Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Fins "OBSO"?
Autor Wiadomość
Mariusz Waszak 

Dołączył: 02 Mar 2006
Posty: 68
Skąd: Puszczykowo
Wysłany: Wto Paź 09, 2007 16:54   Fins "OBSO"?

Czy ktoś może potwierdzić lub zdementować następujące informacje, które napływają z "drugiej strony":

1. Firma produkująca "optymalne" pieczywo (państwa Janickich) zbankrutowała, bo podpisała weksel za organizację zlotu sekty "OBSO" w poznańskiej hali Arena. Weksel opiewał na kwotę przekraczającą wartość ich przedsiębiorstwa. Nikt im grosza nie zwrócił, a komornik usiłuje zciągać długi nawet z ich odbiorców.

2. ZM Krotoszyn, które usiłowały produkować "optymalne" przetwory mięsne już tego nie robią, bo ich wyroby były tak niesmaczne, że nikt ich nie chciał kupować.

3. Ichni miesięcznik Optymalni (nie mylić z Optymalnikiem !) nie ukazał się w październiku i już się nie ukaże, bo po prostu zbankrutował?

Nie wiem na ile te wiadomości są prawdziwe, ale wiele wskazuje na to, że tak.

Zainteresowanych zakupem wyśmienitych wędlin produkcji pana Stasiaka zapraszam do sklepu pani Szczeciuńskiej w Poznaniu przy ul. Krakowskiej. Są tam też inne produkty dla Nas i Optymalnik w stałej sprzedaży. :)
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Paź 09, 2007 18:34   

Po co tworzyc podzialy?
Oni i my

Jestesmy jednym low carbowym srodowiskiem.

NA prawde dziwi mnie to:
:arrow: Pan Mariusz przez lata lansowal DO. Dorobil sie na zywieniu niskoweglowodanowym. I coby nie mowic duzo zawszecza Janowi Kwasniewskiemu. My wszyscy duzo zawdzieczamy.
Gdyby nie JK to nie moglbym sobie po prostu pojsc do ksiegarni i kupic ksiazke Lutza.
Nie moglbym wejsc na niniejsza strone i forum.
Bez Kwasniewskiego i jego rewolucji zywieniowej na krajowym gruncie prawdopodobnie do tej pory nie poznalbym idei niskoweglowodanowego zywienia i sadze, ze dalej bym chorowal tak jak chorowalem.

I prosze zauwazyc, ze nie przesadzam w tym miejscu czy DO jest fajna czy niefajna.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Mariusz Waszak 

Dołączył: 02 Mar 2006
Posty: 68
Skąd: Puszczykowo
Wysłany: Wto Paź 09, 2007 19:01   To nieprawda!

O! Bardzo przepraszam! Nigdy nie traktowałem ŻO zarobkowo. Nie "dorobiłem się" na tym niczego. Wręcz przeciwnie: do propagowania diety niskowęglowodanowej sporo dołożyłem z własnej kieszeni. Utrzymuję się z działalności gospodarczej, która nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek dietą - branża papiernicza. JK zawdzięcza mnie więcej niż ja jemu. Niedowiarków zapraszam: http://www.papier.waszak.pl
 
 
m
Site Admin


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 835
Wysłany: Wto Paź 09, 2007 20:43   

Przenoszę tutaj, bo o diecie to to nie jest.
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Paź 09, 2007 22:37   

Przepraszam za ta pomylke, ale de facto nie zmienia to wiele.

Fakt faktem, ze wszystcy zawdzieczamy sporo drowi Kwasniewskiemu. No chyba, ze pan panie Mariuszu dowiedzial sie o diecie LC z innych zrodel.
Ale sadzac po tym, ze pan, pana zona i bodajze corka robiliscie kiedys kurs doradcy optymalnego zgaduje ze wlasnie z publikacji Jana Kwasniewskiego dowiedzieliscie sie o dobrodziejstwach niskoweglowodanowki.

To ze komus sie cos zawdziecza nie znaczy oczywiscie ze nalezy dozywotnio byc wyznawca tej osoby.
Nie mam zamiaru udowadniac tez, ze dieta opty jest najlepsza na swiecie.

Uwazam jednak, ze pan troche przegina.
Swiatopogladowo odcial sie pan od Jana Kwasniewskiego. OK.
Ale po co isc dalej i probowac dyskredytowac tego pana? Po co kwestionowac jego zaslugi i osiagniecia?
(vide m.in. panska teoria jakoby JK sciagnal cala diete opty od innego autora itp)
Po co dzielic srodowisko LC?
Po co konstruowac spiskowe teorie dziejow?

W temacie: z tego co sie orientuje to JK jak rowniez Tomasz Kwasniewski odcieli sie juz dosc dawno od osbo.
Z tego co wiem to obaj panowie nie wspolpracuja od dosc dawna z zadna arkadia.
Byc moze sie myle, jezeli tak jest prosze o sprostowanie.

Nie wiele wiem na temat osbo, nie interesowalem sie tym nigdy. Ale z tego co do mnie docieralo to jest to srednio pozyteczna organizacja.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Śro Paź 17, 2007 17:37   

UWAGA!!!
W miarę otrzymywania nowych informacji ten post będzie aktualizowany!!!!

Na podstawie skanów dokumentów przysłanych przez Prezesa ZG OSBO Pana Pułkownika Adama Janego stwierdzamy i z przyjemnością korygujemy poniższe dane.

Pan Pułkownik wykazał że:
Trójkątne logo OPTYMALNI zglosiło OSBO 12-06-2000 do Urz. Pat.
Znak słowny OPTYMALNI zglosiło OSBO 12-06-2000 do Urz. Pat.

Pan Pułkownik nie wykazał:
Dlaczego, pomimo zgłoszenia przez OSBO, właścicielem obu znaków jest dr Jan Kwaśniewski?

Pan Pułkownik nie przedstawił również wiarygodnego pełnomocnictwa do występowania w imieniu dr Jana Kwaśniewskiego.

UWAGA!!!
W miarę otrzymywania nowych informacji ten post będzie aktualizowany!!!!
Chcemy, aby wszyscy zainteresowani przestrzegali prawa i nawet niechcący nie naruszali praw autorskich Twórcy Żywienia Optymalnego.


********************************************


Panie Zenonie, ponieważ jak sam Pan pisze, niewiele wie Pan o OSBO przedstawię odrobinę historii

10-1998 założenie stowarzyszenia w drugim podejściu. Członkowie stowarzyszenia mówią o sobie w skrócie Optymalni.

06-1999 wydanie przez OSBO pierwszego nr czasopisma Optymalni jako
kwartalnika z trójkątnym logo WBT Optymalni. Słowo
Optymalni i logo stają
się rozpoznawalnym wyróżnikiem osób deklarujących
przynależność do optymalnej społeczności.

06-2000 Wg dokumentów OSBO oba znaki towarowe zostają zgłoszone do Urz.Patent.
http://www.uprp.pl/patentwebaccess

----------------------------------------------------------
data zgłoszenia 12-06-2000 numer zgłoszenia 219787
zgłaszający: OSBO
uprawniony: Jan Kwaśniewski

Towarowy znak słowny: OPTYMALNI

Zakres ochrony wg klasyfikacji nicejskiej:
1. żywność dietetyczna do celów leczniczych
2. urządzenia i przyrządy naukowe, do celów dydaktycznych, kasety video
3. czasopisma, książki, foldery, kalendarze, plakaty, etykiety, broszury, ulotki
4. odzież, obuwie, nakrycia głowy, koszulki, czapeczki
5. wędliny, przetwory mięsne, dżemy, marmolady, konfitury, pasztety
6. wyroby cukiernicze, lody, ciasta, ciastka, pieczywo, chleb
7. organizacja szkoleń, spotkań, prelekcji, odczytów, konferencji naukowych,
seminariów, zawodów i imprez sportowych, konkursów edukacyjnych
lub rozrywkowych, doradztwo w zakresie uprawiania sportów, organizowanie
wypoczynku czynnego, kolonii
8. usługi gastronomiczne
9. prowadzenie sanatoriów, klinik optymalnego odżywiania, doradztwo w zakresie
prowadzenia zdrowego trybu życia, odżywiania się
Decyzja o rejestracji - nadanie numeru rejestracji TOW: (111) 153764

W tym samym dniu zgłoszono trójkątne logo OSBO z napisem WBT Optymalni w takim samym zakresie ochrony jak wyżej
data zgłoszenia 12-06-2000 nr 219786
zgłaszający: OSBO
uprawniony: Jan Kwaśniewski
Towarowy znak słowno-graficzny wg rysunku
Decyzja o rejestracji - nadanie numeru rejestracji TOW: (111) 155253
------------------------------------------------------------------------------------------------

2007r. Do dzisiaj optymalna społeczność nie została oficjalnie i jednoznacznie poinformowana o tych faktach.

Tak więc Panie Zenonie nie może Pan pisać o sobie i kolegach: optymalni, bez proszenia o akceptację dra Kwaśniewskiego. Nie może Pan pod takim szyldem doradzać jak się żywić, bez zgody dra Kwaśniewskiego. Czyni Pan to na własne ryzyko. Jeżeli pełnomocnicy dra Kwaśniewskiego zażądają ochrony jego znaku słownego Optymalni na tym forum, to będę zobowiązany usunąć z wszystkich tekstów, gdzie doradzacie co jeść lub deklarujecie się jako grupa, słowo Optymalni. (Patrz punkt 7 i 9 zakresu ochrony) Nie są to czcze ostrzeżenia, ponieważ w przeciągu ostatnich siedmiu lat dr Kwaśniewski wielokrotnie cofał swoją zgodę bądź podejmował działania sądowne w zakresie ochrony tych znaków w stosunku do różnych podmiotów, o czym wiedzą sami zainteresowani.

Obecnie dawne logo stowarzyszenia i slowo Optymalni Dr będzie nadawał
certyfikowanym przez siebie Arkadiom, które w liczbie kilku jeszcze jednak nie zniknęły.

Pozdrawiam
Witold Jarmołowicz
PS. Polecam lekturę mojego artykułu sprzed 4 lat ,,Dlaczego Trybuna przegrała z Wyborczą,,
Ostatnio zmieniony przez Witold Jarmolowicz Pią Paź 19, 2007 21:37, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Śro Paź 17, 2007 22:17   

Już po dwóch godzinach od napisania powyższego tekstu otrzymałem telefon od Prezesa Adama Janego. Ponieważ znam glos Prezesa, bez najmniejszej wątpliwości dzwonił On osobiście, z pretensją, dlaczego zamieszczam kłamliwe wiadomości.
Lekko zdezorientowany zapytałem, w czym rzecz, sądząc, że Urząd Patentowy RP mylił się przez 7 (słownie siedem) lat. Nie!
Prezesowi chodziło o to, że zamieszczam na Forum tekst Mariusza Waszaka.
Kamień z serca mi spadł. Nie czytają na bieżąco tego co piszę, nie śledzą.
Po prostu po tygodniu od postu Mariusza Waszaka ktoś tam się doczytał jego tekstu i poczuł słuszne oburzenie. Ot i tyle.

Tylko co to ma wspólnego ze mną?
Mariusz Waszak, jak każdy forumowicz pisze, co uważa za stosowne. Swój tekst napisał w trybie przypuszczającym, w formie zapytania,

Czy ktoś może potwierdzić lub zdementować następujące informacje...

Napisał to w słowach kulturalnych, nikogo nie obrażających.
Na innych stronach internetowych osoby wyrażające swoją opinię, wszystkich inaczej myślących wyzywają od głupoli, debili, oskarżają o sprzedajność itd.
Mariusz tego nie zrobil. po prostu zapytał.
Więc nie wiem, dlaczego po ośmiu dniach od napisania, ten post tak obruszył Prezesa.
Może wystarczy tu odpowiedzieć wszystkim forumowiczom, że Mariusz Waszak nie ma racji, bo to i to i to.
Zamiast zakulisowych telefonów zapraszam na to forum.
Odwrotnie niż na innych forach, tutaj szanujemy każde zdanie, każdej osoby, z wyjątkiem chamstwa i siania nienawiści.

Gdyby Prezes, przedstawiając mi odpowiednie umocowanie prawne, w imieniu dra Kwaśniewskiego pisemnie zażądał usunięcia chronionego przez Urząd Patentowy RP słowa OPTYMALNI, to bym to zrozumiał. a tak, nie wiem, o co chodzi.

Pozdrawiam
Witold Jarmołowicz
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Śro Paź 17, 2007 22:38   

Cytat:
W nawiązaniu do naszej rozmowy telefonicznej w dniu dzisiejszym ok. godz. 20,30, proszę o usunięcie ze strony http://www.danwit.pl/ informacji pana Mariusza Waszaka i innych osób, które zamieszczają tam informacje nieprawdziwe. Dotyczy to m.in. tego, że niby miesięcznik "OPTYMALNI" nie jest już wydawany, że OSBO kończy działalność itp. Dobrze Pan wie o dobrej i stabilnej kondycji Stowarzyszenia, gdzyż m.in. uczestniczył Pan w spotkaniu członków OSBO w Katowicach z profesorami Uniwersytetu Medycznego z Poznania w dniu 26.09.2007 r. Proszę również o usunięcie i nie zamieszczanie nieprawdziwych informacji o stanie prawnym znaków towarowych zarejestrowanych (zgłoszonych do rejestru) w Urzędzie Patentowym. Tolerowanie przez Pana tych niedorzeczności i fałszywych danych powoduje bardzo niekorzystne zjawiska, co do których członkowie Zarządu Głównego OSBO nie mogą i nie będą obojętni. Pan Waszak i inne osoby wystarczajaco dużo złego zrobiły dla szeroko pojętego Ruchu Optymalnych, dlatego bezwzględnie korzystać będziemy z ochrony prawnej, do postępowania karnego włącznie. Adam Jany.


No i co z takim Interlokutorem robić?
W rozmowie telefonicznej była mowa tylko Waszaku.

PS /proszę o usunięcie ze strony http://www.danwit.pl//
Emocje przysłaniają wzrok, na stronach DanWit nie ma żadnego forum, jak ja teraz tę wypowiedź Waszaka stamtąd usunę?
JW

.
Ostatnio zmieniony przez Witold Jarmolowicz Pon Paź 22, 2007 10:37, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Śro Paź 17, 2007 23:07   

UWAGA!!!
W miarę otrzymywania nowych informacji ten post będzie aktualizowany!!!!
Chcemy, aby wszyscy zainteresowani przestrzegali prawa i nawet niechcący nie naruszali praw autorskich Twórcy Żywienia Optymalnego.


********************************************



W kwestii zapytania Mariusza Waszaka o istnienie miesięcznika Optymalni odpowiedział Pan wyczerpująco i uspokoił wzburzone nastroje. Teraz wiemy, że miesięcznik nadal istnieje. Uznajemy odpowiedź za wyczerpującą.

W kwesti ochrony patentowej znaków towarowych OPTYMALNI, z przykrością stwierdzam,że, jak na pułkownika policji, wykazuje Pan niedostateczną znajomość prawa.


Chętnie uściślam informacje, o cóż tu się spierać, po cóż to straszenie prawem karnym. Ma Pan pełne prawo przedstawiać swoje zdanie na tym forum.
Dokumenty Urzędu Patentowego RP z mocy ustawy są jawne i każdy może je sprawdzić i wnieść zastrzeżenia.

Pozdrawiam
Witold Jarmołowicz

PS.
Panie Zenonie, jeżeli Pan tam gdzieś jest, niech Pan wyciągnie własne wnioski z tej korespondencji.
Ostatnio zmieniony przez Witold Jarmolowicz Pią Paź 26, 2007 08:25, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Czw Paź 18, 2007 00:44   

UWAGA!!!
W miarę otrzymywania nowych informacji ten post będzie aktualizowany!!!!
Chcemy, aby wszyscy zainteresowani przestrzegali prawa i nawet niechcący nie naruszali praw autorskich Twórcy Żywienia Optymalnego.


********************************************

Potężne serwery Urzędu Patentowego RP po przerwie technicznej są znowu dostępne. Wybierając adres
http://www.uprp.pl/patentwebaccess
a następnie zaznaczając znaki towarowe, wybierając wyszukiwanie proste i oraz zaznaczając tytuł, a nastepnie wpisując słowo OPTYMALNI otrzymujemy informacje, jak wyżej przedstawiłem.
Nie chcąc uchybiać prawom autorskim sprawdziłem jeszcze raz i podaję dokładne daty:
zgłoszenie obu wniosków przez OSBO 16-06-2000 (wg dokumentów z Jaworzna).
Na stronach Urz.Patent. jako uprawniony widnieje Jan Kwaśniewski

przyznanie ochrony przez Urząd na oba wnioski dr Janowi Kwaśniewskiemu 17-06-2004
opublikowanie 21-01-2005

Powyżej przedstawiłem pełny tekst maila, jaki otrzymałem od Pana Prezesa.
Przygnębiające jest, że prawnik i pułkownik policji zna tylko kodeks karny.
Omawiane przez nas sprawy dotyczą ustawy o prawach autorskich, a nie prawa karnego.
Nie rozumiem, dlaczego Pan Pułkownik, prawa ręka i podpora dra Kwaśniewskiego odmawia Panu Doktorowi prawa własności do obu znaków towarowych OPTYMALNI.

Cytat:
Proszę również o usunięcie i nie zamieszczanie nieprawdziwych informacji o stanie prawnym znaków towarowych zarejestrowanych (zgłoszonych do rejestru) w Urzędzie Patentowym.


Obecny stan prawny jest taki, jak napisałem. Właścicielem obu znaków zgłoszonych do Urzędu Patentowego przez OSBO jako własne, obecnie jest dr Jan Kwaśniewski i to on decyduje, kto może określać się słowem OPTYMALNI.

Witold Jarmołowicz
Ostatnio zmieniony przez Witold Jarmolowicz Pią Paź 26, 2007 08:25, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
zbynek

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Mar 2005
Posty: 467
Wysłany: Czw Paź 18, 2007 12:55   

Witold Jarmolowicz napisał/a:

Mając krytyczne zdanie o zaleceniach Pana Doktora, nigdy bym się nie zniżył do mataczenia, bowiem szanuję każdego człowieka, niezależnie od różnicy zdań.
Witold Jarmołowicz

Cytat:
„W Częstochowie od kilku lat działa Oddział Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Bractw Optymalnych im. prof. Włodzimierz Sedlaka. Jego członkowie spotykają się w 3. poniedziałek każdego miesiąca w sali odczytowej na II piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Częstochowie. Naszym bractwem kieruje Witold Jarmołowicz, z zawodu inżynier automatyk, twierdzący, że w żywieniu optymalnym zauroczyła go spójność tej diety z biochemią, czyli nauką podstawową i zgodność z naukami ścisłymi.”
http://tiny.pl/187b

Ps. Mając krytyczne zdanie o zaleceniach Pana Doktora, jak rozumiem... nie ma już spójności diety z biochemią. Twierdząc o tym wtedy, był pan czymś zauroczony ? ;) 8)
Stawiam na - nie po pańskiej myśli szeroko rozumianą komercje. :? :x
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Pią Paź 19, 2007 21:26   

Panie Zbynku
Pański cytat pochodzi z lipca 2002 roku, kiedy to dr Kwaśniewski był w Częstochowie. Mógłbym wykręcić się sianem, ponieważ tekst pisała redaktor Joanna Bar i nie autoryzowałem go.

Wolę jednak przedstawić inny cytat z tego, co pisałem wówczas
Optymalnik styczeń 2003
Cytat:
Jak to! Przecież żywiąc się optymalnie chudniemy bez problemów a tłuszczu możemy jeść do woli, tak powszechnie interpretuje się wypowiedzi dr Jana Kwaśniewskiego. Jest to ogromne uproszczenie i jeden z fałszywych stereotypów. Takich stereotypów i związanych z nimi błędów narosło zresztą więcej i w następnych artykułach postaram się je przedstawić.


Albo Optymalni z Jaworzna luty 2003
Cytat:
nie ścigać się w ilości zjedzonych żółtek ale ograniczyć je do 3 – 5

Mało kto miał wówczas ochotę stanąć obok mnie naprzeciwko gwiazdorów medycznych oraz rozsierdzonych Prezesów i tłumaczyć takie kwestie.
Może trochę Wandzia Sławek, która napisała artykuł na temat nadmiaru witaminy A.

W kwestii komercji, Akademia Zdrowia Dan-Wit powstała rok temu i nie korzysta ze znaków towarowych, obecnie dra Kwaśniewskiego, dawniej OSBO.
Znowu jestem, jak za dawnych lat, jedynym, który poważnie traktuje dra Kwaśniewskiego oraz jego własność i chce ją chronić tu, na tym forum.
Żeby to robić kompetentnie, trzeba wyjaśnić wszystkie aspekty sprawy, a nie pozostawiać pole dla domysłów oraz insynuacji i wymachiwania straszakiem kodeksu karnego. Młotek, to rzecz niebywale przydatna na budowie, w dyskusji się nie sprawdza.
Pozdrawiam
Witold Jarmołowicz
Ostatnio zmieniony przez Witold Jarmolowicz Pią Paź 26, 2007 08:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zbynek

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Mar 2005
Posty: 467
Wysłany: Nie Paź 21, 2007 16:41   

Witam!
Panie Witoldzie, a ja wyczytałem ;) że : „w 1991 że pewien dziarski staruszek jadł przez co najmniej 30 lat codziennie 24 jaja gotowane na miękko. Kiedy w wieku 88 lat dał się zbadać, okazało się, że ma zdumiewająco niski poziom cholesterolu we krwi.” Wniosek... brak spójności diety z biochemią ?
Uzyskując „Certyfikat Starszego Doradcy Żywienia Optymalnego” nr. 13/02 ... jak rozumiem, do tego panu był potrzebny. 8)
Ps. W proteście opuszczam to forum, na którym usiłuje się nadal zanegować i zdeprecionować zasługi autora ŻO, poprzedni właściciel strony, usiłował robić to również skutecznie. :?
Pozdrawiam.
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Paź 21, 2007 17:40   

1.Czy jeden 88 latek to reprezentatywna dla calej populacji grupa?
2. skad ta wiadomosc?
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Paź 21, 2007 18:28   

Ale ten "zdumiewająco niski poziom cholesterolu w krwi" wcale nie jest dobrą wiadomością. Bo jest raczej tak, że osoby, które najdłużej żyją mają raczej wyższy, a nie niższy poziom cholesterolu. :/
 
 
m
Site Admin


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 835
Wysłany: Nie Paź 21, 2007 22:21   

zbynek napisał/a:
W proteście opuszczam to forum, na którym usiłuje się nadal zanegować i zdeprecionować zasługi autora ŻO

No to mało skuteczny sposób udowadniania swoich racji sobie wybrałeś. :roll:
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pią Paź 26, 2007 12:48   

Toan wkleja jedynie cytaty z pana Jany.
On sam jak pisze po podanym przez ciebie linkiem nie jest w OSBO od 2002 roku.


CZZ
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Sob Lis 03, 2007 01:19   

Panie Zenonie!
Rozumiem szlachetne intencje. Też jestem za. Jestem za współpracą i dalszym rozwojem bez którego organizmy żywe zatrzymałyby się na etapie bakterii i mykoplazmy.
Jestem za od pięciu lat. Bez odzewu ze strony rozmodlonych przed ołtarzem.

Na swoje nieszczęście OSBO stało się organizacją pożytku publicznego. Musi być organizacją kryształowo przejrzystą z wymogu ustawy.
Wejrzyjmy więc w głębię sprawozdania Komisji Rewizyjnej OSBO z 15 marca 2006 roku (słownie marca szóstego roku)


Cytat:
Ad. 9
Po przeglądzie wszystkich uchwał podjętych po 5.11.2005r. stwierdzamy co następuje : ważność wszystkich uchwał uzależniano od akceptacji członków poprzedniego ZG. Głosowania przeprowadzane podczas posiedzeń nowego ZG były fikcją, gdyż na kolejnym posiedzeniu okazywało się, że np. p. Tomasz Kwaśniewski nie wyraża na coś zgody i to był punkt wiążący dla podjęcia decyzji. Padały słowa, że jeszcze nie podpisali członkowie starego Zarządu a mają taki obowiązek.Na wszystkich tych uchwałach widnieją miejsca do podpisu dla członków nowego i starego Zarządu.
Jest to działanie absolutnie bezprawne i niedopuszczalne, w sposób pokrętny pozbawiające możliwości pracy i podejmowania decyzji nowych członków nowego Zarządu. Takie możliwości zarezerwowane były tylko dla osób, które przeszły do nowego ZG a wcześniej były w poprzednim, czyli praktycznie dla p. A.Janego i p. J. Kluczyńskiej.

Aha. Zapomniałem, że nie wszyscy pamiętają o co chodzi w tym tekście. Więc 5.11.2005r odbyło się Walne Delegatów OSBO w Ciechocinku, na którym ówczesne władze, ZG i Kom. Rewiz. złożyły dymisję i zostały wybrane nowe władze. Dymisję złożyło główne ciało decyzyjne Zarządu tzw. Prezydium w osobach Pana Pułkownika Adama Janego, Pana mgr Tomasza Kwaśniewskiego i Pani dr Janiny Kluczyńskiej. Z tych trzech wymienionych osób Pan mgr Tomasz Kwaśniewski jako jedyny zadeklarował, że rezygnuje po 5.11.2005 z pracy w Prezydium i kandydowania do Zarządu.

OSBO to dziwna organizacja.
Pan Tomasz Kwaśniewski vel Toan, o którym wyrażam się z najwyższym szacunkiem, w przeciwieństwie do tego, co On tam na mój temat wypisuje, więc Pan Tomasz Kwaśniewski wedle tego, co pisze, nie jest członkiem OSBO od 2002 roku. Zdumiewające jest, dlaczego zatem był członkiem Prezydium Zarządu Głównego OSBO do listopada 2005 roku, jak wynika ze sprawozdania Komisji Rewizyjnej. W końcu to stwierdziła niezależna od nikogo Komisja wybrana przez Walne Zebranie Delegatów OSBO. Mało tego. Pan Tomasz Kwaśniewski vel Toan, już po wybraniu nowych legalnych władz naczelnych OSBO, nadal pełnił funkcję członka Prezydium i podejmował decyzje, a nawet wymuszał je. Jak na osobę, która cztery lata wcześniej przestała być w OSBO, to, przyznaję wyczyn nie lada. Po raz kolejny Prezydium OSBO wprawiło mnie w szczery podziw.
Jeżeli się mylę, chętnie sprostuję te informacje. Oczywiście na pisemny, dobrze udokumentowany wniosek.

Pozdrawiam
Witold Jarmołowicz

PS. Panie Zenonie! Proszę wyciągnąć następne wnioski. A przede wszystkim proszę się zastanowić, dlaczego dotychczas tutaj nie zbanowaliśmy nikogo poza spamem P r i s o n B r e a k. To rzadkość na forach.
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Czw Gru 20, 2007 12:09   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Panie Zenonie!
Rozumiem szlachetne intencje. Też jestem za. Jestem za współpracą i dalszym rozwojem bez którego organizmy żywe zatrzymałyby się na etapie bakterii i mykoplazmy.
Jestem za od pięciu lat. Bez odzewu ze strony rozmodlonych przed ołtarzem.

Zdumiewające jest, dlaczego zatem był członkiem Prezydium Zarządu Głównego OSBO do listopada 2005 roku, jak wynika ze sprawozdania Komisji Rewizyjnej. W końcu to stwierdziła niezależna od nikogo Komisja wybrana przez Walne Zebranie Delegatów OSBO. Mało tego. Pan Tomasz Kwaśniewski vel Toan, już po wybraniu nowych legalnych władz naczelnych OSBO, nadal pełnił funkcję członka Prezydium i podejmował decyzje, a nawet wymuszał je. Jak na osobę, która cztery lata wcześniej przestała być w OSBO, to, przyznaję wyczyn nie lada. Po raz kolejny Prezydium OSBO wprawiło mnie w szczery podziw.
Jeżeli się mylę, chętnie sprostuję te informacje. Oczywiście na pisemny, dobrze udokumentowany wniosek.

Pozdrawiam
Witold Jarmołowicz

PS. Panie Zenonie! Proszę wyciągnąć następne wnioski. A przede wszystkim proszę się zastanowić, dlaczego dotychczas tutaj nie zbanowaliśmy nikogo poza spamem P r i s o n B r e a k. To rzadkość na forach.



Panie Witoldzie naprawdę bardzo Pana proszę o to aby zakopac topór wojenny ,jaki przypisujemy optymalnym,pisze Pan że nikogo nie zbanowaliśmy z tego forum i chwała Panu za to bo jest to żeczywiście nowośc,tylko do tego potrzebna jest dobra wola aby nie opluwac się nawzajem ja nigdzie nie ukrywam że jestem na Żywieniu Optymalnym,i jak dotychczas ,czytam i piszę na tym forum,staram się przekonywac,lub korzystac z dobrych rad,ale My na tym forum wcale nie jesteśmy lepsi ,od niby tych na forum Kwaśniewskiego.Powiem Panu że wystarczy spojżec na posty w tylko w tym temacie Mattiego,myślę że Pan nie powinien wykorzystywac naiwności Mattiego i jego nieuzasadnionej zajadłości .Zna Pan zasady DO.doskonale i dobrze wiem że widzi Pan co wypisują nasi forumoficze,ja próbuję z nimi polemizowac bo myślę że jest to dobre rozwiązanie,aby poprzez polemikę utrwalac wiadomości w dziedzinie DN.A dieta optymalna zalicza się też do niej.Jak by Pan zareagował na forum na posty jakie Matti pisze na forum Kwaśniewskiego,przecież jemu ta dieta jest nie potrzebna
narazie bo jest mlody,ale nigdy nie należy mówic "nidy" Nie życzę Mattiemu aby musiał zaznac co czują ludzie nawet w jego wieku kiedy przypadkiem dowiaduja się że niestety ale jest ciężko chory i medycyna konwencjonalna jak do dzisiaj nie ma na to żadnego lekarstwa polecam to do przemyślenia wszystkim ,którzy dzisiaj mocno krytykują to czego nie znają a zapewniam ich że warto to poznac lepiej,bo nigdy nie wiadomo co komu pisane i czy czasami kiedyś mi się ta wiedza nie przyda ,kiedyś kiedy nikogo już nie ma przy nim,cały świat się zapada,ale zawsze gdzieś w pamięci pozostaje że coś kiedys czytałem że jednak z tą chorobą można życ,i wiadomości te mogą się napewno przydac.
MYŚLĘ ŻE ZBLIŻAJĄCE SIĘ ŚWIĘTA BĘDĄ DOBRYM POCZĄTKIEM ZAWIESZENIA BRONI I NIE SZKALOWANIU NIKOGO A TYLKO MERYTORYCZNE NAWET SPORY BEZ INWEKTYW STANĄ SIĘ DOBREM DLA WSZYSTKICH.
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Pią Gru 21, 2007 09:26   

Panie Jerzy!
Jestem za współpracą i rozwojem. Od dziesięciu lat.
Jestem za używaniem rozumu.
Nie w bezpłodnych deklaracjach, tylko w rzeczywistości.

Ten apel o zakopywaniu topora powtarzają od kilku lat kolejne
osoby. Nie jest Pan pierwszym człowiekiem dobrej woli.
Dobra wola musi występować ze strony wszystkich zainteresowanych.
Nie dalej jak w październiku, po ujawnieniu, że dr Kwaśniewski jest właścicielem słowa OPTYMALNI, Prezes Pułkownik, prawa ręka rodziny Kwaśniewskich straszył kodeksem karnym

Cytat:
bezwzględnie korzystać będziemy z ochrony prawnej, do postępowania karnego włącznie. Adam Jany.


Więc Panie Jerzy, swoje szlachetne apele proszę skierować do tych, którym marzy się zamiana OSBO w organizację penitencjarną.

No, ale może się Panu uda, w Noc Wigilijną dzieją się rzeczy niezwykłe.

Życzę nam wszystkim Zdrowych, Spokojnych , Wesołych Świąt
i Szczęśliwego Nowego Roku.
Witold Jarmołowicz
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Pią Gru 21, 2007 15:05   

Matti napisał/a:
Obstawia Pan że zwierzęta zaczną mówić? :)




Nic dodac nic ując Matti jest zawsze gotowy do pokazania tego co potrafi.
a jak widzę na forum optymalnym ,wcale Ciebie nie banują,tak jak próbujesz to tutaj udowadniac.ale Matti aby nie byc gołosłownym wyszukam twoje posty na tamtym forum w których wysyłasz jeden za drugim postem ,prosząc się że jesteś najmądrzejszą osobą,i że Kwaśniewski w swoich książkach,pisze bzdury,wszyscy tam wiedzą że domagasz się aby Toan ciebie wyżucił z tamtego forum,ale na moją prośbę i nie tylko moją ,dają tobie szansę na zrozumienie,to nie ja tylko stwierdziłem że piszesz niektóre posty będąc niezabardzo świadomy tego co robisz ,albo jesteś pijany albo nacpany.Ale są i tacy jak Morgano
którzy wyrażnie określili że nikt ciebie nie zmusza abys tam pisał,a ty dalej robisz te swoje głupawe kawały.I chyba tobie sprawia przyjemnośc aby nazywano ciebie obrażliwie.ZBLIŻA SIĘ BOŻE NARODZENIE NIECH TEN CZAS BĘDZIE DLA NAS WSZYSTKICH CZASEM NADZIEI,POPRAWY
ORAZ CZASEM ZAKOPANIA TOPORA WOJENNEGO Z WSZYSTKIMI KTÓRYM ŻO.ŻN,DO,DAJE SIŁĘ I ZDROWIE. A NOWY ROK NIECH BĘDZIE NOWYM OTWARCIEM.
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Sob Gru 22, 2007 09:55   

[
Cytat:
quote="Matti"]Toan przestał krzyczeć aby ten temat stąd zniknął

http://forum.dr-kwasniews...hp?topic=2021.0

Moze ktoś kto wie o co w tym chodzi przedstawi sprawe niewiedzącym?
[/quote]


Matti jak sam zauważyłeś na forum optymalni do Toana zwróciło się kilka osób wraz ze mną aby nie usuwał ani treści przez Ciebie pisanych ani Ciebie nie wyrzucał z jego forum.A wszystko to po to aby wszyscy mieli możliwośc poznac Twoje zachowania i wynurzenia.Właśnie to dla niewiedzących,tylko na tym forum tych niewiedzących też chyba niema bo i tutaj jest cała gama Twoich postów w których objawiasz się jako wszechwiedzący,{nawiedzony}.A w szczególności wpisujesz się w krytykę prawie w każdym poście dotyczącym Optymalnych,nie mając zielonego pojęcia o tym .Jeżeli Pan Mariusz i Pan Witold coś piszą to jest to ich własna sprawa oni nie krytykują DO tylko mają swoje żale do OSBO.ale jest to ich sprawa ,mają prawo o tym pisac nie powinieneś ich naśladowac a jeżeli wogóle chcesz to robic to najpierw się z tym zapoznaj stosowac nie musisz i nikt cię do tego nie będzie zmuszał ale poznaj a potem krytykuj.
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Sob Gru 22, 2007 16:29   

Panie Jerzy!
Niewątpliwie jest to krok w dobrym kierunku.
Jeżeli za tym pójdzie merytoryczna dyskusja z mającymi odmienne zdanie, tak, jak to się dzieje tutaj , to uwierzę w magiczną moc Wigilijnego Wieczoru.
Jeżeli zostanie zniesiona bolszewicka cenzura, która
wycięła 19 z każdych 20 tematów, to uwierzę.

Rzecz nie w tym, żeby apelować w sprawie jednego forumowicza, ale
żeby istniała normalna wymiana poglądów, bez wyzwisk, połajanek, wypisywania, że mający odmienne zdanie propaguje pornografię. Bez bzdurnych deklaracji, że dana osoba się żywi najlepszym możliwym sposobem, ponieważ jest to najlepszy możliwy sposób, a wszyscy
inni błądzą.
Matti realizuje swój plan życiowy przybierając najczęściej maskę klowna.
Od czasu do czasu zza tej maski ukazuje oblicze człowieka, który przeprowadza błyskotliwe analizy. A czasem błądzi, jak wszyscy.
Jest to kwestią jego wyboru i nie znaczy, że wszyscy musimy się zaraz opowiadać za lub przeciw i nie znaczy, że musimy propagować jego posty.

Panie Jerzy!
Nie chodzi o Mattiego, tylko o umiejętność dyskutowania z osobami
mającymi odmienne zdanie i o umiejętność wyciągania wspólnie
właściwych wniosków dla wspólnego pożytku.
Jeżeli Pan wykaże, że tam występują takie cechy, to zjem wlasny krawat.

No, ale w Wigilię cuda się zdarzają.

Pozdrawiam
Witold Jarmołowicz
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Nie Gru 23, 2007 11:19   

Matti napisał/a:
Panie Witoldzie napisał Pan że przybrałem maske klowna.Musze powiedzieć że to nie do końca jest prawdą.

Ja po prostu lubie cyrk :D .



A jeżeli jest to objawem tego że ty lubisz cyrk to tam poprostu nie ma dla ciebie małp,zabiesz je z tamtąd i weż na swoje forum,które wszędzie reklamujesz pod wdzieczną nazwą "szczęśliwastrona"i tam tego szczęścia powinienes szukac.Albo pozostaje Tobie pisac i tam ale nie w takich tematach ,które tam kreujesz podaje jedno:

Cytat:
"eeeeeeeee jeeeeesssstam ktośśśśśś "


Jak widac ja myślę że jak jesteś w tym momencie w niedyspozycji
to pisz na swojej stronie ,a jak tobie przejdzie to tam napewno uzyskasz te wiadomości ,których poszukujesz,jeżeli naprawdę poszukujesz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved