Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 11:06
Chleb a dieta niskowęglowodanowa
Autor Wiadomość
JUREK

Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 62
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 19:51   Chleb a dieta niskowęglowodanowa

OK, to przenosimy na bardziej odpowiednie miejsce
JW


Proszę o poradę tych co się znają. Muszę schudnąć ok. 25 kg a nijak nie mogę się przekonać do jedzenia placków serowych i innych tym podobnych wynalazków.
Czy spożywanie ok. 50 gr chleba grahama tj. ok.25 gr. węglowodanów (na śniadanie ) może zahamować proces chudnięcia.
Porcja ta w ramach całodziennego spożycia węgli w ilości 56 gr.
Lutz napisał, że nie jest ważne jakie węgle byle nie przekraczać dziennej dawki, pisze że można nawet jeść ciastka.
A jakie jest Wasze zdanie?
Ostatnio zmieniony przez Molka Sob Wrz 24, 2011 15:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JUREK

Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 62
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 21:07   

Matti napisał/a:
Ja sądze ze chudnąć mozę i można nawet jedzac 120 gramów W bo i na tej ilosci mozna być w strefie=na paliwie tłuszczowym więc spala sie wtedy tłuszcz. Choć ilosci zależą od człowieka ale ja na 120 jestem w strefie

I ciezko dokłądnie powiedzieć tobie ile dokłądnie gramów W spowoduje twoje chudnięcie.Odpowiedź jest prosta:poeksperymentuj w rozsądnych granicach.
Ja sądze że nalezy jeść przyynajmniej tyle węgli by nie być w ketozie i nie przegięć w góre by nie wyjść ze strefy.U mnie to tak na oko w granicach 80/90-135g W/dz

Pisze to ponieważ piszesz wydaje mi sie że z pewna obawą o 25g W a dla mnie to nie jest dużo.

Ja jem obecnie 40g W w posiłku razem 120 na dobe.

Podejrzewam że bycie w strefie jest droga do "~"doskonałej wagi.

Poeksperymentuj ale sądze że 25g W w posiłku ci nie zatrzyma chudnięcia jesli masz nadwage.



Aha i jeszcze jedna rada czym wyższy indeks glikemiczny tym łatwiej wypaśc ze strefy a to spowolni chudnięcie bo zamiast tłuszcz zaczyna sie spalać wegle dla cześci fizycznej... wiec jeśli pieczywo jedz ciemne i najnniższym indeksie.


Ale ja pytałem o coś zupełnie innego.
Pytałem czy w ramach przydziałowych węgli w ilości 56 gr mogę zjeść 25 gr w postaci chleba graham i czy to nie spowoduje że przestanę chudnąć.
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 21:47   

1/ Tak
2/ raczej nie.

Ale temat powinien chyba zmienic dzial.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 22:21   

Moge co najwyzej przenosic tematy do kosza i usuwac / cenzurowac posty.

Mam za malo mocy by przeniesc temat do wlasciwego dzialu.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 22:36   

zenon napisał/a:
Moge co najwyzej przenosic tematy do kosza i usuwac / cenzurowac posty.

Mam za malo mocy by przeniesc temat do wlasciwego dzialu.


A ja myślę, że jeżeli ktoś temat nowy rozpoczyna to nie należy po dwóch trzech postach go przenosic bo nasze forum staje się pomału jak ser szwajcarski ledwo go ktoś zacznie już znajdują się chętni aby manipulowac.Jeżeli ktoś otwiera stronę i widzi dział chleb w diecie ,to odrazu wie czego ma szukac ,a jezeli szuka żywienia na surowo to tez będzie wiedział gdzie to jest.Następne co zauważam Zenon to odpowiedzi typu ..... lub tak....myślę że jeżeli niema się coś do powiedzenia najlepiej wogóle nie wchodzic poprostu poczytac i to wszystko chyba, że się niezgadzamy to wtedy pokazuję swoje zdanie.
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Lut 12, 2008 22:41   

Jurku, forum podzielone jest wlasnie po to na kategorie by bylo jak najbardziej przejrzyste.
Pytanie o chleb na diecie niskoweglowodanowej pasuje mi raczej do dzialu o diecie niskoweglowodanowej.

Nie znam gatunku chleba, ktory moglby byc zaliczony do pozywienia surowego, dlatego sadze, ze watek powinien sie znalezc w innym dziale.

I to zapostulowalem, nic wiecej.

Matti zasugerowal, ze ja jako moderator moglbym zrobic to o czym pisze i przeniesc temacik do innego dzialu. Odpowiedzialem mu, ze nie moge. Moge jedynie cenzurowac i przenosic do kosza.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
JUREK

Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 62
Wysłany: Śro Lut 13, 2008 09:36   

zenon napisał/a:
Jurku, forum podzielone jest wlasnie po to na kategorie by bylo jak najbardziej przejrzyste.
Pytanie o chleb na diecie niskoweglowodanowej pasuje mi raczej do dzialu o diecie niskoweglowodanowej.

Nie znam gatunku chleba, ktory moglby byc zaliczony do pozywienia surowego, dlatego sadze, ze watek powinien sie znalezc w innym dziale.

I to zapostulowalem, nic wiecej.

Matti zasugerowal, ze ja jako moderator moglbym zrobic to o czym pisze i przeniesc temacik do innego dzialu. Odpowiedzialem mu, ze nie moge. Moge jedynie cenzurowac i przenosic do kosza.


Przepraszam, że narobiłem bałaganu. Ja nie zauważyłem że otwieram nowy temat w Dziale surowizn. Więcej się to nie powtórzy. Przyrzekam.
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Śro Lut 13, 2008 11:25   

Nic sie nie stalo, to nie problem przeniesc temat do wlasciwej kategorii :)

Tak BTW: w temacie jest juz 2 razy wiecej postow nie-na-temat niz tych na-temat. I zeby bylo smieszniej te posty nie-na-temat powstaly w wiekszosci w imie robienia porzadku na forum :lol:
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Śro Lut 13, 2008 16:55   

zenon napisał/a:
Nic sie nie stalo, to nie problem przeniesc temat do wlasciwej kategorii :)

Tak BTW: w temacie jest juz 2 razy wiecej postow nie-na-temat niz tych na-temat. I zeby bylo smieszniej te posty nie-na-temat powstaly w wiekszosci w imie robienia porzadku na forum :lol:


Zenon czy ktoś juz pisał na temat chleba o niskich węglowodanach o nazwie "Chleb Adama" jest na allegro widzę ze jest to Niemiecka firma podaje skład,i przepisy wystarczy wpisa na Allegro w wyszukiwarkę i jest .Może razem z Hanibalem spróbujcie rozgryśc ten temat, bo powiem szczerze ,że mnie to zaciekawiło i jestem też ciekaw Waszej opini.
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Śro Lut 13, 2008 18:51   

Szczerze to nie wiem co o tym myslec.
Troche drogo: zrobic mozna 6 buleczek, a koszt razem z przesylka to 22zl. Wychodzi prawie 3.66zl za buleczke.

Czy kupilbym w sklepie 1 bulke za prawie 4zl? Chyba nie..

Mozna kupic oczywiscie opakowanie zbiorcze: 12 zestawow za 144zl - wtedy wychodzi 2zl za buleczke - to juz rozsadniejsza cena.. No ale jesli sie nie spodoba to co zrobimy z jedenastoma zestawami?

w tym jest gluten ktorego musze unikac wiec to nie dla mnie.
Pozatym wybralem jedzenie na surowo, weglowodany dostarczam glownie w warzywach i sokach warzywnych.

Byc moze to jest smaczne, nie wiem. trzeba sprobowac zeby sie przekonac. NA pewno zaleta jest to, ze mozna samemu piec, tak wiec mozna dodac do ciasta np rodzynek lub innych bakalii.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Sob Lut 16, 2008 17:12   

[
Cytat:
quote="zenon"]Szczerze to nie wiem co o tym myslec.
Troche drogo: zrobic mozna 6 buleczek, a koszt razem z przesylka to 22zl. Wychodzi prawie 3.66zl za buleczke.

Czy kupilbym w sklepie 1 bulke za prawie 4zl? Chyba nie..

Mozna kupic oczywiscie opakowanie zbiorcze: 12 zestawow za 144zl - wtedy wychodzi 2zl za buleczke - to juz rozsadniejsza cena.. No ale jesli sie nie spodoba to co zrobimy z jedenastoma zestawami?

w tym jest gluten ktorego musze unikac wiec to nie dla mnie.
Pozatym wybralem jedzenie na surowo, weglowodany dostarczam glownie w warzywach i sokach warzywnych.

Byc moze to jest smaczne.


Napewno spróbuję zmodyfikowac ten chlebek mnie zainspirował i jeżeli uda sie mi znależc mąkę migdałową,to sprubujęe coś z tego wymodzic aby mozna było to przystosowac do DN.
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 16, 2008 17:18   

przeczytawszy opis stwierdzam, że chlebek ten nie za bardzo m pasi :]
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob Lut 16, 2008 17:36   

Ten chlebek przypomina mi amerykanskie podejscie do diety niskoweglowodanowej.
Gdy za sprawa Atkinsa zapanowala umiarkowana moda na niskoweglowodanowosc od razu pojawily sie niskoweglowodanowe ciastka, niskoweglowodanowe pieczywo, niskoweglowodanowe batony :)

Maki migdalowej nie widzialem w polsce nigdy. Trzeba dzwonic do sklepow z tzw zdrowa zywnoscia, ktore prowadza sprzedaz wysylkowa i pytac czy daloby rade zamowic. Bo w stalej ofercie nigdzie tego nie widzialem.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Nie Lut 17, 2008 11:14   

zenon napisał/a:
Ten chlebek przypomina mi amerykanskie podejscie do diety niskoweglowodanowej.
Gdy za sprawa Atkinsa zapanowala umiarkowana moda na niskoweglowodanowosc od razu pojawily sie niskoweglowodanowe ciastka, niskoweglowodanowe pieczywo, niskoweglowodanowe batony :)

Maki migdalowej nie widzialem w polsce nigdy. Trzeba dzwonic do sklepow z tzw zdrowa zywnoscia, ktore prowadza sprzedaz wysylkowa i pytac czy daloby rade zamowic. Bo w stalej ofercie nigdzie tego nie widzialem.


Ja jetem innego zdania pisalem już że szukam tej mąki w Polsce i ja znalazlem tylko nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi jaka najmniejsza ilośc moge kupic i czy wogóle mogę.
Zbyt sceptycznie podchodzicie do tego tematu,ja myślę że ta mąka ma swoje uzasadnienie a co do niej dodamy aby wyszedł ładny chlebek o niskiej zawartości wegli to juz jest nasza inicjatywa.
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Nie Lut 17, 2008 12:13   

zenon napisał/a:
Nic sie nie stalo, to nie problem przeniesc temat do wlasciwej kategorii :)

Tak BTW: w temacie jest juz 2 razy wiecej postow nie-na-temat niz tych na-temat. I zeby bylo smieszniej te posty nie-na-temat powstaly w wiekszosci w imie robienia porzadku na forum :lol:


Zenon ja myślę że jezeli w sposobie zjadania pokarmów na surowo
mozna zjadac weglowodany to można rowniez i w tym temacie o nich pisac,jak by to wyglądało gdyby ,wszystko to było posiekane jak sieczka i ten kto szuka wiadomości o surowym jedzeniu , po znalezieniu musiałby potem szukac w dziale chleb czy jest on przystosowany do diety na surowo.Nie powinnismy tak szybko wyrzucac ,wszystkich pojedynczych tematów,które i tak łączą się z tą ietą.
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Lut 17, 2008 13:03   

To napisz gdzie znalazles ta make migdalowa.
Moze komus sie przyda.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Nie Lut 17, 2008 14:22   

zenon napisał/a:
To napisz gdzie znalazles ta make migdalowa.
Moze komus sie przyda.



Jak tylko otrzymam od nich wiadomość natychmiast wypróbuje i przekrze wrazenia jak wyszedł chlebek oczywiście,podam też wtedy wszystkie dane,gdzie i skąd tą mąkę można będzie kupowac.
Wiezs robienie dużego zamętu na początek może tylko żle wpłynąc na możliwośc kupowania w rozsądnych ilościach bo o takie właśnie chodzi.
Bo inaczej to można zamówic cały transport i przywieżc od producenta tylko musiał by ktoś się tym zając kto chciałby kołło tego robic interes.
A był jakiś użytkownik ,który na diecie chciał otwierac interes i się dorobic to może jak to czyta niech się wysili my juz będziemy jego pierwszymi klijentami.
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8793
Wysłany: Nie Lut 17, 2008 15:06   

W marcowym Optymalniku ukaże się reklama i kontakt z firmą produkującą zestaw Chleb Adama. Jest to sucha mieszanka, która w prosty i szybki sposób umożliwia upieczenie takiego chleba.

Pozdrawiam
Witold Jarmołowicz
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Nie Lut 17, 2008 17:32   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
W marcowym Optymalniku ukaże się reklama i kontakt z firmą produkującą zestaw Chleb Adama. Jest to sucha mieszanka, która w prosty i szybki sposób umożliwia upieczenie takiego chleba.

Pozdrawiam
Witold Jarmołowicz



Pozdrawiam
Witold Jarmołowicz[/quote]


Panie Witoldzie my juz to wiemy i analizujemy firma ta jest reklamowana w internecie a na allegro sprzedawana jest ta mieszanka
w niezbyt przychylnej cenie ale i w niezbyt dla nas przydatnych składnikach ale jak wiadomo składniki mozna zmodernizowac i przystosowac do naszych potrzeb,najważniejszym składnikiem tej mieszanki jest oczywiście mąka migdałowa,i właśnie o tym piszę, że jestem w trakcie uzyskiwania wiadomości odnośnie możliwości zakupu samej mąki,a to mogło by byc wtedy przydatne,dla naszych potrzeb.
ale i uzyskaniem najkorzystniejszej ceny niestety jezeli temat zbyt szybko osiągnie apogeum reklamy, to może cena byc przeszkodą w opłacalności jej uzyskania.Myślę że potrzeba mi dwa trzy dni i te informacje będę miał.Temat ten jest mi już znany od ponad miesiąca,umieściłem go tu na forum jak i na forum dr. Kwasniewskiego wszedzie na ten temat dyskutujemy ,powiem najkrócej jest dużo opini za ale i dużo przeciw.A ja dalej będę twierdził że jak to dobrze rozpracujemy to byc może, ze może to chwycic i byc dla nas dobrym uzupełnieniem menu w wegle,w dobrym tego słowa znaczeniu.
 
 
ala

Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 133
Skąd: gliwice
Wysłany: Pon Lut 18, 2008 19:14   

jurek 1946 napisał/a:
zenon napisał/a:
To napisz gdzie znalazles ta make migdalowa.
Moze komus sie przyda.



Jak tylko otrzymam od nich wiadomość natychmiast wypróbuje i przekrze wrazenia jak wyszedł chlebek oczywiście,podam też wtedy wszystkie dane,gdzie i skąd tą mąkę można będzie kupowac.
pierwszymi klijentami.


Mąka migdalowa to poprostu zmielone migdały. A migdały są drogie. :)
_________________
żywienie optymalne-najlepsze lekarstwo
 
 
ala

Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 133
Skąd: gliwice
Wysłany: Pon Lut 18, 2008 19:33   

ala napisał/a:
jurek 1946 napisał/a:
zenon napisał/a:
To napisz gdzie znalazles ta make migdalowa.
Moze komus sie przyda.



Jak tylko otrzymam od nich wiadomość natychmiast wypróbuje i przekrze wrazenia jak wyszedł chlebek oczywiście,podam też wtedy wszystkie dane,gdzie i skąd tą mąkę można będzie kupowac.
pierwszymi klijentami.


Mąka migdalowa to poprostu zmielone migdały. A migdały są drogie. :)


A tu przepis:
Produktinformationen


Nährwerte (bezogen auf Fertigprodukt) je 100g je 35g (1 Scheibe)
Brennwert 259kcal/1086kJ 90.6kcal/380kJ
Eiweiß 33g 11.55
Kohlenhydrate 1.9g 0.66g
davon Zucker 0.6g 0.21g
Fett(pflanzlich) 13.3g 4.65g
davon gesättigte Fettsäuren 1.3g 0.45g
Ballaststoffe 4.1g 1.43g
Natrium 0.52g 0.18g
BE 0.16 0.055

Zutaten: Weizenkleber, Mandelmehl, Leinsaat, Sonnenblumenkerne, Speisesalz, Gewürze. Trockenhefe (separat abgepackt).

Die Backmischung ist frei von Konservierungsstoffen..

I sposób przygotowania:

http://www.adamsbrot.de/S_zubereitung.html
_________________
żywienie optymalne-najlepsze lekarstwo
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Pon Lut 18, 2008 22:13   

[quote="ala"]

Ala mogłaś cofnąc się parę postów do tyłu aby zobaczyc że my o tym mówimy i ta mieszanka jest już w sprzedaży w Polsce na alegro i możesz ją sobie zobaczyc podam tobie link i masz tam wszystko po polsku http://www.allegro.pl/ite...nie_tuczy_.html


A my juz mówimy o możliwości zmodywikowania tego chlebka tak aby mógł służyc do naszych potrzeb.
Już mam wiadomośc o cenie cena 1kg mąki migdałowej będzie ok 16zł
i będzie do kupienia pod koniec lutego. Napiszę jak tylko otworzy się możliwość kupna.Czy po modyfikacji wypiek tego chleba będzie drogi czy tani Trudno dzisiaj prorokowac należy dokonac prób aby zgrać skladniki a dopiero wyliczyc i parametry i koszty.
 
 
ala

Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 133
Skąd: gliwice
Wysłany: Wto Lut 19, 2008 15:54   

[quote="jurek 1946"]
ala napisał/a:


Ala mogłaś cofnąc się parę postów do tyłu aby zobaczyc że my o tym mówimy i ta mieszanka jest już w sprzedaży w Polsce na alegro i możesz ją sobie zobaczyc podam tobie link i masz tam wszystko po polsku http://www.allegro.pl/ite...nie_tuczy_.html


A my juz mówimy o możliwości zmodywikowania tego chlebka tak aby mógł służyc do naszych potrzeb.
Już mam wiadomośc o cenie cena 1kg mąki migdałowej będzie ok 16zł
i będzie do kupienia pod koniec lutego. Napiszę jak tylko otworzy się możliwość kupna.Czy po modyfikacji wypiek tego chleba będzie drogi czy tani Trudno dzisiaj prorokowac należy dokonac prób aby zgrać skladniki a dopiero wyliczyc i parametry i koszty.


Znalazłam na alegro 1 opakowanie mieszanki 14 zl. Dla mnie żadna rewelacja.1 kg migdałow kosztuje w granicach 50 do 70 zł. To co w tej mieszance moze być?
A w książce kucharskiej dr Kwaśniewskiego na str 67/68 jest przepis na chleb orzechowy. W 100 g = kcal 475 B 10,2g T 43,8g W 1,6g. Wystarczy orzechy zamienić na migdały i będzie chleb migdałowy.
_________________
żywienie optymalne-najlepsze lekarstwo
 
 
ala

Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 133
Skąd: gliwice
Wysłany: Wto Lut 19, 2008 16:13   

Matti napisał/a:
Ala... :) Ty żyjesz :D .Normalnie sie stęskniłem za tobą.Pamiętam że byłaś pierwszą osobą która mi odpisała chyba na tym forum :D -co prawda mnie zjechałaś troszke ale jednak zawsze :) .

niezły offtopic... ;)

to zjechanie to to? "Ile razy można pisać to samo. Na ŻO 9-ty rok zdrowa. Wkółko to samo." Nie takie straszne.
str chyba ta http://www.dobradieta.pl/...ighlight=#69753 chyba.

Żyję, dopiero kończe 65 lat a gdzie tam jeszcze do setki. Przecież stosuję DO. nic mi nie doega, jestem na chodzie. :)
_________________
żywienie optymalne-najlepsze lekarstwo
 
 
ala

Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 133
Skąd: gliwice
Wysłany: Wto Lut 19, 2008 16:36   CHLEB ADAMA

1 opakowanie to 353g mieszanki = 7g drożdży. I to kosztuje na alegro 14 zl, nie 1 kg. Po upieczeniu 600g.
_________________
żywienie optymalne-najlepsze lekarstwo
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Wto Lut 19, 2008 16:45   

Ala czy Ty w swoim żywieniu jesz chleb a jeżeli nie to czym go zastępujesz.
 
 
ala

Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 133
Skąd: gliwice
Wysłany: Wto Lut 19, 2008 19:05   

jurek 1946 napisał/a:
Ala czy Ty w swoim żywieniu jesz chleb a jeżeli nie to czym go zastępujesz.

Chleba nie jadam, czasem pieke ten orzechowy. Jem jajecznicę na boczku bez chleba, ziemniaki, warzywa, omlety, placki ziemniaczane< żółtka gotowane z majonezem też bez chleba. Tylko że ja jestem na emeryturze i siedze w domu. Gorzej tym którzy pracują. Córce do szkoły piekłam chleb biszkoptowy.
_________________
żywienie optymalne-najlepsze lekarstwo
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Wto Lut 19, 2008 22:05   

ala napisał/a:
jurek 1946 napisał/a:
Ala czy Ty w swoim żywieniu jesz chleb a jeżeli nie to czym go zastępujesz.

Chleba nie jadam, czasem pieke ten orzechowy. Jem jajecznicę na boczku bez chleba, ziemniaki, warzywa, omlety, placki ziemniaczane< żółtka gotowane z majonezem też bez chleba. Tylko że ja jestem na emeryturze i siedze w domu. Gorzej tym którzy pracują. Córce do szkoły piekłam chleb biszkoptowy.


Ja też jaestem na emeryturze i siedzę w domu ale jak już pisałem
trudno mi jest ranną jajecznicę na boczku zjadać samą,i zjadam ją z kromką razowca,dlatego szukam czegoś co mogło by mi ten chleb zastąpic,wiem że wielu na dietach niskowęglowodanowych ma ten sam problem,podobnie kolacja
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 19, 2008 22:16   

a po kiego gwinta na siłę do wszystkiego chleb dodawać? ja nie dodaję i nie narzekam
do porannych surowych jajek świetnie pasuje awokado :)
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Śro Lut 20, 2008 11:46   

Hannibal napisał/a:
a po kiego gwinta na siłę do wszystkiego chleb dodawać? ja nie dodaję i nie narzekam
do porannych surowych jajek świetnie pasuje awokado :)


Hanibal ja nie ganię ani nie pochwalam tego co robisz tylko pisałem,że wielu ludziom na żywieniu niskowęglowodanowym,brakuje czegos do spożywania pokarmów takich jak mięso jaja,masło,ser,dobra wędlina,salceson,paszczet smalec ze skwareczkami.Powiem tak,w pierwszej kolejności jem to co lubię,co mi smakuje,a wdrugiej kolejności uwzględniam co jest wskazane ,a co ma przeciwwskazania
do zjadania i jeżeli tych pryncypiów się trzymam to naprawdę nie smakuje mi jakiś placek ze smalcem ze skwarkami,chociaż same dobrze wysmażone skwarki często lubię zjadac.Ale chleba gdyby miał odpowiednią ilośc wegli tzn.jak najmniejszą a w wypadku mąki migdałowej widzę że mogło to by byc realne że w 100gr.było by ok. 5 W.
i żadnych innych shitów.To chętnych na taki towar było by więcej nie tylko ja.Znam Optymalnych w moim mieście i każdy boryka się z tym problemem.
 
 
Rossignol

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 303
Wysłany: Czw Lut 21, 2008 00:26   

Jurek ja mam inne podejscie.
Jem to co jest najzdrowsze i najbardziej wartosciowe. Nie jem dla smaku tylko dla zdrowia ( i oczywiscie masy !! :D zart )
I wcale mi nie brakuje chleba, ciastek, cokru do herbaty, poprostu moj organizm tak sie przestwil ze nie mam pociagu do slodkiego. Kolo kazdej ciastkarni przechodze obojetnie nie kusi mnie jezli ktos mnie czestuje jakims syfem grzecznie odmawiam nie mam z tym problemow ale poczatki byly straszne gdy organizm domagal sie wegli a ja pakowalem w niego tluszcz i bialko :D ale warto bylo i Tobie tez radze chwile powalczyc bo profity sa nieziemskie :D
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Czw Lut 21, 2008 09:13   

Rossignol napisał/a:
Jurek ja mam inne podejscie.
Jem to co jest najzdrowsze i najbardziej wartosciowe. Nie jem dla smaku tylko dla zdrowia ( i oczywiscie masy !! :D zart )
I wcale mi nie brakuje chleba, ciastek, cokru do herbaty, poprostu moj organizm tak sie przestwil ze nie mam pociagu do slodkiego. Kolo kazdej ciastkarni przechodze obojetnie nie kusi mnie jezli ktos mnie czestuje jakims syfem grzecznie odmawiam nie mam z tym problemow ale poczatki byly straszne gdy organizm domagal sie wegli a ja pakowalem w niego tluszcz i bialko :D ale warto bylo i Tobie tez radze chwile powalczyc bo profity sa nieziemskie :D


Rosigniol chyba żle mnie zrozumiałeś ja na DO jestem już 7lat,i nie mam preoblemu z doborem artykułów,wiem co mam jeśc a czego unikac.Ale
jeżeli tylko uda mi się wypiec pierwszy chlebek migdałowy,którym,mógłbym zastąpic tą kromkę razowca jaką zjadam do jajecznicy,oraz kromkę z kolacji to już bedzie zmiana myślę ze na lepsze.A napisz z czym zjadasz śniadanie a z czym kolację.A jeżeli mam gości to wcale nie muszę im demonstrowac że ja nie jadam żadnych bakalii,poprostu kawałek sernika Kwaśniewskiego jest do przyjęcia,i ma bardzo dobre parametry.
I niewiem gdzie Ty przeczytałeś że ja mam pociąg do słodkich rzeczy.
 
 
Rossignol

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 303
Wysłany: Czw Lut 21, 2008 15:27   

poprostu zrozumialem to tak ze nie mozesz sobie odmowic chlebka czy czegos tam innego i ze ciezko jest Ci sie z tym rozstac.
Takze moje blede myslenie :D zreszta kazdy robi co chce dobrze lub zle sam to juz wie najlepiej :D
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Czw Lut 21, 2008 16:27   

Rossignol napisał/a:
poprostu zrozumialem to tak ze nie mozesz sobie odmowic chlebka czy czegos tam innego i ze ciezko jest Ci sie z tym rozstac.
Takze moje blede myslenie :D zreszta kazdy robi co chce dobrze lub zle sam to juz wie najlepiej :D


Rosigniol ja dlatego wzuciłem temat tego chlebka, bo jest to bardzo ciekawe.i jeżeli rzeczywiście jak tobie pisałem ,że po wypieku w 100gr tego chlebka będzie tylko ok5gr węgli,to zapewniam Ciebie, ze nie tylko ja z tego skorzystam.Pytasz czy ja nie mogę się obejśc bez chlebka,napewno mógłbym się obejśc,tylko jak wyjdzie tak jak piszę to
będzie to urozmaicenie a zarazem poprawa w stosowaniu DO.bo pozbędę się tych dwóch kromeczek razowca, na rzecz no dwóch migdałowca,ale o zupełnie lepszych proporcjach.
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Sob Lut 23, 2008 21:13   

Dzisiaj dostałem paczkę z mąką migdałową w opakowaniu jest pięc kg.
koszt razem z przesyłką to 105 zł. nie mało ale? Już zabieram sie za pieczenie jutro napiszę jaki zastosowałem przepis co wyszło i jak smakuje i podam wszystkie wyliczenia.
 
 
Rossignol

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 303
Wysłany: Sob Lut 23, 2008 21:44   

jurek 1946 napisał/a:

koszt razem z przesyłką to 105 zł. nie mało ale?


8/
Kurde nie wiem jak inni ale ja bym tyle za make nie dal. To jest 10kg pozadnego miesa ktorego starczylo by mi na 25 dni. Ale jak masz pieniadze i checi do bawienia sie w piekarza to pffff milej zabawy i "szerokiej drogi"
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob Lut 23, 2008 22:11   

Ten chleb ma byc tylko dodatkiem smakowym do potraw, wiec tej maki starczy na dlugo.

Sa tacy co za sol placa 20zl/kg, kiedy ta z wieliczki czy klodawy posztuje 1-2zl.

Ja np w czwartek kupilem 3 owoce awokado za laczna kwote 12zl.
Za to moglbym miec 1kg swietnej jagniecyny, a mam jadalnego miazszu w tych owocach jedyne 300g.

Ale mialem ochote na awokado, wiec dlaczego mialem sobie nie kupic?
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Rossignol

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 303
Wysłany: Sob Lut 23, 2008 22:41   

spoko zenon Twoja sprawa :D zreszta napisalem ze jezli ma kase i uwaza ze to spoko to pfff jego sprawa. Ja tylko pisze ze tak bym nie zrobil :D
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Nie Lut 24, 2008 11:12   

Rossignol napisał/a:
spoko zenon Twoja sprawa :D zreszta napisalem ze jezli ma kase i uwaza ze to spoko to pfff jego sprawa. Ja tylko pisze ze tak bym nie zrobil :D



Rosigniol zapewniam Ciebie że byś zrobił jeżeli byś musial.
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Nie Lut 24, 2008 15:11   

[quote="jurek 1946"

Zgodnie z tym co pisałem podaje składniki jakie użyłem do wypieku pierwszego mojego chlebka z mąki migdałowej.
B T W

1.Mąka migdałowa 500 gr 50 - 140 - 50
2.mąka żytnia 100 gr 6,4- - 76,7
3.jaja 15 szt 750 gr 93,7 - 72,8 - 4,5
4.masło 250 gr 1,7 - 206,2 - 1,7
5.śmietana 125gr 2,5 - 37,5 - 3,8
6.bułka tarta 25gr 2,5 - 19,1
7.proszek do pieczenia - - -
------------------------------------------------------------------------
RAZEM 1700 156,8 456,5 155,8

W 100 gr 9,2 26,8 9,2

Składniki do całego wypieku w/g przepisu na chleb orzechowy ze zmianą orzechów na mógę migdałową smak dobry po zastosowaniu zmniejsza w mojej diecie 4 x węglowodany.
do śniasdania do jajecznicy użyłem 2 kromeczki razem 50gr a więc zjadłem 4,6 Weglowodanów i tak zakładałem.Oczywiście jeżeli zjadał bym ten chleb po 50 gr na śniadanie i 50 na kolację to miałbym zapas na 17 dni
Koszty:1kg mąki migdałowej z przesyłką zaplaciłem 22zł
1.Mąka migdałowa 500 gr 11 zł
2.mąka żytnia 100gr o,10
3masło 250 gr 4,50
4 śmietana 30% 125 gr 1,65
5.bułka tarta 25gr -
6.jaja 15 szt x 0,45 750 gr 6,75
7proszek do pieczenia dwie łyżeczki -
------------------------------------------------------------------
jeden bochenek 1700gr koszt 24 zł : 17 dni = 1,40 zł.
Teraz będę dalej wprowadzał zmiany i jeżeli to kogoś będzie interesowało to napisze. Mąki mam zapas a więc mogę eksperymentowac Jężeli chodzi o zakup mąki to jest możliwośc kupna
w opakowaniach po 5 kg.ale jeżeli ktoś jest zainteresowany firmą w której kupuję tą mąkę to mogę podac ale na PRIVA .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved