Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 12:05
Autyzm-kontakt z rodzicami
Autor Wiadomość
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Wto Maj 22, 2007 22:12   Autyzm-kontakt z rodzicami

Poszukuję kontaktu z rodzicami/opiekunami dzieci mających autyzm lub cechy autystyczne. Mój syn ma prawie 5 lat i od ponad roku ma diagonzę opóźnienie w rozwoju z cechami autystycznymi. Od 3 miesięcy jest na diecie opartej na zaleceniach dr. Ewy Bednarczyk-Witoszek. Obecnie jestem na etapie ustalania mojemu synowi ile ma jeść Weglowodanów i chciałabym poznać innych rodziców doświadczenia. Na stronie, na której chyba najwięcej udziela się takich rodziców www.dzieci.org.pl nie ma doswaidczeń rodziców prowadzących u dzieci dietę niskowęglowadonową. Te głosy które są -są na nie. Jeśli ktoś prowadzi dziecko np. 4 lata dłużej lub krócej i nadal jest zadowolny byłby dla mnie istotnym wsparciem nawet psychicznym bo trudno jest trwać w przekonaniu,że robi się dobrze nie mając odzewu od innych postepujących podobnie.Jeśli ktoś nie chce pisać tutaj podaję mój prywatny email:sklodz@o2.pl.Bardzo dziekuję za ewentualną pomoc.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
 
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Wto Maj 22, 2007 22:52   odp

Witam

Proszę tu zajrzeć może coś będzie:
http://www.dobradieta.pl/...utyzm+epilepsja
http://www.dobradieta.pl/...utyzm+epilepsja
http://www.dobradieta.pl/...utyzm+epilepsja
http://www.dobradieta.pl/...ighlight=autyzm
http://www.dobradieta.pl/...utyzm+epilepsja
http://www.dobradieta.pl/...utyzm+epilepsja

Pozdrawiam
 
 
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Śro Maj 23, 2007 21:07   

Dzięki za linki.Próbowałam szukać tu informacji ale mam za stary komputer albo nie umiem szukać i zawsze była to zpyt długa lista aby mój komputer mógł ją przetworzyć.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
 
Robert

Dołączył: 29 Wrz 2005
Posty: 159
Wysłany: Pią Maj 25, 2007 08:38   

Polecam bardzoo interesujący link: http://www.healing-arts.org/children/holmes.htm
_________________
Żeby dojść do źródła, trzeba iść pod prąd.
 
 
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Pią Maj 25, 2007 20:27   

Dzięki Robert ale mało znam angielski więc nie mogę przeczytać tej strony.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
 
Robert

Dołączył: 29 Wrz 2005
Posty: 159
Wysłany: Sob Maj 26, 2007 12:56   

A to szkoda...
Czy wiesz, że wśród dzieci które nigdy nie były szczepione autyzm nie występuje? Tak jest choćby z Amiszami. Prawdopodobnie nie jest to jedyny powód (szczepienia) ale chyba najistotniejszy. W większości szczepionek jednym ze składników jest thimerosal (rtęć) który jest sprawcą całego zamieszania. (http://www.newstarget.com/011764.html)
Podobnie jest ze związkiem pomiędzy rtęcią a MS.
Problem polega na tym, że w dzisiejszych czasach ze wszystkich stron jesteśmy atakowani przez różne Toksyny. Istnieją jednak różne skuteczne metody detoksyfikacji. Jedną z nich jest "chelacja". (http://www.paramed.waw.pl/index.php?menu=2&mid=1&conid=58)
Chelacja może być stosowana dożylnie ale również i doustnie. Bardzo dobrym związkiem jest DMSA a także NDF. Bardzo skutecznym (naturalnym) środkiem jest również Cilantro (Kolendra). To możesz przyrządzić samemu.
Dla znających ang. polecam: http://www.neuraltherapy....aKlinghardt.pdf
Właśnie znalazłem wątek dot. rtęci i autyzmu po polsku: http://www.dzieci.org.pl/...12;t=5450;&#top
_________________
Żeby dojść do źródła, trzeba iść pod prąd.
 
 
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Sob Maj 26, 2007 21:45   

Dzięki Robert znam tę stronę. Ja odtruwam/naprawiam/poprawiam zachowanie(wszystko razem) mojego syna właśnie dietą dr.Ewy Bednarczyk-Witoszek. Nie stać mnie było na terapię opisywane na polskiej stronie www.dzieci.org.pl z lekarzem DAN i suplemetami.(wizyta u takiego lekarza to koszt ponad 1000 zł a dochodzi jeszcze koszt suplemetów) Na razie uważam,że jedzenie wg.propozycji dr.Ewy pomaga. Szukam jednak kontaktu z rodzicami gdyż Ci z forum raczej są w dietach eliminacyjnych, a propozycji innyvh nie ma. Nawet niskowęglowodanówki tam przedstawiane są tylko na epilepsję itp a próbowane przy autyźmie raczej krytyka.Dlatego tak bardzo ucieszył mnie link o chłopcu na diecie Kwaśniewskiego bo to tylko oznacza,że są tacy rodzice ale nie chcą się bić z wiedzą ,którą wtłacza im medycyna z USA- duże pieniądze wydane na badanie odzyskiwane teraz od rodziców właśnie poprzez lekarzy DAN!.Do tego suplemety itp. To wbrew pozorom bardzo podobny model pomocy jak medycyna konwencjonalna tylko podana trochę w innej formie.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
 
masza

Dołączył: 01 Lut 2005
Posty: 84
Wysłany: Sob Maj 26, 2007 23:24   

A dlaczego taki lekarz od suplementów bierze sobie za wizytę ponad 1000zł :?
_________________
Pozdrawiam , Masza.
 
 
Robert

Dołączył: 29 Wrz 2005
Posty: 159
Wysłany: Nie Maj 27, 2007 12:13   

Ja również nie rozumiem dlaczego to miałby być aż taki koszt... Cały proces "chelacji" to są drobne koszta. Kolendra jest tania (jest w stanie wyciągnąć metale ciężkie nawet z mózgu!), DMSA jest niedrogie a także i ALA (Alpha lipoic acid ). Więc w czym jest problem? Inny bardzo dobry i skuteczny specyfik to NDF. Drobne i niedrogie zabiegi a korzyść, olbrzymia. Oczywiście należy wiedzieć jak się do tego zabrać ale to już małe piwo...
Pozdrawiam
_________________
Żeby dojść do źródła, trzeba iść pod prąd.
 
 
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Wto Maj 29, 2007 21:26   

Nie wgłebiałam się w temat co mieści się w kwocie 250 euro płatnej przed wizytą. Wizyta u lekarki DAN(z ang. oznacza to wyleczyć autyzm natychmiast), lekarka dr.Esser z Niemiec. Wystarczyło mi,że trzeba zapłacić jednorazowo taką kwotę. Są też lekarze polscy w Warszawie ale takie odtruwanie wg opisów z forum odbywa się jakimiś różnymi specyfikami, które zamawia się w internecie za jakieś dość wysokie kwoty.Czasami dodatkowo włącza się leczenie MB 12 który sprowadza się z zagranicy. Do tego dochodzą suplemety w kwotach za 80-100 tabl po około 100 zł a takich suplemetów jest kilka o ile nie kilkanaście. Rodzice neiktórzy jak nie stać ich na wszystko korzystają z części leczenia poprzez forum i tańszych lekarzy. Ale koszty i tak zawsze są dość wysokie.Jak na leczeniu konwencjonalnym.W końcu nie trudno iść do apteki i wydać 200 czy 500 zł na leki szczególnie jeśli nie są refundowane a w tej chorobie większość taka jest bo autyzm jest uznawany za chorobę psychiczną a to co matki sprowadzają z USA zmienia to diametralnie na leczenie organizmu a wtedy leczy się też mózg. Ja wybrałam tylko inną drogę nie bezglutenowo bezmlecznej diety tylko niskowęglowodanowej połączenia DO i rad dr.E.Bednarczyk-Witoszek. A o tym na tym największym forum polskim na któym mówi się o autyźmie jest niewiele. Jest rochę o niskowęglowodanowych dietach ale dawno zapomniane wątki i raczej wyszły jako niepowodzenie. Te suplemety to nowy wymysł z USA.Nie są to suplemety typu zwykłe witaminy itp. REKLAMOWANE SĄ jako produkty bez wyprodukowane specjalnie dla dzieci z autyzmem, bez jakiś tam dodatkó itp. Nawet tam przeczytałąm o tranie, który jako jedyny z firmy X jest CZYSTY bez jakiś tam zanieczyszczeń w któych miała być m.in. rtęć (o ile dobrze pamiętam) taka ziemia dziewicza tabletek. To bardzo duży skrót myślowy moje tłumaczenie więc naprawdę długo by tłumaczyć. Ja nie wiem jeszcze połowy pewnie tego co wiedzą tamte matki.One nie wiedzą tego co ja. :D
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
 
Jaro


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 258
Wysłany: Wto Maj 29, 2007 23:05   

Coś co nie powinno umknąć uwadze zainteresowanych walką z autyzmem!

http://www.transferfactor...ent/view/57/58/

http://www.transferfactor...content/view/46

Warto sprawdzić! Pozdrawiam
 
 
 
Jaro


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 258
Wysłany: Wto Maj 29, 2007 23:12   

P.S.
Odnośnie rtęci to fakt, ja też pamiętam, składnik konserwujący nazywał się Tiomersal, organiczna pochodna rtęci...
 
 
 
Robert

Dołączył: 29 Wrz 2005
Posty: 159
Wysłany: Śro Maj 30, 2007 10:06   

Żadna dieta nie jest w stanie tak skutecznie usunąć toksyn z organizmu (np. z mózgu) jak "chelatory". Jeśli zaś chodzi już o te "chelatory" to nie są one aż tak drogie. (DAN możesz sobie odpuścić). Moim zdaniem najskuteczniejszy protokuł oferuje Andy Cutler. Zawarty jest on w jego książce "Amalgam Illness: Diagnosis and Treatment" - cena $35 (niestety w j. ang.) Jednak nie trzeba nawet tego kupować, w internecie jest to obszernie i dokładnie opisane. Generalnie potrzebne są dwa "chelatory": DMSA oraz ALA. Dodatkowe trochę suplementów witaminowo-mineralnych. Mimo wszystko, warto. Warto również wydać na analizę włosów. To wszystko.
_________________
Żeby dojść do źródła, trzeba iść pod prąd.
 
 
Robert

Dołączył: 29 Wrz 2005
Posty: 159
Wysłany: Pon Cze 04, 2007 13:48   

Widzisz Matti, Candida często jest skutkiem a nie przyczyną... a co jeszcze ciekawe... na Szczęscie! Dlatego niektórzy mogą próbować wybić ją do nogi a ona i tak powróci. Póki nie weźmiesz się za przyczynę to niewiele da nawet najbardziej restrykcyjna dieta oraz głodówki.
_________________
Żeby dojść do źródła, trzeba iść pod prąd.
 
 
Robert

Dołączył: 29 Wrz 2005
Posty: 159
Wysłany: Pon Cze 04, 2007 14:25   

Głodówka dobra rzecz. Sam przeprowadzałem długie, ponad 18-dniowe i mógłbym głodować nawet dłużej. Nigdy nie czułem się głodny ani wyczerpany. Jednak nawet 40-dniowa głodówka Może ci niewiele pomóc przy Candydozie... Musisz dojść do samego Źródła-Przyczyny. Powodzenia.
_________________
Żeby dojść do źródła, trzeba iść pod prąd.
 
 
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Śro Cze 27, 2007 12:59   

czesc, tu WiRAHA

zalozylem w sumie konto glownie po to, zeby napisac odrobinke w tym watku

szukajac kiedys na necie wszystkiego co zwiazane jest z Ellisem - czolowym specem ds weglowodanow, ale rowniez czlowiekiem, ktory leczy chorych ludzi, w tym dzieci z autyzmem, trafilem kiedys na watek ktory napisala D.C. Maxwell - zona Steve'a Maxwella - sportowca i trenera, bliskiego przyjaciela Ellisa. W watku tym wspominala ze osobiscie widziala dzieci ktore Ellis calkiem "wydobyl" z autyzmu. Potem o temacie zapomnialem, ale ostatnio odgrzebalem taka strone:

http://www.autismcounselor.com/index.html

jest to wlasnie strona Ellisa, na ktorej w pewien sposob podsumowuje dane nt tej choroby, obala wiele mitow, przedstawia pewne alternatywne rozwiazania. oczywiscie nie mowi krok po kroku co robic - w koncu to jego komercyjna strona i zarabia na zycie dzieki wizytom klientow, wiec pewne elementy tu jedynie sugeruje. Strona posiada morze materialow - od przyczyn wg Ellisa, poprzed diete, suplementacje, wplyw i sposob usuwania toksyn i metali ciezkich, wplyw szczepionek i antybiotykow, homeopatii i alopatii, dzialania ukladu nerwowego itd itp. to sa cale godziny czytania
dodatkowo Ellis jest autorem ksiazki Autism Body Brain Connection
http://www.amazon.com/Aut...s/dp/0970583273

z tego co tylko pobieznie przeczytalem autyzm wg niego jest w pewien sposob wypadkowa paru nieszczesliwych "zbiegow okolicznosci" - ogolnej slabosci systemowej polaczonej z wplywem toksyn, szczepionek i antybiotykow.

dobra wiadomosc brzmi tak ze da sie chorym pomoc - zla, ze nie sadze zeby w Polsce byl ktos kalibru Ellisa.

tym nie mniej materialow za darmo juz troche jest, wiec ze wspolna pomoca paru innych "ellisowcow" da sie nieco wygrzebac na swiatlo dzienne

pozd
WiRAHA
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 28, 2007 08:55   

Cześć wiraha!
Wpadaj tu częściej, bo masz nieprzeciętną wiedzę na temat low-carbu. :)
Co do "ellisowców" to myślę, że dr Krupka jest naprawdę super gościem; nie jest oczywiście tak znany na świecie jak Ellis, ale wiedzę i praktykę ma naprawdę ogromną.
 
 
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Śro Lip 04, 2007 18:22   

Matti napisał/a:
czemu sie tak wujowo czułęm nie do wytrzymania wtedy na tej ketozie dobre miesiącae temu na oko pół roku :)


nie wiem

Matti napisał/a:
Od dawna czytasz nasze posty?



przegladam czasem te z ciekawiacymi mnie tytulami

pozd
WiRAHA
 
 
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Czw Lip 05, 2007 10:15   

Matti napisał/a:
To z powodu toksykacji.Organizm na ketozie sie zaczął oczyszczać i dlatego tak wiele osó na poczatku ma ciężko.


mozesz mi to jakos bardziej wyjasnic bo pierwszy raz spotkalem sie z takim spojrzeniem na sprawe

pozd
WiRAHA
 
 
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Pią Lip 06, 2007 14:57   

Witam
Tu jest fajnie napisane o autyźmie:http://www.centrumwaszak.pl/autyzm.htm
Pozdrawiam
 
 
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Pią Lip 06, 2007 23:05   

Matti napisał/a:
toksyckacja podobny mechanizm jak przy głodówce...


jesli pojsc sladem dr. A. Cerami i uznac glukoze za substancje toksyczna to owszem - wierze w detoks (w tym waskim aspekcie) poprzez glodowke czy ketoze.
natomiast nie kupuje oczyszczania organizmu z innych toksyn czy metali ciezkich poprzez glodowke, z tej prostej przyczyny ze glodowka oslabia a nie wzmacnia oraz uszczupla zapasy mineralow i tak mocno wytracanych lub nie wchlanianych dzieki toksynom i podczas ich wydalania.

nawet mocniejsze metody typu chelacja (patrz BioChelat) zajmuja miesiace czy nawet lata.

no ale chcialbym sie mylic, wiec moze ktos wyprowadzi mnie z bledu

pozd
WiRAHA
 
 
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Sob Lip 07, 2007 11:56   

Matti napisał/a:
Wieć ciesz sie że na mnie trafiłeś bo sie całkowicie mylisz!


no wlasnie sie ciesze. miec zawsze racje to takie meczace... ;)

Matti napisał/a:
Teorii moga być setki a i tak ważniejsza jest praktyka ja głodowałem i naprawde to zajebiście daje.


zajebiscie co daje? w jaki sposob sprawdziles ze sie oczysciles? z czego? w jakim czasie?

Matti napisał/a:
Poza tym metoda jest znana od starożytności od tysięcy lat!! Juz samo to coś świadczy a tysiace ksiązek na ten temat też niech cie przekonają.
Taką próbe czasu przetrwają tylko diamenty...


to zaden dowod. od tysiecy lat ludzie wierza tez w uroki, duchy, bozkow, bogow, czary, zaklecia, klatwy, anioly, diabla, zmartwychwstanie, niepokalane poczecie - ale to nie musi oznaczac ze cos takiego istnieje i mialo miejsce. (od razu zaznaczam ze nie chce wszczynac tu religijno-swiatopogladowych dysput i nie bede odpowiadal na tego typu watki)

Matti napisał/a:
przy zakazęniu nie powinno sie jeść lecz leżeć organizm sam automatycznie wywołuje ketoze by zmienić środowisko na niekorzustne dla patogenó zakwasza.


uscislijmy - organizm nie wywoluje zadnej ketozy. jesli nie jesz (jak rozumiem nic) to w nia z automatu chodzisz.



Matti napisał/a:
Suworina i Fahrnera mozesz nawet znaleźć ebooki w necie za free sądze.Fahrner (dr) świetnie opisuje co sie dzieje szczegółowo na głodówce.Poszukaj w necie


sprawdze

Matti napisał/a:
Możesz nawet znaleźć opisy ludzi co byli na głodówkach.


to napewno. bretarian tez.

pozd
WiRAHA
 
 
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Sob Lip 07, 2007 17:49   

Matti napisał/a:
co sądzisz w kwestii warzyw bo jeśli dobrze pamiętam to na ficie grube miesiące temu pisałeś chyba zę są do bani? Dobrze pamiętam?


nie wiem, moze pisalem, nie pamietam. zapewne w kontekscie czegos.
warzywa jak warzywa - jesli chodzi o zrodlo witamin czy min to mizerne dosc zrodlo, jesli chodzi o blonnik to na low-carb go nie trzeba, a jesli chodzi o dodatek smakowo-estetyczny to fajne i lubie

generalnie najlepsze zrodlo pozyskiwania wegli - moim zdaniem.
swojego czasu majac dostep do rewelacyjnej solonej sloninki kroilem ja w cienkie plastry, na wierzch plasterki pomidora, cebula w drobna kostke, sol, pieprz, chili, sok z cytryny i oliwa do smaku. dobre bylo. czyli cos jak salatka z pomidorow na sloninie :)

pozd
WiRAHA
 
 
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Nie Lip 08, 2007 10:33   

Matti napisał/a:
No i masz racje to najlepsze źródło węgli bo jeśli chciałbyś napisać ze to shit musiałbym ostro zaprotestować.


odnosze wrazenie ze czujesz jakas potrzebe dzialalnosci misyjnej.

Matti napisał/a:
Człowiek powinien szamać warzywa i owoce mięso a tylko zboża wywalić na śmietnik.


nie wydaje mi sie ze na low-carb powinien jesc warzywa a tym bardziej owoce. moze, ale to nie znaczy ze powinien

Matti napisał/a:
Kiedyś mi radziłeś w ogóle ich nie jeść na tej ketozie i to wtedy był bład ale skoro dziś uważasz jest to najlepsze źródło węgli to poprawnie.


wow!

pozd
WiRAHA
 
 
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Śro Sie 15, 2007 17:32   

Witam
http://www.danwit.pl/arty...z-epilepsja.php
Pozdrawiam
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pią Sie 17, 2007 10:56   

Czytam ostatnio o autyznie - zarowno te oficjalne jak i alternatywne teorie.
Alternatywne teorie podobaja mi sie bardziej. Po pierwsze teorie sa spojne, po drugie wyniki ich bronia.

Wspolczesna medycyna (z tego co czytalem) praktycznie nie leczy autyzmu. podaje sie roznego rodzaju leki w krotkich seriach po to by jakos oddzialywac na konkretne objawy. na przyklad metylflanidat (ritalin) uzywany jest do poprawy koncertacji.
Leki przeciwdepresynjne (np ssri [np prozac]) podawane sa w celu zredukowania zaburzen nastroju.
Leki na dluzsza mete malo daja (w zasadzie chyba nic).
Podawane sa w czasie np pracy psychologa z dzieckiem by byla ona bardziej efektywna.

Mam wrazenie, ze za przeproszeniem polozono lache na tych dzieciakach.
A i tak jest lepiej niz bylo kiedys.
Dawniej popularna byla teoria, iz autyzm spowodowany jest przez nieumiejetna opieke rodzicow nad dzieckiem (brak czulosci ze strony rodzicow itp).
Gdy rodzice przychodzili z dzieckiem do specjalisty slyszeli ze to ich wina (w literaturze mozna bylo spotkac okreslenia typu: matka-lodowka).
Efekt czesto byl taki, ze przychodzila 3 osobowa rodzina: 2 zdrowych doroslych + chore dziecko. Po wizycie mielismy 3 osobowa w pelni nieszczesliwa rodzine: 2 osoby z depresja + dziecko z autyzmem.

Na szczescie te czasy minely i teraz przynajmniej bardziej sie nie szkodzi.

Sprobuje popytac (bo mam taka mozliwosc) co na temat autyzmu sadzi profesorka z wydzialu psychologii uw (ona zajmuje sie psychopatologia).

Jedna rzecz troche nie pasuje mi do alternatywnej teorii.
Natknalem sie mianowicie na wyniki badan. Analizowano dzieci z autyzmem ktore maja blizniaka.
Wydzielono 2 grupy:
1/ blizniaki jednojajowe
2/ blizniaki dwujajowe.

Wsrod jednojajowych ok. 60% dzieci z autyzmem mialo tez blizniaka z autyzmem.
Wsrod dwujajowych 0%..

To by sugerowalo mimo wszystko jakis czynnik genetyczny.
Oczywiscienie wyklucza to teorii alternatywnej.
Sugeruje jedynie, ze byc moze jednym z tych "nieszczesliwych zbiegow okolicznosci" - jak to ujal Ellis jest tez problem na poziomie genow.

Inna sprawa to pytanie na ile wspomniane badania wnosza cos a na ile maca.
Autyzm wystepuje u 4 osob na 10 000.
Blizniakow z ktorych jeden ma autyzm jest duzo duzo mniej.
Jaka wiec byla ta badana grupa?
Bo zazwyczaj bierze sie po prostu pacjentow jednego lub kilku wspolpracujacych lekarz z ilustam lat i na tej podstawie robi sie analize statystyczna.

Postaram sie dogrzebac, jakie to byly grupy. Bo jezeli liczebnosc bylaby na poziomie tuzina par: no to badanie malo nam wnosi do sprawy.

Czy Ellis wspominal cos o wplywie genow na ta chorobe? Ja na razie sie nie doczytalem, ale dopiero wgryzam sie w temat..
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pią Sie 17, 2007 11:52   

Zastanawiajace jest rowniez to, ze autyzm (jak rowniez zespol aspergera) czesciej wystepuje u chlopcow niz u dziwczynek.

Jak do tego odnosi sie Ellis?

Ciekawe rozniez jaki jest zwiazek miedzy choroba matki na rozyczke w czasie ciazy a autyzmem. Bo uwaza sie to za wysoki czynnik ryzyka.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Pią Sie 17, 2007 15:26   

ellis ma strone dot autyzmu ktora zdaje sie podawalem. napewno nie pisnie nic poza to co tam jest napisane a oczywiscie nie jest napisane wszystko - w koncu to jego dochod wiec kart na stol wykladac nie bedzie

autyzm jest ciekawy. wydaje sie ze - zgodnie z tym co ellis pisze - jest to jednoczesny wplyw wielu czynnikow.

nie wiem jak maja sie do tego geny.

pozd
WiRAHA
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 29, 2008 14:59   

ciekawa strona o autyzmie i o związku szczepień i amalgamatów z tą chorobą
http://www.autismmedia.org/
tutaj jest kupa video, gdzie kompetentni ludzie mają odwagę powiedzieć prawdę o ogromnej szkodliwości thimoresalu w szczepionkach, o rtęci w amalgamatach, etc.
"Mercury, Autism and the Global Vaccine Agenda" - http://video.google.com/v...106663412840646
"Autism Enlightened" - http://www.youtube.com/watch?v=oaGwItPeMgQ
"The Vaccine-Autism Connection" - http://bodyelectronics.wo...ism-connection/
części video już obejrzałem i muszę z całą stanowczością przyznać, że sprawa jest naprawdę cholernie ważna!
 
 
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw Maj 01, 2008 08:36   

To bardzo mało poruszany temat, ale bardzo ciekawy.W zasadzie lekarze muszą zrealizować plan szczepień i nikogo nie interesuje autyzm, porażenie mózgowe, udar mózgu. Badania jakie prowadził lekarz neurolog z Vancouver dowiodły,że środek stosowany w szczepionkach powoduje zamieranie komórek nerwowych w mózgu, a to wodorotlenek aluminium. Lekarz ten wskazał,że stosowany jest w szczepionkach takich jak: przeciwko zapaleniu wątroby, polio,tężcowi,krztuścowi,błonicy, nawet przeciwko zapaleniu opon mózgowych. Badania jego wskazują na istniejący związek aluminium z takimi chorobami jak np: parkinsona,stwardnienie zanikowe, alzheimera. Kiedyś czytałam, że o aluminium stosowanym w naczyniach było głośno już w latach 60, ale kasa to kasa, mamy pyszne patelnie itp. Co jeszcze jest stosowane w szczepionkach wieku dziecięcego - pewien amerykanin zaproponował 75 000 dolarów temu lekarzowi,który publicznie wypije mieszankę składników standardowo używanych do produkcji i zalecanych dla dzieci w wieku 6 lat- mianowicie thimerosal (podobno teraz już wycofany), glikol (przeciw zamarzaniu), fenol (środek dezynfekujący), chlorek benzenu (środek dezynfekujący), formaldehyd(śr.konserwujący i dezynfekujący) oraz aluminium. Mieszanka ma być dostosowana do wagi ciała osoby, która się zgodzi. Jeszcze nikt się nie zgodził. Sylwioz łodzi pisałaś jak dobrze pamiętam, że dziecko bierze prozac, jakie jeszcze śmieci nam wcisną. Przecież w Australii prozac został wpisany na czarną listę jako lek powodujący samobójstwa. Również na czarną listę trafiły leki takie jak: Zolofl, Seroquel, Zyprexa, Risperidone, Lithium . Po tych lekach stwierdzono agresywność, pacjenci sami się okaleczali lub stawali się zagrożeniem dla otoczenia. Tak moi poprzednicy w pisaniu mają wielką rację co do odtruwania, biorąc pod uwagę jakie śmieci nam aplikują w szczepionkach. Komórki mózgowe najszybciej są niszczone tak jak i nerek czyli komórki tkanki miękkiej, ale najszybciej się regenerują.
_________________
marzena kiwi
 
 
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw Maj 01, 2008 08:58   

Popieram, że na autyzm może składać się wile czynników. Matka, ciąża, dziecko to jedna z przyczyn. Co do genów to tak naprawdę jeszcze tak właściwie nie udowodniono związku. Słyszeliście pewnie o przypadkach odwrotnych, rodzice w taki czy inny sposób upośledzeni a dziecko zdrowe. Zaczęto zwracać baczną uwagę na leki w czasie ciąży, to słuszne, przyznacie rację, ale syntetyki witaminowe to nierozwaga. W czasie ciąży kobiety miewają anemie i biorą pliki tabletek witaminowych, a wystarczy samemu robić sok z marchwi, jabłka, pomarańczy, buraka (doradziłam swojej bratowej), czyli z własnej produkcji i nie będzie problemu. Tak, tak to bardzo ciekawy temat, związek chorób dziecka z matką.
_________________
marzena kiwi
 
 
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Nie Lis 29, 2009 16:13   

Jesli trafi tutaj jakiś rodzic i chciałby uzyskać informacje natemat diety niskowęglwodanowej w stosowaniu u mojego dziecka: diagnoza opóżnienie w rozowju z cechami autystycznymi to informuję, że Razem Ja, syn i obecnie mój mąż Ją stosujemy. W styczniu 2010 miną 3 lata odkąd stosuję dietę u syna. Obecnie nie oznacza to,że nie je wogóle zbóz i mlecznych ale np raz na tydzień dostaje coś słodkiego. (np. sernik na zimno) Jednak zboża każde i glutenowe i bezglutenowe oraz kasze, ryż nie sa jego CODZIENNYM POSIŁKIEM. PODOBNIE MLECZNE.

Patrząc wstecz Ja nie znalazłam po polsku żadnych treści, które by przedstawiały stosowanie diety niskoweglwodanowej u dzieci z autyzmem i jakie ona przyniosła korzyści.

Po 3 latach mogę napisać, że nie spotkałam innego rodzica choćby czytając relacje z neta, którzy z przekonaniem by mogli napisać,że mają dziecko autystyczne, które nie chorowało nie biorąc witamin, suplementów i żadnych leków , tranów itp substancji. Syn poza czasami pojawiającym się kaszlem, katarem, czy zapaleniem uszu ostatnio wyleczonym bez antybiotyku nie dostał od 3 lat żadnego antybiotyku, nie był chory dłużej niż tydzień( zapalenie uszu).

Alergia w testach płatkowych jaką ma stwierdzoną od 3 lat na orzechy nie jest problemem nawet jesli zje czekoladę czy coś z orzechami albo lody.

Twierdzenie, że można żyć i dobrze się rozwijać nie jedząc zbóż, produktów mlecznych jest prawdziwe. A bardzo istotną sprawą w każdej chorobie ma nie tylko to co jemy ale ilość zjadanych węglowodanów.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany kontaktem ze Mną jeśli tu kiedyś trafi proszę o email jaki podaję w swoim profilu.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
ELA333

Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 35
Wysłany: Wto Gru 01, 2009 20:40   

Sylwio polecam Ci list profesor Majewskiej w sprawie szczepień, która prowadzi badania nad związkiem autyzmu ze szczepieniami. Musisz poszukać na internecie tego artykułu.
Pozdrawiam .
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 02, 2009 14:36   

Robert napisał/a:
Kolendra ... jest w stanie wyciągnąć metale ciężkie nawet z mózgu!


Ciekawe. Zastanawiam się czy chodzi bardziej o liście czy o suszone kwiaty, czy wsio jedno?
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 02, 2009 15:06   

Cytat:
Within just the last 10 years Autism has increased over 1500% (15 times). Ten years ago 1 in 2500 children were diagnosed, while today 1 in 166 children are diagnosed. Based on statistics from the U.S. Department of Education and other governmental agencies, Autism is growing at a startling rate of 10-17 percent per year.
Autism is a neurological disorder that affects the normal functioning of the brain, impacting development in the areas of social interaction and communication skills. Currently the FDA says evidence is not conclusive as to the cause, but great evidence points to Mercury poisoning by vaccination. Robert Kennedy Jr. and Rolling Stone magazine published a compelling article on the subject matter, which opened a great can of worms.
Robert Kennedy Jr. has done his investigation quite well and shares a similar viewpoint as Jeff Primack, which is that “Thimerosal” (which contains Mercury), added as a preservative to vaccines, appears to be the underlying cause of the sharp increase in Autism.
Many Naturopaths have helped mothers reverse the condition in as short as a few months. We recommend they blend and consume high quantities of Cilantro. Cilantro has been revered by the Chinese for thousands of years for its chelating ability. This is NOT a treatment program. It cannot be patented, extracted, or administered. Simply consume the Cilantro in a 3 horse power blender along with other fruits, which kids love. In the case accounts of many Naturopaths the disease has been reversed in a matter of months.
Many mothers have heard about the success with Autism using Readily Available Foods and written us requesting a special consultation, however this is not necessary. Simply consume the Cilantro in as great a quantity tolerable. We say tolerable because it does produce a detoxification response so it is best to start out smaller and work your way up. Use along with fruits for children. There are other common foods which also help to naturally chelate the mercury out from the body.


http://forums.hippymom.co...tro-autism.html


Cytat:
Cilantro - mobilizes the Mercury out of tisses

Chlorella - gets it out of the body


http://www.autism-pdd.net/testdump/test26701.htm


Cytat:
I'm on several autism email groups, and from time to time, cilantro comes up as a treatment. Some people have attempted to use cilantro as a natural chelator to remove mercury and other heavy metals from the body, but it's actual effectiveness is unknown.

According to a very highly-regarded autism specialist in the US, Dr. Amy Holmes: "Cilantro. Untested. A few reports that it MAY cross the blood-brain barrier and chelate mercury, but no data. Please bear in mind that no one knows what the ingredient in cilantro is that MAY do this. Is every cilantro equal? Who knows? I don't see how one could possibly be even somewhat sure that you are keeping a relatively steady blood level of THE INGREDIENT when we don't know what THE INGREDIENT is or if all cilantro has the same amount of it. And if anything in mercury chelation is more important, I can't think of it."

We are chelating my younger son, who tested extremely high for mercury and lead, with DMSA. As much as I wish there were an effective natural alternative out there to use, there isn't one, and my son's health dictates that we remove the toxins as quickly and safely as possible. So far, the results we are getting are very good - we've been chelating for 6 months now. For more information, please visit


www.generationrescue.org.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 02, 2009 15:21   

http://www.home.earthlink...e/cilantro.html

Cytat:
The Poor Man's Chelation Therapy

"There's nothing I like more than learning about inexpensive, common herbs or spices that exhibit unusual healing properties. Historically, the use of herbs and spices in cooking evolved as a method to preserve foods and make them safer to store and eat. While we've grown accustomed to using these items to enhanced or accentuate flavors of food, researchers continue to discover that they have much more to offer than just good taste. A recent example involves the work of Dr. Yoshiaki Omura.

"Dr. Omura recently informed us that he discovered almost by accident, that the leaves of the coriander plant can accelerate the excretion of mercury, lead and aluminum from the body. He had been treating several patients for an eye infection called trachoma (granular conjunctivitis), which is caused by the micro-organism Chlamydia trachomatis. Following the standard treatment with antibiotics. Dr. Omura found that the patients' symptoms would clear up initially, then recur within a few month. He experienced similar difficulties in treating viral related problems like Herpes Simplex types I & II and Cytomegalovirus infection.

Cilantro Helps Flush Out Heavy Metals

" After taking a closer look, Dr. Omura found those organisms seemed to hide and flourish in area of the body where there were concentrations of heavy metals like mercury, lead and aluminum. Somehow the organicism were able to use the toxic metals to protect themselves from the antibiotics. <>P>"It just so happens that while he was testing for those metals, Dr. Omura noticed the mercury level in the urine increased after one consumed a healthy serving of Vietnamese soup. The soup contains Chinese parsley, or it is better known in this country, cilantro. (Some of you may also know it as coriander, since it comes form the leaves of the coriander plant.)

"Further testing revealed that eating cilantro also increased urinary excretion of lead and aluminum. And when cilantro was used concurrently with antibiotics or natural anti-viral agents and/ or fatty acids like EPA with D.A., the above infection could be eliminated for good. (Acupnct Electrother Res. 95:20 (3-4): 195-229.)

'Dr. Omura has made a remarkable discovery. He's found a novel technique which greatly increases our ability to clear up recurring infections both viral and bacterial. And perhaps more exciting, he's discovered an inexpensive, easy way to remove (or "chelate") toxic metals from the nervous system and body tissue - one that anybody can use.

"This is Great News for Amalgam Sufferers

"Chelation therapy using chemicals like EDTA has long been used to help remove these heavy metals, but cilantro is the only natural substance I'M aware of that has demonstrated this ability. This will become news for people suffering from the ill effect of amalgam dental fillings, which contains approximately 50% mercury.

" Dr. Omura recently performed another study in which three amalgam filling were removed from an individual using all of the precautions available to prevent absorption of the mercury from the amalgam. Even with strong air and water suction, water rinses, and a rubber dental dam, significant amounts of mercury were later found in the individual's lungs, kidneys,, endocrine organs, liver and heart. There was no mercury in these tissue prior to the amalgam removal.

" Remarkably, without the help of any chelation agents, cilantro was able to remove the mercury in two to three weeks. (Acupunct Electrother Res 96;21 (2): 133-60.)

"Since some of the patients didn't like the taste of fresh cilantro, Dr. Omura had a pharmaceutical company create a 100 mg cilantro tablet. In the above dental study, one tablet was taken four times a day. As of yet, I haven't been able to find a tested commercial tablet of cilantro. It is believed that the active component in cilantro are easily destroyed during processing. For this reason, I recommend sticking to fresh herb. It can be eaten raw in soup or salad, on tacos, or as garnish with practically any dish.

"Recipe for Cilantro Pesto (Make That "Chelation Pesto")

"I would think it should also work if the cilantro were juiced, but perhaps the easiest and tastiest way to use the herb would be as the main ingredient in a home made pesto sauce. You can start with the basic recipe below and add other nuts and spices to suite your taste.

Cilantro Pesto
1 clove of garlic
1/2 cup of almonds, cashews, or other nuts
1 cup packed fresh cilantro leaves
2 tablespoons lemon juice
6 tablespoons olive oil

"Put the cilantro and olive oil in blender and process until the cilantro is chopped. Add the rest of the ingredients and process to a lumpy past. (You may need to add a touch of hot water and scrape the sides of the blender.) You can change the consistency by altering the amount of olive oil and lemon juice, but keep the 3:1 ratio of oil to juice. (If freezes well, so you can make several batches at once.)

"In light of the ever-worsening quality of our water and soil and the widespread use of metals in everyday items like deodorant and cans, I would seriously suspect that all of us have some toxic metals in our body. And unless they are carried out by a chelating agent, things like lead, aluminum and mercury remain in the body forever. Besides associated with arthritic condition, depression, muscle pain and weakness, memory loss and deterioration, and maybe even Alzheimer's disease.

"Summer's here and cilantro is readily available across the country. It is very popular herb in Mexican cooking, and due to their large Mexican populations is easy to find anywhere from Texas to California. In other areas, you may need to visit an Oriental market or specialty supermarket, (Remember, it's also called Chinese parsley.)

"I would highly recommend that you take advantage of this "poor man's chelation treatment". I'm in the process of doing it now my self and intend to do so at least once or twice a year from now on. All it takes is adding fresh cilantro to your everyday foods or eating a couple teaspoons of cilantro pesto a day for two or three weeks; either will give the dose Dr. Omura used in his research. Judging by the price around here, that means you'd be spending less than a dollar for two weeks of cleansing! Of course, if you really don't like cilantro, you can always spend a thousands times that much on a series of intravenous chelation treatments..."
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Śro Gru 02, 2009 18:22   

ELA333 napisał/a:
Sylwio polecam Ci list profesor Majewskiej w sprawie szczepień, która prowadzi badania nad związkiem autyzmu ze szczepieniami. Musisz poszukać na internecie tego artykułu.
Pozdrawiam .

ela dzieki ale ja już Bartka nie szczepie od 3 lat. Forum dzieci.org.pl to kopalnia wiedzy równiez w temacie szczepień.

Ela w innych Twoich wątkach czytałam o alergii, karmieniu piersią etc. Znajdż użytkownika na tym forum Ewa Bednarczyk-Witoszek i o karmieniu, alergiach i innych chorobach będziesz mogła poczytać w jej postach. Polecam. To dzięki niej zdecydowałam się na leczenie syna dietą bo jako lekarz pomogła Mi nauczyć się jak ją stosować.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Śro Gru 02, 2009 18:28   

Walde B

doceniam pomoc i dziękuję za teksty ale jesli mi się uda to tylko i wyłącznie przez tłumacza przeczytam ten tekst po angielsku bo słabo znam języki obce nadal. . A co do róznego rodzaju ziół, i innych terapii witaminami etc to na razie wiem,że istnieją , czytałam o nich ale dla Mnie wazne jest podstawowe pytanie : Jak organizm zachowałby sie mojego syna gdybym zastosowała jedną z metod oczyszczania organizmu np. z metali ciężkich jeśli takie ma w organizmie? To mógłby być szok dla organizmu, może jakiś organ uległby przeciążeniu i wywołałbym skutki uboczne w postaci jakieś choroby? Nie wiem tego, badania nawet pierwiastkowe z włosów nie robiłam , ani badań moczu zagranicznych bo nie stać mnie było na te badania, które zalecają u dzieci autystycznych by sprawdzić jak zanieczyszczony jest organizm. Dlatego skoro nawet zioła w ilości " nieodpowiedniej mogą zaszkodzić" więc u mnie na razie żadne terapie poza dietą nie wchodzą w grę.

:pada:
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 02, 2009 20:24   

Cytat:
Jak organizm zachowałby sie mojego syna gdybym zastosowała jedną z metod oczyszczania organizmu np. z metali ciężkich jeśli takie ma w organizmie? To mógłby być szok dla organizmu, może jakiś organ uległby przeciążeniu i wywołałbym skutki uboczne w postaci jakieś choroby?


Toteż zalecają aby te liście kolendry dawkować w małych ilościach.

Cytat:
żadne terapie poza dietą nie wchodzą w grę.


W sumie kolendra, czosnek czy imbir jako przyprawy od czasu do czasu spokojnie mieszczą się pojęciu diety. Pewnie sporo osób tak "oczyszcza swój organizm" i nawet o tym nie wie.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Śro Gru 02, 2009 21:54   

dlatego zioła i inne w ramach " do smaku"
czosnek, cebula, imbir, curry, zioła prowansalskie, czarnuszka, oregano, majeranek, bazylia ,jałowiec i inne ale cały czas sie ucze co z czym mozna łączyć i do jakich potraw. mięta kiedyś mi smakowała w potrawach, teraz już jest za mocna, żołądek się trochę podleczył i ju jej nie potrzebuje, więc został majeranek czasami. teraz mam ochotę zamiast cytryny na pietruszkę zieloną . Ostatnio zjadłam całego grejpruta po długim niejedzeniu. Miałam ochotę a wyszłam z założenia,że jesli zjem to albo mi posłuży mimo nie do końca wyleczonego raczej żołądka albo mi zaszkodzi jak zjem za dużo. Jakos mi nic nie było ale ochota przeszła więc spoko. Póki co uczę się nadal a dzięki ostatnio obejrzanemu filmowi "Grubsi nie głupsi "juz wiem dlaczego kokos i tłuszcz z niego jest ok. Tak po polsku wytłumaczyli dlaczego bo w kokosie tłuszcz po prostu występuje a w ziarnach, z których się tłoczy olej raczej nie jak np. kukurydziany. Jak jesteś zainteresowany Waldek to polecam, był na planete i ma być jeszcze wyświetlany.

Pozdrawiam.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 03, 2009 08:16   

Oglądałem w oryginale. Najlepszy film o lc jak dotąd, dużo lepszy niż ten o Atkinsie. Był zresztą na forum cały wątek o tym. http://www.dobradieta.pl/...pic.php?t=15770

Chętnie zobaczę wersję pl.

Jeszcze co do do kolendry i curry (które ją zawiera), czytam, że polecane są również do jagnięciny, więc mi pasuje.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
ELA333

Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 35
Wysłany: Czw Gru 03, 2009 12:01   

Ela w innych Twoich wątkach czytałam o alergii, karmieniu piersią etc. Znajdż użytkownika na tym forum Ewa Bednarczyk-Witoszek i o karmieniu, alergiach i innych chorobach będziesz mogła poczytać w jej postach. Polecam. To dzięki niej zdecydowałam się na leczenie syna dietą bo jako lekarz pomogła Mi nauczyć się jak ją stosować.[/quote]

Dziękuję Sylwio !
Od kiedy mała dostała wysypki poszłam i zrobiłam jej z krwi badanie na uczulenie na białko i na gluten. Wyniki są ujemne. Nadal stosuję dietę niskowęglowodanową. Nawet pokusiłam się o dietę ułożoną przez panią Danutę Jarmołowicz z Dan-Wit i stosuję się do niej . Nareszcie zaczęłam chudnąć, a nadal karmię piersią a mała nie ma żadnej wysypki. Podejrzewam, że to było uczulenie na oliwkę albo na proszek do prania. Ale skorzystam z rad pani Ewy Bednarczyk - Witoszek a pro po odżywiania małych dzieci.
Polecam gorąco miesięcznik Poradnik Dobrego Zdrowia, w którym są bardzo ciekawe artykuły na temat różnych chorób, metod leczenia i oczywiście na temat diety niskowęglowodanowej i inne.
Pozdrawiam !
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Czw Gru 03, 2009 17:51   

Ela dziękuję ale Poradnik jeszcze jako wczesniejszy Optymalnik czytam czasami każdy numer w zalezności od tego czy mnie interesuje. Kiedyś był ciekawy artykuł o leczeniu dietą niskowęglowodanowa padaczki(epilepsji). W najnowszym przeczytałam tez ciekawe artykuły. Po 3 latach siedzenia nosem w necie i tutaj i na innych forach mogłabym stac się dietetykiem szczególnie w Łuszczycy, autyźmie, porażeniu mózgowym i spadku wagi ciała na przykładzie chorób całej mojej rodziny i stosowania u Nas tej diety.

Pozdrawiam. Jak coś to pytaj. Jeśli wiem to odpowiem i pomogę.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Czw Gru 03, 2009 18:03   

Ela co do wysypki, ogólnie może nie być uczulenia na białko i gluten tak ja u mojego syna nie było. * tylko na orzechy stwierdzono) ale alergia to wg mądrej wiedzy alergologicznej m.in. reakcja po przetworzeniu tego co jemy na wysypkę np. tego z czego nie potrafiłaś jak pisałaś zrezygnować czyli jakiegoś chlebka czy bułki. Reakcja u mojego syna gdy nie jadł mleka wogóle ale jadał np. serek homogenizowany i pieczywo orkiszowe z datą wazności 3 dni nadal była jelitowa czyli miał wysypke w okolicy odbytu. Organizm w ten sposób pokazywał,że to jest jedzenie , które ciału nie pasowało. Tak ja nigdy nie mialam alergi na trawy, krzaki czy pyłki ale jedząc zbożowe przez 4 lata bolała mie głowa po urodzeniu syna i dopiero przejście na diete bez zbóż spowodowało ,że bóle przeszły a zaliczyłam już laryngologów, alergologów, szpital i badania głowy bo mam porażenie mózgowe więc się bali i musieli mnie w końcu po 3 latach łażenia przyjąć do szpitala. Nikt nie dopatrzyl się choroby aż pewnie w końcu by stwierdzili,że mam migrenowe bóle głowy czyli z niewaidomo czego. A w moim przypadku ujawniło się to od razu przy odstawieniu zbóz, kasz, ryżu, wszystkich z grupy zboża.

Dlatego twoja córka będzie mogła spokojnie pić Twoje mleko gdy Ty zamiast zostawiać w swojej diecie chleb przejdziesz na wołowinę, inne mięsko, jajka, czasami zjesz lody czy coś innego mlecznego tłustego np. 36% śmietanę jako deser jesli lubisz!. I bedzie dobrze a resztę doczytasz albo się dowiesz z postów dr.Witoszek.

niesamowicie Ona opisała swoje obserwacje gdy była w ciąży i to co jadła a co córce szkodziło wychodziło np. u niej na skórę. np. jakieś w octcie pieczarki chyba 3 sztuki jak pamiętam. Takim opisami Mnie pokazała jak ważne jest przywrócić sobie umiejętność obserwacji swojego ciała i tego co Ono Nam pokazuje. Bo ulewanie sie u dziecka albo U Nas czkawka to też niezwykły objaw organizmu.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Czw Gru 03, 2009 18:41   

sylwiazłodzi napisał/a:
przez 4 lata bolała mie głowa po urodzeniu syna i dopiero przejście na diete bez zbóż spowodowało ,że bóle przeszły a zaliczyłam już laryngologów, alergologów, szpital i badania głowy bo mam porażenie mózgowe więc się bali i musieli mnie w końcu po 3 latach łażenia przyjąć do szpitala. Nikt nie dopatrzyl się choroby aż pewnie w końcu by stwierdzili,że mam migrenowe bóle głowy czyli z niewaidomo czego.


A ja pokusiłabym się o zupełnie inną interpretację takiego bólu głowy. Przede wszystkim, migrena nie bierze się z "niewiadomo czego". Jest wybitnie powiązana z tłumieniem złości (można poszukać fachową literaturę na ten temat). Moje własne doświadczenie również to potwierdza, ponieważ od wczesnych nastoletnich lat walczyłam z regularnymi atakami migreny (łącznie ze światło- i dźwięko- fobią). Ataki zniknęły i więcej nie pojawiły się po tym, jak zaczęłam uczyć się wyrażać uczucia i zwróciłam szczególną uwagę na adekwatne wyrażanie złości.

Nagłe pojawienie się u Ciebie migreny po porodzie mogło wiązać się właśnie z tym konkretnym wydarzeniem, tym bardziej, że wcześniej takich ataków nie miałaś, a przecież zbożowe jadłaś od dziecka. Poród i komplikacje z nim związane oraz choroba synka, mogły wywołać całą masę niewygodnych uczuć, których "nie wypadało" odczuwać, a tym bardziej ujawniać. Musiały więc zostać stłumione, wyparte, a jednak znalazły sposób by jednak dać Ci znać o sobie poprzez ból głowy.

To fajnie, że odrzucenie zbóż Ci pomogło. Mogło to też zadziałać na zasadzie placebo - mocno uwierzyłaś, że to pomoże. Ale dieta to nie wszystko, dlatego dobrze jest uwzględniać też inne czynniki mające wpływ na powstawanie różnych chorób i dolegliwości, w tym przypadku bólu głowy.

Marishka
 
     
Neska 


Pomogła: 23 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 1331
Wysłany: Czw Gru 03, 2009 19:32   

Waldek B napisał/a:
Oglądałem w oryginale. Najlepszy film o lc jak dotąd, dużo lepszy niż ten o Atkinsie. Był zresztą na forum cały wątek o tym. http://www.dobradieta.pl/...pic.php?t=15770

Chętnie zobaczę wersję pl.


wlasnie wczoraj lecial na Planett w wersji pl, ale pozno cos ok. polnocy, nie ogladalam do konca, bo padlam z zmeczenia.
_________________
Pachelbel Canon in D
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Sob Gru 05, 2009 00:06   

Niestety, ale to właśnie gluten jest częstą przyczyną uporczywych migren i innych schorzeń. Zbyt często się z tym spotykamy, żeby bezkrytycznie przyjmować teorię placebo. To jest rzeczywiste działanie glutenu, a nie urojone.
JW
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Sob Gru 05, 2009 22:51   

Gluten na pewno, w końcu nie powstałaby dieta bezglutenowa dla tych, u których gluten nie jest tolerowany prawie w żadnej formie i trafiają do szpitala bo zjedzenieglutenu nawet odrobiny grozi zejściem śmiertelnym.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Nie Gru 06, 2009 22:31   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Niestety, ale to właśnie gluten jest częstą przyczyną uporczywych migren i innych schorzeń. Zbyt często się z tym spotykamy, żeby bezkrytycznie przyjmować teorię placebo. To jest rzeczywiste działanie glutenu, a nie urojone.
JW


Oczywiście że tak jest. Ma to jednak oddziaływanie opóźnione i niejako ukryte. Ale sprawa jest jasna nawet dla medycyny dzisiaj. Pytanie jest o wnioski i co robić. Oczywiście medycyna nie oferuje niczego prócz obietnic wynalezienia leku i - uwaga - unikanie glutenu.
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 10:02   

Cytat:
dlatego zioła i inne w ramach " do smaku"
czosnek, cebula, imbir, curry, zioła prowansalskie, czarnuszka, oregano, majeranek, bazylia ,jałowiec i inne ale cały czas sie ucze co z czym mozna łączyć


Byłbym wdzięczny za rozwinięcie tego tematu łączenia ziół.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
ELA333

Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 35
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 13:27   

sylwiazłodzi napisał/a:
Ela co do wysypki, ogólnie może nie być uczulenia na białko i gluten tak ja u mojego syna nie było. * tylko na orzechy stwierdzono) ale alergia to wg mądrej wiedzy alergologicznej m.in. reakcja po przetworzeniu tego co jemy na wysypkę np. tego z czego nie potrafiłaś jak pisałaś zrezygnować czyli jakiegoś chlebka czy bułki. Reakcja u mojego syna gdy nie jadł mleka wogóle ale jadał np. serek homogenizowany i pieczywo orkiszowe z datą wazności 3 dni nadal była jelitowa czyli miał wysypke w okolicy odbytu. Organizm w ten sposób pokazywał,że to jest jedzenie , które ciału nie pasowało. Tak ja nigdy nie mialam alergi na trawy, krzaki czy pyłki ale jedząc zbożowe przez 4 lata bolała mie głowa po urodzeniu syna i dopiero przejście na diete bez zbóż spowodowało ,że bóle przeszły a zaliczyłam już laryngologów, alergologów, szpital i badania głowy bo mam porażenie mózgowe więc się bali i musieli mnie w końcu po 3 latach łażenia przyjąć do szpitala. Nikt nie dopatrzyl się choroby aż pewnie w końcu by stwierdzili,że mam migrenowe bóle głowy czyli z niewaidomo czego. A w moim przypadku ujawniło się to od razu przy odstawieniu zbóz, kasz, ryżu, wszystkich z grupy zboża.

Dlatego twoja córka będzie mogła spokojnie pić Twoje mleko gdy Ty zamiast zostawiać w swojej diecie chleb przejdziesz na wołowinę, inne mięsko, jajka, czasami zjesz lody czy coś innego mlecznego tłustego np. 36% śmietanę jako deser jesli lubisz!. I bedzie dobrze a resztę doczytasz albo się dowiesz z postów dr.Witoszek.

niesamowicie Ona opisała swoje obserwacje gdy była w ciąży i to co jadła a co córce szkodziło wychodziło np. u niej na skórę. np. jakieś w octcie pieczarki chyba 3 sztuki jak pamiętam. Takim opisami Mnie pokazała jak ważne jest przywrócić sobie umiejętność obserwacji swojego ciała i tego co Ono Nam pokazuje. Bo ulewanie sie u dziecka albo U Nas czkawka to też niezwykły objaw organizmu.

Nie jem już chleba od miesiąca. Ale mała nadal ma na policzkach krostki. Policzki są czasem zaczerwienione i mają suchą skórę ! Czym smarować je by nie nie były takie suche ?
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 19:28   

Waldek to musiałabym zacytować ksążkę ale tak ogólnie chodzi o to ,że , pomijając działanie ziół lecznicze w większych ilościach też szkodliwe to działanie przyprawowe też podobnie wygląda. Kiedyś zastanawiałam się dlaczego jak raz dodałam zioła do pieczenia mięsa to mi nie smakowało. Okazałao się, że jesli dobrze pamiętam połączenie mięty chyba z oregano jest bez sensu bo smaki ziół nie pasują do siebie. Ale dokładnie to już było chyba z rok czy 2 lata temu więc dokładnie nie pamiętam. W przypadku ziół działa zasada podobna jak w diecie przemian, w której stosuje się smaki gorzki, słodki itd w odniesieniu do grupowania żywności i całej wiedzy dotyczącej tego co dany smak wg tej filozofii leczy, bo okreslenie tego dietą to za mało bo to wpisuje się w część wiedzy , która jest znana od kilku tysięcy lat bo udało mi się trafić w biblotece nawet na książke, która pokazała tłumaczenie tekstów z 18-19 wieku a tłumaczono ją na fali zainteresowań na poczatku 20 wieku wiedza pozaeuropejską " Sekret Złotego Kwiatu"( nie pamiętam autora ale to był jakiś znany ówczesny naukowiec.

Ale wracając do sedna czyli ziół, jest z nimi podobnie jak z innymi produktami np. cytryna pasuje do ryb, nóżek, galaret a do niektórych słodkości już nie bardzo np. pączki ze smakiem cytrynowym nie wiem jak by smakowały. Ale to może zły przykład, może ktos już takie pączki wymyslił.

:)

link do bonifratrów gdzie jest opisane pokrótce działanie ziół bo Ja u nich kiedyś zaczęłam kupowac zioła przyprawowe albo przyprawy bo niektóre są ziołami a niektóre przyprawami. Podział co z czym łączyć jest już we wskazaniu do czego stosować dane zioła, do jakiego mięsa, sosu, zupy.

http://www.bonifratrzy.lo.../kuchnia/&a=109
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Wto Mar 23, 2010 21:34   

link do wątku , który założyłam tu na forum by uporządkować moje doświadczenia w leczeniu dietą mojego autystycznego syna by przekazać to wszystko co już wiem w temacie

leczenia dietą mojego autystycznego syna



http://www.dobradieta.pl/...c9f7dedb#121761

zapraszam
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Śro Gru 22, 2010 22:45   

Korzystając z uprzejmości tego forum i jego możliwości informuję, że w Łodzi odbędzie się spotkanie mające na celu zintegrowanie rodziców i rodziny autystów

w dniu 16 lutego 2011 roku w Stowarzyszeniu :kobiety.lodz.pl o godz.18.00

ul.Kościuszki 48, I piętro


więcej informacji zamieszczę wkrótce i pojawi się również informacja o tym przedsięwzięciu na stronie internetowej Stowarzyszenia

http://www.kobiety.lodz.pl

Jeśli możecie prześlijcie dalej osobom, które znacie,że mogą być zainteresowane lub osobom, które być może mogłyby kiedyś uczestniczyć w pomocy Nam rodzinom opiekującym się autystami (dorosłymi lub dziećmi) np: lekarzami, logopedami, terapeutami różnych specjalności stosowanych w autyźmie etc.

Informację na bieżąco będę zamieszczać też na mojej stronie, gdzie możecie komentować i zostawiać swoje sugestie o tym spotkaniu w zakładce: "Autyzm w Łodzi"

http://www.autismlowcarbdiet.pl
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

Ostatnio zmieniony przez sylwiazłodzi Śro Gru 22, 2010 22:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Pon Gru 12, 2016 18:43   

Łukasz Lubicki o autyzmie od 26 minuty

https://www.youtube.com/watch?v=AfnXoKhAn9o
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Gru 13, 2016 09:53   

Raczej ten Lubicki jest mało wiarygodny:
https://youtu.be/AfnXoKhAn9o?t=1685
Wegetarianizm to ostatnia rzecz, jaką można chorej wątrobie zafundować.
JW
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Gru 19, 2016 11:33   

Niby czemu? Dieta wegańska często jest rozpisywana przy stłuszczeniu wątroby i działa to skutecznie. Najprościej wyciąć białko właśnie poprzez odrzucenie mięsa z diety.
 
     
Piotr86 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 40
Wysłany: Pon Gru 19, 2016 14:06   

pogodny napisał/a:
Niby czemu? Dieta wegańska często jest rozpisywana przy stłuszczeniu wątroby i działa to skutecznie. Najprościej wyciąć białko właśnie poprzez odrzucenie mięsa z diety.

A dlaczego przy stłuszczeniu wątroby chciałbyś "wycinać" białko? Stłuszczenie wątroby bierze się najczęściej z dużych ilości
1. alkoholu
2. Fruktozy
3. Ogólnego nadmiaru węglowodanów przy diecie powyżej zapotrzebowania energetycznego, zmuszającego wątrobę by zmieniała je na tłuszcz.
Białko jest konieczne by wątroba się regenerowała (a jej zdolności do regeneracji są ogromne)
Ostatnio zmieniony przez Piotr86 Pon Gru 19, 2016 14:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Gru 20, 2016 01:44   

pogodny napisał/a:
Niby czemu? Dieta wegańska często jest rozpisywana przy stłuszczeniu wątroby i działa to skutecznie. Najprościej wyciąć białko właśnie poprzez odrzucenie mięsa z diety.
To prawda. Tzn. prawdą jest zalecanie chudego żywienia. Efekt? Jeżeli zajrzymy do podręcznika internisty, to przeczytamy, że w ostatnich latach rokowania w marskości wątroby są coraz gorsze, czytaj, większa śmiertelność, krótsze życie.
JW
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved