Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Moj wizerunek.
Autor Wiadomość
krystyna Sikora

Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 5
Wysłany: Czw Sty 17, 2008 07:47   Moj wizerunek.

Mam 53 lata.Moja praca to ksiegowosc.Ciagly stres ze zmian w przepisach i kontroli finansowej.Jestem po 2 operacjach-jajniki i gruczoly przytarczowe + tarczyca(rak).Obecnie przy kontroli lekarskiej stwierdzono u mnie podwyzszony cholesterol(zly cholesterol).Nie rozumiem skad u mnie ta dolegliwosc.Prowadze raczej zdrowy tryb zycia.Do pracy chodze pieszo-pol godziny.Ostatnio przeczytalam informacje na internecie o diecie niskoweglowodanowej i bardzo mnie to zaciekawilo.Jak myslicie jest to dieta dla mnie? :)
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Czw Sty 17, 2008 14:24   Re: Moj wizerunek.

krystyna Sikora napisał/a:
Mam 53 lata.Moja praca to ksiegowosc.Ciagly stres ze zmian w przepisach i kontroli finansowej.Jestem po 2 operacjach-jajniki i gruczoly przytarczowe + tarczyca(rak).Obecnie przy kontroli lekarskiej stwierdzono u mnie podwyzszony cholesterol(zly cholesterol).Nie rozumiem skad u mnie ta dolegliwosc.Prowadze raczej zdrowy tryb zycia.Do pracy chodze pieszo-pol godziny.Ostatnio przeczytalam informacje na internecie o diecie niskoweglowodanowej i bardzo mnie to zaciekawilo.Jak myslicie jest to dieta dla mnie? :)



Piszesz że prowadzisz zdrowy tryb życia ,ale nie piszesz jaki.Tzn.jakie pokarmy w twoim codziennym menu występują.Pytam dlatego że chyba nikt nie potrafi Tobie podpowiedziec,jak nie będzie tej podstawowej wiadomości,jedno co można tobie na teraz podpowiedziec to musisz wybrac taki styl żywienia w którym będzie możliwe ograniczenie Węglowodanów do najmniejszej możliwie ilości.Napisz jakich pokarmów jest najwięcej w Twoim menu .Wtedy spróbujemy podpowiedziec co powinnaś zrobic.
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Sty 18, 2008 00:40   

Pani Krystyno, witamy!

Rozsądne żywienie niskowęglowodanowe pomogło wielu kobietom
z podobnymi problemami zdrowotnymi.
Gdybyśmy musieli się żywić, jak nasi przodkowie w lesie przez cały rok, tym, co znajdziemy do jedzenia, to w naszych lasach można się żywić tylko zwierzętami, owoców ani korzonków nie ma zimą ani wiosną.
Ergo, to chleb, owoce i warzywa są nienaturalnym pożywieniem.

No, ale może nasze Panie się wypowiedzą kompetentnie na ten temat.

Pozdrawiam
Witold Jarmołowicz
 
 
krystyna Sikora

Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 5
Wysłany: Pią Sty 18, 2008 07:23   Witaj Jurku i Witodzie.

Moje nawyki zywieniowe wyniesione jeszcze z wczesnego dziecinstwa mamy wszyscy chyba takie same tzn.bez chleba,ziemniakow makaronow itd.nikt nie wyobrazal sobie normalnego menu.Lubie miesko,jajka,sery ale zawsze mnie mama karcila zato ze jadlam do tych produktow malo chleba albo ziemniakow. Staram sie w miare jesc malo chleba bo po nim mam wzdecia.Moja pokusa sa ciasta ktore ograniczylam do minimum tzn.tylko przy okazji urodzin albo czasem w niedziele.Lubie owoce a szczegolnie jablka,orzechy uwielbiam.Czym ale zastapic te produkty? Ogladalam wasze przepisy i bylam zaskoczona ze sa tam rowniez ciasta-naprawde mozna i to jesc? Obecnie rano w moim menu sniadaniowym sa platki owsiane na mleku i kromka razowego mleka.Co otym myslisz? :)
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Nie Sty 20, 2008 10:49   Re: Witaj Jurku i Witodzie.

Matti napisał/a:
krystyna Sikora napisał/a:
zawsze mnie mama karcila zato ze jadlam do tych produktow malo chleba albo ziemniakow


Toż to straszny zwyczaj tez to pamietam straszne kawalątek kiełbasy zjesz i chcesz wiecej to nie bo za mało chleba i dlatego sie nie najadłeś a kiełbasa jest droga po czym naładować lodówke jeszcze droższa colą czy słodyczami albo pizza :/ .

Oszczędzasz pieniadze na włąsnym życiu chwilowo będziesz miał wiecej ale z życia-zdrowia uszczknałeś ;) i kiedyś zabraknie-kiedy i czy ty decydujesz. To jest głupota to jakby sprzedawac własne zdrowie :) . Bo tak jest niszczyć sobie zdrowie w zamian za kase.

pzdr
Marcin





Pani Krystyno niech się Pani nie zraża tym co powyżej ,ja również nic z tego nie pojmuje ale niestety Matti ma swoje przemyślenia,i wszystko spróbuje porównac do siebie,i swoich przeżyc.
Wracając do zadanych pytań to że są przepisy na ciasta,chlebki ,i inne
wymysły z węglowodanów to wcale nie musi Pani rozumiec,że jest to zalecane,coprawda pisze się że zgodnie z przepisem w danym cieście jest dużo jaj a mało mąki,to wcale nie znaczy że jej tam niema,jest jej
tylko poprostu mniej.Ważne jest aby umiec wyliczyc ile jeszcze mogę w danym dniu zjeśc Weglowodanów,jeżeli chcę sie stosowac do założeń
żywienia niskowęglowodanowego,przy tym ważne jest wybrac do zastosowania takie produkty,które po ułożeniu w menu dobowym dawały sumę odpowiadającą dla swoich potrzeb BTW,oraz zapewniały wszystkie
niezbędne mikro i makro elementy-Oczywiście bez zbędnej przesady.
Zawsze należy zadac sobie pytanie-czego oczekuję ?
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Sty 20, 2008 12:27   

Czepiasz sie Jurek.
Akurat Matti bardzo dobrze napisal.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Nie Sty 20, 2008 13:10   

zenon napisał/a:
Czepiasz sie Jurek.
Akurat Matti bardzo dobrze napisal.



Zenek widzę że jesteś mecenasem Mattiego,może Ty zauważasz co ma wspólnego ,domniemanie o zasobności czyjejś kieszeni w wyborze żywienia.Jeżeli dobrze zrozumizłem to nie o to jej chodziło i jak widzę nie ona miała w młodości kłopoty z weglami tylko jej rodzice,ona sama pisze że nigdy nie nadużywała wegli.a więc co ma piernik do wiatraka.
Napisała Ona że lubi ciasta i że te ciasta zauważyła też tutaj czyli pyta czy moąna je stosowac ,gdzie widzisz problem że ja się czepiam.
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Sty 20, 2008 13:46   

Nie jestem niczyim mecenasem.

Matti odnisl sie do konkretnego fragmentu i go skomentowal.
Komentarz byl celny.
I tyle.

A ty dorabiasz do tego jakies drugie dno...

Proponuje skonczyc watek bo dalsza dyskusja (o poscie Mattiego) bedzie juz faktycznie rozmywaniem tematu.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Nie Sty 20, 2008 14:10   

zenon napisał/a:
Nie jestem niczyim mecenasem.

Matti odnisl sie do konkretnego fragmentu i go skomentowal.
Komentarz byl celny.
I tyle.

A ty dorabiasz do tego jakies drugie dno...

Proponuje skonczyc watek bo dalsza dyskusja (o poscie Mattiego) bedzie juz faktycznie rozmywaniem tematu.


Oczywiście tylko myślę że nie Ty powinieneś zamykac temat Krystyna
rzeczywiście od Was otrzymała odpowiedż na swoje pytanie,dlatego wogóle się nie odzywa.i tak dzieje się w więkrzości postów,temat upada
bo górę biorą ambicje.A ten którego tak bronisz niewiem czemu nie ma do mnie o to pretensji,bo jej poprostu nie znajduje.Przelec te kilka postów i powiedz kto rzeczywiście próbował merytorycznie odpowiedziec na Jej pytania
 
 
m
Site Admin


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 835
Wysłany: Nie Sty 20, 2008 17:35   

zenon napisał/a:
Czepiasz sie Jurek.



jurek 1946 napisał/a:
Oczywiście tylko myślę że nie Ty powinieneś zamykac temat


Oczywiście że nie, ponieważ zenon nie ma uprawnień w tym dziale. Za to ja mogę to zrobić, co też czynię.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved