał/a:
Głodówka to najgorsza opcja dla zrzucenia wagi. Zazwyczaj prowadzi z jednej choroby w druga.

Jak to mówili: "Zamienił stryjek siekierkę na kijek" :? .

A do jakich tych chorób? Bo ktoś mi mówił o wrzodach i białaczce?
Cytat:
Najlepsza jest dieta

Jaka konkretnie?


Ta choroba nazywa się JO. JO. w ROZWINIĘCIU CO TO ZNACZY
jeżeli tą głodówką doprowadzisz do zbicia wagi to po okresie głodówki
waga wzrośnie Tobie jeszcze szybciej jak spadła w czasie głodowania,poqwinieneś zastosować dietę nisko węglowodanową dobrze zbilansowaną i dopasowaną do Twojego wzrostu i wagi,najlepsza będzie DO zobacz.www.dr-kwasniewski.pl forum
 
 
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 20:13   

W książce "Guru - kolosy na glinianych nogach. Studium guru", natknąłem się na fragment potwierdzający wpływ głodówek na tworzenie się kamieni żółciowych. O tej tendencji wspominał - chyba słusznie - lekarz Jan Kwaśniewski.
Przykład dotyczył Ignacego Loyoli, który prawdopodobnie cierpiał na psychozę maniakalno-depresyjną. Kiedy po okresie euforii, w 1533 roku dopadła go potworna deprecha, szukał w sobie coraz to nowych grzechów, a znęcał się nad sobą m.in. za pomocą szeregu głodówek. I właśnie zaraz potem zaniemógł na kamicę.

Tomek
Ostatnio zmieniony przez M i T Pią Lut 26, 2010 20:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 20:30   

M i T napisał/a:
W książce "Guru - kolosy na glinianych nogach. Studium guru", natknąłem się na fragment potwierdzający wpływ na tworzenie się kamieni żółciowych wskutek głodówki. O tej tendencji wspominał - chyba słusznie - lekarz Jan Kwaśniewski.

Właśnie sobie zerknąłem do sieci i okazuje się, że te same źródło wskazujące głodówkę jako czynnik sprzyjający tworzeniu się kamieni żółciowych wymieniają również diety wysokotłuszczowe, te które są bogate w cholesterol :D
Z tego, co wiem to w czasie głodówek następuje właśnie odblokowanie się tych kamieni i ich usuwanie z organizmu - bolesne toto jest podobno nieziemsko, ale za to trzeba winić traktowanie swojego organizmu przed tą głodówką, które się do tego przyczyniło
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 20:44   

Tak, tworza sie nowe podczas dlugotrwalej glodowki, doktor Kwasniewski Ameryki tutaj nie odkryl, lekarze wiedza o tym, nawet ci bardziej oswieceni wiedza dokladnie, czemu tak sie dzieje...
Ostatnio zmieniony przez _flo Pią Lut 26, 2010 20:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 21:00   

_flo napisał/a:
Tak, tworza sie nowe podczas dlugotrwalej glodowki, doktor Kwasniewski Ameryki tutaj nie odkryl, lekarze wiedza o tym, nawet ci bardziej oswieceni wiedza dokladnie, czemu tak sie dzieje...

No właśnie - długotrwałej.
To, co my tutaj zalecamy to głównie takie 3-4 dniowe wstrzymanie się od jedzenia i picie sporej ilości płynów. Poza tym IF i tyle. 8-)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 21:19   

No wiem, dlatego dodalam "dlugotrwalych" - zeby nie bylo watpliwosci.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pią Lut 26, 2010 21:33   

Loyola głodował na serio.
Krótkotrwały pościk? Loyola? Njemołżliwe pszepaństwa! ;)
To był masochista pierwszej sorty, a nie pierwszy z brzegu wege-cnotek

Tomek
 
     
Ekosfera_pl

Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 19
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 21:11   

A czemu akurat głodówka ma pomóc Ci w zrzuceniu nadwagi? Nie przecze że jest skuteczna,ale czy aby na pewno warto? są przeciez odpowiednie diety i aktywnosc fizyczna co moim zdaniem w zupełności wystarczy.
_________________
www.EkoSfera.pl

Specjalizujemy się w sprzedaży żywności ekologicznej i tradycyjnej. Posiadamy największy w sieci asortyment. Jesteśmy na rynku już od pięciu lat. Zaufało nam już tysiące klientów.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 21:13   

Ekosfera_pl napisał/a:
A czemu akurat głodówka ma pomóc Ci w zrzuceniu nadwagi? Nie przecze że jest skuteczna,ale czy aby na pewno warto? są przeciez odpowiednie diety i aktywnosc fizyczna co moim zdaniem w zupełności wystarczy.

parodniową głodówkę można zrobić przed rozpoczęciem nowego żywienia - organizm na tym zyskuje :)
oczywiście nie należy jej traktować jako sposobu na zrzucenie wagi, bo nie taka jest jej rola
żywienie, sen, ruch fiz. - to oczywiście podstawa
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Sob Lut 27, 2010 21:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 18:54   

Możesz zastosować trzy dniowa głodówkę ,pijąc wodę wypłukujesz toksyny,żołądek kurczy się . Czwartego dnia zaczynasz jeść lekko strawne posiłki w małych ilościach i nie powinieneś się najadać, masz nie być głodny. Nie powinieneś jeść potraw smażonych oraz produkty, które zawierają cukry proste. Ja osobiście od wiosny do jesieni robię sobie jeden dzień w tygodniu głodny, nie mam problemu z 4 kilogramami nadwagi, które uzyskałam w czasie zimy. Pozdrawiam .
_________________
marzena kiwi
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved