Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Molka
Pią Wrz 23, 2011 22:11
Sok z kapusty
Autor Wiadomość
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 26, 2010 10:32   

Z tą kapustą zarówno surową, jak i kiszoną trzeba uważać, może powodować zaparcia. 8/ Zwłaszcza surowa.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 26, 2010 10:38   

ja się po kapuście kiszonej, nawet tej ekologicznej średnio czuję na żołądku
wolę domowej roboty ogórki kiszone, choć jak zjem więcej i popiję tym sokiem to mogę mieć niezłe przeczyszczenie ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Cordoba_2004 
technolog żywności

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 660
Skąd: Wiocha po Wielkim Lasem
Wysłany: Wto Sty 26, 2010 14:00   

Kapusta kiszona ma właściwości oczyszczające jelito grube wspomagające oczyszczanie jelita z polipów a to stany przedrakowe.....
_________________
gg 14 987 97
 
 
     
Jarek75 


Wiek: 49
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 65
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią Mar 19, 2010 20:13   

Gudri, o jaką kapustę chodziło autorowi (green cabbage): białą czy włoską? Bo u nas w sklepach są właśnie takie.

Biała:


Włoska:
 
     
mikkk 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 71
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 14:24   

Witam, mam parę pytań.
Zacząłem ostatnio pić ten 3-dniowy sok z kapusty. Na początku mi nie smakował, a teraz uwielbiam go pić. Jest niesamowicie pyszny, taki kwaskowaty, normalnie miodzio. No i dużo lepiej smakuje bez dolewania wody.

No i pytania:

1.Czy można przedawkować (to znaczy czy może mi się stać coś więcej niż przymusowa odsiadka na kibelku). Jak tak, to jakie ilości można uznać za zbyt duże.

2.Robię sobie zawsze więcej i po przefiltrowaniu przelewam do butelek szklanych, zakręcam i wsadzam do lodówki. Stąd następne pytania. Czy sok może być szczelnie zamknięty i czy to że stoi szczelnie zamknięty w lodówce do 5 dni, nie powoduje ginięcia bakterii.

3.No i ostatnie, co myślicie o jedzeniu tej kapusty po przefiltrowaniu soku. Jeszcze nie próbowałem, ale skoro sok mi tak posmakował, to kapusta może też mi posmakuje. Jutro kończy się robić nowa porcja soczku, to spróbuję tej kapusty.

P.s.
Zauważyłem że po tym jak zacząłem pić ten sok, głowa do picia mi się wzmocniła. Żadnych urwanych filmów itd. Nie zrozumcie źle :) nie pije często i do padnięcia, ale po tym jak na LC poleciałem w 6 miesięcy 15 kilo, to zdarzyło mi się zaliczyć parę razy tak zwanego zgona. Nie ta masa, nie te ilości alkoholu :) . No ale po soczku, wszystko wróciło do normy, no i jeszcze kaca niet :D .
_________________
Jedyną rzeczą jaką uczy nas historia to to, że wszystko co teraz wiemy o otaczającym nas świecie, jest nieprawdą.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 19:13   

mikkk napisał/a:

Zauważyłem że po tym jak zacząłem pić ten sok, głowa do picia mi się wzmocniła. Żadnych urwanych filmów itd. Nie zrozumcie źle :) nie pije często i do padnięcia, ale po tym jak na LC poleciałem w 6 miesięcy 15 kilo, to zdarzyło mi się zaliczyć parę razy tak zwanego zgona. Nie ta masa, nie te ilości alkoholu :) . No ale po soczku, wszystko wróciło do normy, no i jeszcze kaca niet :D .

Zrozumialem, ze szukasz co pic zeby mozna bylo wiecej pic.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 19:18   

Kangur napisał/a:
mikkk napisał/a:

Zauważyłem że po tym jak zacząłem pić ten sok, głowa do picia mi się wzmocniła. Żadnych urwanych filmów itd. Nie zrozumcie źle :) nie pije często i do padnięcia, ale po tym jak na LC poleciałem w 6 miesięcy 15 kilo, to zdarzyło mi się zaliczyć parę razy tak zwanego zgona. Nie ta masa, nie te ilości alkoholu :) . No ale po soczku, wszystko wróciło do normy, no i jeszcze kaca niet :D .

Zrozumialem, ze szukasz co pic zeby mozna bylo wiecej pic.


no przyznam ze post mikkk mnie to przerazil :shock:
wszystko do czasu a i kapucha nie pomoze.... :razz:
 
     
mikkk 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 71
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 21:06   

Hehe, nie Kangur, to po prostu taki pozytywny skutek uboczny tego soku z kapusty :) . Pije go żeby poprawić florę bakteryjną. A co do ognistej wody, to może źle to napisałem. Spoko Molaka, nie ma co się przerażać. Upija mnie tylko szwagier, z którym widuje się raz na 2 miechy. Więc proszę nie wyolbrzymiać tego co napisałem :P . No i jak możecie pomóc, to odpowiedzcie na pytania.
_________________
Jedyną rzeczą jaką uczy nas historia to to, że wszystko co teraz wiemy o otaczającym nas świecie, jest nieprawdą.
 
     
Jarek75 


Wiek: 49
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 65
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 07:51   

mikkk napisał/a:
3.No i ostatnie, co myślicie o jedzeniu tej kapusty po przefiltrowaniu soku. Jeszcze nie próbowałem, ale skoro sok mi tak posmakował, to kapusta może też mi posmakuje. Jutro kończy się robić nowa porcja soczku, to spróbuję tej kapusty.

Na to bym się specjalnie nie napalał. Po to robimy soki, żeby wziąć co zdrowe z zielska, a resztę wypluć. Za dużo błonnika - niedobrze. Na przykład można się . Chyba, że ktoś ma do tego dostosowany układ trawienny, ale to już sam zobaczysz.

mikkk napisał/a:
Zauważyłem że po tym jak zacząłem pić ten sok, głowa do picia mi się wzmocniła.

Dzięki za info. Też piję od niedawna (mowa o soku :) ), a jeżeli skutek jest taki, to bomba. Na pewno jest to coś dobrego, może wątroba się reperuje.
 
     
Jarek75 


Wiek: 49
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 65
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią Kwi 02, 2010 20:32   

Mikk, chyba nasze rozumowanie było słuszne :)
Cytat:
Cruciferous vegetables, such as broccoli, cauliflower, brussel sprouts and cabbage in the diet have been shown to enhance liver detoxification

Na dość ciekawej stronce healingdaily.com w rozdziale Liver Detoxification.
 
     
mikkk 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 71
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 01:41   

Witam.
Raczej nikt nie odpowie na pozostałe pytania, więc potestowałem sam. Co do jedzenia tej kapusty, to sobie odpuściłem, myślę że masz racje Jarek75. Natomiast zauważyłem że dużo lepsze, smaczniejsze i dające lepszy efekt, są soki zaraz po wyciśnięciu. Dlatego już nie robię zapasów wyciśniętych soków. Teraz posiekaną kapustę z wodą przelewam do 5-ciu litrowych słoików. Do pierwszego dolewam pół szklanki gotowego soku, do drugiej tak ćwierć szklanki, a pozostałe 3 bez dolewki. No i na drugi dzień wyciskam i pije z tego z dolewką pół szklanki, na następny dzień z dolewką ćwierć szklanki, później z trzeciego, a w czwarty dzień biorę 2 pozostałe, wyciskam i część tego soku daję na dolewki do kolejnej partii. Raz musiałem wyjechać, i zostawiłem 2 słoiki na 5 dni, i już była na nich pleść. Więc więcej się nie da robić, max 4 dni mogą stać.
Wydaje się że przy tym jest więcej roboty, ale tak naprawdę to max 5 minut rano na wyciśnięcie trzeba poświęcić, a soczek dużo dużo lepszy niż taki co już 4 dni w lodówce stoi.
_________________
Jedyną rzeczą jaką uczy nas historia to to, że wszystko co teraz wiemy o otaczającym nas świecie, jest nieprawdą.
 
     
Ola06

Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 28
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 08:34   

Mam kilka pytań odnośnie soku z kiszonej kapusty i proszę o odpowiedź:

1. Ile białej kapusty należy dać do słoika litrowego i czy zalać wodą destylowaną do pełna?
2. Czy dodaje się odrobinę soli do tego kiszenia soku?
3. Po jakim czasie picia tego soku odczuwa się korzyści i jakie?
4. Czy wrzuca się lekko skrojoną białą kapustę do blendera, zalewa wodą i zamiast drobnego siekania, to blender rozdrabnia kapustę do soku?
5. Czy po odcedzeniu pije się jednorazowo 2 szklanki soku, skoro nie przechowuje się go w lodówce?
 
     
mikkk 


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 71
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 14:15   

Większość odpowiedzi na twoje pytania jest w przepisie od grundiiego na pierwszej stronie i w kolejnych postach. No ale mogę Ci to przepisać, więc:

1. Nie dajesz oddzielnie do słoika kapusty i wody. Kroisz kapustę, przesypujesz do blendera do pełna i zalewasz wodą (w przepisie pisze że destylowana, ale ja robię mineralną ze sklepu) do 2/3 objętości blendera. Siekasz i taką posiekaną papkę przelewasz do słoika. Spróbuje kiedyś z destylowaną, i napisze jakie są różnice.

2. Nie dodaję soli, nikt nie pisał o tym. Bez soli wychodzi ok

3. U mnie to było tak po 3 tygodniach, ale myślę ze dlatego tak późno bo piłem sok parodniowy który stał w lodówce. W zasadzie jak zacząłem pić ten sok zaraz po wyciśnięciu (jednodniowy :) ) to po paru dniach były już efekty. A efekty były takie jak grundii pisał że miały być. Zero nieprzyjemnego zapachu po zrobieniu nr 2 w kiblu :) , pływające kupy (chociaż z tym to nie wiem dlaczego tak ma być). Ja jeszcze zauważyłem, jak pisałem wyżej, że nie miewam kaca po imprezach, no i że tzw głowa do picia mi się wzmocniła. Jarek stwierdził że to ostatnie musi być spowodowane tym, że ten sok pomaga wątrobie. Wkleił linka wyżej do strony gdzie o tym piszą.

4. Dokładnie tak

5. Ja pije 3 razy dziennie. Pierwszy od razu po wyciśnięciu rano, a resztę przelewam do dwóch szklanych buteleczek (takich po soczkach). Jeden biorę do pracy, a drugi zostawiam w szafce na wieczór. (buteleczki zakręcone, bo jak się zostawi otwarte, to w mieszkaniu będzie czuć tylko kapustę). Dzięki temu że stoi on max 14 godzin, do lodówki go nie daje.

W sumie to spokojnie możesz sobie go dać do lodówki. Z tymi słoikami to zrobiłem po to żeby w lodówce nie stało za długo (maks jeden dzień). Ja nie daje do lodówki bo bardziej smakuje mi w temperaturze pokojowej.
_________________
Jedyną rzeczą jaką uczy nas historia to to, że wszystko co teraz wiemy o otaczającym nas świecie, jest nieprawdą.
 
     
Ola06

Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 28
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 17:23   

Bardzo jestem ci wdzięczna mikkk za szczegółowe wyjaśnienie.
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 19:51   

ukisiłam kapustę, jestem dumna i blada 8)
ponoć po tygodniu jest już gotowa, smakuje tak jak ma smakować chyba, liczę na to że jest w fazie Lactobacillus
(Inuici kiszą m.in. jagody na zimę)
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
ruszczka 

Dołączyła: 29 Cze 2010
Posty: 67
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 19:54   

Kiszona własna kapustka plus swoje ogórki kiszone z dębowymi liśćmi - i nie musisz jeść żadnej zielonki przez zimę :-) sama poezja smaku i ponoć jakieś tam witaminy :hihi:
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 20:00   

_flo napisał/a:
ukisiłam kapustę, jestem dumna i blada 8)
ponoć po tygodniu jest już gotowa, smakuje tak jak ma smakować chyba, liczę na to że jest w fazie Lactobacillus
(Inuici kiszą m.in. jagody na zimę)
Obrazek

no pięknie, ma sporo wit C i U - przeciwrzodową.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 20:03   

_flo napisał/a:
ukisiłam kapustę, jestem dumna i blada 8)
ponoć po tygodniu jest już gotowa, smakuje tak jak ma smakować chyba, liczę na to że jest w fazie Lactobacillus
(Inuici kiszą m.in. jagody na zimę)
Obrazek

Przed kiszeniem trzeba bylo jeszcze dodac zmielonych skorupek z jajek.
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
ruszczka 

Dołączyła: 29 Cze 2010
Posty: 67
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 20:05   

Kangur napisał/a:
Przed kiszeniem trzeba bylo jeszcze dodac zmielonych skorupek z jajek.
???
Że się tak merytorycznie wypowiem? A po co? Serio pytam.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 20:06   

ruszczka napisał/a:
Kangur napisał/a:
Przed kiszeniem trzeba bylo jeszcze dodac zmielonych skorupek z jajek.
???
Że się tak merytorycznie wypowiem? A po co? Serio pytam.

w skorupce mamy pewnie sporo róznych minerałów głównie wapnia...
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 20:07   

Molka napisał/a:
no pięknie, ma sporo wit C i U - przeciwrzodową.

:)
kisiłam głównie ze względu na probiotyki
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 20:07   

No mi na moim żywieniu wszelkie kiszonki średnio służą, czy to ogórki kiszone czy kapusta.
Ogórki domowej roboty zjem głównie jak jestem u dziadków, dodane do obrobionych term. produktów. Wtedy jest ok - te kiszonki jakby pomagają nawet przy trawieniu.
Ale jak jem swoje surowe rzeczy to trawienie jest przez nie gorsze. Może kłócą się z tymi "moimi" bakteriami... nie wiem
_flo napisał/a:
Inuici kiszą m.in. jagody na zimę

gdzie to wyczytałaś?
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
Ostatnio zmieniony przez Hannibal Sob Lis 20, 2010 20:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 20:09   

_flo napisał/a:
Molka napisał/a:
no pięknie, ma sporo wit C i U - przeciwrzodową.

:)
kisiłam głównie ze względu na probiotyki

aha, ja jadam duzo ogórków kiszonych, mam jeszcze dwa litrowe słoiki kiszonej kapusty, oczywiscie domowej roboty, na jakis czas bedzie.. :hihi:
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 20:10   

Molka napisał/a:
ma sporo wit C

malutko
16 mg w 100 g
http://www.jedzdobrze.pl/...apusta_kwaszona
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 20:11   

Hannibal napisał/a:
Molka napisał/a:
ma sporo wit C

malutko
16 mg w 100 g
http://www.jedzdobrze.pl/...apusta_kwaszona

malutko, nie malutko ale jest...
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 20:30   

Molka napisał/a:
malutko, nie malutko ale jest...

no tak, ale nie sporo, jak wcześniej napisałaś :)
sporo takich mitów się rozpowszechnia, podobnie jak z tym żelazem w szpinaku
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 20:33   

czy 16mg wit C jest równoważne 16mg wit C syntetycznej???
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 20:38   

Hannibal napisał/a:
Molka napisał/a:
malutko, nie malutko ale jest...

no tak, ale nie sporo, jak wcześniej napisałaś :)
sporo takich mitów się rozpowszechnia, podobnie jak z tym żelazem w szpinaku

Wszystkie odmiany kapusty są natomiast doskonałym źródłem witaminy C, na którą dzienne zapotrzebowanie jest zaspokojone po zjedzeniu ćwiartki główki.
http://www.fitforlife.pl/...id_artykul=1868
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 20:38   

Mariusz_ napisał/a:
czy 16mg wit C jest równoważne 16mg wit C syntetycznej???

jasne, że nie
syntetyczna jest prawoskrętna (poza paroma wyjątkami)
naturalna - lewoskrętna
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 20:39   

_flo,
Czy ukisiłaś kapustę włoską?
jeżeli tak, to co do niej dodawałaś?
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 20:39   

Molka napisał/a:
Wszystkie odmiany kapusty są natomiast doskonałym źródłem witaminy C, na którą dzienne zapotrzebowanie jest zaspokojone po zjedzeniu ćwiartki główki.
http://www.fitforlife.pl/...id_artykul=1868

No właśnie o takich mitach mówiłem.
Wyolbrzymiają tam jak zawsze bogactwo witamin i minerałów w warzywach :D
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 20:49   

Hannibal napisał/a:
Molka napisał/a:
Wszystkie odmiany kapusty są natomiast doskonałym źródłem witaminy C, na którą dzienne zapotrzebowanie jest zaspokojone po zjedzeniu ćwiartki główki.
http://www.fitforlife.pl/...id_artykul=1868

No właśnie o takich mitach mówiłem.
Wyolbrzymiają tam jak zawsze bogactwo witamin i minerałów w warzywach :D


Hani no ale nie umniejszaj kapuscie, oni z jednej strony a Ty z drugiej, gdy ktos czyta to co piszesz po pomysli ze kapusty nie warto jadac bo mało witamin, itd, a to nie prawda, troche kapusty, troche czegos innego i zapotrzbowanie na witaminy zaspokojone, w jednych produktach czegos tam jest wiecej w innych tamtego, warto jadac różne produkty i to nie podlega dyskusji...
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 20:54   

Molka napisał/a:
Hani no ale nie umniejszaj kapuscie

nie umniejszam, jeno patrzę na fakty
spójrz sobie jeszcze raz do tabeli :)
jeśli chce się być uczciwym to nie można zachwalać kapusty kiszonej mówiąc, że ma sporo wit. C
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 22:03   

EAnna napisał/a:
_flo,
Czy ukisiłaś kapustę włoską?
jeżeli tak, to co do niej dodawałaś?

Tak, włoską. Co do dodatków to ... :hihi: czysta sól morska gdzieś mi się zapodziała, i znalazłam w szafce tylko taką mieszankę do ryb sól morksa + sproszkowany kelp + kminek. Więc trochę kelpu ostatecznie dodałam, ale nie ma tego rybnego aromatu :P
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 22:24   

_flo napisał/a:
ukisiłam kapustę, jestem dumna i blada 8)
ponoć po tygodniu jest już gotowa, smakuje tak jak ma smakować chyba, liczę na to że jest w fazie Lactobacillus (Inuici kiszą m.in. jagody na zimę)
Obrazek

Gratuluję.
JW
 
     
ansie 

Dołączyła: 13 Mar 2010
Posty: 103
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: Nie Lis 21, 2010 09:59   

Hannibal napisał/a:
_flo napisał/a:
Inuici kiszą m.in. jagody na zimę

gdzie to wyczytałaś?


Eskimosi nie kiszą tylko "konserwują" jagodyw łoju. Też gdzieś o tym czytałam, może w mojej książce o Ammassalimiutach.

Hannibal napisał/a:
No mi na moim żywieniu wszelkie kiszonki średnio służą, czy to ogórki kiszone czy kapusta.


Mnie też nie służą, chociaż je lubię. Po kiszonkach wyskakują mi jakieś krosteczki i czerwone plamy na twarzy btw po kwaskowatych owocach też. Dodatkowo po kiszonej kapuście jelita i żołądek bolą.
Spróbuję z sokiem z kapusty wg podanego tu przepisu. Brzmi obiecująco.
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Nie Lis 21, 2010 10:33   

gudrii napisał/a:
calkiem wartosciowy skladnik diety,mozna jesc kiszona

Kiszona kapusta jest zdrowa, ale tylko dla niektórych genotypów. Najbardziej służy koczownikom (mogą się zajadać do woli), dla nauczycieli jest prozdrowotna, łowca może spożywać w ograniczonych ilościach. Pozostałym genotypom szkodzi. Tak więc pomimo wielu wartościowych składników które zawiera kk per saldo dla niektórych przynosi więcej szkód niż korzyści :shock: o czym przekonany jest piszący powyższe :viva:
 
     
limetka


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 49
Wysłany: Wto Lis 23, 2010 21:59   

Coś mi tu nie gra... Jak jedzenie surowej kapusty może zastąpić picie tego soku, skoro sok stał 3 dni a kapusta nie... Rozumując w ten sposób - mikstura po trzech dniach ma te bakteria i w ogóle jest pro ultimate, czyli niech bedzie

gotowa mikstura =1

Tuż po zrobieniu nie ma jeszcze tej wartości więc

mikstura tuż po zrobieniu =0

Mikstura tuż po zrobieniu ma to nic innego jak surowa kapusta z wodą więc również możmy napisać że

surowe liście i woda = 0

a jeśli miksturę można zamienić na surowe liście to 0=1 c.b.d.o.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 21:08   

Mozliwe jest, ze kapusta mi szkodzi? Zauwazylem, ze jest regula kapusta=biegunka u mnie.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 21:14   

zyon napisał/a:
Mozliwe jest, ze kapusta mi szkodzi? Zauwazylem, ze jest regula kapusta=biegunka u mnie.

No dla mnie też jest nie teges, zazwyczaj.
Ale biegunki nie mam.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Paweł-poprostu 


Pomógł: 5 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 697
Skąd: Polkowice
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 21:29   

RAW0+ napisał/a:
łowca może spożywać w ograniczonych ilościach.

Według twojego strzału, jestem łowcą, a wszelkie kiszonki mogę jeść do woli, nie tak jak same warzywa (nie kiszone) i owoce.
Chyba spudłowałeś.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=-rdnYY5eODQ
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 21:41   

Hannibal napisał/a:
zyon napisał/a:
Mozliwe jest, ze kapusta mi szkodzi? Zauwazylem, ze jest regula kapusta=biegunka u mnie.

No dla mnie też jest nie teges, zazwyczaj.
Ale biegunki nie mam.


Kiedys tez nie mialem teraz jakos nie wiem dlaczego. Moze sie przezarlem po tych kapuscianych bulkach. W kazdym razie nie moge zmusic zeby zrobic zeby bylo twardo a nie miekko :razz:
 
     
nottymoni 
Nottymoni


Wiek: 49
Dołączyła: 23 Wrz 2010
Posty: 58
Skąd: UK
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 21:54   

Dzis zakonczylam tygodniowa kuracje tym sokiem z kapusty. Efektu "oczyszczania" brak:-) pomimo picia soku trzy razy dziennie, w tym rowniez na czczo. Reszta przepowiednii z pierwszego watku Gudriego sie spelnila :viva:
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Sob Gru 04, 2010 20:21   

Po prostu trzeba się żywić, jak Pan Bóg przykazał, niskowęglowodanowo. Nie liczyć na cuda boskie. :-)
JW
 
     
nottymoni 
Nottymoni


Wiek: 49
Dołączyła: 23 Wrz 2010
Posty: 58
Skąd: UK
Wysłany: Nie Gru 05, 2010 09:48   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Po prostu trzeba się żywić, jak Pan Bóg przykazał, niskowęglowodanowo. Nie liczyć na cuda boskie. :-)
JW


Nie wiem czy to byl komentarz do mojego wpisu?
Jesli tak to nie bardzo widze zwiazku pomiedzy piciem soku z kapusty a "liczeniem na cuda" i zakladaniem, ze taka osoba nie zywi sie niskoweglowodanowo.
Co ma piernik do wiatraka???
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Nie Gru 05, 2010 11:29   

To był taki ogólny komentarz do wszystkiego. Z pozycji wydawnictwa i Centrum Zdrowia widać jak na dłoni, że największe zainteresowanie budzą szczegóły, czakry szmakry, a fundament bardzo często leży odłogiem. Spotkałem np. osobę, która przez 10 lat obracała się w środowisku niskowęglowodanowców. I po 10 latach dieta niskowęglowodanowa stała się raptem objawieniem, osoba zajarzyła, że to działa, poprawia zdrowie i odchudza. Chociaż wcześniej ta osoba miała ugruntowane opinie na tematy żywieniowe.
JW
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Nie Gru 05, 2010 12:00   

ansie napisał/a:

Eskimosi nie kiszą tylko "konserwują" jagodyw łoju. Też gdzieś o tym czytałam, może w mojej książce o Ammassalimiutach.

Yhym, w sumie nie wbijałam się w temat, fermentują owoce też chyba.
Tu o tym czytałam: http://wholehealthsource....traditions.html
Cytat:
The food and preparation techniques they used were really interesting, including various techniques for extracting fats and preserving meats, berries and greens by fermentation.

I tam jest link do książki o sposobach przyrządzania ryb przez Innuitów - "Fish that we eat":
http://alaska.fws.gov/asm...02-023final.pdf
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
Ostatnio zmieniony przez _flo Nie Gru 05, 2010 12:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Nie Gru 05, 2010 12:07   

nottymoni napisał/a:
Dzis zakonczylam tygodniowa kuracje tym sokiem z kapusty. Efektu "oczyszczania" brak:-) pomimo picia soku trzy razy dziennie, w tym rowniez na czczo. Reszta przepowiednii z pierwszego watku Gudriego sie spelnila :viva:

No na mnie działa jak marzenie. Nie wlewam w siebie tego soku, tylko jem w normalnych ilościach w formie surówki.
U Ciebie brakuje "detoxów" głównie przez to, że się odchudzasz pewnie. Już Ci to pisałam, powtórzę się, naprawdę dobrze jest wrzucić większy posiłek raz na jakiś czas, to pobudza "metabolizm".
_________________
Ostatecznie, wszystko co żyje, ma w środku jakąś kiszkę
 
     
Antropohol

Dołączył: 19 Lis 2011
Posty: 6
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 11:02   

Czy tą kapustę gdy odkładamy na 3 dni (aby zaszły
w niej odpowiednie procesy) przykrywamy szczelnie
czy zapewniamy dostęp powietrza i nakrywamy np płótnem?
 
     
Poldi 

Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 8
Wysłany: Śro Maj 29, 2013 21:18   

Zainteresował mnie bardzo ten fermentowany soczek z kapuchy :)

Mam pytanie.. Czy ten przepis przebiega identycznie jak podaje DR ZIELONKA :o ? :D

https://www.youtube.com/watch?v=vC2Z7CeaQWg

Pozdrawiam ;)
 
     
qrokodyl 

Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 4
Wysłany: Pon Gru 14, 2015 12:09   

jeśli chcielibyście się dowiedzieć trochę więcej na temat warzyw polecam strone e-warzywnictwo.pl
 
     
dieta-4u. 

Dołączyła: 09 Lut 2016
Posty: 13
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw Lut 11, 2016 15:56   

Dlaczego kapusta jest taka zdrowa?

W swym składzie posiada:

- celulozę i błonnik – poprawia pracę jelit,
- witaminę C – poprawia odporność,
- witaminę A – poprawia wygląd skóry, wpływa korzystnie na wzrok,
- witaminy B1,B2, B6- koi nerwy,
- witaminę E – unieczynnia wolne rodniki,
- witaminę K – wpływa na krzepliwość.

a także - związki bioaktywne ( flawonoidy) – przeciwdziałają chorobom, wzmacniają naczynia krwionośne i dużo substancji mineralnych.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Lut 12, 2016 11:03   

Tak, kapusta jest bardzo zdrowa.
A najlepiej z solidnym schabowym.
JW
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved