Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 12:10
Rybia łuska
Autor Wiadomość
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 20, 2009 09:10   Rybia łuska

Znajomych dziecko ma taką chorobę.
Czy rzeczywiście nie można tego wyleczyć przyczynowo? Czy tylko zostaje łagodzenie objawów różnymi kremami, maśćmi?
gdzieś czytałem, że ta rybia łuska może być objawem choroby jakiegoś organu (takie spojrzenie holistyczne)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 20, 2009 09:34   

Czytałem wczoraj w "Dusza , medycyna i cuda" o ciekawym eksperymencie z hipnozą i autosugestią. W kilka dni rybia łuska ustąpiła na zawsze z jednej połowy ciała i nie wróciła, tak jak zasugerował podświadomości chorego hipnotyzer.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Magdalinha 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 16 Paź 2008
Posty: 881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 20, 2009 10:37   

Hipnoza byłaby niezłym narzędziem wspomagającym leczenie gdyby nie to, że mały odsetek ludzi jest podatnych na głębszą hipnozę. Poza tym głupi hipnozer mógłby nieźle zmatriksować.
 
     
Magdalinha 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 16 Paź 2008
Posty: 881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 23, 2009 00:47   

Hannibal, czy dziecko ma również astmę i alergie? Czy rybia łuska jest nabyta?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 23, 2009 06:45   

Magdalinha napisał/a:
Hannibal, czy dziecko ma również astmę i alergie? Czy rybia łuska jest nabyta?

nie wiem, słabo znam szczegóły
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Magdalinha 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 16 Paź 2008
Posty: 881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 30, 2009 17:54   

Nie całkiem na temat - rzecz znów o hipnozie. Poniżej jest link do artykułu Focusa. Wynika z niego, że również w płytkiej hipnozie można leczyć uzależnienia, nerwice a także łagodzić ból. Liczba ludzi calkowicie niepodatnych na hipnozę wynosi tylko około 5% populacji (sic).
Ciekawy jest fragment:
Cytat:

Fachowcy podkreślają, że najłatwiej wprowadza się w trans ludzi silnych psychicznie. Są pewni siebie, otwarci na eksperymentowanie, nie boją się drugiego człowieka. Taką osobę można za pierwszym razem wprowadzić nawet w głęboki trans.


http://www.focus.pl/nauka...likacji/1/nc/1/
 
     
agatola 

Dołączyła: 13 Lip 2009
Posty: 4
  Wysłany: Pon Lip 13, 2009 01:26   

Witam, cierpię na ta chorobę i znam dwa sposoby dzięki którym mam naprawdę gładką skórę.
Pierwsze to solarium ( niestety :sad: ). Kilka lat temu polecił mi ten sposób pewien dermatolog i efekty są rewelacyjne... Przyznam, że korzystam rzadko tj. tylko w okresie letnim i w bardzo małym stopniu, tak aby tylko skóra stała się gładka i abym miała komfort noszenia letnich ubrań. Z tym, że muszę zwrócić uwagę, iż nie pomagają te nowoczesne szybko opalające łóżka, ale te słabsze, w których działanie lamp polega na wolniejszym, ale głębszym wnikaniu w skórę. Opalanie w pierwszym tygodniu 3 razy- raz ok 7 min i kolejne o 1 min więcej. Efekt powinien być widoczny już po pierwszych dwóch wizytach. Później utrzymanie efektu czyli wizyta raz w tygodniu na max 10 min. Ważne aby cały czas natłuszczać skórę. Niestety zdaję sobie sprawę, że solarium nie jest zdrowe, ale cóż...
Kolejny o wiele zdrowszy sposób to kosmetyki EMOLIUM z serii specjalnej.

http://www.domzdrowia.pl/...ucha-75-ml.html

Ważne też, aby po każdej kąpieli obowiązkowo "natłuścić" skórę.

Najlepsze efekty są przy stosowaniu solarium i kosmetyków EMOLIUM.
Efekty są naprawdę rewelacyjne czyli prawie aksamitna skóra.

:-)
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 07:36   

agatola -
no w sumie takie metody mogą dużo dawać
ale to nadal jest w sferze leczenia objawowego
czy wiesz coś w materii leczenia przyczynowego?
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
agatola 

Dołączyła: 13 Lip 2009
Posty: 4
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 11:18   

Niestety, na dzień dzisiejszy nie ma żadnego leku na ta chorobę :-(
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 11:22   

agatola napisał/a:
Niestety, na dzień dzisiejszy nie ma żadnego leku na ta chorobę :-(

Wiesz, ja nie miałem na myśli leczenia farmakologicznego
Chodziło mi o leczenie w oparciu głównie o żywienie, ew. jakieś naturalne suplementy
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
agatola 

Dołączyła: 13 Lip 2009
Posty: 4
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 11:32   

Nic mi o takich sposobach nie wiadomo i wydaje mi się, że żywienie nie ma na to wpływu. Ostatnio brałam kąpiele radoczynne i efekt też jest wspaniały, ale nie wiem jak długo utrzyma się i przyznam, że stosując kąpiele nie rezygnowałam z używania odpowiednich kosmetyków.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 12:48   

agatola napisał/a:
Nic mi o takich sposobach nie wiadomo i wydaje mi się, że żywienie nie ma na to wpływu.

no ale to są właśnie podstawowe przyczynowe metody w leczeniu najróżniejszych chorób
większość współczesnych lekarzy z tego nie korzysta, bo albo nie ma na ten temat rzetelnej wiedzy albo po prostu woli intratną farmakologię
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 12:50   

agatola napisał/a:
Witam, cierpię na ta chorobę i znam dwa sposoby dzięki którym mam naprawdę gładką skórę.
Pierwsze to solarium ( niestety :sad: ). Kilka lat temu polecił mi ten sposób pewien dermatolog i efekty są rewelacyjne... Przyznam, że korzystam rzadko tj. tylko w okresie letnim i w bardzo małym stopniu, tak aby tylko skóra stała się gładka i abym miała komfort noszenia letnich ubrań. Z tym, że muszę zwrócić uwagę, iż nie pomagają te nowoczesne szybko opalające łóżka, ale te słabsze, w których działanie lamp polega na wolniejszym, ale głębszym wnikaniu w skórę. Opalanie w pierwszym tygodniu 3 razy- raz ok 7 min i kolejne o 1 min więcej. Efekt powinien być widoczny już po pierwszych dwóch wizytach. Później utrzymanie efektu czyli wizyta raz w tygodniu na max 10 min. Ważne aby cały czas natłuszczać skórę. Niestety zdaję sobie sprawę, że solarium nie jest zdrowe, ale cóż...


A nie lepiej opalać się na naturalnym słońcu, zwłaszcza w sezonie letnim?? A solarka w ostateczności np gdy w zimę pozostajemy w kraju...
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
agatola 

Dołączyła: 13 Lip 2009
Posty: 4
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 13:09   

Pewnie, że byłoby lepiej , ale jeśli o mnie chodzi, to mam zbyt wrażliwą skórę i słonce jest dla mnie za mocne. Zawsze efekt był taki, ze miałam poparzenie słoneczne (w dzieciństwie kilka w ciągu lata), a efektu gładkiej skóry ( nie mówiąc już o opaleniźnie) nigdy nie było.
Poza tym, solarium opala równomiernie całe ciało i mogę regulować dokładnie czas opalania, bez obaw, że będę miała poparzenie, co nie jest możliwe w przypadku słońca.
Jednak każdy ma inną skórę i powinien sam wypróbować co dla niego jest najlepsze.
Ja doszłam do naprawdę gładkiej skóry metodą prób i błędów, ale efekt jest taki, że kiedy ostatnio byłam u dermatologa, to Pani lekarka próbowała wmówić mi, że nie mam rybiej łuski. Dopiero kiedy wytłumaczyłam, co robię i jaką miałabym skórę gdybym tego nie robiła to wyraziła swój podziw, że potrafię doprowadzić skórę do takiego stanu. Ale to naprawdę jest ciężka i mozolna praca każdego dnia. Oprócz opisanych wcześniej metod stosuje również w ciągu dnia inne balsamy do ciała ( tańsze od wspomnianych emulsji) oraz rożne peelingi ( dla mnie najlepsze są cukrowe).
Pozdrawiam.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved