Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Pon Gru 24, 2012 13:31
Dieta na przybranie masy
Autor Wiadomość
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Pią Wrz 13, 2013 19:49   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
marysia2 napisał/a:
No zobaczymy na ile skuteczne są te Wasze diety:)

Nie nasze. Dieta Kwaśniewskiego odchudza.
Żeby przybrać trochę masy, oprócz białka i tłuszczu trzeba jeść więcej węglowodanów, co najmniej 150g i zażywać ruchu, żeby nie poszło w tkankę tłuszczową.
Dr Kwaśniewski sztywno zaleca 0,8g węglowodanów na każdy kg masy należnej. Nie białka, ale węglowodanów!!!
Czyli 40 do 80 g na średniego człowieka. To znacznie za mało, żeby nie chudnąć.
JW23

W Arkadii "Podpłomyk nadziei" zadajemy kłam takowym herezjom :hihi: nie posiadamy tytułów dietetycznych :hah: , samo(nie)uki to "My" optymalna brać z dobrejdiety.pl trzeba wiać ;) :hihi:
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Czw Paź 03, 2013 08:54   

Jak sie gruby wymieni z chudym bakteriami z przewodu pokarmowego, to oba podmioty skorzystaja; gruby schudnie a chudy zgrubnie.

Cytat:
A study showed that transplanting gut bacteria from obese people into mice led to the animals gaining weight, while bacteria from lean people kept them slim.


http://www.bbc.co.uk/news/health-23970219
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Czw Paź 03, 2013 09:25   

Mariusz_ napisał/a:
W Arkadii "Podpłomyk nadziei" zadajemy kłam takowym herezjom :hihi: nie posiadamy tytułów dietetycznych :hah: , samo(nie)uki to "My" optymalna brać z dobrejdiety.pl trzeba wiać ;) :hihi:
To nie moja wina, że uznaje Pan zalecenia dra Kwaśniewskiego za herezję. Trzeba było słuchać, co mówił o swojej diecie, gdy jeszcze mógł mówić.
JW
 
     
maniek669

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 459
Wysłany: Czw Paź 03, 2013 13:02   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Mariusz_ napisał/a:
W Arkadii "Podpłomyk nadziei" zadajemy kłam takowym herezjom :hihi: nie posiadamy tytułów dietetycznych :hah: , samo(nie)uki to "My" optymalna brać z dobrejdiety.pl trzeba wiać ;) :hihi:
To nie moja wina, że uznaje Pan zalecenia dra Kwaśniewskiego za herezję. Trzeba było słuchać, co mówił o swojej diecie, gdy jeszcze mógł mówić.
JW


:evil: :evil: :evil: :evil:

hahaha koń by się uśmiał

tzw. "koński dowcip" ;D ;D ;D
Ostatnio zmieniony przez maniek669 Czw Paź 03, 2013 13:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
COOLER 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 854
Wysłany: Czw Paź 03, 2013 14:14   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Mariusz_ napisał/a:
W Arkadii "Podpłomyk nadziei" zadajemy kłam takowym herezjom :hihi: nie posiadamy tytułów dietetycznych :hah: , samo(nie)uki to "My" optymalna brać z dobrejdiety.pl trzeba wiać ;) :hihi:
To nie moja wina, że uznaje Pan zalecenia dra Kwaśniewskiego za herezję. Trzeba było słuchać, co mówił o swojej diecie, gdy jeszcze mógł mówić.
JW

Albo kiedy miał swoje własne włosy na głowie i nie musiał używać peruki.
 
     
zales

Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 3
Wysłany: Pią Lis 01, 2013 20:59   

Witam, a co myślicie o stosowaniu odżywek kulturystycznych w celu przybrania masy?
Ja osobiście mam taki problem że ważę około 70 kg iprzy wzroście około 185 cm i za nic nie mogę przytyć. Jem dużo i często jednak waga stoi w miejscu. Jestem aktywny fizycznie ale bez przesady, nie trenuję sportu wyczynowo.

Mam wielu znajomych, którzy chodzą na siłownie i polecają mi żebym zaczął stosować odżywki na masę. Podobno efekt jest gwarantowany. Nie wiem tylko czy to napewno zdrowe i bezpieczne. Przejrzałem kilka ofert i przeczytałem opinie i mam zamiar kupić http://www.megapower.pl/true-mass-p-2573.html tylko wolałbym najpierw uzyskać jakiejś fachowej opinii na ten temat. Jeśli macie doświadczenie z tego typu produktami to bardzo proszę o poradę.
pozdrawiam
Lukasz
 
     
draq

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2012
Posty: 40
Wysłany: Sob Lis 02, 2013 13:05   

zales napisał/a:
Ja osobiście mam taki problem że ważę około 70 kg iprzy wzroście około 185 cm i za nic nie mogę przytyć.

Dlaczego jest to problem? Widocznie dla Ciebie jest to optymalna waga przy tym wzroście.
zales napisał/a:
Jem dużo i często jednak waga stoi w miejscu.

To dobrze świadczy o Twoim organizmie. Jeszcze jest na tyle sprawny by przerobić taką ilość pożywienia i nie przytyć.
zales napisał/a:
nie trenuję sportu wyczynowo.

Dlatego Twoja masa nie wzrasta. Sprawa jest bardzo prosta i jeżeli chcesz osiągnąć efekty, to warto byś jej nie komplikował.
Po prostu ćwicz mięśnie, a urośniesz. To wszystko. Nie musisz koncentrować się na ilości spożywanego jedzenia, zakładam że nie będziesz się głodował.
zales napisał/a:
Podobno efekt jest gwarantowany. Nie wiem tylko czy to napewno zdrowe i bezpieczne.

Nie jest zdrowe.
 
     
adamo56 

Wiek: 44
Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 24
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Pią Kwi 25, 2014 22:11   

Zales,
jeśli chcesz przybrać na masie to bardziej bym Ci polecił taką odżywkę: http://www.bcaa.pl/pvl/mutant-mass-6800g-1280.html . Piszesz, że jesz więcej ale pamiętaj, że 2 kanapki dziennie więcej to trochę za mało:) Prawdopodobnie nie dostarczasz do organizmu wystarczającej ilości kalorii pozwalającej na efektywne budowanie masy mięśniowej. Odżywka dostarczy dodatkowych kalorii i będzie stanowiła źródło energii. Oczywiście nie zapomnij o regularnym treningu. 3 tygodnie i przy połączeniu diety, sportu i odżywki zobaczysz efekty.
 
     
koffin

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 482
Wysłany: Sob Kwi 26, 2014 17:53   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
side napisał/a:
Na diecie dr Lutza zjada sie nie wiecej niz 72g weglowodanow
Tak, ale jada się bez ograniczeń białko , znacznie więcej niż na DO. Poza tym, jeżeli ktoś chce przybrać ciała, powinien jednak jadać więcej węglowodanów. Chyba, że ma cukrzycę lub choroby neurologiczne, ale ten przypadek tu nie zachodzi.
JW


Więcej węgli ale wtedy mniej białka bo białko przerabiane jest na węgle.
Więc mniej więcej ile min- max węgli i min- max gr. białka powinna osoba jadać?
 
     
farama

Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 1
Wysłany: Śro Kwi 30, 2014 15:30   

Ja jestem przeciwnikiem odżywek, i zwolennikiem zdrowego odżywiania, odżywiamy się zdrowo, jedzmy więcej i więcej...i obserwujmy, jak Nasza waga wzrasta. W żadnym wypadku nie sięgajmy po gotowe dania.
 
     
SwojskaPiwniczk

Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 62
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Pią Maj 30, 2014 11:40   

Ja podobnie,także jestem przeciwnikiem odżywek ponieważ jest to sztuczne wspomaganie organizmu i w wielu przypadkach nic innego jak tylko efekt placebo. Warto postawić na dobrą dietę i tego sie trzymać a efekty na pewno będą widoczne.
_________________
SwojskaPiwniczka.
 
     
Moveo-Sport_pl

Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 63
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Pon Lip 14, 2014 16:59   

Odżywki czy suplementy są w porządku,ale jako coś zupełnie dodatkowego do diety i ćwiczeń które już mamy. Nie można bazować tylko i wyłącznie na samych suplementach.
 
     
porrys

Dołączył: 05 Lis 2014
Posty: 1
Wysłany: Śro Lis 05, 2014 10:59   

Po pierwsze - zwiększmy porcje, po drugie - jedzmy naprawdę regularnie, po trzecie - odstresujmy się. Ja cały czas przybieram na wadze, często zamawiam jedzenie za pośrednictwem telefonu, i przybieram na masie w naprawdę zdrowy sposób.
_________________
http://www.best-seller.waw.pl/
 
     
zales

Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 3
Wysłany: Śro Sty 21, 2015 22:57   

Ostatecznie zdecydowałem się na coś jeszcze innego https://www.megapower.pl/trec-mass-xxl-p-2968.html , głównie ze względów ekonomicznych. Powiem szczerze że jestem zadowolony bo + 3kg po miesiącu. Polecam dla osób które nie mają dużo kasy na suple bo naprawdę daje radę.
Ostatnio zmieniony przez zales Śro Sty 21, 2015 22:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zales

Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 3
Wysłany: Śro Sty 21, 2015 22:59   

Acha i jeszcze jedno - podobno warto połaczyć odżywkę na masę z kreatyną. Czy możecie polecić jakąś tanią i dobrą ?
 
     
Tomasz B 

Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 14
Wysłany: Czw Sty 22, 2015 03:37   

Dużo wołowiny trzeba jeść ;) .
Ponoć niskobudżetówka dobra to: Activlab Creatine Powder. Lepsza to ta: Trec CM3 Powder. Będziesz mieć dużą retencję wody no ale jak chcesz wyglądać jak balon... ;)
 
     
malwina28

Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 26
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Śro Kwi 08, 2015 17:25   

a może twój problem leży gdzieś w sweże zdrowotnej proponuje najpierw sie porządnie przebadać :-)
 
     
Grażyna1991

Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 9
Wysłany: Czw Gru 10, 2015 13:19   

Sposobów jest wiele bo i jedzenia jest wiele. Zalezy czy wolisz wybrac niezdrowa diete skladajaca sie ze slodyczy, ktora sprawi, ze szybko ale niezdrowo przytyjesz i ucierpi na tym Twoj organizm albo powolną ale zdrowa i poprawiajaca Twoje fizyczne samopoczucie.
 
     
Grażyna1991

Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 9
Wysłany: Śro Gru 30, 2015 16:26   

Powiem Ci szczerze, że też walcze z niedowagą i bardzo mnie już to irytuje. Mam 164 a waze okolo 46 kilogramów. Jeszcze niedawno ważyłam 50 kilogramów i to była dla mnie najlepsza waga bo nie wygladalam za grubo ani za chudo. A teraz mam problem bo nie mam jak przytyc..
 
     
ekt

Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 69
Wysłany: Pon Paź 31, 2016 11:00   

Polecam dania wysokokaloryczne. Oraz niewielkie. Dzięki temu będziecie mogli więcej zjeść Dobry jest na przykład makaron. Pamietajcie równie,ze nie mozecie ograniczać warzyw i owoców Sa one obecne zarówno w diecie na przytycie jak i w diecie na schudnięcie....

Smaczny jest ten przepis na zapiekankę makaronową:
https://www.przepisy.pl/p...ronowa-pychotka

Danie jest proste, smacznze oraz mało skomplikowane.
 
     
maja90 

Dołączyła: 02 Lis 2016
Posty: 11
Wysłany: Czw Lis 03, 2016 10:21   

Dieta na przytycie to naprawdę duży problem dla wielu osób. Mam koleżankę, która jest strasznie chuda i już od kilku lat próbuję przytyć, niestety nie bardzo jej wychodzi dieta oparta na zdrowych produktach bo po prostu nie ma czasu gotować i wszystko się kończy na obiedzie w Mc'Donalds. A właśnie przez ten ciągły brak czasu i jedzenie nieregularnie i w biegu ostatnio to nie wiem czy nawet jeszcze nie schudła.
 
     
hanna94.4

Dołączył: 08 Lis 2016
Posty: 6
Wysłany: Wto Lis 08, 2016 09:41   

Mam podobny problem. Przytycie wydaje się prawie nie możliwe, mimo zdrowej diety i regularnych posiłków. Usłyszałam, ze może to być wynik anemii. Co o tym sądzicie ?
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Gru 20, 2017 13:50   

Anemia, nadczynność tarczycy, możliwości jest sporo. Grunt to zrobić badania, a nie domyślać się co może nam być ;)
 
     
Anime

Dołączył: 16 Sty 2020
Posty: 1
Wysłany: Czw Sty 16, 2020 17:54   

Dzień dobry,

Pozwolę sobie nieco odkopać ten wątek i zadać kilka pytań – bardziej doświadczonym użytkownikom, a mianowicie:

- czy można jednocześnie budować masę i redukować tkankę tłuszczową

Jestem zadowolony ze swojej wagi, ale jakość składu ciała – wygląda bardzo średnio (23% BF), brzuch trzewny 10. Jednocześnie – w czerwcu jadę na wymarzone wakacje i chciałbym coś z tym zrobić, a to wydaje się dobrą drogą na skróty.

Jestem realistą, nie oczekuję cudów.
 
     
Olgańka

Dołączył: 11 Gru 2018
Posty: 58
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Sty 27, 2020 11:14   

Zwiększanie masy ciała przy redukcji tkanki tłuszczowej to jak najbardziej możliwe. Pierwszy z brzegu przykład jaki mi przychodzi do głowy to kulturyści czy inni uprawiający sporty siłowe. Pewnie za niedługo pojawią się tu odpowiedzi co brać i gdzie kupić ;D
 
     
ibad26218 

Wiek: 68
Dołączyła: 11 Mar 2020
Posty: 1
Wysłany: Śro Mar 11, 2020 08:51   Re: Dieta na przybranie masy

Shagohad napisał/a:
Siema, Proszę was o pomoc. Zna ktoś możę skuteczną dietę na przybranie masy ??. Mam 17 lat i ważę tylko 56 kg :( :( . Jeśli ktoś ma, bądź zna jakieś porady, to proszę o pomoc, będe bardzo wdzięczny :( :(


po prostu zostań na łóżku, aby przytyć
 
     
maslowska

Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 98
Wysłany: Wto Kwi 21, 2020 10:10   

No na pewno nie polecam tutaj diety jaką poleca wiele osób czyli objadanie się cukierkami oraz fast foodami.Taka dieta faktycznie pozwoli przytyć ale za to utracimy wiele składników mineralnych oraz wycieńczymy organizm. Wiecie,z e wiele osób, które jedzą duzo ale jednoczesnie niezdrowo ma anemie? Nawet pomimo nadwagi.

Radziłabym sięgnać po jakąś dobrą pozycję dotyczącą dietetyki
https://pzwl.pl/Dietetyka/Dietetyka,73500675,k.html

I dopiero wczytanie się w zasady zdrowego odżywiania się. Tak aby odżywiac sie wysokokalorycznie ale jednoczesnie zdrowo.
 
     
dżoana

Dołączył: 06 Kwi 2021
Posty: 3
Wysłany: Wto Kwi 06, 2021 19:10   

Dobrze wiedzieć, mnie też przydałaby się dieta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved