Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Audycja w tok fm
Autor Wiadomość
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Czw Maj 01, 2008 14:06   Audycja w tok fm

Wlasnie sie skonczyla..

O ja p.......... co za brednie...

Zaprosili jakas pania magister swiezo po studiach w londynie w katedrze odzywiania i zywienia (cos w ten desen).

Jakie ta baba bzdury plotla!!!!!


Miedzy innymi:
1/ wada diety kwasniewskiego jest przede wszystkim nadmiar bialka
2/ tluszcze nasycone sa zle, bo powoduja choroby serca i miazdzyce
3/ wiecej niz 90g bialka zwierzecego dziennie pododuje w ciagu roku wyplukiwanie 4% wapnia z kosci i w konsekwencji osteoporoze
4/ bialko zakwasza organizm. Ale uwaga - tylko bialko zwierzece
5/ spozycie bialka w europie jest zbyt duze
6/ bialka powinnismy jesc w okolicach 60g / dobe
7/ spozywanie miesa 2x w tyg chroni przed przebialczeniem
8/ przebialczenie jest bardzo grozne
9/ tluszcze zwierzece powoduja nowotwory, i cukrzyce
10/ cholesterol jest szkodliwy i nie powinnismy go jesc

Wnioski:
1/ powinnismy jesc duzo owocow, warzyw, pelnych ziaren, malo miesa i tluszczy zwierzecych 8)

Ta baba gadala dosc dlugo, powielala i niestety uwiarygadniala wiele ze znanych mitow.

Tragedia.

Zenujace, ze kobita musiala jechac az do londynu by nauczyc sie tego co w kolorowych gazetkach.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Czw Maj 01, 2008 14:10   

moze tu sie pojawia te brednie:

http://serwisy.gazeta.pl/tokfm/0,0.html


Ale sie wkurzylem :evil:
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Rossignol

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 303
Wysłany: Czw Maj 01, 2008 18:09   

Zenon looozzzzuj :D po co sie denerwowac ?? ja wpuszczam takie glupoty jednym uchem a wypuszczam drugim :D Robie swoje i jest super :D Skoncentruj sie na swoim zyciu zdrowiu. Zyj wg swoich zasad bo i tak swata nie naprawisz to szalenstwo :D
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Czw Maj 01, 2008 18:30   Rada: Style moga byc stosowane szybko do zaznaczonego tekstu

Do sluchania tej audycji zostalem zmuszony.
Potem musialem to rodzicom dementowac, ale to i tak nic nie da.

Bo przeciez pani studiowala w londynie i opiera sie na najnowszych wynikach badan, a ja uwierzylem kilku oszolomom i nie wiem nic.
:evil:
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Rossignol

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 303
Wysłany: Czw Maj 01, 2008 19:27   

tz nie rozumiem jak zmuszony ??
zwiazali Cie i zalozyli sluchawki na uszy ?? :D
 
 
Nelka 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 05 Mar 2006
Posty: 253
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią Maj 02, 2008 17:36   

Zenon nie przejmuj sie. Ciezko byc prorokiem we wlasnym kraju.
Nelka
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Sob Maj 03, 2008 09:02   Re: Rada: Style moga byc stosowane szybko do zaznaczonego te

zenon napisał/a:
Do sluchania tej audycji zostalem zmuszony.
Potem musialem to rodzicom dementowac, ale to i tak nic nie da.

Bo przeciez pani studiowala w londynie i opiera sie na najnowszych wynikach badan, a ja uwierzylem kilku oszolomom i nie wiem nic.
:evil:


Należało rodzicą odpowiedziec że te oszołomy tez byly z zagranicy a nawet z Amerykańskich uczelni.
Myślę że nie pogniewałeś się na rodziców,że przejawiają troskę o swe dziecię.
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob Maj 03, 2008 09:52   

Nie, ja sie nie gniewam.

Ja sie "tylko" irytuje.

Strasznie mnie wkurza, ze tacy ludzie jak ta babka z radia utrwalaja i uwiarygadniaja te mity, ktore (m.in.) doprowadzily do degeneracji naszego spoleczenstwa :evil:
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Nelka 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 05 Mar 2006
Posty: 253
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Nie Maj 04, 2008 17:59   

Z Londynu nie powinno sie czerpac wiedzy o zywieniu. W życiu nie widzialam tyle osob otylych co tam i to wsrod mlodych ludzi. Jesli chca kogos pouczac to niech edukuja swoje spoleczenstwo. Musze dodac, że krytykuja tam swoja tradycyjna diete ( np. sniadanie typu jaja na bekonie, smazone grzyby, pomidory itp.). Zamiast tradycyjnego sniadania wsuwaja roznego rodzaju platki zbozowe z dodatkiem mleka 0% tluszczu. walcza z tluszczem a weglowodany wsuwaja.
Nelka.
 
 
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Maj 05, 2008 14:16   

O Boże, chyba tej babie zdrowia dołożę. Kupię jej sera z pleśnią , a raczej zdrapię ze ściany, bo właściwie to samo, ale darmo. To potencjalna klientka, będzie gruba, stawy wykrzywione w głowie komórki bez regeneracji. A, co tu gadać kiedy sąsiedzi tacy sami.
_________________
marzena kiwi
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Sob Maj 10, 2008 21:08   

Kochani!
Fajnie, że się tak zaangażowaliście, ale trochę wyluzujcie, bo się spalicie przed emeryturą i ZUS pożre Wasze składki zupełnie bez sensu.
Po prostu róbmy swoje, jak śpiewał Młynarski.
Głupoli i popaprańców nie brakuje na tym świecie, wszakże jest światełko w tunelu. Ostatnio trudno nie zauważyć, że restauratorzy na prywatnych przyjęciach z okazji jakiejś tam rocznicy serwują żywienie niskowęglowodanowe z dużą ilością białka zwierzęcego. Sami z siebie to proponują klientom. Znaczy, że, przynajmniej majętni ludzie, zaczynają wymagać wartościowego żywienia.
Jak farmacja nie przekupi posłów, żeby przegłosowali ustawę o "zdrowym" żywieniu, to jest szansa, że naturalne siły obronne ludzi wywalą muesli i soczki za burtę historii.
Róbmy swoje. Tu i tam tłumacząc, że cukry to pożywienie biedaków.
JW
 
 
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 09:44   

Oj, bo będzie bardzo dużo bezrobotnych, już dawno mówię, gdyby byli tacy ludzie jak ja to zbankrutowaliby producenci farmacji (nie byłoby tyle aptek), napoi, masarnie (chyba,że naturalnie zrobione), cukiernie itp., ale może byłaby wojna, jeszcze więcej nas byłoby na świecie, no ale lód się roztapia, ale to nas zalewa, poziom wody sie podnosi. A na razie krew nas zalewa, że płacimy za naukę i mamy nic niewiedzących. Za taką naukę powinna płacić tylko farmacja.
_________________
marzena kiwi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved