Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 14:53
Koszty adaptacyjne /przejsciowe problemy, initial breakout/
Autor Wiadomość
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Sty 08, 2008 19:12   Koszty adaptacyjne /przejsciowe problemy, initial breakout/

Jak w temacie..

Czasem po zmianie diety z obrobionej termicznie na surowa (szczegolnie mieso) miewa sie biegunki i roznego rodzaju inne problemy. Nie zawsze dzieje sie to od razu, nie zawsze w ogole wystepuje..
Sa to na przyklad 2-3 dniowe jednorazowe biegunki z goraczka. Potem przechodza i czasem nigdy wiecej sie nie zdarzaja..

Co przez taka chorobe zyskuje organizm?
Jaki proces sie za tym kryje?
Czy warte jest to poswiecenie?

Przeciwnikom surowej diety przytocze fakt z mojego prywatnego zywia. Otoz moj pies zywiony jest glownie surowizna od szczeniaka. Nigdy nie mial z surowym miesem problemow - po prostu jest do tego przyzwyczajony a jego organizm przystosowany.
Kiedys musielismy przechowac przez kilka dni psa sasiada. On jadl kasze i przetworzone mieso (gotowane, nigdy nie jadl surowego). Nie wiedzac o jego specyficznych (jak na psa) upodobaniach kulinarnych poczestowalismy go surowizna. Nie smakowala mu i jadl ja glownie dlatego, ze moj pies tez wcinal (to byly 2 rywalizujace samce).
Efekt byl taki, ze tamten kundelek sie pochorowal, a moj pies nie. jedli dokladnie to samo mieso.
Po prostu ten drugi nie byl przystosowany do jedzenia surowego.

Ale to nie oznacza przeciez ze nienaturalnym lub niewlasciwym dla psa jest surowa zywnosc.
Nie oznacza to tez, ze mieso przetworzone jest dla psa (czy czlowieka) gorsze - tu o tym nie dyskutujemy.

Suma sumarum moj pies zyje - tamten dawno zdechl. Moj pies cieszy sie dobrym zdrowiem - tamten chorowal na rozne czesto ludzkie choroby.
Inna sprawa, ze u tamtego w diecie byly nienaturalne dla psow weglowodany (kasze).
Ale nie o tym tu dyskutujemy.
Tu omawiamy jedynie zagadnienie problemow adaptacyjnych.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 08, 2008 22:36   

fakty, których oficjalnie nikt nie powie, są takie, że to po obrobionej termicznie żywności częściej możemy się pochorować niż na surowiźnie
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Śro Sty 09, 2008 12:47   

Wiesz Hannibal o co mi chodzi...
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 09, 2008 13:16   

wiem, wiem, tylko chciałem na wstępie to napisać
ale ad rem - po przejściu na prawdziwą żywność, organic, nieobrobioną termicznie, niepasteryzowaną, niehomogenizowaną, itd. - stykami się z patogenami, z którymi wcześniej nasz organizm nie miał takiej styczności - to tak, jakby człowieka, który całe życie spędził w super sterylnej sali wypuścić na prawdziwy świat
naturalnym jest więc, że takiej zmianie mogą towarzyszyć różne "turbulencje" ;)
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Śro Sty 09, 2008 15:20   

No tyle to i ja wiem...
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 09, 2008 20:03   

Matti napisał/a:
jeśli coś jest to z powodu oczyszczania regerancji organizmu i to było napisane często.

oczyszczanie oczyszczeniem, ale jeśli osoba nie miała styczności z pewną grupą patogenów to wtedy prawdopodobne jest czasowe wystąpienie różnego rodzaju dolegliwości - to jest to, co czym pisałem
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Śro Sty 09, 2008 21:39   

No wlasnie.. Nie wszystko mozna definiowac jako oczyszczanie (w sensie intencji organizmu). Jak europejczyk wyjedzie np do Egiptu to istnieje duze prawdopodobienstwo, ze dostanie biegunki. Powod - inna flora bakteryjna, inne patogeny.

Po pewnym czasie nastepuje adaptacja i wszystko jest git.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved